Jak przenieść witrynę Wix na inne konto

Jak przenieść witrynę Wix na inne konto


Niezależnie od powodów przeniesienia witryny Wix na inne konto, istnieje jedno wspólne pytanie, które większość użytkowników zadaje przed przejściem do procesu transferu witryny.

Pytanie brzmi: czy mogę przenieść witrynę Wix na inne konto? W rzeczywistości nie ma nic zaskakującego i dziwnego w tej powszechnej trosce, ponieważ istnieje wiele niuansów związanych z tym procesem.

Jeśli masz zamiar ukończyć tę samą procedurę, najwyższy czas omówić dwie opcje, które będziesz musiał wybrać w zależności od rodzaju prowadzonej witryny i aktualnie używanej subskrypcji – bezpłatnej lub płatnej. Zacznijmy teraz.

Jak przenieść darmową stronę na inne konto Wix

Jeśli obecnie prowadzisz bezpłatną stronę internetową utworzoną za pomocą Wix i chcesz przenieść ją na inne konto w systemie, pamiętaj o następujących krokach, które pomogą Ci uprościć zadanie:

 1. Zaloguj się ze swojego rachunku bieżącego i przejdź do pulpitu nawigacyjnego swojej witryny;
 2. kliknij „Akcje witryny” dostępny tam przycisk, a następnie kliknij przycisk Przycisk „Przenieś witrynę”;
 3. Przeniesienie strony Wix

 4. Zostaniesz zaproponowany do wejścia adres e-mail odbiorcy w odpowiednim polu (pamiętaj, że e-mail powinien być obowiązkowo powiązany z nowym kontem Wix, na które planujesz się przenieść);
 5. Kliknij przycisk „Transfer Site” tam, a następnie kliknij przycisk „Zamknij”. Po zakończeniu tego kroku odbiorca otrzyma wiadomość e-mail z zaproszeniem, którą należy potwierdzić, aby aktywować proces przesyłania. Zaraz potem system wygeneruje kroki, które odbiorca będzie musiał wykonać, aby zaakceptować prawa własności;
 6. Transfer Wix - akceptuj prawa własności

 7. Zaakceptuj prawa własności (jeśli jest wymagane). Jeśli chcesz zaakceptować prawa do witryny wraz z jej przeniesieniem, po prostu wykonaj powyższy krok. W takim przypadku własność witryny zostanie automatycznie przeniesiona wraz z witryną na nowe konto. Jeśli nie zamierzasz przenosić praw własności, ale chcesz dodać innego współtwórcę (lub kilka z nich) przejdź do stron „Role i uprawnienia”, aby uzyskać szczegółowe wytyczne dotyczące sposobu zapraszania różnych typów współpracowników, którzy pomogą Ci w dalszym zarządzaniu witryną. W tym miejscu będziesz mógł przypisywać role i prawa własności swoim współpracownikom.
  Należy również wspomnieć, że prawa własności do witryny można przenosić tylko na jednego użytkownika na raz. W przypadku podjęcia decyzji o rozpoczęciu nowego transferu przed zakończeniem pierwszego, poprzedni proces zostanie automatycznie anulowany;
 8. Wix - potwierdź przelew

 9. Zmień adres URL witryny. O ile nazwa użytkownika konta jest zawarta w darmowym URl witryny, która wygląda jak https://username.wixsite.com/sitename, musisz zmienić adres URL bezpłatnej witryny po przeniesieniu na nowe konto;
 10. Sprawdź elementy strony internetowej. Wszystkie pliki multimedialne (filmy, obrazy i inne przesłane pliki) są ogólnie powiązane z witryną Wix. Przeniesione na inne konto w systemie zostaną tam wyświetlone i pozostaną dostępne w Menedżerze multimediów nowego konta. To samo dotyczy kontaktów w witrynie, w tym subskrybentów, klientów, użytkowników, którzy mają strony tylko dla członków itp. Jednak warto sprawdzić, czy po przeniesieniu projektu, ponieważ informacje te zostaną automatycznie usunięte ze starego konta po zakończeniu procesu ;
 11. Kontroluj transfer ustawień e-mail marketingu. W przeciwieństwie do głównych elementów strony internetowej i kontaktów, wszystkie kampanie e-mail marketingowe nie tylko przenoszą się na nowe konto Wix, ale także pozostają dostępne na starym koncie.

Powyższe kroki dotyczą tylko standardowych stron internetowych, ale co ze sklepami internetowymi i blogami?

W rzeczywistości sam proces przenoszenia tych projektów pozostaje prawie niezmieniony. Jeśli zdecydujesz się przenieść stronę eCommerce na nowe konto Wix, wszystkie ustawienia, produkty i katalogi zostaną odpowiednio przeniesione również na to konto. Pamiętaj, że produkty cyfrowe są przenoszone automatycznie, a pliki cyfrowe wymagają dodatkowego przesyłania po zakończeniu przesyłania.

Mówiąc o blogach Wix, powinieneś wiedzieć, że nie będzie możliwa edycja istniejących postów na blogu po zakończeniu procesu przenoszenia witryny. Będziesz jednak mógł dodawać nowe posty i integrować z nimi pliki multimedialne, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ponadto nowe konto pozwoli Ci włączyć / wyłączyć opcję komentowania pozostałych postów, oznaczyć je jako polecane i usunąć je, gdy będzie to wymagane. Takie posty będą dostępne do czytania w nowej witrynie na żywo, ale nie będą dostępne w sekcji Menedżera postów na pulpicie nawigacyjnym.

To wszystko, co musisz wiedzieć o procesie przenoszenia bezpłatnych stron Wix z jednego konta na drugie. Jak widać, nie jest to wcale skomplikowane, ale nadal istnieją ważne niuanse, które możesz przeoczyć z powodu nieświadomości systemu. Teraz przejdźmy do transferu stron zarejestrowanych na kontach Premium. Czy są jakieś różnice między procesami, a który z nich jest bardziej skomplikowany i zajmuje dużo czasu? Przekonaj się już teraz.

Jak przenieść witrynę premium na inne konto Wix

Proces przenoszenia witryny Premium Wix na inne konto zajmuje tylko kilka minut i obejmuje kilka niezbędnych kroków. Wraz z witryną musisz również przesłać połączoną z nią nazwę domeny, adres e-mail dołączony do domeny (jeśli istnieje), a także aplikacje Premium połączone z witryną. Podobnie jak w przypadku bezpłatnej witryny, prawa własności mogą być przenoszone tylko na jednego użytkownika na raz. Rozpoczęcie drugiego przelewu do momentu zakończenia pierwszego spowoduje jego anulowanie. Miej to w pamięci. Oto, co powinieneś zrobić, aby przenieść swoją stronę Premium Wix na nowe konto:

 1. Zaloguj się na konto Wix i dostęp do pulpitu nawigacyjnego witryny;
 2. Kliknij przycisk „Działania na stronie”, a następnie przycisk „Przenieś stronę”;
 3. Znajdź formularz Przeniesienie własności i wypełnij go. Podaj adres e-mail odbiorcy, wybierz lub odrzuć następujące opcje przesyłania: Przeniesienie planu premium (plan uaktualnienia witryny jest automatycznie przesyłany wraz z nim) i przenieś domenę (domena i skrzynka pocztowa, z którą jest połączony, są również przesyłane ze strony internetowej).
 4. Wybierz lub odrzuć pole wyboru „Zachowaj mnie jako administrator”. Jeśli zdecydujesz się wybrać tę opcję, pozostaniesz głównym współtwórcą witryny, który ma ograniczone prawa dostępu. W takim przypadku nowy właściciel witryny będzie mógł w każdej chwili odwołać prawa dostępu do projektu. Jeśli zdecydujesz się odrzucić tę opcję, nie będziesz już mógł zarządzać witryną, aktualizować jej ani edytować.
 5. Wybierz lub odrzuć pole wyboru „Utwórz kopię”. Jeśli zdecydujesz się wybrać tę opcję, kopia witryny pozostanie niezmieniona na twoim koncie po zakończeniu procesu transferu. Jeśli nie zaznaczysz pola wyboru, kopia witryny nie zostanie zapisana na koncie, ale będziesz mieć możliwość edycji jej jako współpracownika, jeśli zachowasz prawa administratora.
 6. Zakończ proces transferu. Po wykonaniu wyżej wymienionych kroków i wybraniu preferowanych opcji zostaniesz poproszony o kliknięcie przycisku „Dalej”, przejrzenie szczegółów bieżącego procesu transferu i dostępnych notatek, zaznaczenie pola wyboru potwierdzenia. Następnie musisz aktywować przycisk „Przeniesienie własności” i zakończyć proces, klikając przycisk „Rozumiem”.
  Jeśli zrobisz wszystko poprawnie, odbiorca otrzyma wiadomość e-mail z zaproszeniem, którą należy potwierdzić, aby dokończyć przesyłanie. Należy to zrobić w ciągu 3 dni, w przeciwnym razie link potwierdzający wygaśnie.
  Po zakończeniu transferu witryny Premium na nowe konto Wix otrzymasz 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Zwrot za przeniesiony projekt Premium jest niemożliwy.
 7. Sprawdź warunki przeniesienia własności. Podczas przenoszenia płatnych subskrypcji wraz z domeną, witryną i aplikacjami Premium wszystkie płatności dokonane później będą zarządzane przez nowego właściciela. Własność witryny zostanie automatycznie przeniesiona wraz z witryną na nowe konto.
  Jeśli nie zamierzasz przenosić praw własności, ale chcesz dodać innego współtwórcę (lub kilka z nich) przejdź do stron „Role i uprawnienia”. Tutaj znajdziesz szczegółowe wytyczne, jak zaprosić różnego rodzaju autorów, którzy pomogą Ci w dalszym zarządzaniu witryną.
 8. Przejrzyj elementy witryny. Wszystkie pliki multimedialne (filmy, obrazy i inne przesłane pliki) są ogólnie powiązane z witryną Wix. Przeniesione na inne konto w systemie zostaną tam wyświetlone i pozostaną dostępne w Menedżerze multimediów nowego konta. To samo dotyczy kontaktów na stronie, w tym subskrybentów, klientów, użytkowników, którzy mają strony tylko dla członków itp.
  Jednak warto sprawdzić, czy po przeniesieniu projektu informacje te zostaną automatycznie usunięte ze starego konta po zakończeniu procesu. Jeśli zdecydujesz się przenieść swój sklep internetowy Wix na inne konto, wszystkie ustawienia, produkty i ich kolekcje zostaną automatycznie przeniesione na nowe konto po zakończeniu procesu.
 9. Kontroluj transfer ustawień e-mail marketingu. W przeciwieństwie do głównych elementów strony internetowej i kontaktów, wszystkie kampanie e-mail marketingowe nie tylko przenoszą się na nowe konto Wix, ale także pozostają dostępne na starym koncie.

Chodzi o przeniesienie stron Premium Wix na inne konta w systemie. Proces ten nie jest zbyt skomplikowany nawet dla nowicjuszy. Jednak zawsze istnieje ryzyko przeoczenia kluczowych niuansów, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są główne problemy związane z procesem przenoszenia witryny.

Ujawniono przyczyny problemów z transferem witryny Wix

Problem polega na tym, że przeważająca liczba użytkowników nie zdaje sobie sprawy z kluczowych powodów, które mogą ostatecznie powodować problemy z transferem strony internetowej Wix. Spójrz na nie teraz, aby uniknąć potencjalnych komplikacji.

 • Termin ważności zaproszenia do przeniesienia. Jak wspomniano powyżej, termin ważności linku do zaproszenia wysłanego w wiadomości e-mail wynosi 3 dni. W przypadku, gdy odbiorca nie potwierdzi zaproszenia i nie zaakceptuje przelewu w tym czasie, link zainspiruje i niemożliwe będzie natychmiastowe zakończenie transferu. Użytkownik będzie musiał ponownie wysłać link do przesyłania, co jednak zajmie więcej czasu.
 • Anulowanie skrzynki pocztowej. Jeśli planujesz przenieść witrynę z podłączoną domeną, do której dołączona jest skrzynka pocztowa, nie będziesz mógł anulować skrzynki pocztowej po rozpoczęciu procesu przenoszenia.
 • Anulowanie abonamentu premium i domeny. Nie można anulować subskrypcji Premium ani po rozpoczęciu procesu przesyłania strony internetowej. Dotyczy to również płatnych planów, które są objęte 14-dniowym okresem próbnym. Podobnie zabronione jest odłączanie lub anulowanie nazwy domeny lub zmiana podstawowej nazwy domeny po rozpoczęciu procesu transferu.
 • Anulowanie zintegrowanych aplikacji innych firm. Jeśli witryna, którą zamierzasz przenieść na nowe konto Wix, zawiera zintegrowaną aplikację innej firmy, nie będziesz w stanie jej anulować. Podobnie, nie można dodawać nowych aplikacji po rozpoczęciu przesyłania.

Niezależnie od tego, czy masz bezpłatną, czy płatną stronę internetową zarejestrowaną w Wix, możesz napotkać potrzebę przeniesienia jej na inne konto z różnych powodów. Nie jest to tak skomplikowane, jak mogłoby się początkowo wydawać, ale wciąż istnieją niezbędne kroki, aby proces ten zakończył się sukcesem. Mamy nadzieję, że powyższe wytyczne przydadzą się podczas wykonywania zadania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map