Jak przekonwertować statyczną stronę HTML na WordPress

jak przekonwertować statyczną stronę HTML na WordPress


Więzi stron internetowych zbudowanych w 100% z HTML znikają. To była długa, trudna droga od początku tworzenia stron internetowych. Zamieniło się w próby i błędy dla milionów entuzjastów projektowania stron internetowych z całego świata. Nie oznacza to, że statyczne strony HTML znikną raz na zawsze. Język znaczników HTML5 jest nadal jednym z najpotężniejszych obecnie, umożliwiając użytkownikom tworzenie stron internetowych bez systemów zarządzania treścią. Jednak…

Projektowanie stron internetowych ewoluowało przez lata, przechodząc na wyższy poziom obecności w sieci, zmieniając się w bardziej angażujące i interaktywne środowisko online. Co więcej, użytkownicy nie są już zmuszeni do samodzielnego radzenia sobie z kodowaniem i programowaniem dzięki zautomatyzowanym platformom CMS, które wykonują praktycznie całą pracę. Jednocześnie powinniśmy wziąć pod uwagę a szybki wzrost udziału w rynku WordPress osiągając 60,7% w 2019 r. Innymi słowy, platforma staje się dominującą siłą wśród innych platform CMS.

Śledzenie najnowszych trendów w projektowaniu stron internetowych jest niezwykle ważne, aby pozostać na pokładzie. Dla właścicieli witryn oznacza to nieuniknione przejście od statycznego HTML do WordPress. Procedura może wyglądać zniechęcająco. W tym artykule podkreślono główne sposoby konwersji witryny, a także korzyści i inne kluczowe kwestie, które należy wziąć pod uwagę przed przejściem do WordPress.

Powody do konwersji statycznej strony HTML na WordPress

Konwersja statycznego HTML na WP to nie tylko trendy w projektowaniu stron internetowych lub rosnąca popularność WordPress. Chodzi przede wszystkim o funkcjonalność i niezwykle bogaty zestaw funkcji, które można uzyskać dzięki takiemu ruchowi. CMS może być idealnym rozwiązaniem nie tylko dla stron tekstowych i blogi ale także w przypadku innych rodzajów projektów online, począwszy od eCommerce, witryny małych firm, strony docelowe, itp.

Ponadto powinniśmy wziąć pod uwagę kilka podstawowych korzyści WordPress:

Zestawienie informacji:
• Strony internetowe Live WordPress: – 27 165 799;
• Liczba tematów – ponad 10 000;
• Darmowe wtyczki – tak;
• Pełna personalizacja – tak.

 • Strony dynamiczne. WP to dynamiczny CMS, co oznacza brak linii kodowania i mnóstwo osobnych, mocno załadowanych stron o faktycznie takim samym projekcie i typowym układzie bez szans na wyróżnienie się. Z drugiej strony WordPress ułatwia użytkownikom tworzenie nowych stron, kategorii i postów na blogu, a także łatwe zarządzanie i dostosowywanie każdego z nich.
 • Łatwy w użyciu. W WordPress nie musisz wykonywać dużej części prac programistycznych. System zapewnia ogromny wybór wtyczek po wyjęciu z pudełka, podczas gdy narzędzia do zarządzania treścią są dość intuicyjne. Jeśli nadal uczestniczysz w kodowaniu witryny, proces stanie się prostszy, bez konieczności posiadania dogłębnej wiedzy technicznej.
 • Optymalizacja i dostosowanie. WordPress został początkowo zaprojektowany jako platforma blogowa. Oznacza to, że oprogramowanie zostało pierwotnie stworzone do tworzenia stron przyjaznych SEO. Ponadto WordPress oferuje różne narzędzia do zwiększania wydajności witryny, szybkości ładowania strony i wydajności. Te funkcje są również ważne dla pozycji w wyszukiwarkach internetowych. Platforma zapewnia wystarczającą swobodę dostosowywania układu strony, a także ogólnego projektu witryny. Procedura wygląda na znacznie łatwiejszą w porównaniu do zaznaczania strony HTML. Nadal masz dostęp do CSS / HTML witryny, podczas gdy dostosowanie nie jest tak zniechęcające.
 • Rosnąca społeczność WordPress. Wraz z rosnącą popularnością CMS społeczność rośnie. Użytkownicy mogą natknąć się na setki forów, grup i witryn, które gromadzą wszystkich użytkowników WordPress w celu omówienia różnych problemów. Tematy obejmują tematy techniczne, przeglądy wtyczek, przewodniki po integracji witryn itp. Innymi słowy, nigdy nie pozostaniesz wraz z nową witryną WordPress.

Teraz, gdy jest jasne, dlaczego faktycznie musisz przekonwertować statyczną stronę HTML na WordPress, prawdopodobnie spieszysz się, aby znaleźć najlepszy sposób, aby to zrobić. Cóż, zatrzymaj się na minutę i zastanów się, zanim zaczniesz proces konwersji.

Czytaj także:
Jak stworzyć stronę internetową WordPress.

Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed konwersją

Zanim w końcu przejdziesz do WP, upewnij się, że:

 1. Upewnij się, że Twój hosting spełnia wszystkie wymagania Twojej nowej strony internetowej. Wymagania dotyczące witryny HTML i WP mogą być inne.
 2. Przygotuj się do użycia edytora kodu. Może to być konieczne w przypadku jednej z opcji konwersji, ponieważ istnieje potrzeba ulepszenia kodu. Atom lub Notatnik++ powinno wystarczyć.
 3. Zarezerwuj wystarczająco dużo czasu i cierpliwości, ponieważ proces poruszania się będzie wymagał pewnej wytrzymałości.

Plusy i minusy konwersji statycznej strony HTML na WordPress

W rzeczywistości jesteś gotowy, aby przejść dalej. Nie wahaj się, ponieważ postępujesz właściwie. Ale najpierw musimy być z tobą szczerzy i podkreślić wszystkie zalety i wady konwersji statycznej strony HTML na WordPress.

Plusy:
Cons:
&# x2714; Potężny CMS – przy rozszerzaniu witryny WP z trudem napotkasz problemy przy użyciu dostępnych wtyczek i możliwości integracji. Użytkownicy znajdą wszystko, od prostych formularzy kontaktowych i ochrony antyspamowej po SEO i wtyczki bezpieczeństwa, formularze wyskakujące, narzędzia analityczne itp..
&# x2714; Szybkie aktualizacje witryny – aktualizacja stron witryny jest bardzo łatwa. Wystarczy wejść do pulpitu nawigacyjnego i edytować zawartość. Nie trzeba zatrudniać programistów ani projektantów stron internetowych za każdym razem, gdy trzeba zaktualizować witrynę.
&# x2714; Stylowe motywy – tysiące gotowych układów i szablonów jest dostępnych bezpłatnie. Zostały one opracowane przez projektantów stron internetowych z całego świata. Jeśli pragniesz czegoś wyjątkowego lub ekskluzywnego, motywy z płatnymi premiami z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.
Krzywa edukacji. Zgadza się, nadal musisz nauczyć się korzystać z nowej platformy. Jednak nawet początkujący bez umiejętności technicznych przyzwyczajają się do postu. Jeśli pracujesz z witrynami HTML przez długi czas, nigdy nie będzie Ci trudno pracować z WP. Ponadto przyda się mnóstwo artykułów, przewodników, samouczków i filmów w Internecie.
Konserwacja i wsparcie. Jesteś jedynym odpowiedzialnym za wydajność i wsparcie swojej witryny. Użytkownicy muszą mieć oko na wtyczkę i aktualizacje CMS, hosting dat wygaśnięcia, odnowienia domen itp.

Teraz jesteś całkowicie gotowy, aby przejść i przekonwertować statyczną stronę HTML na WordPress. Rzućmy okiem na niektóre dostępne opcje, aby wybrać właściwą drogę.

Trzy sposoby konwersji statycznej strony HTML na WordPress

Główną ideą konwersji HTML na WordPress jest zmiana projektu strony. Innymi słowy, pozwalasz, aby motyw WordPress przyjął projekt HTML, podczas gdy CMS zapewnia jego funkcjonalność i funkcje.

Użytkownicy będą musieli wybierać spośród trzech głównych opcji przełączania między platformami. Każda ścieżka jest inna pod względem trudności i kroków, które należy podjąć. Wybór będzie zależeć od kilku czynników, w tym od zaplecza technicznego użytkownika, czasu, preferencji itp.

1. Konwersja ręczna

Jest to prawdopodobnie najbardziej czasochłonne i wymagające, ponieważ wymaga maksymalnych umiejętności technicznych. Jeśli wybierzesz tę ścieżkę, przygotuj się na dużo kodowania. Procedura nie będzie kłopotliwa dla użytkowników z dobrym zapleczem technicznym i programistycznym. Wszystko czego potrzebujesz to trochę wiedzy CSS, PHP i HTML.

Proces obejmuje następujące kroki:

 1. Przede wszystkim musisz utworzyć podstawowe pliki (style.css, index.php itp.) I umieścić je w nowym folderze motywów.
 2. Następnym etapem jest wprowadzenie CSS istniejącej witryny do arkusza WordPress.
 3. Teraz musisz podzielić istniejącą stronę HTML na kilka części, WordPress używa głównie PHP do wyciągania niezbędnych danych. Innymi słowy, musisz utworzyć kilka kopii PHP swoich plików HTML, dzięki czemu WordPress je połączy.
 4. Następnym i prawdopodobnie najłatwiejszym krokiem jest zmiana formatu nagłówka, aby był zgodny z WordPress.
 5. Prześlij motyw i zacznij korzystać z nowej witryny WordPress.

Główną wadą tej konkretnej metody nie jest możliwość korzystania z pełnej funkcjonalności WP. Otrzymasz dostęp do podstawowych funkcji CMS, gdy obszar wtyczek nie jest dostępny. Ponadto nie można modyfikować menu z zaplecza WP.

Nie martw się. Następna metoda rozwiąże problem, umożliwiając pełne wykorzystanie funkcjonalności WordPress.

Czytaj także:
Jak zrobić stronę internetową bez narzędzia do tworzenia stron internetowych.

2. Budowanie motywu podrzędnego

Ścieżka jest prawdopodobnie najłatwiejszym i najszybszym sposobem na konwersję statycznej witryny HTML na WordPress, jeśli chcesz zachować wygląd i styl początkowej wersji witryny. Kluczową zaletą jest to, że możesz pracować z gotowym motywem WP zamiast pracować z początkowym kodem HTML, aby rozpocząć. Chodzi o to, aby użyć dwóch motywów zbudowanych jeden na drugim (motywy nadrzędne i podrzędne).

Kroki są następujące:

 1. Wybierz motyw WordPress, który Ci się podoba. Upewnij się, że odnosi się on do początkowego tematu witryny, abyś nie musiał go później modyfikować.
 2. Umieść treść motywu podrzędnego w nowym folderze (tak samo jak w metodzie nr 1).
 3. Pobierz arkusz stylów dla nowego motywu i skonfiguruj go. Możesz aktywować nowy motyw nawet w tym momencie. Jednak nadal musisz wykonać stylizację.
 4. Na tym etapie styl odziedziczony i Functions.php muszą zostać odziedziczone. Następnie musisz dostosować projekt.
 5. Aktywuj motyw i uzyskaj stronę internetową opartą na WP, która wygląda dokładnie tak jak oryginalna.

3. Import treści za pomocą wtyczek

Ta metoda jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy tak naprawdę nie dbają o początkowy wygląd i projekt swojej witryny HTML. Z tego powodu ścieżka jest jeszcze szybsza i prostsza w porównaniu do poprzednich. Proces jest tak prosty jak 1,2,3.

 1. Wykonaj konfigurację witryny.
 2. Zainstaluj nowy motyw WP.
 3. Zainstaluj specjalną wtyczkę do przesyłania.
 4. Zaimportuj zawartość HTML do WordPress.

Po zakończeniu procesu zalecamy sprawdzenie bieżących importowanych stron i adresów URL postów, aby upewnić się, że są one przyjazne SEO.

Dolna linia

Nauczyłeś się, jak konwertować statyczną stronę HTML na WordPress przy użyciu trzech różnych metod. Wybierz ten, który spełnia Twoje potrzeby i preferencje. Proces ten nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Z drugiej strony uzyskasz bardziej funkcjonalną, łatwiejszą w użyciu i dostosowującą stronę internetową za pomocą zaawansowanych technologii CMS.

Przejście na stronę opartą na WP jest lepszy z kilku powodów. Przede wszystkim użytkownicy docenią elastyczność zapewnianą przez wtyczki WordPress i edytor treści. Po drugie, będziesz mieć stronę internetową ze wszystkimi przewagami konkurencyjnymi w pakiecie, aby podjąć wyzwanie konkurencyjnego biznesu online. WordPress nie tylko pozwala rozwinąć obecną niszę, ale także rozszerzyć działalność cyfrową.

Zacznij od WordPress teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map