Jak stworzyć stronę internetową Kościoła za darmo

Jak stworzyć stronę internetową Kościoła za darmo


Dzięki szybkiemu zaangażowaniu w Internet i digitalizacji społeczeństwa, 96% pastorów używa komputerów i urządzenia do wejścia do globalnej sieci. Nic dziwnego, że organizacje non-profit i charytatywne również chcą być reprezentowane online. Na przykład strona internetowa kościoła zapewnia szerszy zasięg, a także możliwość przyciągnięcia większej liczby osób do społeczności. Co ważniejsze, takie podejście zapewni miesiące po miesiącach więcej odwiedzających przez drzwi kościoła.

Kluczowym problemem jest to, że większość organizacji i wspólnot religijnych obawia się radzenia sobie z procesem budowy, uważając go za zbyt skomplikowany i drogi. Kościoły, które mają witryny, były zmuszone płacić tysiące dolarów przy zatrudnianiu zespołów programistycznych, nie wiedząc, że istnieje bezpłatne rozwiązanie do tworzenia witryny kościoła od podstaw.

Powody, dla których Kościół powinien stworzyć stronę internetową

Zanim zbliżymy się do procesu budowy, musimy wyjaśnić kilka rzeczy. Czy pasterze rozumieją znaczenie posiadania strony internetowej kościoła? Jakie to przyniesie korzyści? Jak pomoże utrzymać zaangażowanie społeczności? Aby zrozumieć znaczenie tej procedury, dowiedzmy się, jakie kluczowe korzyści kościół ma mieć miejsce.

Powód 1 – Darowizny i wkład

Strona internetowa oferuje nowe możliwości w zakresie pozyskiwania funduszy. Kościoły mają teraz bezpieczny i legalny sposób korzystania z datków charytatywnych, a także otrzymywania darowizn cyfrowych. Jak już powiedzieliśmy, globalna cyfryzacja ma ogromny wpływ na wszystkie transakcje, które przetwarzamy codziennie.

Według najnowszych statystyk, 60% odwiedzających jest gotowych przekazać darowiznę, podczas gdy prawie połowa wszystkich kościołów pozwala odwiedzającym na korzystanie z kart kredytowych. Strona internetowa kościoła ułatwi przetwarzanie tych funduszy, podczas gdy zbór będzie miał łatwiejszy i szybszy sposób na przekazanie darowizny pomimo lokalizacji lub czasu.

Powód 2 – wprowadzenie do publicznej wiadomości

Innym kluczowym powodem jest szansa na przedstawienie przywódcom Kościoła opinii publicznej. Wykorzystaj w pełni swoją stronę internetową i wyróżnij niektóre z najpopularniejszych programów, usług lub wydarzeń. Pozwól swojej społeczności zagłębić się w sposób, w jaki faktycznie wchodzisz w interakcję z chodzącymi do kościoła, jakie usługi świadczysz itp.

Niektórzy odwiedzający wstydzą się odwiedzić kościół po raz pierwszy. Strona internetowa sprawi, że poczują się nieco bardziej komfortowo, ponieważ już teraz mają niezbędne informacje na temat odwiedzania tego miejsca. W rezultacie mamy czynnik zachęty.

Powód 3 – Podziel się swoimi wydarzeniami online

Dni papierowych kalendarzy i broszur minęły. Nie są warte tych pieniędzy, biorąc pod uwagę szybsze i prostsze sposoby dystrybucji informacji. Kościoły nie muszą już wydawać tysięcy dolarów na materiały drukowane.

Strona internetowa ułatwia dzielenie się nadchodzącymi wydarzeniami i spotkaniami za pośrednictwem różnych kanałów, w tym sieci społecznościowych, społeczności cyfrowych itp. Z jednej strony utrzymujesz szacunek dla zboru. Z drugiej strony oszczędzasz pieniądze i poszerzasz uznanie kościoła w sieci.

Powód 4 – Utrzymuj zaangażowanie społeczności

Każdy odwiedzający chętnie wnosi swój wkład w społeczność. Ludzie chcą w jakikolwiek sposób uczestniczyć w życiu kościoła. Na przykład musisz naprawić dach i nie naprawić go samodzielnie. Pomocne informacje o możliwościach serwowania na stronie pozwolą ci znaleźć osobę gotową pomóc.

Nie chodzi o proszenie o pomoc. Główną ideą jest zachęcenie wolontariuszy i członków społeczności gotowych do dzielenia się lub pomocy. Strona internetowa ułatwia informowanie zboru o misjach służących, a także o nadchodzących wydarzeniach.

Powód 5 – Zaangażowanie w proces uczenia się

Strona internetowa kościoła pozwala zwiększyć zaangażowanie w naukę religii. Na przykład możesz użyć platformy, aby zaprosić więcej osób do przyłączenia się do grup modlitewnych, a także do udziału w otwartych studiach biblijnych. Każdy członek społeczności będzie mógł wybrać program lub działanie do wzięcia udziału bezpośrednio na stronie internetowej.

Aby wprowadzić w życie taką koncepcję, konieczne może być zatrudnienie zespołu programistów, który rozważy złożoność witryny lub zdecyduje się na tańszą, szybszą i łatwiejszą opcję w obliczu Wix. System jest bardziej funkcjonalny i elastyczny w porównaniu z witrynami do budowania kościołów, które czasami są dość ograniczone funkcjami lub narzędziami do wdrożenia. Ponadto, oprócz Wix, nie oferują wiele w zakresie projektowania i dostosowywania.

Jednocześnie kosztowne projekty mogą czasami wydawać się bezużyteczne i mają zerowy efekt, co oznacza zatrudnianie niestandardowych programistów będzie stratą czasu. Właśnie dlatego postanowiliśmy wskazać niektóre z kluczowych kroków w tworzeniu strony internetowej kościoła. Zobaczysz wszystkie etapy procesu budowania za pomocą Wix – darmowego i łatwego w użyciu narzędzia do tworzenia stron internetowych zaprojektowanego dla nie-techników.

5 kroków do stworzenia strony Kościoła za darmo

Wix

Wix – to kreator stron internetowych SaaS. Oznacza to, że można uzyskać do niego dostęp bezpośrednio z przeglądarki bez konieczności pobierania dodatkowego oprogramowania. Kluczową zaletą jest to, że jest niezwykle łatwy w użyciu nawet dla pastorów, którzy prawie nie mają wiedzy technicznej, szczególnie w projektowaniu lub programowaniu stron internetowych.

Po drugie, platforma wygląda na bardziej elastyczną w porównaniu do specjalizujący się w kościele twórcy stron internetowych. Wix oferuje bogatszy zestaw funkcji, który pozwala wyjść poza zwykłą strukturę i zbudować bardziej angażujące miejsce przy niższych kosztach.

Wystarczy zalogować się i dodać potrzebne elementy do strony. Po trzecie, Wix ma bezpłatny plan, który jest świetny dla organizacji non-profit, które chcą zaoszczędzić kilka dolarów. Jeśli chodzi o proces budowy, przygotuj się do wykonania następujących kroków.

Krok 1. Zaloguj się

Jako rozwiązanie SaaS, Wix nie wymaga pobierania oprogramowania. Musisz mieć tylko komputer podłączony do Internetu. Wejdź na stronę Wix, naciśnij przycisk „Zaloguj się”, podaj hasło i adres e-mail (opcjonalnie możesz użyć społecznościowego konta Google) i rozpocznij proces budowania.

Mamy nadzieję, że masz już aktywny e-mail. Jeśli nie, zalecamy utworzenie konta Google, aby móc korzystać z bezpłatnych usług, które oferuje, w tym Gmail. Możesz go również użyć do logowania w przyszłości, bez konieczności ciągłego wpisywania hasła i wiadomości e-mail.

Krok 2. Wybierz szablon

Wix ma osobną kategorię układów z responsywnymi szablonami odnoszącymi się do religii, organizacji non-profit i organizacji charytatywnych. Wystarczy przejrzeć wszystkie dostępne opcje i wybrać tę, która Ci się podoba. Z reguły szablony mają już zintegrowane bloki, które mogą być potrzebne w przyszłości.

Szablony kościoła Wix

W tym samym czasie. Możesz dowolnie zmieniać strukturę i dodawać dodatkowe elementy, przestawiać istniejące i wiele więcej. Proces jest bardzo łatwy dzięki wbudowanemu edytorowi przeciągania i upuszczania.

Krok 3. Dostosowanie

Następnym krokiem jest dodanie wszystkich funkcji, o których wspominaliśmy wcześniej:

 • Strona główna – otrzymasz niestandardową stronę główną dostarczoną przez niestandardowy szablon. Jednak Wix pozwala przesyłać nowe zdjęcia, kopiować i wklejać odpowiednie teksty do sekcji, zmieniać ustawienia ogólne, wskazywać tytuł i opis strony itp..
 • Edytor strony głównej kościoła Wix

 • Kalendarz wydarzeń – Wix ma ogromny wybór widżetów dostępnych z jego strony Rynek. Lista zawiera liczne aplikacje zdarzeń oprócz czasu odliczania (dobre narzędzie zachęcające), przypomnienia, proste kalendarze, przeglądarki wydarzeń i wiele innych. Wybierz ten, który Ci się podoba i dodaj go do potrzebnej strony.
 • Menedżer zdarzeń Wix

 • O nas Blok – możesz albo użyć wstępnie ustawionej sekcji O nas, która jest dołączona do szablonu, albo wybrać inny blok z listy na pulpicie nawigacyjnym o innym projekcie i formacie. System oferuje kilka układów sekcji O nas.
 • Wix o nas sekcja

 • Nasze rzeczy – po raz kolejny wybrany szablon może zawierać gotową sekcję opisującą personel. Jednocześnie kolekcja bloków ma dodatkowe oferty z układami sekcji naszego zespołu. Wybierz ten ze zdjęciami i krótkimi opisami, aby przedstawić swoim pracownikom.
 • Wix nasz dział zespołu

 • Strona kontaktowa – Wix oferuje zaawansowane rozwiązania, takie jak strona kontaktowa & Widżet telefonu, aby utworzyć w pełni funkcjonalną stronę z informacjami kontaktowymi. Możesz też użyć niestandardowego bloku i po prostu wpisać swój telefon, adres e-mail i adres. Konieczne może być również dodanie lokalizacji na mapie. Tutaj przydaje się płynna integracja z Mapami Google. Pobierz widżet, wpisz adres i wyświetl go w witrynie.
 • Informacje kontaktowe Wix

Krok 4. Promuj swoją witrynę

Oczywiście pastorzy nie są ekspertami od SEO w tworzeniu i promowaniu treści. Z drugiej strony, Wix oferuje kilka prostych narzędzi, aby wyróżnić się, a także podnieść lokalny SEO SEO.

Wix SEO

Panel sterowania zapewnia dostęp do ustawień, w których możesz wskazać słowa kluczowe, edytować tytuły i opisy stron, zmieniać adresy URL, aby były bardziej przyjazne SEO itp. Dodaj przyciski społecznościowe, aby promować swoją witrynę w mediach społecznościowych. Połącz widżet udostępniania społecznościowego, aby umożliwić odwiedzającym ponowne publikowanie treści na ich kontach społecznościowych.

Krok 5. Uruchom na żywo

Jeśli zdecydujesz się stworzyć darmową stronę kościoła w Wix, musisz mieć domenę. Innymi słowy, musisz zarejestrować go osobno lub wybrać płatny plan Wix oferuje roczną bezpłatną domenę. Zła wiadomość na temat bezpłatnego abonamentu polega na tym, że ma on ograniczoną przepustowość i dostęp do Marketplace. Na zawsze może nie wystarczyć, jeśli planujesz dodać dużo treści ze zdjęciami, filmami, wydarzeniami itp.

Lepszym pomysłem jest zakup planu Combo kosztującego zaledwie 13 USD miesięcznie. Zawiera już roczną domenę z hostingiem i wszystkie główne funkcje zawarte w pakiecie. Podłącz domenę w ustawieniach ogólnych witryny, wyświetl podgląd witryny, upewniając się, że działa ona dobrze na urządzeniach mobilnych, i naciśnij przycisk „opublikuj”. Twoja strona jest gotowa na przyjęcie pierwszych gości.

Jak widać, Wix posiada wszystkie niezbędne narzędzia, aby ożywić wszystkie niezbędne funkcje strony kościoła. Upewnij się tylko, że nie przegapisz najważniejszych rzeczy i nie przeciążaj swojej witryny bezużyteczną sekcją, która może wprowadzić w błąd potencjalnych użytkowników. Skoncentruj się na prostej i przejrzystej strukturze z uwzględnieniem wszystkich omawianych bloków.

Wniosek

Posiadanie strony internetowej kościoła jest dobre, ilekroć chcesz utrzymać zaangażowanie zboru, a także przyciągnąć więcej odwiedzających do drzwi kościoła. Dzięki nowoczesnym technologiom nie ma potrzeby zatrudniania zewnętrznych programistów i zapłacić tysiące dolarów.

Wix jest kompleksowym rozwiązaniem z wystarczającą liczbą narzędzi do wdrożenia wszystkich podstawowych funkcji witryny kościoła. Ponadto ma bezpłatny plan dla projektów z zarejestrowaną domeną. Jest bardzo łatwy w użyciu stosunkowo tanie plany premium dla tych, którzy chcą mieć wszystkie funkcje w jednym miejscu.

Utwórz stronę internetową Kościoła za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map