Ile kosztuje wynajęcie programisty lub projektanta stron internetowych

Jak zatrudnić profesjonalnego eksperta Wix


Technologie tworzenia stron internetowych ewoluują. Tworzenie stron internetowych od podstaw bez specjalnych umiejętności jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, biorąc pod uwagę platformy typu „przeciągnij i upuść” oprócz popularnych systemów CMS, takich jak WordPress lub Joomla. Jednocześnie właściciele witryn mogą nadal mieć istotne powody, aby zatrudniać projektantów i programistów stron internetowych, ponieważ tylko prawdziwi profesjonaliści są w stanie wdrożyć funkcje, które sprawią, że Twój projekt będzie lśnił.

Świetny pomysł nie wystarczy. Prawidłowe wdrożenie, angażujący projekt i zaplecze są niezbędne, aby Twoja witryna przyciągnęła odpowiednich odbiorców i umożliwiła im interakcję. Nie ma znaczenia, czy potrzebujesz drobnych zmian i modyfikacji istniejącej strony internetowej lub opracujesz od zera indywidualnie dostosowany projekt, możesz potrzebować pomocy profesjonalnych projektantów lub programistów w zależności od celów.

W tym artykule podkreślono kluczowe etapy zatrudnienia profesjonalisty, a także przedział cenowy ich usług. Dowiesz się, kogo naprawdę potrzebujesz, aby wykonać określone zadanie, a także rzeczy, na które musisz uważać przy zatrudnianiu profesjonalisty, oraz ile on lub ona może cię kosztować.

Web Developer a Web Designer: Jaka jest różnica

Zanim zagłębimy się w liczby i metki, wyjaśnijmy, kogo naprawdę potrzebujesz. Istnieje powszechne złudzenie, że projektanci i programiści robią to samo. Cóż, to nieprawda. Każda specjalizacja wymaga różnych umiejętności i podejścia. Deweloperzy i projektanci używają różnych instrumentów i mają przeciwne problemy do opanowania.

Web Developer a Web Designer

Co to jest projektant stron internetowych?

Termin „projektant” oznacza osobę, która ogólnie zajmuje się wyglądem strony internetowej. Oczywiście współczesne trendy w projektowaniu stron internetowych ustanawiają wyższe standardy w stosunku do tego, co nazywamy UI / UX. Jednocześnie pomysł pozostaje ten sam. Profesjonalny projektant stron internetowych może pomóc w tworzeniu logo, ikon i przycisków dla witryny.

Projektanci powinni znać różne koncepcje graficzne. Pracują z różnymi kolokacjami kolorów, prototypowaniem, edycją, projektowaniem itp. Wymaga to posiadania zaawansowanych narzędzi projektantów, aby podążać za najnowszymi trendami.

Narzędzia używane przez projektantów stron internetowych

Jak wspomniano wcześniej, projektanci stron internetowych zajmują się głównie instrumentami wizualnymi i graficznymi, w tym Illustrator, Sketch, Photoshop i wieloma innymi. Powinieneś je przejrzeć w CV projektanta, aby upewnić się, że kandydat wie, jak pracować z przynajmniej podstawowymi narzędziami. Ogromną zaletą będą dodatkowe umiejętności, takie jak praca z różnymi platformami prototypowania (UXPin lub Mockplus).

Co to jest programista WWW??

Oprócz projektantów, programiści rzadko dbają o wygląd Twojej witryny. Zależy im na implementacji witryny i sposobie działania wszystkich elementów. Profesjonalny programista zajmuje się kodowaniem i programowaniem. Podstawowe umiejętności obejmują również skrypty, edytowanie plików, programowanie frontonu itp.

Główną misją jest napisanie przejrzystego kodu, który sprawi, że Twoja strona będzie działać płynnie na różnych urządzeniach w różnych okolicznościach. Możesz potrzebować programisty, aby rozwiązać niektóre problemy techniczne, a także do debugowania.

Narzędzia używane przez programistów stron internetowych

Oprócz technologii programistycznych i języków programowania, takich jak CSS, HTML lub JavaScript, profesjonalni programiści powinni również wiedzieć, jak pracować z innym oprogramowaniem IDE. Z reguły obejmują one popularne programy, takie jak Sublime lub WebStorm. Doświadczenie w pracy z dodatkowymi frameworkami, takimi jak Bootstrap lub JQuery, byłoby również dużym plusem na korzyść kandydata.

Im więcej umiejętności ma kandydat, tym lepiej, ale spowoduje to wyższy koszt.

Jak wynająć PRO z sukcesem (5 prostych kroków)

Tak więc teraz możesz łatwo zdecydować, kogo naprawdę potrzebujesz do pracy ze stroną internetową. Znasz różnicę między projektantami stron internetowych a programistami. Najwyższy czas zacząć od niezbędnych kroków, aby zatrudnić profesjonalistę. Ponadto odpowiemy na 5 podstawowych pytań:

 1. Czego szukać?
 2. Gdzie szukać?
 3. Jak zidentyfikować profesjonalistę?
 4. Lokalny lub Freelancer?
 5. Jak przeprowadzić wywiad?

Odpowiedzi na pytania są w rzeczywistości 5 kroków na drodze do zatrudnienia prawdziwego eksperta.

Krok # 1 – Zdefiniuj kompetencje

Teraz, gdy zrozumiesz różnicę między programistami i projektantami, wiesz dokładnie, czego potrzebujesz, aby wykonać zadanie. Dobry początek. Teraz musisz zawęzić wyszukiwanie i poszukać kandydata z umiejętnościami, których potrzebujesz.

Na przykład masz motyw WordPress ze splotem i przejrzystym designem. Masz niestandardowe logo o dokładnych wymiarach w różnych formatach i musisz je umieścić w nagłówku. Co może być prostszego? Przejdź do Wygląd i prześlij obraz do sekcji nagłówka. Jednak logo nie wyświetlało się w oczekiwany sposób. Łamie całą strukturę strony głównej, podczas gdy wersja mobilna to tylko katastrofa.

W tym miejscu może być potrzebna pomoc programisty przy pracy z kodem i edycji niektórych sekcji strony głównej, aby ustawić logo tak, aby wyglądało na właściwym miejscu, a wszystkie bloki były poprawnie wyświetlane na komputerze i urządzeniu mobilnym. Prawie nie potrzebujesz eksperta z wieloletnim zapleczem do wykonania zadania. Nawzajem. Jeśli musisz ustawić skrypt dla automatycznego wyskakującego formularza kontaktowego, który wysyła spersonalizowane oferty, nigdy nie powinieneś zatrudniać początkującego programisty.

Czytaj także:
Jak stworzyć stronę internetową za pomocą WordPress.

Krok # 2 – Zdefiniuj platformę

Drugim etapem jest decyzja, gdzie znaleźć profesjonalistę. To zależy od Twojej decyzji, czy zatrudnić freelancera czy lokalnych ekspertów. Omówimy różnicę nieco dalej. Jeśli chodzi o platformy, możesz zdecydować się na ogromne i zaufane portale, takie jak Upwork a także surfować po sieci w poszukiwaniu lokalnej firmy. Na przykład Freelance.com obsługuje miliony pracowników zdalnych, podczas gdy tylko w Stanach Zjednoczonych 56,7 miliona ludzi pracuje jako freelancer.

Krok # 4 – Zidentyfikuj Pro

Nie bój się poprosić kandydata o pokazanie swojego portfolio. Sprawdź dokładnie profil, aby dowiedzieć się, jakie narzędzia i umiejętności posiada kandydat. Porównaj go z listą narzędzi, które opisaliśmy wcześniej. Przydatne mogą być również recenzje poprzednich klientów, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na lokalny zespół projektantów lub programistów.

Krok # 4 – Lokalny lub Freelancer?

Czy freelancerzy to naprawdę dobra opcja? A może lepiej wybrać lokalne agencje z pełnym cyklem? Każda opcja ma kilka trafień i chybień.

Wolny strzelecLokalny
Trafienia&# x2714; Ustalają niższe stawki w porównaniu do lokalnych studiów i firm.
&# x2714; Możesz negocjować cenę bezpośrednio z zatrudnioną osobą.
&# x2714; Żadne strony trzecie ani pośrednicy nie ingerują w proces współpracy.
&# x2714; Brak prowizji za markę lub niepotrzebne usługi, których nie potrzebujesz.
&# x2714; Freelancerzy mogą być szybszą i tańszą alternatywą na wypadek nagłych problemów lub drobnych problemów do rozwiązania w tym momencie.
&# x2714; Zdecydowanie się na lokalne studia i firmy internetowe to dobra opcja, jeśli chcesz czuć się całkowicie bezpieczny.
&# x2714; Z reguły obejmują one firmy działające w pełnym cyklu z Agile Methodology, które pozwalają śledzić cały proces od początku do końca.
&# x2714; Obie strony zazwyczaj śpiewają umowę ze wszystkimi oświadczeniami i warunkami, w tym terminami, zakresem pracy i innymi krytycznymi punktami.
Brakuje✘ Jednocześnie powinieneś być przygotowany na pewne ryzyko, ponieważ nie jesteś w stanie przejąć kontroli nad zdalnym kandydatem.
✘ Nie ma gwarancji, że wykona zadanie na czas.
✘ Ponadto istnieje ryzyko zatrudnienia nieuczciwych projektantów lub programistów, których celem jest wyłącznie pozyskiwanie pieniędzy od potencjalnych klientów.
✘ Nie podpisujesz żadnej umowy, co oznacza, że ​​nie jesteś chroniony w zakresie jurysdykcji.
✘ Główną wadą są wysokie ceny.
✘ Lokalne firmy zwykle pobierają więcej opłat w porównaniu do freelancerów.
✘ Ponadto może być konieczne poczekanie, czy zespół zostanie przesłany z pracą.
Still Nadal istnieje ryzyko, że wybrany kandydat nie poradzi sobie z zadaniem.

Freelancerzy są dobrzy w przypadku niektórych małych zadań, takich jak rysowanie logo, poprawianie istniejącego kodu lub wdrażanie prostego skryptu. Mogą być dobrym lekarstwem na pilne zadanie, podczas gdy lokalne firmy lepiej nadają się do bardziej skomplikowanych zadań wymagających dogłębnego projektowania stron internetowych lub rozwijania doświadczenia.

Krok # 5 – Wywiad

Przygotuj się z listą podstawowych pytań. Zapytaj kandydata o jego doświadczenie. Postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o poziomie kompetencji. Przydatne mogą być następujące pytania:

 1. Z jakich narzędzi zamierzasz wykonać zadanie?
 2. Czy zrobiłeś to wcześniej??
 3. Jeśli tak, czy możesz podać kilka przykładów?
 4. Czy możesz podać krótkie podsumowanie działań, które zamierzasz podjąć??
 5. Jak długo to zajmie?
 6. Jak się skontaktujemy??
 7. Czy powinienem zapłacić z góry??

Przeprowadzaj wywiady z kilkoma kandydatami i porównaj ich odpowiedzi. Nie spiesz się, aby wybrać ten z najniższymi stawkami. Upewnij się, że programista lub projektant spełnia Twoje wymagania.

Ile kosztuje wynajęcie programisty WWW

Pierwszą rzeczą, którą musisz ustalić, jest to, czy będziesz płacić stałą cenę, czy stawki godzinowe. Obie koncepcje mają pewne oczywiste wady i zalety w zależności od konkretnej sytuacji. Wybór będzie zależeć głównie od złożoności twojego zadania.

Stała cena lub stawki godzinowe?

Godzinowe wypłaty są lepsze w przypadku małych projektów, których realizacja nie wymaga więcej niż tygodnia. Załóżmy, że zatrudniasz profesjonalnego programistę do dostosowania swojego CMS. Proces ten nie jest wyzwaniem dla eksperta. Popełni mniej błędów bez dodatkowego czasu na debugowanie. Z tego powodu nie ma sensu płacić stałej ceny.

Z drugiej strony mniej doświadczeni programiści mogą potrzebować więcej czasu. Częściej popełniają błędy, a korekty mogą być także konieczne. W takim przypadku stała cena wygląda na lepszą opcję.

W przypadku dużych i czasochłonnych projektów stałe opłaty wydają się ostateczną opcją. Nawet doświadczeni programiści mogą napotykać trudności, podczas gdy mogą wystąpić błędy. Jednocześnie skomplikowane projekty mogą wymagać dodatkowych testów A / B lub prototypowania.

A co z kosztami? Cena może wahają się od 41 do 160 USD za godzinę. Jednak nadal możesz znaleźć tańsze opcje. Na przykład, najwyżej oceniani programiści Upwork są dostępni od 38 USD za godzinę. Ponownie ostateczny koszt będzie zależeć od złożoności projektu:

 • Prosta strona jednostronicowa z kilkoma początkowymi elementami kosztuje do 40 USD za godzinę.
 • Dostosowanie CMS do Twojej platformy wynosi około 40 USD za godzinę.
 • Zbudowanie od podstaw w pełni spersonalizowanej witryny kosztuje około 50–75 USD za godzinę.

Lokalne zespoły programistów zwykle naliczają stałe ceny, które mogą wynosić od 1000 USD za prostą witrynę dla małych firm do 100 000 USD za funkcjonalny sklep cyfrowy z niestandardowym CMS.

Czytaj także:
Jak stworzyć stronę internetową od zera.

Ile kosztuje zatrudnienie projektanta stron internetowych?

Koszty projektowania stron internetowych wzrosły na przestrzeni lat. Wygląda na to, że wnosi dużą wartość do projektu, ponieważ solidny projekt strony zapewnia zaangażowanie użytkowników, a także interakcję z potencjalnymi klientami. Z tego powodu musisz być gotowy do wyciągnięcia kilkuset z portfela.

Koszty zewnętrznych projektantów stron internetowych

Dobry i doświadczony projektant obciąży Cię opłatą w wysokości od 20 USD za kilka próbek logo, ulubionych lub ikon do 5000 USD za pełny projekt strony internetowej lub przeprojektowanie. W tym samym czasie możesz znaleźć doświadczonego projektanta graficznego za mniej niż 30 USD za godzinę. Po raz kolejny Upwork oferuje listę najlepiej ocenianych projektantów stron internetowych od 25 $ za godzinę ze wszystkimi niezbędnymi umiejętnościami i narzędziami do tworzenia logo, drukowanych projektów, animacji internetowych itp.

Koszty agencji projektowej

 • Podstawa będzie cię kosztować od około 3000 USD (wykonasz makiety i ukończysz projekt).
 • Standardowa pomoc kosztuje około 10 000 USD, w tym kilka wersji koncepcji projektowania na wysokim poziomie.
 • Jeśli potrzebujesz strony internetowej w pełni zaprojektowanej dla Ciebie, przygotuj się na zapłatę od 16 000 USD za ofertę kompleksowej obsługi, która może obejmować zarówno sprint projektowy, jak i brandingowy.

Dolna linia

Cyfrowy krajobraz szybko się zmienia i ewoluuje. Strony internetowe nie są już takie same jak kilka lat temu. Narzędzia do projektowania i tworzenia stron internetowych poprawiają się również. Jednocześnie wymagania dotyczące witryn klasy premium są również wyższe niż kiedykolwiek wcześniej. Z tego powodu możesz potrzebować eksperta z wystarczającą liczbą technik i ulepszonymi narzędziami, aby zrealizować swój pomysł.

Najważniejsze jest umieszczenie ceny swojego przyszłego projektu w głównych perspektywach. Z drugiej strony musisz być w 100% pewien, że wybrany kandydat wnosi dobry stosunek jakości do ceny. Podczas gdy wybitni programiści i projektanci sprzedają ogromne ceny, nadal istnieją tańsze opcje znalezienia doświadczonego specjalisty. Rozważ ryzyko, porównaj i porównaj kilka alternatyw, miej oko na budżet i skup się na punktach, które mają kluczowe znaczenie dla powodzenia projektu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map