היי אחי, איפה האתר שלי נעלם? מה קורה כאשר אירוח אתרים מתרסק

אחד הדברים המעצבנים / המפתיעים / המעצבנים שאתה יכול לחוות ברשת הוא כשאתה מחפש אתר מסוים, רק כדי לגלות שהוא כבר לא נמצא. לא רק שהוא פשוט לא נגיש, נראה שהוא נעלם לחלוטין. באופן כללי, במקרה זה, הפתעה יכולה להפוך לאכזבה, ואתה פשוט ממשיך הלאה, אולי חושב שאתה תחזור לזה אחר כך. עם זאת, זהו סיפור שונה בהרבה, כאשר האתר אליו אתה מנסה לגשת הוא משלך.


>> לחץ כאן להורדת קובץ ה- PDF <<

ההפתעה פונה לתסכול ואז במהירות לטרדה מכיוון שמארח האינטרנט בתשלום שלך הפיל את הכדור כאן. כמובן שאם אתה סומך על אתר האינטרנט שלך בכסף, הרי שהטרד יכול לפנות לטרור כאשר סכומי ההכנסה האבודה מתחילים לבנות בראש שלך..

זמן השבתה של אתר קריסהזהו תרחיש שהפך למציאות עבור בעלי אתרים רבים, אך עם זאת מעטים מסבירים כיצד זה קורה ומה המשמעות עבורם. כאן, נתייחס במונחי הדיוט לגורמים ולהשפעות של התרסקות שרת ומה, אם בכלל, אתה יכול לעשות אם זה יקרה לך.

שרת האינטרנט המארח שלך הוא החיבור בין אתר האינטרנט שלך המאוחסן במרחב האינטרנטי, וכל אחד יכול לראות אותו כאשר מישהו מחפש אותו באופן מקוון. אז הגיוני שאם משהו ישתבש עם השרת של מארח האינטרנט שלך שמארח את האתר שלך, אז משהו ישתבש עם הנגישות של האתר שלך.

מרבית חברות האירוח מבטיחות “זמן עלייה” של 99.9%, כלומר אתר האינטרנט שלך צריך להיות מקוון “כמעט” כל הזמן. כך שכאשר האתר שלך כבר לא נראה, והכל עובד כרגיל במחשב הביתי שלך, סביר להניח שקרה משהו לשרת המארח את האתר שלך..

כאשר לשרתים יש בעיות המשפיעות על האתר שלך, זה בדרך כלל נגרם על ידי “התרסקות” על ידי התוכנה שמפעילה את השרת, ובמקרה זה האתר שלך עשוי להיות בלתי נגיש לחלוטין או לספק הודעת שגיאה במקום התוכן הרגיל.

כאשר לא ניתן לגשת לאתר שלך בגלל משהו שקורה עם השרת, זה נקרא “השבתה” של אתר. לעיתים, השבתה עשויה להיות תרחיש מתוכנן, אך לעיתים קרובות יש השלכות חמורות או רעות יותר מאחורי האירוע. להלן רשימה של גורמים מוכרים לשבתה בשרת;

 • מתוכנן – חברות אירוח צריכות לשדרג יישומי תוכנה, מערכות הפעלה ורכיבי חומרה.
 • רכיבים נכשלים – עלולים להתפתח ליקויים בתוכנה, רכיבי חומרה עלולים להיפגם, שגיאות תכנות עלולות להופיע יחד עם וירוסים ושחיתות קבצים..
 • שגיאת מפעיל – מפעילים לא מיומנים עשויים למחוק קבצים שלא בכוונה.
 • עומס יתר של שרתים – בין כתוצאה מתנופה בלתי צפויה של המונים או מכוונה זדונית.
 • משתמשים זדוניים – מחיקת קבצים ופריצה מכוונת כדי להפיל את השרת.
 • אסונות טבע – כמו סערות, רעידות אדמה, שיטפונות.

כבר נגענו בהשפעה שיש לשבתה של שרת על אתר האינטרנט שלך. להלן רשימה רחבה יותר של מה שאתה יכול לצפות כשזה יקרה;

 • איטיות לטעינה – בדרך כלל מתרחשת במהלך תקופת השבתה “רכה”, כלומר האתר שלך יהיה גלוי באופן מקוון, עם זאת הוא יתפקד בצורה לא טובה.
 • לא גלוי – אתר האינטרנט שלך לא יטען כלל ולא יהיה זמין למשתמשים. זהו התרחיש האופייני בתקופות של השבתה “קשה”.
 • תוכן זדוני – דפי האינטרנט שלך נחטפים ותוכן רגיל נמחק או מוחלף.
 • שגיאות HTTP – הודעות “פג תוקף הזמן” הנובעות מקישוריות איטית לאתר שלך.

חשוב כמובן שיש להתייחס לכל השבתה ללא דיחוי, במיוחד אם אתה סומך על אתר האינטרנט שלך שיספק הכנסה כלשהי. תנאי היעדרות ממושכים באינטרנט יכולים לעלות לכם כסף, לאבד את הלקוחות, להדוף מפרסמים פוטנציאליים, ובסופו של דבר להשפיע על הדירוג שלכם במנועי החיפוש..

להכניס את העלות האמיתית של השבתה באתר לפרספקטיבה. בחודש שעבר סבלו גם גוגל וגם אמזון מהפסקות. Amazon.com ירדה במשך 40 דקות ו זה דווח שזה עלה לאמזון 5 מיליון דולר במכירות אבודות. זה 120,000 דולר לדקה.

כאשר אתר האינטרנט שלך מושפע מדי זמן מההשבתה, ישנם כמה דברים שאתה יכול לעשות בטווח הקצר;

 • בדוק שהאתר באמת לא פעיל – בדוק את האתר שלך ממקור אחר ואשר אותו יאושר על ידי גורם אחר. יש המון אתרים כמו www.downforeveryoneorjustme.com שתוכל להשתמש בבדיקה אם האתר באמת פעיל.
 • קבע את הסיבה – בדוק את הסיבות המיידיות האפשריות כגון תחום שפג תוקפו או שגיאת תכנות. זה יחסוך לך צער אם תגלה שהבעיה אינה בשרת עצמו.
 • צור קשר עם חברת האירוח – לרוב הספקים יש תמיכה פתוחה 24/7/365 והם יכולים לייעץ בכל נושא ידוע ואורך העיכובים.
 • הודע למשתמשים או ללקוחות – אם יש לך חשבונות מדיה חברתית בטוויטר ובפייסבוק, הצב עליהם עדכון סטטוס לגבי הבעיה הנוכחית.

במערך הדברים הגדול יותר, קריסות שרתים הגורמות לשבתה באתר הן החריג לכלל. עם זאת, העובדה שהעלינו את העניין חושפת שמה שמוצב במרחב הסייבר יכול באותה מידה ליפול למטה. עם זאת בחשבון, ישנם כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי למנוע אסון אם זה יקרה לך.

וודא שאתה משתמש במארח אתרים אמין עם תיעוד מוכח של אורך זמן מוצק (להלן השוואה בין שניים מהמארחים הטובים ביותר). אם יש לך יותר מאתר אחד, מארח אותו עם חברה אחרת כדי שתוכל לתקשר ממנו אם אתר אחד יירד. ודא שיש לך גיבויים של אימיילים והודעות חשובים.

הימנע מההתגייסות אוטומטית לתוכניות האירוח הזולות ביותר, והקפד לדון בדרישות האירוח שלך עם ספקים פוטנציאליים, כולל רמות התמיכה שלהם, כך שתרגיש בנוח ככל שתוכל לנוכחותך המקוונת נותרה מוגשת בבטחה.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map