Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në Internet për vitin 2020 (Për bizneset e vogla dhe më lart)

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Le të arrijmë në pikën:

Ju keni shumë të ngjarë këtu sepse po kërkonit terma si …..

 • Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në uebfaqe
 • Ndërtuesit më të mirë të tregtisë së biznesit të vogël?
 • Blerje Platformën e Tregtisë Tregtare
 • Ndërtues i faqes Boutique

Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në uebfaqe

A kam të drejtë, apo afër saj?

Darn të drejtë jam: <Some- Disa besim nga ana part

Dua të them që qëllimi juaj i përgjithshëm është të ndërtoni faqen tuaj në internet eCommerce në fund të ditës.

Pra, çfarë dreq hyri në rregullimin e këtyre?

 • Kërkimi dhe testimi i secilës platformë
 • Shqyrtime
 • Krahasimi i tipareve
 • Reagime të lexuesve
 • Mendime të tjera të vlefshme të studiuesve
 • Sistemi i Vlerësimit (Vetëm Më poshtë)

Gjithashtu, unë gjithashtu nuk bëj një listë si 7, 10, 15 kryesorët. 

Unë përqendrohem në atë që unë mendoj se është top 5 dhe nuk shkoj për një listë të gjatë.  

Unë dua që ju të zgjidhni nga më të mirët nga më të mirat dhe jo vetëm disa lista të rastit.

Nëse jeni duke u përpjekur të zgjidhni një ose të tërhiqni flokët, kapni mua në faqen time “About Me”.

Vetëm një shënim i shpejtë: Vetëm kështu që ju e dini që unë mund të paguhem nga ju duke përdorur këto kompani eCommerce përmes këtyre lidhjeve të burimeve më poshtë, asgjë nuk ndryshon, ajo thjesht ndihmon në mbështetjen e kësaj faqe interneti.

Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me këtë zbulim bashkëpunëtor, vetëm më njoftoni, unë do të jem i lumtur t’ju përgjigjem ndonjë prej tyre për ju. Gjithashtu, çdo vlerësim të përdoruesit mund të ishte dhënë një nxitje për të lënë një përmbledhje gjithashtu.

Contents

Sistemi i Vlerësimit të Ndërtuesit të Uebfaqeve eCommerce

Ky është një sistem numërimi për renditjen që ndihmon në mbajtjen e këtyre rregullave bazuar në disa veçori kryesore.

popullaritet

SEO

Çmimeve

Lehtësinë e përdorimit

Features

mbështetje

Nota më e mirë 50

Vlerësimi i Përdoruesit

popullaritet

10

SEO

10

Çmimeve

10

Lehtësinë e përdorimit

9

Features

9

mbështetje

10

Nota më e mirë 50

48

Vlerësimi i Përdoruesit

8.8 nga 10 pikët

Bazuar në 4564

Shqyrtime të përdoruesve

popullaritet

8

SEO

8

Çmimeve

10

Lehtësinë e përdorimit

10

Features

9

mbështetje

9

Nota më e mirë 50

45

Vlerësimi i Përdoruesit

8.7 nga 10 Nota

Bazuar në 378

Shqyrtime të përdoruesve

popullaritet

10

SEO

10

Çmimeve

8

Lehtësinë e përdorimit

9

Features

9

mbështetje

7

Nota më e mirë 50

43

Vlerësimi i Përdoruesit

8.7 nga 10 Nota

Bazuar në 3358

Shqyrtime të përdoruesve

popullaritet

5

SEO

5

Çmimeve

7

Lehtësinë e përdorimit

8

Features

9

mbështetje

8

Nota më e mirë 50

37

Vlerësimi i Përdoruesit

7 nga 10 pikët

Bazuar në 65

Shqyrtime të përdoruesve

popullaritet

6

SEO

6

Çmimeve

8

Lehtësinë e përdorimit

8

Features

6

mbështetje

8.5

Nota më e mirë 50

36.5

Vlerësimi i Përdoruesit

8.7 nga 10 Nota

Bazuar në 1112

Shqyrtime të përdoruesve

Secili Ndërtues i e-Tregtisë që Trendon me Google

Ky grafik ju jep një ide mjaft të mirë për vëllimin e kërkimit për çdo ndërtues të tregtisë elektronike.

1. Shopify – Ndërtuesi i faqes më të mirë të e-commerce 

Blerni Uebsajtin Kryesor të Ndërtuesit të e-Tregtisë

Provo Shopify – Për shkak të ndikimit të COVID-19, Shopify po ofron një provë të zgjatur 90-ditore falas.

Shopify është një zgjidhje me një ndalesë për pronarët e bizneseve që duan të jenë në gjendje të drejtojnë një dyqan tregtie në faqet e internetit të tyre.

Ashtu si ndërtuesit e faqeve të tjera që ju lejojnë të ndërtoni faqen tuaj saktësisht ashtu siç dëshironi, Shopify ju jep mundësinë për të hyrë në ndërtuesin e dyqaneve të saj në internet.

Ju mund të përdorni shabllonet e dhëna për të kursyer veten tuaj ca kohë, ose mund të vendosni gjithçka nga e para.

mbi 1.000.000 dyqane online funksionojnë në Shopify për shkak të besueshmërisë dhe tipareve të panumërta, disa prej të cilave përfshijnë SEO dhe burimet e marketingut, karrocat e sigurta të blerjes dhe pajtueshmëria e pajisjes celulare.

Vetëm për të shtuar, nëse akoma nuk jeni të sigurt në Shopify, me të vërtetë dëshironi ta provoni.

vetëm kokën atje dhe shijoni provën plotësisht 14 ditore që ata ofrojnë.

Dëshironi disa lajme më të shkëlqyera përpara se të filloni provën tuaj falas?

Kur klikoni atë buton pak më poshtë dhe shkoni te Shopify. Do t’ju duhen vetëm 10 minuta për të marrë emrin dhe biznesin tuaj në internet e-commerce.

Sa e mrekullueshme? Po ashtu, të keni disa çështje ose thjesht një pyetje të shpejtë pasi ta vendosni? Thjesht më quaj një mesazh të shpejtë në rregull?

Le të kontrollojmë se gjithçka do t’ju ofrojë.

Bleni përfitimet që do të doni

 • 100 + Temat e Uebsajtit të e-Tregtisë Profesionale për ta bërë Faqen tuaj të duket Mahnitëse (Falas) & Opsione Premium)
 • Përshtatje e thjeshtë e shablloneve për çdo nivel aftësie
 • Dizajn fleksibël i faqes në internet
 • Lërini blerësit tuaj të paguajnë me kartën e tyre të kreditit për ta bërë më të lehtë për ta
 • Shporta e shkëlqyeshme e blerjeve (Ton të karakteristikave për të përfituar ju dhe klientët tuaj)
 • Web Hosting Pafund & Bandwidth Kështu që kurrë nuk duhet të shqetësoheni
 • Karakteristikat e thjeshta të optimizmit të motorit të kërkimit (SEO)
 • Shopify Forum (vend i vlefshëm për të marrë reagime dhe hedhur ide përreth)
 • Shopify Apps (Aplikimet e bëjnë jetën tuaj të thjeshtë)
 • Të Gjithë Në Një Ndërtues të E-Tregtisë Elektronike dhe Hosting
 • Ndërtimi i faqeve është i thjeshtë dhe e lehtë me një ton karakteristikash
 • Menaxhimi i produktit është një fllad.  Shtoni çmimet e inventarit dhe shitjeve pa sherr

Pyetjet më të shpeshta në lidhje me blerjen po i shoh

 1. A është gjyqi 14-ditor falas falas? Po, nuk ka nevojë për kartë krediti për t’i provuar ato për 14 ditë, gjë që e bën jetën të lehtë.
 2. A ka një tarifë konfigurimi? Në asnjë mënyrë, krejtësisht falas. Në fakt, ata do të qëndrojnë pranë për të biseduar nëse duhet.
 3. A mund ta anuloj llogarinë time në çdo kohë? 100% po, kështu që pa shqetësime në fundin tuaj
 4. A mund ta ndryshoj planin tim në çdo kohë? Ju mund të azhurnoni ose zbritni sa herë që të keni nevojë.
 5. A mund ta përdor domenin tim? Sigurisht që mund të blini një të drejtë përmes Shopify e cila e bën atë shumë të lehtë.
 6. A duhet të pres faqen time të internetit? Jo, kjo është e gjitha pjesë e planit tuaj Shopify. Ata kujdesen për të, kështu që asgjë nuk shqetësohet
 7. Po sikur të më duhet një ton ndihmë? Pa dyshim, Shopify është i gatshëm t’ju ndihmojë ju plotësisht të bisedoni VIA 24 orë në ditë. Një nga gjërat e mia të preferuara për to. Prisni derisa të shihni se çfarë dua të them edhe unë.
 8. A duhet të jem një projektues / programues, apo të kem njohuri? Aspak, ju keni mijëra shabllone për të zgjedhur dhe për ta bërë dyqanin tuaj të bukur. Plus, gjithçka është e lehtë për tu bërë, pavarësisht se sa i njohur jeni me ndërtimin e një faqe në internet.
 9. Si mund të paguaj për të përdorur Shopify? Ju mund të përdorni Visa, Mastercard ose American Express.
 10. Farë duhet të bëj kur marr urdhrin tim të parë? Pjesa më e mirë është që ju do të merrni një njoftim kur të jetë vendosur një urdhër. Nga këtu, thjesht hyni në pultin tuaj të Shopify dhe kujdeseni për gjithçka këtu.
 11. A mundet dikush tjetër të kujdeset për transportin për mua? Po, tani për tani Shopify integrohet me qendrat e përmbushjes së tregtisë elektronike. Tani për tani, ata mbështesin Amazona, Shipwire, dhe Rakuten Super Logjistika. Kjo e bën jetën edhe më të lehtë. Gjithashtu, jam i sigurt se ata do të kenë më shumë rrugë në rrugën me Shopify.
 12. A mund të filloj një kompani dropshipping me Shopify? Ju mund të sigurt. Mund të mësoni më shumë këtu.
 13. A është Shopify Falas? Ata ofrojnë një gjykim falas, por pas kësaj, ju do të filloni të paguani. Pika e fillimit me një dyqan eCommerce fillon me 29 dollarë në muaj.

Pra, cilat janë planet e çmimeve për blerje? (Dhe ndarja e kostos)

 • Shopify Lite – 9 $ Mujore – Shitet në Rrjetet Sociale, në Person, ose Uebfaqe ekzistuese. Lexoni më shumë rreth saj këtu.
 • Plani Themelor i Shopifikimit – 29 $ Mujor – Gjithçka ofron Lite Plus Dyqanin Tuaj Online. (82.1% e njerëzve që i ndihmoj të filloj këtu). Gjithashtu, e shkëlqyeshme për një kompani me të ardhura prej $ 0 – 16,665 $ bazuar në tarifat e transaksionit dhe tiparet që do të merrni.
 • Shopify – 79 dollarë mujor – Kur fillon të rritet – 1 Klient ka qenë i lumtur me këtë që kur filloi në vitin 2012. E shkëlqyeshme për një kompani me të ardhura prej rreth 16,665 $ – 109,999 dollarë bazuar në tarifat e transaksionit dhe tiparet që do të merrni. Por, ju gjithashtu merrni mundësinë për të bërë kartat e dhuratave dhe raportimin profesional, dhe ju merrni deri në një zbritje 72% të transportit.
 • Shopify Advanced – 299 $ Mujore – Karakteristika të përparuara kur Shkallëzimi juaj. E shkëlqyeshme për një kompani me të ardhura prej rreth $ 110,000 – 1.000.000 $ bazuar në tarifat e transaksionit dhe tiparet që do të merrni.
 • Shopify Plus (Për ndërmarrjet më të mëdha 1 milion Plus në të ardhura) – Prmimi i negociuar – Kjo fillon me rreth $ 2,000 Mujore – Lexo më shumë Rreth Shopify Plus këtu
 • Shopify Gold – Vetëm për Biznes Platformë eCommerce Bizneset Vetëm në Indi

Provo Shopify – Për shkak të ndikimit të COVID-19, Shopify po ofron një provë të zgjatur 90-ditore falas.

Tarifat e kartës së kreditit për blerjen

 • Shopify Basic – Në internet – 2.9% + 30 ¢ – Në Person – 2.7% + 0
 • Shopify – Në internet – 2.6% + 30 ¢ – Në person – 2.5% + 0
 • Shopify i Avancuar – Në internet – 2.4% + 30 ¢ – Në person – 2.4% + 0

Bleni tarifat e transaksionit për blerje pagese dhe të jashtme

 • Shopify Basic – me pagesa të Shopify – asnjë – portat e pagesave të jashtme janë 2%
 • Shopify – me pagesa të Shopify – asnjë – portat e pagesave të jashtme janë 1%
 • Shopify i Avancuar – me pagesa të Shopify – asnjë – portat e pagesave të jashtme janë .05%
 • Vetëm për të shtuar – Me Pagesat e Shopify, ju jeni të gjithë të vendosur për të pranuar të gjitha kartat kryesore të kreditit (Visa, Mastercard, American Express, JCB, Discover dhe Diners dhe kartat e kreditit të Diners Club.) Dhe për t’i vendosur ato, thjesht shkoni te pranoni seksionin e kartave të kreditit dhe zgjidhni Shopify Pagesat.

Karakteristikat që unë vërtet i dua dhe mendoj se do të bëni shumë!

 • Mbështetja e menjëhershme e klientit – koha mesatare e pritjes për një përgjigje është rreth 1 minutë nga përvoja ime. Kjo më jep paqe mendore sa herë që e di se do të kujdesem menjëherë me atë që më nevojitet.
 • Ton të Shopify temat që janë të lehta për tu redaktuar – pa kodim thjesht zvarritje dhe rënie të lehtë dhe redaktimi i temave. Në këtë mënyrë, pavarësisht nga niveli juaj i aftësive, do të jeni mirë.
 • E shkëlqyeshme për çdo nivel – ata kujdesen për tregtinë elektronike të madhe deri në përmasa të mëdha. Shtë mirë ta dish këtë sepse nuk di se sa do të marrë dyqani juaj në tregti elektronike.
 • Ton të aplikacioneve – për konvertim, mbajtjen e anëtarëve, veçoritë e produktit dhe ton më shumë për të vërtetuar faqen tuaj të internetit. Ton të shtesave për t’u kujdesur për nevojat tuaja.
 • Komuniteti i shkëlqyeshëm – Ka një ton njerëz që përdorin Shopify kështu që ka një ton njerëz që flasin gjithmonë për të. Nga forume te zhvilluesit e specialiteteve që mund të punësoni. Unë e dua ta di këtë.

Do të Blerja e Punës Nëse Duhet Një Zgjidhje e Ndërmarrjes?

Shopify është def atje për ju nëse keni nevojë për një zgjidhje ndërmarrjeje.

Ata e quajnë atë Shopify Plus.

Ata aktualisht janë duke ndihmuar 3500 + ndërmarrje ndërmarrje për ta bërë atë gjë që është mbresëlënëse.

Nuk do të marr më shumë detaje, sepse mund të klikoni në lidhjen vetëm më lart për të mësuar më shumë.

Një kompani e madhe që përdor Shopify

Budweiser – Yup, një kompani e madhe si Budweiser përdor Shopify. Në kokën tuaj, ju mund të mendoni, ata nuk kanë platformën e tyre? Shopify është vetëm ajo tregti e fuqishme e të gjitha në një platformë.

Lloj freskimi duke parë një sit si ky duke përdorur mjetet dhe platformën e e-tregtisë.

Ndërton pak më shumë besim.

Disa Testim Shopify

 • Unë iu drejtova atyre për ndihmë për të parë kohën e shërbimit të tyre ndaj klientit dhe jam i kënaqur të them se vetëm u desh 13 sekonda për të filluar bisedën me dikë përmes bisedës. Kornizë kohore shumë mbresëlënëse. Imagjinoni të keni nevojë për ndihmë menjëherë dhe të keni nevojë të prisni. Nuk do të ndodhë me Shopify. Ata e marrin shërbimin ndaj klientit në nivelin tjetër.
 • Unë shkova përpara dhe testova një uebfaqe të rastësishme të Shopify për shpejtësia në Pingdom.  Kjo erdhi me një gradë C në 77 me një kohë ngarkese prej 1.44 ms. Stillshtë akoma më shpejt se 81% e faqeve të testuara përmes mjetit të tyre. Mbani në mend, çdo faqe është e ndryshme.
 • Procesi i regjistrimit. Epo, unë mendoj se si shumë ishte super e lehtë. Tani, sigurisht, e kam bërë disa herë :-). Por procesi është shumë i thjeshtë për të bërë bazat dhe për të arritur në pultin tuaj të tregtisë elektronike.
 • Vendoset faqja SEO – Shopify më lejoni të shtoj përshkrimet kryesore me informacionin META kështu që kur indeksi i motorëve të kërkimit e dinë se për çfarë bëhet fjalë dhe çfarë dua të shfaq gjithashtu. Ata gjithashtu më lejoni të shtoj informacionin kryesor për parapamjen e listës së motorit tim të kërkimit (atë që kam dashur që njerëzit ta shohin kur kërkojnë një fjalen për të cilën dëshiroj të renditem dhe faqja ime shfaqet.) Linja e poshtme, pasi të keni vendosur disa faqe do të shihni sa e thjeshtë është të shtosh produkte dhe të zgjedhësh faqe. SEO mund të jetë e ndërlikuar, por Shopify po e bën më të lehtë për ju ta kuptoni atë.
 • Vendosja e dropshipping – unë shkova përpara dhe krijova një faqe të re eCommerce nga e para. Nga këtu, më deshën rreth 10 minuta që të kisha produkte në listën time të importit për të kaluar në dyqanin tim të ri. Gjithashtu, unë kam qenë lehtë në gjendje të modifikoj imazhe, përshkrime dhe etiketa të nevojshme për secilin produkt. Kam përdorur gjithashtu aplikacionin Oberlo drejt e në Shopify, kjo është arsyeja pse ishte kaq e thjeshtë. Nëse ky është qëllimi juaj, ju me të vërtetë do t’ju pëlqen.

Hap pas hapi Shopify Set up

ajo do të hapet në një dritare të re mos u shqetësoni se ai mbetet i hapur.

Klikoni këtu për të ndjekur së bashku

Disa çmime i jap Shopify

 • Ndërtuesi më i mirë i përgjithshëm i e-commerce në Internet
 • Ndërtuesi më i mirë i e-commerce në Biznesin e Vogël
 • Platforma më e mirë e ndërmarrjeve në tregtinë elektronike

Përfundimi i blerjeve

Shopify është lehtë ndërtuesi më i mirë i përgjithshëm i tregtisë elektronike ata do të kenë mjetet për tu rritur me ju.

Unë ju inkurajoj pa marrë parasysh se çfarë të provoni gjyqin 14-ditor falas të Shopify sepse nuk ka asgjë për të humbur.

Shtë një udhëheqës i tillë, ju mungon nëse nuk e provoni të paktën.

Companydo kompani që përqendrohet vetëm në një kamare të caktuar zakonisht ka përparësinë.

Provo Shopify  – Për shkak të ndikimit të COVID-19, Shopify po ofron një provë të zgjatur 90-ditore falas.

2. Bigcommerce – Një mundësi e shkëlqyeshme eCommerce

Bigcommerce - Shikoni një nga opsionet më të mira të ndërtuesit të faqes elektronike të e-commerce

Ky ndërtues i faqes elektronike eCommerce është perfekt për çdo pronar serioz biznesi, ose nëse është thjesht një fillestar.

Ata ofrojnë ton karakteristikash që e bëjnë atë super miqësor.

Të tilla si karakteristikat e marketingut të integruar për të ndihmuar në promovimin e faqes tuaj, mjetet SEO për të ndihmuar që faqja juaj të vihet re në motorët e kërkimit dhe një karrocë e sigurt për klientët tuaj dhe porta e pagesës.

Ju me të vërtetë nuk mund të gaboni me të sepse ato gjithashtu ju ofrojnë një provë falas. Kështu që gjëja më e keqe është që ta provoni dhe vendosni se nuk është për ju.

Diçka që ia vlen të lexoni:

Shikoni vlerësimin tim të plotë për Bigcommerce.

A mund t’ju ndihmojnë këto përfitime?

 • Mjete të shkëlqyera të SEO (Ju ndihmon të gjeni më lehtë në motorët e kërkimit)
 • Mjetet e shkëlqyera të konvertimit (AKA – i bën njerëzit të blejnë produktin tuaj)
 • Mjetet e marketingut për t’ju bërë një gjeni gjenialiteti
 • Ton konfigurimi të produkteve
 • Mjetet Analitike për t’ju ndihmuar të analizoni të dhënat
 • Siguria më e lartë
 • Porta e Pagesave 

Planet e icingmimeve të Bigcommerce

 • Prmimi Standard – 29,95 $ Mujore
 • Prmimet Plus – 79,95 $ Mujore
 • Prmimet Pro – 299,95 $ Mujore

Tarifat e transaksionit & Përpunimi i kartës së kreditit

 • Standard – Pa tarifa të transaksionit – Përpunimi i kartave të kreditit të Paypal është 2.9% + 0,30 $ ¢ për transaksion
 • Bigcommerce Plus – Pa tarifa të transaksioneve – 2.5% + 0,30 $ ¢ për transaksion
 • Pro – Pa tarifa të transaksionit – 2.2% + 0.30 $ ¢ për transaksion
 • Ndërmarrja – Pa tarifa të transaksioneve – 2.2% + 0.30 $ ¢ ose më e ulët për transaksione

Pyetjet e bëra më shpesh me Bigcommerce

 • A mund ta përdor emrin tim të domain? Po, e juaja ose e jona.
 • A ka një gjyq falas? Po, ka një provë 15-ditore falas
 • A shesni certifikata SSL? po

Uebfaqe eCommerce duke përdorur Bigcommerce

Testimi i Bigcommerce

 • Procesi i fillimit ishte super i thjeshtë. Unë jam duke e bazuar këtë për herë të parë që u regjistrova gjithashtu. Mori nën 1 minutë për të arritur në pultin tim.
 • Zgjedhja e një temë për uebfaqen time ishte gjithashtu e lehtë. Më mori disa minuta për të nënshkruar faqen e dizajnit, por kjo është vetëm sepse unë duhej të njihesha me navigimin.
 • Unë shkova përpara dhe kërkova një mënyrë për të kontaktuar me dikë në pultin tim. Dhe, nuk isha aq i lumtur që më duhej të dërgoja email për ndihmë. Unë vërej se ata e ofrojnë atë me shitje, por jo pasi të jeni regjistruar. Më pëlqen të shoh ndihmë të menjëhershme pavarësisht. Në përgjithësi, megjithëse, shërbimi i tyre është i mirë, duhet ta them këtë.

Filloni të përdorni Bigcommerce

3. Wix – Një mundësi e shkëlqyeshme për ndërtuesit e faqes elektronike për biznesin e vogël

Ndërtues i faqes së internetit eCommerce

Me mbi 77 milion përdorues në 190 vende dhe në rritje me një ritëm të shkëlqyeshëm.

Wix është një zgjidhje e shkëlqyeshme për tregtinë elektronike. Unë kam qenë në gjendje të hap një faqe në përgjithësi në vetëm disa minuta që me të vërtetë i bëri përshtypje sepse nuk kisha të dhëna për Wix.

Kam shkruar një përmbledhje të këndshme të hollësishme për Wix që duhet t’ju japë, madje edhe më shumë, informacione që po kërkoni nëse është e nevojshme.

Një tjetër gjë me të vërtetë e bukur që më pëlqen është Wix është afër fillimit kur jeni duke u regjistruar dhe duhet të zgjidhni atë lloj modeli që ju nevojitet. Ata shumë shumë lugë ju ushqejnë kategoritë.

Për shembull:

Le të themi se po kërkoni të ndërtoni një dyqan online veshjesh.

Ata kanë gati të bëjnë opsione për faqen tuaj të re të tregtisë elektronike.

Wix bën një punë të mrekullueshme duke e thyer atë poshtë dhe duke ju ndihmuar të zgjidhni modelet për atë industri brenda hapave të parë të regjistrimit.

Shtë mirë të kesh atë paqe mendore që tashmë je në rrugën e duhur.

Këto janë vetëm disa nga përfitimet e tyre të shkëlqyera për ju:

 • Vendosni shpejt një uebfaqe (pa shaka, me gjasë 5 minuta)
 • Zvarritje dhe rënie e thjeshtë për ta bërë jetën tuaj të lehtë kur hartoni faqen tuaj.
 • Dedikuar 24/7 për t’ju ndihmuar kur të keni nevojë
 • Optimizuar për përdoruesit tuaj celular
 • Ton të modeleve për të zgjedhur nga ato që i përshtaten nevojave tuaja dhe do t’ju tërheqin vëmendjen e klientëve tuaj
 • Shtoni me lehtësi veçoritë e blog-ut në uebfaqen tuaj të eCommerce

Ixmimet Wix eCommerce

 • Bazë e biznesit – (Muaji në muaj do të jetë 28 $ në muaj) – (Paguar Vjetor – Vjen deri në 23 $ Mujor) – (2 vjet të paguar – Arrin deri në 20 $ në muaj) – (3 vjet të paguar – Arrin deri në 18 $ në muaj) Zgjedhja ime për të filluar.
 • Biznes i Pafund – (Muaji në muaj do të jetë 33 $ në muaj) – (Paguar çdo vit – Shkon deri në $ 27 Mujor) – (2 vjet të paguar – Vjen deri në 23,50 $ në muaj) – (3 vjet të paguar – Vjen deri në 22 $ në muaj)
 • Biznes VIP – (Muaji në muaj do të jetë 56 $ në muaj) – (Paguar Vjetor – Vie deri në 49 $ Mujor) – (2 vjet të paguar – Arrin deri në 42 $ në muaj) – (3 vjet të paguar – Arrin deri në 38,50 $ në muaj)

Në përgjithësi, unë ndoshta do të zgjedh Business Basic për të filluar. Biznesi i pakufizuar është i përqendruar kryesisht në ndihmën e markave të tilla si ofrimi i një shërbimi falas të logos, dhe Biznesi VIP është i përqendruar në mbështetje prioritare për ndihmë.

Tani, unë i kam plotësisht këto dy gjëra kryesore që mund të jenë të dobishme për ju.

Por vetëm dy centët e mi

Filloni Falas me Wix Tani 

Dhe Uebfaqe eCommerce duke përdorur Wix

Wix kryesore e mia kryesore

Unë thjesht nuk jam adhurues i opsioneve të tyre të shërbimit ndaj klientit. Unë thjesht mendoj se duhet shumë kohë për një përgjigje. Nuk është një krijues ose shkelës por i sigurt do të donte t’i shikonte ata të zbatonin një shërbim bisede.

Testim Wix Unë kam bërë

 • Arrita te Wix për ndonjë ndihmë me një pyetje që pata. U deshën 1 ditë për përgjigjen e parë. Nuk ishte aspak tifoz i asaj. Shërbimi i tyre për klientët duhet të përmirësojë lojën e tyre.
 • Kështu që unë shkova përpara dhe testova shpejtësinë e faqes së një faqe në internet që funksionon në Wix me Mjet Speed ​​Page Pingdom.  Në përgjithësi, faqet e internetit mund të jenë krejtësisht të ndryshme, por kam dashur të shoh sesi renditet. Uebsajti që kam testuar të cilin do ta lë jashtë ka ardhur me këto shtete. Performanca erdhi në 89 me një renditje në B e cila është e mirë, dhe një kohë ngarkese prej 403 ms. Po ashtu, duke deklaruar, më shpejt se 98% e vendeve të testuara. Rezultate të mira.
 • Unë shkova përpara dhe u regjistrova për të parë se sa e lehtë ishte të shtoja një shabllon në internet. Ky ishte një proces super i lehtë, Wix vë gjithçka para jush ndërsa jeni duke u regjistruar. Kështu që gjatë procesit të regjistrimit, unë kam qenë në gjendje të shtoj modelin tim menjëherë dhe atje.

Awardsmimet që i jap Wix

 • Një ndërtues i lartë i dyqaneve në internet për një biznes të vogël që nuk shkallëzon

Këtu është një udhëzues hap pas hapi tregtisë me Wix

Filloni Falas me Wix Tani 

4. Volusion – Një Ndërtues i thjeshtë i dyqaneve online

Faqe Hyrëse e Ndërtuesit të Uebfaqeve të Elektromisionit të Voluseve

Nga faqet e kësaj liste, Volusioni është ai që pajis pronarët e biznesit elektronik me mjetet më të përshtatshme për prezantimin vizual tërheqës të produktit.

Ndërsa dizajnet nuk janë tepër të rënda për Flash, çdo aspekt i dyqanit tuaj do të duket dhe ndihet shumë i qetë dhe i pastër.

Ndërsa Volusion mund të tweaked për t’ju ndihmuar të shisni çdo lloj produkti, mënyra se si është krijuar është drejtuar më shumë drejt shitjes së mallrave fizike.

Konsumatorët do të jenë në gjendje të lundrojnë me lehtësi dyqanin tuaj dhe të shfletojnë me lehtësi produktet tuaja.

Sigurohuni që të shikoni artikullin Krijimi i një dyqan tregtie me Volusion për më shumë informacion.

përfitimet:

 • Karakteristika të thjeshta SEO për t’ju ndihmuar të renditni më mirë
 • Një faqe Kontrolloni veçoritë për ta bërë më të lehtë për klientët tuaj
 • Harta e faqeve të gjeneruara automatikisht
 • Mjetet e marketingut me email
 • Përpunimi i thjeshtë i pagesave për ta bërë më të lehtë për klientët tuaj
 • Rezervime ditore të faqes në internet për t’ju dhënë paqen e mendjes

Prmimi i Volus:

 • Personal – 29 Mujor
 • Profesionale – 79 dollarë në muaj
 • Fillimi – 179 $ Mujor
 • Biznes – 299 $ Mujore

Testimi me Volusion

 • Kam arritur tek ata për të bërë një pyetje, dhe një, së pari kam marrë vendin për të hyrë në një adresë email. E cila, nuk dua. Fatmirësisht edhe pse pas vetëm disa minutash mora një person të biseduar live. Unë isha i lumtur me atë hark kohor në përgjithësi.
 • Unë shkova përpara dhe u regjistrova për një gjyq falas. Dhe, unë mendoj se ata e bëjnë atë shumë miqësor për t’u regjistruar dhe gjithashtu të shtoni një shabllon. më shumë ka të drejtë në ekranin fillestar për të filluar nga një këndvështrim vizual.

Mund të filloni ndërtimin me Vëllimi këtu.

Ose lexoni këtu rishikimin e Volusion eCommerce.

5. Weebly – Një Ndërtues i shkëlqyeshëm dyqanesh në biznes të vogël

Opsioni i ndërtuesit të faqes elektronike të e-commerce

Weebly është një opsion shumë i fuqishëm por i lehtë në portofolin për faqen e internetit tuaj eCommerce që do të ndërtoni.

Shumë herë, do ta dëgjoni në krahasim me Wix kur po bëni hulumtimin tuaj edhe për ndërtuesit e faqeve në internet.

Ajo ofron disa karakteristika shumë të këndshme siç janë mënyra të fuqishme që klienti juaj të kërkojë dhe filtrojë produktet që po kërkojnë.

Kjo është një veçori shumë e rëndësishme sepse klientët tuaj duhet të arrijnë atë që duan lehtësisht.

Vetëm për të shtuar një bombë të vogël çmimesh mbi ju. Prmimi i Weebly eCommerce fillon me vetëm 8 dollarë kur futeni në planet e paguara të cilat unë sugjeroj shumë.

Këtu janë disa tipare të vrasësve që i kam dashur:

 • Vendosni lehtësisht tarifat e taksave për lokacionin e klientëve tuaj
 • Blog i Integruar (Great For Marketingu i përmbajtjes)
 • Opsione SEO për të gjetur faqen tuaj dhe produktet e gjetura
 • Karakteristika të fuqishme për të kërkuar produkte

Icingmimi Weebly:

 • Plan falas – Totalisht falas
 • personal – 9 dollarë muaj në muaj dhe mesatarisht 6 dollarë në muaj nëse paguhen çdo vit.
 • profesional – 16 dollarë muaj në muaj ose 12 dollarë në muaj nëse paguhen çdo vit.
 • Performance – 29 dollarë muaj në muaj ose 26 dollarë në muaj nëse paguhen çdo vit.

Shembull Uebfaqe e e Tregtisë me Weebly

Tarifat e transaksionit Weebly eCommerce

Stripe, Authorize.net dhe PayPal janë ofruesit e Weebly. Të gjitha këto shërbime tarifojnë një tarifë transaksioni 2,9% + 0,30 $.

Weebly ngarkon një shtesë prej 3% me programet e tyre fillestare dhe pro. Por ju mund të përdorni planin e biznesit për të shmangur këtë tarifë shtesë.

Një Con Për mua:

 • Weebly ka nevojë për më shumë modele. Ton potencial por më duhen disa mundësi më shumë.

Gati për të filluar ndërtimin me Weebly

ose lexoni këtu përmbledhjen e Weebly

Bonus: Tregtia Squarespace Ndërtues i faqes në internet

Rishikimi i Ndërtuesit të Shtëpisë së e-Tregtisë në Sheshi

Hapësira katror është në radarin tim tani për tani pse vazhdoj ta testoj.

Vlen të përmendet edhe pse dhe të merrni informacionet mbi të TANI

Le të zhyten thellë në disa informacione kryesore në Squarespace:

 • Zhvilluar nga Anthony Casalena për përdorim personal si një shërbim për pritje në blog ndërsa ndiqte Universitetin e Maryland
 • Fillimisht, ajo u financua nga 30,000 dollarë nga babai i Casalena,
 • Që nga viti 2016, ajo pret më shumë se një milion uebfaqe. (Tingëllon si miliona tani por pa një numër të saktë)
 • 818 të punësuar
 • Squarespace po bënte 1 milion dollarë të ardhura çdo vit në 2007

Mimet e hapësirës katror

 • Plani themelor i tregtisë së shesheve hapësinore – 30 dollarë për muaj – ose 26 dollarë për muaj faturuar çdo vit duke dalë deri në 312 $
 • Plani i Avancuar i Tregtisë së Sheshit të Hapur – 46 $ Muaji në muaj – Ose 40 dollarë për faturën e muajit në vit që vijnë deri në 480 $
 • Klikoni këtu për t’i parë ato krah për krah

Karakteristikat kryesore midis këtyre dy planeve (Doesfarë nuk ka përparuar ato themelore?)

 • Autorecovery Shporta e Braktisur – Le t’i dërgoni postë elektronike të automatizuar për këdo që ka lënë shportën e blerjeve para se të përfundoni blerjen. Pse të interesohemi për këtë? Ju ndihmon të përpiqeni të rikuperoni shitjen.
 • Transporti i Transportuesit në kohë reale – Squarespace llogarit transportin në kohë reale i cili mund të ju kursejë para. Po ashtu, ndihmon me llogaritjet e sakta të madhësisë së paketës.
 • Kontroll i plotë mbi promovimet në dyqane. Të tilla si, zbritje ekskluzive dhe më shumë.
 • Shitet Karta Dhurate Dhurate – Prekje e shkelqyer
 • Përdorni Rendin API – Për ta mbajtur të thjeshtë, kjo ju lejon të ndërtoni integrime me porosi me sisteme të palëve të treta për përmbushjen e rendit dhe logjistikën e prodhimit.

Pyetjet popullore të bëra në lidhje me hapësirën Squares

 • A është e lehtë të anulosh? Squarespace e bën atë shumë të lehtë duke qenë në gjendje ta bëjë atë menjëherë nga pulti juaj. Më pëlqen kjo, kështu që ju nuk duhet të telefononi dhe të merrni presion.
 • A është e lehtë të ndryshosh planet? Kjo lehtë mund të bëhet edhe në pultin tuaj.

Modelet e ofruara nga Sheshi i hapësirës

Hapësira katrore ka ndarje të ndryshme. Kështu, për shembull, dyqanet në internet (të cilat ky është fokusi ynë), blogerët, shabllonet e dasmave, etj.

Për shabllonet e titullojnë dyqanin në internet ato kanë gjithsej 12 ndërsa e shkruajnë këtë.

Jo shumë keq, personalisht dëshiroj të shoh një treg për të blerë më shumë ose më shumë mundësi premium.

Por, nuk është një.

Ekziston një pjesë e zhvilluesve edhe pse ku mundeshit punësojë dikë për t’ju ndihmuar ta redaktoni atë.

Unë do të them se ata janë të gjithë të pastër dhe me pamje të mirë, por disa mund të duan më shumë.

Pra, çfarë do të bëja?

Le të shohim disa vlerësime të ndryshme:

 • Ndërtuesi më i mirë i përgjithshëm i tregtisë elektronike – Shopify është platforma më e mirë e përgjithshme atje dhe ajo që do të përdorja duart poshtë.
 • Për një biznes të vogël të internetit në eCommerce – Në këtë rast, unë personalisht do të përdorja Wix, Weebly ose Shopify. Unë me lehtësi do të ankohem drejt Shopify sepse sepse cilat janë shanset që nuk do të doni ta bëni faqen tuaj më të madhe? Dhe të bëjë më shumë moolah? Shopify mund të ju ndihmojë sa më mirë.

Një shënim i shpejtë gjithashtu:

Kam parë disa artikuj të ndryshëm që përfshijnë ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit të e-commerce të biznesit të vogël.

personalisht:

Për mua, ata të gjithë përshtaten në të njëjtën zonë dhe renditen vetëm për ndërtuesit më të mirë të përgjithshëm të faqeve në internet

Më pëlqen të shikoj pamjen e përgjithshme të madhe dhe nuk dua t’i prish ato bazuar në madhësinë tuaj.

Për shkak se:

Ju duhet diçka që do të jetë atje për ju, ndërsa jeni i vogël

dhe:

Ndërsa rritesh më të mëdha.

Disa ndërtues dyqanesh në internet nuk i përmend ose nuk i kam provuar

Disa komente të tjera në ndërtuesit kryesorë të tregtisë elektronike ndoshta do të mbulojë disa jo në listën time.

të cilat:

Coolshtë mirë që të gjithë kemi mendimet tona.

Këtu janë disa jo në listën time, por mbase doni të shikoni.

WooCommerce – Super popullor në botën e tregtisë elektronike por nuk e përmbush standardin e krijuesit të faqes sime të internetit. Si në, nuk është aq e thjeshtë për tu vendosur dhe për të filluar.

Magento – Shumë e njohur në botën e tregtisë por një ton më shumë që po ndodh. Jo vetëm një ndërtues i faqes në internet.

Ndërtuesit e faqes elektronike eCommerce Pyetjet e bëra më shpesh

1. Po në lidhje me një biznes të vogël në tregti elektronike?

Kjo është edhe për këtë, këto mbulojnë ndërtimin e një biznesi tregtie në përgjithësi.

2. A ofrojnë këto zakonisht një provë falas?

Ata bëjnë plotësisht, ata duan që ju të provoni falas me shpresën që ju e doni atë dhe dëshironi të përdorni shërbimin e tyre

3. Bëni edhe këta të presë në faqen time?

Krejtësisht, këta ndërtues të tregtisë elektronike bëjnë gjithçka për pjesën më të madhe.

Përfundim në 5 ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet në tregti elektronike

Zgjedhja e zgjidhja më e mirë në internet eCommerce nuk duhet të jetë e vështirë.

Unë ju kam treguar 5 ndërtuesit më të mirë të dyqaneve në internet.

Tani është vetëm koha që ju të zgjidhni dhe provoni.

Mos harroni, nuk kushton asgjë për t’i provuar ata që të argëtohen.

Secila prej tyre ka përfitime të mëdha që mund t’ju ndihmojnë të merrni internet.

Vetëm për të ripërtërirë në rast se keni harruar:

5 Ndërtuesit e internetit më të mirë të e-commerce janë

 • Shopify
 • Tregti e madhe
 • Wix
 • Volusion
 • Weebly

Argëtohuni duke i provuar ato dhe për të marrë duart tuaja të ndyra.

Më lejoni t’ju pyes edhe diçka:

A keni pasur rastin të provoni ndonjë nga këto akoma?

Apo keni ndonjë pyetje në lidhje me përdorimin e tyre?

Më heq një rresht më poshtë nëse keni nevojë për ndihmë, ose keni një pyetje.

Nëse dëshironi ndihmë 1 në 1, megjithëse drejtohuni tek faqja ime e kontaktit dhe ne mund të flasim përmes emailit

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map