Jak przenieść domenę z GoDaddy do Wix

Jak przenieść domenę z GoDaddy do WIX


Czy masz zamiar zmienić nazwę domeny z GoDaddy na Wix? Przyczyny tego mogą być liczne. Możesz być właścicielem nazwy domeny GoDaddy, na przykład chcąc przenieść się do Wix, lub możesz po prostu być niezadowolony z warunków lub polityki cenowej oferowanej przez system. Bez względu na to, jakie masz zamiary i cele, napotkasz pewien algorytm działań, aby skutecznie wykonać zadanie.

Aby cały proces zakończył się sukcesem, musisz wykonać kilka kroków. Powinieneś jednak wiedzieć, że Wix umożliwia wybranie najkorzystniejszej opcji, która odpowiada Twoim potrzebom.

Możesz zdecydować o przeniesieniu nazwy domeny GoDaddy na Wix lub podłączyć ją do nowego konta premium Wix. Różnica między opcjami jest kluczowa.

Transfer domeny oznacza, że ​​całkowicie przeniesiesz ją z jednej platformy na drugą. Jeśli zdecydujesz się połączyć nazwę domeny z Wix, oznacza to jednak, że będzie ona hostowana w GoDaddy, ale nadal będzie wskazywana na twojej nowej stronie Wix.

Niezależnie od tego, jaką opcję ostatecznie wybierzesz, powinieneś zdać sobie sprawę, że przeniesienie nazwy domeny jest najbardziej odpowiedzialnym i prawdopodobnie najtrudniejszym krokiem do rozwiązania i wykonania. Zobaczmy, co możesz zrobić z każdą z tych sytuacji, aby poradzić sobie z nimi w najlepszy możliwy sposób.

Wytyczne dotyczące transferu domen z GoDaddy do Wix

Gdy zdecydujesz się całkowicie przenieść swoją witrynę GoDaddy na konto Wix Premium, musisz zdać sobie sprawę, że stanie się ona teraz Twoim jedynym rejestratorem nazw domen. Innymi słowy, wszystkie kontakty z domeną, ustawienia DNS i płatności za rejestrację będą zarządzane wyłącznie na koncie Wix.

Pamiętaj jednak, że przeniesienie domeny dotyczy tylko tych witryn, które są zarejestrowane w niektórych strefach. Główne typy nazw domen, które możesz przenieść do Wix to .com, .org, .net, .biz, .info, .co, .tv, .guru, .email, .expert, .photography, .pictures, .space, .rocks .tokyo, .xyz., .company, .club, .solutions, .technologia, .tips, .center, .directory, .ninja, .photos, .land, .agency, .gift, .holiday, .christmas, .shop i .mx.

Aby zainicjować proces transferu domeny, najpierw musisz uzyskać autoryzację (EPP) kod od rejestratora GoDaddy. W tym celu wykonaj następujące kroki:

 1. Uzyskaj dostęp do swojego konta GoDaddy;
 2. Kliknij nazwę użytkownika w górnym rogu strony;
 3. Wybierz sekcję „Moje produkty”, a następnie zaznacz kartę „Zarządzaj” obok domeny, którą chcesz przenieść;
 4. Znajdź sekcję „Ustawienia dodatkowe”;
 5. Zaznacz kartę „Uzyskaj kod autoryzacyjny”. Jeśli posiadasz jednocześnie więcej niż 6 nazw domen na tym samym koncie, kliknij kartę „Wyślij mój kod pocztą e-mail”.

Po wykonaniu tych czynności otrzymasz kod autoryzacyjny na adres e-mail zarejestrowany dla Twojej nazwy domeny. Pamiętaj, że jeśli zarejestrowałeś nazwę domeny lub zmieniłeś ostatnio jej informacje, transfer będzie niedostępny przez 60 dni. W takim przypadku nadal będziesz mógł połączyć go ze swoim kontem Wix. Ta opcja zostanie omówiona dalej.

Jak przenieść domenę GoDaddy do Wix

Aby przenieść nazwę domeny GoDaddy do Wix po uzyskaniu kodu autoryzacyjnego, musisz postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 1. Uaktualnij do Konto Wix Premium i kliknij przycisk „Kontynuuj”, po zapoznaniu się z instrukcjami;
 2. Krok 1 - Przeczytaj instrukcje

 3. Podaj nazwę domeny, którą chcesz przenieść, a następnie kliknij przycisk „Prześlij”;
 4. Przejrzyj menu rozwijane, aby znaleźć usługę, do której należy domena (w naszym przypadku – to GoDaddy), a następnie aktywuj kartę „Kontynuuj”;
 5. Krok 2 - Wybierz GoDaddy

 6. Uzupełnij wytyczne generowane przez system i zaznacz wymagane pola wyboru;
 7. Krok 3 - Zaznacz wszystkie pola

 8. Wybierz termin rozszerzenia domeny (nie mniej niż rok);
 9. W razie potrzeby edytuj kontakty lub pozostaw je bez zmian;
 10. Wybierz opcję prywatności, aby informacje o nazwie domeny były prywatne lub publiczne;
 11. Wybierz preferowaną opcję płatności i dokończ zakup.

Jeśli wszystko wykonałeś poprawnie, otrzymasz wiadomość e-mail z [email protected] na skrzynkę pocztową podłączoną do Twojej domeny. Aktywuj link potwierdzający, aby sfinalizować przelew.

Jest jedna ważna kwestia, o której powinieneś zostać poinformowany: pełny proces transferu nazwy domeny może potrwać do 7 dni, zanim zostanie w pełni ukończony.

Zalecamy jednak, aby nie przenosić nazwy domeny GoDaddy na Wix od samego początku, ale najpierw połączyć ją z nowym kontem. To będzie znacznie szybsze (około 48 godzin) i pokaże zalety prowadzenie strony internetowej opartej na Wix.

Przed rozpoczęciem procesu łączenia nazwy domeny powinieneś wiedzieć, że Wix pozwala to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy zakłada połączenie domeny bezpośrednio z serwerami nazw Wix, a drugi pozwala połączyć nazwę domeny metodą wskazującą. Jaka jest różnica i która opcja jest bardziej preferowana? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się od razu.

Łączenie nazwy domeny GoDaddy z serwerami nazw Wix

Przed podłączeniem domeny GoDaddy do Wix nie zapomnij uaktualnić do jednego z planów Premium oferowanych przez system. Następnie dodaj swoją domenę do konta Wix w następujący sposób:

 1. Uzyskaj dostęp do sekcji „Moje Domeny” na zarejestrowanym koncie Wix;
 2. Dodaj domenę, wybierając kartę „Podłącz domenę, którą już posiadasz”;
 3. Zaktualizuj DNS (serwer nazw domen) ustawienia na koncie usługodawcy hostingowego domeny;
 4. Sprawdź informacje o połączeniu z domeną.

Po wykonaniu tej czynności przejdź do swojego konta GoDaddy i kliknij przycisk profilu użytkownika znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz sekcję „Moje produkty” i kliknij kartę DNS znajdującą się po prawej stronie wymaganej nazwy domeny. Następnie dokończ zmianę domeny w sekcji Serwery nazw, wybierając odpowiednią kartę Niestandardową z menu rozwijanego. Aby zakończyć proces, podaj skonfigurowane wcześniej serwery nazw Wix i kliknij przycisk „Zapisz”.

Łączenie nazwy domeny GoDaddy za pomocą Pointing

Łączenie nazwy domeny GoDaddy przez wskazanie to kolejna opcja, którą możesz wypróbować. Podobnie jak w poprzednim punkcie, będziesz musiał uaktualnić do jednego z planów Wix Premium i dodać domenę do swojego konta Wix, wykonując powyższe kroki. Skończyłeś z tym? Następnie wykonaj następujące wytyczne:

 1. Uzyskaj dostęp do swojego konta GoDaddy i kliknij profil użytkownika znajdujący się w prawym górnym rogu, aby wybrać sekcję „Moje produkty”;
 2. Osiągnij ustawienia DNS w prawym rogu swojej domeny;
 3. Znajdź, a następnie dodaj lub edytuj rekord A, który zawiera znak @ w odpowiedniej kolumnie nazwy, określając wymagane punkty GoDaddy;
 4. Zapisz informacje;
 5. Dodaj / edytuj informacje CNAME znakiem „www” w odpowiedniej kolumnie nazwy hosta, a następnie dodaj adres „Wskazuje na” rekordu CNAME w odpowiednim polu;
 6. Zapisz podane informacje jeszcze raz.

Ta metoda połączenia z domeną jest bardziej skomplikowana i nie tak bezpieczna jak ta wymieniona powyżej. Wix nie zaleca go swoim użytkownikom, ponieważ system może nie być w stanie pomóc im z problemami związanymi z DNS w razie potrzeby później.

Łączenie wiadomości e-mail z GoDaddy do Wix

Jeśli wiadomość e-mail została kupiona od GoDaddy i chcesz połączyć ją bezpośrednio z Wix bez zmiany adresu, najpierw sprawdź, czy nazwa domeny została już podłączona do serwerów nazw Wix. Jeśli nazwa domeny została połączona za pomocą metody wskazywania, musisz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej GoDaddy w celu uzyskania pomocy. Jeśli początkowo korzystałeś z pierwszej opcji, wykonaj poniższe czynności, aby połączyć swój istniejący e-mail GoDaddy z Wix:

 1. Zaloguj się do swojego konta GoDaddy, kliknij ikonę profilu użytkownika w prawym górnym rogu ekranu i wybierz sekcję „Moje produkty”;
 2. Sprawdź, czy Twoja domena jest objęta wersją Office 365 – możesz to zrobić w wiadomości e-mail & Sekcja biurowa. Jeśli nie, przejdź do strony „Moje domeny”, wybierz wymaganą domenę i kliknij kartę „Skrzynki pocztowe”;
 3. Aktywuj kartę „Konfiguruj swoje rekordy MX” lub „Zmień ustawienia”;
 4. Kliknij menu rozwijane „Twój dostawca poczty e-mail” i wybierz GoDaddy z podanej listy;
 5. Zapisz ustawienia i zakończ proces konfiguracji wiadomości e-mail na koncie GoDaddy.

Co się stanie, jeśli Twoja domena będzie objęta wersją Office 365? Następnie konieczne będą następujące kroki:

 1. Sprawdź, czy masz już domenę. Aby to zrobić, pobierz rekord TXT ze swojego konta Office 365, a następnie dodaj go do ustawień DNS swojej domeny dostępnych na koncie Wix.
 2. Skonfiguruj rekordy MX, CNAME, TXT i SRV na karcie Skrzynki pocztowe konta, a następnie dodaj je do ustawień DNS nazwy domeny. Zapisz wynik.

Pamiętaj, że aktywacja edycji DNS zajmuje zwykle około 15 minut. | W niektórych przypadkach może być jednak konieczne trochę dłużej.

Dolna linia

Proces przenoszenia nazwy domeny jest czasochłonny i bardzo trudny, szczególnie jeśli chodzi o początkujących. Jeśli jednak uda Ci się rozważyć wszystkie kroki procedury wymienione w tym artykule, na dłuższą metę będziesz w stanie uniknąć wielu problemów i błędów. Nie wspominając o ilości czasu / wysiłku, którą zainwestujesz w proces transferu domeny.

Poświęć trochę czasu na zapoznanie się ze szczegółami, zaleceniami i wytycznymi podanymi w poście, aby odnieść sukces!

Czytaj także: Jak przenieść domenę z WordPress do Wix.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map