Jak stworzyć darmową stronę forum

Jak stworzyć darmową stronę forum


Fora internetowe ułatwiają nam rozpoczęcie dyskusji, znalezienie osób o podobnych poglądach, a także promowanie naszej działalności. Fora mogą być prowadzone jako załącznik do większej witryny lub mogą istnieć samodzielnie. Jeśli chcesz zbudować witrynę forum, oto trzy sposoby wykonania tego zadania.

Wiele osób uważa, że ​​fora giną z powodu sieci społecznościowych. Rzeczywiście, w przeszłości fora i fora dyskusyjne były naszymi mediami społecznościowymi. Ale dziś, mając wszystkie nasze konta na Facebooku, Twitterze i Instagramie, po prostu zapominamy o dyskusjach na forum. A jednak wciąż mają wielką wartość.

Wierzcie lub nie, ale fora wciąż są jednym z najpopularniejszych miejsc, w których można zadawać pytania na temat marek i produktów i odpowiadać na nie. Firmy wykorzystują je jako dostosowane i lepiej ukierunkowane, dobrze zorganizowane media społecznościowe, nad którymi mają pełną kontrolę. Czy to nie wspaniale?

5 sposobów na zbudowanie strony internetowej forum

Tworzenie lub dodawanie forum do istniejącej witryny ma kilka zalet jednocześnie. Nie tylko organizujesz społeczność online i zachęcasz do aktywnego uczestnictwa użytkowników, ale także zwiększasz popularność swojej witryny i powiększasz bazę użytkowników na dłuższą metę. Co więcej, fora zawierają dodatkowe informacje na temat Twojego projektu i wszystkich powiązanych niuansów, którymi interesuje się większość użytkowników.

Proces tworzenia forum nie jest tak skomplikowany, ale wymaga kilku niezbędnych kroków. Złożoność procedury zależy również od rodzaju i wielkości forum, które zamierzasz uruchomić, a także narzędzia do tworzenia stron internetowych, które wybierzesz do tego celu.

Istnieje wiele usług, których można użyć do uruchomienia forum i zarządzania nim. Twórcy stron internetowych to najbardziej bogate w funkcje i wydajne systemy, które umożliwiają uruchomienie tego rodzaju projektów, ale można również preferować platformy typu open source. Wiele z nich zostało stworzonych specjalnie z myślą o tworzeniu forum, dzięki czemu doskonale nadają się do każdego celu.

WixWix – jest jednym z najpopularniejszych współczesnych twórców stron internetowych dla majsterkowiczów, który umożliwia tworzenie forum poprzez integrację specjalnej aplikacji forum. System jest wyposażony w wiele narzędzi do tworzenia stron internetowych i opcji dostosowywania, aby nadać projektowi wysokiej klasy wygląd. Wix

WordPressWordPress – to popularny na całym świecie system zarządzania treścią, który umożliwia budowę strony internetowej forum dzięki integracji wtyczek bbPress. To specjalistyczne oprogramowanie forum opracowane przez ekspertów WordPress z myślą o wygodzie użytkownika. WordPress

uCozuCoz – jest jednym z najbardziej rozbudowanych twórców stron internetowych w chmurze, który pozwala stworzyć funkcjonalne i łatwe w obsłudze forum poprzez podłączenie i aktywację odpowiedniego modułu forum. Kreator stron internetowych pozwala na szybką i prostą personalizację forum oraz dalsze zarządzanie. uCoz

Grupa na FacebookuGrupa na Facebooku – to grupa współpracowników tworzonych w sieci społecznościowej Facebook, którzy dzielą te same pomysły i chcą skontaktować się z innymi użytkownikami o takich samych zainteresowaniach i celach. Grupy są dostępne dla wszystkich użytkowników, którzy mają konta na Facebooku i chcą dołączyć do dyskusji w społeczności. Grupa na Facebooku

phpBBphpBB – to bezpłatne oprogramowanie do budowania forum typu open source, które może być użyte do zjednoczenia grupy ludzi o tych samych celach i zainteresowaniach. Oprogramowanie zawiera obszerną bazę rozszerzeń, które umożliwiają uruchomienie i dostosowanie dowolnego typu forum. uCoz

Bez względu na to, jakie rozwiązanie do tworzenia forum wybierzesz, nadal będziesz musiał nauczyć się podstaw jego zastosowania. Każdy system ma swoje zalety i wady, co wymaga celowego podejścia do procesu selekcji. Przyjrzyjmy się teraz charakterystyce każdej platformy, aby ułatwić wybór.

1: Wix – najlepszy konstruktor forum

Forum główne Wix

Nawet jeśli niedawno zacząłeś pracować w niszy do tworzenia witryn internetowych, z pewnością o tym słyszałeś Wix. To jest kreator stron internetowych, który ma uniwersalny charakter i uznanie. Został założony w 2006 roku i ma ponad 125 milionów zarejestrowanych użytkowników na całym świecie. Usługa pozwala na uruchamianie różnych stron internetowych. Fora nie są wyjątkiem.

Usługa zyskała popularność wśród doświadczonych projektantów stron internetowych i początkujących ze względu na łatwość użycia, wciągające doświadczenie w tworzeniu stron internetowych, wygodę, przystępność cenową, elastyczność i różnorodność oferowanych przez nią narzędzi do dostosowywania projektu. Dzięki tej usłudze zbudowano już kilka milionów stron internetowych, a wiele innych jest wciąż w fazie rozwoju.

Zalety Wix

 • Edytor WYSIWYG. Dzięki tej opcji edycji wrażenia użytkownika nie mają większego znaczenia, jeśli chodzi o tworzenie forum.
 • Forum Wix. Ten darmowy widget jest dostępny na rynku aplikacji Wix, umożliwia tworzenie społeczności online wokół witryny i zapewnia szeroki zakres funkcji (łatwość użycia, szybka instalacja, opcja komentowania, subskrypcja dla innych użytkowników, dodawanie postów, edycja i planowanie, integracja zdjęć i filmów, opcja usuwania postów itp..).
 • WIX ADI. Artificial Design Intelligence to przydatne narzędzie, które upraszcza proces tworzenia forum, automatycznie generując gotową stronę internetową na podstawie dostarczonych informacji.
 • Szablony niszowe. Wix oferuje zestaw wysokiej jakości szablonów zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych, które będą idealnie pasować do Twojego forum.
 • App Market. To miejsce, w którym można znaleźć wiele widżetów, które można dalej zintegrować z forum (ChatRoom, Komentarze, LiveChat, Smart Chat, Kreator formularzy, Mailout ShoutOut itp.).

Wix jest bogaty w funkcje, które pomogą Ci ukończyć cały proces tworzenia forum z łatwością i wygodą.

Zobacz moją pełną listę funkcji Recenzja Wix.

Jak zbudować forum za pomocą Wix

W 2017 roku, po 10 latach od premiery, Wix umożliwił aktualizację budowania forum. Zastanawiałem się, dlaczego wcześniej nie było takiej opcji. Ale teraz ten kreator stron internetowych jest uważany za wszechstronny.

Oto krótki przewodnik na temat tworzenia darmowego forum Wix:

 • Krok 1: Zarejestruj się w Wix i utwórz stronę internetową.
 • Jak stworzyć darmową stronę forum

 • Krok 2: Wybierz aplikację forum z Wix App Market. Można go znaleźć w sekcji aplikacji społecznościowych (jest wolne).
 • Widok główny forum Wix

 • Krok 3: Teraz otrzymałeś domyślny szablon forum. Jak widać, forum Wix różni się od standardowego widoku forum. Dzięki strukturze kategorii bloków i obrazom z logo wygląda przynajmniej nowocześnie i atrakcyjnie.
 • Krok 4: Załóż swoje forum. Wix ma wiele ustawień forum, ale są one kompaktowe w 6 opcjach menu.
 • Ustawienia forum Wix

 • Krok 5: Wybierz widok postów na forum. Możesz wybrać widok „Karty” lub „Klasyczny”.
 • Forum Wix

 • Krok 6: Opublikuj swoją stronę internetową, a forum będzie aktywne.

Jak widać, proces tworzenia forum jest łatwy i szybki. Nie ma znaczenia, jakie masz doświadczenie w projektowaniu stron internetowych – w samouczku znajdziesz proste i zrozumiałe wskazówki dotyczące projektowania forum.

Jeśli wybierzesz bezpłatny plan Wix, możesz utworzyć witrynę internetową tylko w subdomenie Wix (adres URL Twojej witryny będzie wyglądał jak user.wix [.] com / sitename). Dodatkowo Twoja witryna będzie zawierać baner reklamowy. Myślę, że zgodzisz się, że takie adresy URL i reklamy wyglądają nieprzyjemnie. Nie ma poprawki, że powinieneś subskrybować jeden z płatnych planów, które zaczynają się od 8,50 USD miesięcznie.

W rzeczywistości forum jest przydatnym narzędziem do wykonywania zadań osobistych i biznesowych. Jeśli jesteś właścicielem firmy, połączenie z forum pomoże ci:

 • podnieść reputację witryny (i firmy);
 • zwrócić uwagę użytkowników i potencjalnych partnerów biznesowych;
 • powiększać bazę klientów;
 • przynieść zysk;
 • zwiększyć zaufanie klientów;
 • dodać do ogólnego rankingu wyszukiwarki itp.

Utwórz forum z Wix

2: WordPress + bbPress – darmowa platforma forum online

Wordpress

WordPress – jest nowoczesnym, w pełni funkcjonalnym systemem zarządzania treścią, który zyskał popularność na całym świecie dzięki szerokim możliwościom integracji i profesjonalnemu podejściu do projektowania. Platforma obecnie umożliwia milionom witryn internetowych na całym świecie i słusznie zasługuje na to, aby zostać uznanym za lidera niszowego. Aby w pełni wykorzystać WordPress, musisz posiadać umiejętności kodowania, a także potrzebujesz czasu na opanowanie usługi.

Jeśli chodzi o tworzenie forum za pomocą WordPress, bbPress jest najbardziej odpowiednią opcją. phpBB – jest najlepszą darmową wtyczką forum, która została specjalnie stworzona przez profesjonalnych projektantów stron internetowych WordPress z myślą o wygodzie użytkownika. Wtyczka umożliwia zintegrowanie w pełni funkcjonalnego forum dyskusyjnego ze stroną internetową obsługiwaną przez WordPress. Wtyczka koncentruje się na elastyczności, prostocie, szybkości, jakości i głębokiej integracji z WordPress. To ostatecznie wyzwala godny wynik, na który liczysz.

bbPress

Zalety WordPress + bbPress

 • Bezpłatne korzystanie. Zarówno WordPress, jak i bbPress są łatwe w obsłudze dla wszystkich. CMS nie wymaga pobierania, instalowania i eksplorowania żadnych opłat. To samo dotyczy wtyczki.
 • Prosta konfiguracja. Nie musisz być programistą, aby połączyć się i skonfigurować wtyczkę. Proces jest prosty, szybki i intuicyjny. Podobnie dalsza moderacja wtyczek. Jeśli czegoś nie rozumiesz; nie rozumiesz lub masz wątpliwości dotyczące korzystania z wtyczki (lub CMS), szerokie wsparcie społeczności użytkowników jest zawsze pod ręką.
 • Pełna integracja. Wtyczka jest w pełni zintegrowana z CMS, a Ty uzyskasz bezpośredni dostęp do konta centralnego, a także do zunifikowanego obszaru administracyjnego, aby móc dostosować wymagane ustawienia. Ogólnie rzecz biorąc, wtyczka bbPress wymaga instalacji jednym kliknięciem, która jest szybka i prosta. System oferuje również szczegółowe instrukcje krok po kroku, które z łatwością przeprowadzą Cię przez cały proces.

Podsumowując, WordPress oferuje wiele funkcji dostosowywania projektu i integracji, które pomagają w uruchamianiu i zarządzaniu wszelkiego rodzaju forami, niezależnie od ich wielkości, niszy i złożoności.

Jak zbudować forum za pomocą WordPress

Jeśli masz zamiar rozpocząć forum za pomocą WordPress, zapoznaj się z następującymi wskazówkami, które pomogą Ci z łatwością rozpocząć:

 • Krok 1: Uzyskaj hosting. Jednym z najbardziej rozsądnych rozwiązań jest Bluehost ponieważ jest to najwyższy host, który jest oficjalnie zalecany przez WordPress. Bluehost oferuje prostą instalację jednym kliknięciem, przystępną cenę, szybkie ładowanie strony, elastyczność, bezpieczeństwo, intuicyjny panel sterowania, dostępność dodatków, ochronę przed spamem i wiele innych zalet.
 • Krok 2: Zainstaluj WordPress. Jest to łatwe, szybkie i bezproblemowe. Bluehost zawiera wytyczne, które ułatwiają proces instalacji CMS.
 • Krok 3: Stwórz stronę internetową z CMS i dostosuj jej projekt do twoich niszowych wymagań.
 • Krok 4: Pobierz wtyczkę bbPress i zintegruj go ze swoją witryną, aby uruchomić forum.
 • Krok 5: Dostosuj i skonfiguruj forum. Wybierz wymagany projekt, utwórz kategorie, podkategorie, gałęzie i tematy.
 • Krok 6: Dostosuj ustawienia SEO, aby Twoje forum było dostępne w Internecie. Można to również zrobić poprzez podłączenie wtyczek SEO. W Internecie jest ich wiele i wystarczy wybrać te, które najlepiej pasują do twojego projektu.
 • Krok 7: Opublikuj stronę internetową, aby Twoje forum działało i ciesz się z wyniku.

Tworzenie forum za pomocą WordPress wcale nie jest trudne, jeśli wiesz, jak podejść do tego procesu z maksymalną skutecznością. Powinieneś być świadomy odrobiny wiedzy na temat kodowania, a także głównych działań niezbędnych do wykonania zadania bez żadnych problemów lub wcale. Zwróć uwagę na poniższe kroki, aby nie przeoczyć głównych etapów tworzenia forum.

Utwórz forum za pomocą WordPress

3: uCoz – narzędzie do tworzenia forum i społeczności

uCoz

Tworzenie złożonego forum nie jest już trudnym zadaniem. Istnieje wiele programów dla majsterkowiczów, które pozwalają założyć porządne forum na noc. Jednym z nich jest konstruktor stron internetowych uCoz. uCoz jest skierowany zarówno do użytkowników końcowych, jak i profesjonalistów, ponieważ oferuje zarówno samodzielne, jak i zaawansowane rozwiązania edycyjne.

Bez względu na to, czy jesteś sprawnym programistą z wieloletnim doświadczeniem niszowym, czy też jesteś początkującym, który chce założyć forum osobiste lub biznesowe, uCoz pomoże Ci to osiągnąć..

Zalety uCoz

 • Moduł forum. Moduł jest bezpłatny i łatwy do podłączenia do istniejącej strony internetowej. Pozwala budować fora z dowolną liczbą sekcji w zależności od wymaganej funkcjonalności. Każde utworzone forum ma zestaw właściwości, takich jak state (aktywne lub zamknięte), reguły, ikony, ustawienia hasła, opcje zarządzania użytkownikami itp. Możesz tutaj dodawać i edytować posty, tworzyć przyciski i ikony, dodawać dowolną liczbę wpisów kanałów RSS i wątków na stronie, przesyłać wiele plików jednocześnie itp..
 • Zaawansowany poziom bezpieczeństwa. System zapewnia oszałamiającą ochronę swoich serwerów przed atakami DDoS, co podnosi poziom bezpieczeństwa forum.
 • Połączenie certyfikatu SSL. Możesz podłączyć certyfikat SSL do nazwy domeny, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojej witryny.
 • Możliwość podłączenia forum do istniejącej strony internetowej. System umożliwia uruchomienie oddzielnej strony internetowej forum przy użyciu subdomeny forum (jak forum.site.com) bez względu na twórcę witryny lub system CMS, z którego zbudowano witrynę. Jest to bardzo wygodne, jeśli potrzebujesz forum i nie chcesz zmieniać platformy, na której został uruchomiony.

Chociaż uCoz nie jest wyspecjalizowanym narzędziem do tworzenia stron forum, oferuje bardzo wydajny moduł forum. Można go używać osobno i razem z innymi modułami (Blog, albumy ze zdjęciami, gry online, ankiety internetowe, księgi gości, często zadawane pytania i inne). Dobrą wiadomością jest to, że możesz z niego korzystać bezpłatnie tak długo, jak potrzebujesz. Możesz nawet dodać własną nazwę domeny bez konieczności aktualizacji konta. Jest więc całkowicie wolny od ryzyka. Poniżej znajduje się krótki przewodnik krok po kroku, jak utworzyć forum za pomocą uCoz:

Przeczytaj moje pełne Recenzja uCoz po więcej szczegółów.

Jak stworzyć bezpłatne forum z uCoz

Utworzenie forum za pomocą uCoz jest bardzo łatwe, ale nadal lubimy dokładać krok po kroku:

 1. Zarejestruj się i potwierdź swoją rejestrację. Rejestracja jest bezpłatna i nie wymaga podawania żadnych informacji rozliczeniowych.
 2. Wybierz nazwę domeny. Tutaj muszę zauważyć, że z uCoz masz trzy opcje: 1) użyj subdomeny (https: //sitename.ucoz [.] com /); 2) załączyć wcześniej zakupioną domenę; ta opcja jest dostępna również dla bezpłatnych użytkowników; 3) kup nową domenę za pośrednictwem https: //domains.ucoz [.] Com /.
 3. Utwórz forum uCoz

 4. Wybierz szablon. Znowu będziesz mieć trzy opcje. Po pierwsze, możesz przejść ze standardowym szablonem. Po drugie, możesz stworzyć swój własny projekt. Po trzecie, możesz wybrać płatny z oficjalnego sklepu. Polecam zacząć od jednego z bezpłatnych, standardowych szablonów. Możesz to zmienić w dowolnym momencie. Najnowsze bezpłatne szablony są responsywne i oznaczone przez Google jako przyjazne dla urządzeń mobilnych dla wyników wyszukiwania na urządzenia mobilne.
 5. Lista wzorów uCoz

 6. Włącz moduł forum. Istnieje 22 modułów, w tym Mini czat, ankiety, wydawca, blog, aktualności witryny, testy, forum reklamowe, forum i wiele innych. Jeśli musisz zbudować forum, oczywistym jest, że twoim podstawowym modułem będzie Forum. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby aktywować dodatkowe moduły w celu rozszerzenia funkcjonalności witryny. W ten sposób możesz dodać blog, ankietę, tablicę reklamową, a nawet sklep internetowy, jeśli chcesz. Moduły można włączać i wyłączać w dowolnym momencie.
 7. Moduł forum Wybierz

 8. Dostosuj swoje forum, publikuj treści i rozpocznij transmisję. Teraz nadszedł czas na dostosowanie swojego forum, w szczególności możesz:
  • wybierz ikony dla swojego forum;
  • ustaw liczbę wątków / postów na stronie;
  • ustaw maksymalną długość wiadomości;
  • ustaw maksymalny rozmiar przesyłanego pliku i więcej.

Po zakończeniu dostosowywania funkcjonalności możesz dostosować wygląd swojej witryny. Aby poprawnie edytować szablony, musisz posiadać podstawową wiedzę na temat CSS i HTML.

Zobacz forum uCoz

Moduł Forum jest ściśle powiązany z modułem Użytkownicy, który jest instalowany automatycznie dla każdej strony internetowej. Dostosuj jego ustawienia, aby kontrolować, kto może zostawiać wpisy, moderować wiadomości, przesyłać pliki, tworzyć ankiety, usuwać wątki itp.

Po opublikowaniu witryny możesz nadal korzystać z niej bezpłatnie. Zwróć uwagę na fakt, że wszystkie darmowe konta muszą wyświetlać reklamy. Aby pozbyć się reklamy, zaktualizuj swoją witrynę. Witryny uCoz wolne od reklam zaczynają się od 5,99 USD / mc.

Tworzenie forum za pomocą uCoz jest bardziej skomplikowane niż uruchamianie go za pomocą Wix. Platforma wymaga pewnego stopnia umiejętności kodowania, ale nie oznacza to, że początkujący nie mogą jej opanować, jeśli to konieczne.

Jeśli zrobisz wszystko dobrze i zainwestujesz trochę wysiłku i czasu, kreator stron internetowych pozwoli ci tworzyć w pełni funkcjonalne fora do użytku osobistego lub biznesowego. uCoz działa dobrze przy uruchamianiu niszowych forów (auto, muzyka, kobiety itp.), te społeczności graczy a także lokalne fora sąsiedzkie lub miejskie.

Utwórz forum z Ucoz

4: Grupa Facebook – jeszcze jeden sposób na założenie forum

Grupa na Facebooku

ZA Grupa na Facebooku można uznać za rodzaj alternatywy dla współczesnych forów. Jest to społeczność złożona z zarejestrowanych członków Facebooka, których łączy ten sam pomysł lub łączy te same zainteresowania i cele. Jedną z niezaprzeczalnych zalet każdej grupy na Facebooku jest to, że wszyscy uczestnicy mają już swoje konta, a większość z nich regularnie odwiedza sieć społecznościową. Oznacza to, że regularne aktualizacje grupy będą wyraźnie wyświetlane w kanale, zwiększając w ten sposób widoczność wszystkich wiadomości, wydarzeń, postów i innych rzeczy publikowanych w grupie.

Powinieneś jednak wiedzieć, że potencjał dowolnej grupy na Facebooku jest dość ograniczony. Ponownie jednym z powodów jest konieczność zarejestrowania się w sieci społecznościowej, aby wyświetlić aktualizacje. To zdecydowanie wymaga dodatkowego wysiłku, pragnienia i czasu. Jeśli dana osoba nie ma konta, nie będzie możliwe dołączenie do grupy, oglądanie / udostępnianie ostatnio dodanych postów, dodawanie / wyświetlanie komentarzy itp..

Forum lub grupa Facebook: Plusy i minusy

Jeśli chodzi o tworzenie strony społeczności, forum zawsze było pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl. Z czasem jednak zaczynamy obserwować rosnącą popularność grup na Facebooku. Podobnie jak fora, w większości jednoczą ludzi, którzy mają te same zainteresowania, a także koncentrują się na określonym pomyśle. Rzućmy okiem na wady i zalety forów i grup na Facebooku.

Plusy na forach

 • Dostępność wielu gałęzi i wątków dla bardziej obszernego i szczegółowego pokrycia tematu;
 • Łatwość wyszukiwania wymaganych informacji i wcześniejsze dyskusje;
 • Zaawansowane opcje, takie jak prywatne wiadomości, konfiguracja statusu, formatowanie tekstu i inne;
 • Dostępność profili członków ze szczegółowymi informacjami o użytkowniku;
 • Podpisy pod każdym postem w celu elastycznej i płynnej promocji;
 • Zautomatyzowany dostęp bez potrzeby zatwierdzania każdego członka (niektóre fora mogą jednak mieć poważne ograniczenia);
 • Ulepszona kategoryzacja tematów i postów;
 • Zjednocz użytkowników, którzy są naprawdę zainteresowani określonymi treściami.

Zalety grup na Facebooku

 • Większość użytkowników ma istniejące (nie fałszywe) konta, co zwiększa prawdopodobieństwo rzeczywistego zainteresowania udziałem w grupie;
 • Użytkownicy często odwiedzają swoje konta, a tym samym częściej odwiedzają grupę i częściej uczestniczą w dyskusjach;
 • Szybsze odpowiedzi po;
 • Dostępność aplikacji Facebook na różne urządzenia;
 • Natychmiastowe powiadomienia o aktualizacjach grupy

Teraz, gdy zdajesz sobie sprawę z zalet forów i grup na Facebooku, najwyższy czas skupić się na ich wadach.

Wady forów

 • Większa możliwość napotkania problemów technicznych;
 • Konieczność zachęcania większej liczby użytkowników do lepszych wyników SEO i aktywnego udziału w dyskusjach tematycznych;
 • Trudniej jest założyć forum i jest tu wiele technicznych niuansów;
 • Konieczność podjęcia ulepszonych środków antyspamowych, ponieważ wielu użytkowników celowo tworzy fałszywe konta w celu nieuczciwych działań.

Wady grup na Facebooku

 • Facebook udostępnia teraz tyle informacji, że jego aktualizacje mogą być łatwo utracone wśród innych wiadomości grupy. Jest to niekorzystne zarówno dla właścicieli grupy, jak i jej członków;
 • Konieczność rejestracji i wypełnienia prawdziwego profilu osobistego;
 • Bezwzględna konieczność przestrzegania zasad i warunków korzystania z Facebooka.

Co jest lepsze – forum lub grupa na Facebooku? To Ty decydujesz, że oczywiście tak jak Ty znasz swoje prawdziwe intencje i potrzeby społeczności online. Obie opcje są popularne i można z nich korzystać jednocześnie.

Jednak fora nadal są liderami w tym porównaniu. Są wygodniejsze zarówno dla użytkowników, jak i właścicieli. Obejmują szerokie spektrum tematów w tym samym obszarze zainteresowań. Fora istnieją już od dłuższego czasu niż grupy na Facebooku. Oczywiście, więcej ludzi przyzwyczaiło się do nich i dlatego częściej preferują tę opcję.

5: phpBB – oprogramowanie do budowy forum typu open source

phpBB

phpBB – jest prawdopodobnie najbardziej rozpowszechnionym i popularnym oprogramowaniem do tworzenia forum, które nieustannie się rozwija, aby zapewnić jak najlepszą obsługę. To niezawodny powód, aby umieścić go na liście najlepszych narzędzi do budowania forum. Należy jednak pamiętać, że oprogramowanie jest również najbardziej skomplikowanym sposobem na utworzenie forum.

Programy typu open source nie są łatwe do opanowania i używania. Zdecydowanie wymagają wstępnej wiedzy na temat projektowania stron internetowych i uzyskanie znacznie lepszego wyniku zajmuje dużo więcej czasu. Aby rozpocząć tworzenie forum z oprogramowaniem typu open source, musisz najpierw wybrać jedno i drugie uzyskać nazwę domeny i hosting.

Jeśli jesteś projektantem stron internetowych lub entuzjastą kodowania, może Ci się spodobać pomysł użycia oprogramowania typu open source jako narzędzia do budowania forum. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, ponieważ programy te nie są całkiem bezpieczne z punktu widzenia bezpieczeństwa witryny. Potrzebują również dużo czasu, aby być dobrze opanowanym przez początkujących. Jeśli zdecydowałeś się założyć forum (nawet duże), korzystanie z oprogramowania typu open source nie ma sensu.

Zalety phpBB

 • Popularność. Oprogramowanie to jest obecnie najbardziej rozpowszechnionym rozwiązaniem do budowania forum, które umożliwia użytkownikom dołączenie do wspólnoty myślicieli. Platforma wymaga określonych umiejętności i wiedzy na temat projektowania stron internetowych, aby mogła być wykorzystana na korzyść.
 • Bogata baza rozszerzeń. System oferuje obszerną bazę danych rozszerzeń i stylów, które zostały specjalnie stworzone przez użytkowników dla lepszego tworzenia forum. Bazy danych zawierają różnorodne pakiety obrazów i stylów potrzebne do szybkiego utworzenia i dostosowania twojego forum.
 • Koszt. phpBB jest całkowicie darmowym oprogramowaniem, które można przetestować, a następnie użyć bezpłatnie. Jeśli jest coś, czego nie rozumiesz na temat platformy, istnieje pouczające forum społeczności, w którym wszyscy członkowie (zarówno użytkownicy, jak i personel) są gotowi udzielić pomocy przy wszelkiego rodzaju problemach związanych z systemem.

Jak stworzyć bezpłatne forum z phpBB

 • Krok 1: Uzyskaj hosting. phpBB oficjalnie zaleca używanie Bluehost jako jeden z najbardziej zaufanych i profesjonalnych gospodarzy dostępnych we współczesnej niszy.
 • Krok 2: Pobierz i zainstaluj oprogramowanie. Jeśli masz wystarczającą wiedzę na temat FTP, aby samodzielnie poradzić sobie z instalacją phpBB, zacznij od dekompresji archiwum phpBB do lokalnego katalogu w twoim systemie. Następnie prześlij wszystkie pliki z archiwum do katalogu internetowego na serwerze / hoście, zmień wymagane uprawnienia, skieruj swoją przeglądarkę do lokalizacji z plikami phpBB3, dodając install / app.php lub po prostu zainstaluj / i na koniec zakończ proces instalacji . W tym celu należy wypełnić wszystkie informacje wymagane przez system. Nie zapomnij sprawdzić sposobu działania oprogramowania po instalacji.
 • Krok 3: Zarejestruj się w systemie i zaloguj się do nowo utworzonego konta jako administrator. Uzyskaj dostęp do administracyjnego panelu sterowania, a następnie kliknij kategorię „Fora”, którą tam zobaczysz.
 • Krok 4: Podaj nazwę swojego nowego forum w polu tekstowym, a następnie kliknij przycisk „Utwórz nowe forum”.
 • Krok 5: Skonfiguruj ustawienia dostępne w odpowiednich polach nowego forum, a mianowicie jego nazwę, typ itp.
 • Krok 6: Kliknij przycisk „Prześlij”, który zobaczysz na dole strony po zakończeniu konfiguracji ustawień.
 • Krok 7: Zmodyfikuj nowe uprawnienia forum w zależności od potrzeb, aby zdefiniować listę użytkowników, którzy będą mieli do niej dostęp.
 • Krok 8: Odwiedź stronę indeksu, aby potwierdzić utworzenie nowego forum.

Jak wynika z powyższej listy kroków, proces budowania forum z phpBB nie jest tak prosty w porównaniu z innymi opcjami. Zdecydowanie potrzeba czasu, wysiłku i wiedzy, aby przyzwyczaić się do systemu i założyć z nim forum

Utwórz forum z phpBB

Jak stworzyć udane forum

Aby Twoja witryna forum była sukcesem, powinieneś najpierw zrozumieć, że użytkownicy, którzy dołączają do społeczności internetowych, mają różnorodne zainteresowania i cele. Jest to powszechne nieporozumienie, że tylko entuzjaści muzyki lub osoby, które mają hobby, dołączają do społeczności internetowych, aby znaleźć tam swoich współmyślicieli. To nieprawda. Zainteresowania są różne, podobnie jak fora.

Niezależnie od tego, jaką firmę prowadzisz, użytkownicy zawsze będą chcieli zostać członkami forum w Twojej witrynie, aby być na bieżąco z aktualnościami i aktualizacjami. Forum to idealne miejsce na znalezienie odpowiedzi na wiele palących pytań i pozostawanie w kontakcie z podobnie myślącymi ludźmi za pośrednictwem otwartej komunikacji 24/7. Oto najważniejsze punkty, które forum powinno zawierać, aby odnieść sukces:

 • Logo firmy. Po uruchomieniu forum i upewnieniu się, że działa dobrze, powinieneś obowiązkowo dodać do niego logo swojej firmy. Jeśli planujesz korzystać z forum do indywidualnych celów, pomyśl o utworzeniu własnego logo i włącz je do forum. Ujawni to profesjonalizm i wiarygodność społeczności internetowej, przyczyniając się do jej reputacji.
 • Wzbogacenie. Przeważająca liczba forów zawiera standardowe funkcje i funkcje, więc najlepszym sposobem na nadanie spersonalizowanemu wyglądowi forum jest dodanie dodatków. Dodając na przykład takie hacki, jak np. Dziennik lub sklep, zachęcasz użytkowników do ciągłego wracania do witryny i korzystania z tych opcji.
 • Unikalne style. Domyślne style forum mogą wydawać się nudne w przeciwieństwie do unikalnych. Nie przegap możliwości stworzenia własnego stylu forum. Jeśli nie możesz, skorzystaj z funkcji zintegrowanego zarządzania stylami, aby to zrobić. Może to zająć trochę czasu, ale wynik na pewno będzie tego wart.
 • Niezwykłe oferty. Utrzymanie zainteresowania obecnych członków forum jest znacznie trudniejsze niż przyciągnięcie ich po raz pierwszy. W tym celu warto organizować konkursy i tworzyć niezwykłe oferty, które zachęcą użytkowników do odwiedzenia Twojego forum. Takie konkursy mogą być organizowane na przykład co miesiąc, a nawet nagradzać zwycięzców zachęcającymi nagrodami. To jedna z trików, które naprawdę działają.
 • Zasady. Nie ma forów bez reguł i twoje też nie powinno być wyjątkiem. Nie oznacza to oczywiście, że lista reguł powinna być za długa. Zamiast tego powinien zawierać najważniejsze informacje, o których każdy członek forum powinien wiedzieć. Zestaw zasad ujawnia Twoje profesjonalne podejście do biznesu w ogóle. Zasady mogą się różnić w zależności od specjalizacji twojego forum, więc nie spiesz się z ich przemyśleniem.
 • Uważaj na złośliwych członków. Prowadzenie forum jest często nawet bardziej skomplikowane niż jego uruchomienie. Wynika to z tego, że musisz uważać na różnego rodzaju oszustwa internetowe i złośliwych członków, którzy odwiedzają twoje forum w celu osiągnięcia własnych celów. Jeśli nie wykryjesz takich elementów naraz, Twoja reputacja forum może być zagrożona. Więc weź aktywny udział we wszystkich dyskusjach na forum, aby zidentyfikować spamerów i trolli, im wcześniej, tym lepiej i pozostań świadomy swojej treści na forum.

Top 5 rzeczy, które sprawią, że Twoje forum stanie się popularne

Nie ma jednego zestawu rekomendacji sukcesu i wskazówek dla wszystkich forów. Społeczności online różnią się od siebie, co powoduje konieczność wprowadzenia wszechstronnych funkcji. Możesz jednak nadal korzystać z najbardziej rozpowszechnionych instrukcji, które pomogą zwiększyć popularność forum. Tutaj jest kilka z nich:

 1. Zadowolony. Twoje forum dotyczy treści, których dotyczy. „Użytkownicy mogą odwiedzić to raz lub dwa razy tylko dla zainteresowania, ale jeśli nie znajdą tam czegoś, czego naprawdę potrzebują, prawie nie wrócą. Przy tak wielu dostępnych obecnie forach, znalezienie najbardziej odpowiedniego z nich nie jest już problemem, a Twoim najważniejszym zadaniem jest dodawanie tylko odpowiednich i unikalnych treści, które będą się różnić od tych opublikowanych przez twoich konkurentów.
 2. Członkowie. Sukces i popularność większości forów zależy w dużej mierze od ich członków. Mam na myśli tych, którzy aktywnie uczestniczą w dyskusjach na forum i dodają treści, które mogą być interesujące i przydatne dla innych członków. To jest istota i podstawy każdej udanej społeczności online. Kiedy twoje forum jest wciąż nowe, prawie nie ma wielu członków jednocześnie. To oczywiste. Możesz przejść na dwa sposoby tutaj. Możesz zachęcić znajomych do aktywnego publikowania postów lub zatrudnić kogoś, kto to zrobi, dopóki forum nie zyska popularności. Nie ma nic bardziej skutecznego niż prawdziwi ludzie regularnie publikujący prawdziwe wątki w dyskusjach na forum.
 3. Utwórz przewodnik wideo na forum. Nowoczesne fora często zawierają zaawansowane funkcje, które mogą wydawać się zbyt skomplikowane dla członków społeczności online. Opcje wyszukiwania i przesyłania wiadomości, powiadomienia, publikowanie, podpisy, prywatna komunikacja… To jest niekompletna lista osób, które mogą napotkać na Twoim forum. Stworzenie przewodnika wideo na forum jest najlepszym sposobem na zapewnienie członkom forum informacji, których aktualnie potrzebują.
 4. Weź udział w dyskusjach na forum. Członkowie forum nie mają nic bardziej zachęcającego niż pozostawanie w kontakcie z właścicielem. Najlepszym sposobem na to jest uczestnictwo w codziennych dyskusjach na forum, a nawet prowadzenie rozmów wideo i konferencji online na forum. Jeśli to możliwe, nie przegap okazji, aby od czasu do czasu organizować prawdziwe spotkania z członkami forum. Nic nie może być bardziej wydajne dla użytkowników niż rozmowy w czasie rzeczywistym z właścicielem, który jest szczerze zainteresowany rozwojem społeczności online.
 5. Zaoferuj swoim stałym użytkownikom specjalne stopnie. Z biegiem czasu pojawią się użytkownicy, którzy będą zachwyceni twoim forum i staną się jego stałymi gośćmi. Będą uczestniczyć w codziennych dyskusjach, inicjując w ten sposób komunikację na forum i utrzymując go przy życiu. Jeśli na twoim forum są już tacy członkowie, zdecydowanie warto zaoferować im specjalne stopnie, aby zachęcić do aktywnego uczestnictwa w forum w przyszłości. W ten sposób możesz nagrodzić ich poświęcenie i rozpoznać je w całej społeczności online.

Wniosek

Tworzenie forum jest czasochłonnym, trudnym i dość skomplikowanym procesem, który wymaga określonych umiejętności, wiedzy i nakładów finansowych / wysiłkowych. Złożoność procesu tworzenia forum będzie zależeć od wyznaczonych celów, celów, które chcesz wykorzystać, twoich umiejętności i stopnia świadomości w zakresie projektowania stron internetowych, a także konkretnych niuansów projektowych. Wybór oprogramowania do budowania forum ma również duże znaczenie.

WixWix to wszechstronny kreator stron internetowych, który umożliwia uruchamianie forów poprzez integrację dostosowywanego widgetu forum. Platforma zapewnia szeroki wybór narzędzi do projektowania stron internetowych i zapewnia dostęp do opcji zarządzania forum, które pozwalają uruchomić profesjonalne w pełni funkcjonalne forum. Do tego nie są potrzebne żadne umiejętności kodowania ani projektowania stron internetowych. Wix.com

WordPressWordPress – to współczesny CMS, który zyskał światową popularność dzięki opcjom integracji i potężnym narzędziom dostosowywania. Aby założyć forum za pomocą WordPress, musisz podłączyć wtyczkę bbPress. To oprogramowanie forum pozwala efektywnie uruchamiać i zarządzać wszelkiego rodzaju pełnymi funkcji społecznościami internetowymi. WordPress.org

uCozuCoz – jest popularnym narzędziem do tworzenia witryn dla majsterkowiczów, które zapewnia wyjątkowe doświadczenia w tworzeniu forum poprzez integrację modułu forum. Istnieje wiele narzędzi do wyboru, aby dostosować projekt i nadać mu wymagany wygląd. uCoz.com

Grupa na FacebookuGrupa na Facebooku – to grupa uruchomiona w sieci społecznościowej Facebook, która zjednoczyła ludzi, którzy dzielą te same pomysły, myśli, zainteresowania i chcą dyskutować na tematy, komunikowali się ze współsprawcami i po prostu byli świadomi najnowszych aktualizacji niszowych. Takie grupy są dostępne tylko dla tych użytkowników, którzy mają konta na Facebooku i podejmują decyzję o dołączeniu do nich. Grupa na Facebooku

phpBBphpBB – jest najpopularniejszym oprogramowaniem do tworzenia forum typu open source, którego opanowanie i używanie jest dość trudne. Oprogramowanie jest całkowicie bezpłatne, ale jego uruchomienie i zarządzanie forami wymaga czasu i umiejętności. phpBB.com

Tak więc, jeśli jesteś początkującym, zdecydowanie warto używać Wix, ponieważ jest to obecnie najprostszy i najlepiej wyposażony program do tworzenia stron internetowych, który zawiera potężne narzędzia do budowania forum. System jest tak łatwy w użyciu dla wszystkich, że nie musisz posiadać umiejętności kodowania ani projektowania stron internetowych, aby się do niego przyzwyczaić. Wybór odpowiedniego planu zależy od funkcjonalności Twojego przyszłego forum, a także od wcześniej ustalonych celów.

Czy jesteś zaawansowanym użytkownikiem, który ma zamiar uruchomić bogate w funkcje forum dla szerokiej społeczności użytkowników? Wtedy używanie WordPressa, uCoz lub phpBB będzie dobrym pomysłem. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz opcję, która najlepiej sprawdzi się w Twoim projekcie. Jeśli jednak nie planujesz utworzyć, a następnie zaktualizować więcej niż 1-2 tematów do dyskusji, utworzenie grupy na Facebooku może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie i członków Twojej społeczności online.

W każdym razie fora są nadal częścią sfery mediów społecznościowych i powinny być wykorzystywane jako sposób na tworzenie silnych społeczności i łączenie istniejących społeczności. Mimo stale rosnących sieci społecznościowych fora to nie tylko zapasowa opona. Wygląda na to, że każdy twórca witryny ma forum. Fora nie są martwe.

Zbuduj darmową stronę forum

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map