הצד המשפטי של מסחר אלקטרוני: מה לדעת

התוכן שלי נתמך על ידי קוראים על ידי אנשים מדהימים כמוך. מה שאומר שאוכל להרוויח עמלה. למידע נוסף כאן!


הערה מהירה: זה בשביל תענוג הקריאה שלך ולתת לך רעיון כלשהו, ​​אני לא עורך דין FYI (הערה צדדית: לפעמים אני חושב שאני). אז המשך לקרוא והבנה טובה יותר לגבי דברים מסוימים, אך תמיד התייעץ עם מישהו העוסק בחוק כדי להשיג כל פיסת חידה.

קופסה צהובה עם אמירה

עם כל מה שמתרחש ברשת בימינו, קל להסתכל על היתרונות. חנויות מקוונות יכולות למכור מוצרים מכל מקום ולשלוח לכל מקום. ניתן לגשת אליהם ברחבי העולם מכל מקום באינטרנט. הם יכולים להניע תנועה באמצעות אסטרטגיות נבונות ולצמצם את הפרסום המודפס. עם זאת, יש גם כמה סוגיות משפטיות שיש לקחת בחשבון מסחר אלקטרוני.

ישנן דרכים שונות לספק מוצרים על בסיס רכישות באינטרנט. מכיוון שיש כיום כל מיני עסקים מקוונים, כל מצב משפטי הוא מיוחד לעסקה או לחנות. אלה כמה דוגמאות בהן הידע המשפטי מועיל למסחר אלקטרוני.

משלוח ושירותים מקוונים

אם יש לך מדיה אלקטרונית שברצונך לשתף או למכור, סביר להניח שאתה משתמש באמצע כלשהו דרך האינטרנט. אתה יכול להוריד חבילת תוכנה שנרכשה באמזון, או שתוכל לרכוש מוסיקה מ- iTunes ולהניח אותה באייפד שלך. במקרים מסוימים, אתה עשוי לרכוש שירות חודשי שאתה משלם עבורו. מה קורה אם השירות אינו פועל כראוי או אינו זמין? מה קורה אם אתה זקוק להוראות בשפות שונות עבור לקוחות גלובליים? יש כמה סוגיות עיקריות שיש לקחת בחשבון בכל עסקה אלקטרונית. אלו כוללים:

 • חוזים ותנאים תקינים מקוונים
 • רשום חובות שמירה
 • תיעוד מקורי לצורכי מס
 • תקנות יבוא ויצוא למכירות בינלאומיות
 • תקנות בקרת חליפין
 • חוקים להגנת נתונים זרים
 • אבטחת אתרים והגנה מפני הונאות

זו הסיבה שבאתרים כיום חייבים להיות בעלי תנאי מכירה הנגישים בקלות תחת הדף “תנאים והגבלות” או “תנאי שימוש”. תנאי המכירה ותנאי השימוש שלך צריכים להיות עקביים זה בזה. עליכם לכלול גם תנאים ספציפיים החלים על עסקאות אלקטרוניות. עליכם להתייחס למדיניות החזר ומשלוח בדף “תנאים והגבלות” או להגדיר אזור נפרד בו נדונים החזרות והחלפות..

אם אתה משתמש באמצעי מסירה אלקטרוניים, אלה צריכים להיות מאובטחים גם בכדי להימנע מנושאים משפטיים אחרים. עליך להתייחס למשלוח לקוי או לחוסר זמינות גם בתנאים שלך.

הליכי טיפול בתשלום, מכירות ומסירה

יש תהליך פשוט להבנה ברכישה וקבלה של מוצרים מחנויות מקוונות. התהליך מתחיל בבחירת מוצר, שאחר כך עובר להצבת הזמנה. לבסוף, יש עיבוד תשלומים. כל נקודות הרכישה הללו חייבות להיות מאובטחות ומייעלות עבור הלקוח שלך. לאחר עיבוד התשלום מתחיל המשלוח. ישנם כל מיני נושאים הקשורים למשלוח, אך יותר מכל, קמעונאים מקוונים עשויים לשכוח לקבוע לאן הם נשלחים ולאן הם לא. אם יש לך זמינות גיאוגרפית מסוימת למוצרים שלך, עליך להציב תנאים אלה בתנאי המכירה שלך ולציין בבירור לאן אתה נשלח לאתר שלך.

אם אתה רוצה להימנע מקרבות משפטיים, עליך לציין אזורים גיאוגרפיים מסוימים שבהם מתקבלות רכישות. משמעות הדבר היא שלקוחות מחוץ לאזורים אלה אינם כשירים לרכוש או לקבל מוצרים. כמו כן, חשוב להכיר בגופי ממשל ולהימנע מכל קרבות משפטיים שעלולים לאסור מכירתכם לאזורים מסוימים. לעולם אסור לעבד עסקאות מאזורים שאינם כשירים לקבל מוצרים.

כדי להגדיר תנאים למכירה המקוונת שלך, עליך להסתכל על תנאי המכירה המסורתית. על התנאים המקוונים שלך להיות תואמים לכל אריזה של המוצרים שלך כמו אחריות או מגבלות. יש לטפל גם במדיניות החזר והחזר. עליכם לקבל הסכמה אקטיבית לתנאי המכירה לפני שתשלים את הרכישה. בדרך כלל, קמעונאים מקוונים ממקמים את זה ממש מעל לחצן הרכישה המלא, ולקוחות אינם רשאים לרכוש עד שהם מבצעים תיבה בתיבה המציינת כי קראו את תנאי המכירה.

עליכם להחזיק מדיניות בגין אי תשלום והונאה. יתכן שתרצה לספק שיטות חלופיות להזמנה כגון הזמנה טלפונית. אתה יכול לשכור איש מקצוע של טכנולוגיית מידע כדי לבחון את שיטות העסקה והתוכנה שלך כדי להבטיח שזה בטוח לעסק וללקוחות שלך.

כאשר עסקים רבים נמצאים תחת אש לצורך איסוף נתונים אישיים, עליך לציין בבירור את התנאים וההגבלות שלך אם אתה אוסף נתונים כלשהם או כיצד המידע מוגן באתרך. האתר שלך אמור להיות בטוח כדי לבנות אמון עבור הלקוחות שלך.

חשוב שיהיו לך תנאים לאכיפה אם תתעורר אי פעם בעיה. מרבית אלה יכוסו בתנאים וההגבלות שלך. בכך שתוודא שהאתר שלך מאובטח ושהלקוחות שלך מקבלים או דוחים באופן פעיל את תנאי המכירה, אתה יכול למקם את עצמך במצב בטוח יותר לעשות עסקים באינטרנט..

סוגיות משלוח מקוון

רוב העסקאות המקוונות כיום מתרחשות תוך שניות. ממבחר למסירה, אנשים יכולים להוריד מוסיקה, סרטים, משחקים ואפליקציות בלחיצת כפתור. תוכן דיגיטלי משתנה ללא הרף, מופץ ומשוכפל בכמויות גדולות בכל רחבי האינטרנט. לעתים קרובות התוכן פגיע לפיראטיות ולשימוש בלתי מורשה בגלל משתמשי אינטרנט מסוימים.

עליך להיות בעל זכויות יוצרים, סימני מסחר ופטנטים מוגדרים בבירור כדי להגן על התוכן הדיגיטלי שלך. עליך לציין בבירור כיצד ניתן להשתמש בתוכן הדיגיטלי שלך או לא להשתמש בו, וכן את העונש על כך. עליכם לקרוא גם על חוקי תוכן ורישוי על מנת להבטיח כי אתם מוגנים במדינות בהן אתם מוכרים תוכן, כיוון שישנם קונפליקטים..

לא הייתה הצלחה רבה במאבק בפיראטיות. ישנן דרכים לסמן מים ולשנות תוכן מקוון על מנת שהוא יהיה מחובר לחשבון אחד, אך הם דורשים תכנון ויישום אינטואיטיביים. עליך תמיד לקחת בחשבון את הסיכון והתגמול הפוטנציאליים עם כל תוכן דיגיטלי שאתה משחרר באופן מקוון. במקרים מסוימים, תוכל לבחור למסור את התוכן במצב לא מקוון.

אתה תמיד יכול להתייעץ עם עורך דין בנוגע לזכויות יוצרים ונושאי הרישוי שלך. עליכם להבטיח כי התוכן הדיגיטלי שלכם מוגן וניתן לממש זכויות משפטיות אם יהיה אי פעם ניגוד זכויות יוצרים.

B2B או B2C

B2B הוא מכירות עסקיות ועד עסקיות B2C הן מכירות עסקיות ללקוחות. לאתר B2B יש חששות שונים מאשר B2C. לדוגמה, B2B מתמקד יותר בניהול שרשרת האספקה. סוחרים ומפיצים רשאים להתמודד ישירות דרך האינטרנט באמצעות העברה אלקטרונית של הזמנות, תשלומים וחשבוניות. אתרי B2C הם כאלה כמו אמזון או eBay המתמקדים באספקת מוצר ללקוח. לכל סוג של אתר יש חששות משפטיים שונים.

בנוסף, לתעשיות שונות יש חששות נפרדים. אם אתה מוכר חלקי רכב למשל, סביר להניח שתרצה לכלול תנאים לחיובי ליבה שיש להחזיר כדי לקבל הנחה. עליך תמיד לקחת בחשבון את סוג העסק שאתה נמצא ומי שאתה מוכר אליו בעת יצירת התנאים שלך. על ידי התייעצות עם איש IT או התבוננות בקמעונאים מקוונים דומים, תוכלו לגלות יותר כיצד עליכם לפתח את התנאים וההגבלות שלכם.

הקרבות המשפטיים הדוחקים ביותר של היום עם מסחר אלקטרוני כרוך באבטחה, מכירות ומשלוח בינלאומי. בהכרח לקוח צריך לסמוך על מה שאתה מוכר להם, והם צריכים להאמין שאתה מוכר מוצר או שירות טוב מבלי לנסות לגנוב את המידע שלו. לקוחות ימנעו מלעסוק בעסקים מקוונים בעלי מוניטין רע למוצרים לקויים, מדיניות החזר מנוצלת והליכי משלוח גרועים.

יש גם עלויות עלויות אבטחה. על ידי כתיבת תנאים והגבלות מפורטות ותנאי המכירה, אתה יכול להימנע מרוב בעיות משפטיות, אך עליך לוודא שאתה פועל לפי החוקים המקומיים, הממלכתיים והפדרליים. על ידי הקמת האתר שלך עם פרטי זכויות יוצרים ורישיונות המוצהרים בבירור, אתה יכול גם למנוע מקרים מסוימים של גניבה למרות שרוב התוכן הדיגיטלי כיום משוכפל בצורה כזו או אחרת.

נוצר ופורסם על ידי כריסטופר פונטין וסינתיה אדמס

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map