5 Ndërtuesit e internetit më të mirë të fotografisë për vitin 2020 (Krahasuar dhe testuar)

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet fotografi

Po kërkoni një ndërtues të përsosur të faqeve të fotografisë?

ose gjuetia dhe kërkimi i motorëve të kërkimit për terma të tillë si…..

 • Cilat janë ndërtuesit më të mirë të faqes në internet për fotografët?
 • Uebfaqe për Fotografë që të Shiten Fotot
 • Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet fotografi
 • Cili është ndërtuesi më i mirë për fotografi falas në internet?

Më beso, nuk je vetëm

por:

Ejani të zbuloni, me vetëm pak kohë ju mund të keni faqen tuaj të internetit të fotografisë dhe të funksiononi sot.

Në këtë artikull, unë do t’ju tregoj 5 mundësi për t’ju ndihmuar të merrni biznesin tuaj të fotografisë, hobi ose çfarëdo që e quani, lart dhe shkoj, dhe t’ju tregoj disa veçori të secilës për t’ju ndihmuar të vendosni.

Nje gje:

Këtu është një fshij pak motivues mbrapa para se të filloni të provoni këto.

Sipas Byrosë së Statistikave të Punës, 10 përqind e lartë e fotografëve fitoi mbi 32,21 dollarë në orë.

Dhe me të vërtetë, me atë që një faqe interneti fotografike ju ofron të tilla si informacione të lehta për klientët, marrëveshje paketash, shembuj portofoli.

Ju keni për të arritur më shumë dhe ndoshta fitoni më shumë.

e drejtë?

Pra, çfarë shkon në zgjedhjen e këtyre?

 • Testimi im personal
 • Recensentë të tjerë më të mirë
 • Sondazhet e fotografisë

Njoftimi i Filialit:  Vetëm kështu që ju e dini që unë mund të bëj disa SHKURTIME nëse regjistroheni përmes këtyre lidhjeve më poshtë, por vetëm kështu që ju e dini se nuk ka para nga xhepi juaj, ajo thjesht ndihmon në mbështetjen e asaj që bëj. 

NE RREGULL:

Le të zhyten në 5 krijuesit më të mirë të faqeve të internetit të fotografisë

Sistemi i Vlerësimit të Ndërtuesit të Uebfaqeve të Fotografisë

Këtu është një përmbledhje e shpejtë në lidhje me ndërtuesit e fotografisë për t’ju dhënë një kuptim më të mirë të renditjes së tyre.

Vlerësimi i përgjithshëm:? Ky vlerësim bazohet në studimet e mia, faqet e tjera të rishikimit dhe përdoruesit që provojnë dhe provojnë me reagime. Gjithashtu, ky vlerësim është deri në 5 yje.

Vlerësimi i Vlerësimit të Përdoruesit:

8.7 nga 10 Nota

Bazuar në 3358

Shqyrtime të përdoruesve

Nuk ka komente ende

8.3 nga 10 bazuar në Vota

Në 144 Shqyrtime të përdoruesve

9 nga 10 bazuar në pikët

Në 2 Shqyrtime të Përdoruesve

Nuk ka komente ende

Fillimi i Ndërtimit:

Provoni Wix

Provoni Zenfolio

Provoni katrorin

Provoni Pixpa

Provo Redframe

Mundësuar nga Uebfaqja: Kjo është sasia e dyqaneve online të mundësuar nga platforma.

90,000,000 Uebfaqe Plus Mundësuar nga Wix

Mundësuar 90,000 Dyqane Plus

Miliona që nga viti 2004

Nuk mund të konfirmohet

60,000 + Mundësuar nga Redframe

Provohet falas

Ofron plan falas në përgjithësi

Gjykim 14 Ditor Falas / Nuk kërkohet kartë krediti

Gjyq 14 ditë Falas / Nuk nevojitet kartë krediti

Gjyq 15 ditë Falas / Nuk është e nevojshme për kartë krediti

10 ditë provë falas / Nuk kërkohet kartë krediti

Pricemimi fillestar:

Fillon falas

$ 5 / muaj

$ 12 / mujore

$ 16 / mujore

$ 16 / mujore

?Ky çmim duhet të paguhet për vitin.

1. Wix – Zgjedhja më e mirë për ndërtuesit e faqes në internet fotografi Sipas mendimit tim

Ndërtues i faqes në internet fotografi

Wix Ka një plan urbanistik shumë të bukur me shumë karakteristika.

Një nga gjërat kryesore që më shijoi ishte se më kaluan rreth 3 minuta (pa shaka) që në të vërtetë të kemi një faqe në internet dhe të funksionojë.

Kur të filloni të zgjidhni çfarë lloji të faqes që dëshironi.

Me shumë mundësi, në këtë rast, një faqe interneti fotografike, ata madje e prishin atë me atë lloj siti, siç është një fotograf i dasmave.

Wix është falas për përdoruesin themelor, por për të marrë atë që ju nevojitet do të thoja që do të shpenzoni para për të marrë ato në nivelin tjetër për faqen tuaj të internetit të fotografisë.

Nëse jeni vërtet serioz për Wix dhe dëshironi të lexoni më shumë në lidhje me të, ju duhet të shikoni rishikimin tim të hollësishëm në Wix sepse ai duhet t’ju ndihmojë të shihni të gjitha vlerat dhe informacionet mbi të për të marrë atë vendim përfundimtar.

Shisni fotot tuaja menjëherë në Wix

 • Integroni faqen tuaj te internetit Etsy për të shitur
 • Kthejeni fotot tuaja në shkarkime dhe ngarkoni
 • Shfaqni shërbimet dhe ngjarjet tuaja me një tryezë të mrekullueshme të çmimeve
 • Ndiqni me lehtësi të ardhurat dhe shpenzimet dhe krijimin e faturave

Bëni lehtë të merrni më shumë rezervime

 • Lërini klientët tuaj të bëjnë emërime drejt në faqen tuaj të internetit
 • Lërini ata të shohin kalendarin tuaj

Plane Wix Prmimi:

 • combo – (Muaji në muaj do të jetë 17 dollarë në muaj) – (Paguar Vjetor – Vie deri në 13 $ Mujor) – (2 vjet të paguar – Arrin deri në 10,50 $ në muaj) – (3 vjet të paguar – Vjen deri në 9 $ në muaj)
 • i pakufizuar – (Muaji në muaj do të jetë 22 dollarë në muaj) – (Paguar çdo vit – Shkon deri në 17 $ Mujor) – (2 vjet të paguar – Arrin deri në 13.50 $ në muaj) – (3 vjet të paguar – Vjen deri në 12 $ në muaj)
 • pro – (Muaji në muaj do të jetë 27 $ në muaj) – (Paguar çdo vit – Shkon deri në 22 $ Mujore) – (2 vjet të paguar – Shkon deri në 18 $ në muaj) – (3 vjet të paguar – Arrin deri në 16 $ në muaj)
 • VIP – (Muaji në muaj do të jetë 47 $ në muaj) – (Paguar Vjetor – Vie deri në 39 $ Mujore) – (2 vjet të paguar – Arrin deri në 35 $ në muaj) – (3 vjet të paguar – Arrin deri në 31 $ në muaj)
 • Bazë e biznesit – (Muaji në muaj do të jetë 28 $ në muaj) – (Paguar Vjetor – Vie deri në 23 $ Mujor) – (2 vjet të paguar – Arrin deri në 20 $ në muaj) – (3 vjet të paguar – Vjen deri në 18 $ në muaj)
 • Biznes i Pafund – (Muaji në muaj do të jetë 33 $ në muaj) – (Paguar çdo vit – Shkon deri në $ 27 Mujor) – (2 vjet të paguar – Vjen deri në 23,50 $ në muaj) – (3 vjet të paguar – Vjen deri në 22 $ në muaj)
 • Biznes VIP – (Muaji në muaj do të jetë 56 $ në muaj) – (Paguar Vjetor – Vie deri në 49 $ Mujor) – (2 vjet të paguar – Arrin deri në 42 $ në muaj) – (3 vjet të paguar – Arrin deri në 38,50 $ në muaj)

Shembull Uebfaqja e Fotografisë

 • Fotografia Alicia WileyMë pëlqeu vërtet kjo faqe në internet. Detaji dhe vendosja ju jep një ide të madhe për potencialin e përdorimit të Wix.

Testimi Bërë Me Wix

 • Përzgjedhja e modelit të fotografisë në uebfaqe – lehtësisht një nga më të lehtë në industri. Ajo që më pëlqen është se ata e bëjnë atë pjesë të procesit të fillimit ndërsa jeni duke u regjistruar. Unë nuk po them se nuk do t’ju marrë disa minuta për të vendosur se cili, por të vini në vendin e duhur është e thjeshtë.
 • Afrimi i shërbimit ndaj klientit përmes postës elektronike – Mbani në mend, Wix nuk ofron bisedë që nuk më pëlqen. Por bazuar në një përgjigje me email, u desh rreth një ditë e cila është shumë standarde.
 • Procesi i fillimit – Wix e bën të thjeshtë fillimin. Nuk do t’ju zgjasë fare. Të paktën duhet të jeni të regjistruar dhe të keni një model të mirë fotografie.
 • Shtimi i një faqe të re – Ky ishte një proces vërtet i thjeshtë. Unë shkova përpara dhe klikova në menunë në krye, dhe klikova menunë menaxhuese dhe pastaj shtova një faqe të re. Shumë miqësore për përdoruesit.

Disa kundër për Wix duke përdorur ato si faqja juaj e fotografisë?

 • Ju nuk mund ta ndryshoni modelin tuaj pasi të shkoni drejtpërdrejt. Jo për një pjesë të madhe, por mund të ju pengojë.
 • Asnjë mbështetje chat live. Ju mund të merrni mbështetje telefonike VIP e cila është e bukur. Por, unë jam një pinjoll për ndihmë live chat.

Disa pro për përdorimin e Wix

 • Ton të shablloneve për të zgjedhur. Def ju jep një faqe interneti të mrekullueshme të fotografisë.
 • Ton të kontrollit krijues se si do të duket faqja juaj.
 • Aplikime mbresëlënëse që mund t’i shtoni për të bërë faqen tuaj të bëjë akoma më shumë.

Modelet e Fotografisë të ofruara

Wix ka mbaruar 500 modele totale për të zgjedhur.  30 me temë janë krijuar posaçërisht për fotografët gjithashtu. Shumë kursimtar i kohës, sepse shumëkush thjesht mund të ndryshosh tekstin dhe fotografitë dhe disa funksione themelore dhe do të jesh gati të shkosh.

Le të fillojmë duke ndërtuar një.

 1. Kliko këtu për të shkuar në faqen kryesore të fotografisë Wix
 2. Klikoni në fillim faqen time të internetit
 3. Regjistrohuni me informacionin tuaj personal ose llogari të caktuara të mediave sociale
 4. Zgjidhni kategorinë e cila në fotografi dhe të gjitha shabllonet e fotografisë do të shfaqen për të zgjedhur.

Provoni Wix

2. Zenfolio – Të dashur nga shumë fotografë

Zenfolio - Një Ndërtues i Faqes në Fotografi

Zenfolio ka mjaft raportin e çmimeve rap.

Ka votuar shërbimi më i mirë fotografik dhe mbështetja më e mirë e klientit të cilën unë personalisht e shoh mjaft të mrekullueshme.

Ata janë një krijues i shkëlqyeshëm i faqeve të internetit që ofrojnë mijëra shërbime të krijuesit të faqeve të internetit për çdo fotograf.

Ata duket se e bëjnë atë shumë të thjeshtë kur bëhet fjalë për korrigjimin e klientit.

Ju madje mund të krijoni mini site për klientët tuaj në mënyrë që ata të mund të shkojnë ashtu atje dhe të shohin fotot e tyre. Unë e gjeta atë shumë të dobishme.

Le të shikojmë disa përfitime të tjera kryesore për ju:

 • Marketingu i bërë i thjeshtë (SEO, Media Sociale, Hyni Vizitorët)
 • Shitet lehtësisht në internet me mbi 2,000 artikuj për të zgjedhur
 • Shërbim i Mrekullueshëm dhe Fitues i Fituesve të Custommimeve
 • Dizajn i thjeshtë i faqes në internet & Përshtatje
 • Blog-u i Fotografive të Ndërtuara – Afishoni Fotografitë Tuaj Awesome
 • Temat e modelit të thjeshtë dhe të bukur të Zenfolio për të personalizuar lehtësisht

Prmimi i Zenfolio:

 • Fillestari – 5 dollarë mujorë
 • Pro – 20 dollarë mujorë
 • Avancuar 30 $ Mujore
 • Ndonjëherë kur klikoni përmes jush do t’i gjeni duke ekzekutuar disa marrëveshje vrasësish.

Ju mund të shikoni një përmbledhje të plotë të detajuar në lidhje me Zenfolio këtu.

Provoni Zenfolio

3. Squarespace – Një Ndërtues i shkëlqyeshëm i fotografisë

Hapësirë ​​katror - Një nga Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet fotografi

Squarespace ka disa tipare dhe shabllone të këndshme për të ofruar këdo që kërkon një ndërtues vërtet të bukur të faqes në internet për nevojat tuaja fotografike.

Me opsione të shumëfishta modelesh dhe plane të ndryshme çmimesh, duhet të jeni në gjendje të gjeni diçka për të ndihmuar komplimentimin e nevojave tuaja të përgjithshme për biznesin apo hobi tuaj fotografik.

Shkoni atje lart dhe kontrollojeni, gjëja më e keqe që ju bëni është të përdorni provën falas për t’i dhënë asaj një provë.

Sigurohuni që të shikoni artikullin tim Krijimi i asaj faqe fotografie tërheqëse në sy me hapësirën katror për më shumë informacion mbi këtë ndërtues të faqes në internet fotografi.

Perks I Love On Squarespace:

 • Redaktori i stilit të tyre (thjesht i lehtë për të ndryshuar faqen tuaj të internetit)
 • Mobile gati (duhet)
 • Përfshirë CDN (Rrjeti i Dorëzimit të Përmbajtjes)

Mimet për hapësirën e Sheshit

 • Plani i icingmimeve Personale – 12 dollarë në muaj të faturuar çdo vit ose 16 dollarë të faturuar në muaj
 • Plani i Prmimeve të Biznesit – 18 dollarë në muaj të faturuar çdo vit ose 26 dollarë të faturuar në muaj
 • Dyqani Online Basic – 26 dollarë në muaj të faturuar çdo vit ose 30 dollarë të faturuar në muaj
 • Dyqani Online i Avancuar – 40 dollarë në muaj të faturuar çdo vit ose 46 dollarë të faturuar në muaj

Pro për hapësirën katrorë

 • Modelet super të thjeshta dhe elegante të drejtpërdrejta

Cons për hapësirën katror

 • Ka çmime më të larta se ndërtuesit e tjerë të ngjashëm në internet.
 • Ekziston një kurbë e mësimit më të lartë për Squarespace. Moreshtë më shumë një ndërtues i thelluar i faqes në internet, por pasi ta mësoni do të jeni mirë. Kjo nuk do të jetë çështje për të gjithë.

Provoni Zenfolio

4. Pixpa – Një ndërtues i bukur i të gjitha në një fotografi

Ndërtues i faqes në internet Fotografi Pixpa

Pixpa është duke qenë një ndërtues mjaft i njohur i fotografisë në internet.

Më pëlqen që ata me të vërtetë janë përqendruar në vendosjen e gjithçkaje në një vend që është e rëndësishme.

Mimet për Pixpa

 • Plani i Fillimit – 6 dollarë nëse paguhet çdo vit ose 8 dollarë në muaj
 • Plani i Rritjes – 9 dollarë nëse paguhet çdo vit ose 12 dollarë në muaj
 • Plus Store – 15 dollarë nëse paguhet çdo vit ose 20 dollarë në muaj
 • Plus Imazhe – 15 dollarë nëse paguhen çdo vit ose 20 dollarë në muaj
 • Galeritë e Klientëve – 5 dollarë nëse paguhen çdo vit ose 6 dollarë në muaj

Disa gjëra për të ditur

 • Plani i fillimit lejon vetëm deri në 200 imazhe dhe ju lejon të shisni 3 gjëra
 • 15 ditë provë falas pa karta krediti të nevojshme

Disa kundër në Pixpa

 • Asnjë botim gjatë periudhës suaj të provës. Pak e kufizuar dhe do të dëshiroja të shihte mundësinë e botimit gjatë kësaj periudhe.
 • Nuk mund të përdorim të njëjtën fotografi në galeri, përveç nëse e rimbushni atë. E bukur për të qenë në gjendje të thjesht kopjoni dhe ngjisni atë.

Disa të mirat e Pixpa

 • Shumë e lehtë për t’u përdorur e cila natyrisht është një gjë kryesore me ndërtuesit e faqeve në internet, por kjo është mirë të dihet gjithashtu.
 • Përshtatje e shkëlqyeshme e menusë të lundrimit që do të thotë se mund të formoni përvojën e vizitorëve sipas dëshirës tuaj

Fotografë që përdorin Pixpa

Shot Nga Karyn – Ky është një shembull i bukur për një fotograf dasme.

Provoni Pixpa

5. Redframe – Një Softuer i shkëlqyeshëm për fotografi në internet

Redframe - Ndërtues i faqes në internet fotografi

Redframe është një ofrues i dedikuar për personin që kishte nevojë për një faqe në internet për biznesin e tyre të fotografisë.

Që nga viti 2004, ata janë rritur në mbi 60,000 plus fotografë që përdorin shërbimin e tyre për një uebfaqe të bukur.

Perks të fuqishëm:

 • Komisioni falas
 • Personalizoni një Galeri Fotosh Vetëm për Klientët tuaj
 • Integroni Google Analytics
 • Përgjegjës celular
 • i plotë Qasja në CSS
 • Galleries pakufizuar
 • Shitet lehtesisht Fotografitë

Fmimi Redframe:

 • Vjetori paguhet me 16 dollarë në muaj me një kursim prej 33% për vitin ose 30 dollarë në muaj

tani:

Ata gjithashtu ofrojnë plane dy-vjeçare, 2 vjeçare dhe 3 vjeçare, si dhe promovime të abonimeve të hershme me çmime që shkojnë deri në 13,17 $ / muaj.

Provoni RedFrame

Krahasoni anash

Nëse jeni duke kërkuar t’i krahasoni këto krah për krah përpara se të merrni një vendim, ju sugjeroj shumë të shikoni grafikun e krahasimit të ndërtuesit të faqes së internetit të fotografisë që kam bashkuar.

Kjo ju lejon të shihni gjithçka më vizualisht për t’ju ndihmuar të vendosni

Krahasoni anash

Mendimet e mia të fundit mbi ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet fotografi

Gjetja e krijuesit më të mirë të faqes në internet fotografi që plotëson të gjitha nevojat tuaja kërkon pak kohë dhe kërkime.

por:

duhet të keni një kuptim më të mirë pasi të keni lexuar këtë artikull dhe t’i provoni këto.

Të bëjmë recap:

5 opsionet më të mira për ndërtuesin e faqeve në internet fotografi janë:

 • Wix
 • Zenfolio
 • Squarespace
 • Pixpa
 • Redframe

tani, kur vjen puna tek unë duke zgjedhur një Unë do të zgjedh personalisht Wix.

Unë i dua tonet e shablloneve dhe redaktimi i lehtë që ofron.

E cila, e sigurt që kam mjaft përvojë në marrjen e ndërtuesve të faqeve në internet.

Por, kur e shikoj duke ndihmuar lexuesit e mi, është shumë miqësor për përdoruesit

Cila, është e nevojshme veçanërisht nëse jeni i ri për të ndërtuar një faqe në internet.

Pra, vetëm për t’ju pyetur:

A keni provuar ndonjë nga këto ende?

Kredia e imazhit: Kredia e figurës

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map