האם אתה משתמש בצבעים בצורה נכונה באתר שלך?

התוכן שלי נתמך על ידי קוראים על ידי אנשים מדהימים כמוך. מה שאומר שאוכל להרוויח עמלה. למידע נוסף כאן!


מה המשמעות של צבעים
האם אי פעם תהיתם את זה?

כיצד הצבעים משפיעים על האתר שלי?

אם לא, המשך לקרוא.

אתרי אינטרנט מסתכלים לעיתים קרובות בצבע למטרה היחידה להפעיל תגובה מצד המבקרים. כמובן שלכולם יש את הצבעים האהובים עליהם שהם משיכים אליהם בין אם הם מממשים את זה או לא.

עם זאת, מעצב אתרים מיומן מבין גם עד כמה צבע חשוב לאתר. צבעים יכולים לסמן כל מיני משמעויות הגורמות למשתמשים להכות כלפי מוצרים ושירותים מסוימים שנמצאים באתר שלך.

בחירות צבע טובות נדרשות לתכנון קפדני, וכאשר הן מבוצעות נכון, הן יכולות להשפיע על האופן בו מבקרים מפרשים את מה שהם רואים כאשר הם צופים באתר שלך.

משמעות הצבעים היא לכל סוגי הדברים עבור אנשים, אך מדריך זה נותן לך תובנה לגבי האופן בו הצבעים נתפסים וכיצד לבחור את לוח הצבעים המתאים לעיצוב האינטרנט שלך..

כוח הצבע בעסקים

לצבע תמיד תהיה השפעה תת-מודעת עוצמתית על בני אדם. בכל חלק מחיינו אנו צופים בצבעים שונים. אם מעונן בחוץ, העולם אפור לנו, מבשר טוב ועגום.

אם יש שמש בחוץ, העולם בוהק וזורץ. כשאתה מיישם מידע על צבע על עסק, אתה רוצה לשפר את הפרופיל והשיווק של העסק שלך על ידי שימוש בצבעים המתאימים.

בעיצוב אתרים, צבעים פירושם הכל. לצבעים יש כמה משמעויות, אך קשה לברוח ממשמעותם עבור עסקים. רוב העסקים משתמשים באדום מכיוון שהוא מעורר אנשים לנקוט בפעולה. בגלל זה כל כך הרבה כפתורי קריאה לפעולה וקישורים באתרים הם בצבע אדום.

על פני הספקטרום, ישנן גם דרכים שונות לשייך צבע אחד למשנהו כך שהם יחמיאו ויעשו את האתר שלך קל יותר בעיניים.

בדרך כלל אנשים לא אוהבים לראות אתרים בצבע בהיר אחד כמו צהוב או ירוק ניאון. זה נוטה לגרום למבקרים להקפיץ את האתר במקום לחפש מידע.

הדרך בה תבחר לשלב את תורת הצבעים בעיצוב האינטרנט שלך צריכה להיות אסטרטגית אך גם להתאים למותג שלך. אם אתה רק מתחיל את המותג שלך, אפשרויות צבע בדרך כלל מתחילות בענף שלך.

לדוגמא, צבעים ספציפיים לתעשייה עשויים להיות ירוקים לתיירות אקולוגית או לחיסכון במזומן. סגול עשוי לחול גם על אופנה או יופי. כשאתה מתחיל לבחור את צבעי המותג שלך, חשוב לשים לב כיצד הצבעים האלה ישקפו לתעשייה שלך.

אמנם אינך רוצה לבחור את אותם הצבעים כמו המתחרים, אך אתה יכול להיות מסוגל להשתלב בענף שלך ולעורר תגובה ממשתמשים שלא יתבלבלו אם תבחר צבע מוזר. לדוגמה, ורוד עשוי להיות צבע קשה למכירה עם כלי חשמל.

צבעי הקירות

הידעתם שצבעי קיר יכולים לשנות את האופן בו אדם מרגיש טמפרטורה? צבעים חמים כמו אדום וצהוב למעשה חושבים שחדר חם יותר רק בגלל צבע.

צבעים מגניבים כמו סגול וכחול בהיר גורמים לאנשים להאמין שחדר קר יותר.

לאורך ההיסטוריה עסקים השתמשו בפסיכולוגיה אנושית זו בכדי לחסוך בעלויות חימום וקירור ובנוסף נותנים לאנשים את הרעיון שבית הקפה שלהם הוא החם ביותר בחורף בגלל קירות כתומים..

תעורר תגובה

צבע מעורר גם רגשות מצד אנשים. אנשים מתרבויות שונות רואים לעתים קרובות צבעים שונים מאוד.

לדוגמא, צהוב עשוי לגרום לכם לחשוב על חמנית, אך זה עשוי לגרום למישהו אחר לחשוב על הלוויה מכיוון שצהוב יכול להיות סמל למוות. לכל אחד יש נטיות אישיות גם לצבעים.

אסור לבסס את בחירות הצבע שלך על הימנעות ממה שאנשים לא אוהבים. במקום זאת, עליכם לבחור בחירות צבע על סמך מה התגובה הרגשית שאתם עשויים לקבל מרוב המבקרים.

להבין את ממוצע הצבע

מה המשמעות של צבעים

הצבע ירוק קשור במחקרים רבים ליצירתיות. בדרך כלל אנשים אוהבים את הצבע ירוק, ויש לו קשר חיובי לצמיחה מחודשת, לידה מחדש, טבע, טוהר וכדומה..

אתרים הכוללים ירוק עשויים להיות מודעים לסביבה. אחרים עשויים רק לשייך את הצבע ירוק לאינטליגנציה גאונית. על ידי מחקר משמעות המשמעות של צבעים אתה יכול לקבל מושג טוב יותר לגבי התגובות לאתר שלך. להלן מספר משמעויות צבע בסיסיות:

אדום: תוקפנות, כעסים, זעם

סגול: נשי, תאווה, תשוקה

כחול: רוגע, עצב, עדין

ורוד: נשי, שמח

שחור: חוזק, מבשר מראש

הדרך בה אתה משתמש בצבע חשובה לא פחות מאשר בחירות הצבע שאתה מבצע. כל אתרי האינטרנט נהנים מפלטת צבעים הצפויה אך גם יצירתית. אתה רוצה להדגיש חלקים מסוימים באתר שלך תוך כדי לוודא שיש לו תחושה אחידה באופן כללי.

מה הצבעים מעודדים את המבקרים ללחוץ

בין אם אתה רוצה שהמבקרים שלך ילחצו על מודעה, יקראו סיפור או סתם יקנו משהו, סביר להניח שיש לך קישורים, לחצנים שונים ו- עיין בכפתורים (עיין במאמר בנושא “מידע מונע” הוסף כפתור לעגלה “מידע: משהו שצריך לקחת בחשבון” למידע נוסף על כפתור “הוסף לעגלת הקניות”. מה הצבעים של אלה צריכים להיות?

ישנן חמש אפשרויות צבע פופולריות המשמשות בעיצוב אתרים אשר יביאו את תשומת ליבו של האורח.

אדום: יש סיבה שפינטרסט היא אדומה. גוגל משתמשת גם באדום עבור מרבית הכפתורים שלה. אדום מזוהה עם כעס, אבל זה גם צבע האהבה. צבע דינאמי חזק זה מובטח לקבל מענה מהמבקרים.

כתום: אמזון מפורסמת בזכות אהבתה לכתום. הצבע החם, התוסס והמרץ הזה אינו עז כמו אדום, אך יש בו הרבה ספאנק. כתום נחשב גם לאגרסיבי.

כחול כהה: גוונים כחולים נמצאים בכל מקום מקוון. זה גם חוזר על עצמו. עם זאת, ניתן לשנות כחול בעזרת לוח יפה. אם אתה חושב על פייסבוק, הגוונים הכחולים הכהים יותר כאן הוכחו כגורמים לאנשים להרגיש בטוחים. אם אתה רוצה שלקוח ירגיש בטוח בקשר ללחיצה על קישור, גוון כחול הוא הדרך הטובה ביותר לעבור.

ירוק: Groupon משתמש בצבע ירוק מכיוון שהוא בטוח וגם מקדם את הרעיון של חיסכון בכסף. ירוק מעורר אופטימיות ויצירתיות. גרין עובד הכי טוב עם אתרים המתמקדים במוצרים בעלי מודעות לסביבה, מיחזור או אפילו חיסכון בכסף.

סגול: זה עבד עבור יאהו. דמיון, יצירתיות, כבוד, תמלוגים, שפע ותשוקה משמשים לתיאור הצבע המגוון הזה. רוב אתרי האופנה, היופי וההלבשה התחתונה משתמשים בסוג סגול כלשהו בעיצובם. עם זאת, יאהו משתמשת בה משום שהיא מורגשת ומורגשת בקהל.  

הוא מונוכרומטי נחשב צבעוני?

לאתרים מונוכרומטיים יש גם את מקומם בשמש שלהם. אתר מונוכרומטי משלב שימוש בגוונים שחורים, לבנים ואפורים עם קפיצי צבע זעירים בחלק מהמקרים. קפיצי הצבע משמשים מבטאים לסגנון המונוכרומטי של שאר האתר.

לאנשים יש זיקה לשחור מודגש. זה חזק ועם זאת מסתורי ומודרני. שחור גם מעורר רגשות של אלגנטיות וכוח. אפור הוא צבע ניטרלי למדי שיכול להיות כמעט בלתי נראה אך עדיין מעודד רגשות שלווה.

לבן הוא כוח הניקוי האולטימטיבי כשצריך לבטא פתיחות, ניקיון ופשטות.

אתרים מונוכרומטיים עובדים עבור מרבית התעשיות, במיוחד אם אתה משתמש בצבעי המבטא לטובת הקהל שלך. בנוסף, צבעים המשמשים בעיצובים מונוכרומטיים צריכים להיות בהירים ולצוץ אליכם. כתום, אדום, צהוב ואפילו ירוק ניאון הם שימושים נהדרים ברעיון זה.

צבעים בעיצוב סלולרי

להתנסות בצבע במובייל זה דבר טוב. ברור שאתה רוצה שהאתר שלך יהיה קריא בכל המכשירים, מה שאומר שלוחיות צבע פשוטות עם קפיצי צבע בהירים נוטות לעבוד טוב מאוד לנייד..

צבע כמבטאים הוא גם טרנד פופולרי מכיוון שהוא מאפשר לאתר שלך לתפוס תשומת לב בזמן שדפדפני הנייד מחפשים מידע.

עם זאת, אתרים משתמשים גם בצבעים כדי להצהיר. לדוגמה, יתכן שיהיה להם צבע רקע שהוא אדום לחלוטין עם סמלי לוגו וטקסט לגירסה ניידת. אתרים אחרים פשוט דבקים ביצירת כפתורים לצבע מסוים בנייד מכיוון שמקל עליהם למצוא ולחץ עליהם.

מגמות צבעוניות

יש אתרים שעוברים על החוקים. בחלק מהאתרים יש כישרון לשבור את החוקים ולהשתמש בצבעים חדשים שאנשים מעריכים גם אם הם לא מסורתיים.

מגמת צבע אחת היא נושאי צבע רטרו. בסכיני הצבעים האלה מופיעים צהובים, חומים וכחולים עם כמה קפיצי אדום. עם זאת, מה שהכי מורגש הוא שהם חסרים כל צבעי צבע “בהירים”.

לא תראה צבעי ניאון באתרים אלה.

האופן בו אתה משתמש בצבע עבור אתר העסק שלך יכול להוות משמעות רבה להשגת מבקרים ולהשבתם חזרה. בעוד שלצבעים משמעויות שונות ברחבי העולם, חשוב יותר להתאים את הענף שלך לצבעים או אפילו להשתמש בצבע כדרך לחשוב מחוץ לקופסה כשאתה צריך.

ישנן כמה אפשרויות צבע טובות יותר גם עבור מבטאים. על ידי התבוננות בכמה לוחות צבעים והסתכלות על המותג שלך, האתר שלך ייהנה מאוד מתורת צבעי הצליל שמושכת תשומת לב מכל הסיבות הנכונות..

אז מה המחשבות שלך לגבי הצבעים ואתר האינטרנט שלך וכיצד הם יכולים לשנות המרות ועוד? האם זה גרם לך לחשוב קצת יותר על ניתוח האתר שלך, או שאתה בקרוב להיות אתר שאתה מחפש ליצור? אשמח לשמוע את המשוב שלך.

אשראי תמונה

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map