Ile kosztuje stworzenie strony internetowej dla firmy w Wix

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej dla firmy w Wix


Pieniądze zawsze mają znaczenie, jeśli chodzi o uruchomienie nowego projektu internetowego. O ile nie jesteś milionerem, prawdopodobnie szukałbyś różnych sposobów na zaoszczędzenie kilku dolarów, zwłaszcza jeśli chodzi o ograniczony budżet. Jak większość z was wie, Wix – jest jeden z najpopularniejszych twórców stron internetowych z całkiem przystępnymi planami dla różnych potrzeb. Ale czy naprawdę warto płacić te pieniądze??

Aby kropkować Is i przekraczać Ts, przyjrzymy się dokładnie planom, cenom i funkcjom Wix dostarczanym z każdym pakietem. Użytkownicy będą mogli w końcu zdecydować, czy korzystać z platformy, czy nie. Zanim zagłębimy się w liczby, ceny i cechy, powinniśmy powiedzieć, że Wix jest zdecydowanie oprogramowaniem do wyboru. Należy jednak wziąć pod uwagę niektóre kwestie w zależności od typu witryny i funkcji, które chcesz wdrożyć. Więc zacznijmy.

Czy utworzenie strony internetowej Wix kosztuje??

Z pewnością tak! Wix to jedna z najbardziej zaawansowanych i skalowalnych platform do budowania stron internetowych, w której występują miliony subskrybentów i projekty na żywo. Oprogramowanie jest wszechstronne i niezwykle łatwe w użyciu. Kodowanie nie jest wymagane. Wszystkie funkcje są dostępne w ramach jednego planu. Trudno odmówić przyjęcia takiej oferty.

Edytor Wix

Jako właściciel firmy powinieneś wyraźnie zrozumieć, że proces tworzenia strony internetowej zawsze wiąże się z różnymi kosztami. Bezpłatne rozwiązania nigdy się nie sprawdzą w przypadku długotrwałych projektów. Nie dostarczają wystarczającej liczby urządzeń i technologii, aby uruchomić w pełni funkcjonalny projekt, a także wprowadzić go na rynek, rozwijać lub promować. Nie można kupić samochodu, nie płacąc za niego.

Co więcej, niektóre strony internetowe mogą dodatkowo wymagać wsparcia, konserwacji, modyfikacji itp. Każde z tych działań spowoduje dodatkowe koszty, nie wspominając o tworzeniu treści, optymalizacji itp. W przypadku Wix nie musisz zajmować się żadnym z wyżej wymienionych. Platforma jest w pełni zarządzanym oprogramowaniem, które wykonuje większość pracy za Ciebie.

Twoja witryna firmy będzie zawierała odpowiednie bloki i dodatki bez konieczności ręcznej instalacji. Wszystko, czego potrzebujesz, to dodać treść i rozpocząć transmisję. Brzmi świetnie, biorąc pod uwagę, że planuje ceny. Przyjrzyjmy się procesowi tworzenia witryny za pomocą Wix.

Kroki, aby utworzyć stronę internetową za pomocą Wix

Aby zrozumieć, dlaczego Wix może być okazją, rzućmy okiem na kroki niezbędne do utworzenia witryny od zera. Uważamy, że masz już opracowany plan i strukturę oprócz odpowiednich treści, które mają być wyświetlane w Twojej witrynie. Teraz musisz wykonać następujące czynności:

 1. Zaloguj się. Wix to kreator stron internetowych SaaS. Kiedy mówimy „online”, mamy na myśli, że nie ma potrzeby pobierania ciężkiego oprogramowania lub dodatkowych aplikacji. Użytkownicy nie są zmuszeni do uzyskiwania kluczy i udostępniania ich kilku urządzeniom. Wszystko czego potrzebujesz to laptop, tablet lub smartfon podłączony do Internetu. Wprowadź swój login i hasło lub użyj konta w sieci społecznościowej.
 2. Wybierz szablon. Dzięki Wix nie musisz wcale kodować. Wystarczy wybrać szablon z kategorii biznesowej lub rozpocząć tworzenie nowej witryny z pustej strony. Początkujący mogą skorzystać z Narzędzie Wix ADI. Instrument oparty na sztucznej inteligencji, który tworzy układ strony w kilka minut. Doświadczeni użytkownicy mają możliwość samodzielnego tworzenia elementów strony internetowej.
 3. Edytuj szablon. Teraz musisz dodać zawartość, pobrać obrazy, filmy lub zdjęcia. Nie zapomnij podać danych kontaktowych, edytuj ustawienia SEO, dodawać widżety, integrować usługi innych firm itp. Wix pozwala obsłużyć wszystkie te procesy jednym kliknięciem.
 4. Wybierz plan i uruchom na żywo. Ostatnim etapem jest wybranie paczki. Potrzebujesz darmowej domeny lub SSL? Czy Twój projekt biznesowy będzie wymagał funkcji eCommerce? Aby zrozumieć, jak działa każdy plan, spójrzmy na oferowane przez niego funkcje i opcje.

Po zakupie abonamentu możesz opublikować swoją witrynę, aby była widoczna online. Teraz musimy wrócić do planów i cen Wix.

Koszt witryny biznesowej Wix

Nadal waham się, czy wybrać Wix, czy nie? Najwyższy czas, abyśmy przestudiowali każdy plan Wix Premium, aby dowiedzieć się, jakie funkcje oferują dla biznesu i innych potrzeb. Musisz zdać sobie sprawę z tego, jakich udogodnień i źródeł będzie wymagał Twój projekt. Czy spodziewasz się dużego ruchu, czy strona służy wyłącznie do reprezentacji online? Czy planujesz załadować go z zawartością i stronami, czy będzie to prosta strona z jedną stroną?

W zależności od odpowiedzi możesz wybrać jeden z następujących pakietów:

Cennik stron internetowych Wix

Combo Plan do użytku osobistego

Plan jest dobrym wyborem dla małych stron internetowych o prostej strukturze i minimalnej zawartości. Nie będzie to świetna opcja dla dużych firm i rozwijającego się biznesu, chociaż może się to przydać małym portfelom i stronom freelancerów, aby wprowadzić swoje kompetencje.

Oto niektóre funkcje planu Wix Combo:

 • Cena £ – 13 USD miesięcznie.
 • Co jest w środku? – Usunięto reklamy Wix, roczną bezpłatną domenę, a także możliwość podłączenia własnego + 2 GB przepustowości i 3 GB miejsca na dysku.
 • Dobre dla – małe strony internetowe, portfele, strony docelowe, blogi.

Nieograniczony plan dla przedsiębiorców

Plan zawiera nieco bogatszy zestaw funkcji dla freelancerów, niezależnych usługodawców i przedsiębiorców. Podstawowe funkcje są jednak prawie takie same, z pewnymi oczywistymi różnicami:

 • Cena £ – 17 USD miesięcznie.
 • Co jest w środku? – Nieograniczona przepustowość i 10 GB miejsca na dysku oprócz zintegrowanych aplikacji Site Booster i Visitor Analytic.
 • Dobre dla – niezależni projektanci stron internetowych, freelancerzy i przedsiębiorcy.

Pro Plan promocji marki

Plan Pro jest idealny do wprowadzenia nowej marki od podstaw, a także do promocji i ustanowienia jej online. Za przystępną cenę otrzymasz bezpłatną domenę oprócz nieograniczonej przepustowości i narzędzi promocyjnych.

 • Cena £ – 22 USD miesięcznie.
 • Co jest w środku? – nieograniczona przepustowość z 20 GB przestrzeni dyskowej, kupony o wartości 300 USD, profesjonalne logo, kalendarz wydarzeń itp.
 • Dobre dla – rozwój marki, wzrost i ustanowienie.

Plan VIP dla miłośników priorytetowych

Plan faktycznie powiela poprzedni pakiet z tymi samymi opcjami, choć z niewielkimi dodatkami.

 • Cena £ – 39 USD miesięcznie.
 • Co jest w środku? – funkcje z planu Pro plus priorytet i wsparcie VIP.
 • Dobre dla – wymagających właścicieli firm wymagających pomocy VIP.

Dodatkowe plany

Platforma ma bezpłatny plan. Jest jednak dobry tylko do testowania. Możesz go użyć do sprawdzenia działania systemu. Jeśli planujesz uruchomić sklep internetowy, platforma oferuje osobne pakiety eCommerce. Cena tutaj waha się od 23 do 49 USD miesięcznie z praktycznie tymi samymi funkcjami, co w planach Premium.

Ceny e-commerce Wix

Subskrybenci eCommerce otrzymują więcej miejsca, więcej godzin wideo, dostęp do odpowiednich widżetów i aplikacji. Ogromne firmy mogą skorzystać z pakietu Enterprise kosztującego 500 USD miesięcznie dzięki ulepszonym narzędziom analitycznym i wydajnościowym, wsparciu premium, szkoleniom itp.

Zobacz wszystkie plany Wix w szczegółach

Czy są tańsze alternatywy Wix?

Na wypadek, gdybyś nie mógł sobie pozwolić na plany Wix, istnieją tańsze alternatywy. Należy jednak wyraźnie zrozumieć, że tańsze nie zawsze oznaczają lepsze. Tańsza platforma oznacza mniej funkcji w pakiecie. Powoduje to dodatkowe działania, które użytkownicy muszą podjąć. Innymi słowy, im mniej płacisz, tym mniej zyskujesz pod względem zasobów strony internetowej i tym więcej problemów musisz samodzielnie rozwiązać.

uKit – tańsza alternatywa dla Wix

Kreator stron internetowych uKit

Zestaw może być wyjściem w przypadku ograniczonych budżetów. Oferuje wystarczająco dobrą funkcjonalność, aby uruchomić witrynę biznesową, chociaż może prawie nie konkurować z Wix pod względem dostarczanych technologii i usług.

Plany i ceny są następujące:

 • The minimalny plan zaczyna się o 2,50 USD na miesiąc. Obejmuje nieograniczoną przestrzeń dyskową, całodobową obsługę, bezpłatny hosting i kopie zapasowe, ale nie ma bezpłatnej domeny. Domyślnie dostajesz tylko niestandardowy.
 • Podstawowy plan zaczyna się od 5 USD miesięcznie i dodatkowo obejmuje obsługę czatu na żywo i projektowanie szablonów Premium.
 • Plan eCommerce będzie cię kosztować 6 USD miesięcznie z wszystkimi funkcjami z poprzednich planów oraz funkcjonalnością sklepu cyfrowego.
 • Pro Plan zaczyna się o 7,50 USD miesięcznie z niestandardowym kodem i niestandardowymi schematami kolorów.

Nawet plan uKit Pro wygląda nieco ograniczony w porównaniu do Wix Combo i Unlimited. Z drugiej strony może się to sprawdzić w przypadku napiętych finansów.

Wypróbuj uKit za darmo

WordPress – darmowa alternatywa dla Wix

Kreator stron internetowych WordPress

Jeśli nie planujesz płacić miesięcznie lub mieć świetne umiejętności kodowania, WordPress będzie świetną alternatywą. Sam CMS jest bezpłatny. Wszystko, czego potrzebujesz, to zapłacić za domenę i hosting. Nie ma potrzeby kupowania motywów Premium, jeśli możesz samodzielnie kodować. Na platforma open source pozwala dostosować motywy PHP do swoich potrzeb.

Zła wiadomość jest taka, że ​​początkujący nigdy nie będą w stanie poradzić sobie z tym procesem. Będą zmuszeni płacić nie tylko za ogólne problemy, takie jak hosting (od 2 do 10 USD miesięcznie) i domeny (10–15 USD rocznie), ale także w przypadku motywów premium, rozszerzeń wtyczek i subskrypcji, modyfikacji szablonów itp.

Ten wariant sprawdzi się tylko w przypadku doświadczonych techników i programistów, którzy tak naprawdę nie potrzebują rozwiązania typu „wszystko w jednym”. Lepszym pomysłem jest użycie WordPressa Bluehost. ZA popularny dostawca hostingu oferuje plany zoptymalizowane pod kątem WP, które ułatwiają zarządzanie, konfigurowanie i obsługę witryny w cenie od 2,95 USD miesięcznie.

Wypróbuj WordPress teraz

Dolna linia

Będziesz musiał zapłacić od 12 do 39 USD miesięcznie, aby zbudować w pełni funkcjonalną i profesjonalną witrynę biznesową z Wix. Ostateczna cena zależy od złożoności witryny, treści i innych kluczowych punktów. Naszą misją było pokazanie, że platforma jest warta wypłaty tych pieniędzy.

Każdy plan zawiera pakiet opcji uniemożliwiających użytkownikom wykonywanie dodatkowych czynności. Dostajesz wystarczającą przepustowość i przestrzeń, darmową domenę i narzędzia, aby zacząć już teraz i rozpocząć działalność za kilka godzin. Jeśli chodzi o alternatywy, albo oferują mniej funkcji, albo wymagają większej wiedzy technicznej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map