Jak przenieść domenę z Wix do WordPress

Jak przenieść domenę z Wix do WordPress


Załóżmy, że masz już witrynę internetową zbudowaną i obsługiwaną przez Wix. Zarządzasz nim i promujesz go, dopóki nie uświadomisz sobie, że Twoja witryna wymaga większej funkcjonalności lub po prostu chcesz przejść z narzędzia do tworzenia witryn do CMS z dowolnego innego powodu.

Niezależnie od celów, z których musisz przenieść domenę Wix do WordPress, napotkasz ten sam algorytm działań. Liczba kroków do podjęcia jest stała, a przeniesienie nazwy domeny jest jednym z nich.

Jest całkiem jasne, że jeśli już posiadasz witrynę Wix, masz aktywna nazwa domeny. Oznacza to również, że Twoja witryna ma regularny ruch i ranking wyszukiwarek. To komplikuje proces transferu nazw domen i to czyni z niego odpowiedzialne rozwiązanie.

Jakie działania powinieneś podjąć, aby bezpiecznie przenieść domenę Wix do WordPress, aby nie pogorszyć twoich obecnych pozycji SEO? Przyjrzyjmy się teraz najpopularniejszym opcjom.

Przeniesienie twojej aktywnej domeny z dala od Wix

Pierwszym krokiem, który powinieneś podjąć, jest przeniesienie nazwy domeny z Wix. jeśli chodzi o WordPress, CMS nie ma zintegrowanego hostingu, więc ogólnie zaleca się utrzymywanie domeny hostowanej przez Wix do momentu całkowitego przeniesienia witryny.

Gdy tylko zakończysz transfer nazwy domeny, twoja strona Wix zostanie rozłączona. Oznacza to, że twórca witryny nie będzie już pomagał w zarządzaniu domeną i będziesz musiał poszukać innego hosta.

Możesz jednak również wybrać dowolną zewnętrzny dostawca hostingu i od samego początku wybierz dowolny plan, który spełnia twoje przyszłe cele w zakresie projektowania stron internetowych. Ty decydujesz o tym.

Oto kroki, które należy wykonać, aby przenieść swoją domenę Wix z systemu:

 1. Zaloguj się przy użyciu konta Wix i przejdź do „Moje domeny”Strona;
 2. Jeśli posiadasz kilka domen Wix, wybierz i zaznacz tę, którą chcesz przenieść;
 3. Kliknij kartę „Zaawansowane” i aktywuj „Przenieś z dala od WixPrzycisk ”;
 4. Następnie włącz „Wyślij kod”I poczekaj, aż system wyśle ​​kod transferu na wiadomość e-mail, w której zarejestrowana jest nazwa domeny. Zwykle zajmuje to około 24 godzin (a nawet mniej), aby uzyskać kod EPP / autoryzacyjny.

Cały proces pełnego transferu nazwy domeny może potrwać do 7 dni, ale zależy to również od warunków systemu, do którego przenosisz domenę. Pamiętaj, że Wix nie zezwoli na przeniesienie nazwy domeny, jeśli kupiłeś ją w ciągu 60 dni przed przeniesieniem. Ta sama zasada obowiązuje w tych sytuacjach, gdy zmienisz dane kontaktowe związane z domeną w tym przedziale czasu.

Czytaj także: Jak przełączyć się z Wix na WordPress.

Łączenie nazwy domeny z WordPress

Procedura połączenia domeny Wix z dowolnym hostingiem obsługującym WordPress jest bardzo łatwa: wystarczy ustawić nazwę domeny, wprowadzić tajny kod i odczekać 5-10 dni. Procedura jest mniej więcej podobna dla wszystkich dostawców hostingu. Ale jeśli zdecydujesz się przenieść swoją domenę na platformę samoobsługową WordPress, będzie to bardziej czasochłonne i skomplikowane. Oto, co należy zrobić, aby pomyślnie wykonać zadanie:

 1. Zarejestruj się, aby skorzystać z jednego z płatnych planów WordPress (osobisty, premium lub biznesowy);
 2. Upewnij się, że otrzymałeś kod EPP od Wix, który pozwoli na przeniesienie nazwy domeny do WordPress.
 3. Utwórz witrynę WordPress. Jeśli już go masz, przejdź do „Moje strony”, A następnie przejdź do„Zarządzać”I znajdź„Domeny”Strona.
 4. Kliknij “Dodaj domenę”Znajdujący się w prawym górnym rogu listy domen.
 5. Dodaj domenę

 6. Wybierz „Użyj własnej domeny”I przejdź do następnej strony;
 7. Wybierz “Przenieś do WordPressPrzycisk ”tam;
 8. Przenieś do WordPress

 9. Podaj nazwę domeny, którą chcesz przenieść, i kliknij odpowiedni przycisk. Pamiętaj, że jeśli jesteś na etapie tworzenia witryny, nastąpi przekierowanie do procedury realizacji transakcji. Zaraz potem zostaniesz poproszony o kontynuowanie procedury transferu. Zaczniesz jednak od etapu selekcji „Domeny”, jak wspomniano powyżej. Wybierz domenę, którą chcesz przenieść, a następnie wybierz „Rozpocznij transfer” Sekcja;
 10. Rozpocznij transfer

 11. Jak tylko podasz nazwę domeny, nastąpi przekierowanie do następnej strony, gdzie będziesz musiał potwierdzić, że domena podana w poprzedniej sekcji jest odblokowana. Jeśli tak nie jest, wróć do Wix i sprawdź to jeszcze raz. Po sprawdzeniu dostępności domeny kliknij przycisk „Odblokowałem moją domenę”I poczekaj, aż zmiany zaczną obowiązywać.
 12. Odblokowałem moją domenę

 13. Podaj kod autoryzacyjny EPP | otrzymany od Wix, a następnie aktywuj „Sprawdź mój kod autoryzacyjnyPrzycisk ”;
 14. Sprawdź mój kod autoryzacyjny

 15. Po wprowadzeniu wszystkich zmian kliknij „Kontyntynuj”, Aby kontynuować proces transferu domeny;
 16. Potwierdź swoje dane kontaktowe. Jeśli kupiłeś już subskrypcję WordPress, system automatycznie wypełni formularz za Ciebie, korzystając z informacji, które podałeś wcześniej. Inną opcją jest samodzielna rejestracja w Ochronie prywatności (zalecane przez system), ale możesz także zarejestrować się publicznie. W takim przypadku Twoje dane kontaktowe zostaną wymienione w publicznej bazie danych, a zatem mogą być potencjalnie podatne na ataki spamowe. Po przyjęciu decyzji naciśnij „Kontynułuj żeby sprawdzić”, Aby zapłacić za przeniesienie domeny.
 17. Kontynułuj żeby sprawdzić

Gdy tylko dokonasz pomyślnej płatności, otrzymasz e-mail z potwierdzeniem. Pamiętaj, że transfer domeny z Wix do WordPress może potrwać od 5 do 7 dni. Co ważne, zarządcy systemu podkreślają, że nie należy anulować rejestracji domeny Wix ani usuwać konta jednocześnie. Jeśli anulujesz domenę, proces transferu stanie się niemożliwy. Upewnij się, że proces transferu został pomyślnie zakończony, a następnie anuluj go za pomocą Wix.

Czytaj także: Jak uzyskać nazwę domeny za darmo.

Łączenie wiadomości e-mail z niestandardową domeną WordPress za pośrednictwem przekazywania wiadomości e-mail

Jeśli serwery nazw w domenie nie są jeszcze wskazane na WordPress, możesz wprowadzić wymagane ustawienia, a następnie dodać rekordy DNS, aby połączyć konto e-mail z domeną WordPress. Pamiętaj jednak, że WordPress domyślnie nie zapewnia hostingu poczty e-mail. Tylko ci użytkownicy, którzy mają niestandardowe domeny WordPress, mogą łączyć wiadomości e-mail.

Pierwszą opcją, którą możesz tutaj wybrać, jest przekazywanie wiadomości e-mail, co umożliwia użycie niestandardowej nazwy domeny w adresie e-mail. Oznacza to, że cała Twoja poczta będzie dalej automatycznie przesyłana na tę wiadomość. Odpowiedzi będą jednak nadal wysyłane z osobistego adresu e-mail. Oto kroki, które musisz wykonać:

 1. Zdobyć “Moje strony”, A następnie przejdź do„Domeny” Sekcja. Wybierz domenę, której chcesz używać do przekazywania wiadomości e-mail, aby uzyskać dostęp do strony ustawień. Wybierz “E-mail” Sekcja.
 2. Wybierz „Przekazywanie poczty e-mail”, A następnie podaj nowy adres e-mail wypełniający niestandardową nazwę domeny w polu„Wiadomości e-mail wysłane do”, A następnie wybierz docelowy adres e-mail oznaczony jako„Zostanie przekazany do”. Następnie kliknij „Dodaj nowy adres e-mail”, A otrzymasz aktywacyjny adres e-mail na podany adres e-mail. Będziesz miał okazję sprawdzić liczbę przesłanych wiadomości e-mail, które już skonfigurowałeś, a także w razie potrzeby dokonać edycji.

Łączenie wiadomości e-mail zakupionej od innych dostawców z Twoją niestandardową domeną WordPress

WordPress nie zmusza Cię do wyboru określonego dostawcy hostingu – wybór należy do Ciebie na podstawie osobistych wymagań i budżetu. W takim przypadku możesz kupić hosting poczty e-mail od dowolnego innego dostawcy, a następnie podłączyć do niego niestandardową domenę WordPres. Rzućmy okiem na niektórych dostawców, których możesz wybrać w tym celu:

 • G Suite. Po przeniesieniu domeny do WordPress będziesz mógł kupić konto G Suite podczas procesu konfiguracji. Jeśli już ją masz, możesz w dowolnej chwili połączyć ją ze swoją domeną niestandardową;
 • Microsoft Office 365. Wybierz konto Office 365, postępując zgodnie z instrukcjami podanymi na oficjalnej stronie internetowej platformy. Zarejestruj się w planie Small Business lub wyższym, a następnie połącz konto ze swoją niestandardową nazwą domeny WordPress;
 • Zoho Mail. Zapisz się na konto hostingowe e-mail Zoho. Szczegółowe wytyczne są dostępne na odpowiedniej stronie systemu. Połącz swoje konto e-mail Zoho z domeną WordPress;
 • Idź Tato. Jeśli masz zarejestrowane konto GoDaddy lub po prostu planujesz je założyć, możesz także połączyć je ze swoją domeną WordPress. Samouczek krok po kroku można znaleźć na odpowiedniej stronie systemu;
 • Inni dostawcy poczty e-mail. Jeśli zamierzasz korzystać z usług dostawcy poczty e-mail, który nie jest wymieniony w sekcji, musisz uzyskać niestandardowe rekordy DNS (jeden lub więcej rekordów MX, rekord A i / lub rekord CNAME) od wybranego dostawcy. Jak tylko je zdobędziesz, otwórz „Domeny”Strona WordPress, wybierz domenę, do której chcesz dodać rekordy DNS, a następnie wybierz„Serwery nazw i DNS” Sekcja. Wybierz „Rekordy DNS”I wybierz typ rekordu z menu, które chcesz dodać. Podaj informacje otrzymane od dostawcy poczty e-mail, a następnie kliknij „Dodaj nowy rekord DNS”, Aby zapisać wszystkie ustawienia. Powtórz czynność, aby zapisać wszystkie dodane rekordy. Jeśli wszystko zrobisz dobrze, Twój e-mail będzie aktywny za kilka godzin.

Przeniesienie wygasłej domeny Wix do WordPress

Jeśli Twoja domena Wix już wygasła i zdecydujesz się przenieść ją do WordPress, będziesz mógł to zrobić w ciągu 30 dni od daty wygaśnięcia. Termin ten nazywany jest okresem karencji.

Gdy tylko dobiegnie końca, domena wejdzie w tak zwany okres wykupu i nie będzie możliwe przeniesienie jej ani do WordPress, ani do żadnego innego systemu, dopóki nie uiścisz opłaty za odzyskanie 100 USD. Możesz jednak przedłużyć wygasły okres ważności domeny przed rozpoczęciem transferu. Pamiętaj, że zmiana danych kontaktowych domeny jest zabroniona, ponieważ spowoduje to zablokowanie domeny do transferu przez następne 60 dni.

Jeśli jesteś właścicielem .ja, .mx lub .com.br domenach, powinieneś wiedzieć, że opłaty za przedłużenie są zazwyczaj wypłacane około 30 dni przed podaną datą wygaśnięcia. Jeśli nie dokonasz płatności w określonym przedziale czasu, domena wejdzie w Okres wykupu na 2 dni przed datą wygaśnięcia.

Jeśli uda ci się pamiętać o tych wszystkich aspektach, będziesz mógł przenieść wygasłą domenę Wix do WordPress, korzystając z wyżej wymienionych wskazówek.

Dolna linia

Na decyzję o przeniesieniu domeny Wix do WordPress może mieć wpływ wiele czynników. W każdym razie WordPress jest popularnym, w pełni funkcjonalnym i wysoce elastycznym systemem zarządzania treścią, który pozwala na głęboką personalizację strony internetowej i może przenieść Twój projekt na nowy poziom. Nic dziwnego, że wielu użytkowników decyduje się przenieść swoje aktywne lub wygasłe domeny wix na tę platformę.

Aby poprawnie ukończyć proces przesyłania, należy wykonać kilka ważnych, ale ważnych kroków. Zasadniczo zależy to od wielu czynników. Samouczek wymieniony powyżej powinien uprościć procedurę – wystarczy postępować zgodnie z wytycznymi i obserwować wynik.

Przenieś domenę do WordPress

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map