Teisinė elektroninės komercijos pusė: ką žinoti

Mano turinį remia tokie nuostabūs žmonės kaip jūs. O tai reiškia, kad galėčiau užsidirbti komisinį atlyginimą. Sužinokite daugiau čia!


Greita pastaba: Tai yra jūsų skaitymo malonumas ir norint suteikti jums keletą idėjų, aš nesu FYI teisininkas (šalutinė pastaba: kartais galvoju, kad esu). Taigi skaitykite toliau ir geriau supraskite kai kuriuos dalykus, tačiau visada pasikonsultuokite su įstatymą praktikuojančiu žmogumi, kad gautumėte kiekvieną dėlionės elementą.

Geltona dėžutė sakydama

Šiomis dienomis viskas, kas judama internete, yra lengva įvertinti privalumus. Internetinės parduotuvės gali parduoti produktus iš bet kurios vietos ir nusiųsti į bet kurią vietą. Juos visame pasaulyje galima pasiekti iš bet kurios žiniatinklio vietos. Jie gali nukreipti srautą naudodamiesi intelektualiomis strategijomis ir mažinti spausdintą reklamą. Tačiau taip pat yra keletas teisinių klausimų, kuriuos reikia apsvarstyti elektroninė komercija.

Yra įvairių būdų pristatyti produktus, susijusius su pirkimais internete. Kadangi šiandien internete yra įvairių rūšių verslai, kiekviena teisinė padėtis yra būdinga sandoriui ar parduotuvei. Tai yra keletas pavyzdžių, kai teisinės žinios yra naudingos el. Komercijai.

Prekių ir paslaugų pristatymas internetu

Jei turite elektroninių laikmenų, kuriomis norite dalintis ar parduoti, greičiausiai naudojate kokią nors laikmeną internetu. Galite atsisiųsti programinės įrangos paketą, įsigytą „Amazon“, arba nusipirkti muzikos iš „iTunes“ ir įdėti į „iPad“. Kai kuriais atvejais galite nusipirkti mėnesinę paslaugą, už kurią mokate. Kas nutiks, jei paslauga neveikia tinkamai arba tampa nepasiekiama? Kas nutiks, jei pasauliniams klientams reikia instrukcijų skirtingomis kalbomis? Atliekant bet kurią elektroninę operaciją reikia atsižvelgti į keletą pagrindinių klausimų. Jie apima:

 • Tinkamos internetinės sutartys ir sąlygos
 • Įrašų saugojimo įsipareigojimai
 • Originali dokumentacija mokesčių tikslais
 • Tarptautinio pardavimo importo ir eksporto taisyklės
 • Valiutų keitimo kontrolės taisyklės
 • Užsienio šalių duomenų apsaugos įstatymai
 • Svetainių saugumas ir apsauga nuo sukčiavimo

Štai kodėl šiandien svetainėse turi būti pardavimo sąlygos, kurios būtų lengvai prieinamos puslapyje „Taisyklės ir sąlygos“ arba „Naudojimo sąlygos“. Jūsų pardavimo ir naudojimo sąlygos turėtų atitikti viena kitą. Taip pat turėtumėte įtraukti specialias sąlygas, kurios taikomos elektroninėms operacijoms. Puslapyje „Sąlygos“ taip pat turite atsižvelgti į grąžinimo ir pristatymo politiką arba nustatyti atskirą sritį, kurioje aptariami prekių grąžinimai ir mainai..

Jei naudojate elektronines pristatymo priemones, jos taip pat turėtų būti saugios, kad būtų išvengta kitų teisinių problemų. Turėtumėte atkreipti dėmesį ir į netinkamą pristatymą ar neprieinamumą savo sąlygose.

Mokėjimo tvarkymo, pardavimo ir pristatymo procedūros

Pirkdami ir gaudami produktus iš internetinių parduotuvių, suprantate paprastą procesą. Procesas prasideda nuo produkto pasirinkimo, kuris vėliau pereina prie užsakymo. Galiausiai yra mokėjimų apdorojimas. Visos šios pirkimo vietos jūsų klientui turi būti saugios ir supaprastintos. Po mokėjimo apdorojimo prasideda gabenimas. Yra įvairių rūšių su siuntimu susijusių problemų, tačiau dažniausiai internetiniai mažmenininkai gali pamiršti nustatyti, kur siunčia, o kur nesiunčia. Jei turite tam tikrą geografinį savo produktų prieinamumą, turite pateikti šias sąlygas pardavimo sąlygose ir aiškiai nurodyti, kur pristatote savo svetainę..

Jei norite išvengti legalių kovų, turėtumėte nurodyti tam tikras geografines zonas, kuriose priimami pirkimai. Tai reiškia, kad klientai, esantys už šių sričių ribų, negali pirkti ar gauti produktų. Taip pat svarbu pripažinti vyriausybines įstaigas ir vengti teisinių kovų, kurios gali uždrausti jums parduoti tam tikrose vietose. Niekada neturėtumėte apdoroti jokių operacijų iš sričių, kurios negali gauti produktų.

Norėdami nustatyti internetinio pardavimo sąlygas, turėtumėte atsižvelgti į tradicinio pardavimo sąlygas. Jūsų internetinės sąlygos taip pat turėtų atitikti visas jūsų gaminių pakuotes, tokias kaip garantija ar apribojimai. Taip pat reikia atsižvelgti į grąžinimo ir grąžinimo politiką. Prieš baigdami pirkimą, turėtumėte aktyviai sutikti su pardavimo sąlygomis. Paprastai internetiniai mažmenininkai tai įdeda tiesiai virš viso pirkimo mygtuko, o klientams neleidžiama pirkti tol, kol jie nepažymės laukelio, pažymėdami, kad perskaitė pardavimo sąlygas..

Taip pat turėtumėte turėti galiojančią neapmokėjimo ir sukčiavimo politiką. Galbūt norėsite pateikti alternatyvius užsakymo būdus, tokius kaip užsakymas telefonu. Galite pasamdyti informacinių technologijų profesionalą, kad jis patikrintų jūsų operacijų metodus ir programinę įrangą, kad įsitikintų, jog jis saugus jūsų verslui ir klientams.

Kadangi daugelyje įmonių nėra duomenų apie asmens duomenų rinkimą, turite aiškiai išdėstyti savo sąlygas ir sąlygas, jei renkate kokius nors duomenis ar kaip duomenys yra apsaugoti jūsų svetainėje. Jūsų svetainė turėtų būti saugi, kad padidintų klientų pasitikėjimą.

Svarbu, kad turėtumėte terminus, kuriuos reikia įgyvendinti, jei kada nors iškiltų problemų. Daugeliui iš jų bus taikoma jūsų taisyklė ir sąlygos. Įsitikinę, kad jūsų svetainė yra saugi ir kad klientai aktyviai sutinka ar atsisako pardavimo sąlygų, galite saugesnėje padėtyje užsiimti verslu internete..

Pristatymo internetu problemos

Šiandien dauguma operacijų internetu vyksta per kelias sekundes. Nuo pasirinkimo iki pristatymo žmonės gali atsisiųsti muziką, filmus, žaidimus ir programas mygtuko paspaudimu. Skaitmeninis turinys yra nuolat keičiamas, platinamas ir dauginamas dideliais kiekiais visame internete. Turinys dažnai pažeidžiamas piratavimo ir neteisėto naudojimo dėl tam tikrų interneto vartotojų.

Turėtumėte turėti aiškiai apibrėžtas autorių teises, prekės ženklus ir patentus, kad apsaugotumėte savo skaitmeninį turinį. Turėtumėte aiškiai pasakyti, kaip jūsų skaitmeninis turinys gali būti naudojamas ar nenaudotas, taip pat turėtumėte nubausti už tai. Taip pat turėtumėte perskaityti turinio įstatymus ir licencijavimą, kad būtumėte apsaugoti nuo šalių, kuriose parduodate turinį, nes ten gali kilti konfliktų.

Kovoje su piratavimu nebuvo daug sėkmės. Yra būdų, kaip pažymėti ir pakeisti internetinį turinį, kad jis būtų prijungtas prie vienos paskyros, tačiau jiems reikia intuityvaus projektavimo ir diegimo. Visada turėtumėte apsvarstyti galimą bet kokio skaitmeninio turinio, kurį išleidžiate internete, riziką ir atlygį. Kai kuriais atvejais galite pasirinkti turinį pristatyti neprisijungę.

Savo autorių teisių ir licencijavimo klausimais visada galite pasitarti su teisininku. Turėtumėte įsitikinti, kad jūsų skaitmeninis turinys yra apsaugotas ir gali būti įgyvendintos įstatyminės teisės, jei kada nors kiltų autorių teisių konfliktas.

B2B arba B2C

B2B yra pardavimai verslui, o B2C – pardavimai verslui. B2B svetainė kelia kitokių rūpesčių nei B2C. Pavyzdžiui, B2B daugiau dėmesio skiria tiekimo grandinės valdymui. Pardavėjai ir platintojai gali tiesiogiai prekiauti internetu per užsakymus, mokėjimus ir sąskaitas faktūras elektroniniu būdu. B2C svetainės yra tokios, kaip „Amazon“ ar „eBay“, kuriose pagrindinis dėmesys skiriamas klientui produkto pateikimui. Kiekvienos rūšies svetainė turi skirtingą teisinį susirūpinimą.

Be to, skirtingos pramonės šakos turi atskirų rūpesčių. Pavyzdžiui, jei parduodate automobilių atsargines dalis, tikriausiai norite įtraukti pagrindinio mokesčio, kuris turi būti grąžintas norint gauti nuolaidą, sąlygas. Kurdami savo paslaugas, visada turėtumėte atsižvelgti į tai, kokio tipo verslą naudojate ir kam parduodate. Pasikonsultavę su IT specialistu ar ieškodami panašių internetinių mažmenininkų, galite sužinoti daugiau apie tai, kaip turėtumėte sukurti savo taisykles ir sąlygas.

Šiandien aktualiausios teisinės kovos su elektroninė komercija įtraukti saugumą, tarptautinius pardavimus ir gabenimą. Neišvengiamai klientas turi pasitikėti tuo, ką jūs jam parduodate, ir jie turi patikėti, kad parduodate gerą produktą ar paslaugą, nemėgindami pavogti jų informacijos. Klientai vengs bendrauti su internetinėmis įmonėmis, turinčiomis blogą reputaciją dėl netinkamų gaminių, netinkama pinigų grąžinimo politika ir netinkamomis pristatymo procedūromis.

Taip pat didėja saugumo išlaidos. Rašydami išsamias pardavimo sąlygas ir sąlygas, galite išvengti daugumos teisinių problemų, tačiau taip pat turėtumėte įsitikinti, kad laikotės vietos, valstijų ir federalinių įstatymų. Sukūrę savo svetainę su aiškiai nurodyta autorių teisių ir licencijavimo informacija, taip pat galite užkirsti kelią kai kuriems vagysčių atvejams, nors dauguma skaitmeninio turinio šiandien yra kažkokiu ar kitokiu būdu dubliuojami..

Sukūrė ir išleido Christopheris Pontine’as ir Cynthia Adams

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map