קונים שם דומיין חדש? הגן על המידע האישי שלך

אתה מגדיר את פרופיל הפייסבוק שלך לפרטי. אתה שומר על כתובת הדוא”ל שלך בידיים של חברים בלבד. אתה אף פעם לא מפרסם שום דבר פרטי מדי בפרופילים הציבוריים שלך.


אז למה שתשתף את המידע האישי שלך עם העולם כשאתה רושם שם תחום חדש?

שם דומיין

כן. כשאתה רושם דומיין, שמך, מספר הטלפון, כתובת הדואר האלקטרוני ואפילו כתובת הבית שלך זמינים לכל אחד שיכול לראות. כלומר, אלא אם כן אתה משלם עבור פרטיות התחום, שיכולה להיות שווה $ 10 לערך לשנה שתשלם כדי להגן על המידע שלך.

מעוניין ללמוד עוד? המשך לקרוא כדי לבדוק על מה פרטיות הדומיין וכיצד ליישם אותה על הדומיין שלך.

מהי פרטיות התחום??

כפי שוויקיפדיה מגדירה את זה, Whois “הוא פרוטוקול שאילתה ותגובה הנמצא בשימוש נרחב לצורך שאילתת מאגרי מידע המאחסנים את המשתמשים הרשומים או בעלי המקור של משאב אינטרנט.” באמצעות פרוטוקול זה כל אחד יכול לחפש בקלות בכל שם תחום ולהציג את המידע האישי הקשור אליו.

יש לזה כמה שימושים מעשיים, כמו:

 • קביעה אם שם תחום כבר רשום.
 • מאפשר יצירת קשר קל לניהול בנושאים טכניים.
 • השגת זהות בעולם האמיתי של האדם או העסק שמאחורי התחום.

אך כאדם, המידע המשותף במאגר זה יכול להיות מנוצל לרעה על ידי שולחי דואר זבל, גניבות זהות ואנשים אחרים המחפשים את המידע האישי שלך..

החדשות הטובות הן שאתה יכול להסתיר את המידע האישי הזה מפרוטוקול ה- Whois ומעיני הציבור על ידי רכישת פרטיות תחום דרך רשם הדומיינים שלך. במקום לרשום את פרטי הקשר שלך, מסד הנתונים יפרט את פרטי הקשר של הרשם שלך, כך שכל מי שרוצה ליצור איתך קשר יצטרך לעבור תחילה דרך הרשם שלך. (או במקרים מסוימים, יהיה עליהם להזמין זימון כדי לחקור.)

איך אתה מגן על המידע שלך?

אז איך אתה מאפשר תכונה זו כדי שתוכל להגן על המידע האישי שלך? זה משהו שניתן להגדיר כשאתה רושם את הדומיין שלך. אם אתה מבחין בתוסף עבור “פרטיות של דומיין וושינגטון”, המשך להוסיף אותו לעגלת הקניות שלך. בדרך כלל זה עולה בערך 10 $ לשנה לדומיין, ולכן זה לא אמור להיות נטל כספי אם יש לך רק כמה תחומים.

בהתאם לרשם שלך, אתה עשוי לגלות שהרכישה שלך כבר כוללת פרטיות בתחום.

אם כבר רשמת את הדומיין שלך, אתה עדיין יכול להוסיף את הגדרת הפרטיות הזו. כך:

1. בדוק שהמידע שלך פרטי

ראשית, התחל בבדיקה אם המידע שלך פרטי על ידי ביקור namecheap.com/domains/whois והקלד את שם התחום שלך.

נראה שיש הרבה מידע בהתחלה, אך גלול מעט דרכים לאורך הדף ותבחין בשורות כמו “שם הנרשם”, “רחוב הנרשם” ו”טלפון הנרשם “. אם דבר כזה נראה כמו המידע שלך, לא הפעלת את פרטיות הדומיין.

אם יש לך פרטיות בתחום, תראה במקום זאת מידע על פרוקסי באזורים אלה. לדוגמה, “שם נרשם” ייראה כמו “רשום שירות FOMACIA SERVICE FOM.”

2. הפעל פרטיות

התהליך להפעלת פרטיות ה- Whois ישתנה בהתאם לחברה שרשמתם את שם הדומיין שלכם. לדוגמה, אם אתה משתמש ב- Bluehost, פשוט בקר ב”פרטיות תחום “במרכז השליטה שלך, בדוק את הדומיינים שאליהם תרצה להוסיף פרטיות, ופנה לקופה..

עבור רוב רושמי הדומיינים, אתה אמור להיות מסוגל לאפשר פרטיות איפשהו באזור “הדומיינים שלך” בחשבונך. אחרת, צור קשר עם שירות לקוחות כדי לרכוש פרטיות ב- Whois.

האם אתה זקוק לפרטיות תחום?

פרטיות התחום אינה הכרחית עבור כולם. עסקים מסוימים, למשל, עשויים לרצות לשמור על פרטי הקשר שלהם כדי להוסיף אמינות לתחום שלהם ולעודד אנשים ליצור איתם קשר במידת הצורך..

במקרה זה משתמשים בדרך כלל בדוא”ל עסקי, במספר טלפון וכתובת, כך שאין סיכון שמידע אישי ייצא.

אם אתה אדם שמנהל בלוג תחביב או משיק קריירה פרילנסרית, יתכן שיש כאן מידע אישי שאתה לא רוצה שתשתף אותו עם העולם. במקרה זה, זה הגיוני לחלוטין להגן על המידע שלך.

האם זה שווה את זה?

יש אנשים שטוענים שפרטיות התחום אינה שווה את זה מכיוון שאם מישהו היה רוצה למצוא את המידע שלך, הוא יוכל למצוא אותו במקום אחר. אחרים מרגישים שהם יכולים לנוח בשקט נפשי ככל שפחות שולחי דואר זבל פונים אליהם והמידע שלהם פחות נגיש. בכנות, הכל תלוי בך ובמה שאתה מרגיש בנוח, אבל לא היה שווה רק $ 10 לשנה לנוח בנוחות?

אלטרנטיבה

אם אתה רוצה שחלק מהמידע שלך יהיה פרטי וחלקים אחרים זמינים בו, יש חלופות. לדוגמה, תוכל לרשום P.O. במקום כתובת הבית שלך, תוכל להגדיר כתובת דוא”ל ייחודית המשמשת רק לרישום הדומיין שלך, ו / או שתוכל לקבל מספר קולי של Google בחינם (אם אתה גר בארה”ב) כדי להגן על מספר הטלפון האישי שלך.

רק דעו כי מתן מידע כוזב בכוונה עלול לגרום לכך שתחום הדומיין שלכם מושעה לפי הנחיות ICANN.

האם מגיעים שינויים בהגדרות הפרטיות של הדומיין?

אמנם אפשרויות פרטיות אלה קיימות כרגע, אך מדברים על שינויים הבאים בחוקי הדומיין.

על פי קרן הגבול האלקטרונית, הצעה נבחנת כעת על ידי ICANN (רשות הדומיין הגלובלית) שתגביל את פרטיות התחום מאתרים המשמשים למטרות מסחריות. “מטרות מסחריות” יכולות להיות כל דבר שמניב הכנסה, כגון הצבת מודעות באתר שלך.

זה מהווה סיכון עבור פרילנסרים, בלוגרי סולו ואנשים אחרים שרוצים לשמור על המידע שלהם פרטי, אך עדיין להרוויח כסף מהאתר שלהם.

נכון לעכשיו לא ברור אם ההצעה הזו תעביר את הצבעת הדירקטוריון, אך בינתיים אתה עדיין יכול להגן על המידע שלך באמצעות שירות רישום פרוקסי..

תמורת תשלום כה קטן, וכיוון שהוא די קל לאפשר, לא צריכה להיות סיבה לא להגן על פרטיותך כאדם. האם אתה מתכנן לשמור על פרטיות המידע שלך, או שאתה מעדיף שהוא יהיה זמין לכל אחד? ספר לנו בפרק התגובות.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map