מה זה תעודת SSL והאם אני צריך כזה באתר שלי?

אם אתה מנהל אתר משלך – אם לשימוש עסקי או אישי – יתכן ששמעת את המונח תעודת SSL. אבל מה זה, והאם כדאי להשקיע בו את הכסף לטובת אתר האינטרנט שלך?


מה זה ssl ו- https

מה זה אישור SSL?

ראשי התיבות “SSL” מיועדים לשכבת Sockets Sure. כפי שהוגדר על ידי Globalsign.com, אישורי SSL הם “קבצי נתונים קטנים המחייבים באופן דיגיטלי מפתח קריפטוגרפי לפרטי הארגון.” SSL, אם כן, היא טכנולוגיית הצפנה שכאשר היא מותקנת באתר שלך, יוצרת חיבור מאובטח בין השרת לדפדפני האינטרנט של המבקרים שלך..

האם ראית אי פעם את סמל המנעול ליד סרגל הכתובות שלך כשאתה מבקר באתרים מסוימים? או אולי שמתם לב שחלק מהאתרים משתמשים ב- http: // בעוד שאחרים משתמשים ב- https: //. גם המנעול וגם ה”ס “המתויגים ל- http: // מציינים כי באתר מותקן תעודת SSL וכי אתה עובד תחת חיבור מאובטח..

הזקוק לתעודת SSL?

אישורי SSL עוסקים ביצירת חיבור מאובטח על ידי הצפנת נתונים, אך לא כל אתרי האינטרנט שולחים ומקבלים מידע רגיש, כך שלא כל בעלי הרשת זקוקים לתעודת SSL. כאשר זה יוסיף רק למחירי האתר שלך, איך אתה יודע אם עליך להשקיע בחיבור מאובטח?

התשובה היא למעשה די פשוטה. אם אתה אתר מסחר אלקטרוני ושולח פרטי כרטיסי אשראי, אתה רוצה לוודא שהלקוחות שלך בוטחים בחיבור שלך. ללא ספק תרצה תעודת SSL. אם אתה מתמודד עם מידע אישי אחר כמו מספרי ביטוח לאומי, תצטרך גם תעודת SSL.

למה? ראשית, זה מגן עליך. מכיוון שהחיבור מאובטח, סביר להניח שאתה נפרץ, כך שתוכל לנוח עם שקט נפשי בידיעה שמידע על לקוחותיך בטוח וכי לא סביר שתאבד את המוניטין שלך לנתיב נתונים. לחלופין, אם אינך מצפין את הנתונים שלך עם תעודת SSL, כל מחשב בינך לשרת יכול לראות את המידע שאתה שולח. תעודת SSL מספקת גם אימות, כך שאתה יודע שאתה שולח מידע לשרת שלך במקום לשרת של עבריין.

בנוסף, זה יכול לעלות לך מכירות אם אין לך כזה. מחקרי גרטנר מראים שכמעט 70 אחוז מהקונים המקוונים יסיימו הזמנה מקוונת כאשר הם לא סומכים על העסקה. הוכחת אישור SSL זה (עם https: // למשל) תחזיר את האמון הזה לעסקה שלך.

אז האם אני זקוק לתעודת SSL?

מה אם אתה לא מתמודד עם נתונים רגישים? האם אתה עדיין זקוק לתעודת SSL? הבחירה באמת תלויה בך, אך יחד עם היתרונות שהוזכרו לעיל, זה יכול גם לשפר את הדירוג שלך בגוגל, וזו הסיבה שהרבה אנשים שמחים להשקיע את הכסף.

כפי ש גוגל הכריזה בשנת 2014, האבטחה היא בראש סדר העדיפויות. זו הסיבה שהם משתמשים בהצפנה כגורם דירוג. נכון לעכשיו, אישור SSL אינו נושא משקל רב בדירוג שלך, אך גוגל אמרה כי הם עשויים לחזק את השפעתו על הדירוגים בעתיד. קפיצה על העגלה ההיא עכשיו יכולה לתת לך יתרון על פני המתחרים כאשר זה מתחיל להיות חשוב יותר.

האמת היא שייתכן שלא תזדקק לתעודת SSL אלא אם כן אתה מקבל תשלומים מקוונים, אבל עם כל כך הרבה יתרונות, מדוע לא היה לך כזה?

סוגי תעודות SSL

עד לנקודה זו, אישורי SSL אולי נשמעים די פשוטים, אבל יש הרבה דברים שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​קבלת תעודות אלה, כולל הסוגים השונים. ישנם שלושה שתוכלו לבחור מהם:

 1. אישורי SSL מורשים לאימות: אם אתה מחפש את הרמת האותנטיות הגבוהה ביותר, תעודת SSL EV היא בחירה טובה. הסיבה לכך היא שיש יותר מאמץ הכרוך בהשגת כזה. רשות האישורים תבדוק את זכותך להשתמש בתחום שלך שצוינה וכן לערוך בירור יסודי של הארגון שלך. זה יגיע גם עם שיפורי אבטחה נוספים של הדפדפנים, כמו סרגל הכתובות הירוק המציין חיבור מאובטח.
 2. אישורי ארגון אימות SSL: בעת הגשת בקשה לתעודת OV SSL, רשות האישורים בודקת את זכותך להשתמש בתחום שלך ומבצעת בירור פשוט בארגון שלך. המידע על החברה יוצג בחותם האתר המאובטח, תוך חיזוק האמון מול הלקוחות שלך.
 3. תעודות SSL לאימות דומיינים: סוג זה של תעודת SSL אינו כרוך בחקירת חברות כלשהי. זה גם לא מציג שום דבר מלבד מידע על הצפנה בחותם האתר המאובטח כאשר מבקרים ניגשים לאתר שלך.

האמת, לא כל אישורי ה- SSL נוצרים שווים, ובגלל זה תמצאו מגוון כה גדול של טווחי מחירים. בנוסף לסוגים של תעודות SSL שהוזכרו לעיל, תבחין גם בהבדלים בהתבסס על מי שמוכר לך את תעודת ה- SSL. VeriSign (כיום סימנטק), למשל, הוא אחד המותגים המהימנים ביותר, כך שסביר להניח שתשלמו יותר בעת השימוש בשירותים שלהם.

איך להשיג אחת

באופן כללי, ישנן שתי דרכים להשיג תעודת SSL. אתה יכול לרכוש אחד ישר דרך מארח האינטרנט שלך כתוסף; פשוט להיות מודע לסוג תעודת SSL שאתה מקבל אם אתה מחפש משהו יותר מאשר תעודת SSL לאימות דומיינים. תלוי במארח שלך, זה יכול לעלות לך כמו $ 5 לחודש, ובמקרים מסוימים, רק כמה דולרים בשנה.

אתה יכול גם לרכוש באמצעות רשות אישורים של צד שלישי ואז להתקין את תעודת SSL דרך חשבון האירוח שלך. SSLShopper.com כולל ביקורות לקוחות מכמה מרשויות האישורים הפופולריות ביותר והוא מקום נהדר להתחיל בו. שירותים אלה יכולים לעלות לכם כמה מאות דולרים לשנה, אך בדרך כלל יש לכם אפשרויות נוספות לאמת את האתר ואת החברה שלכם כדי לשים עוד יותר אמון במותג שלכם.

לאחר התקנת תעודת ה- SSL שלך, הקפד לבדוק את דפי האינטרנט שלך וודא שהמנעול ו” https: // “מופיעים. יתכן שתצטרך לכפות https: // לקבצי תמונות, CSS ו- JavaScript. הנה משאב מהיר כדי להתחיל בעבודה זו עבור וורדפרס.

מעבר ללא תעודת SSL באתר שלך לא יפגע בתפקודו, אך שימוש באחד כזה יכול להגן עליך ועל הלקוחות שלך, להגביר את האמון באתר שלך ולהגדיל את הדירוג שלך בגוגל. אז אתה חושב שהשקעה בתעודת SSL שווה את זה? ספר לנו בפרק התגובות.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map