3 טעויות שיווק נפוצות משפיעות (וכיצד להימנע מהן)

אם אתה בלוגר, אתה שומע טונות של מונחי שיווק מדי יום. סביר להניח שאתה די נוח עם ביטויים כמו אופטימיזציה למנועי חיפוש, שיווק תוכן ושיווק במדיה חברתית, אבל האם מימשת אי פעם את הכוח של שיווק משפיע?


אולי ניסית את זה וזה לא עבר טוב, או שאתה פשוט משחק עם הרעיון. באיזה שלב אתה נמצא, חשוב שתבין באילו טקטיקות להשתמש כדי שהמאמצים שלך ישתלמו.

התחל בבחינת מהו שיווק משפיע ואילו שלוש טעויות יש להימנע, ולמד כיצד למנף את שיווק המשפיעים באופן שיקדם ויצמח את הבלוג שלך..

משפיע על שיווק

מה זה שיווק משפיע?

שיווק משפיעים הוא תהליך של יצירת קשרים עם מנהיגים בענף שלך כדי לעזור למסר שלך להגיע לקהל רחב יותר. דוגמה אחת לשיווק משפיעים היא לשלוח דוא”ל לבלוגר פופולרי בנישה שלך ולבקש ממנו לצייץ את הפוסט האחרון שלך.

הרעיון הוא שמכיוון שיש להם נאמנות לקוחות כל כך גדולה ונאמנות גבוהה, העוקבים שלהם יהפכו לתנועה שלך.

3 טעויות שיווק נפוצות משפיעות

שיווק משפיעים הוא מושג פשוט מאוד, אך לעתים קרובות הוא לא מובן. זה לא תמיד קל כמו לשלוח כמה הודעות אימייל בכל פעם שאתה מפרסם פוסט חדש. להלן שלוש טעויות שבלוגרים נוטים לבצע בשיווק משפיעים:

1. כישלון קודם עם מעורב ההשפעה

אזכור משפיע בציוץ האחרון שלך לא עומד להבטיח ציוץ מחדש. באופן דומה, אם אתה שולח דוא”ל למשפיע מהכחול (כשאין להם מושג מי אתה), הדוא”ל שלך כנראה יעבור ישירות לתיקיית האשפה..

משפיעים מקבלים המון הודעות מדי יום שקשה לעמוד בהן. ניל פאטל, לדוגמה, דוחות שמקבלים מעל 400 אימיילים ביום.

אתה יכול לגרום לדוא”ל שלך להתבלט על ידי הבטחת שהמשפיע יכיר בך. במשך כחודש בערך (לפחות) לפני שתפנה למשפיעים, קשר איתם כדי להתוודע אליך. הנה רק כמה דרכים לעשות זאת:

 • הגיבו לפוסטים שלהם בבלוג ובמדיה החברתית
 • שתפו את הפוסטים בבלוג שלהם (והקפידו להזכיר אותם כך שיראו את זה!)
 • צייץ מחדש את הציוצים שלהם
 • שלחו להם אימייל ידידותי שאינו מקדם קידום מכירות עצמי, למשל על ידי הצבעה חביבה על קישור שבור או בעיה אחרת באתר שלהם

אלה היסודות כדי להתחיל, אבל אל תהסס להיות יצירתי. לדוגמה, אתה יכול לפרסם תמונה בטוויטר שמראה שאתה משתמש – ואוהב! – במוצר שלהם. (הקפד לכלול את ידית הטוויטר שלהם בציוץ שלך.)

2. לבקש מהמשפיעים לשתף תוכן לא רלוונטי

עם הגדרה כה פשוטה של ​​שיווק משפיעים, יכול להיות קל מדי להיכנס למצב הרוח שכל מה שאתה צריך זה מניה יחידה ממובילה בענף שלך. כל שעליכם לעשות הוא ליידע על אימייל בודד, ופוף, יש לכם את התנועה שתמיד חלמתם עליהם.

אבל לבקש מניות בכל נושא ישן זה בזבוז זמן. כאמור, משפיעים עסוקים, והם מקבלים טונות של בקשות כאלה כל יום. בלוגר SEO לא יבזבז זמן על שיתוף פוסט כושר עם העוקבים שלו. (במקרה זה, אתה כנראה מכוון למשפיעים הלא נכונים!)

גם אם הם מכירים את שמך או פניך, הם עדיין זקוקים לסיבה לשתף את התוכן שלך. אתה יכול לבקש ממנהיג בתעשיית ה- SEO לצייץ את המאמר שלך על טקטיקות SEO, אך אם פוסט הבלוג שלך מכסה את אותם הדברים שאנשים שמעו בעבר, איך הם מרוויחים מהשיתוף?

כדי שמשפיעים ישתפו את התוכן שלך, זה חייב להדהד את הקוראים שלהם או את המותג שלהם בדרך כלשהי.

להלן רק כמה טכניקות של פוסטים בבלוג שיכולים להגדיל את הסיכוי שלך שמנהיגי התעשייה ישתפו את התוכן שלך:

 1. השתמש בציטוטים או הדגש מחקרי מקרה ישירות מהמשפיעים אליהם אתה מתכנן למקד. אם אתה יכול לקבל מהם הצעת מחיר ישירה מראש, למשל עבור פוסט בסבב מומחה, זה אפילו טוב יותר! כאשר הם מוזכרים בתוכן שלך, פוסט הבלוג שלך הופך להיות רלוונטי מייד למותג שלהם.
 2. ספק נקודת מבט חלופית לפוסט הבלוג האחרון של המשפיע. זה לא תמיד יעבוד טוב, במיוחד אם אתה פוגע במשפיע, אבל אם אתה מספק נקודת מבט אלטרנטיבית סבירה שגורמת לאנשים לחשוב, יש סיכוי טוב שהמשפיע ישתף את הפוסט מכיוון שהוא רלוונטי לקוראים שלהם.
 3. בלוג על נושא ראוי לחדשות בגומחה של המשפיע. אם זה הנושא שהמשפיע שומע עליו לראשונה, סביר להניח שהוא ישתף את התוכן שלך כמקור המקורי לסיפור החדשות. עם זאת, בכדי שזה יעיל, בדרך כלל עליכם להכות אחרים לסיפור, וזה אמור להיות מזעזע מספיק שהמשפיע יתחבר אליו רגשית וירצה שעוקביו ירגישו כך.

לאחרונה השתתפתי בסרט פוסט מומחה עגול נכתב על ידי ססקיה סיט.

מיד שמתי לב למשפיעים אחרים שמשתפים את אותו פוסט בכל המדיה החברתית, ולכן שאלתי את ססקיה לגבי הצלחתה. הנה מה שהיא אמרה לי:

“הדבר הנפלא עם כתיבת מאמר בנושא ריכוז מומחים הוא שזה נותן לך את ההזדמנות ליצור קשר עם משפיעים בתחום שלך. זה היה פחות מ 24 שעות מאז שהפוסט עלה לפעולה, אבל זה כבר הפוסט המצליח ביותר שלי עד כה עם מעל 90 מניות חברתיות.

הקפדתי לשלוח דוא”ל מהיר לכל המשתתפים ברגע שהפוסט עלה לחיים כדי להודות להם ולהזמין אותם לשתף אותו עם קהלים שלהם.

התרגשתי לראות שרבים מהם שיתפו את הפוסט על פני מספר פלטפורמות. מכיוון שזה בלוג חדש יחסית, אני מרוצה מאוד מהתוצאות.

לא רק שזה הביא לי תנועה חדשה, אלא שאני צריך גם לקבל כמה פוסטים מההוויה – הייתי אומר שזאת הייתה הצלחה מסביב! ”

3. מיקוד לשמות הגדולים ביותר בתעשייה

אמנם זו לא בהכרח טעות בפני עצמה, צילום גבוה מדי הוא בדרך כלל לא ההימור הטוב ביותר שלך. הסיבה לכך היא שכולם מנסים לגרום למנהיגים הבכירים ביותר בתעשייה שלהם לחלוק את תפקידם, ורוב הזמן, משפיעים פשוט אין להם את היכולת לעשות את הכל.

המשמעות היא שהמאמצים שאתה עושה בשיווק משפיעים עשויים לראות תוצאות מועטות אם הפוסטים שלך לעולם לא ישתתפו.

עם זאת, אם אתה שואף ליצור קשר עם משפיעים בינוניים בגומחה שלך, סביר להניח שהם יקבלו פחות בקשות שיתוף ויש להם יותר זמן להתחבר אליך באמת – אם כי זכור שהם עדיין עסוקים, אז כבד את זמנם.

אז נניח שאתה מכוון לשם הגדול ביותר שאתה יכול. אתה יכול לקבל ציוץ פעם בבלוג ולראות עלייה עצומה בתנועה, אבל כמה זמן לקח לך להגיע לשם?

על ידי מיקוד למשפיעים ברמה הבינונית או לבלוגרים אחרים ממש מעליך, יתכן שלא תראה את אותה התייקרות מיידית בתנועה, אך סביר להניח שתוכן שלך ישתף לעתים קרובות יותר, וכתוצאה מכך תנועה רבה יותר בסך הכל.

למעשה, שלוש הטעויות הללו יכולות לעלות לכם המון זמן, ולהפוך את מאמציכם ללא תועלת. המפתח הוא לבנות מערכות יחסים אמיתיות. ואז, כשהשעה נכונה, תוכלו לבקש שיתוף חברתי או אזכור בעלון.

רק תזכור: מנהיגים בענף כלשהו הם אנשים עסוקים, ואם הם ישווקו משהו ברשת, זה יהיה תוכן שהם סומכים עליו מאנשים שהם מכירים.

אתה לא צריך להיות החברים הכי טובים, אבל אם תבנה מערכות יחסים קטנות עכשיו, תראה הרבה תגמולים בעתיד.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map