קל להתחיל עם בלוג עם Softaculous

Softaculous 1 לחץ על תוכנת התקנהלמעשה ישנם שני סוגים של מנהלי אתרים. יש מי שאוהב דברים שנעשים במהירות ואוטומטית ככל האפשר. הסוג האחר הם אלה שאוהבים לעשות דברים בצורה ידנית יותר ידנית.


תלוי באיזה צד של הגדר אתה יושב, אתה עשוי או לא להיות חובב התוספות של תוכנת cpanel לאירוח שלך, הידועה בשם Softaculous.

Softaculous הוא א תוכנת התקנה בלחיצה אחת ומובשרת ברוב הקורסים והתוכניות הנמצאים בבלוגים ברשת כחברה הטובה ביותר אפילו לחדשות היוצרים באתר, בגלל הקלות בה היא מאפשרת לכל אחד ליזום נוכחות מקוונת..

כשמיליון משתמשי קצה מדווחים שהסתפקו ביכולות ההתקנה שלו מאז הקמתה, אין זה פלא שהמתקין חי לפי תווית כה קליטת.

לא כולם מסכימים עם זאת שזה מדהים ככל שזה נראה. בפוסט בבלוג זה נחשוף את פעולותיו של Softaculous והאם הוא ראוי להייפ שהכותרת שלו מציעה.

Softaculous בקפנל

Softaculous הוא התקנה אוטומטית של סקריפט המשמשת בשרתי לוח הבקרה של אירוח אתרים. 99.9% ממארחי האינטרנט מציעים Softaculous כולל HostGator ו- Bluehost בלוח הבקרה.

לא קל לפספס את ספריית התסריט שמיוצגת על ידי אייקון סמיילי עגול השוכן בקטגוריית התוכנה (או איפשהו דומה) של ה- cPanel המארח שלך..

התכונה המהדהדת של Softaculous היא שהיא מאפשרת התקנה של יישומים בלחיצה אחת באתר האינטרנט של המשתמש. יישומים אלה כוללים, אך אינם מוגבלים ל;

 • יצירת בלוגים (כמו WordPress)
 • מערכות ניהול תוכן
 • גלריות תמונות
 • רשימות דוא”ל ויישומי דיוור אחרים
 • מסחר אלקטרוני & עגלת קניות
 • לוחות דיונים

רשימה זו תלויה בעיקר ביישומי קוד פתוח, והיא תלויה במה שהגדיר כל מארח אתרים להתקנה. ניתן למצוא רשימה זו בקלות על ידי לחיצה על הסמל Softaculous, ואז פשוט לבחור את הרשימה שברצונך להתקין ואז לעקוב אחר האף שלך..

התקנת יישומים מכבידים אומרים שהפכה למשימה כמעט טריוויאלית עם הצגת Softaculous.

התכונות שהושלמו עבורך כוללות יצירת מסד נתונים, העתקת קבצים, התאמת הרשאות והגדרת קבצי תצורה.

זה גם מאפשר שדרוג מהיר של יישומי אינטרנט לגרסאות העדכניות ביותר להגנה מפני התקפות פגמי אבטחה. עם זאת, חשוב כי מארח האינטרנט שלך עדכן לראשונה את תוכנת Softaculous, או שלא תוכל לעשות את אותו הדבר עבור הסקריפטים שלך, אלא אם כן תעשה זאת ידנית..

היתרון הגדול ביותר שמציע Softaculous עבור בעלי אתרי האינטרנט הממוצעים ביותר, שאינם בעלי אופי טכני, הוא קלות השימוש והמהירות בה כל אחד יכול להתקין בלוג במהירות.

מתקין וורדפרס מפנק

אולם לא כולם אוהדים. מנהלי אתרים מנוסים יותר שבינינו הביעו כמה ויכוחים מדוע הם לעולם לא ישתמשו בכלי להתקנת וורדפרס ותסריטים אחרים. ניתן לסכם את החששות המובעים בנוגע לסופטקולוס כדלקמן;

 • עיכובי תזמון עדכון – הגרסה האחרונה של כל סקריפט מגיעה לסופטקולוס כעדכון מספר ימים לאחר יציאתו, והותירה את הבלוגים חשופים לפגמי אבטחה..
 • יכולות הלמידה מופחתות – התקנה אוטומטית של סקריפטים ל- php שוללת את הצורך ללמוד את המשימה באופן ידני, מה שאחרת יגביר את מודעות המשתמש כיצד ליצור ציוצים מועילים ולפתור בעיות..
 • מגבלות מסד נתונים – לא ניתן להתאים אישית בסיסי נתונים במהלך ההתקנה.
 • הגדרות התקנה עוקפות – Softaculous מכוון את המשתמש לתסריט המותקן, עוקף אפשרויות הגדרות שיהיו זמינות במהלך התקנה ידנית..

עם תהליך ההתקנה המפתח שלה, Softaculous עמדה בשמה הן למנהלי אתרים מנוסים תוך כדי תנועה, כמו גם עבור יוצרי אתרים מתחילים המעוניינים לחתוך את שיניהם בשוק המקוון..

התקנה מהירה, קלות גישה ופשוטה לשימוש, המתקין האוטומטי עבור סקריפטים של קוד פתוח, בשילוב עם ממשק cPanel ידידותי, שינה את הקצב והתקדמות האתרים המאכלסים כעת את שטח האינטרנט.

עם זאת, בניגוד לטיעונים המנוגדים, כי Softaculous הפריע יותר ממה שעזר לציבור מנהלי האתרים, הם מקומם ככל שהם חושפים אזורים עם חשש לבעיות אבטחה אפשריות משדרוג יישומים מעוכב..

כמו רוב התוכנות והסקריפטים, גם הכדאיות של כל אחת מהן נשפטת על פי התגובה של המשתמשים שלה ועם זה כקריטריון עיקרי, Softaculous נותר כוח תחרותי לחובבי אתרים.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map