Jak stworzyć stronę internetową dla dzieci

Jak stworzyć stronę internetową dla dzieci


Internet nie jest już miejscem, w którym gromadzą się tylko dorośli. Więc jeśli twoje dzieci spędzają czas w Internecie, dlaczego nie pomóc im w budowie ich pierwszej witryny? Może to być zabawny i bezpieczny sposób na zabawę online.

Pamiętaj, że mówimy o twórcach witryn dla dorosłych. Chociaż są tak intuicyjne, że nawet dzieci mogą z nich korzystać, nie są przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Ale rodzice mogą je wykorzystać, aby pokazać, jak łatwo i szybko można zbudować stronę internetową.

W tym momencie zastanawiasz się, czy istnieją niszowe narzędzia do tworzenia witryn dla dzieci. Szczerze mówiąc, nie udało nam się znaleźć żadnych przyzwoitych usług. Znaleźliśmy kilka usług internetowych oznaczonych jako „twórcy witryn dla dzieci”, ale kiedy się zarejestrowaliśmy, byliśmy bardzo rozczarowani.

Zamiast tego pokażemy Ci jedne z najłatwiejszych narzędzi do tworzenia witryn, których możesz nauczyć dzieci, jak przesyłać zdjęcia, ponownie łączyć strony i tworzyć unikalne treści.

Wix – najlepszy kreator stron internetowych dla dzieci

Kreator stron Wix

Wix – jest najpopularniejszym, łatwym w obsłudze i wygodnym narzędziem do tworzenia stron internetowych, które zapewnia intuicyjne i przyjazne dla użytkownika środowisko do tworzenia stron internetowych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Mimo że system nie ma żadnych oddzielnych programów edukacyjnych ani ofert, nadal jest doskonałym miejscem, aby pokazać dzieciom, czego potrzeba, aby założyć, dostosować i opublikować wysokiej jakości stronę internetową. System działa świetnie na rozwój strona internetowa firmy, małe i średnie sklepy internetowe, portfele a nawet strony promocyjne. Wielofunkcyjny charakter usługi sprawia, że ​​jest to świetny wybór do stworzenia strony internetowej dla dzieci.

Funkcje Wix

 • Edytor wizualny. Edytor Wix jest zabawny i bardzo łatwy w obsłudze. Podobnie jak większość takich platform, Wix pozwala na wizualny sposób tworzenia stron internetowych, dzięki edytorowi przeciągnij i upuść / WYSIWYG. Kolorowy panel sterowania jest łatwy w obsłudze – nigdy się tam nie zgubisz.
 • Wix ADI i edytor standardowy. Korzystanie ze standardowego edytora to świetne rozwiązanie, które pomaga dziecku samodzielnie zaprojektować stronę internetową z systemem, eksplorować panel sterowania i eksperymentować z zestawem narzędzi. Zastosowanie Funkcja Wix ADI, z kolei pozwoli dziecku zobaczyć, jak przebiega proces tworzenia strony, i weźmie w nim aktywny udział.
 • Szablony gotowe na urządzenia mobilne. Kreator stron internetowych może się pochwalić jedną z najbogatszych kolekcji szablonów, która obecnie obejmuje ponad 550 projektów. Dziecko ma możliwość wyboru dowolnego projektu, który mu się podoba i rozpoczęcia jego dostosowywania. Inną opcją jest rozpoczęcie od całkowicie pustego motywu i dostosowanie go od zera.
 • App Market – Kreator stron internetowych zapewnia dostęp do obszernego App Market z dużą ilością bezpłatnych i płatnych widżetów, które można zintegrować z projektem. Dziecko nie musi korzystać z płatnych aplikacji podczas eksploracji zestawu funkcji kreatora stron internetowych, a korzystanie z bezpłatnych widżetów może mieć pozytywny wpływ na jego umiejętności projektowania stron internetowych.
 • Blogowanie – Wix jest wyposażony w potężny zintegrowany silnik blogowania, który umożliwia uruchomienie w pełni funkcjonalnego bloga. Jest to miły rodzaj projektu, który może być interesujący dla dzieci chcących zorganizować internetową społeczność współpracowników lub po prostu zarządzać osobistym blogiem, aktualizując go regularnie.
 • Bezpłatny plan – Wix ma darmowy plan, który obejmuje nieograniczony czas. Oznacza to, że dziecko może stworzyć stronę internetową bez żadnych opłat, ćwicząc i doskonaląc umiejętności projektowania stron internetowych. To dobry początek dla wszystkich!

Eksploracja Wix nie zajmie dużo czasu, ale dziecko będzie mogło wyrazić swobodę twórczą, eksperymentując z narzędziami do dostosowywania szablonów i opcjami dostępnymi w systemie.

Czytaj także: Recenzja Wix.

Wypróbuj Wix za darmo

uCoz – całkowicie darmowy kreator stron internetowych

uCoz: darmowy program do tworzenia stron internetowych

uCoz – jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych przedstawicieli niszy budowania stron internetowych. Wyróżnia się z tłumu dzięki imponującemu i bogatemu zestawowi funkcji, potężnej funkcjonalności i wielu opcjom dostosowywania projektu. Usługa działa dobrze w przypadku prostych stron internetowych do użytku osobistego, blogów, witryn biznesowych, forów, stron docelowych, portfeli, a nawet sklepów internetowych. Dziecko może łatwo opanować system, aby tworzyć z nim ciekawe strony internetowe.

Funkcje uCoz

 • Przyjazny dla użytkownika interfejs. System ma prosty i intuicyjny interfejs, który jest łatwy do zrozumienia nawet dla dzieci. Wszystkie elementy i sekcje są tutaj na swoich miejscach.
 • Pełny dostęp do edycji kodu. uCoz zapewnia pełną kontrolę nad opcjami edycji CSS i HTML, umożliwiając w ten sposób głębsze dostosowanie strony. W ten sposób dziecko będzie mogło nauczyć się podstaw programowania i ćwiczyć umiejętności.
 • Struktura oparta na modułach. Kreator stron internetowych zawiera listę wygodnych i łatwych w użyciu modułów (blog, forum itp.), Które dziecko może aranżować i modyfikować w zależności od potrzeb. Moduły przydadzą się dziecku, umożliwiając mu zastosowanie wszechstronnego podejścia do procesu tworzenia stron internetowych. Umiejętności te można dalej zastosować na przykład do stworzenia strony internetowej jego strony internetowej lub drużyny sportowej.
 • Bogaty wybór szablonów. uCoz oferuje ponad 20 kategorii gotowych szablonów. Kolekcja jest regularnie aktualizowana, aby zapewnić swobodę wyboru. Istnieje również możliwość zainstalowania własnego motywu, aby nadać swojej witrynie indywidualny wygląd.
 • Darmowa wersja. uCoz ma darmową wersję, która nigdy nie wygasa, ale oferuje bogaty zestaw narzędzi, aby zapewnić przyzwoite i wciągające doświadczenie w tworzeniu stron internetowych. Istnieje nawet możliwość podłączenia własnej domeny bez żadnych kosztów tutaj.

uCoz to idealny kreator stron internetowych dla dzieci, który odkrywa podstawy tworzenia stron internetowych. Jego interfejs jest zrozumiały dla wszystkich użytkowników, bez wyjątku. System jest bezpłatny dla wszystkich, odsłaniając przydatne informacje o projektowaniu stron internetowych i niuanse systemowe w łatwy do zrozumienia sposób. Ta wiedza i umiejętności umożliwią ponadto tworzenie wysokiej jakości stron internetowych odpowiadających potrzebom dziecka. uCoz zakłada także eksplorację podstawowych technologii internetowych, takich jak CSS, HTML, PHP, łączenie domen i zarządzanie nimi itp. Te funkcje mają duże znaczenie dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki w niszach projektowania stron internetowych.

Czytaj także: Recenzja uCoz.

Wypróbuj uCoz za darmo

WordPress – darmowy i najłatwiejszy CMS

Kreator stron internetowych WordPress

WordPress – jest najbardziej popularny bezpłatny CMS typu open source, który jest stosunkowo łatwy w użyciu dla dzieci. System został początkowo uruchomiony jako platforma blogowa, ale później rozwinął się w platformę typu „wszystko w jednym” z potężnym zestawem funkcji. Korzystając z WordPress, Twoje dziecko będzie mogło tworzyć różne typy stron internetowych, zaczynając od prostych stron docelowych i projektów osobistych, aż po złożone portfele, blogi, sklepy internetowe i strony internetowe dla firm.

Funkcje WordPress

 • Łatwość użycia. WordPress to najłatwiejszy i najwygodniejszy CMS dla dzieci. Intuicyjny pulpit nawigacyjny i łatwy w obsłudze interfejs sprawiają, że platforma jest godnym wyborem dla rodziców, którzy chcą nauczyć swoje dzieci podstaw tworzenia stron internetowych w prosty i zrozumiały sposób.
 • Darmowy wybór szablonów. WordPress jest znany z wielu bezpłatnych szablonów, które są zarówno zintegrowane, jak i dostępne online. Jakość szablonu jest na przyzwoitym poziomie. Są responsywne iw pełni konfigurowalne. Rozsądnie jest używać wstępnie zaprojektowanych motywów WordPress na stronie dla dzieci, które są w 100% zabezpieczone przed złośliwym kodem.
 • Potężny silnik blogowania. CMS wyróżnia się z tłumu dzięki potężnemu silnikowi blogowania. Twoje dziecko będzie mogło założyć i zarządzać osobistym blogiem, ćwicząc w ten sposób umiejętności tworzenia stron internetowych.
 • Wtyczki. WordPress jest wyposażony w bogaty wybór wtyczek, które są dostępne w magazynie lub można je pobrać z Internetu. Integracja wtyczek przyczyni się w szczególności do poprawy wydajności witryny i atrakcyjności wizualnej.
 • Rozbudowane opcje edycji kodu. Korzystając z systemu, dzieci mogą uczyć się i korzystać z umiejętności edytowania kodu w celu lepszej prezentacji projektu i unikalnego tworzenia projektu.
 • Silne wsparcie społeczności. Jedną z niezaprzeczalnych zalet tego systemu jest jego potężny i silny forum społecznościowe które mogą pomóc dzieciom znaleźć odpowiedzi na ich pytania i rozwiązać każdy napotkany problem.
 • Darmowy wybór hostingu. WordPress zapewnia użytkownikom swobodę wyboru, jeśli chodzi o wybór hostingu. Jeśli więc Twój syn lub córka utworzyli witrynę internetową, którą warto opublikować w Internecie, możesz wybrać hosting, który preferujesz.

WordPress to znany CMS, który jest całkowicie darmowy dla wszystkich, którzy zamierzają stworzyć stronę internetową w subdomenie (jeśli dostawca hostingu obsługuje taką bezpłatną opcję). System jest najpopularniejszym i najłatwiejszym w użyciu rozwiązaniem do budowania stron internetowych dla dzieci, oferującym wiele narzędzi do budowania stron internetowych, a nawet opcję edycji kodu, która może poprawić wydajność i atrakcyjność wizualną projektu.

Wypróbuj WordPress teraz

Jak nauczyć dziecko budować witrynę internetową

Niezależnie od tego, czy to Twoje dziecko pragnie opanować „naukę” w zakresie projektowania stron internetowych, czy to Ty chcesz zainteresować się tworzeniem stron internetowych, musisz stworzyć listę rzeczy do zrobienia, która pomoże Ci ukończyć proces z łatwością. Więc od czego zacząć i jakie są te niezbędne kroki, aby znaleźć się na tej liście? Zobaczmy teraz krótki przegląd.

 1. Ujawnij pojęcie „strony internetowej”. Co to jest strona internetowa? Jak to działa? Do czego służy i jakie są najpopularniejsze typy stron internetowych, które można utworzyć? To są podstawowe pytania, które powinieneś porozmawiać ze swoim dzieckiem, zanim jeszcze przejdziesz do procesu tworzenia strony internetowej. Ważne jest, aby Twoje dziecko zrozumiało rzeczywiste cele, jakie może spełniać witryna internetowa, oraz faktyczne powody, dla których ludzie mogliby ją uruchomić.
 2. Omów popularne narzędzia do tworzenia stron internetowych. Następnym krokiem jest podanie informacji o dostępne narzędzia do tworzenia stron internetowych. Podkreślenie, że podstawowa wiedza na temat kodowania jest pożądana, jeśli Twoje dziecko naprawdę chce odnieść sukces w tworzeniu stron internetowych. Należy jednak zauważyć, że istnieją specjalne usługi – twórcy stron internetowych – które są tworzone specjalnie z myślą o potrzebach i umiejętnościach początkujących. Systemy te są w większości wyposażone w przyjazny dla użytkownika i intuicyjny interfejs i umożliwiają obserwowanie każdego etapu procesu tworzenia witryny (jak również wynik końcowy) w edytorze wizualnym. Ma to duże znaczenie dla początkujących, w tym dzieci.
 3. Skoncentruj się na podstawowych aspektach projektowania stron internetowych. Przed przystąpieniem do tworzenia witryny musisz zapoznać swoje dziecko z podstawami projektowania stron internetowych. Poinformuj go o ogólnej strukturze witryny – nagłówku, treści i stopce – oraz innych niezbędnych elementach, na które składa się standardowa witryna.
 4. Pozwól swojemu dziecku stworzyć własną stronę internetową. Teoria jest świetna i jest naprawdę ważna, ale nic nie nauczy twojego dziecka lepiej niż praktyka. Wybierz więc narzędzie do tworzenia witryn, które najbardziej odpowiada Tobie i Twojemu dziecku, wybierz pusty szablon i… zapewnij swojemu dziecku całkowitą swobodę działania. Pozwól mu / jej eksperymentować z dostępnymi narzędziami do projektowania stron internetowych, elementami strony internetowej i opcjami. Może to zająć trochę czasu, ale naprawdę warto, ponieważ Twoje dziecko nauczy się wyrażać swoją kreatywność i pomysły w procesie tworzenia strony internetowej zamiast korzystać z gotowych rozwiązań projektowych.
 5. Omów podstawy SEO. Jak tylko szablon strony internetowej będzie gotowy, najwyższy czas powiedzieć dziecku o podstawach optymalizacji pod kątem wyszukiwarek i jego roli w udanej promocji strony. Łatwo jest wyjaśnić, że: jeśli twoje dziecko chce, aby jego nowo utworzona strona internetowa stała się dostępna online dla jego przyjaciół lub kolegów z klasy, na przykład poprawne skonfigurowanie SEO jest koniecznością.
 6. Uzyskaj nazwę domeny. Oczywiste jest, że poprawa pozycji SEO nowo utworzonej strony internetowej jest niemożliwa bez odpowiedniej nazwy domeny. Powiedz swojemu dziecku o istota nazwy domeny i jak powinien wyglądać idealnie. Wyjaśnij, jak wybrać odpowiednią domenę i jak połączyć ją ze stroną internetową. Jedynym możliwym sposobem na to jest uzyskanie domeny dla strony internetowej poprzez zakup płatnej subskrypcji. Można jednak również uzyskać domenę za darmo. Aby dowiedzieć się szczegółów, przeczytaj ten artykuł.

Tak, będzie to wymagało pewnych inwestycji finansowych, ale stanie się ważną częścią procesu edukacyjnego, co pozwoli ci wyjaśnić znaczenie wyboru domeny w praktyce. Co więcej, Twoje dziecko będzie również czuć się odpowiedzialne i „dorosłe”, aby korzystać z płatnego planu, co będzie dodatkową zachętą do dalszej pracy nad dalszym rozwojem bloga / strony internetowej. Oczywiście to rozwiązanie działa świetnie dla nastolatków. Jednak podczas pracy z młodszym dzieckiem na początek wystarczy darmowy plan.

Posiadanie strony internetowej jest zaletą samą w sobie, ponieważ osiągnięcie większości celów biznesowych lub osobistych jest prawie niemożliwe bez wysokiej jakości prezentacji online. Dlatego tak ważne jest, aby nauczyć dzieci podstaw tworzenia stron internetowych. W dłuższej perspektywie może to być całkiem dobra inwestycja w ich dalszą edukację i rozwój zawodowy. Bez względu na przyszły zawód twoich dzieci podstawowa wiedza na temat projektowania stron internetowych i tak nie będzie bezużyteczna. Nigdy nie wiadomo, co dokładnie przyda się Twojemu dziecku. Dlaczego więc nie skupić się na tym interesującym i tak modnym zawodzie razem?

Utwórz stronę internetową dla dzieci

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map