WordPress.org ו- WordPress.com: מה ההבדל?

התוכן שלי נתמך על ידי קוראים על ידי אנשים מדהימים כמוך. מה שאומר שאוכל להרוויח עמלה. למידע נוסף כאן!


לוגו עוגת וורדפרס

מכיוון שוורדפרס הופכת לאחת הדרכים הפופולריות ביותר לבניית אתרים, אנשים רבים שואלים האם הם זקוקים ל- WordPress.org או WordPress.com. ניתן לסכם את שניהם פשוט כפלטפורמה לבניית אתר, אך WordPress.org הוא הגרסה החינמית בעוד WordPress.com מציע בלוג בחינם עם תוספות במחיר יקר..

מדריך זה עובר על כל ההיבטים השונים של כל אחד ומה היתרונות והחסרונות שאנשים מוצאים בשני השירותים.

WordPress.org
סקירה כללית

אם אתה רוצה בלוג וורדפרס בחינם, סביר להניח שתשתמש ב- WordPress.org. הוא מציע אלפי תוספים, ותוכלו לרכוש גם תוספים מובחרים. אם אתה רוצה להתאים אישית ולעשות דברים בעצמך, WordPress.org מציע משאב חשוב. בעזרת טפסים ומדריכי תמיכה, קל לשנות את עיצוב האתר שלך וליצור יותר פונקציונליות ממה שמציע הנושא המסורתי של וורדפרס..

WordPress.org מאפשר לך להתקין את מנוע וורדפרס, להנחות אותך דרך פרסום והגדרת קטגוריות שונות. יש המון תיעוד תומך שיעזור לך ליצור אתר עם הכלים החינמיים של WordPress.org. אתה יכול אפילו להשתמש בתחום שלך ולשנות את PHP הליבה. אם ברצונך להוסיף jQuery, שנה את העיצוב והתקן תוספים, כל זה זמין גם כן.

עם זאת, אם אתה זקוק למארח אינטרנט, לא תמצא אירוח בחינם עם הדומיין שלך באמצעות WordPress.org. אתה יכול להגדיר אירוח בעצמך באמצעות חברה אחרת ולהשתמש בשם דומיין בעת ​​התקנת וורדפרס, אך יש גם אפשרויות אירוח עם וורדפרס, וכאן נכנס WordPress.com.

היתרונות של השימוש ב- WordPress.org

מלבד היותך חופשי להתקנה והתאמה אישית, ישנם המון יתרונות נוספים לעבודה עם WordPress.org כולל:

שליטה מלאה בקוד ובניהול התוכן שלך
התקן תוספים, ערכות נושא או קוד אחר שאתה רוצה
התאם אישית לתוכן ליבך
למד כיצד לתכנת עם PHP

כמו תמיד יש חסרון בעבודה עם הצד החופשי של וורדפרס, החסרונות הללו כוללים:

    סיכוני אבטחה נוספים
פוטנציאל להתקנת נושאים זדוניים, תוספים וקוד פריצה
אין תמיכה ללקוחות בהתאמה אישית אם הדברים משתבשים
העלויות עשויות לעלות כאשר יש צורך ברוחב פס רב יותר אם משתמשים במארח פרטי
האתר איטי יותר בחינם

כפי שאתה יכול לראות, ישנם כמה יתרונות גדולים לשימוש ב- WordPress.org ליצירת אתר מלא אם תבחר לארח באמצעות ספק אחר. עם זאת, ישנם כמה יתרונות גדולים לבחירת WordPress.com כספק האירוח שלך, אפילו אם זה רק עבור הגרסה החינמית של הבלוג.

סקירה כללית של WordPress.com

אם אתה אוהב את הרעיון של בלוג חינמי פשוט כמו Tumblr או Blogger, ל- WordPress.com יש גם גרסה חינמית שמתארחת דרך האתר שלהם. הדומיין שלך יהיה “blog.wordpress.com” אלא אם כן אתה קונה דומיין. זוהי דרך קלה להפעיל בלוג אם אתה חדש לחלוטין בבלוג, אך יתכן שהוא לא יציע את היתרונות הגבוהים ביותר לעומת אירוח בתשלום ושם דומיין משלך..

WordPress.com מציעה גם הגנה מפני דואר זבל, גיבויים אוטומטיים, עדכונים אוטומטיים, אבטחה מוכחת ותוספים ושירותים שלא תמצאו במקום אחר. עם זאת, ההתאמה האישית מוגבלת יותר ב- WordPress.com. לדוגמה, אינך יכול להעלות ולהתקין נושא משלך כמו שאתה יכול באמצעות WordPress.org.

יש גם את ההיבט הפרסומי. אם אינך אוהב לראות מודעות של צד שלישי באתר שלך, אתה יכול להסיר אותן רק תמורת $ 30 לשנה. אתה יכול לשלם עבור חבילת עיצוב מותאמת אישית המאפשרת לך שליטה מסוימת בעיצוב של נושא כמו שינוי הגופן או שינוי חלק מקוד ה- CSS, אך היא גם עולה 30 $ לשנה.

עם WordPress.com, הכל א-לה-קארט. המשמעות היא שתוכלו לרכוש שטח אחסון נוסף או אפילו לארח סרטונים משלכם אך בעלות. ישנם גם נושאים מובחרים שניתן לקנות, שיכולים לנוע עד $ 100. עם זאת, אם תחליט אי פעם שאתה רוצה לקנות אירוח, לא תוכל להשתמש בנושא.

היתרונות של WordPress.com

יש כמה חיוביות לשימוש ב- WordPress.com אם ברצונך להקים בלוג במהירות כדי להתחיל לכתוב. הנה כמה מהיתרונות:

    אין חיובים בגין תנועה מוגברת
סיכונים ביטחוניים כמעט ללא כל
לא צריך לנהל שרת או להתעסק עם FTP
ריכוז מלא בתוכן שלך
התקנה מהירה, קלה וחינמית

יש גם כמה חסרונות להתמודד עם אפשרות זו. ראשית, אינך מקבל חופש רב כמו ב- WordPress.org. כמה חסרונות אחרים כוללים:

    בחירה מוגבלת של תוספים, ערכות נושא והגדרות בחינם
אינך מרוויח כסף באמצעות פרסום וורדפרס בבלוג שלך
תחום מותאם אישית הוא 25 $ לשנה
אחסון נוסף, התאמה אישית ואירוח וידאו הם יקרים

אם אינך מעוניין למצוא מארח ורק רוצה להקים אותו בבלוג, WordPress.com עשוי להיות הבחירה הנכונה עבורך. מהיר להירשם ל- WordPress.com ולהתחיל לפרסם. אתה גם מקבל תמיכה רבה מ- WordPress ויכול אפילו לפתור בעיות עם מישהו אם משהו ישתבש. עם זאת, יתכן וזה לא יהיה אידיאלי אם ברצונך לייצר רווחים מהאתר שלך או לעשות משהו יותר מבלוג.

איזו מהן לבחור: WordPress.Org או WordPress.com?

ההחלטה באמת מתאימה לצרכים שלך ולתכניות העתידיות שלך לאתר שלך. אלה כמה דרכים שונות להסתכל על כל אחת מהן.

האם אתה רוצה הרבה שליטה?

אז אתה צריך ללכת עם WordPress.org. לא תקבל כמה שיותר תוספים, ערכות נושא ואפשרויות התאמה אישית אם תבחר ב- WordPress.com. הפלטפורמה הפתוחה של WordPress.org מאפשרת לך להתאים אישית את הקוד, להעלות ערכות נושא משלך ולהוסיף כל סוג של תוספים שרוצים..

האם יש לך כסף לאירוח?

אם אתה יכול לשלם עבור דומיין משלך ואירוח, עליך גם ללכת עם WordPress.org. בעוד ש- WordPress.com הוא בחינם למעשה, תצטרך לשלם יותר כדי להתרחב בעתיד. אם אתה רוצה להעניק לבלוג שלך חופש אמיתי, אתה יכול לרכוש דומיין ואירוח משלך, המאפשר לך להתקין את WordPress דרך WordPress.org ולהתחיל להתאים אישית את האתר שלך. זוהי גם הדרך הטובה ביותר להוציא את האתר שלך ללא דומיין שנראה זול כמו “blog.wordpress.com.” עם שליטה יצירתית יותר ומארח משלך, אתה יכול להתרחב כשאתה צריך בעתיד ולהמשיך להיות בשליטה.

עם זאת, אם אין לך כסף לאירוח, אתה יכול להתחיל עם הגרסה החינמית של WordPress.com ולראות לאן הבלוג שלך לוקח אותך. אם אתה רק רוצה מקום לכתוב, לשתף תמונות ווידאו, ייתכן שיהיה קל יותר ללכת גם עם הגרסה החינמית. למרות שהאתר שלך עשוי להיראות חותך עוגיות עם נושא חינמי, ייתכן שלא תרצה להתאים אישית או לא לדעת כיצד לשנות CSS. אם אתה רק מתחיל, WordPress.com הוא דרך נהדרת להתרגל לבלוג מקוון ללא עלות בכלל.

כמה אתה יכול לעשות מאמץ?

אתרי WordPress.com דורשים מעט מאוד מאמץ. וורדפרס תטפל בכל האבטחה והעדכונים שלך, כך שתתעדכן כל העת עם התוספים וקבצי ה- WP האחרונים. לא תצטרך לדעת כיצד לשדרג בעצמך או לטפל בביטחון שלך בפקק אם ניצול חדש מהווה סיכון לאתר שלך.

אם אתה כן רוצה לעשות מאמץ להבין וללמוד וורדפרס, תוכל לבצע שדרוגים די בקלות. עם זאת, יהיה עליכם להבין את הסיכונים בהתקנת תוספים, קוד ועיצוב שעשויים להיות זדוניים ומהווים בעיות לכם ולמבקרים שלכם..

אם אינך רוצה לעבוד עם ספק אירוח אחר או שאינך רוצה להתאים אישית את CSS ולהתקין ערכות נושא משלך, WordPress.com היא גם הבחירה הטובה ביותר. לא תצטרך לדעת ליצור או לשנות את הנושאים שלך, אבל אתה מאבד הרבה התאמה אישית. המשמעות היא שלבלוג שלך יהיה מראה יותר חותך עוגיות ולא יתבלט. זו עדיין אפשרות טובה אם כל מה שאתה צריך זה פלטפורמה לכתיבה ולתמונות שלך.

האם יש לך תוכניות גדולות לעתיד?

אם אתה רוצה לראות את האתר שלך צומח או שיש לך תוכניות לייצר רווחים מהאתר שלך, עליך ללכת עם WordPress.org ולהשתמש באירוח שלך. עם זאת, WordPress.com מספקת לך את כל רוחב הפס החופשי שאתה זקוק לו אם תגיע פתאום לעמוד הראשון של Reddit עם meme cat. עם זאת, כמה זמן תהילה זו תימשך תלויה אך ורק בתוכן שלך ולא בשימושיות של הבלוג שלך מכיוון שלא תוכל להתאים אישית.

לא תצטרך לכסות עלויות של עודפי יתר מכיוון שמארחים נוטים לחייב כשאתה עובר על רוחב הפס בהזדמנויות אלה. ייתכן שהאתר שלך יתקפל עם כל כך הרבה אנשים שמנסים להתחבר אם תבחר אירוח משלך ב- WordPress.org ולא יהיה לך מספיק רוחב פס לתמיכה.

דרך פשוטה לבחור

אם אתה רק רוצה לכתוב, לא רוצה לטרוח עם CSS ולא אכפת לך מפרסום בבלוג שלך, עליך ללכת עם WordPress.com. זה יציע לך פלטפורמה פשוטה להוצאת אלפי מילים, ועדיין תוכל לשתף תמונות ווידיאו.

עם זאת, אם ברצונך ליצור אתר רווחי שתוכל להתאים אישית ולהרחיב בעתיד, עליך ללכת עם WordPress.org. תוכלו ללמוד עוד על פיתוח אתרים, תוספים ונושאים, שיכולים לעזור לכם ליצור אתרים אחרים בעתיד.

הערה מהירה: זכור חברות רבות כמו Bluehost עשויות להיות דרכים פשוטות עבורך שתתקין בקלות את סקריפט ה- WordPress שלך. עיין ב -10 בוני אתרים של Powerhouse ועוד, עיין באפשרויות ולחץ על הקישור ובדוק אם הן אכן עושות זאת.  

פורסם ויצר על ידי כריסטופר פונטין וסינתיה אדמס
אשראי תמונה: אהוקלי

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map