Jak stworzyć nową stronę internetową .com

Jak stworzyć nową stronę internetową .com


Masz pomysł na nową stronę .com. Opracowałeś jego strukturę, zdefiniowałeś typ i potrzebne funkcje. Innymi słowy, masz gotową makietę narysowaną na kartce papieru. Jednak genialny pomysł to tylko 50% sukcesu. Następnym etapem jest wprowadzenie go w życie. W tym miejscu musisz wybrać odpowiednią metodę budowania strony internetowej.

Wybór zależy całkowicie od zaplecza technicznego i podejścia, które chcesz ustalić. Czy potrzebujesz prostego i szybkiego rozwiązania z wszystkimi funkcjami? A może pragniesz platformy do tworzenia stron internetowych, która zastrzega sobie maksymalną swobodę dostosowywania do obsługi większości procesu ręcznie? Wybór nie jest raczej spacerem po parku, ponieważ przed rozpoczęciem pracy jest wiele problemów, na które należy zwrócić uwagę.

Technologie budowania stron internetowych do wyboru

Chociaż nie jesteś maniakiem technicznym, który nie ma szans na zbudowanie własnej strony internetowej, przeanalizujemy dwie główne opcje dostępne dla początkujących. Obejmowały one budowniczych witryn internetowych i platformy CMS. Oba są bardzo popularne wśród użytkowników i zaspokajają podstawowe potrzeby związane z tworzeniem witryny, choć w inny sposób.

Kreatorzy witryn internetowych

Internetowe narzędzia do tworzenia witryn mają na celu ułatwienie użytkownikom absolutnie żadnych umiejętności technicznych. Są bardzo łatwe w użyciu. Proces budowy trwa zwykle nie dłużej niż 2 godziny. Oprogramowanie jest dostępne jako usługa subskrypcji. Oznacza to, że musisz płacić tylko raz w miesiącu lub raz w roku i korzystać z pakietu dostarczonych narzędzi.

Nie ma znaczenia, czy chcesz zbudować nową witrynę .com lub użyć dowolne inne rozszerzenie domeny. Proces rozwoju pozostanie taki sam, jak wdrożone technologie i metody budowlane.

Kluczowe funkcje definiujące twórców witryn internetowych obejmują:

 • Prostota – większość platform posiada przeciągnij i upuść edytory. Możesz łatwo zmienić strukturę strony lub dodać nowe elementy lub bloki jednym kliknięciem. Edycja bezpośrednia to kolejna świetna funkcja umożliwiająca automatyczne zapisywanie i podgląd wszystkich wprowadzonych zmian.
 • Łatwa personalizacja – aby utworzyć witrynę gotową do użycia, wystarczy wybrać szablon i dodać treść. Z reguły układy mają wstępnie zainstalowane odpowiednie widżety i funkcje, które odnoszą się do określonego typu strony internetowej. Nie musisz instalować ich osobno.
 • Kompleksowe rozwiązanie. Jako model oparty na subskrypcji twórcy stron internetowych nie wymagają dodatkowych manipulacji z domenami i hostingiem. Otrzymasz wszystkie niezbędne zasoby i udogodnienia w ramach wybranego planu.

W rezultacie twórcy stron internetowych wydają się być doskonałym narzędziem bez kodowania, krzywej uczenia się i minimalnej ręcznej obsługi.

Platformy CMS

Miliony razy trafiasz na witryny oparte na CMS podczas surfowania w sieci. Są bardzo popularne wśród początkujących i profesjonalistów stwórz dosłownie dowolny typ strony internetowej tworzyć proste blogi i projekty małych firm w sklepach cyfrowych.

Kluczowym minusem jest to, że im bardziej złożona witryna ma zostać utworzona, tym więcej procesów będzie trzeba wykonać samodzielnie. CMS to przede wszystkim silnik edycyjny, który wymaga dodatkowych dostosowań pod względem funkcji, wtyczek, wyglądu itp. Dobrą wiadomością jest to, że zapewnia on dostęp do kodu źródłowego użytkownikom z zapleczem technicznym do edycji i modyfikacji standardowego szablonu. Zła wiadomość jest taka, że ​​początkujący będą potrzebowali trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak wszystko działa.

W przeciwieństwie do konstruktorów witryn internetowych platformy CMS nie są rozwiązaniem typu „wszystko w jednym”. Oznacza to, że musisz zarejestrować domenę, a także znaleźć platformę do hostowania strony internetowej. Aby ułatwić użytkownikom, niektórzy sprawdzeni dostawcy hostingu oferują proste sposoby integracji, konfiguracji i dostosowywania projektów opartych na CMS.

Kluczowe funkcje definiujące platformy CMS są następujące:

 • Zaawansowane opcje edycji. Mając dostęp do kodu źródłowego szablonu, możesz edytować lub modyfikować dosłownie każdy element swojej przyszłej witryny, ale tylko w przypadku umiejętności programistycznych. Na przykład 90% szablonów WordPress jest zbudowanych na PHP. Aby je dostosować, musisz mieć doświadczenie w kodowaniu PHP.
 • Kontrola budżetu. CMS sam w sobie jest bezpłatny. Nie musisz za to płacić. Rejestracja domeny, hosting, rozszerzenia wtyczek i platformy premium są płatne. Dobrą wiadomością jest to, że możesz wybrać zasoby, które odpowiadają Twojemu budżetowi. Co więcej, niektórzy dostawcy hostingu oferują kompatybilność CMS z podstawowymi funkcjami, które należy już uwzględnić w planie.
 • Kompletny wybór wtyczek. Kreatory witryn internetowych mogą być ograniczone dodatkami i funkcjami. Platformy CMS oferują nieskończone możliwości integracji z tysiącami dostępnych wtyczek. Będziesz jednak musiał je znaleźć, zainstalować, dostroić i zaktualizować ręcznie.

Platformy CMS są z pewnością dobrym wyborem, szczególnie gdy są używane z kompatybilny dostawca hostingu. Na przykład decydujesz się na budowę witryny za pomocą WordPress. Szereg witryn hostingowych oferuje plany zoptymalizowane pod kątem WP, które znacznie ułatwiają proces budowania, nawet dla początkujących.

Niemniej jednak proces ten nie jest w pełni zautomatyzowany w przeciwieństwie do konstruktorów witryn internetowych. Teraz najwyższy czas, aby opisać proces przy użyciu obu opisanych metod budowania.

Tworzenie nowej witryny .com za pomocą Kreatorów stron internetowych

Większość twórców stron internetowych potrzebuje nie więcej niż kilka godzin, aby stworzyć i wdrożyć gotową stronę internetową. Prawdopodobnie poświęcisz więcej czasu na porównywanie i kontrastowanie dostępnych platform. Jednak proces budowy jest prawie taki sam, a wdrażane technologie są podobne.

Krok 1 – Zaloguj się

Kreator stron Wix - zaloguj się

Nie są wymagane żadne specjalne manipulacje. Proces logowania jest taki sam, jak podczas wprowadzania konta e-mail. System poprosi o użycie Gmaila lub profilu społecznościowego do zalogowania się lub wpisania nazwy użytkownika i hasła. W rzadkich przypadkach możesz zostać poproszony o potwierdzenie hasła, co również jest kwestią kilku sekund.

Krok 2 – Wybierz szablon

Z reguły wszystkie szablony są podzielone na określone kategorie, aby ułatwić użytkownikom wybór. Na przykład, jeśli chcesz utworzyć sklep cyfrowy, prawie nie będziesz szukał układu w sekcji Portfolio. Wszystkie szablony są dostosowane do urządzeń mobilnych z trybem podglądu, aby sprawdzić, jak to wygląda.

Wix - Wybierz szablon

Zaawansowani twórcy stron internetowych, którzy korzystać z technologii opartych na sztucznej inteligencji oraz narzędzia do uczenia maszynowego, oferują kilka odpowiednich szablonów na podstawie ogólnych pytań opisujących przyszły projekt. System poprosi Cię o wskazanie funkcji, które chcesz zobaczyć, niszę, nazwę witryny i inne informacje w celu uzyskania gotowych przykładów witryny. Świetny sposób na zaoszczędzenie czasu dla początkujących, ponieważ nie muszą nawet edytować.

Jeśli nadal chcesz utworzyć nową witrynę z pustego miejsca lub użyć szablonu, który ci się podoba z podanej listy, musisz ukończyć następny etap.

Krok 3 – Edytuj i dostosuj szablon

Prawdopodobnie opracowałeś strukturę swojej przyszłej witryny. Teraz wystarczy tylko dodać elementy i bloki, które mu odpowiadają. Kreatory stron internetowych ułatwiają dodawanie, zmianę rozmiaru, usuwanie lub zmianę elementów, a także dodawanie nowych za pomocą prostego i intuicyjnego edytora przeciągania i upuszczania.

Edytor stron Wix

Prześlij zdjęcia, dodaj odpowiednie teksty, wypełnij dane kontaktowe i przejdź do następnego etapu.

Krok 4 – Wybierz plan

Chociaż poprzedni etap nie wymaga żadnych inwestycji, musisz wykupić plan uruchomienia swojej witryny. Ponadto plan określi zestaw funkcji i dodatkowe opcje, które otrzymasz. Na przykład plany wstępne lub bezpłatne są dobre tylko do testowania, ponieważ rzadko zapewniają zaawansowane funkcje lub bezpłatną domenę. Jeśli zdecydujesz się na takie plany, musisz zarejestrować domeny osobno lub użyć domyślnych poddomen.

Plany premium zawierają szerszy wybór opcji, w tym e-commerce, wsparcie premium, bezpłatną domenę z wystarczającą przepustowością i miejscem do przechowywania dla rozwijających się projektów. Z reguły takie pakiety są dość przystępne i zaczynają się od około 10-15 USD miesięcznie.

Krok 5 – Połącz domenę

Po raz kolejny plan obejmuje bezpłatną domenę, wystarczy wpisać ją przy użyciu odpowiednich ustawień witryny. Jeśli zdecydujesz się zarejestrować go osobno, musisz udać się do innego rejestratora, zapłacić za domenę, wrócić do pulpitu nawigacyjnego, ustawić adres IP i odnowić go osobno. Korzystanie z planów z dołączoną bezpłatną domeną wygląda na znacznie wygodniejsze, proste, szybkie i opłacalne.

Krok 6 – Przejrzyj i uruchom na żywo

Po wykonaniu wszystkich poprzednich kroków możesz użyć trybu podglądu, aby sprawdzić, jak projekt będzie działać na komputerach i wersjach mobilnych. Jeśli wynik jest satysfakcjonujący, naciśnij przycisk „opublikuj” i rozpocznij transmisję na żywo.

Kolejną zaletą jest to, że możesz zmienić szablon w dowolnym momencie, a także wejść do kreatora stron w podróży za pomocą aplikacji mobilnej i modyfikować go w razie potrzeby.

Wypróbuj teraz za pomocą Kreatora stron

Tworzenie nowej strony .com z CMS + Hosting

Aby przejść do trybu online z gotową witryną, potrzebujesz miejsca do jej hostowania. Podczas gdy twórcy stron internetowych już oferują hosting, sytuacja z CMS jest nieco inna. Jedynym sposobem wdrożenia jest użycie platformy razem z hostingiem.

Wybór zależy od wybranego typu CMS a także typ witryny, ilość treści, liczbę stron i ogólną złożoność. Niektóre plany hostingowe zawierają dołączoną bezpłatną domenę i jej dalsze płatne odnawianie, inne oferują bezproblemową integrację z wybranym CMS. Ogólne kroki, aby utworzyć witrynę, są następujące:

Krok 1 – Domena i hosting

Możesz albo zarejestrować domenę osobno, albo uzyskać ją w ramach swojego planu hostingowego. Niektóre platformy oferują roczną bezpłatną TLD (domena najwyższego poziomu) w przypadku zakupu pakietu premium z rozszerzoną przepustowością i pamięcią masową. Jest to lepsza opcja niż przełączanie między różnymi stronami internetowymi, gdy konieczne jest odnowienie.

Krok 2 – Wybierz CMS

Aby rozpocząć, musisz wybrać platformę i zarejestrować się. Chodzi o utworzenie jednego konta, które zapewni dostęp do systemu CMS, w którym znajdują się wszystkie narzędzia wraz z edytorem treści. Proces rejestracji jest dość prosty. Utwórz login i hasło, aby w razie potrzeby wejść do pulpitu nawigacyjnego.

Krok 3 – Wybierz i zainstaluj szablon

Teraz musisz wybrać motyw dla swojej przyszłej witryny i zainstalować jego pliki na swoim serwerze. Aby ułatwić ten proces, lepiej jest korzystać z planów hostingowych zoptymalizowanych pod kątem CMS z integracją CMS jednym kliknięciem i łatwą konfiguracją.

Krok 4 – Edytuj swoją witrynę

Wejdź do pulpitu CMS, aby dodać nową zawartość, tworzyć strony, kategorie itp. Tutaj możesz również zainstalować niezbędne wtyczki. Wszystkie procesy powinny być wykonywane ręcznie. Sam motyw jest jedynie planem. Będziesz musiał samodzielnie zarządzać wszystkimi sekcjami witryny, a także lokalizować, instalować, dostosowywać i aktualizować wtyczki, chyba że automatyzacja procesów jest uwzględniona w planie hostingowym.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​większość usługodawców oferuje rozwiązania zoptymalizowane pod kątem CMS. Na przykład, Bluehost oferuje plany zorientowane na WP. Oznacza to, że korzystasz z pełnej funkcjonalności WordPress, oprócz dodatkowych funkcji w obliczu automatycznych aktualizacji, środków bezpieczeństwa, pomocy technicznej itp..

Ostatni problem może być szczególnie ważny dla początkujących, ponieważ większość CMSów nie ma natychmiastowego wsparcia, z wyjątkiem Centrów pomocy, samouczków lub przewodników, które można znaleźć w Internecie. Ogromną rolę może odegrać profesjonalne wsparcie za plecami.

Wypróbuj teraz z CMS

Dolna linia

Obie opcje są dobre do tworzenia nowych stron internetowych od zera. Różnią się jedynie wdrożonym podejściem. Korzystanie z narzędzi do tworzenia witryn wydaje się łatwiejsze i mniej czasochłonne, podczas gdy CMS nadal wymaga krzywej uczenia się, a także dodatkowych wydatków, które mogą przewyższać początkową cenę hostingu.

Jeśli szukasz szybkiego, ale wydajnego sposobu na stworzenie skalowalnej i profesjonalnej strony internetowej bez absolutnie żadnych umiejętności technicznych, twórcy stron internetowych byliby dobrym rozwiązaniem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map