Jak przenieść witrynę WordPress na nowego hosta

Jak przenieść witrynę WordPress na nowego hosta


Kiedy tylko uruchomienie nowej strony internetowej, szukamy 100% czasu sprawności, czasu ładowania strony latarki, przystępnych cen i bogatego zestawu funkcji przy minimalnych kosztach. Niestety niewielu WordPress dostawcy hostingu działają w ten sposób. Niektóre z nich nie zapewniają wystarczającej pojemności, bezpieczeństwa i wydajności, co powoduje, że firmy i właściciele witryn przenoszą witrynę WordPress na inny host.

Niektórzy bardzo chętnie obsługują proces migracji, ponieważ może to spowodować przestoje, utratę ruchu itp. Z drugiej strony, jeśli obecna platforma hostingowa nie spełnia wymagań projektu, może to spowodować znacznie poważniejsze problemy w przyszłości, szczególnie w przypadku rozwijających się i sprzedawanych stron internetowych.

Pomimo tego, że nie ma idealnego scenariusza dla każdej witryny, przeprowadziliśmy listę niezbędnych kroków, aby przeprowadzić migrację do innego hosta z witryną opartą na WP przy minimalnych stratach. Będziesz mógł sam sobie poradzić z tym procesem bez potrzeby zatrudniania zewnętrznych specjalistów.

Kluczowe powody, aby przenieść witrynę WordPress na nowego hosta

Zanim zagłębimy się w proces przenoszenia witryny, rzućmy okiem na kilka kluczowych powodów, dla których możesz chcieć przenieść się na inny serwer. Strona internetowa określa przyszły sukces biznesowy pomimo niszy. Dlatego oczekujesz 100% bezpieczeństwa i wydajności. Niestety nie wszyscy dostawcy hostingu są w stanie wykonać kopię zapasową swoich gwarancji. Powody są następujące:

Regularne przestoje

Dosłownie wszyscy dostawcy hostingu twierdzą, że oferują 99,99% czasu sprawności. Kluczowa stawka dla każdej witryny, aby zapobiec utracie ruchu lub uszkodzonej optymalizacji SEO. Zbyt długi czas przestoju może spowodować:

 • Straty w sprzedaży. Dotyczy głównie projektów eCommerce. Gdy witryna nie działa, nie przynosi przychodów. W rezultacie tracisz potencjalnych klientów, a także potencjalnych klientów i pieniądze.
 • Uszkadza SEO. Im dłuższy czas przestoju, tym bardziej szkodzi pozycjonowaniu stron internetowych. Wyszukiwarki będą miały wystarczające powody, by zepchnąć Twoją witrynę w dół w porównaniu z konkurencją, która działa bardziej stabilnie.
 • Zła reputacja w sieci. Wyobraź sobie, że użytkownik desperacko próbuje przeglądać Twoją witrynę, ale nie zdarza się regularne przestoje. Robi złe wrażenie, szczególnie jeśli masz do czynienia z niszą B2B.

Niska prędkość ładowania strony

Złe konsekwencje niskiej prędkości ładowania strony są praktycznie takie same jak przy zwykłym przestoju. Powoduje to zły ranking SEO, a także złe wrażenia użytkowników. Z tego powodu możesz potrzebować dostawcy hostingu, który korzysta z nowoczesnych technologii w celu poprawy tego wskaźnika. Dobrym pomysłem jest poszukiwanie następujących funkcji:

 • Aktualny dysk SSD zamiast typowych dysków twardych do szybszego odczytu danych, co skutkuje ogólnie lepszą wydajnością witryny.
 • Ulepszone zasoby dzięki wdrożeniu chmurnych sieci hostingowych połączonych ze środowiskiem VPS dla dużych i złożonych projektów internetowych.
 • Lepsze buforowanie za pomocą dodatkowych wtyczek, dostępu do CDN itp.

Oczywiście dodatkowe funkcje są dostępne za dodatkową opłatą. Są jednak z pewnością warte tych pieniędzy, zwłaszcza w dłuższej perspektywie.

Brak bezpieczeństwa cyfrowego

Zarządzając witryną, musisz mieć 100% pewności, że działa ona w najbardziej bezpieczny sposób. Dostawca hostingu powinien zapewnić środki zapobiegające oszustwom, oszustwom, spamowaniu projektów itp. Co więcej, może być potrzebne bardziej zaawansowane funkcje do ochrony witryny przed DDoS i innymi rodzajami ataków lub złośliwych programów.

Automatyczne aktualizacje systemu, regularne kopie zapasowe, zestawy zabezpieczeń antyspamowych, automatyczne monitorowanie i usuwanie błędów – jeśli platforma hostingowa nie zapewni żadnego z nich, powinieneś oczywiście przenieść swoją witrynę WordPress na nowy host.

Ograniczona swoboda dostosowywania

Jako platforma typu open source WordPress CMS zapewnia liczne możliwości projektowania stron internetowych i dostosowywania. Wymagają one jednak dobrych umiejętności technicznych, podczas gdy początkujący i niespecjaliści mogą szukać rozwiązania zoptymalizowanego pod kątem WP, które jest łatwiejsze w użyciu.

Na przykład lepiej jest mieć płynną integrację WP niż samemu konfigurować CMS. Ponadto z przyjemnością dostosujesz wtyczki i zaktualizujesz je automatycznie, zamiast ręcznie nimi zarządzać.

Bezradna obsługa klienta

Utknięcie w witrynie i brak pomocy nie jest koszmarem. Dostawca hostingu bez doświadczonego zespołu wsparcia spowoduje ogromne problemy za każdym razem, gdy masz problemy techniczne, awarie witryn, problemy z odnowieniem planu itp..

To tylko kilka powodów, dla których możesz potrzebować przenieść swoją witrynę WordPress na nowy host. Przy tak wielu rozwiązaniach zoptymalizowanych pod kątem WP z pewnością znajdziesz lepsze rozwiązanie. Wszystko, czego potrzebujesz, to jak najwięcej dowiedzieć się o procesie migracji, aby samodzielnie go obsłużyć.

7 kroków, aby przenieść witrynę WordPress na nowy host

Proces migracji wydaje się być tylko trudny. Okazuje się, że właściciele stron internetowych nawet nie muszą zatrudnić zewnętrznych specjalistów sobie z tym poradzić. Wystarczy odrobina uwagi i przewodnik krok po kroku ze wszystkimi etapami szczegółowo opisanymi. Oto jesteś!

Proces obejmuje następujące etapy:

 1. Znajdź dobrą alternatywę dla istniejącego hosta.
 2. Wykonaj kopię zapasową plików witryny.
 3. Wyeksportuj bazę danych witryny.
 4. Utwórz nową bazę danych WP na nowym hoście.
 5. Edytuj pliki.
 6. Zaimportuj bazę danych i prześlij pliki WP.
 7. Zaktualizuj serwer nazw domen i wykonaj kilka ostatnich ruchów.

Teraz przyjrzyjmy się bliżej każdemu etapowi.

Krok 1. Znajdź alternatywę dla hostingu

Pierwszym etapem jest znalezienie nowego hosta ze wszystkimi funkcjami, które omówiliśmy wcześniej. Porównać i kontrastować różne opcje. Upewnij się, że platforma całkowicie Cię satysfakcjonuje pod względem bezpieczeństwa, wydajności, integracji lub łatwości użytkowania.

Solidni dostawcy hostingu dostarczają rozwiązania zoptymalizowane pod kątem WP dla różnych typów projektów. Obejmują pakiety hostingowe dla prostych stron internetowych przy minimalnych kosztach, a także rozwiązania dla rozwijających się projektów biznesowych i eCommerce z zestawem odpowiednich wtyczek, środków bezpieczeństwa i zasobów zapewniających stabilną wydajność.

Bluehost

Wypróbuj Bluehost teraz

To, co próbujemy powiedzieć, to to, że jeśli zdecydujesz się przenieść na inny host, powinno to być najlepsze dopasowanie do WordPressa. Bluehost jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem hostingowym z ofertami zoptymalizowanymi pod kątem WP dla projektów opartych na treści i eCommerce. Okazało się, że jest najbardziej niezawodny pod względem wydajności, bezpieczeństwa i funkcji, które można zapewnić.

Krok 2. Utwórz kopię zapasową plików witryny

Chodzi o to, aby pobrać wszystkie pliki witryny z lokalnego folderu znajdującego się na komputerze lub laptopie. Z jednej strony pozwoli ci zapisać wszystkie konfiguracje i kluczowe elementy strony. Z drugiej strony dalsza migracja byłaby niemożliwa bez tych plików.

Aby obsłużyć ten proces, będziesz potrzebować:

 1. Pobierz narzędzie programu FTP.
 2. Połącz się z bieżącym hostem internetowym.
 3. Utwórz osobny folder na swoim komputerze.
 4. Pobierz pliki stron internetowych ze swojego katalogu do tego folderu.
 5. Utwórz kopię zapasową plików WordPress

Kilka wtyczek może przyczynić się do uproszczenia procesu. Jednak nadal konieczne jest ręczne podejście.

Krok 3. Wyeksportuj bazę danych witryny

Proces ten wydaje się skomplikowany. Z reguły możesz ukończyć ten etap w dwóch prostych krokach. Najpierw musisz zalogować się na serwerze internetowym i wejść do panelu sterowania. Następnym etapem jest znalezienie aplikacji PHPMyAdmin i zlokalizowanie tam bazy danych witryny. Ostatnim krokiem jest skorzystanie z menu nawigacyjnego i kliknięcie karty „Eksportuj”.

Z reguły dostawcy hostingu opisują ten konkretny etap w swoich poradnikach i artykułach. Jeśli nadal masz problemy z tym konkretnym etapem, skontaktuj się z zespołem obsługi klienta hosta, aby uzyskać pomoc.

Krok 4. Utwórz nową bazę danych witryny

Ostatnią rzeczą, którą musisz przygotować przed migracją, jest zalogowanie się na nowym hoście i utworzenie tam nowej bazy danych plików. Chodzi o to, aby stworzyć odpowiednie środowisko, aby strona czuła się dobrze w nowym ekosystemie hostingowym. Ten krok jest również istotny dla procesu instalacji WordPress.

Teraz musisz wykonać następujące czynności:

 1. Zaloguj się do nowego hosta przy użyciu podanych poświadczeń.
 2. Wejdź do panelu sterowania i upewnij się, że jest tam aplikacja MySQL.
 3. Przejdź do ustawień MySQL i utwórz nową bazę danych. Nie zapomnij podać nazwy bazy danych, która odnosi się do Twojej witryny.
 4. Nowa baza danych MySQL

 5. Utwórz nowe konto użytkownika i połącz je z nową bazą danych.
 6. Zapisz nazwę użytkownika i hasło i upewnij się, że nowy użytkownik ma wszystkie uprawnienia.

Teraz możesz przejść do następnego etapu.

Krok 5. Edytuj pliki

Przejdź do folderu na komputerze z wyeksportowanymi plikami witryny. Znajdź wp-config.php i skopiuj go do innego folderu lokalnego. Ten krok jest niezbędny, aby zapobiec utracie lub uszkodzeniu bazy danych w przypadku awarii. Sam plik wydaje się być łącznikiem między bazą danych a WordPress. Możesz go użyć do przywrócenia zmian w przyszłości.

Skonfiguruj wp-config

Teraz musisz wprowadzić kilka istotnych zmian w oryginalnym finale, aby dopasować go do nowego konta hosta. Zmiany te obejmują nazwę bazy danych, nazwę użytkownika i hasło, które zapisałeś w poprzednim etapie.

Krok 6. Zaimportuj bazę danych i prześlij pliki WP

Teraz możesz zaimportować nową bazę danych na nowy host wraz z plikami WordPress. Aby to zrobić, musisz wejść do pulpitu nowego konta i znaleźć aplikację phpMyAdmin. Następnie mamy już utworzoną nową bazę danych. Otwórz i kliknij pasek nawigacyjny „Importuj”.

System pozwoli ci wybrać folder z plikami z komputera lokalnego do pobrania. Wybierz pliki SQL, które wyeksportowaliśmy w pierwszym etapie. Poczekaj chwilę, aż folder zostanie pobrany. Czas zależy od liczby plików oraz rozmiaru folderu.

Ostatnim jest użycie narzędzia FTP do importowania plików witryny WordPress i umieszczenia ich w nowym folderze utworzonym w cPanel hosta. Być może trzeba będzie poczekać trochę czasu. Uwaga: przechowuj te pliki na komputerze lokalnym, chyba że proces importowania zakończy się pomyślnie. Nie spiesz się, aby je usunąć.

Krok 7. Ostatnie ruchy

Ostatnim etapem jest upewnienie się, że odwiedzający witrynę zostaną przekierowani do nowej lokalizacji. W tym miejscu konieczna jest aktualizacja serwera domeny. Proces zależy od tego, czy nazwa domeny została wcześniej zarejestrowana osobno, czy przy użyciu poprzedniego hosta.

Jeśli zdecydowałeś się na rejestratorów domen, musisz tylko edytować serwery nazw DNS. Z reguły dostawcy hostingu zalecają aktualizację w odpowiedniej sekcji. Wystarczy przejść do ustawień domeny, nacisnąć „Zarządzaj DNS” i wprowadzić wartości podane przez nowego hosta.

Jeśli wraz z domeną przeprowadzisz się do innego hosta, musisz wprowadzić bazę danych i zmienić wartości site_url i domowy URL w panelu sterowania.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​niektórzy solidni dostawcy hostingu zoptymalizowani pod kątem WP uwzględnij w swoich planach bezpłatne transfery domen i witryn internetowych. Świetna funkcja dla tych, którzy nie chcą ręcznie zarządzać procesem, obawiając się przekierowania ludzi do starej lokalizacji witryny.

Wniosek

Jak może się wydawać, migracja strony WordPress na nowy host nie jest tak skomplikowana, jak się wydaje. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków lub wybrać bezpłatną funkcję migracji strony internetowej dostarczaną przez niektórych dostawców hostingu.

Jeśli przeprowadzasz migrację ręcznie, możesz również zdecydować się na niektóre wtyczki i narzędzia, aby eksport bazy danych był łatwiejszy i szybszy. Bez względu na to, co wybierzesz, upewnij się, że nowy host zapewnia wszystkie niezbędne urządzenia, instrumenty i zasoby, aby zagwarantować sprawne działanie witryny. Bluehost jest platformą zawierającą wszystkie wyżej wymienione oferty najwyżej ocenianych pakietów hostingowych zoptymalizowanych pod kątem WordPress.

Wypróbuj Bluehost teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map