Jak korzystać z Wix Website Builder

Jak korzystać z Wix Website Builder


Wix – to wszechstronny kreator stron internetowych, który zyskał światową popularność i stał się liderem nowoczesnej niszy do projektowania stron internetowych. Wysoki popyt na tę usługę tłumaczy się przede wszystkim łatwością użytkowania i wygodą, które nie naruszają funkcjonalności i zaawansowanej elastyczności.

Zestaw funkcji systemu jest wszechstronny i wystarczająco obszerny, aby sprostać potrzebom wszystkich kategorii użytkowników – od nowicjuszy po profesjonalistów. Aby rozpocząć pracę z systemem, nie trzeba uczyć się kodowania – tak intuicyjnie. Jeśli szczerze zamierzasz użyj konstruktora stron Wix, najwyższy czas dowiedzieć się, jak korzystać z zestawu funkcji systemu, aby w pełni wykorzystać jego wydajność. Zacznijmy.

Dla kogo Wix działa najlepiej?

Wix jest skalowalnym, elastycznym i wysokiej klasy rozwiązaniem dla różnorodnych potrzeb w zakresie projektowania stron internetowych. Ważne jest jednak, aby określić kategorie użytkowników, które skorzystają przede wszystkim z korzystania z usługi.

W rzeczywistości niemożliwe jest nakreślenie pewnej kategorii użytkowników, którym zaleca się wybranie Wix do swoich potrzeb w zakresie tworzenia stron internetowych. Jako usługa typu „wszystko w jednym”, Wix może zapewnić każdemu wymagany zestaw funkcji i funkcjonalność. Jest przyjazny dla użytkownika i na tyle prosty, że może go wybrać początkujący, który ma niewielkie doświadczenie w projektowaniu stron internetowych lub nie ma go wcale, ale chce samodzielnie uruchomić profesjonalny projekt. Podobnie, Wix jest wyposażony w zaawansowany zestaw funkcji, który świetnie sprawdzi się dla doświadczonych programistów, freelancerów, a nawet agencji projektowych, którzy są zaangażowani w profesjonalne tworzenie stron internetowych lub regularnie tworzą niestandardowe projekty dla klientów..

Edytor Wix

Bogata kolekcja szablonów niszowych, potężne narzędzia do dostosowywania projektu, wszechstronne podejście do procesu edycji witryny, dostępność aplikacji i opcje integracji sprawiają, że Wix jest idealnym wyborem dla każdego użytkownika, który ma zamiar rozpocząć projekt, który ostatecznie stanie z tłumu. Umiejętności projektowania stron internetowych są tutaj opcjonalne, ale jeśli je posiadasz, na pewno będziesz w stanie wykorzystać je z korzyścią i uzyskać efekt końcowy na dłuższą metę. Wniosek jest taki: Wix jest świetny dla wszystkich i tak naprawdę jest!

Jak korzystać z Wix – rekomendacje ekspertów

Aby w pełni wykorzystać możliwości narzędzia do tworzenia witryn i jego funkcjonalności, należy pamiętać o następujących zaleceniach:

 1. Obowiązkowe Połącz nazwę domeny. Wszystkie plany premium są dostarczane z niestandardowym połączeniem nazwy domeny. Jest to niezbędny element każdej udanej witryny. Możesz używać poddomeny podczas testowania usługi, ale nie będziesz unikał unikalnej nazwy domeny, decydując się na rozwój i promocję swojego projektu.
 2. Aktualizacja do płatnych subskrypcji. Uaktualniając do jednej z płatnych subskrypcji, będziesz mieć szansę zaoszczędzić dużo dzięki Wix. Kreator stron internetowych dba o wygodę i satysfakcję swoich klientów, dlatego regularnie wydaje kody kuponów, rabaty i oferty specjalne, które pozwalają uzyskać zaawansowany plan po obniżonych kosztach. W niektórych przypadkach, Wix pozwala zaoszczędzić do 50% początkowego kosztu planu. Zniżki te najczęściej dotyczą planów eCommerce i Unlimited, które cieszą się największą popularnością.
 3. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy. Niezależnie od tego, czy brakuje Ci czasu, czy po prostu brakuje Ci umiejętności projektowania stron internetowych, możesz zwrócić się o pomoc do programistów stron internetowych. Opracują dla Ciebie witrynę pod klucz.
 4. Badać Wix Arena. Jest to najlepsze miejsce dla niezależnych projektantów stron internetowych poszukujących klientów. Społeczność projektantów pomaga dzielić się wiedzą z zakresu projektowania stron internetowych, znajdować nowe zamówienia, ekskluzywne oferty od twórców stron internetowych, wsparcie premium i inne przywileje.
 5. Kontakt z obsługą klienta. Nawet jeśli nie wiesz, jak korzystać z systemu lub chcesz dowiedzieć się więcej o jego mocnych stronach, obsługa klienta jest zawsze pod ręką. Oprócz forum społeczności, Centrum Wsparcia, Baza wiedzy, filmy instruktażowe i obsługa poczty e-mail, każdy element, który można edytować, jest opatrzony znakiem zapytania, który daje wskazówkę co do jego konsekwencji. To znacznie upraszcza proces projektowania stron internetowych.

Sfery aplikacji

Oprócz setek gotowych na urządzenia mobilne i w pełni konfigurowalnych szablonów, które pokrywają prawie wszystkie możliwe potrzeby projektowania stron internetowych, twórca stron internetowych wyróżnia się z tłumu dzięki zestawowi narzędzi i liście funkcji. Wix może być najlepszym rozwiązaniem, w zależności od twoich celów i oczekiwań.

Czy planujesz promować swoją firmę online i potrzebujesz strony internetowej, aby dotrzeć do docelowych odbiorców?? A może masz już starą stronę internetową zbudowaną za pomocą WordPressa lub innego CMS-a i trudno ci z tym pracować? Wix to świetne narzędzie do uruchamiania imponujących witryn biznesowych i zarządzania nimi. Jego zaawansowana funkcja Ascend, projekty biznesowe, narzędzia marketingowe i promocyjne (e-mail marketing, rezerwacje spotkań, formularze subskrypcji, integracja z mediami społecznościowymi itp.), a także widżety biznesowe sprawiają, że jest liderem listy firm budujących witryny internetowe.

eCommerce

Chcesz założyć sklep internetowy? Wix jest wyposażony w zintegrowany silnik eCommerce, który na pewno Cię zapewni. System obfituje w funkcje eCommerce, takie jak zintegrowany koszyk, wiele opcji płatności i wysyłki, rabaty i kody promocyjne, wysokiej klasy projekty eCommerce, narzędzia do śledzenia zapasów i więcej.

Wix eCommerce

obszerna funkcjonalność pozwoli Ci sprzedawać nieograniczoną liczbę produktów fizycznych lub cyfrowych. Pamiętaj jednak, że Wix jest dobry dla małych / średnich sklepów internetowych. Jeśli masz zamiar założyć hipermarket, warto poszukać specjalistycznej platformy eCommerce.

Blogowanie

Jeśli chcesz założyć bloga, Wix może ci w tym pomóc. Dzięki zintegrowanej platformie blogowej kreator stron internetowych pomoże Ci rozpocząć, zarządzać blogiem wysokiej jakości i aktualizować go, aby przyciągnąć uwagę użytkowników.

Blog Wix

Możesz tutaj dodawać i edytować posty na blogach, przypisywać do nich kategorie, planować nowe publikacje, wybierać określone szablony blogów, tworzyć zakładki społecznościowe, włączać funkcję komentowania itp. Wix jest idealny do blogowania i jest idealny dla początkujących, którzy chcą organizować swoje pierwsze społeczności blogowe.

Wreszcie, Wix działa doskonale dla wszystkich typów osobiste strony internetowe. Niezależnie od tego, czy prowadzisz witrynę z wydarzeniem, portfolio, stronę docelową, czy nawet CV online, twórca witryny ma wiele do zaoferowania. Skalowalność, duża wydajność i zaawansowane funkcje sprawiają, że platforma jest godnym wyborem dla każdego użytkownika.

Wix Editor lub Wix ADI: jaką opcję wybrać?

Wix ma dwa edytory, z których każdy będzie bardzo cenny dla użytkowników. Podczas gdy Standardowy edytor Wix wymaga więcej pracy ręcznej, a nawet pewnych elementów projektowania stron internetowych, Wix ADI to w pełni zautomatyzowane narzędzie, które utworzy dla Ciebie stronę internetową. Rzućmy okiem na obie opcje i ich konsekwencje od razu.

Standardowy edytor Wix obejmuje zakończenie wspólnej procedury projektowania stron internetowych. Musisz wybrać szablon, a następnie ręcznie go dostosować, aby uzyskać pożądany efekt. Wix przekieruje Cię do panelu sterowania edytora, który zawiera wiele narzędzi i funkcji potrzebnych do nadania indywidualnego wyglądu projektowi. Od Ciebie zależy wybór i zastosowanie pożądanej palety kolorów, eksperymentowanie z układami, czcionkami, stylami, tłem i innymi elementami witryny. Gdy tylko skończysz projektować swoją stronę internetową, zacznij ją publikować.

Wix ADI Editor

Wix ADI – (Sztuczna inteligencja projektowa) to narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które wykorzystuje przesłane informacje do utworzenia witryny internetowej w trybie automatycznym. Nie musisz się martwić o wybór kolorów i głównych elementów witryny – system zrobi to za Ciebie. Wystarczy podać dane wymagane przez usługę, odpowiadając na pytania i obserwując wynik. Jeśli chcesz, możesz dodatkowo dostosować gotowy projekt i zastąpić dostępną zawartość własną treścią.

Dlatego Standard Wix Editor jest bardziej preferowanym rozwiązaniem dla tych użytkowników, którzy już wiedzą, jak tworzyć strony internetowe i chcą samodzielnie kontrolować wszystkie etapy tego procesu. Jeśli chodzi o Wix ADI, to narzędzie działa lepiej dla początkujących, którzy są właśnie w drodze do profesjonalnego rozwoju i chcą zdobyć umiejętności i wiedzę w zakresie projektowania stron internetowych. Pamiętaj jednak, że aby skorzystać z tej funkcji, pożądana jest niezawodna obecność w Internecie, taka jak konta społecznościowe itp. W tym miejscu Wix będzie mógł uzyskać informacje związane z Twoją działalnością. Im więcej tym lepiej.

Najważniejsze cechy Wix i ich zalety

Wix jest jednym z najbardziej wszechstronnych kreatorów stron internetowych, jakie można znaleźć. System ma wiele zalet, które działają dobrze zarówno dla początkujących, jak i ekspertów od projektowania stron internetowych. Jedną z głównych zalet tego systemu jest obszerny App Market, w którym można znaleźć wiele darmowych i płatnych widżetów, dodatków i aplikacji, które można łatwo zintegrować z dowolną witryną – od prostych portfeli po złożone bogate w funkcje strony internetowe. Wybór aplikacji zależy wyłącznie od twoich potrzeb w zakresie projektowania stron internetowych i typu witryny, którą planujesz uruchomić, czy to będzie strona restauracji / kawiarni, strona docelowa, strona ślubu, forum i co nie.

Rezerwacje Wix

Kolejną atrakcją usługi – Wix Corvid – to potężne narzędzie, które służy do tworzenia aplikacji internetowych bez znajomości podstaw programowania. Będzie to bardzo pomocne dla początkujących, którzy chcą zdywersyfikować wydajność swojej witryny i skrócić cały czas jej tworzenia. Wystarczy przejrzeć interfejs systemu i rozpocząć pracę z aplikacją!

Czy zamierzasz założyć stronę internetową, aby generować ruch lub zwiększyć wielkość sprzedaży? W takim razie powinieneś zadbać o czas ładowania witryny i tutaj docenisz zalety oferowane przez Wix Turbo! Narzędzie zawiera zestaw technologii i funkcji ukierunkowanych na zwiększenie czasu ładowania witryny. Im wyższy, tym mniejszy procentowy współczynnik rezygnacji i wyższy ogólny poziom zadowolenia użytkownika.

Podczas tworzenia witryny warto pamiętać uruchomienie wersji mobilnej tego od samego początku. Nie jest tajemnicą, że przeważająca liczba osób korzysta z urządzeń mobilnych podczas przeglądania sieci. Jeśli nie masz mobilnej wersji swojego projektu, ruch prawie nie wzrośnie. Potencjalni klienci mogą nawet przestawić się na konkurentów, którzy mają mobilne wersje swoich stron internetowych. Nie chcesz, żeby tak się stało? Następnie użyj Wix Mobile Editor, aby uruchomić wersję strony mobilnej. Pamiętaj, że zmiany wprowadzone w trybie mobilnym nie będą wyświetlane w trybie komputerowym, a zmiany wprowadzone w trybie komputerowym będą automatycznie wyświetlane na urządzeniach mobilnych. To funkcja, którą większość użytkowników powinna docenić.

Szablony Wix: Jak wybrać i wykorzystać najlepszy?

Kreator stron internetowych jest tak profesjonalnym, wszechstronnym narzędziem, że można go łatwo używać do uruchamiania i zarządzania prawie wszystkimi typami projektów. Wystarczy spojrzeć na galerię szablonów, aby dowiedzieć się o całej gamie wysokiej klasy projektów mających zastosowanie w różnych niszach i specjalizacjach.

Wix szablony jednej strony

Niezależnie od tego, na czym się koncentrujesz i jakie cele realizujesz, wybierając Wix jako narzędzie do projektowania stron internetowych, z pewnością znajdziesz szablon do dostosowania. Nawet jeśli tego nie zrobisz, system zaoferuje ci pusty motyw, abyś mógł stworzyć swój własny, unikalny projekt witryny.

Wix Corvid: najlepsze rozwiązanie do tworzenia aplikacji

Za każdym razem, gdy pojawi się pomysł na stworzenie funkcjonalnej aplikacji, która będzie dalej integrowana z projektem, przejdź do Corvid i wypróbuj ją. Corvid to bezserwerowe narzędzie do tworzenia otwartych aplikacji, które pozwala tworzyć profesjonalne aplikacje, wykorzystując twoje umiejętności kodowania. Do Ciebie należy wstrzyknięcie własnego kodu JavaScript do witryny internetowej opartej na systemie Wix i praca z interfejsami API systemu w celu dodania użytecznych interakcji i zaawansowanej wydajności.

Wix Corvid

Corvid pozwala także automatycznie dodawać dane Wix do strony internetowej, po włączeniu tej funkcji, a nawet połączyć projekt z dowolnymi zewnętrznymi bazami danych za pomocą opcji SPI zewnętrznej bazy danych. Jest to funkcja, która idealnie zaspokoi potrzeby profesjonalistów, pokazując nieograniczone możliwości użytkownikom znającym kod.

Ascend by Wix – Czy to odpowiednie narzędzie biznesowe dla Ciebie?

Jako kompleksowe rozwiązanie do projektowania stron internetowych, Wix ma wiele do zaoferowania współczesnym przedsiębiorcom chętnym do korzystania z Internetu. Właściciele witryn biznesowych mogą korzystać z zaawansowanych Narzędzie wynurzania, który zawiera wiele nowoczesnych narzędzi biznesowych w jednym miejscu. Ascend by Wix oferuje ponad 20 produktów, które świetnie sprawdzają się w marketingu, promocji produktów i optymalizacji SEO.

Wix Ascend

Jeśli zdecydujesz się na obecność w biznesie, z pewnością docenisz możliwość śledzenia zachowań klientów i wypracowywania skutecznych sposobów na zwiększenie poziomu zaangażowania użytkowników. Będziesz także w stanie zoptymalizować czas komunikacji z klientami, aby zainwestować go w dalszy rozwój biznesu. W tym celu Wix Ascend oferuje zaawansowane narzędzia marketingowe (faktury, przepływy pracy, automatyzacje, oferty cenowe, zadania i przypomnienia itp.) i opcje komunikacji (czat na żywo, formularze, menedżer kontaktów, skrzynka odbiorcza itp.).

Aspekty cenowe

Wix jest w umiarkowanej cenie i ma kilka opcji cenowych, aby zaspokoić potrzeby wszystkich kategorii użytkowników. Istnieje bezpłatny plan, który nigdy nie wygasa, ale oferowane przez niego warunki i narzędzia są wystarczające, aby odkryć i przetestować zestaw funkcji systemu. Jednak początkujący mogą być zainteresowani tą opcją, ponieważ pozwala ona tworzyć nieograniczoną liczbę stron internetowych, a tym samym ćwiczyć i doskonalić umiejętności projektowania stron internetowych.

Mówiąc o płatnych subskrypcjach, Wix ma kilka planów dotyczących standardowych stron internetowych, a także projektów biznesowych i eCommerce. Najpierw rzućmy okiem na subskrypcje przeznaczone dla zwykłych stron internetowych. Plany Combo i Unlimited (Odpowiednio 13 USD / mc i 17 USD / mc) świetnie nadają się do witryn biznesowych, portfeli, blogów i witryn prywatnych. Plany Pro i VIP (22 USD miesięcznie i 39 USD miesięcznie) zaspokoi potrzeby użytkowników szukających zaawansowanych możliwości budowania. Zapewniają szeroką gamę funkcji, które są bardzo cenione na wszystkich etapach tworzenia projektu witryny.

Witryna cenowa Wix

Jeśli chodzi o projekty biznesowe i eCommerce, Wix oferuje cztery subskrypcje. Biznesowy plan podstawowy (23 USD miesięcznie) umożliwia akceptowanie płatności online. Plan Business Unlimited (27 USD miesięcznie) przyczynia się do bardziej skutecznego rozwoju biznesu. Biznesowy VIP (49 USD / mies) zapewnia pełny pakiet wymagany do zaawansowanej promocji biznesowej. Najdroższą subskrypcją jest abonament Enterprise (500 USD / mies), który oferuje kompleksowe rozwiązanie obejmujące wszystkie niezbędne potrzeby w zakresie rozwoju i marketingu. Niezależnie od tego, jaki plan wybierzesz, system oferuje 14-dniowy zwrot pieniędzy, jeśli jest coś, z czego nie jesteś zadowolony.

Cennik Wix

Czy powinienem używać Wix?

Wix działa równie świetnie dla nieprofesjonalnych użytkowników, jak i dla tych, którzy mają wieloletnie doświadczenie w projektowaniu stron internetowych. Jest to godna inwestycja w rozwój witryn biznesowych, portfeli, stron docelowych, prostych i średnich sklepów internetowych, blogów i innych rodzajów projektów. System ma również wiele do zaoferowania niezależnym projektantom stron internetowych, którzy decydują się na korzystanie z narzędzia do tworzenia stron Wix. Platforma nie tylko pozwala im projektować niestandardowe projekty dla klientów, ale także pomaga im szukać nowych klientów w społeczności Wix Arena.

Wix wyróżnia się z tłumu dzięki oszałamiającemu zestawowi funkcji, ekskluzywnym niszowym projektom i umiarkowanej polityce cenowej. Bez względu na to, jakie masz zamiary lub cele i jaką specjalizujesz się branżę, na pewno znajdziesz szablony i funkcje dostosowane do Twoich potrzeb. Wix jest godnym zwrotem z inwestycji finansowych.

Wypróbuj Wix teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map