Jak stworzyć stronę internetową bez kodowania

Jak stworzyć stronę internetową bez kodowania


Jeśli masz zerowe umiejętności kodowania, ale nie możesz zrezygnować z pomysłu, aby zostać szczęśliwym właścicielem witryny, istnieją usługi, które umożliwić uruchomienie strony internetowej od zera bez żadnego kodowania. Są to odpowiednie i funkcjonalne systemy zwane twórcami stron internetowych.

Jedną z najbardziej niezwykłych i niezaprzeczalnych zalet twórców stron internetowych jest ich silna koncentracja na potrzebach początkujących. Te usługi są łatwy w użyciu i wygodny nawet ci użytkownicy, którzy nie byli wcześniej zaangażowani w tworzenie stron internetowych, mają zamiar rozpocząć profesjonalne projekty pełne funkcji.

Większość twórców stron internetowych ma intuicyjne pulpity nawigacyjne, darmowe responsywne lub gotowe na urządzenia mobilne szablony oraz zaawansowane narzędzia do dostosowywania projektu, które pomagają w pełni wykorzystać proces projektowania stron internetowych. Inną korzystną cechą twórców stron internetowych jest ich profesjonalna obsługa klienta, która prowadzi użytkownika przez wszystkie etapy procesu tworzenia strony internetowej. Wreszcie, platformy te często pochodzą bezpłatny zintegrowany hosting i wybór nazwy domeny. Umożliwia to tworzenie i publikowanie projektu bezpośrednio na stronie internetowej, co eliminuje potrzebę szukania zaufanego dostawcy hostingu w innym miejscu.

Najlepsze kreatory stron internetowych bez kodu:

 1. Wix – najlepszy kreator stron internetowych do tworzenia stron internetowych bez kodowania
 2. Bluehost – najlepszy hosting z bezpłatnym wbudowanym CMS (WordPress)
 3. uKit – Easy Builder Builder do budowy witryny dla małych firm

Czy masz zamiar przystąpić do tworzenia witryny bez umiejętności kodowania i wstępnego projektowania stron internetowych? Najwyższy czas przyjrzeć się szczegółowo tym platformom, aby określić ich mocne strony i specjalne funkcje, które pomogą uprościć proces. Znajomość tych funkcji pozwoli Ci wybrać najlepszy system, który spełni Twoje indywidualne wymagania i potrzeby w zakresie projektowania stron internetowych.

Wix – najlepszy kreator stron internetowych do tworzenia stron internetowych bez kodowania

Wix - najlepszy kreator stron internetowych do stworzenia osobistej strony internetowej

Nazwa produktu:WIX
Oficjalna strona internetowa:wix.com
Złożoność:Bardzo łatwe
Bezpłatny plan:bez limitu
Plan Premium:od 13 $ / mies
Założony:2006
Kwatera główna:Izrael
Spróbuj za darmo

Wix – to najlepszy kreator stron internetowych do tworzenia stron internetowych bez kodowania. To jest również najpopularniejsza i zaufana platforma który pozwala tworzyć wszelkiego rodzaju projekty, niezależnie od ich specjalizacji, wielkości i poziomu złożoności. Usługa all-in-one słusznie zawiera wiele funkcji, zaawansowane opcje dostosowywania projektu oraz narzędzia niezbędne do uruchomienia strony internetowej i zarządzania nią. Wix oferuje wygodę, łatwość użycia i elastyczność, która łączy się z funkcjonalnością – tego właśnie brakuje większości początkujących w innych twórcach stron internetowych.

Główne cechy

Wix wyróżnia się z tłumu, ponieważ koncentruje się na potrzebach początkujących i dostępności zaawansowanych funkcji, które pozwalają projektować projekty bez jednego wiersza kodu. Do pracy z Wix nie jest również potrzebne tło do projektowania stron internetowych. Wystarczy zarejestrować się w systemie, wybrać wymagane szablony i przejść do procesu dostosowywania projektu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie dokładnie funkcje ma system w magazynie, spójrz na następujące aspekty:

 • Dwie opcje edycji strony – Wix ADI i Standard Wix Editor;
 • Prosty edytor WYSIWYG;
 • Wix App Market z dziesiątkami widżetów, których integracja nie oznacza świadomości kodowania;
 • Bogata kolekcja bezpłatnych, dostosowywanych szablonów gotowych na urządzenia mobilne;
 • Zintegrowane blogi i silniki eCommerce.

Plusy i minusy

Kreator stron internetowych zapewnia dostęp do niezliczonych funkcji, które przyczyniają się do skuteczności tworzenia stron internetowych. System jest wyposażony w poręczny edytor WYSIWYG, który pozwala użytkownikowi kontrolować wszystkie etapy tworzenia strony internetowej i wprowadzać zmiany w razie potrzeby. Wix pozwala również wybrać odpowiednią opcję edycji strony. Początkujący z pewnością docenią możliwość korzystania z zaawansowanego edytora Wix ADI, który pozwala im w pełni wykorzystać Narzędzie sztucznej inteligencji.

Możliwe jest również wybranie i dostosowanie jednego z wielu szablonów, dokonując edycji za pomocą poręcznego przeciągnij i upuść edytor. Aby zwiększyć wydajność witryny, system umożliwia integrację jednego z widżetów z App Market.

Jeśli chodzi o negatywne cechy systemu, należy wspomnieć, że Wix nie pozwala na przełączanie się między szablonami ze względu na bezwzględne podejście do pozycjonowania stosowane przez system. Nie jest też łatwo przyzwyczaić się do deski rozdzielczej systemu, ponieważ jego interfejs wydaje się nieco przeciążony elementami i narzędziami, szczególnie dla początkujących. To samo można powiedzieć o rozszerzeniach App Market. Osobie, która właśnie zarejestrowała się w systemie, nie zawsze jest łatwo wybrać funkcjonalne aplikacje, które najlepiej pasują do ich projektów. Przejrzenie katalogu i sprawdzenie, które dodatki są warte wyboru, zajmuje trochę czasu.

Koszt

Oferty Wix kilka opcji cenowych, które są bardzo niedrogie i pełne funkcji. Bezpłatny plan nigdy nie wygasa i pozwala dowiedzieć się i przetestować wszystkie zintegrowane funkcje platformy. Jak tylko to zrobisz, możesz przejść do wyboru odpowiedniego planu. Tutaj staniesz przed koniecznością wyboru między dwiema grupami planów. Proszę bardzo.

Standardowe plany Wix

 • Kombinacja (13 USD / mies) – do użytku osobistego, bezpłatne połączenie z domeną, bez reklam, bezpłatny hosting;
 • Bez limitu (17 USD miesięcznie) – dla freelancerów i przedsiębiorców, 10 GB przestrzeni dyskowej, nieograniczona przepustowość;
 • Pro (22 USD miesięcznie) – dla pełnego brandingu online, 2 godziny przestrzeni dyskowej na wideo, wbudowane Google Analytics;
 • VIP (39 USD miesięcznie) – w przypadku projektu VIP, profesjonalne logo, wsparcie priorytetowe itp.

Plany biznesowe / eCommerce

 • Business Basic (23 USD miesięcznie) – akceptacja płatności online;
 • Business Unlimited (27 USD miesięcznie) – platforma eCommerce, narzędzia rozwoju biznesu, aplikacje biznesowe dla przedsiębiorców;
 • Biznesowy VIP (49 USD / mies) – nieograniczona przepustowość i przestrzeń do przechowywania wideo, kompletny pakiet Wix;
 • Enterprise (500 USD / mies) – kompleksowe rozwiązanie biznesowe zapewniające wysoką wydajność i bogatą kolekcję narzędzi.

Wix jest również znany z szerokiego i częstego wyboru ofert specjalnych, programów lojalnościowych i rabatów. System oferuje również 14-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy użytkownikom, którzy nie lubią wybranych przez siebie subskrypcji.

Wypróbuj Wix za darmo

Bluehost – najlepszy hosting z bezpłatnym wbudowanym CMS (WordPress)

Nazwa produktu:Bluehost
Oficjalna strona internetowa:bluehost.com
Złożoność:Powyżej średniej
Bezpłatny plan:
Plan Premium:od 2,95 $ / mc
Założony:2003
Kwatera główna:USA
Spróbuj teraz

Bluehost – jest potężnym, w pełni funkcjonalnym i zaufanym dostawcą hostingu z bezpłatnym wbudowaniem System zarządzania treścią WordPress. Co więcej, WordPress oficjalnie zaleca Bluehost jako najlepsza firma hostingowa do przechowywania utworzonych za jej pomocą projektów. Nic dziwnego, że Bluehost zapewnia dostęp do niezliczonych opcji i narzędzi, które przyczyniają się do funkcjonalności stron internetowych opartych na WordPress.

Główne cechy

Bluehost ma charakterystyczny zestaw funkcji, które umożliwiają bezpieczne przechowywanie projektów opartych na WordPress. Platforma zapewnia dostęp do wielu atrakcji, które przydadzą się każdej stronie. Oprócz planów cenowych, możliwości instalacji jednym kliknięciem, mnóstwa wtyczek i skryptów, istnieje kilka innych funkcji, które wyróżniają system na tle innych:

 • Zaawansowane aplikacje i dodatki dla różnych typów stron internetowych;
 • Różne opcje tworzenia stron internetowych, przy użyciu edytora Gutenberga i grafiki Wtyczka Elementor;
 • Możliwość integracji wtyczek;
 • Bogaty rynek aplikacji, dodatków i skryptów;
 • Rozbudowane aplikacje eCommerce i biznesowe.

Plusy i minusy

Jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych za pomocą WordPress, użytkownik ma wiele zalet. Przede wszystkim możliwe jest wybranie odpowiedniej opcji edycji projektu w zależności od twoich umiejętności, potrzeb i stopnia zaawansowania w projektowaniu stron internetowych. Możesz albo skorzystać ze zintegrowanego edytora Gutenberga, który został niedawno wprowadzony przez system i przypomina budowniczych stron internetowych z ich prostym i bezkodowym podejściem do edycji stron internetowych. Druga opcja zakłada użycie zintegrowanego edytora wizualnego Elementor – bezpłatnego zintegrowanego narzędzia do tworzenia stron internetowych, zaprojektowanego dla projektów WordPress. Wtyczka jest wyposażona w zintegrowane funkcje przeciągania i upuszczania oraz intuicyjny interfejs, który pozwala nietechnicznym użytkownikom tworzyć i dostosowywać wysokiej jakości strony internetowe.

Jeśli chodzi o wady pracy z systemem, przyzwyczajenie się do niego zajmuje trochę czasu. Integracja wtyczek / widżetów oznacza również pewną niszową świadomość, ale nie jest to duży problem dla użytkowników chętny do opanowania systemu i korzystania z niego w przyszłości.

Koszt

Chociaż WordPress jest całkowicie darmowym narzędziem do tworzenia stron internetowych, nadal istnieje potrzeba hostowania stron internetowych uruchomionych za jego pomocą. Tutaj przyda się Bluehost. Firma umożliwia wybór spośród kilku subskrypcji. Obejmują one:

 • Plan podstawowy (3,95 USD / mies) – nieograniczona przepustowość, 50 GB miejsca na dysku, bezpłatne połączenie SSL, regularne aktualizacje WordPress;
 • Plan Plus (5,45 USD / mc) – nieograniczona przepustowość i pamięć, możliwość tworzenia dowolnej liczby stron internetowych, nieograniczonej liczby domen i kont e-mail, 200 USD na specjalne oferty marketingowe;
 • Choice Plus (5,45 USD / mc) – wszystkie nieograniczone funkcje, ekspert antyspamowy, tworzenie kopii zapasowych stron internetowych, prywatność domen.

Jak wspomniano powyżej, wszyscy nowo zarejestrowani użytkownicy otrzymują bezpłatną domenę bonusową za pierwszy rok użytkowania systemu. Pod koniec tego okresu domena będzie kosztować około 12–14 USD rocznie.

Wypróbuj Bluehost teraz

uKit – Łatwy kreator stron internetowych do budowy witryny dla małych firm

Nazwa produktu:Zestaw
Oficjalna strona internetowa:ukit.com
Złożoność:Super łatwe
Bezpłatny plan:14 dniowy okres próbny
Plan Premium:od 4 $ / mies
Założony:2015 r
Kwatera główna:Federacja Rosyjska
Spróbuj za darmo

uKit – to łatwy w obsłudze program do tworzenia stron internetowych założyć i zarządzać witryną małej firmy od zera. Jest to również jedna z najtańszych platform, która została stworzona z myślą o potrzebach początkujących. uKit jest tak prosty i wygodny dla początkujących, że nie wymaga wiele wysiłku i czasu, aby tworzyć z nim wysokiej klasy projekty. Niezależnie od tego, na czym się skupiasz i jaką posiadasz umiejętności projektowania stron internetowych, na pewno będziesz w stanie odkryć i wykorzystać cały zestaw funkcji.

Główne cechy

Kreator stron internetowych wyróżnił się jako bogaty w funkcje i prosty system do uruchamiania projektów biznesowych. Łatwość użycia i intuicyjny pulpit są zrozumiałe dla wszystkich od pierwszych chwil pracy z systemem. Ponadto platforma zapewnia dostęp do profesjonalnej pomocy technicznej i pomocnych samouczków, które upraszczają proces tworzenia strony internetowej. Spójrz teraz na inne najważniejsze elementy systemu:

 • Nieznaczna krzywa uczenia się dla początkujących;
 • Zbiór darmowych responsywnych szablonów;
 • Szeroki wybór widżetów;
 • Wygodny i intuicyjny edytor „przeciągnij i upuść”;
 • Możliwość integracji aplikacji innych firm.

Plusy i minusy

Istnieje dostęp do bogatej kolekcji elastycznych, dostosowywalnych szablonów, które można przełączać na dowolnym etapie procesu projektowania strony internetowej. Użytkownicy mogą również wybierać i integrować wiele widżetów i aplikacji innych firm bez potrzeby edycji kodu. uKit jest również znany z intuicyjnego i prostego pulpitu, który jest zrozumiały dla wszystkich użytkowników. Na uwagę zasługuje również obsługa klienta, która przyspiesza proces tworzenia strony internetowej.

Mówiąc o wadach kreatora stron, warto wspomnieć o braku bezpłatnego planu, który mógłby zapewnić dodatkową możliwość eksploracji systemu dla początkujących. Jeśli planujesz projektować duże witryny z wieloma funkcjami lub projekty eCommerce za pomocą uKit, nie jest to najlepszy wybór. Działa świetnie w przypadku małych i średnich projektów.

Koszt

uKit jest jednym z najtańsi twórcy stron internetowych, których koszt nie wpływa na jakość i zestaw funkcji. Oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny, aby przetestować dostępne opcje i cztery płatne abonamenty. Są to:

 • Minimalny (5 USD / mies) – niestandardowe połączenie nazwy domeny, nieograniczone powiadomienia SMS, wsparcie 24/7, nieograniczona liczba stron, odwiedzających i miejsce na dysku, opcja tworzenia kopii zapasowych, bezpłatny hosting, ponad 200 profesjonalnych projektów;
 • Basic (10 USD / mies) – obsługa czatu na żywo, zintegrowane Google Analytics, brak praw autorskich do systemu, potężne narzędzia do śledzenia statystyk, dostęp do szablonów premium;
 • eCommerce (12 USD miesięcznie) – bezpłatny 14-dniowy okres próbny, wszechstronne opcje wysyłki i płatności, rozbudowane ustawienia koszyka, wybór waluty, akceptacja płatności online (PayPal, Wallet One itp.);
 • „Pro” (15 USD / mies) – niestandardowa integracja kodu, niestandardowa aplikacja do schematu kolorów, zaawansowana funkcjonalność eCommerce.

Wypróbuj uKit za darmo

Budowanie strony internetowej bez kodu: najlepszy przewodnik

Aby uruchomić projekt bez wiersza kodu, musisz wykonać kilka prostych kroków. Nie potrzebujesz żadnych specjalnych umiejętności ani doświadczenia w projektowaniu stron internetowych, aby je skutecznie ukończyć, ponieważ są one przeznaczone specjalnie dla użytkowników bez znajomości programowania. Tutaj są:

1. Procedura rejestracji

Po wybraniu odpowiedniego narzędzia do tworzenia witryn musisz oczywiście zarejestrować się w wybranej usłudze. Z reguły można to zrobić na dwa sposoby – poprzez przesłanie wiadomości e-mail i aktywację linku potwierdzającego lub użycie jednego z kont sieci społecznościowych (Facebook i Google to najbardziej rozpowszechnione opcje). Oba warianty są szybkie, proste i skuteczne.

2. Wybór szablonu

Po wejściu do systemu nie oczekuj, że od samego początku zostaniesz przekierowany do deski rozdzielczej (chociaż niektóre systemy to robią). Przeważająca liczba usług oferuje możliwość wyboru szablonu, który będzie najlepiej pasował do niszy, w której pracujesz, narzędzi, których planujesz używać, oraz funkcjonalności, którą chcesz mieć. Szablony są wszechstronne, a niektóre systemy pozwalają na wybór pustych płócien do absolutnego zaprojektowania strony internetowej od zera.

3. Nazwa domeny

Wybór Nazwa domeny ma również duże znaczenie, gdy przejdziesz do tworzenia strony internetowej. Z reguły twórcy stron internetowych domyślnie oferują subdomeny za darmo, ale ta opcja działa dobrze tylko w przypadku, gdy zamierzasz przetestować funkcje systemu. Nie więcej. Jeśli naprawdę masz długoterminowe plany, zapoznaj się z zintegrowane opcje domeny i hostingu większość ofert twórców stron internetowych. Innymi słowy, system zapewni możliwość wyboru jednej z domen na podstawie nazwy Twojej firmy. Możesz także podłączyć swój własny.

4. Rozwój projektu

Gdy tylko wybierzesz szablon, który ci się podoba i masz nazwę domeny, aby opublikować witrynę internetową, gdy będzie gotowa, najwyższy czas pracować nad dostosowaniem projektu. Ogólnie rzecz biorąc, twórcy stron internetowych mają potężne narzędzia do nadania projektowi wymaganego projektu. Będziesz mieć możliwość wyboru między różnymi wariantami układów, tła, ikon, stylów, czcionek, opcji integracji kuchni i wideo oraz innych elementów projektu. Po prostu wybierz te, które najlepiej przyczynią się do dostosowania Twojej witryny z Twojego punktu widzenia.

5. Dodawanie treści

Projektowanie układu witryny i ogólny urok projektu to znaczący etap procesu tworzenia stron internetowych, ale… to tylko część tego. Treści są tym, czego większość użytkowników szuka w Twojej witrynie. Musisz dołożyć wszelkich starań, aby wyszukiwać, wybierać i przesyłać tylko interesujące informacje dotyczące specjalizacji witryny (firmy). Obejmuje to zdjęcia, filmy, ankiety, artykuły i co nie.

6. Ustawienia SEO

Następnym krokiem, który musisz przejść, jest konfiguracja parametrów SEO dla Twojej witryny. Jeśli chcesz, aby Twój projekt uzyskał wyższe pozycje w wyszukiwarkach, wypełnij metatagi i inne ustawienia SEO.

7. Publikacja strony internetowej

Ostatnim etapem rozwoju Twojej witryny jest jej publikacja. Jednak zanim to zrobisz, dokładnie sprawdź wszystkie elementy i treść swojej witryny. Gdy tylko upewnisz się, czy witryna jest gotowa do publikacji – zrób to i obejrzyj wynik!

Dolna linia

Budowa witryny bez kodowania jest wyzwaniem, ale nie ma w tym nic niemożliwego, jeśli korzystasz z narzędzi do tworzenia witryn. Systemy te obejmują szeroki zakres funkcji, narzędzi i opcji. Sprawiają, że tworzenie stron internetowych jest płynnym, prostym i przyjemnym procesem.

Wix, Zestaw i Bluehost (WordPress) to platformy, które świetnie nadają się do tworzenia różnego rodzaju stron internetowych w zależności od twoich specjalnych potrzeb, intencji i budżetu. Podczas gdy Wix jest profesjonalnym kompleksowym rozwiązaniem do tworzenia stron internetowych, uKit koncentruje się głównie na tworzeniu witryn dla małych firm. Z kolei Bluehost to dobry wybór, jeśli chodzi o projektowanie projektów za pomocą WordPress i hosting ich za pomocą bezpiecznej i niedrogiej platformy.

Wszystkie opcje są warte uwagi. Zapoznaj się z każdą usługą przed dokonaniem wyboru, który najlepiej pasuje do określonych zadań tworzenia stron internetowych.

Utwórz stronę internetową ZA DARMO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map