Jak długo trwa zbudowanie strony internetowej

Jak długo trwa zbudowanie strony internetowej


Czasy tygodni i miesięcy niezbędne do zbudowania strony internetowej od podstaw minęły. Niestandardowe zespoły programistyczne nie są już potrzebne do wdrażania projektów online o różnej złożoności. Przyszli właściciele witryn mogą korzystać z wielu instrumentów internetowych, aby tworzyć i wdrażać swoje projekty w ciągu kilku godzin lub nieco dłużej. To zależy od wybranej technologii i metod budowy.

Oczywiście, tworzenie złożonej witryny z wieloma stronami może wyglądać zniechęcająco, szczególnie dla osób bez umiejętności technicznych. Prawdopodobnie będziesz musiał zrobić trochę kodowania, a także zająć się konfiguracją hostingu, rejestracją domeny itp. Ale co, jeśli powiemy, proces budowy może potrwać mniej niż godzinę? Prawdopodobnie nigdy byś w to nie uwierzył. Cóż, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, ile czasu zajmuje stworzenie strony internetowej przy użyciu różnych metod i technologii budowy w zależności od zaplecza technicznego, celów projektu, złożoności i innych kluczowych funkcji.

Funkcje wpływające na czas potrzebny na utworzenie strony internetowej

Cały proces może wydawać się niezwykle czasochłonny, szczególnie jeśli zdecydujesz się samodzielnie wykonać wszystkie etapy. Nie ma znaczenia, czy używasz oprogramowania witryny typu „wszystko w jednym” zintegrowana sztuczna inteligencja lub zbuduj od podstaw kodowaną stronę internetową, musisz wziąć pod uwagę kilka kluczowych zagadnień, które określają strukturę witryny, jej złożoność oraz czas potrzebny na wdrożenie.

 1. typ projektu – czy będzie to prosty blog czy strona małej firmy? Czy potrzebujesz stworzyć cyfrowy sklep z wieloma stronami produktów i systemem zarządzania produktem? Typ strony internetowej określa przyszłe cele twojego projektu. Zastanów się, jakie funkcje powinna ona mieć lub jak będziesz wchodzić w interakcje z odwiedzającymi.
 2. Wielkość strony i treści – czy jest to strona jednostronicowa czy ogromny magazyn internetowy z wieloma stronami, które są stale aktualizowane? Ile treści zamierzasz przesłać? Czy będziesz musiał dodać mnóstwo plików multimedialnych, w tym wideo i obrazy o wysokiej rozdzielczości?
 3. Zaplecze techniczne – jesteś początkującym czy oddanym profesjonalistą? Czy masz przynajmniej doświadczenie w programowaniu bazowym lub nie masz najmniejszego pojęcia, jak wygląda kod źródłowy?
 4. Metody budowania – wynikające z wyżej wymienionych czynników, musisz wybrać najlepiej pasujący instrument sieciowy do stworzenia i wdrożenia projektu. Czy będzie to narzędzie do tworzenia witryn dla początkujących czy CMS typu open source z dostępem do HTML / CSS? Zaplanuj te rzeczy z wyprzedzeniem.
 5. Budżet – pieniądze nie wpływają na czas pod względem problemów technicznych. Z drugiej strony możesz potrzebować zaawansowanych funkcji dostosowywania i projektowania, które są dostępne głównie w przypadku droższych planów lub pakietów. Będzie to również zależeć od typu witryny i wymaganej funkcjonalności.

Podkreśliliśmy niektóre kluczowe kwestie, biorąc pod uwagę, że masz już odpowiednie, dobrze czytelne, przyjazne dla użytkownika i SEO treści na swojej stronie internetowej, co jest podstawowym czynnikiem sukcesu projektu. Tak więc zdefiniowałeś typ strony, opracowałeś strukturę strony, przygotowałeś odpowiednią zawartość i pliki multimedialne. Pozostaje wybrać odpowiednią metodę budowania.

Technologie budowania stron internetowych do wyboru

Wybór odpowiedniej metody budowy zazwyczaj zależy od twojego zaplecza technicznego lub całkowitego braku umiejętności kodowania i programowania. Użytkownicy mogą zasadniczo wybierać spośród trzech głównych opcji. Zawierają:

 • Uniwersalne narzędzia do tworzenia witryn – doskonały dla początkujących i nie wymaga krzywej uczenia się, programowania ani kodowania.
 • Platformy CMS – nieco ulepszone instrumenty internetowe, które mogą wymagać znajomości HTML / CSS, chociaż wiedza techniczna tutaj nie jest obowiązkowa.
 • Witryny z własnym kodowaniem – wymagają głębokiej wiedzy programistycznej, ponieważ będziesz musiał radzić sobie z kodem źródłowym, a także edytować, modyfikować lub zastępować niektóre jego elementy.

Wybrana metoda będzie miała bezpośredni wpływ na czas potrzebny do zbudowania strony internetowej. Przyjrzyjmy się bliżej każdej technologii, a także temu, ile czasu zajmuje ukończenie wszystkich etapów od rozpoczęcia do uruchomienia. Najpierw jednak przedstawimy krótkie wprowadzenie do każdej metody, abyś mógł zrozumieć, z czym będziesz sobie radzić.

Metoda nr 1 – kreatorzy witryn internetowych typu „wszystko w jednym”

Wix

Zacznijmy od najłatwiejsza i szeroko rozpowszechniona metoda w obliczu wszechstronnego oprogramowania do tworzenia stron internetowych. Platforma, znana również jako oprogramowanie internetowe SaaS, zapewnia rozszerzoną funkcjonalność, a także zestaw instrumentów do edycji i dostosowywania przyszłego projektu.

Kreatory witryn internetowych są idealne dla początkujących. Pozwalają użytkownikom tworzyć dosłownie dowolny czas w witrynie przy zerowej krzywej uczenia się. Możesz wymyślić profesjonalne portfolio lub złożony sklep cyfrowy z wieloma stronami produktów, nie będąc profesjonalistą. Po prostu skopiuj i wklej przygotowaną treść, dodaj kilka zdjęć lub zdjęć i uruchom jednym kliknięciem.

Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe? Wszystko to wynika z technologii edycji „przeciągnij i upuść” oraz innych funkcji, które sprawiają, że ta metoda jest odpowiednia dla początkujących. Funkcje są następujące:

 • Łatwość użycia – intuicyjny interfejs i funkcjonalność WYSIWYG zmieniają proces budowania w grę, którą dziecko może sobie poradzić. Użytkownicy muszą się tylko zalogować, wybrać gotowy szablon, wkleić odpowiednią treść i opublikować stronę internetową.
 • Wszystkie funkcje w pakiecie – z zakupionym abonamentem zyskujesz wszystkie niezbędne funkcje, aby nie tylko edytować lub dostosowywać strony, ale także hostować swoją witrynę. W niektórych przypadkach zapewniona jest również darmowa domena. Ten fakt pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu zamiast osobnego zarządzania domeną i hostingiem.
 • Gotowe szablony – z reguły twórcy stron internetowych oferują wybór odpowiednich szablonów związanych z określoną niszą. Powiedzmy, że chcesz zbudować portfolio. Wystarczy wybrać układ, który będzie już zawierał niezbędne sekcje (galerie zdjęć, Informacje o mnie i sekcje kontaktów, nagłówki o pełnej szerokości itp.). Nie ma potrzeby dodawania dodatkowych widżetów, co również oszczędza czas.

Chociaż niektórzy ludzie nie doceniają ograniczonych możliwości dostosowywania i braku swobody projektowania stron internetowych, twórcy witryn internetowych są z pewnością najszybszym sposobem na stworzenie nowej witryny od podstaw. Ostateczne wyniki czasu zobaczysz nieco dalej w porównaniu do innych metod budowy.

Jak długo trwa budowa witryny za pomocą Kreatora stron?

Cały proces budowy składa się z kilku prostych kroków. Są to:

 1. Wybierz platformę. Czas będzie zależeć od twoich preferencji i wymagań projektu. Dobrym pomysłem jest wybór Wix, które jest najlepszym oprogramowaniem umożliwiającym tworzenie dowolnej witryny od zera w ciągu kilku minut.
 2. Zaloguj sie. Z reguły twórcy stron internetowych oferują szybki sposób logowania się za pomocą konta społecznościowego lub Google. Proces rejestracji zabierze Cię 1 minuta lub mniej, jeśli nie ma potrzeby potwierdzania hasła.
 3. Wybierz szablon. Będziesz potrzebował około 5 minut przeglądać platformy związane z Twoją niszą. Aby zaoszczędzić więcej czasu, możesz wcześniej wyobrazić sobie pożądany projekt lub przejrzeć głównych konkurentów, aby rozważyć podstawową funkcjonalność i funkcje, które można uwzględnić.
 4. Szablony Wix

 5. Dostosuj stronę internetową. Podczas gdy większość twórców stron korzysta z funkcji „przeciągnij i upuść”, wystarczy skopiować i wkleić przygotowaną treść, a także dodać kilka zdjęć. Możesz także potrzebować trochę czasu, aby przyzwyczaić się do deski rozdzielczej i dowiedzieć się, jak działają narzędzia. Biorąc pod uwagę łatwość użytkowania, samouczki wideo i przewodniki, prawie nie potrzebujesz więcej niż 1 godzinę.
 6. Edytor stron Wix

 7. Wybierz plan. Przejrzysz kilka podstawowych planów z cenami i funkcjami 5 minut, 10 minut w przypadku głębokich badań porównujących i kontrastujących.
 8. Przejrzyj i wdróż. Ostatnim etapem jest sprawdzenie, jak wygląda strona internetowa i uruchomienie. Twórcy witryn mają tryb podglądu zarówno dla wersji stacjonarnej, jak i mobilnej. Jeśli wynik Cię satysfakcjonuje, naciśnij przycisk „opublikuj”, aby uruchomić (około 5 minut, w tym tryb podglądu).

Ostatnim czasem potrzebnym do utworzenia witryny za pomocą narzędzia do tworzenia witryn jest 1 godzina 20 minut. Nowoczesne technologie pozwalają na przykład skrócić nawet ten czas, Wix oferuje swoje rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji, które tworzy gotową do użycia stronę internetową 6 minut. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań opisujących projekt. System automatycznie zaoferuje kilka szablonów ze zintegrowanymi widżetami i funkcjami, a także z odpowiednią zawartością.

Spójrz na stół finałowy:

Pierwsze krokiDostosowywanie i edycjaNa żywoCzas końcowy
Wymagany czas5-15 mDo 1 godzinyDo 6 m1 godz. 20 m

Wypróbuj Wix za darmo

Metoda nr 2 – Platformy CMS

Wordpress

Platformy CMS nadal dominują w niszy internetowej, a setki milionów stron internetowych reprezentują wszystkie możliwe nisze. CMS oznacza systemy zarządzania treścią, co oznacza, że ​​masz dostęp do potężnego edytora treści do edycji, dostosowywania formatu i organizowania treści w dowolny sposób.

Oprócz poprzedniej metody, Platformy CMS nie są tak łatwe w użyciu chociaż nie wymagają dogłębnej wiedzy technicznej, chyba że trzeba edytować cały kod źródłowy witryny. W pozostałych przypadkach może być potrzebna tylko podstawowa znajomość HTML, aby wprowadzić niewielkie poprawki. Aby zrozumieć, ile czasu może zajść potrzeba utworzenia witryny za pomocą CMS, musisz zdefiniować poziom edycji:

 • Edycja na poziomie ogólnym – sposób, w jaki większość właścicieli witryn korzysta z CMS. Wykorzystujesz w pełni możliwości edytora pod względem formatowania treści, dodawania tekstów, przesyłania plików multimedialnych, tworzenia nowych stron, kategorii lub sekcji witryny itp. Jeśli nigdy wcześniej nie pracowałeś z CMS, możesz potrzebować trochę czasu, aby się do niego przyzwyczaić . Ale cały proces jest dość prosty i intuicyjny.
 • Edycja na poziomie profesjonalnym – CMS to platforma typu open source, która udostępnia kod źródłowy użytkownikom. Innymi słowy, możesz wejść w tryb edytorów i zmienić wygląd szablonu, a także dodać nową funkcję, skrypt, przycisk lub ikonę, edytując początkowy kod HTML lub CSS. Proces wymaga nie tylko wiedzy, ale także czasu na edycję i przetestowanie nowej modyfikacji.

To, co wydaje się być olbrzymią ropą pod względem elastyczności, może wydłużyć czas potrzebny na zakończenie procesu budowy. Na przykład wielu użytkowników docenia wybór wtyczek. Z jednej strony świetnie jest mieć tysiące widgetów i aplikacji innych firm do integracji. Z drugiej strony, w CMS, musisz je skonfigurować, zainstalować, aktywować i zaktualizować ręcznie.

Ponadto musisz poszukać odpowiedniego rozwiązania serwerowego, a także zarejestrować domenę. Takie działania wymagają dodatkowego czasu. Połącz go z czasem niezbędnym, aby dowiedzieć się, jak działa system, a zdasz sobie sprawę, że korzystanie z CMS zajmie trochę więcej czasu, aby utworzyć witrynę od zera, w porównaniu z uniwersalnymi twórcami stron internetowych.

Jak długo trwa budowa strony internetowej z CMS?

Powiedzmy, że będziesz użyj WordPress do stworzenia strony internetowej. Jak już powiedzieliśmy wcześniej, potrzebny czas zależy od liczby stron, złożoności struktury strony, umiejętności technicznych itp. Aby uspokoić użytkownika, wyobraź sobie, że budujemy profesjonalne portfolio z kilkoma stronami zawierającymi kontakty, prace , Sekcja O mnie itp.

Kroki są następujące:

 1. Pierwsze kroki. Pierwszym krokiem jest zarejestruj domenę i znajdź hosting. W przypadku WordPress najlepszym rozwiązaniem jest wybranie pakietów serwerów zoptymalizowanych pod kątem WP. Są wyposażone w dodatkowe funkcje, które pozwolą Ci zaoszczędzić dużo czasu. Aby ukończyć etap, możesz potrzebować około 30 minut lub możesz po prostu zdecydować Bluehost.
 2. Pobierz motyw. Teraz musisz wybrać szablon dla swojego przyszłego portfolio i pobrać go w pliku zip, aby przejść do następnego etapu. Ich wybranie i pobranie zajmie Ci około 5-10 minut, chyba że.
 3. Zainstaluj WordPress. Teraz musisz mieć zainstalowany CMS na wybranym hoście. Niektóre ustawienia mogą być konieczne. Zwykle może to zająć około 30-40 minut, chyba że zdecydujesz się na Bluehost, który jest dostarczany z bezproblemową integracją WP.
 4. Edycja treści. Szablon będzie zawierał tylko niezbędne sekcje. Trzeba będzie zrobić resztę – od wstawiania niezbędnych tekstów i przesyłania plików multimedialnych po instalowanie i aktualizowanie niezbędnych wtyczek. Ten etap trwa zwykle około 3-4 godzin.
 5. Na żywo. Twoja witryna jest dostępna online po połączeniu domeny z hostingiem.

Korzystanie z rozwiązań serwerowych zoptymalizowanych pod kątem WP jest dobrym rozwiązaniem. Oferują one automatyczną instalację WP, a także zarządzanie wtyczkami. Niektóre plany zawierają bezpłatną domenę zawartą w cenie hostingu. Innymi słowy, faktycznie otrzymujesz kompleksowe rozwiązanie do budowania stron internetowych zaprojektowane dla wybranego CMS.

Wyniki są następujące:

Pierwsze krokiDostosowywanie i edycjaNa żywoCzas końcowy
Wymagany czasOd 40 m do 1 godzOkoło 4 godzNie potrzeba czasu5 godz. 40 m

Wypróbuj WordPress teraz

Metoda nr 3 – strony internetowe z własnym kodowaniem

Ta metoda jest przeznaczona głównie dla zaangażowanych profesjonalistów, którzy chcą maksymalnie wykorzystać możliwości projektowania i tworzenia stron internetowych. Termin „samokodujący” oznacza, że ​​faktycznie jesteś odpowiedzialny za tworzenie, wdrażanie i testowanie każdej funkcji, sekcji na stronie, blogu, sekcji menu, kategorii itp. Właściciele witryn powinni posiadać głębokie umiejętności programowania.

Jeśli nie masz doświadczenia technicznego, jedynym rozwiązaniem będzie zatrudnienie niestandardowego zespołu programistów. Ta opcja nie jest dobra, jeśli chodzi o rozwiązania oszczędzające czas. Proces ten może trwać tygodnie lub nawet miesiące, w zależności od złożoności witryny. Z reguły wiąże się to ze stereotypami, wdrażaniem funkcji, wdrażaniem, testowaniem, debugowaniem itp. Ponadto kilka firm może sobie pozwolić na zatrudnienie zespołu programistów rozważanie kosztów budowy i utrzymania.

Jeśli jesteś doświadczonym programistą pragnącym zbudować prostą, ale funkcjonalną stronę internetową, prawdopodobnie nie będziesz potrzebować więcej niż 10-15 godzin żyć.

Jak długo trwa budowa witryny z własnym kodowaniem?

Wybierając witryny z kodowaniem własnym, poświęcisz dużo czasu na programowanie i pisanie fragmentów kodu źródłowego. Użytkownik jest odpowiedzialny za wdrożenie wszystkich funkcji, sekcji, bloków i formularzy, które ostatecznie będą dostępne dla użytkownika końcowego.

Czas potrzebny na napisanie gotowej strony zależy od umiejętności. Jeśli weźmiemy pod uwagę proste portfolio z kilkoma sekcjami, blokami tekstowymi, galerią zdjęć i danymi kontaktowymi, cały proces może potrwać około 10 godzin. Dobrze, jeśli masz już napisane fragmenty kodu. Będziesz musiał tylko:

 1. Skopiuj kod z edytora tekstowego lub HTML.
 2. Wklej na nowej stronie.
 3. Zapisz zmiany i przetestuj stronę internetową.

Testowanie i debugowanie może być również bardzo czasochłonne, ponieważ musisz upewnić się, że wszystko działa płynnie. Ostateczne wyniki wyglądają następująco:

Pierwsze kroki (pisanie kodu)Dostosowywanie i edycjaTestowanie ABCzas końcowy
Wymagany czasOkoło 10 godzin na prostą stronęEdycja jest obsługiwana
wraz z kodowaniem
Około 3-5 godzinDo 15 godzin

5 godzin – średni czas na stworzenie strony internetowej

Jak widać, czas całkowicie zależy od preferowanej metody budowania, przy czym wszystkie inne rzeczy są równe (przygotowana struktura strony, treść pisemna itp.).

Internetowi twórcy stron internetowych to najszybszy i najłatwiejszy sposób dla początkujących lub użytkowników bez umiejętności technicznych. Średni czas potrzebny na stworzenie w pełni funkcjonalnej strony nie przekracza 2 godzin. Niektóre platformy umożliwiają tworzenie stron internetowych w kilka minut przy użyciu zaawansowanych technologii. Minusem tutaj jest brak swobody dostosowywania. Jesteś zmuszony do korzystania z tego, co jest oferowane.

Platformy CMS są najlepszym rozwiązaniem zapewniającym równowagę między projektowaniem stron internetowych a swobodą dostosowywania i łatwością obsługi. To, co na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowane, ostatecznie przekształci się w prosty proces edycji z szansą dodania unikalnych funkcji, a także optymalizacji budżetu poprzez wybranie niedrogiego hostingu i opcji domeny. Wymagana krzywa uczenia się, instalacja wtyczki i edycja treści nie będą wymagały więcej niż 6 godzin, aby stworzyć gotową do użycia prostą stronę internetową.

Witryny z własnym kodowaniem są najbardziej skomplikowane i czasochłonne. Programowanie i pisanie fragmentów kodu jest tutaj głównym wyzwaniem oprócz testowania i debugowania. Co więcej, ta opcja nigdy nie zadziała dla początkujących, podczas gdy dedykowani profesjonaliści również mogą napotkać pewne trudności. Średni czas na prostą stronę internetową to około 15 godzin.

Należy pamiętać, że opisany wcześniej średni czas dotyczy głównie technicznego aspektu procesu tworzenia strony internetowej. Innymi słowy, powinieneś mieć wcześniej następujące elementy:

 • Przygotowane treści dla stron internetowych i sekcji witryny (użyj edytora tekstu, aby go skopiować i wkleić, aby zaoszczędzić czas podczas dostosowywania stron).
 • Pliki medialne (obrazy, zdjęcia lub filmy, które planujesz wyświetlać w swojej witrynie).
 • Gotowa struktura witryny (pracujesz nad tym, jak i gdzie powinny znajdować się Twoje sekcje, jakie bloki będzie miała strona i jak zostaną połączone).

Po przygotowaniu tego planu możesz wybrać najbardziej odpowiednią opcję i przejść do swojego projektu.

Dolna linia

Kluczową ideą jest tutaj, aby nie spieszyć się w najprostszy sposób podczas budowania strony internetowej. Najkrótsza ścieżka może wydawać się najtrudniejsza. Upewnij się, że dobrze rozumiesz, jak powinna wyglądać Twoja strona internetowa, jakie będą jej podstawowe funkcje oraz jaka wiedza i techniki zawdzięczają realizacji tego pomysłu.

Brak umiejętności kodowania wymaga łatwiejszych, ale szybszych sposobów w obliczu twórców stron internetowych. CMS będzie działał dobrze dla nieco bardziej oddanych właścicieli stron internetowych, którzy potrzebują więcej swobody i przestrzeni. Jeśli jesteś maniakiem technicznym z rozległą wiedzą i umiejętnościami w zakresie kodowania, witryny z własnym kodowaniem mogą być dobrym rozwiązaniem. Bez względu na to, co wybierzesz, twórcy witryn internetowych potrzebują mniej czasu na utworzenie witryny od zera.

Utwórz stronę internetową za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map