Czego potrzebuję do stworzenia strony internetowej? Oprogramowanie potrzebne do utworzenia strony internetowej

Czego potrzebuję do stworzenia strony internetowej?


Wiesz już, jak działa Internet. Rozumiesz różnicę między stroną internetową a przeglądarką internetową. Najwyższy czas zbuduj stronę internetową od podstaw Twój własny. Chociaż proces budowania nie jest już kłopotem, użytkownicy bez absolutnie żadnych umiejętności technicznych mają ogromne możliwości, aby realizować swoje nowe projekty online. Zaawansowane oprogramowanie i narzędzia internetowe oferują te możliwości.

W rzeczywistości umożliwiają łatwe i szybkie budowanie, dostosowywanie i wdrażanie. W większości przypadków potrzeba od 6 minut do kilku godzin, aby stworzyć w pełni funkcjonalną witrynę z zerowym kodowaniem. Czym są te narzędzia i jak mogą pomóc? Czytaj dalej artykuł, aby dowiedzieć się, jakie oprogramowanie jest potrzebne do utworzenia witryny od zera.

Podstawowe komponenty witryny

Pomimo faktu, że użytkownicy mogą nie mieć specjalnych technik tworzenia witryny od zera, konieczne jest zrozumienie niektórych terminów związanych z branżą internetową. Ponadto dobrze byłoby zdać sobie sprawę z tego, jak naprawdę działa strona internetowa i z jakich elementów składa się. Słyszałeś już niektóre wyrażenia, chociaż możesz nie mieć mglistego pojęcia o ich znaczeniu. Wyjaśnimy Ci te warunki.

Kluczowe elementy do ustalenia Twojej obecności w sieci to:

 1. Strona internetowa – to dokument internetowy, do którego można uzyskać dostęp za pomocą przeglądarki internetowej, wpisując adres internetowy.
 2. Stronie internetowej hostuje i zarządza wybranymi stronami internetowymi, a także łączy je lub dzieli na określone grupy lub sekcje.
 3. Nazwa domeny – to adres Twojej witryny, który możesz zobaczyć na pasku wyszukiwania przeglądarki.
 4. Serwer WWW – to komputer, na którym przechowywane są pliki i zawartość Twojej witryny, a także zapewniający jej dostępność dla użytkownika końcowego.
 5. Wyszukiwarka – jest narzędziem internetowym, które pomaga użytkownikom znaleźć witrynę, której potrzebują. Jest to prosty system nawigacji do przeglądania sieci i przeglądania potrzebnych witryn.

Teraz, połącz wszystkie te komponenty razem, a otrzymasz tak zwaną Globalną Sieć z milionami witryn na żywo i ich właścicielami. Aby strona działała, potrzebujesz podstawowego pakietu oprogramowania i technologii internetowych.

Narzędzia internetowe potrzebne do stworzenia strony internetowej

Internet jest pełen różnych narzędzi do budowy strony internetowej. Niektóre z nich są dość proste, a inne są bardziej zaawansowane i aktualne. Niektóre narzędzia są dostępne bezpłatnie, a inne za dodatkową opłatą. Różne technologie wymagają różnych podejść, gdy zaczniesz ich używać (oprogramowanie online lub do pobrania itp.).

Wybór należy do Ciebie. Należy jednak wziąć pod uwagę niektóre istotne czynniki, które mogą obejmować:

 • Łatwość użycia – czy te narzędzia są wystarczająco łatwe w użyciu? Ponieważ nie jesteś technikiem, powinieneś wybrać te z najprostszym interfejsem i minimalną krzywą uczenia się
 • Zestaw funkcji – upewnij się, że wybrany instrument pozwala ci wykonać poprzednie zadanie. Jednocześnie poszukaj ulepszonej funkcjonalności. Edytor obrazów służy nie tylko do przycinania i cięcia. Rozważ zmianę rozmiaru obrazu, usunięcie elementów, wiele warstw itp.
 • Oczekiwania budżetowe – niektóre narzędzia są bezpłatne, a inne wymagają dodatkowych kosztów, płatnego rozszerzenia lub wersji premium. Upewnij się, że wybrany zestaw narzędzi spełnia Twoje oczekiwania budżetowe.

Aby to ułatwić, wyróżniliśmy kilka kategorii obejmujących wszystkie instrumenty potrzebne do zbudowania strony internetowej. Obejmują zasoby wewnętrzne (Komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym i przeglądarką), narzędzia do projektowania stron internetowych (narzędzia do tworzenia witryn i szablonów) oraz dodatkowe oprogramowanie, które nie jest obowiązkowe, ale z pewnością ułatwi Ci życie (edytory graficzne i tekstowe). Przyjrzyjmy się bliżej każdej kategorii.

1. Komputer z fabrycznie zainstalowanym systemem operacyjnym (OS)

Posiadanie komputera nie wystarczy, aby go uruchomić. Aby przejść dalej, musisz mieć zainstalowany system operacyjny. System operacyjny to tak naprawdę dusza komputera. Uruchamia wszystkie główne funkcje, a także sam komputer. Może także zapewniać dodatkowe funkcje, narzędzia dostosowywania i już wbudowane funkcje. Ty decydujesz, który wybrać.

Chociaż prawdopodobnie masz już zainstalowany, podświetlymy tylko 3 najlepsze opcje dostępne dla użytkowników.

Windows OS

Windows OS

Windows – jest popularnym systemem operacyjnym, który ma ponad połowę udziału w rynku systemów operacyjnych. System jest bardzo przyjazny dla użytkownika, dzięki czemu łatwo go skonfigurować, zalogować się i rozpocząć. System Windows występuje w wielu regularnie aktualizowanych wersjach. Każda wersja oferuje wybór podstawowych funkcji, dzięki czemu jest dziś numerem jeden wśród sprzętu.

Kluczowe funkcje systemu Windows:

 • Łatwość użycia – większość z was miała już do czynienia z wcześniejszymi wersjami systemu operacyjnego, w tym Windows XP lub Windows 7. Wszystko jest proste i znane.
 • Wybór oprogramowania – Microsoft stał się dominującą siłą na rynku sprzętu, dostarczając mnóstwo aplikacji, rozszerzeń i dodatków do systemu operacyjnego. Spojrzmy prawdzie w oczy. Wszyscy lubiliśmy grać w gry karciane Microsoft Solitaire Collection.
 • Aktualizacje systemu i funkcji – System Windows ułatwia płynne działanie komputera. Powiadamia o każdej nowej dostępnej aktualizacji, a także zapewnia automatyczne kopie zapasowe za pomocą punktów przywracania systemu.

System operacyjny Windows może być dobrym wyborem, niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym użytkownikiem domowym, graczem, czy pracownikiem firmy.

Linux OS

Linux OS

Linux różni się od tradycyjnych typów systemów operacyjnych, ponieważ jest to system operacyjny typu open source. Wprowadzony na rynek w 1991 roku, system można spotkać nie tylko na urządzeniach stacjonarnych, ale także na smartfonach i tabletach, konsolach do gier, elektronicznych czytnikach książek, rejestratorach cyfrowych lub urządzeniach do przechowywania.

Kluczowe funkcje systemu operacyjnego Linux:

 • System operacyjny typu open source – oznacza to, że użytkownicy mogą edytować i dostosowywać system, uzyskując dostęp do jego kodu źródłowego. Oczywiście dotyczy to tylko użytkowników z wystarczającym zapleczem technicznym.
 • Elastyczne licencjonowanie – dla użytkowników Linuksa posiadających licencję GPL, system rezerwuje wystarczająco dużo miejsca na modyfikację oprogramowania, dystrybucję lub nieograniczone ponowne użycie.
 • Cera – System operacyjny jest dość trudny do skonfigurowania i zainstalowania w porównaniu do systemu Windows lub Mac. Z drugiej strony użytkownicy mogą liczyć na zaawansowane wsparcie za pośrednictwem wielu forów Linux.

System operacyjny Mac

System operacyjny Mac

Maс OS – jest zastrzeżonym systemem operacyjnym zaprojektowanym specjalnie dla linii urządzeń Apple. Innymi słowy, jest używany tylko na tabletach, laptopach i smartfonach Apple, w tym na niektórych urządzeniach do noszenia. Oprogramowanie zostało uruchomione, aby sprzeciwić się Microsoftowi. Zapewnia łatwość użytkowania, a także szeroką gamę wbudowanych aplikacji.

Kluczowe funkcje Mac OS:

 • Zintegrowane aplikacje – od dyktafonów i dowódców po przeglądarki internetowe, kalendarze, kalkulatory, komunikatory i wiele innych.
 • Zgodność – użytkownicy mogą integrować różne aplikacje innych firm. System operacyjny jest kompatybilny z innym oprogramowaniem do użytku biznesowego i domowego.
 • Dostosowywanie interfejsu – możesz zmienić rozmiar elementów ekranu, zastąpić tło pulpitu, skorzystać z obsługi monitora oraz wtyczki & funkcja odtwarzania.

Przełączanie między różnymi wersjami systemu operacyjnego może być koszmarem. Tak więc, jeśli jesteś przyzwyczajony do systemu Windows, praca z komputerem Mac będzie jak chwytanie słomek ze wszystkimi elementami umieszczonymi w inny i irytujący sposób i na odwrót. Lepiej trzymaj się jednego oprogramowania.

2. Przeglądarki internetowe

Przeglądarka internetowa – to aplikacja, która wydaje się być twoim przewodnikiem po świecie globalnej sieci. Oprogramowanie pomaga nie tylko uzyskiwać dostęp do stron internetowych, ale także korzystać z niektórych instrumentów internetowych, narzędzi lub rozszerzeń. Posiadanie przeglądarki jest niezbędne w przypadku, gdy zdecydujesz się skorzystać z kreatorów stron internetowych SaaS lub popularnych rozwiązań CMS. W przeciwnym razie nie będziesz mieć dostępu do narzędzi do projektowania stron internetowych i dostosowywania.

Chociaż systemy operacyjne są zwykle dostarczane z już zintegrowanymi przeglądarkami (Windows jest dostarczany z Internet Explorerem, a Mac ma domyślnie zainstalowaną przeglądarkę Safari), możesz potrzebować bardziej rozbudowanego, lekkiego i funkcjonalnego oprogramowania do surfowania po Internecie.

Oto 3 najlepsze opcje użytkownika z opisanymi podstawowymi funkcjami:

Google Chrome

Google Chrome

Google Chrome – jest najpopularniejszą przeglądarką z więcej niż 81% użytkowników w 2019 r. Oprócz dobrych narzędzi wydajności i prywatności przeglądarka oferuje szereg rozszerzeń i zintegrowanych aplikacji. Obejmują one narzędzia kontroli rodzicielskiej, usługi CPN itp. Z drugiej strony Chrome jest jedną z przeglądarek wymagających dużych zasobów.

Najważniejsze cechy to:

 • Zwiększyć wydajność.
 • Obsługa wielu rozszerzeń i aplikacji.
 • Ciężka przeglądarka, która wymaga dużej ilości zasobów systemu operacyjnego

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox

Mozilla – jest popularną przeglądarką, która niedawno przeszła największy przegląd w ostatniej dekadzie. Oprogramowanie jest niezwykle łatwe w obsłudze i elastyczne. Ponadto oferuje wszechstronne wsparcie rozszerzeń i środki ochrony prywatności użytkowników.

Najważniejsze cechy to:

 • Aplikacja non-profit bez opłat i udostępniania przez osoby trzecie.
 • Potrzebne są małe zasoby systemu operacyjnego.
 • Zaawansowane narzędzia do ochrony prywatności.

Opera

Opera

Opera jest niedoceniany przez wiele lat. Przeglądarka internetowa oferuje doskonałą funkcjonalność i zintegrowane narzędzia, które są niezbędne do skutecznego przeglądania stron internetowych. Na przykład użytkownicy mogą korzystać z wbudowanego programu blokującego reklamy oprócz funkcji Opera Turbo. Służy do kompresji ruchu i zapewnia szybszy dostęp do popularnych stron internetowych. Ponadto aplikacja oferuje wiele narzędzi dostosowywania i rozszerzeń do włączenia.

Najważniejsze cechy to:

 • Szybkie ładowanie strony dzięki Opera Turbo.
 • Wbudowany bloker reklam.
 • Obsługa mniejszej liczby rozszerzeń w porównaniu do konkurencji.

4. Internetowi twórcy stron internetowych

Pomysł korzystania z narzędzi do tworzenia witryn internetowych polega na umożliwieniu użytkownikom dostępu do nich za pośrednictwem przeglądarki bez dodatkowego oprogramowania lub dodatkowych plików do pobrania. Zaloguj się i rozpocznij proces edycji. Podkreśliliśmy kilka dobrych opcji pod względem łatwości użycia, zestawu funkcji i przystępności cenowej:

WixWix – jest wiodącą platformą do tworzenia stron internetowych, odpowiednią do tworzenia różnych rodzajów stron internetowych. Oferuje bogaty zestaw funkcji dla małych projektów biznesowych, portfeli, sklepów cyfrowych itp. Oprogramowanie wykorzystuje najnowsze technologie, aby umożliwić początkującym tworzenie witryn w kilka minut za pomocą narzędzia sztucznej inteligencji Wix ADI. Żadne umiejętności kodowania nie są konieczne, a abonament z bezpłatną domeną, hostingiem i widżetami zaczyna się od 13 USD miesięcznie. Wix.com

ZestawuKit – jest jednym z najłatwiejszych i najtańszych narzędzi do tworzenia witryn zaprojektowanych dla witryn opartych na treści, portfeli i reprezentacji małych firm. Oprogramowanie zawiera intuicyjny edytor WYSIWYG, a także wybór szablonów adaptacyjnych, integrację z firmami trzecimi i natychmiastowe wsparcie już od 4 USD miesięcznie. uKit.comuKit – jest jednym z najłatwiejszych i najtańszych narzędzi do tworzenia witryn zaprojektowanych dla witryn opartych na treści, portfeli i reprezentacji małych firm. Oprogramowanie zawiera intuicyjny edytor WYSIWYG, a także wybór szablonów adaptacyjnych, integrację z firmami trzecimi i natychmiastowe wsparcie już od 4 USD miesięcznie.

Kluczową zaletą korzystania z internetowych programów do tworzenia witryn jest to, że możesz uzyskać do nich dostęp w dowolnym momencie. Użytkownik potrzebuje tylko urządzenia podłączonego do Internetu i danych, aby się zalogować. Nie ma potrzeby pobierania kilku wersji, aby zainstalować je na wielu urządzeniach. Dostęp do wszystkich instrumentów do budowy witryn internetowych można uzyskać jednym kliknięciem.

Inną ważną zaletą jest tutaj edycja bezpośrednia. Oznacza to, że wszystkie zmiany są zapisywane automatycznie, bez konieczności ponownego publikowania każdego wieku po dokonaniu drobnych aktualizacji treści. Ponadto można wyświetlić podgląd tych zmian w czasie rzeczywistym, co jest niemożliwe w przypadku korzystania z narzędzi do tworzenia witryn offline.

5. Kreatorzy stron internetowych offline

Niektóre aplikacje do tworzenia stron internetowych nie wymagają połączenia z Internetem. Użytkownicy mogą wybrać oprogramowanie do pobrania i korzystać z niego bez względu na to, czy istnieje sieć Wi-Fi, czy nie. Główną zaletą takich platform jest to, że możesz pracować nad tworzeniem stron internetowych, kiedy tylko potrzebujesz, niezależnie od lokalizacji. Wystarczy zainstalować aplikację i uzyskać dostęp do jej funkcji w dowolnym momencie.

Kluczowym minusem jest to, że prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić za wiele wersji, jeśli używasz oprogramowania na wielu urządzeniach. W przeciwnym razie będziesz mieć dostęp do programu z jednego komputera, co nie jest zbyt wygodne. Inną wadą jest to, że nadal będziesz potrzebować połączenia internetowego, aby zaimportować już zaprojektowany szablon lub zainstalować go na serwerze.

Dobrą wiadomością jest to, że istnieją zarówno płatne, jak i bezpłatne platformy, które oferują nieograniczony dostęp do ich funkcji przy zerowym koszcie. Rzućmy okiem na kilka przykładów:

Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – płatna aplikacja uruchomiona pod sztandarem Adobe. Narzędzie ułatwia tworzenie dynamicznych projektów internetowych, chociaż jest dość złożone i kosztowne. Użytkownicy nieposiadający umiejętności kodowania ani projektowania stron internetowych mogą oprzeć się plecami o ścianę. Adobe DreamweaverAdobe Dreamweaver – płatna aplikacja uruchomiona pod sztandarem Adobe. Narzędzie ułatwia tworzenie dynamicznych projektów internetowych, chociaż jest dość złożone i kosztowne. Użytkownicy nieposiadający umiejętności kodowania ani projektowania stron internetowych mogą oprzeć się plecami o ścianę.

MobiriseMobirise – oprogramowanie do pobrania offline, które jest kompatybilne z systemami Windows i Mac dla maksymalnej elastyczności. Platforma jest bezpłatna i oferuje gotowe układy sklepów cyfrowych, a także responsywne projektowanie stron internetowych, tryb podglądu mobilnego itp. MobiriseMobirise – oprogramowanie do pobrania offline, które jest kompatybilne z systemami Windows i Mac dla maksymalnej elastyczności. Platforma jest bezpłatna i oferuje gotowe układy sklepów cyfrowych, a także responsywne projektowanie stron internetowych, tryb podglądu mobilnego itp.

Zła wiadomość o wszystkich wyżej wymienionych jest taka, że ​​nie są dobre dla początkujących. Wymagają przynajmniej pewnej podstawowej krzywej uczenia się lub doświadczenia w kodowaniu. Z tego powodu decyduję się na narzędzia do tworzenia witryn internetowych z funkcją przeciągania i upuszczania a także wszystkie funkcje zawarte w pakiecie mogą być lepszą opcją.

6. Dodatkowe nieobowiązkowe narzędzia

Omówiliśmy niektóre obowiązkowe zasoby potrzebne do stworzenia strony internetowej od podstaw. Ponadto możesz skorzystać z dodatkowych narzędzi. Nie są one obowiązkowe, ale nadal mogą znacznie przyspieszyć i ułatwić proces rozwoju. Nie wzięcie ich pod uwagę byłoby brakiem.

Kiedy mówimy o dodatkowych instrumentach, mamy na myśli edytory tekstu i grafiki do pracy z zawartością różnych formatów i typów. Może być konieczne napisanie i przechowywanie wielu tekstów, a także fragmentów kodu źródłowego w jednym miejscu. Zawsze lepiej jest je skopiować i wkleić zamiast pisać od nowa za każdym razem.

Ponadto właściciele stron internetowych muszą przetwarzać wiele zdjęć i zdjęć, aby ich projekt był bardziej chwytliwy. To tutaj niezbędne są edytory graficzne. Pomagają nie tylko zmieniać rozmiar i kadrować obrazy, ale także kompresować je, dostosowywać, dodawać efekty, nowe warstwy itp.

Edytory tekstu

Użytkownicy mogą korzystać z kilku rodzajów edytorów tekstu. Pierwsza kategoria obejmuje już wbudowane edytory, które są dostarczane z każdym z systemów operacyjnych. Użytkownicy systemu Windows mogą zauważyć, że Notatnik jest już zintegrowany z systemem operacyjnym. Mac OS ma zainstalowany TextEdit, a Linux jest dostarczany z Kate, LeafPad i kilkoma innymi.

Z jednej strony dobrze jest mieć zintegrowane edytory. Z drugiej strony użycie może być trudne. Na przykład Notatnik doskonale nadaje się do przechowywania fragmentów tekstu lub kodu źródłowego. Jednak nie ma wielu narzędzi do formatowania lub dostosowywania.

W tym miejscu możesz preferować kompatybilność pakietu Microsoft Office ze wszystkimi wersjami systemu operacyjnego. Zawiera nie tylko edytory tekstu, ale także Excel, PowerPoint i kilka innych świetnych instrumentów, które mogą się przydać.

Korzystanie z edytorów online to kolejna alternatywa. Działają tak samo, jak tradycyjne edytory, z tą różnicą, że są dostępne za pośrednictwem przeglądarki i wymagają połączenia z Internetem. Większość z was korzystała z internetowego pakietu Google Office w chmurze ze wszystkimi tymi samymi funkcjami, co w tradycyjnym pakiecie biurowym. Wszystkie informacje są automatycznie przechowywane w chmurze z szansą na współpracę. Możesz edytować ten sam dokument, prezentację PowerPoint lub tabelę Excel razem z kolegami z drużyny zdalnie.

Edytory graficzne

Jak już powiedzieliśmy wcześniej, edytor graficzny nie służy tylko do przycinania i wycinania obrazów. Rodzaj edytora zależy od potrzeb projektu, a także od jego zaplecza technicznego. Niektóre aplikacje są łatwe w użyciu, a inne wymagają tła projektowego.

Po raz kolejny właściciele witryn powinni rozważyć swoje możliwości finansowe, ponieważ niektóre programy są bezpłatne, podczas gdy inne programy są dostępne w modelach opartych na subskrypcji lub mają konta premium, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Również zdecyduj, w jaki sposób zamierzasz użyć edycji. Czy będzie to aplikacja internetowa taka jak Canva? Tam możesz użyć gotowych szablonów banerów, prezentacji, postów na Facebooku lub Instagramie lub stworzyć własny, niepowtarzalny projekt. Oprogramowanie wymaga prostej rejestracji na naszym koncie społecznościowym. Dostępny jest bezpłatny plan z ograniczonymi funkcjami.

Photoshop Elements – jest prawdopodobnie najlepszym przykładem edytora graficznego do pobrania. Posiada szeroki wybór instrumentów do edycji warstw i kompresji obrazu do pracy z wieloma elementami projektu. Potężny edytor nie jest łatwy dla początkujących. Ale kiedy już sobie z tym poradzisz, edycja obrazów, ich konwersja i optymalizacja będzie dziecinnie proste.

Dolna linia

Do zbudowania strony internetowej może być potrzebny zestaw zasobów i narzędzi. Niektóre instrumenty są już zintegrowane z systemem operacyjnym, a inne wymagają dodatkowego pobrania lub dostępu online. Bez względu na to, co wybierzesz, lista oprogramowania potrzebnego do utworzenia witryny obejmuje działający komputer z już zainstalowanym systemem operacyjnym, niezawodną przeglądarkę internetową, platformy do tworzenia stron internetowych online lub do pobrania, a także edytory tekstu i obrazów.

Przy tak wielu opcjach w Internecie znajdziesz narzędzie, które najbardziej Ci odpowiada pod względem doświadczenia technicznego, kompatybilności oprogramowania i oczekiwań budżetowych.

Utwórz stronę internetową za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map