גיבויים אוטומטיים – האם זו תכונת אירוח אתרים המוערכת ביותר?

כל אתר מורכב מקבצים ודפים שכל אחד מהם מאוחסן בשרת אירוח אתרים. כאשר מישהו מחפש את האתר, כל החלקים הללו מאוחדים וחושפים את האתר שאנו רואים כשהוא מוצג מדפדפן הבית שלנו.


>> לחץ כאן להורדת קובץ ה- PDF <<

גיבוי חיוני אם כן, ששרת האירוח יהיה פונקציונאלי בכל עת כדי להבטיח כי האתרים בו תמיד יכולים להיות פעילים, חיים ונראים ברשת. אתה יכול לדמיין את הלחץ של בעלי אתרים אם השרת בשלב כלשהו היה נכשל.

בהתחשב בכך ששרת המחשבים הוא מכונה, תמיד קיימת האפשרות שהוא אכן יכול “לקרוס”, למרות טענות מצד חברות אירוח כי מנהלי אתרים יכולים לצפות לזמן עבודה של כמעט מאה אחוז..

עם זאת, גם ספקי האירוח המביאים טענות אלה יודעים שהם אינם יכולים להבטיח בוודאות אורך חיים מלא ושלם ללא תקלות שרת. עם זה בחשבון, חובה שיש תוכנית “גיבוי”, וככל שמתקן זה יהיה יותר אוטומטי, כך ייטב לכל הנוגעים בדבר..

מהו גיבוי אתרים?

כשאתה מגבה את האתר שלך, אתה מגן על הנתונים שלך על ידי יצירת עותק משוכפל של התוכן המקורי. ניתן לבצע גיבוי במרווחים שונים, ולאחסן את הנתונים הכפולים שלך במקום אחר על מנת למזער את הסיכוי לאובדן אם כישלון השרת היה מתרחש בנקודה של האתר המקורי..

אם האתר שלך “יורד”, גיבוי יאפשר לך להתאושש מהתקלות במהירות, לאחזר את הנתונים ולהחזיר את האתר שלך לרשת במהירות. למעשה, הסיבה לבצע גיבויים לאתר האינטרנט שלך היא כך שאף אחד מהנתונים המקוריים שלך לא יאבד במקרה של תאונה או כוונה כלשהי, כגון השרת שתרסק ואיבד את הנתונים שלך או למנוע מהם להיות נגישים, או ב אירוע בו האקר יקבל גישה לחשבונך ומוחק את כל קבצי האתר שלך.

גיבויים מבטיחים שתוכל לחזור אחורה בזמן ולהשתמש בפרטים שקיימים בעבר.

חברות אירוח אחראיות יספרו לכם בשאלות הנפוצות ובתנאים וההגבלות שעליכם לבצע גיבויים משלכם, וזה נכון במיוחד אם אתם עושים זאת בדרך הידנית. בשיטה זו תשתמש במתקן כמו FTP כדי להוריד קבצי אתר למחשב מקומי.

חסרונות לכך הם שאתה צריך לזכור לבצע את הגיבויים באופן קבוע, וההורדה יכולה להיות זמן רב. לא תהיה לך אפשרות לא רק להוריד קבצים שהשתנו (יש להוריד את כל הקבצים) שזה ניקוז על רוחב הפס שלך.

יש לעקוב אחר כל ההורדות בכדי להבטיח שהן יושלמו כראוי, ועליך למצוא לך דרך משלך לנהל ולאחסן את קבצי הגיבוי באופן הגיוני. עם זאת, ייתכן שיש דרך לעקוף את תהליך הניקוז הזה בדרך כלל בצורה של גיבויים אוטומטיים באתר.

גיבויים אוטומטיים

עבור חברות האירוח המציעות גיבויים אוטומטיים זה אכן יכול להיות תכונת אירוח אתרים המוערכת ביותר שאתה אולי לא מכיר. תוך נטילת חלק גדול מהעומס על בעלי אתרים עסוקים, גיבויים אוטומטיים יפעלו מדי יום, שבועי וחודשי עבור כל הקבצים, הדומיינים, הדוא”ל והמאגרים המצורפים לחשבון האירוח שלך. כמובן, ייתכן שתצפו לשלם עלויות גבוהות יותר עבור שירות זה, אך בהתחשב בתדירות בה נשמרים הנתונים שלכם לצורך גישה עתידית, אתם עשויים לראות במחיר כלא רלוונטי.

חברות אירוח אחראיות מפעילות בדרך כלל פיתרון גיבוי אוטומטי בחבילות האירוח המשותפות שלהם. הם מוגדרים כך שבאתר שלך נמצא תחת פיקוח, כלומר כאשר יתגלה כל שינוי בקוד המקור של האתר שלך, תהליך הגיבוי יישם עבור הקבצים המושפעים, תוך שמירה על הנתונים המקוריים שלך עדכניים למקרה ומתי אתה זקוק להם..

יש לך גם אפשרות לבצע גיבויים נוספים במידת הצורך, ואינך צריך לפקח על אף שלב בתהליך. הנתונים שלך יאוחסנו, אך לא נצפו, במיקומים מאובטחים וניתן להוריד אותם למכשירים רבים ככל שתצטרך. אתה יכול לנהל את הגיבויים האוטומטיים שלך מלוח הבקרה שלך מבלי לדרוש שום ידע טכני או לחוות סיבוכים ידניים.

החשיבות של גיבוי נתוני אתרי האינטרנט שלך נעשית ברורה יותר אם אתה אחד המזליים שפרטי האתרים שלך אבדו בטעות או נמחקו בזדון. אף על פי שהוא חשוב לכל עסק, כל בעלי אתרים צריכים לבצע את פעילותם ללא חשש נוסף לבטיחות קבצי המידע שלהם.

בעניין זה, גיבויים אוטומטיים של חשבון האירוח שלך מבטיחים כי הנתונים שלך מאוחסנים במדויק, במועד ובביטחון תוך מינימום עומס וללא הפרעה לשגרת היומיום שלך..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map