Jak stworzyć stronę internetową od zera

Jak stworzyć stronę internetową od zera


Czy naprawdę potrzebuję strony internetowej? To pytanie powstaje, czy planujesz przedstawić swoją małą firmę, czy rozpocząć masową kampanię na rzecz globalnego zasięgu. Odpowiedź brzmi tak.

Posiadanie strony internetowej jest niezbędne dla osób prywatnych, freelancerów, firm, międzynarodowych korporacji i firm dowolnej wielkości. Drugie pytanie dotyczy tego, jak zbudować nową witrynę od podstaw.

To tutaj większość początkujących opiera się o ścianę. Przy tak wielu rozwijających się technologie budowania stron internetowych do wyboru, niektórzy mogą pomylić wybór najlepiej pasującego. Wybór będzie zależeć głównie od złożoności projektu, kluczowych celów, rodzaju strony internetowej, budżetu i zaplecza technicznego.

W tym ostatecznym przewodniku dokonamy przeglądu wszystkich dostępnych narzędzi i technologii tworzenia stron internetowych, aby podkreślić zalety i wady, kluczowe funkcje i korzyści, jakie przynoszą. Bądźcie na bieżąco!

Contents

Najlepsze usługi do tworzenia witryny od podstaw:

 1. Wix – najlepszy program do tworzenia stron internetowych od podstaw
 2. WordPress – darmowa platforma (CMS) do budowy dowolnej witryny internetowej
 3. uKit – Najłatwiejszy kreator stron internetowych dla małych firm
 4. Shopify – kompleksowa platforma e-commerce do sprzedaży online
 5. Squarespace – Universal Builder Builder dla początkujących
 6. Weebly – Prosty sposób na stworzenie strony internetowej od zera
 7. Przepływ sieciowy – jedno z najlepszych programów do tworzenia witryn internetowych

Wix – najlepszy program do tworzenia stron internetowych od podstaw

Nazwa produktu:WIX
Oficjalna strona internetowa:wix.com
Złożoność:Bardzo łatwe
Bezpłatny plan:bez limitu
Plan Premium:od 13 $ / mies
Założony:2006
Kwatera główna:Izrael
Spróbuj za darmo

Wix – to najlepszy program do tworzenia stron internetowych, który pozwala tworzyć od podstaw bogatą w funkcje witrynę. Platforma istnieje od ponad 14 lat, stając się najlepszym miejscem docelowym dla milionów użytkowników na całym świecie. System działa świetnie na rozwój różne rodzaje projektów, niezależnie od stopnia złożoności, funkcjonalności i specjalnych aspektów projektowych. Co więcej, system nie wymaga żadnej znajomości kodowania, ponieważ jest absolutnie intuicyjny, wygodny i łatwy w użyciu dla początkujących i profesjonalistów w zakresie projektowania stron internetowych.

Główne cechy

Wix jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przeciągnij i upuść twórców stron internetowych, który wyróżnia się z tłumu dzięki bogatemu zestawowi funkcji. Spełniają różnorodne potrzeby w zakresie tworzenia witryn internetowych. Spójrz teraz na najważniejsze cechy kreatora stron internetowych:

Plusy i minusy

Jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych, Wix umożliwia wybranie jednej z dwóch opcji edycji. To są Wix ADI i edytor standardowy. Pierwsze rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w przypadku nietechnicznych, którzy nie mają czasu lub nie chcą zawracać sobie głowy złożonymi niuansami projektowania stron internetowych. Druga alternatywa to lepszy wybór dla doświadczonych projektantów. Kreator stron internetowych oferuje również setki gotowych szablonów z możliwością dostosowania, zaawansowane narzędzia do dostosowywania projektu, zintegrowane blogi i silniki eCommerce, bogaty App Market z dużym wyborem zintegrowanych widżetów i rozszerzeń.

Mówiąc o wadach, Wix nie ma istotnych wad. Interfejs systemu jest nieco przesycony funkcjami, widżetami i narzędziami, co może być nieco mylące dla początkujących. Kreator stron internetowych nie pozwala na przełączanie się między szablonami i nie ma tutaj opcji edycji kodu. Mimo że Wix App Market obfituje w widżety, nie wszystkie mają godną jakość. Te wady nie mają jednak poważnego wpływu na funkcjonalność systemu.

Koszt

Polityka cenowa Wix jest przystępne dla wszystkich. System ma całkiem niezły darmowy plan. Nigdy nie wygasa, a zatem można go użyć do przetestowania całej funkcjonalności platformy przed uaktualnieniem do jednego z jej płatnych planów.

Standardowe plany Wix

 • Kombinacja (13 USD / mies) – brak banerów systemowych, bezpłatny hosting i połączenie z domeną;
 • Bez limitu (17 USD miesięcznie) – 10 GB przestrzeni dyskowej, nieograniczona przepustowość;
 • Pro (22 USD miesięcznie) – zintegrowane narzędzia do zbierania statystyk i Google Analytics, 2 godziny przestrzeni dyskowej na wideo;
 • VIP (39 USD miesięcznie) – profesjonalne logo, wsparcie priorytetowe itp.

Plany biznesowe / eCommerce

 • Business Basic (23 USD miesięcznie) – akceptacja płatności online;
 • Business Unlimited (27 USD miesięcznie) – platforma eCommerce, narzędzia rozwoju biznesu, aplikacje dla przedsiębiorców;
 • Biznesowy VIP (49 USD / mies) – nieograniczona przepustowość i przestrzeń do przechowywania wideo, kompletny pakiet Wix;
 • Enterprise (500 USD / mies) – kompleksowe rozwiązanie biznesowe zapewniające najwyższą funkcjonalność i maksymalną liczbę narzędzi.

Kreator stron internetowych często oferuje rabaty i oferty specjalne, aby zwiększyć lojalność klientów i zachęcić nowych użytkowników do przyłączenia się do systemu. Istnieje również 14-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy w przypadku, gdy z jakiegoś powodu nie jesteś zadowolony z jednego z płatnych planów.

Wypróbuj Wix za darmo

WordPress – darmowa platforma (CMS), aby zbudować dowolną witrynę

Nazwa produktu:WordPress
Oficjalna strona internetowa:wordpress.org
Złożoność:Powyżej średniej
Bezpłatny plan:bez limitu
Plan Premium:od 2,95 $ / mc
Założony:2003
Kwatera główna:Na całym świecie
Spróbuj za darmo

WordPress – to najpopularniejszy darmowy CMS na świecie, który można wykorzystać do budowy dowolnego rodzaju strony internetowej. System oferuje obecnie ponad 25 milionów stron internetowych na żywo, a wiele innych jest w budowie. Początkowo uruchomiony jako platforma blogowa oparta na treści, WordPress wyrósł na wielofunkcyjny instrument do budowania stron internetowych z mnóstwem wspaniałych funkcji i maksymalną swobodą dostosowywania.

Główne cechy

WordPress zapewnia szeroką listę funkcji, które to umożliwiają uruchomić różne typy stron internetowych, w tym blogi, portfele, witryny biznesowe, sklepy internetowe i inne. Wielozadaniowy charakter systemu CMS przyczynia się do funkcjonalności systemu, ale pociąga za sobą również nakład pracy / czasu niezbędny do maksymalnego wykorzystania systemu. Zobacz teraz główne funkcje WordPress:

 • Natura typu open source, która zapewnia pełny dostęp do kodu źródłowego projektu;
 • Potężny silnik blogów;
 • Płynna i bezproblemowa instalacja CMS, która zapewnia łatwość użytkowania dla początkujących i profesjonalistów w zakresie projektowania stron internetowych;
 • Setki zintegrowanych wtyczek związanych z różnymi niszami;
 • 100% swobody dostosowywania projektu, która zapewnia wysokiej jakości wygląd i wydajność strony internetowej.

Plusy i minusy

WordPress wyróżnił się jako w pełni funkcjonalny system zarządzania treścią, który pozwala na wiele możliwości integracji. System jest wyposażony w zestaw wbudowanych szablonów, widżetów, rozszerzeń, aplikacji i wtyczek, ale dostępne są również setki z nich. Wtyczki / motywy, które możesz wybrać i zintegrować z projektem, dotyczą różnych branż, co pozwala na naprawdę szeroki wybór.

Jeśli chodzi o wady, pierwszy i najważniejszy aspekt dotyczy złożoności CMS dla początkujących. Konieczność integracji wtyczki / szablonu implikuje świadomość umiejętności kodowania. Eksploracja i opanowanie platformy i całego zestawu funkcji wymaga czasu i wysiłku. To nie są proste zadania dla początkujących.

Koszt

WordPress jest całkowicie darmowy do pobrania i instalacji. Po zainstalowaniu systemu będziesz mógł przetestować jego zestaw funkcji i rozpocząć z nim proste projekty, aby ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności projektowania stron internetowych. Decydując się na uruchomienie projektu z pełną funkcjonalnością i rozpoczęcie go na żywo, nie obejdzie się bez integracji wtyczek i dalszej personalizacji witryny. Wreszcie, aby opublikować swój projekt w Internecie, musisz wybrać niezawodny hosting i połączyć nazwę domeny. Tam są wiele firm hostingowych do wyboru. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest Bluehost – zaufany dostawca hostingu, oficjalnie zalecany przez WordPress. Podczas pracy z Bluehost będziesz mógł wybrać jeden z oferowanych przez nią planów. Obejmują one:

 • Basic (2,95 USD / mc) – jeden hosting strony, nieograniczony ruch i przepustowość, bezpłatne aktualizacje WordPress, bezpłatne połączenie SSL, 50 GB przestrzeni dyskowej;
 • Plus (5,95 USD / mies) – nieograniczona liczba hostowanych stron internetowych, nieograniczona liczba kont i domen e-mail, nieskomplikowane miejsce i przepustowość, 200 USD na zaawansowane opcje marketingowe;
 • Wybór (5,45 USD / mc) – tworzenie kopii zapasowych stron internetowych, ochrona antyspamowa, prywatność domen itp.

Niezależnie od subskrypcji, którą wybierzesz, Bluehost oferuje świetny bonus – możliwość połącz się i użyj darmowej nazwy domeny za darmo w ciągu jednego roku. Zaraz po wygaśnięciu tego kosztu domeny wyniesie 12-14 USD rocznie.

Wypróbuj WordPress za darmo

uKit – Najłatwiejszy kreator stron internetowych dla małych firm

Nazwa produktu:Zestaw
Oficjalna strona internetowa:ukit.com
Złożoność:Super łatwe
Bezpłatny plan:14 dniowy okres próbny
Plan Premium:od 4 $ / mies
Założony:2015 r
Kwatera główna:Federacja Rosyjska
Spróbuj za darmo

uKit – to najłatwiejszy kreator stron internetowych dla małych firm. Jest to również jeden z najbardziej przystępnych cenowo systemów, jakie można znaleźć na rynku nowoczesnego projektowania stron internetowych. uKit jest w pełni funkcjonalny, elastyczny, wygodny, intuicyjny i prosty dla wszystkich kategorii użytkowników, niezależnie od ich umiejętności projektowania stron internetowych i wiedzy specjalistycznej. Nie ma potrzeby posiadania wiedzy na temat kodowania, aby rozpocząć i zarządzać projektami z systemem – tak bogaty w funkcje i zrozumiały, że jest dla każdego.

Główne cechy

uKit początkowo pozycjonował się jako narzędzie do tworzenia witryn dla małych firm, ale możliwe jest także uruchamianie innych rodzajów projektów za pomocą systemu. Należą do nich blogi, małe i średnie sklepy internetowe, portfele, strony docelowe itp. Kreator stron internetowych jest wyposażony w poręczny edytor „przeciągnij i upuść”, który przyczynia się do łatwości użytkowania i wygody usługi, a także wygodny podgląd opcja pozwala zobaczyć wynik przed przejściem do trybu online. Główne funkcje systemu są wymienione poniżej:

 • Setki responsywnych szablonów branżowych, które można całkowicie dostosować;
 • Oszałamiająca łatwość użycia i przystępna cena;
 • Rozbudowane opcje integracji widgetów;
 • Bezpłatne połączenie z certyfikatem SSL;
 • Integracja z CRM;
 • Tymczasowe prawa dostępu do zarządzania witryną.

Plusy i minusy

Kreator stron wyróżnia się z tłumu imponującą prostotą, która nie narusza funkcjonalności. uKit jest wyposażony w poręczny i intuicyjny edytor WYSIWYG, który pozwala kontrolować proces projektowania stron internetowych. Istnieje również dostęp do wielu responsywnych i w pełni konfigurowalnych szablonów, opcji integracji widgetów i silnika blogowania. Funkcja eCommerce jest realizowana na dwa sposoby – albo przez Wtyczka Ecwid integracja lub dostosowanie widżetu eCommerce. Możliwość przyznania tymczasowych praw dostępu do strony internetowej innym członkom zespołu pozwala na bardziej efektywne wspólne zarządzanie witryną i dostosowywanie jej.

uKit nie ma znaczących wad – jest prosty, intuicyjny i wygodny dla wszystkich. Jednak nieco brakuje mu opcji edycji kodu, które mogłyby pozwolić użytkownikom w pełni wykorzystać możliwości dostosowywania witryny. Co więcej, 14-dniowy bezpłatny okres próbny systemu nie wystarczy, aby zrealizować i przetestować całą funkcjonalność platformy.

Koszt

uKit jest jednym z najbardziej przystępne cenowo i opłacalne narzędzia do tworzenia witryn. System nie ma bezpłatnego abonamentu, ale nadal można przetestować jego zestaw funkcji podczas bezpłatnego okresu próbnego, który trwa 14 dni. Gdy tylko zdecydujesz się założyć bogatą w funkcje witrynę z platformą, przygotuj się na aktualizację do jednego z jej planów premium:

 • Minimalny (4 USD / mies) – ponad 200 profesjonalnych szablonów, kopia zapasowa, nieograniczone miejsce na dysku i numer strony, niestandardowe połączenie nazwy domeny, obsługa 24/7, powiadomienia SMS;
 • Basic (8 USD / mies) – brak znaku autorskiego, potężne narzędzia do śledzenia statystyk, Google Analytics, wsparcie czatu na żywo, projekty premium;
 • eCommerce (9,60 USD / mc) – zintegrowane narzędzia eCommerce, opcje płatności / wysyłki, akceptacja płatności online, ustawienia koszyka, wybór waluty;
 • Pro (12 USD miesięcznie) – funkcjonalność eCommerce, integracja kodu niestandardowego, aplikacja do niestandardowego schematu kolorów itp.

Jeśli zdecydujesz się kontynuować pracę z systemem, warto zapłacić za 3, 6, 12 lub 24 miesiące jedną płatnością, aby zaoszczędzić budżet. Im dłuższy okres subskrypcji, tym większy będzie rabat.

Wypróbuj uKit za darmo

Shopify – kompleksowa platforma eCommerce do sprzedaży online

Nazwa produktu:Shopify
Oficjalna strona internetowa:shopify.com
Złożoność:Średni
Bezpłatny plan:14 dniowy okres próbny
Plan Premium:od 29 $ / mies
Założony:2004
Kwatera główna:Kanada
Spróbuj za darmo

Shopify – to wszystko w jednym platforma eCommerce sprzedawać online z łatwością i skutecznością. Oprogramowanie zostało pierwotnie zaprojektowane do buduj sklepy internetowe od podstaw. W ten sposób jest wyposażony w potężne zintegrowane funkcje dostosowane specjalnie do potrzeb właścicieli sklepów internetowych. Oprogramowanie jest obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań eCommerce na świecie, które obsługuje setki pełnych funkcji sklepów internetowych.

Główne cechy

Shopify jest najlepszym miejscem, do którego należy się udać, jeśli chodzi o uruchamianie i zarządzanie pełnymi funkcji sklepami internetowymi. Ewoluował przez lata, oferując zaawansowane funkcje eCommerce, takie jak automatyczne obliczanie podatku VAT w UE, zintegrowane metody płatności i koszyk, a także niektóre inne istotne opcje, takie jak:

 • Funkcja rzeczywistości rozszerzonej;
 • Wsparcie wielojęzyczne;
 • Punkt sprzedaży (POS) oprogramowanie do efektywnej sprzedaży produktów online i offline;
 • Rozbudowane funkcje marketingu, zarządzania produktem i dostosowywania sklepu internetowego;
 • Zintegrowany Shopify App Market;
 • Wysokiej klasy opcje integracji i synchronizacji.

Plusy i minusy

Shopify początkowo wyróżnia się z tłumu dzięki potężnym funkcjom eCommerce, które pozwalają zakładać i zarządzać wszystkimi rodzajami sklepów internetowych. Oprogramowanie zapewnia dostęp do niezliczonych funkcji zarządzania produktem, marketingu, dostosowywania i promocji sklepu internetowego, obsługi wielu języków. Ma zintegrowany koszyk, wszechstronne funkcje tworzenia i modyfikacji galerii produktów. System umożliwia synchronizację konta sklepu internetowego z usługami zewnętrznymi, portalami handlowymi i oprogramowaniem księgowym. Zapewnia również bezpieczeństwo projektu dzięki połączeniu z certyfikatem SSL, wysokiej klasy narzędziom zapobiegającym oszustwom i innym opcjom bezpieczeństwa.

Wśród negatywnych cech oprogramowania warto wspomnieć o wielu skomplikowanych funkcjach eCommerce, z których wiele nie jest tak niezbędnych, jeśli chodzi o standardowe tworzenie sklepu internetowego. Zamiast tego dobrze sprawdzają się w rozwoju dużych hipermarketów. Należy tu również wspomnieć o kosztach subskrypcji Shopify, ponieważ oprogramowanie jest dość drogim rozwiązaniem.

Koszt

Shopify nie jest tanim narzędziem do tworzenia stron internetowych, ale jego polityka cenowa zależy od funkcjonalności systemu. System nie oferuje żadnych bezpłatnych planów, ale można przetestować jego funkcjonalność za pomocą 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego. Gdy tylko zdecydujesz się uruchomić sklep internetowy z wieloma funkcjami i zacząć działać, przygotuj się na aktualizację do jednego z następujących planów:

 • Basic Shopify (29 USD miesięcznie) – połączenie z blogiem, 2 konta personelu, analiza oszustw, bezpłatny certyfikat SSL, ręczne tworzenie zamówień, aplikacja Shopify POS, odzyskiwanie porzuconego koszyka, kanały sprzedaży;
 • Shopify (79 USD / mies) – karty upominkowe, 5 kont pracowników, profesjonalne raporty, 1-5 lokalizacji sklepów;
 • Zaawansowane Shopify (299 USD miesięcznie) – zaawansowany konstruktor raportów, do 8 lokalizacji sklepów, wysyłka przewoźnika w czasie rzeczywistym, 15 kont pracowników itp.

Oprogramowanie nie określa opłat za transakcje kartą kredytową dokonane podczas korzystania z usługi. Przygotuj się jednak na większe płatności przy płatności kartą kredytową.

Wypróbuj Shopify za darmo

Squarespace – Universal Builder Builder dla początkujących

Nazwa produktu:Squarespace
Oficjalna strona internetowa:squarespace.com
Złożoność:Średni
Bezpłatny plan:14-dniowy okres próbny
Plan Premium:Od 29 USD za miesiąc
Założony:2012
Kwatera główna:USA
Spróbuj za darmo

Squarespace – to uniwersalny kreator stron internetowych dla początkujących i projektantów stron internetowych. System jest dość łatwy w obsłudze dla wszystkich i ma charakterystyczną zintegrowaną funkcjonalność, która wyróżnia go z tłumu. Kreator stron internetowych umożliwia tworzenie atrakcyjnych wizualnie stron internetowych po przystępnych cenach. Umiejętności kodowania nie są tutaj koniecznością, ale usługa nadal sugeruje opcje edycji projektu HTML / CSS, aby zapewnić lepszy wynik.

Główne cechy

Squarespace pozycjonuje się jako wszechstronny system służący do uruchamiania wszystkich rodzajów stron internetowych. Jednak jego zintegrowana funkcjonalność działa najlepiej w przypadku tworzenia wysokiej jakości blogów, sklepów internetowych, portfeli i witryn biznesowych. Jego edytor WYSIWYG przyczynia się do łatwości tworzenia stron internetowych, a zaawansowany edytor stylów stron pozwala tworzyć imponujące projekty stron internetowych. Lista najbardziej niezwykłych funkcji Squarespace jest następująca:

 • Wiele zintegrowanych dodatków i widżetów;
 • Potężne eCommerce i silniki blogów;
 • Rozbudowane opcje integracji społecznej;
 • Osadzanie Map Google i zintegrowane Google Analytics;
 • Certyfikacja SSL i marketing e-mailowy.

Plusy i minusy

Squarespace jest znany z szerokiej gamy opcji edycji obrazu, mnóstwa narzędzi do dostosowywania projektów i Kreatora logo. Dostępność elastycznych, dostosowywalnych szablonów przyczynia się do skuteczności procesu. Kreator stron internetowych zapewnia również niezawodne i wydajne opcje obsługi klienta, a także zaawansowane narzędzia marketingowe, które przyczyniają się do lepszej promocji witryny. Najważniejsze cechy platformy obejmują również narzędzie Unfold Storytelling, integrację Acuity Scheduling, potężny eCommerce i obsługę blogów.

Jeśli chodzi o wady kreatora stron internetowych, warto wspomnieć o kosztach planów eCommerce, które są nieco drogie dla zwykłych użytkowników. Edytor stylów systemu wymaga czasu na zbadanie i przetestowanie, ponieważ nie jest on łatwy w użyciu dla początkujących. Wreszcie Squarespace nie oferuje trybu podglądu strony internetowej. Nie jest to wygodne, ponieważ użytkownik będzie musiał wrócić do procesu edycji po opublikowaniu projektu, jeśli występują błędy wymagające poprawy.

Koszt

Squarespace jest w umiarkowanej cenie. Nie ma tutaj całkowicie bezpłatnego planu, ale platforma pozwala przetestować jego funkcje podczas 14-dniowego okresu próbnego, który jest bezpłatny. Aby uruchomić bogaty w funkcje projekt z platformą, należy uaktualnić do jednego z planów premium, które system oferuje:

 • Osobiste (12 USD miesięcznie) – 20 stron internetowych. 3% opłaty transakcyjnej, bezpłatne niestandardowe połączenie z domeną itp .;
 • Biznes (18 USD / mies) – nieograniczona liczba stron internetowych, opłata transakcyjna w wysokości 2%, kredyt AdWords itp .;
 • Basic (26 USD miesięcznie) – zintegrowana funkcja księgowości, nieograniczona liczba produktów, przepustowość i miejsce na dysku itp .;
 • Zaawansowane (40 USD / mies) – wysyłka w czasie rzeczywistym przez przewoźnika, drukowanie etykiet, automatyczne wyszukiwanie porzuconej kasy itp.

Niezależnie od tego, jaki plan premium wybierzesz, obejmuje on bezpłatny hosting i nazwę domeny. Jeśli posiadasz już domenę, system pozwala ci wyznaczyć ją na twojej nowej stronie internetowej opartej na Squarespace.

Wypróbuj Squarespace za darmo

Weebly – Prosty sposób na stworzenie strony internetowej od zera

Nazwa produktu:Weebly
Oficjalna strona internetowa:weebly.com
Złożoność:Średni
Bezpłatny plan:tak
Plan Premium:Od 4 USD za miesiąc
Założony:2006
Kwatera główna:USA
Spróbuj za darmo

Weebly – to jeden z prostych sposobów na stworzenie strony internetowej od zera. Kreator stron internetowych umożliwia rozpoczęcie świetnie wyglądających projektów bez jednego wiersza kodu. Zintegrowany edytor „przeciągnij i upuść” w połączeniu z zaawansowaną funkcjonalnością pozwala na swobodę twórczą, która ostatecznie zapewnia jakość wyników.

Główne cechy

Weebly został początkowo stworzony do celów blogowania, ale później skupił się na eCommerce. Z usługą można także rozpocząć inne projekty bez znajomości kodowania i projektowania stron internetowych. Wśród głównych elementów kreatora stron internetowych jako pierwsze należy wymienić następujące:

 • Potężna specjalizacja eCommerce i blogowanie;
 • Osadzanie kodu dozwolone;
 • Zaawansowane narzędzia marketingowe i promocyjne (Promuj Weebly);
 • Zintegrowany hosting wideo i imponujące opcje edycji obrazu;
 • Integracja IFTTT;
 • App Center i Form Builder.

Plusy i minusy

Weebly jest dość łatwy w użyciu zarówno dla nietechnicznych, jak i ekspertów od projektowania stron internetowych. System umożliwia utworzenie spersonalizowanego adresu URL witryny za darmo i zapewnia dostęp do obszernej biblioteki elastycznych, dostosowywanych szablonów. Szczególną uwagę należy zwrócić na funkcjonalność eCommerce, która umożliwia użytkownikom uruchamianie i zarządzanie w pełni funkcjonalnymi sklepami internetowymi. Inne najważniejsze cechy Weebly obejmują funkcje Weebly for Education i Weebly Campus Edition, które obejmują wiele funkcji i narzędzi tworzenie stron internetowych ukierunkowanych na edukację.

Słabe wady nie są tak liczne. Jednym z głównych niuansów jest brak funkcji tworzenia kopii zapasowych stron internetowych, która nie pozwala użytkownikom automatycznie zapisywać wersji stron internetowych podczas procesu jej tworzenia. Podobnie system nie oznacza cofania / ponawiania zmian wymaganych do anulowania niektórych niepotrzebnych kroków projektowania stron internetowych. Jako system zorientowany na eCommerce, Weebly pobiera 3% opłaty transakcyjnej za całą sprzedaż w systemie.

Koszt

Weebly ma przejrzystą politykę cenową dotyczącą rozwoju dwóch rodzajów stron internetowych – Standard i eCommerce. Dostępny jest bezpłatny plan, który oznacza dostępność 500 MB miejsca na dysku, połączenie z subdomeną i certyfikat SSL w celu zwiększenia bezpieczeństwa projektu. Aby uzyskać dostęp do zaawansowanego zestawu funkcji, musisz uaktualnić do jednej z płatnych subskrypcji:

 • Połączyć (4 USD / mies) – połączenie domeny, wyświetlanie banerów reklamowych, certyfikat SSL itp .;
 • Starter (8 USD / mies) – zintegrowany edytor „przeciągnij i upuść”, nieograniczone miejsce na dysku, brak reklam systemowych, możliwość podłączenia własnej domeny, bezpieczeństwo SSL i zaawansowane statystyki strony internetowej, 10 produktów, 3% prowizji za wszystkie dokonane transakcje;
 • Pro (12 USD miesięcznie) – opcja wyszukiwania, ochrona hasłem, 25 produktów, tło wideo, filmy HD i audio oraz możliwość zaangażowania do 100 członków;
 • Biznes (25 USD / mies) – nieograniczona liczba członków, funkcja rejestracji, nieograniczona liczba produktów, możliwość akceptowania płatności w poszczególnych domenach, brak opłat transakcyjnych, możliwość sprzedaży produktów cyfrowych;
 • Plan wydajności (38 USD / mies) – przeznaczony do projektów eCommerce, powiadomień o porzuconych koszykach, bonów upominkowych, cen wysyłki w czasie rzeczywistym itp.

Plany Weebly umożliwiają połączenie nazwy domeny za 19 USD, zapewniają dostęp do usługi Google Ads z premią 100 USD oraz umożliwiają korzystanie z czatu na żywo, społeczności forum i pomocy e-mail.

Wypróbuj Weebly za darmo

Przepływ sieciowy – jedno z najlepszych programów do tworzenia witryn internetowych

Nazwa produktu:Przepływ stron
Oficjalna strona internetowa:webflow.com
Złożoność:Złożony
Bezpłatny plan:tak
Plan Premium:Od 12 USD za miesiąc
Założony:2013
Kwatera główna:USA
Spróbuj za darmo

Webflow – jest jednym z najlepszych programów do tworzenia stron internetowych, znanym również z profesjonalnego podejścia do projektowania stron internetowych i wysokiego poziomu złożoności w porównaniu do większości standardowych programów do tworzenia stron internetowych. Do pewnego stopnia platforma może być w porównaniu do CMS pod względem elastyczności i złożoności dostosowywania projektu.

Główne cechy

Funkcja przepływu w sieci znacznie przekracza średnią. Wymaga to świadomości kodowania, tła projektowania stron internetowych oraz gotowości do inwestowania czasu, wysiłku i wiedzy, aby projekt odniósł sukces. W ten sposób kreator stron internetowych lepiej spełnia wymagania potrzeby sprawnych programistów stron internetowych, którzy chcą wyrazić swoją kreatywność, rozpoczynając wysokiej klasy projekty. Lista jego charakterystycznych cech obejmuje:

 • Opcje zarządzania stylami i klasami;
 • Zaawansowana edycja HTML / CSS;
 • Możliwość tworzenia dynamicznych treści;
 • Potężny silnik eCommerce;
 • Galeria Lightbox, integracja After Effects i Lottie;
 • Ponad 200 profesjonalnych bezpłatnych i płatnych szablonów.

Plusy i minusy

Webflow umożliwia wybieranie i dostosowywanie oszałamiających szablonów, które są responsywne i wszechstronne, aby użytkownicy mogli wyrazić swoją kreatywność. System pozwala na integrację wielu formularzy, baz danych i elementów w celu zapewnienia ciekawej realizacji podejścia do projektowania stron internetowych. Oferuje oszałamiające kolekcje CMS z wieloma opcjami treści. Podczas pracy nad rozwojem witryny można używać dwóch trybów obszarowych, mianowicie projektanta i edytora. Pozwala to kontrolować wszystkie etapy rozwoju witryny w toku. Wreszcie, Webflow jest wyposażony w potężny i konkurencyjny silnik eCommerce, który pozwala tworzyć sklepy internetowe o różnych rozmiarach i wydajności.

Biorąc pod uwagę złożoność systemu i mnóstwo niejasnych funkcji, oczywiste jest, że Webflow nie jest najlepszym wyborem dla początkujących. Jest tu wiele do opanowania, a sam proces tworzenia stron internetowych wymaga znajomości programowania. Co więcej, Webflow jest dość kosztownym narzędziem do tworzenia stron internetowych, szczególnie dla tych, którzy nie planują rozpocząć z nim kilku projektów.

Koszt

Webflow ma jedno z najbardziej wszechstronnych i wszechstronnych rozwiązań cenowych na rynku projektowania stron internetowych. System ma bezpłatny plan, który obejmuje nieograniczony czas, ale zawiera szereg ograniczeń, które nie pozwalają w pełni wykorzystać procesu projektowania strony internetowej. Jeśli chodzi o plany premium, różnorodność opcji jest tutaj naprawdę imponująca. Spójrz teraz na tabelę cen Webflow.

Plany witryn obejmują plany witryn internetowych i eCommerce. Plany witryn internetowych są następujące:

 • Basic (12 USD miesięcznie) – w zestawie CDN, połączenie z domeną, 500 formularzy online, bezpłatny certyfikat SSL;
 • CMS (16 USD / mies) – 1000 formularzy online, ograniczony interfejs API CMS, 3 edytory treści, 2000 elementów CMS, wyszukiwanie w witrynie;
 • Biznes (36 USD miesięcznie) – nieograniczona liczba przesyłanych formularzy online, zaawansowany globalny CDN, pełny CMS API, 10 edytorów treści itp.

Z kolei plany eCommerce obejmują:

 • Standard (29 USD) – wszystkie funkcje planu CMS plus niestandardowy koszyk i koszyk, zintegrowany CMS dla blogów, personalizacja e-maila, 2% opłaty transakcyjnej;
 • Plus (74 USD) – wszystkie funkcje Biznesplanu plus zerowa opłata transakcyjna, niemarkowe e-maile, 10 kont pracowników.
 • Zaawansowane (212 USD) – wszystkie funkcje Biznesplanu plus 15 kont personelu, nieograniczona roczna wielkość sprzedaży i więcej.

Plany kont są również podzielone na dwa typy subskrypcji. Są to plany indywidualne i zespołowe. Indywidualne plany obejmują:

 • Wolny (0 USD) – 2 projekty, fakturowanie klienta, bezpłatna inscenizacja;
 • Lite (16 USD) – 10 projektów, eksport kodu, ulepszone przemieszczanie, nieograniczone transfery projektów;
 • Pro (35 USD) – Białe etykiety, nieograniczona liczba projektów, ochrona hasłem strony.

Jeśli chodzi o plany zespołu, są one następujące:

 • Zespół (35 USD za osobę) – wszystkie funkcje planu Pro plus fakturowanie klienta, ulepszone przemieszczanie, eksport kodu, pulpit zespołu itp .;
 • Enterprise (koszt jest omawiany indywidualnie z ekspertami Webflow) – wszystkie funkcje planu zespołu plus Białe Etykietowanie, nieograniczone projekty, ochrona hasłem witryny, pulpit zespołu itp.

Webflow dodatkowo oferuje zaawansowane możliwości rozliczeń z klientami dla freelancerów, którzy planują bezpłatnie korzystać z narzędzia do tworzenia stron internetowych w odniesieniu do wymagań dotyczących projektowania stron internetowych.

Wypróbuj Webflow za darmo

Wyjaśnienie metod tworzenia stron internetowych

Zanim zagłębimy się w metody budowania, musimy dowiedzieć się, czym właściwie jest strona internetowa. Według najnowszych statystyk w globalnej sieci w 2020 r. Dostępnych jest ponad 1,77 miliarda witryn. Użytkownicy mogą natrafić na nieskończoną różnorodność projektów online podzielonych na kategorie w zależności od ich rodzaju, technologii, funkcjonalności i innych kryteriów.

Krok 1: Wyjaśnienie metod tworzenia stron internetowych

źródło: https://www.internetlivestats.com/total-number-of-websites/

Jednak wszystkie one mają jedną wspólną cechę. Każda witryna jest zestawem globalnie dostępnych stron internetowych, które są zjednoczone pod jedną nazwą domeny. Głównym celem jest umożliwienie osobom lub grupom użytkowników ustalenia swojej obecności w sieci poprzez tworzenie i publikowanie treści, stron internetowych lub sekcji hostowanych na jednym serwerze.

Strona internetowa może być dostępna w dwóch różnych typach widoków:

 1. Pierwszy to sposób, w jaki użytkownicy widzą stronę, gdy odwiedzają Twoją witrynę (widok renderowany).
 2. Drugi zabiera użytkownika za zasłony i wyświetla kod źródłowy. Można go wyświetlić za pomocą edytora tekstu, na przykład Notatnika.

Innymi słowy, witryna internetowa jest kombinacją kodu znaczników i treści, w tym plików multimedialnych, tekstów, projektu, elementów, widżetów itp. Wszystkie witryny można podzielić na dwie główne kategorie: statyczną i dynamiczną.

Co to jest statyczna strona internetowa?

Termin „statyczny” oznacza, że ​​ten typ strony internetowej jest dostępny w postaci statycznego dokumentu HTML reprezentującego niezbędną treść. Każdy dokument jest hostowany na serwerze WWW z własnym unikalnym adresem URL. Strona wygląda tak samo dla odwiedzającego jak na serwerze.

Kluczową cechą jest to, że właściciel witryny musi ręcznie obsługiwać proces programowania za każdym razem, gdy chce wprowadzić zmiany lub modyfikacje stron. Takie podejście wymaga głębokiej znajomości programowania i programowania.

Plusy statycznych stron internetowych: Wady statycznych stron internetowych:
&# x2714; Dobry dla ponadczasowej reprezentacji treści.
&# x2714; Tańsze w hostowaniu, obsłudze i utrzymaniu.
&# x2714; Szybsza prędkość witryny.
&# x2714; Nie jest wymagany CMS.
✘ Każdą aktualizację treści lub modyfikację na stronie należy wykonać ręcznie.
✘ Wymaga ulepszonych umiejętności programowania i kodowania.
✘ Mniej elastyczny w zakresie dostosowywania strony internetowej.

Co to jest dynamiczna strona internetowa?

Ten typ strony internetowej różni się od statusu, ponieważ serwer internetowy automatycznie generuje projekt za każdym razem, gdy nowy użytkownik próbuje uzyskać do niego dostęp. Innymi słowy, użytkownik nie musi ręcznie obsługiwać zmian lub modyfikacji na stronie. Uzyskuje dostęp do wstępnie zaprojektowanych układów stron lub szablonów, które zawierają już odpowiednie funkcje, elementy, a nawet treść.

Dynamiczne strony internetowe są bardziej popularne wśród nie-techników i początkujących, ponieważ nie wymagają dużej krzywej uczenia się i zapewniają wystarczającą elastyczność w połączeniu z łatwością użycia.

Plusy statycznych stron internetowych: Wady statycznych stron internetowych:
&# x2714; Nie są wymagane umiejętności techniczne.
&# x2714; Szybsza aktualizacja treści i modyfikacja strony.
&# x2714; Gotowe układy i szablony.
&# x2714; Wymaga mniej czasu na zbudowanie strony od zera.
✘ Wymaga systemu zarządzania treścią.
✘ Pewne zaplecze techniczne może być nadal konieczne.
Sites Dynamiczne witryny wymagają serwerów, które są bardziej wydajne pod względem zasobów.

Aby rozpocząć pracę z nową witryną od podstaw, musisz podjąć decyzję dotyczącą rodzaju projektu. Wybór będzie zależeć od technologii, które zamierzasz zastosować w procesie budowy. Przed wybraniem instrumentu należy wziąć pod uwagę kilka istotnych faktów. Czynniki te obejmują rodzaj i rozmiar strony internetowej, strukturę i złożoność projektu, przybliżoną liczbę stron i objętość treści itp.

Podkreśliliśmy 4 główne instrumenty i technologie, aby stworzyć stronę internetową od zera. Są to:

 1. Własne kodowanie witryn opartych na HTML.
 2. Uniwersalne narzędzia do tworzenia witryn.
 3. Projekty oparte na CMS.
 4. Ramy do tworzenia witryn.

Zobaczmy, który z nich okaże się najlepszym rozwiązaniem dla osiągnięcia określonych celów projektu.

# 1. Self-Coded Strony HTML

Ta metoda jest lepszą opcją dla użytkowników spragnionych maksymalnego dostosowania i swobody projektowania stron internetowych. Własne kodowane strony internetowe odnoszą się głównie do typu statycznego. Kluczową zaletą jest to, że to ty piszesz kod źródłowy strony HTML, a nawet projektujesz własny CMS do zarządzania zawartością.

Zła wiadomość jest taka, że ​​proces ten jest niezwykle trudny pod względem umiejętności technicznych. Musisz być ekspertem w kodowaniu i programowaniu. W przeciwnym razie projekt nigdy się nie powiedzie. Ci, którzy nie mają takich umiejętności, wybierają outsourcing zespołów projektowych lub freelancerów, co nie jest najlepszą alternatywą, biorąc pod uwagę koszty budowy stron internetowych, ramy czasowe i inne aspekty. Kilka firm może naprawdę pozwolić na outsourcing.

Edycja kodu tekstowego

Jeśli zdecydujesz się samodzielnie ukończyć proces budowania, musisz ręcznie utworzyć każdą nową stronę lub sekcję od zera. Nawet jeśli musisz zbudować tę samą strukturę dla nowej strony, przygotuj się do skopiowania i wklejenia kodu źródłowego z początkowej. Innymi słowy, najmniejsza modyfikacja lub aktualizacja wymaga dobrych umiejętności technicznych i dużej ilości czasu.

Cały proces od samego początku wydaje się dość prosty:

 1. Pobierz edytor HTML lub tekstowy.
 2. Otwórz nową stronę.
 3. Skopiuj i wklej kod z edytora.
 4. Zapisz zmiany.

Programowanie jest tutaj kluczowym wyzwaniem. Będziesz musiał napisać nowy fragment kodu dla każdego nowego przycisku, elementu, widżetu lub funkcji, które chcesz zobaczyć na stronie internetowej. Jeśli projekt ma wiele stron z formularzami kontaktowymi, kalendarzami, narzędziami do pozyskiwania użytkowników lub innymi funkcjami, zbudowanie strony od podstaw może zająć lata.

Nawet jeśli zrobisz wszystko dobrze, nikt nigdy nie zagwarantuje sprawnego działania strony internetowej, a także odpowiedniego zarządzania treścią, zwłaszcza jeśli sam zaprojektujesz platformę CMS. Ponadto będziesz musiał zadbać o hosting swojej witryny. Z reguły kodowane strony internetowe nie są bardzo wymagające pod względem zasobów serwerowych. Z drugiej strony nadal będziesz musiał zarejestrować nazwę domeny osobno.

Czytaj także: Jak przekonwertować statyczną stronę HTML na WordPress.

Koszty budowy stron HTML: koszt będzie zależeć od tego, czy planujesz sam wszystko zakodować, czy zdecydujesz się na outsourcing lub niestandardowe zespoły programistyczne. Jeśli wolisz, aby ktoś wykonał zadanie za ciebie, cena będzie również różnić się w zależności od złożoności projektu, struktury i funkcji, które musisz wdrożyć. Co więcej, będziesz musiał zapłacić za każdą nową aktualizację. Ostateczna cena może wynosić od 5000 do 10 000 USD za prostą stronę internetową do 25 000–3 000 USD za sklep cyfrowy.

Profesjonaliści witryny z własnym kodowaniem:
Wady witryny z własnym kodowaniem:
&# x2714; Dostosowywanie i elastyczność projektowania stron internetowych.
&# x2714; Dobry dla dużych firm, które wymagają wyłącznej reprezentacji.
✘ Czasochłonny proces tworzenia stron internetowych.
✘ Konieczne są lepsze umiejętności programowania i kodowania.
✘ Ręczne dostosowywanie i aktualizacje.
✘ W przypadku outsourcingu powoduje ogromne koszty.
✘ Oddzielny hosting i zarządzanie domeną.
✘ Brak obsługi klienta. Jesteś na swoim.

# 2. Kreatorzy stron internetowych

Kreatory stron internetowych zostały zaprojektowane tak, aby proces budowy był jak najłatwiejszy. Wydawało się, że jest to jedyny sposób dla początkujących, aby ustanowić swoją reprezentację internetową bez umiejętności technicznych. Co więcej, nowe oprogramowanie okazało się szybszym, a czasem tańszym sposobem na rozpoczęcie nowego projektu online. Podkreśliliśmy niektóre kluczowe funkcje, które sprawiły, że twórcy witryn są tak popularni wśród użytkowników na całym świecie.

Łatwość użycia

Pierwszą i najważniejszą zaletą twórców stron internetowych jest łatwość obsługi. Jak już wspomnieliśmy, w większości przypadków nie wymagają umiejętności technicznych. Większość platform oferuje intuicyjny edytor z tak zwaną funkcją przeciągania i upuszczania. Dzięki temu proces edycji i dostosowywania jest bardzo łatwy. Zwykle składa się z kilku prostych kroków:

 1. Uzyskaj gotowy układ lub szablon.
 2. Przeprojektuj istniejącą strukturę, przesuwając obiekty, bloki na stronie lub elementy.
 3. Utwórz nową strukturę z pustego miejsca, dodając nowe elementy z podanej listy.
 4. Dostosuj stronę za pomocą zaawansowanych ustawień, aby zmienić rozmiar, zmienić układ lub zmienić styl istniejącego układu.

Wszystkie powyższe kroki można wykonać kilkoma kliknięciami dzięki technologii WYSIWYG. To tak samo, jak zabawa ze wstępnie zaprojektowanymi klockami LEGO. Proces zarządzania treścią i publikowania jest również bardzo szybki.

Interfejs kreatora stron internetowych Wix

Co więcej, nowi twórcy stron internetowych podążają za najnowszymi trendami technologicznymi i wdrażają sztuczną inteligencję i Instrumenty oparte na AR aby umożliwić użytkownikom tworzenie witryn w kilka minut. Niektóre największe nazwy branżowe używać sztucznej inteligencji która faktycznie tworzy witrynę dla użytkownika na podstawie dostarczonych informacji (typ witryny, nisza, wymagane funkcje itp.). Innymi słowy, masz gotową stronę internetową z odpowiednią treścią, widżetami i zintegrowanymi aplikacjami.

Pakiet „wszystko w jednym”

Oprócz stron kodowanych samodzielnie, twórcy stron internetowych to nie tylko konstruktorzy stron. Są dostarczane jako pełny cykl nie tylko do budowania, ale także do hostowania nowych witryn. Ponadto w większości przypadków użytkownicy otrzymują bezpłatną domenę. Innymi słowy, możesz obsłużyć wszystkie swoje zasoby internetowe z jednej platformy, bez potrzeby oddzielnego zarządzania nimi. Płacisz za abonament i dostajesz wszystko, czego potrzebujesz w pakiecie.

Rynek aplikacji Wix

To samo dotyczy funkcji. Z reguły użytkownicy mają pełny dostęp do wszystkich funkcji w zależności od kupowanej ręki. Zestaw funkcji składa się z bezpłatnych szablonów dla różnych typów witryn, zintegrowanych środków bezpieczeństwa, bezpłatnych aplikacji, niestandardowej obsługi itp.

Elastyczność i kontrola

Twórcy stron internetowych pozwalają użytkownikom obsługiwać proces z dowolnego miejsca. Wszystko czego potrzebujesz to urządzenie podłączone do Internetu. Zaloguj się w ciągu kilku sekund i uzyskaj pełny dostęp do wszystkich narzędzi budowlanych. Niektóre platformy są dostarczane z wersjami mobilnymi i aplikacjami, aby ułatwić użytkownikom edycję stron internetowych w podróży.

Chociaż takie oprogramowanie nie zapewnia tyle swobody projektowania i dostosowywania, co witryny z kodowaniem własnym, nadal możesz czerpać korzyści z responsywnych układów, które działają dobrze na różnych urządzeniach, wybierz zaawansowane ustawienia w celu dostosowania stron itp. Niektórzy znani twórcy witryn mają zaawansowany dostęp redaktorów i programistów dla doświadczonych użytkowników, którzy nadal chcą samodzielnie tworzyć niektóre funkcje.

Niektórym użytkownikom może nie spodobać się fakt, że jeśli kiedykolwiek zdecydują się na narzędzie do tworzenia witryn, prawdopodobnie będą się go trzymać. Kilka platform naprawdę ma funkcję importu / eksportu witryny. Z drugiej strony, czy naprawdę trzeba by przełączyć platformę, biorąc pod uwagę wyżej wymienione funkcje? Jeśli tak, dostępne są alternatywne opcje migracji witryny.

Czytaj także: Jak przełączyć się z Wix na WordPress.

Koszty budowy strony internetowej: większość platform oferuje plany na dowolny budżet. Średnia cena za w pełni funkcjonalną witrynę z domeną, hostingiem i zestawem dodatkowych narzędzi wynosi około 15–20 USD miesięcznie (czasem nawet taniej).

Zalety kreatora stron internetowych:
Zalety kreatora stron internetowych:
&# x2714; Łatwy w użyciu.
&# x2714; Wszystkie funkcje w jednym.
&# x2714; Idealne dla początkujących.
&# x2714; Świat dla różnych typów stron internetowych.
&# x2714; Elastyczne układy i edycja w podróży.
&# x2714; Dostępność na całym świecie.
&# x2714; Zaawansowane technologie.
&# x2714; Gotowe do użycia strony w kilka minut.
✘ Mniej możliwości dostosowywania i projektowania stron internetowych.
✘ Niektóre plany są zbyt drogie.
✘ Ograniczone możliwości migracji.

# 3. CMS-oparte strony internetowe

Nasza kolejna metoda tworzenia stron internetowych łączy kilka technologii. CMS lub system zarządzania treścią jest kluczową cechą tej metody. Musi być zainstalowany na serwerze WWW, umożliwiając użytkownikom zarządzanie lub modyfikowanie treści bez „dotykania” samego szablonu strony.

Łatwość użycia zależy od podejścia, które zastosujesz podczas tworzenia stron internetowych od zera:

 • Prosta edycja – dzięki takiemu podejściu możesz korzystać z platformy CMS do dodawania lub edytowania treści, przesyłania plików multimedialnych, obrazów itp. System zapewnia pewne podstawowe funkcje dostosowywania, takie jak włączanie aplikacji, integracji i wtyczek innych firm. Takie podejście nie wymaga specjalnych umiejętności kodowania. Wystarczy pobrać platformę CMS, zainstalować szablon i edytować zawartość, aby móc korzystać z witryny.
 • Zaawansowana edycja – jak wspomnieliśmy wcześniej, technologia oparta na CMS łączy różne metody tworzenia stron internetowych. Tutaj faktycznie masz pełny dostęp do kodu źródłowego szablonu z możliwością edycji lub modyfikacji zgodnie z własnymi potrzebami. Użytkownicy mogą dowolnie wdrażać własne projekty stron internetowych, tworzyć nowe funkcje lub funkcje.

Pierwsze podejście jest dobre dla początkujących bez umiejętności technicznych. Możemy natknąć się na tysiące udanych projektów zbudowanych przy użyciu niektórych z nich najpopularniejsze platformy CMS w świecie takim jak WordPress, Drupal, Joomla, i więcej.

Z drugiej strony drugi zadziała tylko w przypadku głębokiej znajomości HTML, PHP lub CSS. Co więcej, takie projekty wymagają stałego nadzoru, ponieważ będziesz musiał zadbać o aktualizacje wtyczek i aktualizacji szablonów, kopie zapasowe itp. W pewnym momencie nadal możesz potrzebować przyzwoitego poziomu umiejętności programistycznych.

Rzućmy okiem na niektóre kluczowe funkcje odnoszące się do technologii budowania stron internetowych opartych na CMS.

Sterowanie ręczne

Wybierając tę ​​konkretną technologię, przygotuj się na ręczne wykonanie wszystkich operacji. Na przykład użytkownik jest jedyną osobą odpowiedzialną za rejestrację domeny oraz znalezienie odpowiedniego hostingu dla witryny. W przeciwieństwie do twórców stron internetowych, CMS nie jest rozwiązaniem kompleksowym.

Interfejs CMS WordPress

Z drugiej strony niektóre renomowani dostawcy hostingu lubić Bluehost oferuj pakiety zoptymalizowane pod kątem CMS dla różnych platform z bezproblemową integracją, automatycznymi aktualizacjami oraz pełnym zestawem dodatkowych funkcji ułatwiających proces budowy.

Elastyczność

Dobrą wiadomością jest to, że możesz wdrożyć dosłownie każdy pomysł na projekt, podczas gdy CMS zapewnia pełny dostęp do edytora kodu makiety. Możliwe są niewielkie modyfikacje nawet bez głębokiej wiedzy na temat programowania. Do zadań typu huger potrzebna jest pewna krzywa uczenia się.

Dzięki technologiom CMS użytkownicy mają nieograniczone możliwości dostosowywania pod względem funkcjonalności strony internetowej. Tysiące wtyczek jest dostępnych do pobrania i aktywacji. Możesz znaleźć dodatki do integracji dowolnego typu projektu i metody płatności metod analitycznych do boosterów SEO, narzędzi marketingowych i innych. Musisz jednak być gotowy do samodzielnej obsługi instalacji i instalacji, a także do ręcznych regularnych aktualizacji wtyczek.

Wtyczki WordPress

Koszt budowy strony internetowej: sam CMS jest bezpłatny. Musisz tylko zapłacić za domenę i hosting (około 5 USD miesięcznie). Czasami konieczne może być zapłacenie za wtyczki premium, szablony i konta premium usług zewnętrznych.

Zalety witryn opartych na CMS:
Wady strony oparte na CMS:
&# x2714; Maksymalna elastyczność.
&# x2714; Niekończące się funkcje dostosowywania.
&# x2714; Stosunkowo łatwy w użyciu.
&# x2714; Dostęp do edytora kodu.
&# x2714; Przystępność.
Control Sterowanie ręczne.
Required Wymagane umiejętności techniczne.
Activation Aktywacja i konfiguracja wtyczki.

# 4. Projektowanie stron Ramy

Struktura jest właściwie gotowym szablonem. Dlatego niektórzy użytkownicy są często wprowadzani w błąd, myśląc, że korzystanie z ram jest bardzo łatwe. Cóż, nie jest. Zostały zaprojektowane tak, aby doświadczeni projektanci i programiści mogli skupić się na tworzeniu unikalnych funkcji strony internetowej, a nie na programowaniu wspólnych funkcji, które można spotkać gdzie indziej.

Interfejs ramowy

Innymi słowy, faktycznie dostajesz projekt strony internetowej bez systemu zarządzania treścią, w którym musisz intensywnie kodować, aby zrealizować swój pomysł. W większości przypadków ramy nie mają nawet typowych pulpitów nawigacyjnych ani paneli sterowania.

Co sprawia, że ​​są tak popularne wśród użytkowników?

Platformy Open Source

Większość frameworków jest dostępnych jako makiety typu open source. Oznacza to, że możesz łatwo uzyskiwać dostęp, edytować, zmieniać lub modyfikować kod szablonu. Ponadto użytkownicy mogą znaleźć różne frameworki dostępne w różnych językach programowania, aby wybrać wariant najlepiej pasujący.

Elastyczność

Pomimo tego, frameworki wymagają pewnego kodowania; są bardziej wydajne w porównaniu do witryn z własnym kodowaniem. Niektóre szablony mają wbudowane funkcje. Na przykład możesz otrzymać szablon ze zintegrowanym systemem do komentowania użytkowników na swoim blogu lub połączonych galeriach zdjęć do swojego portfolio. Jednocześnie frameworki ułatwiają komunikację z bazami danych, a także integrują usługi innych firm.

Bezpieczeństwo

Przed wdrożeniem frameworka programiści przeprowadzają testy AB, aby zapewnić jego płynne działanie. Zapewnia jednak stabilne działanie strony internetowej. Zła wiadomość jest taka, że ​​strony oparte na frameworku są generalnie wolniejsze. Nie będą to dobry pomysł dla rozwijającej się firmy, która wymaga złożonej struktury witryny z mnóstwem plików multimedialnych i treści do dalszego przesyłania.

Koszt budowy strony internetowej: frameworki mogą być dostarczane w różnych pakietach i planach z miesięczną ceną między 50 a 1,5000 USD miesięcznie na ogromne projekty online.

Plusy struktury strony internetowej:
Wady struktury witryny:
&# x2714; Gotowe szablony.
&# x2714; Wbudowane funkcje.
Curve Krzywa uczenia się jest nadal konieczna.
✘ Nie nadaje się do rozwijających się projektów.
✘ Wysokie koszty.
✘ Niski poziom wydajności.

Wyjaśnienie metod tworzenia stron internetowych

Spójrz na poniższą tabelę, podsumowując wszystkie informacje na temat metod budowania stron internetowych i technologii, które omówiliśmy.

Metoda budowania strony internetowejKod własnyKreator strony internetowejCMSStruktura
Łatwość użyciaWymaga głębokich umiejętności technicznych, kodowania i programowania. Wzywa do osobnego systemu zarządzania treścią.Dobry dla początkujących i nie-techników. Intuicyjny edytor i pulpit nawigacyjny.Dobry dla początkujących, chociaż niektóre umiejętności techniczne są nadal potrzebne. Wymaga ustawienia, zarządzania domeną / hostingiem.Zaprojektowany dla profesjonalistów. Niezbędne są umiejętności projektowania i programowania stron internetowych.
funkcjeCałkowita swoboda projektowania stron internetowych. Brak zintegrowanego CMS. Możliwość kodowania wszystkiego od zera.Kompleksowe rozwiązanie. Wszystkie funkcje w ramach jednego planu.Dostęp do kodu źródłowego, liczne wtyczki, ręczna kontrola funkcji.Wstępnie zaprojektowane szablony, niektóre wbudowane funkcje, niska wydajność i stabilne działanie.
Dobre dlaDowolny projekt. Im bardziej skomplikowana jest Twoja witryna, tym więcej czasu i pieniędzy potrzebujesz.Wszystkie typy stron internetowych z wieloma szablonami dla dowolnej niszy i typu projektu.Idealne dla witryn opartych na treści, projekty eCommerce będą wymagały dodatkowej personalizacji.Dobry dla witryn i portfeli dla małych firm, Nie nadaje się do rozwijających się projektów.
Cena £Od 0 USD do 100 000 $ w przypadku zatrudniania zewnętrznych programistów.Od 0 USD do 40 USD na pełną stronę internetową zawierającą funkcje eCommerce.Od 5 USD do 300 USD w przypadku płatnych szablonów i funkcji premium.Od 10 USD do 2000 USD w zależności od planu.

Tworzenie witryny od zera – od czego zacząć?

Jeśli chcesz zapobiec wadliwości witryny przed utworzeniem pojedynczej strony, konieczne jest szczegółowe planowanie. Projekt jest skazany na niepowodzenie bez krótkich, jasnych celów, głównych celów projektu, a także potrzeb serwera.

Musisz dokładnie zrozumieć, w jaki sposób Twoja witryna może pomóc potencjalnym użytkownikom. To jest sklep cyfrowy, blog, teczka lub strona dla małych firm? Jakie informacje powinny reprezentować i w jaki sposób? Jaka jest twoja postać kupującego? Jaką strukturę powinien mieć projekt i jakie funkcje będą mu potrzebne do osiągnięcia celów? Jeśli masz odpowiedź na te pytania, jesteś na dobrej drodze.

Zdefiniowanie typu strony internetowej

Jest to najważniejszy krok, ponieważ typ projektu określi funkcjonalność witryny i funkcje, których będziesz potrzebować. Czy zamierzasz założyć blog, aby dzielić się swoimi pomysłami z ludźmi lub zarabiać na stronie? Czy chcesz sprzedawać produkty online i zaangażować się w niszę e-commerce? Czy chciałbyś reprezentować swoje usługi i kompetencje z profesjonalnym portfolio?

Każdy typ witryny wymaga innego podejścia. Proces budowy będzie inny, z kilkoma typowymi rzeczami. Chodzi o to, aby jasno zrozumieć kluczowe funkcje, które określają konkretny typ strony internetowej.

Portfolio Funkcje strony internetowej

Ten typ odnosi się do małej witryny internetowej używanej przez freelancerów, niezależnych usługodawców oraz małe i średnie firmy. Główną ideą jest reprezentowanie usługi i samego biznesu w najbardziej atrakcyjny sposób. Załóżmy, że jesteś profesjonalnym fotografem, który chce od podstaw zbudować witrynę internetową, aby uzyskać lepsze rozpoznanie. Oto niektóre podstawowe funkcje, które powinno zawierać portfolio:

 • Sekcja o Tobie – musisz przedstawić się publiczności, pokazując swoje doświadczenie zawodowe i kompetencje.
 • Teczka – ten ma na celu wyróżnienie niektórych z twoich najlepszych prac i zdjęć. Kolekcje obrazów można podzielić na kategorie. Możesz wypróbować niektóre widżety galerii i suwaków, aby strona była bardziej interaktywna.
 • Sekcja kontaktowa – Twoi klienci powinni mieć prosty i szybki sposób na nawiązanie kontaktu. Ogromny odsetek potencjalnych klientów opuszcza witrynę z powodu skomplikowanych formularzy kontaktowych lub nawigacji. Oznacza to, że nie powinieneś przeciążać swojej witryny bezużytecznymi treściami i podkreślać najbardziej korzystne aspekty świadczonych usług.

Kreator stron internetowych fotografii Wix

Ogromną ulgą mogą być twórcy stron internetowych i platformy CMS, ponieważ oferują wybór szablonów portfolio z już zintegrowanymi formularzami kontaktowymi, sekcje O nas, dynamiczne galerie i inne przydatne funkcje. Dobrym pomysłem może być również wybór frameworka. Witryny z własnym kodowaniem będą wymagały programowania wszystkich funkcji od zera, co jest niemożliwe bez specjalnych umiejętności technicznych.

Blog i treści witryny oparte na treści

Czy chcesz podzielić się swoją wiedzą z potencjalnymi czytelnikami, pisać przydatne przewodniki, udostępniać posty na blogu, wiadomości i artykuły? Następnie musisz utworzyć opartą na treści stronę internetową lub blog. Ten typ jest używany głównie przez pisarzy i blogerów, którzy chętnie dzielą się przydatnymi informacjami. Mogą również zarobić trochę pieniędzy dzięki monetyzacji online.

Gutenberg WordPress

Blogi mogą obejmować mnóstwo tematów, od wskazówek dotyczących wędkowania i naprawy samochodów po bardziej profesjonalne problemy, takie jak tworzenie sklepu internetowego od zera lub tworzenie aplikacji mobilnej. Wszystko zależy od twojej wyobraźni. Niektóre osoby uważają ten typ za najłatwiejszy do utworzenia. Powinien jednak mieć także niektóre z kluczowych funkcji. W przeciwnym razie będzie skazany na niepowodzenie. Udany blog wymaga:

 • Atrakcyjny design – chociaż mówimy o witrynach opartych na treści, w których treść ma znaczenie, powinna ona nadal mieć atrakcyjny wygląd. Użytkownicy mogą wybrać wiele motywów i gotowych układów z animacjami, efektami paralaksy i innymi dodatkami, aby strona była bardziej interaktywna.
 • Platforma do edycji – będziesz musiał dużo pracować z treścią. Innymi słowy, potrzebujesz platformy z potężnym narzędziem do zarządzania treścią, aby radzić sobie z tekstami, skryptami, plikami multimedialnymi, typografią, aby tekst był bardziej atrakcyjny dla czytelników itp..
 • Prosta nawigacja – musisz zapewnić szybki i łatwy dostęp do wszystkich sekcji witryny. Im więcej artykułów użytkownicy czytają, tym lepiej dla Twojego bloga. Oznacza to nie tylko przejrzyste menu lub system wyszukiwania, ale także odpowiednie linki wewnętrzne.
 • Udostępnianie społecznościowe – jest to jedna z najważniejszych funkcji bloga. Użytkownicy powinni mieć możliwość udostępniania artykułów za pośrednictwem największych platform społecznościowych.
 • Formularze subskrypcji i komentarze – formularze subskrypcji mogą być najlepszym sposobem na zwiększenie grona odbiorców i informowanie ich o publikowanych nowych postach. Formularze komentarzy utrzymają zaangażowanie odbiorców.

To tylko kilka funkcji, które powinien mieć profesjonalny blog. Jak widać, jest to jeszcze bardziej skomplikowane pod względem procesu budowy w porównaniu do portfeli. Dobrą wiadomością jest to, że niektórzy twórcy stron mają funkcje blogowania z różnymi układami, typografią i ustawieniami SEO.

Jednak wybór CMS jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Posiada potężny system zarządzania treścią oraz mnóstwo funkcji dostosowywania i szablonów blogów.

Funkcje sklepu cyfrowego

Projekty eCommerce są najtrudniejsze pod względem technicznym. Zwykle mają różne aplikacje i dodatki, usługi innych firm oraz technologie, które wymagają płynnego i stabilnego działania. W przeciwnym razie kupujący prawdopodobnie odejdą.

eCommerce

Sukces sklepu internetowego to nie tylko sprzedaż towarów. Dotyczy to również kampanii marketingowych i promocyjnych, programów lojalnościowych, pozyskiwania użytkowników i innych. Oto niektóre podstawowe funkcje, które powinien posiadać sklep cyfrowy:

 • Proste opcje nawigacji i wyszukiwania – zapewnij swoim klientom szybki dostęp do różnych kategorii produktów. Ułatw im znalezienie potrzebnego im dobra. Zaimplementuj filtry i specjalne opcje, aby uporządkować produkty według cen, rozmiarów, typów itp.
 • Łatwy proces realizacji transakcji – wielu kupujących odchodzi ze względu na skomplikowany proces realizacji transakcji. Musisz zrobić to szybko i prosto. W tym miejscu możesz potrzebować integracji koszyka i metody płatności, aby zapewnić klientom elastyczność zakupów.
 • Opcje wysyłki – trudno jest wyróżnić się na tle konkurencji w niszy eCommerce. Musisz zaoferować kilka unikalnych funkcji. Bezpłatne opcje wysyłki mogą załatwić sprawę.
 • Zarządzanie produktem – platforma, którą zdecydujesz się zbudować od podstaw, powinna mieć zaawansowany system zarządzania produktem w celu wskazywania ceny, aktualizacji opisów, dodawania pięknych zdjęć produktów i filmów, pracy z podstawowymi ustawieniami SEO itp..
 • Sekcja przeglądu klientów – świetny sposób, aby Twój sklep internetowy był bardziej godny zaufania. Pozwól swoim klientom dzielić się doświadczeniami zakupowymi oraz komentarzami na temat jakości twojego produktu.
 • Marketing i promocja – przyciągaj klientów dzięki ofertom specjalnym, promocjom, kuponom, kodom promocyjnym, zniżkom i innym programom zwiększającym lojalność klientów.

Najlepszym sposobem na zbudowanie pełnego sklepu internetowego jest wybranie twórców stron zaprojektowanych specjalnie na potrzeby eCommerce. Są wyposażone w pełny pakiet zestawów do zarządzania produktem, marketingu i promocji, a ich szablony zawierają już wszystkie funkcje, których potrzebuje sklep internetowy.

FAQ

Zdefiniowanie typu strony internetowej i niezbędnych funkcji jest kluczowe przed rozpoczęciem. Istnieją jednak inne podstawowe kwestie do rozważenia. Obejmują one różne kwestie do rozważenia, ponieważ mogą również determinować przyszły sukces projektu. Oto kilka najczęściej zadawanych pytań podczas tworzenia witryny od zera.

Pytanie: Czy mogę zrobić stronę internetową bez kodowania??

Odpowiedź: Tak, możesz, ale tylko wtedy, gdy zdecydujesz się na uniwersalne narzędzia do tworzenia witryn. Korzystanie z CMS może nadal wymagać niewielkiej wiedzy na temat kodowania, podczas gdy kodowanie stron internetowych wymaga głębokiego doświadczenia w programowaniu.

Pytanie: Ile kosztuje uruchomienie strony internetowej?

Odpowiedź: Cena będzie zależeć od złożoności witryny i wybranej metody budowania. Własne kodowanie stron internetowych może kosztować tysiące dolarów w przypadku outsourcingu. Plany budowy stron internetowych wahają się między 10 a 50 USD miesięcznie, podczas gdy CMS jest bezpłatny, chociaż musisz zapłacić za domenę i skrót (5–10 USD miesięcznie).

Pytanie: Jak sprawić, by moja strona była szybsza i bezpieczniejsza??

Odpowiedź: Musisz wybrać odpowiedni hosting z wystarczającą pojemnością, przepustowością, mocą i środkami bezpieczeństwa, które spełniają wymagania Twojej witryny. Musisz również zwrócić uwagę na wydajność hostingu pod względem szybkości, szybkości działania i innych problemów technicznych. Ponadto możesz zająć się optymalizacją obrazu i kodu, aby Twoja witryna była bardziej lekka. Możesz jednak potrzebować do tego dodatkowych narzędzi i wiedzy.

Pytanie: Jak sprawić, by witryna Google była dostępna do wyszukiwania?

Odpowiedź: Musisz dostosować witrynę do SEO podczas edytowania dostępnych ustawień SEO, a także tworzyć zoptymalizowane treści, które są regularnie aktualizowane. Jednocześnie witryna powinna być możliwie jak najbardziej przyjazna dla użytkownika, z przejrzystą nawigacją i prostą strukturą. Połącz swoją witrynę z Search Console i Google Analytics, dodaj pliki robots.txt i mapę witryny w celu lepszego indeksowania.

Dolna linia

Użytkownicy mają szeroką gamę metod i technologii, które pozwalają im zbudować stronę internetową od zera. Wystarczy wybrać najbardziej odpowiednią technologię w zależności od potrzeb, zaplecza technicznego i oczekiwań. Bardzo ważne jest, aby wyznaczyć jasne cele i określić typ strony internetowej, zanim zanurzysz się głęboko w procesie tworzenia. Co więcej, powinieneś wyraźnie zrozumieć swoje własne umiejętności, aby nie opierać się plecami o ścianę.

Początkujący powinni wybrać twórców stron z pełny pakiet funkcji na jednej platformie. Takie technologie tworzenia stron internetowych mają wszystko, czego potrzebujesz, aby poradzić sobie z witryną dowolnego typu i zerową krzywą uczenia się. Nieco bardziej zaawansowani użytkownicy docenią swobodę dostosowywania zapewnianą przez CMS w połączeniu z zaufanym hostingiem. Doświadczeni programiści i koderzy doceniliby możliwość samodzielnego zaprojektowania każdej funkcji.

Cokolwiek wybierzesz, zacznij od odprawy, porównaj i przeciwstawiaj się różnym metodologiom i wybierz najbardziej zaufaną i renomowaną, aby zapewnić stabilność i sukces projektu.

Utwórz stronę internetową za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map