נרשמתי לאירוח אתרים. עכשיו מה?

אז אתה רוצה לבנות אתר. זה מצוין! החלטת ללכת עם אפשרות להתארח בעצמך, ולכן נרשמת לחבילת אירוח אתרים. ועכשיו אתה בוהה בלוח המחוונים שלך ותוהה לאן ללכת הלאה. אילו צעדים אתה נוקט בכדי להפעיל את אתר האינטרנט שלך בפועל?


אל תדאג. בעזרת מדריך מהיר זה, אנו נעזור לך לעבור מחשבון אירוח אתרים בלבד לאתר אינטרנט מלא.

נרשמו לאירוח, עכשיו מה

שלב 1: הגדר את שם הדומיין שלך

אם אין לך כבר שם דומיין, תרצה לרכוש אחד כזה. אתה יכול לעבור עם כל ספק שמות דומיינים, אבל זה יכול להיות קל יותר להגדיר אחד אם אתה רוכש את שם הדומיין שלך באמצעות המארח שלך (אם הם מציעים אפשרות זו). אם אתה עובר על המארח שלך, התהליך צריך להיות קל כמו בחירה ורישום של שם תחום.

בהתאם למארח שלך, ייתכן שכבר בחרת את שם התחום שלך במהלך תהליך ההרשמה. חלק מהמארחים כוללים גם דומיין אחד בחינם, כך שייתכן שלא תצטרכו לבזבז כלום כדי להגדיר את הראשון.

אם אתה קונה את הדומיין שלך מספק אחר, זה יכול להיות קצת יותר מסובך לשייך אותו לחשבונך, אם כי לא בלתי אפשרי. לשם כך תצטרך לעדכן את שרתי השמות של הדומיין שלך. שרתי השמות שלך קובעים היכן הדומיין שלך מגיע לקבצים שלו כאשר אנשים מבקרים באתר שלך. מאט כבר כיסה כיצד לעשות זאת בשלב שני של “אז רשמת שם דומיין. עכשיו מה?”

שלב 2: התקן את ה- CMS שלך

בשלב הבא תצטרך מערכת ניהול תוכן (CMS) כדי שתוכל להתחיל לבנות את אתר האינטרנט שלך ולהוסיף תוכן. אחת ממערכות ניהול התוכן הפופולריות ביותר היא וורדפרס. כבונוס נוסף, זה בחינם, כך שלא יהיו לך עלויות נוספות הקשורות לתוכנה זו.

החדשות הטובות האחרות? מרבית חברות האירוח כוללות אפשרויות וורדפרס קלות להתקנה. פשוט נווט אל לוח המחוונים שלך, ועליך לראות לוח ניהול אתר או פאנל יישומים. שם אתה צריך למצוא כמה אפשרויות לבניית אתרים, כולל WordPress. אינך צריך לבחור בתוכנת וורדפרס אם אינך מעוניין בכך, אך הוא מגיע עם היתרונות שלה, כמו להיות חופשי וידידותי למשתמש במיוחד. פשוט לחץ להתקנה, ואתה מוכן להתחיל לבנות את האתר שלך!

אפשרויות חלופיות

אם כבר בנית את האתר שלך, תצטרך להעלות את קבצי האתר שלך באמצעות חשבון FTP. על המארח שלך להיות הוראות כיצד לעשות זאת.

אם אתה עובר ממארח ​​אחד למשנהו, תוכל לקרוא יותר לעומק כיצד לעשות זאת בסעיף “כיצד לעבור למארח חדש – ללא השבתה.”

שלב 3: בנה את אתר האינטרנט שלך

עכשיו כשיש לך מערכת לניהול תוכן, תוכל להתחיל לבנות את אתר האינטרנט שלך. המארח שלך היה צריך לשלוח לך דוא”ל המפרט כיצד לגשת למרכז השליטה של ​​CMS. עבור וורדפרס, למשל, היית עובר אל http://www.yourdomainname.com/wp-admin ואז הזן את פרטי הכניסה שהמארח שלך שלח אליך בדוא”ל..

התחל בבחירת נושא. בוורדפרס פשוט עבור למראה > ערכות נושא, ודפדף באפשרויות בחינם ובתשלום. לחלופין, אתה יכול להעלות נושא משלך אם היה לך נושא מותאם אישית שנעשה או רכש מחוץ למערכת. לאחר התקנת העיצוב שלך, לחץ על כפתור התאם אישית, או עבור אל מראה > אפשרויות עריכה לביצוע שינויים בהתאמה אישית. אם אתה מכיר קידוד HTML, אתה יכול גם לעבור למראה > עורך כדי לשנות את הפריסה, הצבעים ועוד על הנושא שלך.

לאחר מכן עבור אל הכרטיסייה ‘דפים’ וערוך את התוכן בדף הבית שלך. הוסף דפים נוספים לפי הצורך ולאחר מכן עבור אל מראה > תפריטים לשינוי אופן הצגת הדפים שלך בכרטיסיית הניווט שלך. לבסוף, עבור אל מראה > ווידג’טים לסידור התוכן של סרגל הצד והתחתית. אל תפחד לחקור אפשרויות אחרות, כגון ההגדרות הכלליות, לפני שתודיע על השקת האתר שלך.

שלב 4: בדוק שהאתר שלך פעיל

בהתאם לאופן הגדרת חשבונך, האתר שלך כנראה כבר פעיל. הקלד את שם התחום שלך בסרגל הכתובות רק כדי להיות בטוח. אם זה לא ייקח אותך לאתר שבנית, ייתכן שיהיה עליך לעדכן את שרתי שמות הדומיין שלך. אם אתה עדיין מתקשה, עליך ליצור קשר עם המארח שלך כדי לאתר את הבעיה.

דברים נוספים שתוכלו לעשות:

ברגע שיש לך אירוח אתרים, ישנם כמה צעדים נוספים שתוכל לנקוט כדי להתיישב בהם. הם אינם נדרשים בשום אמצעי, אך ייתכן שתמצא את השלבים שלהלן שימושיים.

הגדר חשבון דוא”ל

מארחי אינטרנט רבים מציעים שירותי דוא”ל שבהם אתה יכול ליצור דוא”ל מותאם אישית המשויך לתחום שלך, כגון [מוגן בדוא”ל] אתה יכול להשתמש בדוא”ל זה למטרות עסקיות או ניהול. אמור להיות קטע “חשבונות דוא”ל” במרכז השליטה שלך בו אתה יכול להגדיר חשבונות ולגשת לתיבת הדואר הנכנס שלך. החדשות הטובות הן שהרבה מארחי אתרים תומכים בכתובות דוא”ל בחינם כחלק מחבילת האירוח שלך.

רכוש או הפעל את התוספות שלך

Addons מגיעים בנוסף לחבילת האירוח הבסיסית שלך. כמה דוגמאות כוללות שמות דומיין נוספים, פרטיות של שם תחום, אישורי SSL, IP ייעודי, שירותי גיבוי אתרים ועוד. גם אם חלק מהאפשרויות הללו הגיעו עם חבילת האירוח שלך, ייתכן שעדיין תצטרך להפעיל אותן מלוח המחוונים שלך, אז אל תפחד לחקור את אפשרויות שירות ההרחבות שלך כדי לראות מה זמין בחבילת האירוח שלך ומה אתה יכול להוסיף עבור תשלום קטן.

הוסף תת-דומיין

תת-דומיין הוא הרחבה של התחום הראשי שלך. mail.yahoo.com, למשל, הוא תת-דומיין של Yahoo.com. תת-דומיין משמש ככתובת אינטרנט ייחודית לאזור מסוים באתר שלך. לדוגמה, אם ברצונך להקים אתר עסקי ובלוג, אתה יכול לבחור משהו כמו blog.yourdomain.com כדי להפוך את האזור באתר שלך לבלתי נשכח, אך עדיין יהיה קל לגישה אליו עבור לקוחות..

לא כל בעלי האתרים ירצו או יזדקקו לתת-דומיינים, אך אם כן, התהליך די קל. עבור רוב המארחים, פשוט נווט אל תחומים > תת-דומיינים ממרכז השליטה שלך. לאחר מכן החליטו על תת-הדומיין הרצוי ובחרו את התיקיה שתת-הדומיין ממנו יטען את תוכנו.

מעבר מחשבון חשבון אירוח לבעלות על אתר אינטרנט מן המניין לא צריך לקחת הרבה עבודה. השלבים שהוזכרו לעיל יכולים להתחיל תוך דקות ספורות. אם יש לך אי פעם שאלה ספציפית היכן למצוא קבצים או לבצע פונקציות מסוימות, הקפד ליצור קשר עם ספק האירוח שלך מכיוון שהתהליכים ישתנו ממארח ​​למארח.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map