מהו RSS וכיצד זה יכול להועיל לבלוגרים?

אם אתה חדש בבלוג, כנראה שתרצת על פני המונח RSS. מבולבל לגמרי? אפילו בלוגרים מנוסים רבים מבולבלים כיצד לגרום לכלי הזה לעבוד עבורם. אל תדאג. כאן אנו מכסים מה זה RSS וכיצד תוכלו להשתמש בו לטובת הבלוג שלכם. נתחיל.


rss

מה זה RSS?

RSS הוא למעשה פשוט יותר ממה שזה נשמע. זה קורה סיכום אתרים עשיר – או כמו שאנשים מסוימים יודעים זאת, סינדיקציה ממש פשוטה.

בעיקרון, RSS היא הטכנולוגיה המייצרת את תוכן הבלוג שלך בפורמט XML – שפת מחשב – כך שניתן להעביר אותה למנויים..

ככה אנשים שמעוניינים בתוכן שלך לא צריכים לבוא אליך לבדוק אם יש לך תוכן חדש.

חשבו על זה כך: אתה נרשם לעיתון ומעביר אותו לדלתך. אתה לא צריך לבקר בחדר החדשות כדי לראות מהן החדשות האחרונות.

עדכון ה- RSS שלך מקל על הקוראים להירשם ולקבל עדכונים אלה ברגע שאתה מפרסם פוסט חדש.

כיצד משתמשים ב- RSS?

כאמור, אתה יכול להשתמש בעדכון ה- RSS שלך כדי לעדכן אוטומטית מנויים בפוסטים האחרונים שלך, אך הוא יכול לעשות יותר עבורך אם תרצה. לדוגמה, אתה יכול להשתמש בעדכון ה- RSS שלך כדי להפיץ – או לפרסם בו זמנית – את התוכן שלך באתר אחר.

המשמעות היא שתכני הבלוג שלך יופיעו באתר זה כשאתה מפרסם פוסטים חדשים. עבור אנשים מסוימים זו יכולה להיות דרך מועילה להגדיל את החשיפה ללא מאמץ רב.

ממלכת אירוח, למשל, סינדיקט תוכן ב- Alltop.com בקטגוריית אירוח אתרים שלה.

אם אתה מעוניין בצד המנויים הפרטי בעדכוני RSS, יש שתי דרכים לעדכן את הקוראים:

  1. באמצעות דואר אלקטרוני.
  2. דרך קורא RSS.

נדבר יותר על אופן הגדרת העדכון שלך בשיטות השונות הבאות להלן.

היתרונות של RSS

הרעיון להנגיש עדכון RSS הוא שזה עוזר להניע תנועה לאתר שלך. לא רק שתוכלו להגיע לקהל רחב יותר על ידי סינדיקציה של התוכן שלכם באתרים בעלי סמכות גבוהה, אלא תוכלו לשמור על הקוראים לחזור לעוד כיוון שהם לא צריכים לזכור את כתובת האתר שלכם או להתאמץ לבדוק תוכן חדש – הכל מועבר אליהם באופן אוטומטי.

rss הסביר

מצד שני, הזמנת RSS של אתרים אחרים זמינה עבורך כבלוגרית היא יתרון עצום. הוסף את הבלוגים ואתרי החדשות המועדפים עליך לקורא ה- RSS שלך – כמו בכתובת באדיבות, שהוא מהפופולריים ביותר – ואתה יכול בקלות להישאר מעודכן בחדשות בענף שלך. זה יעזור לכם לחקור פוסטים בבלוגים ולהעלות רעיונות.

החסרונות של RSS

החיסרון העיקרי באספקת קוראיך להזנת RSS הוא זה יתכן שהוא לא יתיישר עם היעדים שלך. לדוגמה, אם ברצונך לעודד את הקוראים להירשם לניוזלטר שלך, תרצה שזה יהיה המוקד של אפשרות ההצטרפות לדוא”ל שלך במקום שקוראים ישתפו את הדוא”ל שלהם לעדכוני פרסום בבלוג..

זה לא אומר שאסור לך להזין RSS כלל. אם קורא רוצה להתעדכן בפוסטים האחרונים בבלוג שלך דרך קורא ה- RSS שלו או שלה, עשה זאת זמין. הפעולה אינה בתחרות ישירה עם הידיעון שלך, ולכן לא נגרם נזק.

במקרה זה, הגדר את העדכון שלך, אך אפשר למנויי ההזנה למצוא אותך דרך הקורא שלהם. השאר את כל הפרסום שלך בעדכון ה- RSS מהאתר שלך כך שתוכל להתמקד בעלון שלך.

כיצד להגדיר את עדכון ה- RSS שלך

הגדרת כתובת האתר של עדכוני ה- RSS שלך היא הרבה יותר קלה משאתה חושב. אם אתה משתמש בוורדפרס, הדבר נעשה באופן אוטומטי עבורך.

פשוט עבור אל www.yourdomain.com/feed כדי לבדוק שההזנה שלך עובדת. במקרים מסוימים, העדכון שלך עשוי להיות באתר www.yourdomain.com/blog/feed. אם אינך מכיר שפות מחשב כמו XML, הדף ייראה לך מעט מבלבל, אבל זה בסדר. ביקור בדף זה רק יודיע לך שיש לך עדכון RSS, ובמקרים רבים זו כתובת האתר שתשתמש בה כדי לסנכרן את התוכן שלך באתרים אחרים..

אבל זה אפילו לא צריך להיות כל כך מסובך. אם אתה משתמש בוורדפרס, למשל, ישנם מספר תוספים שבהם תוכל להשתמש כדי להקל על ההרשמה. Jetpack, למשל, מגיע עם ווידג’ט למנויים אשר ישלח מנויים למיילים כאשר אתה מפרסם פוסט חדש. ה תוסף Subscribe2 היא אפשרות דומה שרבים מעדיפים, או שתוכל לנסות הירשם באמצעות דוא”ל.

ברגע שיש לך כתובת אתר לעדכון – הנעשית באופן אוטומטי באמצעות וורדפרס או שניתן ליצור באמצעות כלים מקוונים שונים כמו חיוניות – אין שום דבר נוסף שאתה צריך לעשות כדי שהקוראים יוכלו לראות את העדכון שלך בקורא ה- RSS שלהם. כל מה שהם צריכים לעשות זה לבקר בחשבון קורא ה- RSS שלהם, לחפש את האתר שלך ולהירשם כמנוי.

כיצד לעקוב אחר נתוני עדכוני ה- RSS שלך

עכשיו כשיש לך כתובת אתר לעדכון, אתה יכול לשלוח קישור זה לאתרי סינדיקציה, להוסיף תוספים להירשם באמצעות הדוא”ל או לאפשר לקוראים להירשם באמצעות קורא RSS משלהם..

אם לא אכפת לך לעקוב אחר המנויים שלך, אין באמת שום דבר נוסף שאתה צריך לעשות בשלב זה. עם זאת, אם אתה מעוניין בנתוני מנויים, ישנם מספר כלים מקוונים שיעזרו לך לפקוח עין עליהם.

FeedBurner מאת גוגל היה המלך בעבר ביצירת קישורי RSS ומעקב אחר הסטטיסטיקות שלך, אך מאז FeedBurner לא עודכן מאז 2012, מומחים מציעים למצוא אלטרנטיבה. כלי מעקב אלטרנטיבי ל- RSS כוללים:

 • Feedblitz: זה גם שיווק בדוא”ל וגם שירותי ניהול RSS. בעזרתו אתה יכול לספק את התוכן שלך דרך השירות שלהם ולעקוב אחר הסטטיסטיקות שלך. אם כל מה שאתה מחפש הוא כלי לניהול RSS, התוכניות מתחילות במחיר של $ 1.49 בלבד לחודש, אך תוכל להוסיף שירותי שיווק בדוא”ל, שמתומחרים על בסיס מנויים..
 • FeedCat: שירות זה הוא בחינם ומציע נתונים סטטיסטיים וכלים לשיפור הזנות.
 • RapidFeeds: עם חשבון PRO במחיר של $ 6.95 בלבד לחודש, אתה יכול לנהל את עדכוני הבלוג והפודקאסט שלך ולהציג מדדי מעקב.

שוב, אינך צריך לשלם כדי לעקוב אחר סטטיסטיקת העדכון שלך אם אינך מעוניין בכך, וכמה מהתוספים של וורדפרס שהוזכרו לעיל כמו Subscribe2 כבר מציגים חלק ממידע המעקב שתמצא בשירותים אחרים..

ניצול הכוח של עדכון ה- RSS שלך לא צריך להיות יותר טרחה מאשר תכונה אחרת באתר שלך. כיצד תשתמש בעדכון ה- RSS שלך כדי להגביר את התנועה לבלוג שלך?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map