Jak przenieść domenę z WordPress do Wix

how-to-transfer-domain-from-wordpress-to-wix


Więc zdecydowałeś się zmienić WordPress do Wix. Przyczyny tego mogą być liczne, ale algorytm działań jest prawie taki sam we wszystkich przypadkach. Aby przeprowadzić migrację witryny do Wix, musisz wykonać kilka kroków. Jednym z nich jest transfer nazwy domeny.

Chodzi o to, że w przeważającej liczbie przypadków użytkownicy mają już aktywne nazwy domenowe. Z reguły są one opłacane z góry i kupowane od określonego usługodawcy hostingowego domeny. Odpowiednio dostęp do ustawień domeny można znaleźć na stronie rejestratora witryny.

Jakie działania możesz wykonać, aby bezpiecznie przenieść istniejącą nazwę domeny z WordPress do Wix? Zobaczmy teraz najpopularniejsze niuanse.

Wytyczne dotyczące transferu domen

Gdy tylko zdecydujesz się zostać użytkownikiem Wix, nie ma sensu hostować domeny za pomocą usługi innej firmy. Wynika to z faktu, że istnieje ryzyko zapomnienia lub utraty szczegółów dostępu.

Z tego właśnie powodu lepiej przenieść domenę bezpośrednio do Wix. Oto kroki, które należy podjąć, aby to zrobić:

 1. Uzyskaj dostęp do usługi i zapoznaj się z ogólnymi instrukcjami.
 2. Krok 1 - Ogólne informacje o domenie transferu

 3. Wpisz nazwę domeny i aktywuj „Zatwierdź”.
 4. Krok 2 - Wprowadź nazwę domeny

 5. Przejrzyj menu rozwijane, aby wybrać rejestratora wskazującego platformę, na której została zakupiona nazwa Twojej domeny.
 6. Krok 3 - Wybierz rejestratora domen

 7. Postępuj zgodnie ze wskazówkami krok po kroku i zaznacz wymagane pola wyboru.
 8. Krok 4 - Odblokuj domenę

 9. Wybierz okres przedłużenia (wybierając Wix, pamiętaj, że musisz przedłużyć istniejącą domenę o co najmniej 1 rok).
 10. Krok 5 - Rozszerz swoją domenę

 11. Wprowadź lub edytuj swoje dane kontaktowe.
 12. Krok 6 - Zaktualizuj dane kontaktowe

 13. Wybierz preferowaną opcję prywatności – rejestrację prywatną lub publiczną.
 14. Krok 7 - Wybierz ochronę prywatności domeny

 15. Wybierz odpowiednią metodę płatności.
 16. Prześlij informacje i sfinalizuj zakup. Aktywuj link potwierdzający w otrzymanym e-mailu i sprawdź szczegóły.

Przeniesienie domeny na serwery nazw Wix

Jeśli nadal masz zamiar pozostawić nazwę domeny hostowaną przez zewnętrznego dostawcę, ale planujesz migrację z WordPress do Wix, algorytm działań będzie nieco inny. Wynika to z konieczności połączenia nazwy domeny z serwerem Wix. Oto jak to zrobić:

 1. Przed podłączeniem domeny do Wix pamiętaj, że musisz subskrybować lub uaktualnić abonament Premium.
 2. Uzyskać dostęp do “Domeny”Strona.
 3. Aktywuj „Połącz domenę, którą już posiadasz”(Jeśli już masz to konto połączone z kontem, po prostu kliknij„Dodaj domenę”I podłącz go).
 4. Wybierz witrynę, z którą chcesz połączyć się ze swoją domeną.
 5. Wpisz preferowaną nazwę domeny w sekcji „Jaka jest Twoja nazwa domeny??
 6. Trzymaj się wskazówek, które zobaczysz dalej.

Przenoszenie subdomeny do witryny Wix, gdy domena podstawowa nie jest połączona z Wix

Wreszcie istnieje jeszcze jedna popularna opcja. Jeśli Twoja witryna WordPress jest połączona z subdomeną, taką jak site.wordpress [.] Com, ale chcesz, aby była połączona z Wix, potrzebujesz następującej instrukcji:

 1. Uaktualnij do Plan Premium na początek (patrz Taryfy Wix w szczegółach).
 2. Dodaj istniejącą subdomenę do swojego konta Wix.
 3. Skonfiguruj subdomenę, dodając określone rekordy DNS za pośrednictwem zewnętrznego hosta domeny (pamiętaj, że będziesz musiał dodać subdomenę do strony konta My Domains Wix).
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć proces.

Są to najbardziej rozpowszechnione sytuacje, z którymi możesz się spotkać, decydując się na przeniesienie domeny WordPress do Wix. Wygląda ci na dość zagmatwany? Nie martw się, istnieje wiele usług, które mogą pomóc w przeniesieniu domeny. SiteBuilders.PRO jest najbardziej wiarygodnym spośród nich. Istnieją jednak trzy inne opcje, które mogą Cię zainteresować. Przejrzyjmy je teraz.

Łączenie poddomeny z witryną Wix

W przypadku posiadania dwóch powiązanych stron internetowych na jednym koncie Wix, możliwe jest połączenie domeny drugiej strony internetowej z domeną pierwszej strony internetowej za pośrednictwem subdomeny. Może to dotyczyć na przykład stron internetowych opublikowanych w kilku językach, ale należy pamiętać, że obie strony powinny być zarządzane zgodnie z warunkami planu Premium.

Aby ukończyć zadanie, przejdź do panelu użytkownika na koncie Wix i aktywuj „Domeny” Sekcja. Następnie dodaj domenę i podłącz drugą. Następnie określ domenę, z którą chcesz się połączyć, w polu „Jaka jest Twoja nazwa domeny?” Sekcja. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, które otrzymasz dalej.

Łączenie subdomeny z witryną Wix, gdy domena podstawowa jest połączona z Wix poprzez wskazywanie

Czasami zdarzają się sytuacje, gdy domena podstawowa jest połączona z Wix przez Pointing. Jeśli tak jest w twoim przypadku i chcesz podłączyć subdomenę do Wix, musisz najpierw zarejestrować się w systemie i dodać ją do swojego konta Wix. To dość proste i szybkie.

Jak tylko to zrobisz, skonfiguruj swoją subdomenę, określając rekordy DNS za pośrednictwem zewnętrznego hosta nazw domen. System dostarczy te rekordy po zalogowaniu.

Łączenie wiadomości e-mail zakupionych poza Wix

Podczas przejście z WordPress do Wix, musisz zadbać o prawidłową migrację swojego e-maila. Nie jest to łatwe, jeśli twoja skrzynka pocztowa została początkowo zarejestrowana poza Wix. Jeśli tak, pamiętaj, że w takim przypadku wszystkie ustawienia poczty e-mail zostaną utracone. Aby uniknąć tej nieprzyjemnej sytuacji, musisz dodać wymagane rekordy na swoim koncie Wix.

Jednak zanim to zrobisz, musisz upewnić się, że masz Plan Premium. W przeciwnym razie nazwa domeny i, odpowiednio, przeniesienie e-maila będzie niemożliwe. Inną sprawą jest sprawdzenie, czy nazwa domeny jest połączona za pomocą serwerów nazw (ale nie poprzez wskazanie).

Jeśli nadal jest połączony za pomocą wskazania, musisz skontaktować się z poprzednim usługodawcą hostingowym domeny, aby dowiedzieć się i dostosować rekordy DNS dostawcy poczty e-mail, z którym współpracujesz. Skończyłeś z tym? Zastanów się więc, jakie kroki musisz podjąć, aby połączyć swój e-mail z Wix:

 1. Wybierz rekordy swojego dostawcy poczty e-mail. Aby to zrobić, należy najpierw uzyskać dostęp do strony Moje Domeny i kliknąć strzałkę rozwijania znajdującą się obok domeny (jeśli uruchamiasz kilka domen jednocześnie). Jeśli masz tylko jedną nazwę domeny, możesz po prostu ją wybrać i przejść do następnego kroku.
 2. Aktywuj kartę „Skrzynki pocztowe”.
 3. Znajdź zakładki „Zmień ustawienia” lub „Konfiguruj rekordy MX” i aktywuj je.
 4. Przejdź do listy rozwijanej „Twój dostawca poczty e-mail” i wybierz tę, której używasz. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma go na liście, kliknij przycisk „Anuluj” i przejdź do następnego kroku, aby dodać rekordy DNS. Następnie kliknij „OK”.
 5. Dodaj rekordy DNS swojego dostawcy (jeśli anulowałeś poprzednią akcję). W tym celu skontaktuj się z hostem poczty e-mail, aby uzyskać dane potrzebne do podłączenia skrzynki pocztowej.
 6. Przejdź ponownie do strony Moje domeny i wybierz wymaganą domenę z listy oferowanych. Jeśli masz tylko jedną nazwę domeny, możesz po prostu ją wybrać i przejść do następnego kroku.
 7. Śmiało dodaj rekordy DNS otrzymane od usługodawcy hostingowego poczty e-mail. Aby to zrobić, aktywuj kartę „Zaawansowane”, kliknij sekcję „Edytuj DNS” i kartę „Rozumiem”. Następnie dodaj (lub edytuj) wymagane rekordy DNS i zapisz je.
 8. Kliknij kartę „Skrzynki pocztowe”, a następnie kliknij „Konfiguruj rekordy MX” lub „Zmień karty ustawień.
 9. Przejdź do listy rozwijanej „Twój dostawca poczty e-mail” i wybierz kartę „Inne”.
 10. Edytuj, usuń lub dodaj rekordy MX i kliknij przycisk „OK”.

Pamiętaj, że jeśli połączysz swoją nazwę domeny z Wix za pośrednictwem serwerów nazw, twoje istniejące rekordy DNS zostaną automatycznie dodane do systemu, aby ograniczyć potencjalne przestoje skrzynki pocztowej do minimum.

Łączenie adresu e-mail G Suite z Wix

Jeśli masz firmowy adres e-mail zarejestrowany w G Suite, można uzyskać do niego dostęp i zarządzać nim również z nowego konta Wix. Po zakupie i skonfigurowaniu skrzynki pocztowej powinieneś zalogować się do skrzynki administratora, aby zaakceptować umowę dostarczoną przez GSuite. Aby uzyskać dostęp do skrzynki pocztowej, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do strony Moje skrzynki pocztowe.
 2. Przejrzyj dostarczoną tam listę skrzynek pocztowych i kliknij tę, która Cię interesuje.
 3. Kliknij kartę „Przejdź do skrzynki pocztowej”, jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany na swoje konto Google. Jeśli tak, zostaniesz automatycznie przekierowany do skrzynki odbiorczej.
 4. Zaloguj się do skrzynki pocztowej, znajdź i kliknij przycisk „Dalej”, wprowadź hasło i na koniec kliknij kartę „Zaloguj się”.

Jeśli jesteś aktualnie zalogowany na inne własne konto, przełącz się na to, czego potrzebujesz w prawym górnym rogu strony.

Dolna linia

Wix jest prostym, uniwersalnym narzędziem do tworzenia stron internetowych, które oferuje gotowe funkcje. Umożliwia tworzenie różnego rodzaju stron internetowych bez specjalnej wiedzy na temat kodowania lub projektowania stron internetowych. Nic dziwnego, że wielu użytkowników WordPress, którzy upraszczają proces tworzenia stron internetowych, podejmuje decyzję o przejściu z popularnego CMS na Wix.

Wśród kroków, które należy wykonać, aby wykonać zadanie, przeniesienie nazwy domeny jest jednym z najważniejszych i najbardziej skomplikowanych punktów. Czas trwania i złożoność procesu transferu domeny zależy od różnych czynników. Odpowiednio do tego może być wymaganych więcej / mniej kroków. Artykuł zawiera przegląd głównych opcji, a także kroki, które musisz podjąć, aby odnieść sukces.

Zamów transfer domeny

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map