Ile kosztuje hosting strony internetowej

Ile kosztuje hosting strony internetowej


Każda strona internetowa potrzebuje miejsca do „zamieszkania”, a także do przechowywania wszystkich swoich plików, treści itp. W tym miejscu konieczny jest hosting. Z tak wieloma różne oferty i dostawcy hostingu, wybór odpowiedniego może być nieco trudny. Należy wziąć pod uwagę zestaw kluczowych czynników, w tym typ strony internetowej, technologię budowy, rozmiar, objętość treści i inne, aby zapewnić płynne działanie i stabilność nawet przy szczytach ruchu.

Każdy typ projektu wymaga określonego podejścia w zakresie hostingu. Firmy oferują nieskończone rozwiązania serwerowe dla różnych potrzeb, a twórcy stron internetowych stanowią pakiet „wszystko w jednym”, w tym nazwy domen, hosting i inne funkcje bez konieczności ręcznego zarządzania nimi. W tej recenzji omówimy kilka dostępnych opcji hostingu, ich koszty i funkcje, które wpływają na cenę.

1. Typy hostingu

Zanim zaczniemy przeglądać wszystkie dostępne możliwości hostingu, musimy dowiedzieć się, czym jest hosting i jak działa technologia.

Gdy jest hostowana, witryna dostaje się na serwer ze wszystkimi swoimi plikami, kodem źródłowym i zawartością.

strona dostaje się na serwer

Serwer to potężny komputer, który wysyła strony internetowe do innych użytkowników i ich urządzeń, gdy wysyłają żądanie.

serwer

Żądanie jest wysyłane za każdym razem, gdy odwiedzający używa swojej przeglądarki do wpisania adresu URL lub podąża za linkiem do konkretnej strony Twojej witryny.

Serwer odbiera żądanie i odsyła informacje

Serwer odbiera żądanie i odsyła informacje z końcowym wyglądem strony internetowej do użytkownika końcowego. Czas między żądaniem a stroną wysłaną do użytkownika określa prędkość ładowania strony, co jest kluczowym czynnikiem determinującym zadowolenie użytkowników, ruch, współczynnik konwersji, pozycje SEO i inne kluczowe czynniki.

Oznacza to, że musisz wybrać hosting, który odpowiada Twoim wymaganiom projektowym. Każda oferta zawiera określone specyfikacje, pojemność i wskaźniki wydajności, które określą działanie twojego projektu. Mniej skomplikowane strony internetowe, takie jak blogi lub portfele, nie wymagają urządzeń naddźwiękowych. Z drugiej strony bardziej funkcjonalne i skomplikowane witryny, takie jak sklepy cyfrowe, wymagają większej elastyczności hostingu.

Co należy wziąć pod uwagę przy hostowaniu strony internetowej

Biorąc pod uwagę powyższe, przy wyborze hostingu należy zwracać uwagę na następujące kwestie:

 • Wydajność – najważniejszy punkt, który określa stabilność strony internetowej pomimo skoków ruchu. Składa się głównie z dwóch głównych stawek: uptime (okres, w którym działa hosting) i szybkość ładowania strony (czas potrzebny serwerowi na odesłanie adresu URL do użytkownika na żądanie).
 • Elastyczność – ta funkcja rezerwuje miejsce na swobodę dostosowywania. Rozwiązanie serwerowe może być zintegrowane z niektórymi popularnymi platformami CMS, zapewniać wystarczającą przestrzeń do zarządzania kilkoma stronami jednocześnie, oferować darmowe domeny, środki bezpieczeństwa itp..
 • Obsługa klienta – kluczowe jest posiadanie niezawodnego zespołu wsparcia. Musisz mieć eksperta do szybkiego rozwiązywania problemów technicznych, problemów z przetwarzaniem płatności, integracją lub konfiguracją. Twoja witryna może być niedostępna dla użytkowników z różnych powodów. Profesjonalna obsługa klienta musi pomóc pokonać takie przeszkody.
 • Cena £ – musisz wiedzieć za co płacisz. Jeśli Twój hosting kosztuje 1 USD miesięcznie, nie powinieneś oczekiwać ton darmowych korzyści. Jednocześnie niektóre rozwiązania serwerowe są droższe. Koszty będą zależeć od złożoności projektu i zasobów, które można uzyskać od dostawcy hostingu.

Hosting Providers vs. Builders

Ewoluowały nowoczesne technologie tworzenia stron internetowych. Użytkownicy mają teraz kilka alternatyw w zależności od potrzeb i zaplecza technicznego. Pierwszym z nich jest wybór tradycyjne platformy hostingowe które oferują kilka rozwiązań serwerowych dla różnych typów witryn w tym małe blogi, portfele lub rozwijające się projekty eCommerce. Zapewniają wiele funkcji i korzyści po wyjęciu z pudełka. Z drugiej strony użytkownicy są nadal zmuszeni do samodzielnego rozwiązywania niektórych problemów związanych z konfiguracją i kwestiami technicznymi.

Plusy dostawcy hostingu:
Wady dostawcy hostingu:
&# x2714; Wszechstronność – wybierz spośród różnych planów hostingowych i typów, aby spełnić ich wymagania.
&# x2714; Cena £ – oddzielenie hostingu jest zwykle tańszą opcją w porównaniu z twórcami stron internetowych.
&# x2714; Zgodność – działa świetnie z najlepszymi platformami CMS, w tym WordPress.
&# x2714; Elastyczność – wybierz prosty plan, aby rozpocząć. Następnie przełącz się na większy później.
&# x2714; Zasoby – skorzystaj z nieograniczonej przestrzeni dyskowej, przepustowości i innych kluczowych funkcji.
Manualna instalacja – musisz zarejestrować domenę, zainstalować CMS i ręcznie przesłać motyw.
Złożoność – po znalezieniu w panelu niektórzy użytkownicy mogą czuć się trochę zdezorientowani. Mogą potrzebować trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak to działa.

Drugą ścieżką jest wybranie kompleksowych rozwiązań dostarczonych przez nowoczesne kreatory stron internetowych. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie musisz się niczym przejmować. System zapewnia wystarczającą wydajność i stabilność. Płacisz za wybrany plan i otrzymujesz wszystkie niezbędne funkcje hostingu w jednym zestawie. Zła wiadomość jest taka, że ​​twórcy stron internetowych nie oferują dużej elastyczności w zakresie konfiguracji lub wyboru innego planu hostingowego w zależności od wielkości strony.

Zalety kreatora stron internetowych
Zalety kreatora stron internetowych:
&# x2714; Wszystko w jednym – brak ręcznej konfiguracji. Przejdź do trybu online jednym kliknięciem.
&# x2714; Zautomatyzowane zarządzanie – nie trzeba zarządzać hostowaniem oddzielnie od strony internetowej.
&# x2714; Łatwość użycia – idealne dla początkujących, którzy chcą rozpocząć transmisję w kilka minut.
&# x2714; Zawarte funkcje – system dba o aktualizacje, aktualizacje platformy i technologii, bezpieczeństwo itp.
Ograniczona elastyczność – kilka szans na rozwój witryny lub migrację na inną platformę.
Stałe ceny – trudno jest zaoszczędzić kilka dolarów, ponieważ kupujesz wszystkie funkcje w pakiecie.
Brak możliwości optymalizacji – jako platforma hostowana kreator stron internetowych nie pozwala na przykład na optymalizację techniczną, aby na przykład skrócić czas ładowania strony. Możesz używać tylko zintegrowanych opcji.

Teraz przyjrzyjmy się bliżej, jakie funkcje określają ostateczny koszt hostingu witryny.

2. Koszt hostingu strony internetowej

Ostateczny koszt zależy głównie od złożoności strony internetowej. Im większy projekt chcesz uruchomić, tym bardziej wydajne rozwiązanie serwerowe będzie potrzebne. Jednocześnie powinniśmy wziąć pod uwagę oczekiwany ruch, a także typ witryny.

Na przykład hosting prosta strona dla małych firm jest tańszy w porównaniu do dużego sklepu internetowego. Na szczęście dla użytkowników wiodący dostawcy usług mają różne opcje hostingu, które odpowiadają różnym potrzebom, a także mają różne ceny:

Wspólny koszt hostingu

Poziom początkowy dla małych witryn opartych na treści. Oferta jest najtańsza na rynku. Będzie cię to kosztować około 2–5 USD miesięcznie. Jednocześnie nie należy oczekiwać, że będzie wyjątkowo wytrzymały. Jest dostarczany z pakietem podstawowych funkcji, a czasem zawiera bezpłatne SSL i nazwę domeny, co jest dobre.

Hosting współdzielony sprawdzi się w przypadku małych blogów WordPress lub inny CMS. Jego pojemność wystarcza na host profesjonalne portfolio lub strona małej firmy. Termin „udostępniony” oznacza, że ​​prawdopodobnie będziesz dzielić zasoby z innymi użytkownikami z jednego serwera.

Koszt hostingu VPS

VPS oznacza wirtualny prywatny serwer. Jest o jeden poziom wyższy w porównaniu do hostingu dzielonego. Kluczową różnicą jest to, że twoja strona będzie dzielić ten sam hosting z kilkoma innymi projektami. Oznacza to, że korzystasz z większej ilości zasobów i udogodnień.

VPS jest zwykle droższą ofertą. Cena waha się między 25 a 50 USD miesięcznie w zależności od liczby dedykowanych adresów IP, przepustowości, pamięci, liczby rdzeni itp. Takie rozwiązanie serwerowe nadaje się do każdego celu i typu strony internetowej.

Dedykowany koszt hostingu

W rzeczywistości jest to to samo co VPS, chociaż jesteś jedynym, który korzysta z zasobów serwera bez udostępniania ich innym stronom internetowym. Z tego powodu plany dedykowane są zwykle droższe i mogą wzrosnąć do 150–200 USD miesięcznie. W tej cenie otrzymasz terabajty pamięci, kilka dedykowanych adresów IP i inne udogodnienia.

Koszt hostingu w chmurze

W przeciwieństwie do wszystkich wyżej wymienionych typów, hosting w chmurze reprezentuje kilka serwerów działających jednocześnie, aby zapewnić płynne i stabilne działanie strony internetowej. Jeśli z jakiegoś powodu jeden serwer ulegnie awarii, inny z klastra natychmiast go zastąpi, dzięki czemu witryna będzie dostępna dla odwiedzających.

Cena zależy od liczby używanych procesorów i rdzeni, a także od wymaganego miejsca na dysku i pamięci. Użytkownicy zazwyczaj płacą około 70-150 USD za rozwiązania chmurowe.

Dla każdego rodzaju hostingu cena może również ulec zmianie w zależności od zestawu funkcji, który otrzymujesz z abonamentem. Na przykład, plany z bezpłatnym SSL, domeną lub środkami bezpieczeństwa są ogólnie droższe. Zobacz tabelę najlepszych dostawców hostingu, ich ceny i funkcje.

Bluehost
Bluehost ($ / mies)
SiteGround
SiteGround ($ / mies)
HostGator
HostGator ($ / mies)
Shared HostingOd 2,68 USD do 12,69 USD (nielimitowane strony internetowe, pamięć i przepustowość. Darmowe SSL)Od 3,95 USD do 11,95 USD (nieograniczona liczba stron internetowych z maksymalnie 30 GB przestrzeni internetowej)Od 2,75 USD do 5,95 USD (darmowe SSL, darmowe dedykowane IP, darmowa domena)
VPSOd 17,28 USD do 54,69 USD (2 adresy IP, przepustowość 3 TB, 4 rdzenie)Brak VPS. Zamiast tego oferuje sprzedawców i hosting dla przedsiębiorstwOd 29,95 USD do 49,95 USD (8 rdzeni, 4 GB pamięci RAM, przepustowość 3 TB)
Hosting dedykowanyOd 72,78 USD do 109,618 USD (do 5 adresów IP o przepustowości 15 TB)Od 219 USD do 599 USD (przepustowość do 10 TB dla 2 rdzeni)Od 118,99 USD do 148,98 USD (niezmierzona przepustowość dla Windows i Linux)
Hosting w chmurzeOd 9,99 USD do 29,99 USD (do nieograniczonej przestrzeni dyskowej, przepustowości i stron internetowych)Od 64 USD do 192 USD (do 8 rdzeni i 125 GB miejsca na dysku SSD)Od 4,95 USD do 9,95 USD (bezpłatne aktualizacje, narzędzia SEO, SSL i domena)

3. Najlepsze opcje hostowania strony internetowej

W rezultacie mamy dwie główne opcje hostingu strony internetowej. Pierwsze rozwiązanie pojawia się w obliczu wszechstronnych twórców stron internetowych, którzy oferują hosting i domeny w pakiecie. Druga ścieżka to kupowanie rozwiązań serwerowych od dostawców hostingu. Rzućmy okiem na proces i koszty podkreślające najlepsze platformy do różnych celów.

Wix – najlepsza platforma hostowana

Kreator stron Wix

Wix – jest platformą samoobsługową, najszybszym i najprostszym narzędziem do budowania stron internetowych. Oznacza to, że użytkownik nie musi osobno obsługiwać rejestracji domeny i hostingu. Musisz tylko wybrać plan i uzyskać wszystkie funkcje w pakiecie. Cały proces przebiega następująco:

 1. Zaloguj się.
 2. Wybierz plan w zależności od rodzaju strony.
 3. Edytuj gotowy szablon.
 4. Połącz domenę.
 5. Przejdź na żywo.

System zajmie się resztą – od aktualizacji systemu po hosting, bezpieczeństwo, aktualizacje itp. Wix oferuje różnorodne plany dla różnych projektów, w tym proste witryny oparte na zawartości, pakiety dla małych firm i eCommerce.

Ile kosztuje hosting strony internetowej Wix?

Cena będzie zależeć tylko od wybranego planu. Platformy oferują trzy główne plany, które w rzeczywistości są takie same jak rozwiązanie dla serwera współdzielonego. Zawierają:

 • Plan kombinacji zaczyna się od 13 USD miesięcznie na lekkie witryny.
 • Nieograniczone zaczyna się od 17 USD miesięcznie i ma nieograniczoną przepustowość.
 • Pro zaczyna się o 22 USD miesięcznie dla witryn małych firm.
 • VIP zaczyna się o 39 USD w tym obsługa klienta VIP i dodatkowe funkcje.

Podczas gdy projekty eCommerce są bardziej skomplikowane i wymagają więcej zasobów, Wix opracował specjalne plany dla sklepów cyfrowych z cenami miesięcznymi od 23 do 500 USD w zależności od zestawu narzędzi promocyjnych, liczby produktów itp..

WordPress – w pełni zarządzany CMS

Kreator stron internetowych WordPress

WordPress – jest w pełni zarządzany platforma CMS typu open source z nieskończonymi możliwościami dostosowywania. Użytkownik będzie musiał nie tylko zainstalować i skonfigurować sam CMS, ale także mieć stronę internetową w pełni zintegrowaną z platformą hostingową. Tutaj musisz zarządzać każdym procesem osobno od rejestracji domeny, aby wybrać odpowiednią opcję serwera.

Dobra wiadomość jest taka Oferta zoptymalizowana przez WP Bluehost stanowi najlepsze rozwiązanie wszystkich wyzwań. Oferuje kilka planów WordPress, które zapewniają bezproblemową integrację z twoją WP. Ponadto nie musisz ręcznie aktualizować wszystkich wtyczek i wersji motywu. Użytkownicy mają pełny dostęp do rynku wtyczek, motywów, bezpłatnego protokołu SSL i innych funkcji.

Ile kosztuje hosting strony internetowej WordPress?

Wszystkie trzy opcje dotyczą hostingu współdzielonego. Dobra wiadomość jest taka, że ​​zawsze możesz przełączyć się na bardziej zaradną opcję w dowolnym momencie. Plany WP są następujące:

 • Podstawowe – 2,68 USD / miesiąc z bezpłatnym SSL, 5 GB przestrzeni dyskowej i bezpłatną domeną.
 • Plus – 4,96 USD / miesiąc ze wszystkimi bezpłatnymi funkcjami i nieograniczoną liczbą zaparkowanych domen.
 • Choice Plus – 4,96 USD / miesiąc z bezpłatnymi i nieograniczonymi funkcjami pluszowej kopii zapasowej CodeGuard.

Shopify – najlepsza platforma eCommerce

Strona główna Shopify

Shopify – jest również rozwiązaniem typu „wszystko w jednym” z własnymi serwerami. Oznacza to, że możesz skupić się na rozwijaniu projektu, a nie na realizacji drugorzędnych celów. Shopify został zaprojektowany do tworzenia pełnych cykli sklepów internetowych i sprzedaży towarów przez Internet. Zapewnia przyzwoite usługi hostingowe, aby zapewnić stabilne działanie pomimo wielkości i złożoności sklepu.

Ile kosztuje prowadzenie witryny Shopify?

Platforma jest dostępna w 4 różnych pakietach, które zawierają również w pełni hostowane rozwiązanie serwerowe dla najwyższych potrzeb. Plany są następujące:

 • Shopify Koszty podstawowe 29 USD miesięcznie dla 2 kont pracowników.
 • Kupuj koszty ogólnego planu 79 USD miesięcznie dla 5 kont pracowników.
 • Zaawansowane koszty Shopify 299 USD miesięcznie dla 15 kont pracowników.
 • Shopify Plus zaczyna się od 2000 USD dla nieograniczonej liczby kont pracowników.

Wszystkie plany obejmują nieograniczoną liczbę stron internetowych (Blog eCommerce +), nieograniczona liczba produktów do sprzedaży online, bezpłatne SSL i narzędzia do odzyskiwania porzuconych koszyków.

Dolna linia

Dzisiaj użytkownicy mogą wybierać spośród różnych ofert hostingu. Wybór powinien opierać się głównie na wymaganiach, typach i złożoności witryny. Chodzi o to, aby wybrać rozwiązanie serwerowe, które zapewni sprawne działanie strony internetowej i zapewni wystarczającą ilość zasobów dla dobrej wydajności.

Z tego powodu musisz zidentyfikować oczekiwany ruch w szczytowym momencie, zestaw funkcji, widżetów i aplikacji w swojej witrynie, strukturę strony, animacje, ilość treści i wiele innych. Wszystkie drobne rzeczy mają znaczenie, ale cena jest głównym problemem.

Podsumowując, spójrz na ceny początkowe na hosting swojej witryny za pomocą opisanego rozwiązania:

 • Dostawcy usług hostingowych oferować różne plany do wyboru w zależności od wymagań. Hosting dzielony zaczyna się od 2 USD za witryny o małym natężeniu ruchu. VPS i dedykowany hosting zaczynają się odpowiednio od 17 i 70 USD. Są dobre dla intensywnego ruchu i pomysłowych projektów. Cena hostingu w chmurze kosztuje od 5 USD za witryny wymagające maksymalnego bezpieczeństwa i stabilności.
 • Hosting Wix będzie cię kosztować od 13 $ miesięcznie. Dostajesz nie tylko miejsce na hosting strony internetowej, ale także zestaw dodatkowych funkcji, które obejmują dostęp do App Market, Wix ADI i edytora, szablonów itp..
 • Hosting WordPress rozważa wybór jednego z planów Bluehost, ponieważ platforma ma najlepsze rozwiązanie serwerowe zoptymalizowane pod kątem WP. Cena wejścia wynosi 2,68 USD miesięcznie z bezpłatnym SSL i domeną uwzględnioną w abonamencie.
 • Shopify hosting został opracowany w celu zaspokojenia potrzeb eCommerce pomimo wielkości projektu. Podstawowy plan kosztuje 29 USD ze wszystkimi zintegrowanymi funkcjami sklepu cyfrowego i 2 kontami personelu. Dobry plan, aby zacząć sprzedawać online.

Jak widać, określenie rodzaju projektu jest niezbędne przed wyborem platformy hostingowej. Wyjaśnij jego strukturę, funkcje, pliki do hostowania i wybierz ofertę, która najbardziej Ci odpowiada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map