Jak poprawić optymalizację SEO w Wix

Jak znaleźć witrynę Wix i dobrze ją umieścić w Google


Często piszemy o sposobach tworzenia stron internetowych (witryny firmowe, sklepy internetowe, blogi itp.) oraz usługi, które można wykorzystać w tym celu. Testujemy również różne platformy, określając ich zalety i wady w porównaniu do konkurentów.

Jednak rzadko koncentrujemy się na podstawach promowania tych usług. Wspominamy tylko o zestawie narzędzi SEO konkretnego twórcy strony i to wszystko. Oczywiście jest to domyślnie założone, gdy tworzysz stronę internetową, a następnie musisz przyciągnąć odbiorców. Ale jak?

To całkiem dobre pytanie. Wielu specjalistów zdobywa doświadczenie SEO, pracując od lat w niszy. Nie możesz się tego nauczyć przez dzień lub tydzień, ponieważ zobaczysz wynik swoich działań za około kilka miesięcy. Niemniej jednak istnieje lista kroków, które powinieneś zrobić, aby potencjalnie zwiększyć szanse na pomyślną promocję swojej witryny w Google.

Dlaczego mówimy o możliwości skutecznej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych tylko wtedy, gdy zdecydowanie potrzebujemy pewnego wyniku?

Niestety nie jest to możliwe, ponieważ zawsze musimy sprostać niszowej konkurencji. Co więcej, jakość stron internetowych i profesjonalizm mistrza SEO mogą się znacznie różnić.

Twój wskaźnik sukcesu zależy od jakości świadczonych usług SEO. Zobaczymy główne zasady optymalizacji witryn wewnętrznych i zewnętrznych na przykładzie witryn utworzonych za pomocą Wix.

Powinieneś wiedzieć, że SEO Strony oparte na Wix nie różni się pod względem technicznym od witryn uruchomionych na innych platformach. Możemy więc słusznie nazwać ten przewodnik uniwersalnym.

Rozdział 1: Optymalizacja strony internetowej na stronie

Jeśli chodzi o zestaw optymalizacji witryny na stronie (według kodu, treści, ustawień), możemy podzielić wszystkie kroki na dwie grupy, a mianowicie części technicznej i części merytorycznej. Opiszmy szczegółowo każdy z nich.

Optymalizacja techniczna

Ta część optymalizacji witryny na stronie sprowadza się do wypełniania metatagów (tytuły, opisy, słowa kluczowe), adresy URL stron internetowych i optymalizacja obrazów w celu zmniejszenia ich rozmiaru w celu przyspieszenia ładowania stron internetowych.

Proces ten obejmuje również środki mające na celu zwiększenie szybkości ładowania strony internetowej, zarządzanie interfejsem użytkownika, mobilną optymalizację szablonów, konfigurację plików systemowych i stron internetowych. Wiele rzeczy jest domyślnie ustawionych w Wix.

Na przykład wybrany szablon określa użyteczność i zestaw / warianty ustawień widżetów, które częściowo zapobiegają gorączkowym kombinacjom.

1. Wypełnianie tytułu i opisu Metatagi

Właściwe wypełnienie metatagów oznacza użycie słów kluczowych związanych z tekstem / witryną i pomaga wyszukiwarkom zrozumieć istotę treści i odbiorców, dla których jest przeznaczona.

Tilte

Oczywiście tytuł (60–80 symboli) może zawierać wyraźną formę słowa kluczowego jak „Jak ugotować średni rzadki stek | Steakhouse.wow | Nowy Jork”. Możesz zobaczyć ten tytuł w wynikach wyszukiwania, w których każde słowo jest pisane wielkimi literami. Możesz dodawać do niego różne dodatki za pomocą następującego symbolu «|». Może to być domena strony internetowej dla lepszego zapamiętywania, lokalizacji, ceny usługi / produktu, koncentracji na jakości, ważnych warunkach itp.

Wix SEO - tytuł strony

Opis

Opis (optymalna długość powinna wynosić około 160-290 symboli) służy jako ogłoszenie strony internetowej, które pojawia się w wynikach wyszukiwania pod określonym tytułem. Pożądane jest, aby słowa kluczowe zawierały określone treści, ale nie przesadzały z nimi – tekst powinien być czytelny i mieć wpływ na sprzedaż.

Wix SEO - opis strony

Wreszcie, słowa kluczowe powinny być wybierane poprzez ocenę w wyspecjalizowanych serwisach takich jak Planer słów kluczowych Google. Zwróć uwagę na popularność słowa kluczowego i spróbuj zastosować zarówno zapytania kierowane do przodu, jak i do ogona, ale nie nadużywaj ich.

Jak skonfigurować tytuł i opis na stronie Wix?

Możesz uzyskać dostęp do ustawień SEO w „Strony internetowe – menu strony internetowej”Sekcji edytora Wix, klikając«». Tutaj możesz dodać tytuł, opis, słowa kluczowe i zmienić przyjazny dla człowieka adres URL. Zostanie wyświetlony sposób, w jaki format strony będzie wyglądał w wynikach wyszukiwania w trybie podglądu.

Wix SEO - ustawienia

Możesz także dostać się do SEO Wiz stąd – to narzędzie, które pozwala połączyć Google Analytics, sprawdzić gotowość strony do promocji według określonych kryteriów i uzyskać szybkie linki do ukończenia optymalizacji wymaganych elementów.

Sekcja SEO zawiera doskonały przewodnik po optymalizacji witryny. Postępując zgodnie z zaleceniami mistrza SEO Wix, możesz stworzyć idealny efekt bez żadnych dodatkowych wytycznych. W rzeczywistości twórcy witryn rzadko zezwalają na uruchamianie witryn internetowych i udzielanie wskazówek dotyczących dalszej promocji na raz. Klikając dowolną pozycję, dowiesz się, co sprawia, że ​​to lub inne działanie jest ważne i gdzie można to zrobić.

2. Wypełnianie słów kluczowych na stronie Wix

Metatag słowa kluczowego był kiedyś używany przez wyszukiwarki, aby zrozumieć, o której stronie chodzi. Jednak Google nie używa już tego konkretnego parametru do pozycjonowania witryny. Z drugiej strony może być nadal używany do dostarczania wyszukiwarkom dodatkowych informacji o zawartości strony.

Jak dodać słowa kluczowe do strony Wix

Wix nie używa już słowa kluczowego metatag. Nie jest również dostępny w ustawieniach SEO na pulpicie nawigacyjnym. Jednak użytkownicy nadal mogą dodawać go ręcznie za pomocą zaawansowanych opcji SEO strony, w których można dodawać różne typy tagów, w tym metatagi słów kluczowych. Po prostu upewnij się, że zaznaczysz go poprawnie za pomocą następującej składni: . W przeciwnym razie wyszukiwarka nie przetworzy go poprawnie.

Aby dodać tag ręcznie, musisz:

 1. Przejdź do edytora Wix
 2. Wybierz stronę, którą chcesz zoptymalizować.
 3. Przejdź do Ustawienia → Zaawansowane SEO.
 4. Wklej słowo kluczowe metatag w sekcji Niestandardowe metatagi

Możesz także użyć edytora tekstu, aby wstawić kilka słów kluczowych do artykułu, a także zoptymalizować nagłówek i podtytuły.

3. Wypełnianie tagu ALT dla obrazów

Google obecnie nie rozpoznaje treści graficznych. Dlatego, wypełnienie znacznika Alt dla każdego obrazu jest obowiązkowe (otwórz ustawienia obrazu, dodaj jego tytuł i opis). W ten sposób możesz pomóc wyszukiwarce zrozumieć istotę obrazu i odpowiednio go zindeksować.

Co więcej, jest to świetny sposób na wstawienie dodatkowych słów kluczowych według kontekstu, bez wpływu na jego czytelność i nadmierne spamowanie. Czasami użytkownicy szukają obrazów samodzielnie, a odpowiednio wypełniony tag Alt pozwala im dostać się do Twojej witryny.

Wix SEO - obraz alt

Obrazy powinny być zoptymalizowane według ich wielkości i jakości. Przesyłając zdjęcie bezpośrednio z aparatu bez edycji, ryzykujesz spowolnieniem ładowania stron internetowych, na których to zdjęcie zostanie opublikowane. To ostatecznie pogorszy behawioralne parametry strony, nastawienie do wyszukiwarki i ostateczne wyniki wyszukiwania.

Musisz więc edytować strony przed przesłaniem ich do witryny, kompresując je przy minimalnej utracie jakości. Można to zrobić tutaj lub w inny wygodny sposób.

4. Mapa witryny i plik Robots.txt

System tworzy sitemap.xml i robots.txt pliki automatycznie. Możesz wyświetlić ich zawartość, dodając tytuł jednego z tych plików ze znakiem «/» po nazwie domeny. W tym konkretnym przypadku nie mają większego znaczenia. Jednak dostępność mobilnej wersji witryny jest jednym z głównych czynników wysokiego rankingu wyszukiwarki Google. Wix pozwala tworzyć projekty mobilne niezależnie od podstawowego. Dostaniesz go domyślnie, nawet jeśli niczego nie zmienisz.

Jak zmienić plik Robots.txt

Robots.txt to plik, który definiuje strony, do których dostęp mają roboty wyszukiwania Google. Innymi słowy, użytkownik może zarządzać stronami, które powinny być klasyfikowane przez wyszukiwarki, czy nie. Z reguły pliki Robots.txt są generowane automatycznie. Innymi słowy, Wix początkowo umożliwia Google odwiedzanie wszystkich stron witryny i prezentowanie treści.

Możesz jednak chcieć ukryć niektóre sekcje lub posty na blogu z różnych powodów. W tym miejscu musisz edytować plik i przesłać jego nową wersję. Niestety użytkownicy Wix nie mają możliwości ręcznej edycji pliku i wskazania stron, które chcą pominąć. Dobrą wiadomością jest to, że nadal możesz dodać tag bez indeksu dla każdej strony spate. Tag ukryje go przed wyszukiwarkami.

5. Prawidłowe, przyjazne dla użytkownika adresy URL

Tworzenie przyjaznych dla ludzi adresów URL to kluczowy niuans. Wiersz adresu przeglądarki powinien zawierać frazę odzwierciedlającą kontekst strony internetowej. Pożądane jest, aby zawierał słowo kluczowe.

Każda strona w wierszu adresu powinna być pojedynczą frazą, ale nie kombinacją bezsensownych liter i cyfr.

 • Witryna nie powinna zawierać stron o podobnych adresach URL.
 • Metatagi (tytuł, opis, słowa kluczowe) powinien być również unikalny na każdej stronie internetowej – niedopuszczalne jest przypisywanie tego samego tytułu i opisu do wszystkich stron jednocześnie za pomocą kombinacji przycisków Ctrl + C / Ctrl + V.
 • Aby oddzielić słowa w przyjaznym dla człowieka adresie URL, zalecamy stosowanie znaków takich jak «-» lub «_».
 • Uzupełnij podpisy dla każdego obrazu zgodnie z jego tematem przed przesłaniem. Na przykład napisz «night-forest.jpg» zamiast «0983764.jpg» itp.

W ten sposób uzyskasz normalny przyjazny dla człowieka adres URL podczas otwierania obrazu. Informacje te przeznaczone są zarówno dla użytkownika, jak i wyszukiwarek.

6. Tworzenie strony internetowej Wix pojawiającej się w Google

Teraz, gdy zakończysz optymalizację metatagów, możesz chcieć, aby Twoja witryna Wix była wymieniona w Google. Aby szybciej ranking Google, witryna musi być połączona z dwoma głównymi usługami, które wyświetlają ogólną jakość strony i pomagają śledzić statystyki:

 1. Google Search Console – narzędzie dla webmasterów, które podkreśla sposób pozycjonowania i umieszczania Twojej witryny na liście. Służy do weryfikacji witryny za pomocą Google. Tutaj mamy niezbędne narzędzia do monitorowania wydajności strony, pozycjonowania słów kluczowych, CTR i innych ważnych pomiarów. Ponadto konsola umożliwia zarządzanie mapą witryny, sprawdzanie stron, które zostały już ocenione przez Google, a które nadal nie są. Użytkownicy mogą śledzić prędkość ładowania, możliwe błędy, postępy indeksu i czy projekt dotyczy urządzeń mobilnych.
 2. Google Analytics – narzędzie służy do śledzenia wydajności i ruchu w witrynie. Użytkownicy mają możliwość szczegółowego spojrzenia na docelowych odbiorców i śledzenia kluczowych parametrów. Obejmują one lokalizację odwiedzających, długość sesji, współczynniki odrzuceń i konwersji, źródła odwiedzin, interakcje na odwiedziny i inne niezbędne dane na stronie. Usługa umożliwia wyznaczanie konkretnych celów, uruchamianie kampanii reklamowych i łączenie projektów z innymi produktami lub usługami Google.

Aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji Search Console i Google Analytics, musisz mieć tylko swoją witrynę połączoną z obiema platformami. Sprawdź nasz prosty przewodnik na temat weryfikacji witryny Wix za pomocą Google.

Jak zweryfikować witrynę Wix za pomocą Google

Proces ten odnosi się do procedury integracji witryny z Search Console. Ale najpierw musisz upewnić się, że Twoja witryna i treść są widoczne dla botów wyszukiwarek. Aby to zrobić:

 1. Przejdź do edytora Wix i wybierz witrynę.
 2. Kliknij Site Manager, przejdź do ustawień i wybierz SEO.
 3. Tutaj zobaczysz status SEO strony.
 4. Sprawdź, czy przełącznik włącza funkcję „zezwól wyszukiwarkom na włączenie Twojej witryny do wyników wyszukiwania”.

Teraz możemy przejść do następnego etapu i połączyć witrynę z Search Console. Proces jest bardzo prosty, zwłaszcza jeśli masz już ważne konto Google. Musisz jedynie potwierdzić, że jesteś właścicielem domeny i samej witryny. Użytkownik musi zweryfikować konto za pomocą prostej procedury:

 1. Odwiedź Search Console i dodaj nową domenę.
 2. Wybierz prefiks (http lub https), wprowadź nazwę domeny i naciśnij kontynuuj.
 3. System zaoferuje kilka opcji potwierdzenia domeny. Potrzebujemy weryfikacji za pomocą tagu HTML.
 4. Wybierz i skopiuj kod wygenerowany przez konsolę.
 5. Wróć do edytora Wix i wybierz Zaawansowane ustawienia SEO.
 6. Wklej kod pod Dodaj metatagi kodu nagłówka. Ustawienie nie jest dostępne dla użytkowników Wix ADI.
 7. Opublikuj witrynę i naciśnij „Weryfikuj” w Search Console.

Jeśli zrobisz wszystko poprawnie. Twoja witryna zostanie automatycznie wyświetlona w konsoli.

Uwaga: pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to użyć konsoli do przesłania mapy witryny bezpośrednio do Google. Przejdź do plików map witryn na pulpicie nawigacyjnym i wklej swoją stronę www.com/sitemap.xml. System pokaże, czy żądanie zostało pomyślnie przetworzone lub czy wystąpiły błędy. Takie środki pomogą Ci szybciej zaindeksować witrynę.

Jak połączyć witrynę Wix z Google Analytics

Jak wspomnieliśmy wcześniej, usługa zapewnia szczegółowy przegląd ruchu z najskuteczniejszymi stronami, dogłębnymi danymi o kupujących i kluczowymi danymi witryny. Podczas gdy większość platform ma płynną integrację z Google Analytics, Wix nie jest wyjątkiem. Wszystko czego potrzebujesz to:

 • Utwórz nowe konto Google Analytics w ustawieniach administratora;
 • Podaj nazwę konta;
 • Skopiuj identyfikator konta;
 • Wklej go w pulpicie nawigacyjnym Wix: Pulpit nawigacyjny → Narzędzia marketingowe → Integracje marketingowe → Google Analytics.

Ponownie opublikuj witrynę. Jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, zobaczysz zielony znak z napisem „Połączony”.

Uwaga: najlepszym sposobem sprawdzenia, czy usługa działa poprawnie, przejdź do pulpitu nawigacyjnego Google Analytics bez opuszczania witryny Wix. Jeśli narzędzie pokazuje teraz aktywnych użytkowników (to właściwie ty), wszystko w porządku.

Istnieje również wzajemne powiązanie stron internetowych. Jest to sposób łączenia stron internetowych za pomocą połączeń wzajemnych. Fajnie jest, jeśli użyjesz kilku linków zakotwiczających do innych stron internetowych podobnych pod względem kontekstu w treści materiału. Upewnij się, że nie przeciążasz tekstu linkami. Używaj ich mądrze i konsekwentnie.

Możesz także przeczytać pełna recenzja SEO Wix.

Optymalizacja treści

Pożądane jest zoptymalizowanie zawartości strony internetowej pod kątem słów kluczowych. Idealnym wariantem jest zapisywanie każdej strony tylko dla jednego słowa kluczowego, ale nie zdarza się to często w praktyce.

Jeśli otworzysz Planer słów kluczowych i napiszesz „kup iphone”, Na przykład, zobaczysz różne sformułowania tego zapytania wyszukiwarki w kolejności malejącej ich popularności. Słowa kluczowe znajdujące się na górze listy – są głównymi zapytaniami, ponieważ użytkownicy wyszukiwarki wykorzystali je tak, jak w ciągu miesiąca.

Właściwe użycie słowa kluczowego to nie tylko wypełnienie artykułu lub posta na blogu wszystkimi kluczowymi frazami, które można znaleźć. Chodzi przede wszystkim o właściwe planowanie słów kluczowych i ich użycie w tekście. Chodzi o to, aby umieścić je poprawnie na całej stronie, harmonijnie integrując je z istniejącą treścią.

Wypełniając nasze słowa kluczowe na stronie Wix, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych zasad:

 1. Podaj tylko słowa, które mają sens dla czytelnika. Unikaj powtarzających się zwrotów.
 2. Jeśli słowo nie pasuje do treści, dobrym pomysłem jest przebudowanie zdania lub zmiana kolejności całego akapitu w celu wstawienia słowa kluczowego w najbardziej znaczący sposób.
 3. Użyj niektórych kluczowych zwrotów w podtytule (H2,…, H6) i spróbuj przybliżyć je do początku akapitu.
 4. Unikaj używania zbyt długich fraz. Optymalne słowo kluczowe składa się z 2-4 słów.
 5. Nigdy nie twórz treści dla wyszukiwarek. Napisz to dla swoich czytelników. Upewnij się, że jest gotowy do zrozumienia i przeczytania. Unikaj długich i skomplikowanych akapitów, używaj nienazwanych list i włącz dokładne formatowanie tekstu.

Oto kilka zaawansowanych wskazówek, które pozwolą Ci stworzyć bardziej przyjazną SEO treść ze słowami kluczowymi prawidłowo umieszczonymi na całej stronie.

Częstotliwość słów kluczowych również się różni.

Na przykład maksymalna liczba słów kluczowych wyniosła 1000. Słowa kluczowe od 750 do 1000 razy są częste, od 400 razy są średnie, a słowa kluczowe od 300 razy najniższe. Jest to przybliżona stopa procentowa, która może pomóc w zrozumieniu sytuacji. Jest to jednak dość niejasne, ponieważ liczby nadal będą się różnić dla każdej witryny. Umieść słowa kluczowe na tej samej zasadzie – popularne na początku strony, a rzadkie – na końcu.

Planer słów kluczowych

Optymalna liczba fraz kluczowych znalezionych na stronie zależy od rozmiaru tekstu. Przesycenie strony internetowej słowami kluczowymi nazywane jest nadmiernym spamowaniem. Z reguły wpływa to na czytelność tekstu i powoduje nieprzyjazność wyszukiwarek.

Słowa kluczowe LSI

Podejście do pisania tekstów przesyconych słowami kluczowymi było dość skuteczne jakiś czas temu i pomogło stronom internetowym szybko dostać się do TOP. Dziś jednak sytuacja uległa znacznej zmianie i takie podejście często ma negatywny wpływ na wyniki wyszukiwarek.

Chodzi o to, że wyszukiwarki nauczyły się rozumieć kontekst tekstu. W rezultacie pojęcie ukrytego indeksu semantycznego (LSI) wprowadzono kilka lat temu. Jest to metoda analizy oparta na trafności kontekstu tematycznego.

Teksty LSI różnią się od tych, które są zoptymalizowane pod kątem SEO, ze względu na duży nacisk na jakość rozwoju tematu sugerowanego w tytule, ale nie na użycie kluczowych fraz.

Słowa kluczowe LSI

Innymi słowy, nie chodzi o nadużywanie słów kluczowych i terminów, ale o szczegółowy opis przekazywanej esencji. Stąd bierze się przepis jakości kontekstu z punktu widzenia użytkowników i wyszukiwarek:

Przewodnik LSI

 1. Początkowo sprawdzamy listę słów kluczowych na temat naszej strony internetowej. Na podstawie znaku zapytania wyszukiwania możemy zrozumieć, czym interesują się użytkownicy.
 2. Następnie uczymy się listy TOP wyników wyszukiwania na podstawie zapytań, aby zobaczyć, jakich terminów i podejść używają te artykuły.
 3. Warunki odzwierciedlają stosunek tekstu do określonego tematu. Po zapoznaniu się z wynikami wyszukiwarek możemy ostatecznie stwierdzić, o czym powinniśmy pisać i na czym polega istota terminów, które należy przekazać w kontekście materiału.
 4. Następnym krokiem jest przygotowanie tekstu z bardziej szczegółowym omówieniem tematu. Na tym etapie używamy terminów niszowych, ich synonimów, ujawniamy ich znaczenie, opisujemy procesy, podejścia, algorytmy i inne podobne rzeczy w zależności od tematu.
 5. Jeśli jest możliwe dodanie nowych odcieni znaczenia dotyczących TOPÓW wyników wyszukiwania, Twoja strona prawdopodobnie będzie zajmować wyższą pozycję niż konkurencja (w innych równych warunkach, ale nie ma na to żadnej gwarancji, a także istnieją inne parametry rankingowe wielu wyszukiwarek).

W rezultacie otrzymujemy treści przyjazne dla użytkownika, które otrzymają wyższe stopnie w Google. Tak, powinieneś zdawać sobie sprawę z niszowych podstaw i mieć wystarczająco dużo czasu na pisanie takich artykułów, ale to zdecydowanie jest tego warte.

Jest to najwyższy poziom jakości, który jest zrozumiały zarówno dla użytkowników, jak i robotów. Jest tak, ponieważ wspominaliśmy już, że użycie słów kluczowych do napisania artykułu na określony temat nie jest konieczne. Innymi słowy, artykuł wysokiej jakości jest domyślnie zoptymalizowany pod kątem promocji witryny, ponieważ obejmuje wszystkie terminy i tytuł w szczegółach.

Czy potrzebujesz Copywriter?

Kolejna kwestia dotyczy osoby, która będzie odpowiedzialna za pisanie treści. Zrobisz to sam, czy zatrudnisz do tego celu copywriter? Z technicznego punktu widzenia nie jest łatwo zrealizować wszystkie wyżej wymienione aspekty. Możesz być świadomy niszowych podstaw, rozumieć ważne niuanse, ale możesz nie tylko biegle pisać.

Nikt nie będzie cenił nieczytelnych tekstów zawierających błędy, niejasne omówienie tematów itp. Dobry artykuł powinien obejmować gramatykę i biegłość językową, świadomość tematu, wysoki poziom czytelności oraz, oczywiście, atrakcyjny i wysokiej jakości projekt strony internetowej, w tym ważne elementy, takie jak czcionki, listy, obrazy, akcenty itp. Jest to połączenie zręczności, użyteczności i skutecznej prezentacji.

Możesz samodzielnie wypełnić kilka stron odpowiednimi materiałami. To nie jest ważne, jeśli nie są idealne, chociaż powinny być pozbawione oczywistych wad. Ostatecznie docelowi odbiorcy rzadko składają się wyłącznie z lingwistów. Przekazałeś istotę tematu, podałeś szczegóły, dzięki czemu materiał jest zrozumiały dla czytelników i to wszystko. Może to zająć dużo czasu od niedoświadczonego użytkownika, ale ostatecznie może zostać pomyślnie ukończone.

Kiedy zatrudnić copywriter?

Jeśli nadal potrzebujesz dużo tekstu lub zamierzasz sprzedać / zaprezentować coś naprawdę drogiego i przeznaczonego dla konkretnej i wymagającej publiczności, warto powierzyć to zadanie copywriterowi. Pewne jest to, że jeden użytkownik pozostawi tekst bez dbania o niego, podczas gdy profesjonalista lub osoba z wyczuciem stylu zacznie krytykować lub nawet śmiać się z kiepskiej prezentacji treści.

Nadal będziesz musiał znaleźć przychylność w oczach tych osób, zwłaszcza jeśli stanowią one podstawę grupy docelowej (zależy to od niszy). Zasadniczo ma to sens zatrudnić profesjonalnego eksperta, szczególnie jeśli masz witrynę biznesową z kilkoma stronami. Niech będą czytelne i atrakcyjne!

Miejsca, w których możesz wynająć copywriter:
https://www.upwork.com/
https://www.fiverr.com/
https://www.freelancer.com/

Bez plagiatu!

Wspomnijmy teraz kilka słów o wyjątkowym charakterze tekstów. Niedopuszczalne jest stosowanie tych artykułów, których wskaźnik jednorożca jest niższy niż 80%. Problem polega na tym, że losowo pisane teksty nie są wyjątkowe ze względu na dużą liczbę terminów i tytułów, których nie można zastąpić innymi słowami.

Problemem może być także niewielka ilość tekstów technicznych przesyconych terminami (im dłuższy jest tekst, tym łatwiej jest go uczynić wyjątkowym). Kolejną komplikacją jest podobny charakter tekstów pisanych jednocześnie, które wyglądają jak skopiowane. Wyjściem jest poszukiwanie synonimów, próba pisania inaczej, stosowanie równych proporcji słów kluczowych, terminów i tekstu informacyjnego.

Tutaj sprawdzasz tekst pod kątem plagiatu:
https://www.quetext.com/
http://plagiarisma.net/

Blog jest koniecznością dla strony internetowej?

Zdecydowanie zalecamy uruchomienie bloga. Jest to konieczne, szczególnie w przypadku witryn i portfeli biznesowych, w których brakuje treści tekstowych. Blog pozwala na zwiększenie liczby przydatnych treści strony internetowej, aby dzięki temu zyskać wysoką pozycję w wyszukiwarkach.

Będziesz mógł korzystać z długiej listy słów kluczowych, obejmować wiele terminów, obejmować istotę wszystkiego, czego nie można wymienić na liście usług, opisie produktu, informacji związanych z firmą itp..

Co więcej, witryny z blogami wyglądają bardziej wiarygodnie, co również poprawia czynniki behawioralne. Na przykład użytkownik, który odwiedza witrynę internetową w celu zapoznania się z charakterystyką opon zimowych i letnich, może ostatecznie złożyć zamówienie.

Moc artykułów

Artykuły niszowe to siła przyciągająca ruch wyszukiwarki o charakterze informacyjnym. Będą służyć jako dobre narzędzie do przekształcania odwiedzających w klientów, pod warunkiem, że wybierzesz właściwe podejście. Przynajmniej dostaniesz dodatkowy ruch, co jest również znaczącą zaletą.

Jeśli chodzi o pracę z treściami, kreator stron internetowych nie sugeruje żadnych specjalnych warunków. Wix pozwala projektować atrakcyjne strony internetowe z różnorodnymi typami treści, w tym tekstem, wideo, infografikami, kinografiami, wykresami i innymi podobnymi rzeczami. To nie jest problem. Najważniejsza jest jakość artykułów, która przejawia się w szczegółowym ujęciu tematycznym, czytelności, wyjątkowości semantycznej i technicznej, a także w atrakcyjnym formacie.

Po prostu weź słowa kluczowe i napisz je, używając ich. Inną opcją jest powierzenie tego zadania copywriterom, co w końcu przyniesie więcej korzyści w wielu przypadkach.

Czytaj także: Najlepsi twórcy stron internetowych do stworzenia bloga

Rozdział 2: Optymalizacja poza stroną

Cała esencja optymalizacji stron internetowych sprowadza się do uzyskiwania linków z zaufanych stron niszowych oraz z innych źródeł. Jest to jeden z głównych czynników wysokiego rankingu witryn w wyszukiwarkach utworzonych za pomocą dowolnego narzędzia do tworzenia witryn.

Wszystko jest tutaj logiczne: im częściej inne strony internetowe prowadzą do Twojej witryny, tym bardziej cenne wydają się tam zamieszczone informacje. Gdy ktoś cię poleci, daje to większą wiarygodność. Jest to logika, którą obserwujesz w życiu codziennym, co ujawnia się poprzez analizę parametrów opartą na maszynie. Wszystkie zalety zewnętrznej optymalizacji skupiają się na sposobach uzyskania wysokiej jakości linków zwrotnych.

Rozważ teraz ważne informacje o linkach. Teoretycznie można je podzielić na 2 grupy, a mianowicie:

 1. Kotwice i bezpośrednie linki. Mówiąc o pierwszej grupie, jej nazwa mówi sama za siebie. Te linki zawierają kotwice, które zazwyczaj występują jako kluczowe frazy. Z kolei bezpośrednie linki zawierają wyraźne adresy URL stron internetowych, słowa takie jak „tutaj”, „na stronie”, „teraz”, nazwa marki lub linki graficzne.
 2. Linki niszowe i nietematyczne. Są to linki publikowane na stronach internetowych należących do Twojej niszy i tych, które w ogóle nie mają związku z Twoją witryną.

Zasady zasięgu!

Jeśli chcesz uzyskać linki do swojej witryny, musisz opanować techniki współpracy z innymi webmasterami, blogerami i dziennikarzami. Podejście to znane jest jako „zasięg”, czyli metoda nawiązywania relacji i osiągania porozumień w celu uzyskania linków w artykułach, banerach lub w jakikolwiek inny sposób.

Budowanie linków jest ściśle powiązane z zasięgiem – wyszukiwaniem odpowiednich stron internetowych do zamieszczania linków i prowadzenia negocjacji z powierzonymi osobami. Twoje kompetencje w nawiązywaniu odległych relacji często mają znaczący wpływ na koszty i warunki publikowania linków.

Przewodnik krok po kroku po najlepszej praktyce

 • Krok 1. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to uzyskać listę niszowych stron internetowych. Można to zrobić za pomocą ahrefs, innej podobnej usługi lub ręcznego wyszukiwania Google. Ta ostatnia metoda wymaga doświadczenia i umiejętności opanowania formuł wyszukiwania – sposobu obejmowania bezpośrednich zapytań wyszukiwania. Ich pełny opis można znaleźć w Internecie. W ten sposób otrzymasz listę stron internetowych, które wspominają o zasięgu w adresie URL lub tytule.
 • Krok 2. Zaraz po skompilowaniu listy interesujących stron internetowych musisz je przeanalizować. Co należy zrobić, to ocenić parametry materiałów (recenzje, reklamy, banery itp.) i znaleźć możliwości publikowania artykułów na ich temat.
 • Krok 3. Następnie musisz przygotować e-maile, które wyślesz do administratorów wybranych stron internetowych. To osobne zadanie – przeprowadź wyszukiwanie w Google, aby dowiedzieć się, jak je napisać. Powinniśmy tylko podkreślić, że te e-maile powinny być spersonalizowane tak bardzo, jak to możliwe. Podczas pisania wiadomości e-mail należy podać nazwę webmastera (jeśli go znasz), listę specyfikacji zasobów w kontekście i inne rzeczy, które uważasz za ważne.

Portale społecznościowe

Musisz tworzyć grupy w popularnych sieciach społecznościowych i zamieszczać tam wiadomości prowadzące do stron swojej witryny. To podejście działa świetnie, pod warunkiem, że masz dobrze promowane grupy. Im więcej sieci społecznościowych używasz i im większe są grupy, tym lepszy efekt. To oczywiste.

Youtube

YouTube należy wymienić osobno. Jeśli masz kanał z użytkownikami, możesz dodać do niego link, aby zwiększyć jego sok. Zwiększ liczbę filmów i link do swojej witryny i grupy sieci społecznościowych w ich opisach. Można również porozmawiać z właścicielami niszowych kanałów na temat uzyskiwania linków do Twojej witryny.

Komentarze

Odsyłacze z komentarzy należy również odsyłać do tej sekcji. Pisanie ich nie jest trudne, ale znalezienie stron internetowych, których linki będą dla Ciebie cenne, jest skomplikowane. Jakość postów również powinna być na wysokim poziomie. W przeciwnym razie moderatorzy usuną twoje komentarze.

Katalogi stron internetowych

Możesz także zarejestrować swoją stronę w lokalnych katalogach, zasobach niszowych i innych agregatorach. Jest to przydatne dla lokalnej firmy. Przed rejestracją w takim katalogu należy sprawdzić jego parametry.

Do tego celu służy wiele usług. Wystarczy wpisać frazę „jakość witryny wicheck” w wyszukiwarce i wybrać dowolną z nich z listy TOP. Publikowanie informacji na stronach internetowych objętych sankcjami Google i mających złe parametry nie ma sensu. Rozsądne jest publikowanie mniej, ale upewnienie się, że platformy są wysokiej jakości. Zaletami tej metody jest jej swobodny charakter i względna prostota uzyskania linku.

Jak długo zanim moje zmiany SEO Wix pojawią się w Google?

Wszyscy chcemy, aby nasze strony były indeksowane jak najszybciej. Proces ten zależy jednak od wielu czynników. W Wix wszystkie zmiany i modyfikacje są stosowane natychmiast. Nie musisz ręcznie zarządzać mapą witryny, ale nadal możesz dodać niektóre strony priorytetowe w Search Console, aby przyspieszyć ich indeksowanie. Co do potrzebnego czasu, z reguły Google zajmuje około tygodnia, aby uszeregować nowe treści i zindeksować strony internetowe.

Dlaczego Google nie wyświetla mojej witryny Wix?

W niektórych przypadkach Twoja witryna może się nie wyświetlać przez jakiś czas. To wcale nie oznacza, że ​​zrobiłeś coś złego, ale jeśli nadal nie pojawia się w Google po kilku tygodniach, powinieneś sprawdzić:

 1. Integracja Search Console i Google Analytics – upewnij się, że wszystkie usługi działają poprawnie i nie wyświetlają błędów na stronie.
 2. Zawartość strony internetowej – nie zapomnij opublikować wszystkich stron po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian lub dodaniu nowej treści.
 3. Artykuły wolne od plagiatów – nigdy nie kopiuj i wklejaj treści z własnych stron lub innych stron internetowych. Treść musi być w 100% unikalna dla każdego bloku i sekcji witryny. Unikaj także powielania stron.
 4. Nowa domena – nowe strony internetowe z młodymi domenami są klasyfikowane wolniej w porównaniu do starych nazw domen z pewną reputacją online. Poczekaj chwilę, a strona na pewno się pojawi.

Dolna linia

Jeśli chodzi o promocję witryny, Wix nie różni się niczym od innych popularne kreatory stron internetowych. Należy pamiętać o interfejsie, a nie więcej. Różne systemy mogą mieć różnorodne pulpity nawigacyjne, kolejność umieszczania, formaty prezentacji narzędzi itp. Istota pozostaje jednak taka sama. Podobne metody optymalizacji pod kątem wyszukiwarek są stosowane do promocji witryny.

Wysiłek wymagany do skutecznej promocji witryny zależy od jej rodzaju i konkurencji niszowej. Najważniejsza jest treść. Jeśli jest dostępny na stronie internetowej, będzie miał przyzwoite wyniki nawet bez zewnętrznych linków. Im więcej treści jest prezentowanych na stronie i im wyższa jest ich jakość, tym lepsze będą strony w rankingu. Zewnętrzna optymalizacja pomaga poprawić efekt promocji witryny.

Istota SEO stron internetowych w Google sprowadza się do tego, że wyszukiwarka koncentruje się na jakości treści, reaguje na czynniki behawioralne i bierze pod uwagę jakość linków zewnętrznych. Bez nich Twoja witryna nie będzie mogła dostać się do TOP.

Zasadniczo, aby osiągnąć sukces, potrzebujesz wysokiej jakości i regularnie aktualizowanych treści, opanowania technik komunikacji i dobrze promowanych profili w sieciach społecznościowych. Jest to pewna kombinacja kluczowych czynników, która działa dobrze zarówno dla witryn opartych na Wix, jak i tych zbudowanych z innymi twórcami stron internetowych.

Utwórz stronę internetową ZA DARMO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map