Ile kosztuje migracja strony internetowej?

Ile kosztuje migracja strony internetowej?


Zdecydowałeś się na migrację witryny. Decyzja o tym może być spowodowana różnymi czynnikami, takimi jak zmiana celów projektowania stron internetowych, rozwój firmy internetowej, chęć skorzystania z platformy pełniejszej funkcji itp..

Niezależnie od powodów i celów, które realizujesz, podejmując decyzję o przejściu na inną usługę, na pewno napotkasz te same pytania: jaka opcja migracji jest bardziej preferowana i ile kosztuje przeniesienie gotowego projektu z jednej platformy na drugą?

W rzeczywistości istnieją różne aspekty, które wpływają na wybór platformy i koszt procesu migracji witryny. Zasadniczo zależy to od rodzaju prowadzonego projektu, jego obecnej wielkości i funkcjonalności, realizowanych celów, posiadanego budżetu i wielu innych aspektów.

Jest jednak jeszcze jeden czynnik, który należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o obliczenie kosztu procesu transferu strony internetowej. Jest to rodzaj platformy, na której opiera się Twoja witryna, i na którą zamierzasz się przełączyć. Dlatego najwyższy czas porozmawiać o podstawowych sposobach migracji stron internetowych w oparciu o rodzaj platformy, na której zbudowany jest projekt.

1. Migracja z hostingu do hostingu

Przełączanie się między hostingami jest dość powszechnym procesem. Tam jest dużo wiarygodni dostawcy hostingu które oferują doskonały czas ładowania, przystępne ceny, najwyższe bezpieczeństwo, niezawodność i 100% wskaźnik sprawności działania. Tak więc, jeśli twój obecny hosting nie spełnia twoich potrzeb lub oczekiwań, zawsze możesz przejść do innego dostawcy. Po prostu upewnij się, że wybierasz prawdziwie zaufaną usługę, która odpowiada Twoim wymaganiom i potrzebom.

Rzućmy okiem na proces zmiany Siteground do Bluehost aby dać ci ogólne wyobrażenie o niuansach związanych z tym procesem.

Siteground do Bluehost

Zmień swój hosting teraz

W rzeczywistości Bluehost zapewnia zaufaną i płynną usługę migracji stron internetowych, dzięki czemu masz pewność, że Twoje projekty i wszystkie pliki zostaną poprawnie przesłane. Mimo że proces migracji stron internetowych jest z reguły czasochłonny, Bluehost sprawia, że ​​jest znacznie prostszy i wygodniejszy w porównaniu z innymi dostawcami hostingu. Pamiętaj jednak, że Bluehost obecnie nie oferuje wsparcia migracji dla kont VPS, Reseller lub Dedicated Server.

Aby przenieść swój hosting witryny Siteground do Bluehost, powinieneś zarejestruj się na platformie aby utworzyć własne konto i podać wymagane dane. Następnie zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza migracji dostępnego na odpowiedniej stronie internetowej, aby skontaktować się ze specjalistami Bluehost, którzy pomogą Ci ukończyć proces migracji przy minimalnym nakładzie czasu / nakładu pracy.

Powinieneś także wiedzieć, że Bluehost umożliwia migrację do 5 stron internetowych i 20 kont e-mail (w tym wszystkie powiązane bazy danych i pliki) z konta Siteground na konto zarejestrowane w hostingu. Specjaliści Bluehost pomogą ci poradzić sobie z wszystkimi niuansami i będą dalej przeglądać każdą stronę internetową, aby sprawdzić, czy działa ona w razie potrzeby. Ponadto oferują wsparcie 24/7 po zakończeniu migracji witryny.

Jak przenieść witrynę z Siteground do Bluehost

Na dzień dzisiejszy Bluehost oferuje kompletne rozwiązania hostingowe w cenie 2,95 USD miesięcznie, ale nie obejmuje to kosztów przeniesienia rejestracji nazw domen. Jeśli masz już witrynę WordPress i nie zamierzasz powierzyć jej migracji zespołowi pomocy technicznej dostawcy hostingu i chcesz samodzielnie wykonać to zadanie, oto krótki przegląd kroków, które musisz wykonać:

 1. Zaloguj się do istniejącego konta Siteground i skorzystaj z programu, który oferuje, aby wyeksportować bazę danych;
 2. Pobierz i zapisz folder zawartości WP z jednym z preferowanych programów FTP;
 3. Utwórz konto Bluehost i zaloguj się do panelu sterowania;
 4. Zainstaluj WordPress (jeśli jeszcze go nie masz, skorzystaj z narzędzia Instanthost, które oferuje jedno kliknięcie;
 5. Utwórz konto FTP w panelu sterowania Bluehost aby móc dalej przesyłać pliki do nowo utworzonego folderu WordPress;
 6. Uruchom program FTP wybrałeś i zalogowałeś się na dane nowego konta;
 7. Zastąp istniejący folder zawartości WP, zastępując go tym, który właśnie pobrałeś z hosta Siteground;
 8. Przejdź do sekcji bazy danych dostępne w panelu sterowania twojego konta Bluehost i otwórz phpMyAdmin;
 9. Wybierz bazę danych, z której zamierzasz korzystać jako miejsce docelowe przenoszenia eksportowanych plików;
 10. Wróć do okna phpMyAdmin i sprawdź, czy wybrałeś właściwą bazę danych. Jeśli tak, zobaczysz listę tabel wyświetlaną w oknie. Wybierz pole „Sprawdź wszystko” u dołu dostępnej listy i upuść tabele przed zaimportowaniem nowych danych;
 11. Rozpocznij importowanie plików: wejdź na zakładkę „Importuj” w phpMyAdmin, wybierz „Przeglądaj swój komputer” i znajdź plik bazy danych SQL, który wyeksportowałeś z poprzedniej strony i zainicjuj import;
 12. Jak tylko skończysz z tym, śmiało sprawdź nowe nazwy tabel. Jeśli zaczynają się od „wp”, nie musisz nic zmieniać. Niektóre tabele mogą jednak zaczynać się od „wrp-”. W takim przypadku przejdź do menedżera plików, otwórz plik wp-config w folderze public_html, kliknij go prawym przyciskiem myszy, wybierz sekcję „Edycja kodu”, wybierz przycisk „Edytuj”, przewiń w dół, aby znaleźć „ Stabilny prefiks ”i edytuj go, aby tabele zaczynały się od„ wp_ ”;
 13. Przenieś wszystkie pliki witryny i bazy danych do tymczasowego adresu URL. Aby to zrobić, wejdź na stronę phpMyAdmin, wybierz opcje WP z menu i edytuj URL strony zgodnie z wymaganiami;
 14. Wklej tymczasowy adres URL podczas rejestracji w Bluehost, kliknij „Idź”, a następnie sprawdź, jak to działa;
 15. Zapisz permalinki w panelu administracyjnym WordPress;
 16. Przejdź do menedżera domeny wskazać tymczasowy adres URL na stały w Bluehost;
 17. Po zakończeniu zmiany serwera nazw domen zaloguj się na stronie administratora WordPress, a następnie przejdź do sekcji Ustawienia ogólne dostępne w odpowiedniej zakładce. Tutaj musisz wpisać nazwę swojej domeny, wypełniając pola „Adres strony” i „Adres WordPress”. Następnie zapisz wprowadzone zmiany;
 18. Wreszcie najwyższy czas wpisz adres URL swojej domeny w przeglądarce aby sprawdzić sposób działania witryny. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz uznać, że proces został pomyślnie zakończony.

Jak widać, ręczna migracja witryny do Bluehost zajmuje dużo czasu i czasu. Jeśli jednak zdecydujesz się spróbować, Bluehost pozwala to zrobić za darmo. Jeśli jednak nie masz pewności co do swoich umiejętności i nie masz jeszcze doświadczenia w migracji witryny, naprawdę warto powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Wypróbuj Bluehost teraz

2. Migracja z CMS do CMS

Czy masz witrynę internetową zbudowaną z CMS i chcesz przenieść ją na inną, aby uzyskać bardziej zaawansowane funkcje? Jeśli tak, możesz być zainteresowany procesem przenoszenia projektu z jednej platformy na drugą. Dobrym sposobem zilustrowania tej procedury jest opisanie procedury przeniesienia Joomla strona internetowa do WordPress. Właśnie to teraz zrobimy.

Joomla do WordPress

Proces przechodzenia z Joomla na WordPress może być dość zniechęcający i czasochłonny, szczególnie dla niedoświadczonych użytkowników. To gdzie CMS2CMS przyda się. Jest to narzędzie, które pomaga szybko przenieść witrynę opartą na Joomla do WordPress. Korzystanie z tego narzędzia nie oznacza umiejętności kodowania ani projektowania stron internetowych.

Nie musisz być projektantem stron internetowych, aby sobie z tym poradzić – po prostu postępuj zgodnie ze wskazówkami i wytycznymi generowanymi przez system i obserwuj, w jaki sposób Twoja witryna Joomla jest przekształcana w WordPress. Usługa automatycznie przekierowuje również poprzednie adresy URL na nowe, aby pomóc zachować pozycje wyszukiwarki po migracji. Jednak, aby ukończyć ten krok, musisz wcześniej zainstalować rozszerzenie ReDJ w swojej istniejącej witrynie Joomla, aby poprawnie zebrać dane.

Co jest potrzebne, aby przenieść twoją stronę z Joomla na WordPress z CMS2CMS? W rzeczywistości proces jest dość prosty:

 1. Zarejestruj konto;
 2. Podaj adres URL swojej strony internetowej;
 3. Przetestuj wersję próbną usługi.

Otóż ​​to. Korzystanie z CMS2CMS nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności kodowania. Usługa jest zrozumiała i łatwa w obsłudze dla wszystkich. Całkowicie przeniesienie strony internetowej z Joomla do WordPress za pomocą narzędzia zajmuje średnio około 15-20 minut. Co ważne, wszystkie dane są migrowane bez przestojów w bieżącej witrynie Joomla, co oznacza, że ​​projekt działa bez żadnych problemów. Wreszcie usługa zapewnia całodobową obsługę czatu na żywo w celu dalszej konserwacji strony. Ma to również duże znaczenie dla użytkowników, którzy chcą mieć pewność, że ich witryny pozostaną dostępne dla odbiorców docelowych.

3. CMS do migracji kreatora stron internetowych

Przenoszenie stron internetowych z systemów zarządzania treścią do twórców stron internetowych nie jest łatwym procesem, ponieważ zdecydowanie wymaga znajomości podstaw programowania. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy rzadko zamierzają przejść z CMS do twórców stron. Przeciwnie, jest to dość powszechny proces, ponieważ większość twórców stron internetowych jest znacznie łatwiejsza i wygodniejsza w porównaniu do CMS. Zapewniają również wygodniejsze środowisko do projektowania stron internetowych dla użytkowników, niezależnie od ich umiejętności i doświadczenia. Wreszcie, CMS przeważnie nie posiadają zintegrowanej funkcjonalności, co powoduje potrzebę wyszukiwania i używania dodatkowych wtyczek, aby zapewnić wysokiej jakości projekt i wydajność projektu. Dlatego korzystanie z narzędzia do tworzenia witryn często wydaje się bardziej preferowanym rozwiązaniem.

CMS do Kreatora stron internetowych

O ile WordPress jest obecnie najpopularniejszy CMS, warto zilustrować proces migracji witryny z tej platformy do najpopularniejszy kreator stron internetowych, to jest, Wix. W rzeczywistości proces migracji strony internetowej z WordPress do Wix można zakończyć na dwa główne sposoby. Pierwsza oznacza zatrudnienie profesjonalnej usługi, a druga wymaga przeniesienia projektu DIY. Które rozwiązanie jest lepsze i tańsze na dłuższą metę? Przekonajmy się od razu.

Profesjonalne usługi migracji stron internetowych

Korzystanie z profesjonalnych usług migracji stron internetowych często wydaje się bardziej korzystne, ponieważ eliminuje potrzebę eksplorowania zawiłości obu platform i korzystania z wiedzy na temat projektowania stron internetowych. Systemy te wykonują za Ciebie całą robotę, obsługując wszystkie niuanse techniczne i inne powiązane problemy. Tymczasem powinieneś wiedzieć, że proces przenoszenia plików (bazy danych) od WordPress do Wix nie jest takie proste. W rezultacie korzystanie ze specjalistycznych usług migracji może okazać się niepoprawne lub niekompletne tylko dlatego, że część tej pracy musi zostać wykonana w trybie ręcznym.

Wreszcie koszt przeniesienia strony internetowej będzie również zależeć od polityki cenowej wybranego systemu. Standardowy koszt transferu witryny wynosi około 250 USD. Cena obejmuje ogólne usługi migracji stron internetowych, przeniesienie nazwy domeny, zachowanie treści, wewnętrzną optymalizację i niezbędne usługi SEO. Ponadto może być konieczne zapłacenie za usługi copywriting, dodatkową optymalizację witryny i inne wymagane opcje. Właśnie dlatego współpraca z profesjonalnymi usługami nie zawsze jest rozsądnym rozwiązaniem i nie działa równie dobrze dla wszystkich projektów.

Migracja strony internetowej DIY

Ręczna migracja stron internetowych jest w wielu przypadkach bardziej preferowanym rozwiązaniem, ponieważ nikt nie zna Twojej witryny lepiej niż Ty. Jednocześnie przenoszenie strony internetowej DIY często wiąże się z pewnym kodowaniem, ponieważ musisz poradzić sobie z właściwym przenoszeniem plików WordPress do Wix. Dotyczy to w szczególności przesyłania wtyczek, ponieważ istnieją wtyczki WordPress, które na dłuższą metę mogą okazać się niezgodne z nową witryną Wix. Co więcej, musisz wziąć pod uwagę niuanse poprawnej nazwy domeny i transferu treści, co zwykle implikuje potrzebę utworzenia nowej witryny. Oto krótka lista kroków, które musisz podjąć, aby skutecznie poradzić sobie z przeniesieniem witryny WordPress na Wix:

 1. Zarejestrować nowe konto Wix;
 2. Wybierz odpowiedni szablon strony internetowej to działa najlepiej dla twojego projektu;
 3. Dotrzyj do nowej witryny i utwórz strukturę stron i menu, będą podobne do tych, które miałeś na swojej stronie WordPress;
 4. Prześlij pliki z poprzedniej bazy danych na twój serwer Wix;
 5. Skopiuj wymaganą treść i sprawdź wynik;
 6. Połącz swoją domenę WordPress z Wix. W tym celu wyłącz funkcję ochrony poufności i odblokuj dostęp do strony internetowej na pulpicie rejestratora domeny. Następnie przejdź do pulpitu nawigacyjnego Wix, wybierz sekcję „Połącz domenę” i postępuj zgodnie z wytycznymi generowanymi przez system. Nie zapomnij zmienić ustawień DNS swojej domeny, aby przekierować ruch do nowego projektu. Przeczytaj więcej o przeniesieniu nazwy domeny w ten przewodnik.

To wszystko o przejściu z WordPress CMS na kreatora stron Wix. Ręczna migracja witryny jest prawie bezpłatna dla wszystkich. Jedyną rzeczą, za którą możesz zapłacić, jest subskrypcja Wix, ale koszt będzie zależeć od planu, na który wybierzesz. Ponadto kreator stron internetowych oferuje możliwość zakupu i integracji płatnych widżetów i dodatków, ale jest to rozwiązanie opcjonalne.

4. Kreator stron internetowych do CMS Migration

Jakie są powody przejścia z twórców stron internetowych na CMS? W rzeczywistości przyczyny migracji z jednej platformy na drugą mogą być liczne. Chociaż narzędzia do tworzenia witryn są wygodne, proste, intuicyjne, pełne funkcji i niedrogie, ich funkcjonalność może nie wystarczyć do rozwoju witryny. W takich sytuacjach użytkownicy mogą chcieć przejść z twórców stron internetowych na CMS, które są generalnie bardziej wydajne i zapewniają głębszą funkcjonalność, dając swobodę działania. Bez względu na powód, dla którego musisz przełączać się między platformami, będziesz mieć dwie opcje. Oto oni:

Korzystanie z programów migracji stron internetowych

Podobnie jak w przypadku migracji WordPress do Wix, istnieje możliwość wybrania jednego ze specjalistycznych programów migracji stron internetowych. CMS2CMS można również użyć tutaj jako zaufane narzędzie do przenoszenia projektu z jednej platformy na drugą. System umożliwia przenoszenie wszechstronnych elementów strony internetowej, w tym stron internetowych, tekstów, obrazów, plików multimedialnych, informacji i grup użytkowników, komentarzy i wielu innych. Dostarczany jest z kalkulatorem online, który umożliwia wcześniejsze oszacowanie przybliżonego kosztu migracji witryny. Jest to przydatna opcja dla większości użytkowników szukających opcji migracji witryny.

Wix do WordPress

Pamiętaj jednak, że możesz również napotkać problemy podczas korzystania z programów do migracji witryn. Dotyczy to głównie błędów technicznych, które są często niezbędne w przypadku zautomatyzowanego transferu stron internetowych. Co więcej, nie należy zapominać o koszcie korzystania z tych narzędzi, który ogólnie wynosi około 250 USD w zależności od platformy, na którą wybierzesz.

Ręczny transfer strony internetowej

Aby przełączyć się z Wix na WordPress, możesz również wykonać zestaw ręcznych kroków, aby poprawnie przenieść zawartość witryny i elementy projektu. Oto krótki przegląd kroków, które należy podjąć, aby migracja witryny DIY była sukcesem:

 1. Wybierz najlepszy hosting dla swojej witryny, ponieważ WordPress nie oferuje zintegrowanych rozwiązań hostingowych. Dokonując wyboru, pamiętaj o kosztach hostingu i zawartych w nich warunkach. Ogólnie rzecz biorąc, koszt hostingu może rozpocząć się od 3-5 USD miesięcznie, aby osiągnąć nawet 150 USD. Zależy to od systemu, w którym się wybierzesz. Na przykład koszt hostingu strony internetowej za pomocą Bluehost wynosi tylko 2,95 USD / mc. Jest to obecnie najlepsze rozwiązanie hostingowe dla stron WordPress.
 2. Zainstaluj WordPress. Jest to łatwe, szybkie i bezpłatne, ponieważ CMS nie pobiera żadnych opłat za pobieranie i instalację.
 3. Kopiuj projekt strony internetowej. O ile WordPress nie pozwala na kopiowanie całego projektu witryny, Twoim zadaniem jest stworzenie podobnego projektu, dostosowując jeden z szablonów WordPress. Pamiętaj jednak, że szablony WordPress można również płacić, a ich koszt może sięgać nawet 100 USD za jeden motyw.
 4. Eksportuj dane ze strony Wix do WordPress. Odbywa się to również w trybie ręcznym. Kopiuj (Stwórz) strony internetowe, dodawaj posty, przesyłaj (zintegrować) pliki multimedialne itp.
 5. Zintegruj wtyczki. Jedną z najważniejszych zalet CMS jest możliwość integracji wtyczek. Na szczęście system jest wyposażony w szerokie rozszerzenie wtyczek, które mogą zwiększyć wydajność Twojej witryny. Wtyczki mogą być jednak również bezpłatne i płatne. Ich koszt ogólnie wynosi około 50 USD.
 6. Importuj obrazy. Pamiętaj, że WordPress nie importuje automatycznie obrazów ze strony internetowej Wix. Dlatego przygotuj się na to ręcznie, instalując, a następnie aktywując wtyczkę Import obrazów zewnętrznych WordPress.
 7. Skonfiguruj łącza bezpośrednie. Jak tylko skończysz proces transferu witryny, sprawdź i skonfiguruj łącza bezpośrednie, aby zapewnić odpowiednie przekierowanie ruchu i zachowanie pozycji SEO swojej witryny.
 8. Przenieś nazwę domeny. Sprawdź szczegółowe instrukcje obsługi.
 9. Sprawdź wydajność swojej witryny. Aby upewnić się, że nowo utworzona witryna WordPress działa dobrze, sprawdź jej wydajność przed dezaktywacją konta Wix.

Jak widać, proces przejścia z Wix na WordPress nie jest taki trudny. W pewnym stopniu jest to mniej skomplikowane w porównaniu z procesem odwrotnym. Musisz dokładnie postępować zgodnie z głównymi krokami, aby nie przeoczyć niezbędnych niuansów.

Podsumowując, istnieją cztery główne sposoby migracji stron internetowych. Każda z nich ma swoje specyfikacje i warunki cenowe. Spójrz na poniższy wykres, aby dowiedzieć się, na czym polega każda opcja.

Sposoby transferu witryny
Koszt przeniesienia strony internetowej
Hosting do hostinguBezpłatnie do 3,95 USD / miesiąc lub więcej (na podstawie wybranego hostingu)
CMS do CMSZależy od parametrów witryny (korzystanie z kalkulatora online pomoże oszacować koszt przeniesienia strony internetowej)
CMS do Kreatora stron internetowychBezpłatnie do około 150 USD w oparciu o koszt wybranego narzędzia do migracji witryny
Kreator stron internetowych do CMSOd 150 $ (w przypadku korzystania z oprogramowania do migracji) i do około 320 USD i więcej za ręczny transfer witryny

Dolna linia

Ostateczny koszt migracji witryny zależeć będzie od opcji wybranej w tym celu. Podsumowując, istnieją cztery możliwe sposoby migracji witryny, które zależą od rodzaju platformy, na której twoja strona jest zbudowana, i tej, na którą zamierzasz się przełączyć.

 • Jeśli zdecydujesz się na przejście od jednego dostawcy hostingu do drugiego, koszt przeniesienia strony internetowej będzie ostatecznie zależeć od ceny planu, na który wybierzesz. Na przykład Bluehost oferuje możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy swoich ekspertów i opłaty 2,95 USD / mc do dalszego wykorzystania wybranego planu.
 • Jeśli zamierzasz przejść z jednego CMS do drugiego, koszt przeniesienia strony internetowej będzie również zależał od opcji wybranej w tym celu. Na przykład CMS2CMS to usługa migracji witryny, która jest dostarczana z kalkulatorem online, który umożliwia oszacuj przybliżony koszt ostatecznego przeniesienia strony internetowej. Koszt ten jest obliczany na podstawie głównych parametrów witryny, takich jak liczba stron internetowych, użytkownicy, pliki multimedialne, komentarze i inne elementy witryny, które planujesz przenieść do nowej witryny.
 • Koszt przeniesienia strony internetowej z CMS do konstruktora witryny będzie również określony przez opcję, którą wybierzesz do tego celu. Jeśli więc zdecydujesz się skorzystać z usługi migracji witryny, koszt korzystania z niej może wynosić około 150 USD. Jeśli chodzi o proces odwrotny, w przypadku ręcznego przeniesienia strony ostateczny budżet na przeniesienie witryny może wynieść nawet 320 USD.

Dlatego od samego początku nie można powiedzieć, ile zapłacisz za przeniesienie witryny z jednej platformy na drugą. Koszt jest ustalany indywidualnie dla każdego rodzaju projektu i platformy, na której jest zbudowany.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map