Jak stworzyć stronę internetową i ją hostować?

Czy potrafisz sobie wyobrazić świat, w którym tworzenie i hosting strony internetowej to bułka z masłem? Platforma do tworzenia stron internetowych wprowadza w życie ten prosty pomysł. Chociaż sieć WWW może ukryć kilka przeszkód dla blogerów, firm, freelancerów i innych właścicieli witryn, nowoczesne oprogramowanie do tworzenia stron internetowych ma na celu ułatwienie procesu tworzenia, publikowania i uruchamiania.


Twórcy stron internetowych zamienili globalną sieć w bardziej demokratyczne środowisko, niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć profesjonalistę teczka, blog, strona korporacyjna lub sklep cyfrowy. Wystarczy wybrać platformę, która spełni Twoje oczekiwania, jeśli chodzi o ceny, niezawodność, przepustowość i inne ważne aspekty. W tym artykule dokonamy przeglądu wszystkich kroków i problemów związanych z budowaniem i hostingiem witryny przy użyciu wiodących narzędzi do budowania stron internetowych.

Jak przygotować witrynę internetową do hostowania?

Pierwotny proces hostingu strony internetowej wymaga kilku istotnych kroków. Oprócz zaprojektowania strony internetowej musisz także zarejestrować unikalną nazwę domeny. Następnie musisz znaleźć wiarygodnego dostawcę hostingu z planem i cenami spełniającymi Twoje wymagania. Ostatnim etapem jest połączenie nazwy domeny i dostarczenie jej do hostingu.

Bez konstruktorów witryn wszystkie te kroki trzeba było wykonywać osobno. Oznacza to niekończące się godziny poszukiwania zaufanej firmy hostingowej. Co więcej, kilku początkujących poradziłoby sobie z założeniem strony internetowej na nowym hostingu. Wymaga pewnych umiejętności i wiedzy. Twórcy stron internetowych są rozwiązaniem kompleksowym. Pozwalają ci:

 • Zbuduj stronę internetową od podstaw – prosty interfejs i funkcja przeciągnij i upuść ułatwiają utworzenie nowej witryny w ciągu kilku godzin;
 • Połącz nazwę domeny – większość twórców stron internetowych zawiera w swoim planie bezpłatne nazwy domen trzeciego poziomu. Tymczasowe rozwiązanie w przypadku, gdy nie masz własnej zarejestrowanej domeny;
 • Opublikuj i hostuj swoją witrynę – po zakończeniu projektowania witryny możesz ją opublikować jednym kliknięciem. Platforma zapewniała bezpłatny hosting, a także jego utrzymanie i wsparcie.

W rezultacie nie ma potrzeby przeprowadzania konserwacji. Nie trzeba surfować po sieci w poszukiwaniu firm hostingowych w Internecie. Wszystkie usługi i narzędzia są dostępne w jednym miejscu. Oszczędza czas i pieniądze.

Czytaj także:
Jak zrobić stronę internetową bez hosta

Najlepsi twórcy stron internetowych do hostowania strony internetowej

Twórcy stron internetowych są doskonałym rozwiązaniem dla początkujących. Wystarczy wybrać odpowiednią platformę, która spełni Twoje wymagania. Sprawdziliśmy wiele ofert w Internecie i wybraliśmy dwa najlepsze narzędzia. Przyjrzyjmy się bliżej ich funkcjom hostingu.

Wix – Kreator stron internetowych z bezpłatnym hostingiem stron internetowych

Strona główna Wix

Wix zapewnia swoim użytkownikom własne usługi hostingowe. Kreator stron internetowych działa w przeglądarce. Z tego powodu nie trzeba pobierać ani instalować dodatkowego oprogramowania. Po prostu zaloguj się, zaprojektuj swoją stronę i zacznij z nią żyć. Platforma ma bezpłatny abonament, który obejmuje 500 MB przestrzeni dyskowej i 1 GB przepustowości. Twoja strona będzie działała na nazwie domeny Wix trzeciego poziomu, jeśli jej nie masz.

Wix - edytor stron

Problem można rozwiązać za pomocą dowolnego z płatnych planów Wix. Zapewniają bezpłatną domenę na okres jednego roku z dalszym płatnym przedłużeniem. Cena jest stała dla wszystkich planów, pomimo wybranego planu. Plany Unlimited, E-Commerce i VIP oferują nieograniczoną przepustowość i pojemność od 10 do 20 GB. Brzmi świetnie dla witryn o złożonej strukturze i dużej ilości plików do pobrania w przyszłości. Plan Combo wygląda jak elastyczne rozwiązanie dla tych, którzy nie wymagają ogromnej przestrzeni dyskowej i przepustowości (odpowiednio 2 i 3 GB).

Wypróbuj Wix teraz

uKit – Business Builder WWW z nieograniczoną ilością miejsca na dysku

Strona główna uKit

Nieograniczone miejsce do przechowywania jest prawdopodobnie główną zaletą uKit, jeśli chodzi o hosting strony internetowej. Każdy plan oferuje nieograniczoną liczbę stron, pamięć i przepustowość. Ponadto platforma zawiera określony algorytm, który automatycznie optymalizuje pliki multimedialne użytkownika, takie jak zdjęcia i obrazy.

Edytor uKit

Ta funkcja powoduje szybsze ładowanie i płynniejszą pracę witryny bez niszczenia wydajności strony internetowej, a ogólna charakterystyka i ustawienia pozostają takie same. Lepsza prędkość ładowania może mieć pozytywny wpływ na czynniki rankingu wyszukiwarki.

Co więcej, uKit ma wielokrotnie nagradzaną funkcję, która pozwala właścicielom witryn poprawić mobilność. Możesz teraz sprawdzić, jak wygląda Twoja witryna na smartfonach i tabletach. Możesz edytować jego wygląd mobilny, usuwać lub ukrywać niepotrzebne bloki, zmieniać tło i więcej, aby uzyskać wyjątkową mobilną reprezentację.

Wypróbuj uKit teraz

Jak mogę hostować stronę internetową, którą stworzyłem?

Na koniec skończyłeś projektować stronę internetową. Najwyższy czas opublikować go, aby ludzie mogli go zobaczyć online. To tutaj musisz wybrać odpowiedni plan z odpowiednimi usługami hostingowymi. Wybór zależy głównie od rodzaju posiadanej witryny, jej złożoności, funkcji, struktury i liczby plików, które zamierzasz pobrać.

Na przykład witryny handlu elektronicznego wymagają bardziej elastycznej funkcjonalności, a blogerzy bardziej koncentrują się na treści i plikach multimedialnych. Z tego powodu rozważ następujące kroki, aby hostować utworzoną przez siebie witrynę:

 1. Określ typ strony internetowej mieć jasną wizję jego przyszłej funkcjonalności. Pozwoli ci zdecydować o niezbędnej przestrzeni dyskowej i przepustowości. Blogi i portfele nie wymagają ogromnych udogodnień hostingowych. Oznacza to, że prawie nie potrzebujesz planu premium z nieograniczoną ilością miejsca, chyba że zamierzasz opublikować bardziej złożoną witrynę.
 2. Poznaj potrzebne zasoby. Wyobraź sobie, że prowadzisz sklep cyfrowy. Prawdopodobnie chciałbyś mieć w swoim planie dodatkowe funkcje, takie jak narzędzia handlu elektronicznego, konta e-mail i nieograniczona przepustowość, aby przyspieszyć pobieranie strony. Z reguły wszystkie te funkcje są zawarte w osobnym planie handlu elektronicznego lub VIP.
 3. Bezpieczeństwo i wsparcie. Niektóre platformy oferują indywidualną obsługę klienta, jeśli chodzi o plany VIP. Z drugiej strony, narzędzia do tworzenia witryn są bardzo łatwe w użyciu, chyba że witryna ma skomplikowaną strukturę. Z drugiej strony bezpłatne próby i plany pozwolą Ci zrozumieć, czy możesz poradzić sobie z procesem budowy, czy nie.
 4. Miej wielkie marzenia. W przeciwieństwie do tradycyjnych dostawców hostingu, twórcy stron rezerwują wystarczająco dużo miejsca na rozwój witryny. Nie koncentrują się one wyłącznie na udostępnianiu hostingu i zapewniają elastyczne opcje oprogramowania od razu po wyjęciu z pudełka.

Jak będzie wyglądać moja witryna w sieci?

Twórcy stron wydają się być narzędziem oszczędzającym czas dla początkujących. Nie musisz szukać niezajętej nazwy domeny i połączyć ją ze swoją witryną. Platformy do tworzenia witryn internetowych oferują bezpłatną 3-poziomową nazwę domeny, jeśli nie masz własnej. Ale jest to rozwiązanie tymczasowe.

Z drugiej strony, na pewno chcesz, aby Twoja strona wyglądała bardziej profesjonalnie i godnie zaufania, prawda? Zwłaszcza jeśli chodzi o witryny firmy. Sklepy cyfrowe i profesjonalne portfele.

Z tego powodu, wybranie SLD (domena drugiego poziomu) wygląda na lepszy pomysł. Pozwoli Ci to zbudować lepszą reputację witryny i wyróżnić się z atrap jednodniowych witryn specjalizujących się głównie w spamowaniu i oszustwach. SLD stworzy dobrą reprezentację i wygląd witryny w globalnej sieci. Ponadto możesz w dowolnej chwili połączyć się z bieżącą stroną internetową.

Czytaj także:
Jak zrobić stronę internetową z własną nazwą domeny

Dolna linia

Twórcy stron internetowych są z pewnością łatwiejszą ścieżką do stworzenia witryny od podstaw i hostowania jej. Zapobiegają marnowaniu godzin na szukanie zaufanego dostawcy hostingu. Nie musisz wydawać dodatkowych pieniędzy na nazwę domeny, chociaż w przyszłości możesz chcieć użyć TLD w celu lepszej reprezentacji witryny.

Użytkownicy mogą wybierać spośród różnych cech, a także przepustowości i przestrzeni dyskowej w zależności od potrzeb swojej witryny. Nie muszą zajmować się utrzymaniem i wsparciem hostingu. Twórcy stron internetowych wydają się być wszechstronnym rozwiązaniem, które można uruchomić za jednym kliknięciem przycisku.

Załóż własną stronę internetową

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map