Jak stworzyć stronę internetową portfela modelowania

Mocna reprezentacja wizualna w Internecie jest niezbędna, gdy chodzi o modelowanie. Musisz wyglądać fantastycznie zarówno na żywo, jak i online. Wyróżnienie się spośród setek innych modeli nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać.


Nowoczesne platformy do tworzenia stron internetowych ułatwiają przedstawienie modelu z zachwycającymi i profesjonalnymi zdjęciami poza podstawowymi funkcjami są proste edytowanie i tworzenie jasnej strony portfolio od zera bez umiejętności technicznych w ciągu mniej niż jednego dnia.

Zapomnij o wydaniu fortuny na zbudowanie dobrze wyglądającego portfolio modelowania. Twórcy stron internetowych oferują wiele niesamowitych funkcji w przystępnej cenie. Łatwo projektujesz i dostosowujesz każdą stronę, nawet jeśli nigdy wcześniej nie zajmowałeś się procesem budowania witryny. Zaawansowane oprogramowanie do tworzenia stron internetowych pozwoli Ci:

 • Z łatwością edytuj, dodawaj i zamieniaj treści. Nie są wymagane umiejętności techniczne;
 • Stwórz oszałamiającą kolekcję profesjonalnie wyglądających zdjęć do wyróżnienia;
 • Używaj różnych formatów mediów jak filmy, obrazy GIF i więcej;
 • Pozostań towarzyski i mów głośno poprzez główne platformy społecznościowe.

Skocz do: 10 porad do modelowania portfela sukcesu.

Po przejrzeniu i przetestowaniu dziesiątek różnych twórców stron internetowych, wyodrębniliśmy dwie najlepsze platformy do budowania chwytliwego portfolio modelowania w niecały dzień. Są to Wix i uKit. Przyjrzyjmy się bliżej ich głównym cechom i zaletom.

WIX zyskuje uznanie w dobrze wyglądającej branży

Wix main Nowość

Wix to dobry wybór dla osób związanych z branżą kosmetyczną i modelarską. Oprócz łatwości użytkowania dzięki funkcji „przeciągnij i upuść”, oprogramowanie oferuje różnorodny zestaw funkcji, aby stworzyć oszałamiające portfolio. Możesz wybierać spośród gotowych, responsywnych szablonów do modelowania lub dostosować dowolny inny motyw zgodnie ze swoim stylem i gustem. Główne korzyści to:

 • Szeroki wybór szablonów – platforma udostępnia listę gotowych szablonów modelowania. Nie musisz wykonywać żadnego kodowania ani projektowania stron internetowych. Po prostu wybierz motyw, który Ci się podoba i zacznij dodawać treść. Niektóre szablony mają już sekcję o mnie, która jest również obowiązkowa dla modeli;
 • Clean Image Gallery – Wix może pochwalić się profesjonalną galerią. Jednocześnie możesz dodawać różne pliki multimedialne, od filmów i zdjęć do GIF-ów i ruchomych obrazów za pomocą funkcji przeciągania i upuszczania;
 • Łatwa edycja i dostosowywanie – Wix ułatwia edytowanie i dostosowywanie dowolnych stron. Dodaj lub zmień obraz w nagłówku, tworząc ekskluzywny styl, dodaj nowy tekst, treść multimedialną lub sekcję witryny bez wysiłku;
 • Przyciski mediów społecznościowych – pozostawanie w towarzystwie ma zasadnicze znaczenie dla modeli. Wix zapewnia wbudowane widżety mediów społecznościowych. Możesz też zastąpić go innym z App Store.

Jeśli chodzi o ceny, Wix ma świetne oferty dla tych, którzy nie wymagają skomplikowanych stron internetowych z licznymi sekcjami i tonami treści. Platforma ma bezpłatny plan, który może wyglądać na dobrą opcję. Należy jednak pamiętać, że nie obejmuje bezpłatnej nazwy domeny ani hostingu. Co więcej, bezpłatny plan oferuje tylko 500 MB miejsca, co może nie wystarczyć. W tym samym czasie Plan Combo kosztuje tylko 7 USD miesięcznie. Cena obejmuje już szyfrowanie SSL w celu ochrony danych, a także bezpłatną nazwę domeny, hosting i 3 GB miejsca na wszystkie Twoje zdjęcia i pliki multimedialne.

Czytaj także: Pełny przegląd Wix.

Wypróbuj Wix teraz

uKit – najtańsze narzędzie do budowania portfolio modelowania

Strona główna uKit

uKit to tanie, ale wydajne narzędzie do tworzenia stron internetowych, które oferuje wiele wspaniałych funkcji i gotowych do użycia motywów do modelowania. Szablony są profesjonalnie zaprojektowane i dostosowane do urządzeń mobilnych. Łatwe narzędzia do edycji i konstruowania pozwolą Ci zbudować jasne portfolio modelowania w ciągu kilku godzin bez specjalnych umiejętności. Główne zalety uKit to:

 • Gotowe szablony modelowania – uKit oferuje szereg motywów do modelowania ze wszystkimi wbudowanymi sekcjami, których możesz potrzebować. Co więcej, nie musisz nawet edytować treści ani dodawać nowych tekstów. Po wybraniu szablonu zostaniesz poproszony o podanie nazwiska, doświadczenia zawodowego i innych informacji zawodowych oraz kliknięcie przycisku „Dalej”. Zostaniesz przeniesiony na stronę edycji szablonu z już wstawionymi danymi osobowymi;
 • Wszystkie niezbędne sekcje – wszystkie szablony mają istotną sekcję, w tym usługi, ceny, „o mnie”, doświadczenie, referencje i kontakty. Wystarczy, że poczujesz się w tekście lub dodasz nową sekcję menu;
 • Intuicyjny interfejs – uKit nie ma niepotrzebnych funkcji i etapów, które mogłyby zakłócać proces budowy. Wszystko wygląda dość prosto i logicznie;
 • Zaawansowany tryb projektowania – dostosuj swoją stronę internetową do swojego stylu i preferencji. Wybierz kolor tła i motywu głównego, prześlij zdjęcia i użyj palety kolorów uKit, aby stworzyć oszałamiający wygląd swojego portfolio.

W przeciwieństwie do Wix, uKit nie ma bezpłatnego planu. Możesz jednak przetestować platformę w bezpłatnym trybie próbnym, aby sprawdzić, czy odpowiada Ci ona dobrze i spełnia Twoje oczekiwania. Jeśli chodzi o ceny, ten kreator stron internetowych jest prawdopodobnie najbardziej przystępnym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę 4 USD miesięcznie za abonament Premium z bezpłatnymi szablonami a także brak reklam i hostingu już wliczonych w cenę.

Czytaj także: Kompletny przegląd uKit.

Wypróbuj uKit (bezpłatny 14-dniowy okres próbny)

10 porad do modelowania portfela sukcesu

Kilka filiżanek kawy, dwa wieczory, właściwy wybór skutecznych ujęć – i możesz wysłać link do swojej własnej strony portfolio do potencjalnych pracodawców. Jakie niuanse należy wziąć pod uwagę, jeśli zamierzasz osiągnąć przyzwoity wynik?

Zebraliśmy listę 10 rekomendacji, które mogą stać się wskazówkami dotyczącymi Twojego sukcesu.

1. Wybierz szablon, który odpowiada Twojemu stylowi fotograficznemu!

Tak, witryna portfolio powinna koncentrować się wyłącznie na zdjęciach. Jeszcze przed rozpoczęciem pracy wybierz najlepsze zdjęcia z różnych kategorii – migawki, testy, projekty komercyjne.

Po dokładnym posortowaniu obrazów przejdź do wyboru szablonu strony internetowej. Pomoże Ci to wybrać najlepszy projekt, który podkreśli zalety twoich zdjęć.

2. Umiarkowana ekscentryczność jest twoim najlepszym narzędziem!

Nie musisz trzymać się pewnych zasad projektowania portfela. Możesz dodać kontrastowy, a nawet kontrowersyjny obraz do strony głównej, aby przyciągnąć uwagę i zachęcić odwiedzających do dowiedzenia się więcej o twojej osobowości.

Nawiasem mówiąc, korzystanie z samego zdjęcia nie jest obowiązkowe. Możesz użyć wideo, GIF lub kinograficznych wraz ze standardowymi zdjęciami, tam gdzie jest to właściwe.

3. Ujawnij szerokie spektrum obrazów, aby zaskoczyć wszystkich!

Potencjalni pracodawcy chcą widzieć piękno i elastyczność modeli. Ważne jest, aby dostarczyć im wymaganą ilość materiału, aby sformułować pomysły na to, gdzie można wykorzystać potencjał.

Zaprezentuj się w różnych strojach, sceneriach i emocjonalnych apelacjach. Wybierz 10-15 zdjęć o różnych fabułach, podziel je na osobne kategorie, aby uzyskać wyraźną percepcję.

4. Jeśli czujesz się pewny siebie, możesz podjąć ryzyko!

Tradycyjnie w portfolio znajdują się tylko najlepsze zdjęcia. Możesz użyć kilku mniej udanych zdjęć w ogólnej galerii zdjęć. Może to być również historia, w której obraz będzie się różnić od ogólnego wyglądu.

Odbywa się to w celu uzyskania kontrastu z najlepszymi ujęciami. Odwiedzający zauważą różnicę i być może polubią Twoje najlepsze zdjęcia, które stanowią podstawę Twojego portfolio.

5. Uważnie uporządkuj zamówienie fotograficzne i opracuj zwycięską strategię!

Pamiętaj, że portfolio nie jest albumem fotograficznym dla Twoich znajomych na Instagramie. Dodawanie do niego zdjęć nie ma sensu, co nie ma większego znaczenia dla potencjalnych pracodawców.

Na przykład powinny istnieć zdjęcia bez makijażu i włosów, a także zdjęcia w apartamencie lub ze szczegółowym widokiem twarzy, ramion, szyi itp., W zależności od nisz biznesowych, w których modelujesz.

Pierwsze 3 zdjęcia powinny być bardzo udane, medium może być mierne, a ostatnie zdjęcia w każdej kategorii powinny być również najlepsze.

6. Wybierz tylko zdjęcia wysokiej jakości – przeciętne obrazy nie będą działać!

Nie trzeba dodawać, że nikt nie będzie chciał oglądać nieostrych zdjęć w pikselach. Zaleca się, aby Twoje zdjęcia były wykonywane przez różnych fotografów. Pomoże to urozmaicić prezentację obrazu i uzyskać dobrą dynamikę wizualnego portfolio.

Można używać własnych zdjęć, ale należy je robić poprawnie (aparat, ustawienia, scenerie, światło). Nie każdy może sobie z tym poradzić.

Jeszcze jedna rzecz: nie nadużywaj Photoshopa, szczególnie z migawkami i testami. Z kolei zdjęcia upiększające mogą być (i powinny być) edytowane w Photoshopie.

7. Chroń swoje zdjęcie Copyright, bądź poważny!

Zdjęcia z portfolio powinny zawierać znaki wodne. Może to być na przykład Twoja nazwa i domena witryny. Będzie to stanowić dodatkowe narzędzie promocji i ochronę praw autorskich.

8. Nie wstydź się ujawniać swoich myśli i uczuć – prowadź blog na swojej stronie internetowej!

Oprócz materiałów promocyjnych możesz dodatkowo ujawnić swoje przemyślenia i pomysły na blogu.

Powinny być artykuły z życia zawodowego i osobistego, gdzie podzielisz się wrażeniami z pracy z tym lub innym stylistą, fotografem, specjalistą od makijażu, sesjami zdjęciowymi w pewnej interesującej lokalizacji itp. – wszystko, co może pomóc rozwinąć Twoją osobowość w życiu zawodowym i prywatnym. Im bardziej humanitarnie wyglądasz – tym lepiej!

9. Nie zapomnij podzielić się informacjami zawodowymi – to bardzo ważne!

Każdy, kto obejrzy twoje portfolio, będzie chciał poznać Twoją wagę, wzrost i inne parametry. Informacje te powinny być dokładne.

Dlatego określ parametry i nie zapomnij dodać informacji o tatuażach, kolczykach, odcieniu skóry, kolorze oczu, rozmiarze ubrań, butów, parametrach ciała, nawykach i innych informacjach, które mogą mieć znaczenie dla dalszej współpracy.

10. Wzmocnij swoje portfolio za pomocą kont sieci społecznościowych, zaprezentuj swoją osobowość publicznie!

Jest ok, jeśli masz osobne konto na Instagramie z profesjonalnymi zdjęciami i promowałeś Facebooka lub Twittera. Pamiętaj, aby zadbać o połączenie kont sieci społecznościowych, polubień i repostów w portfolio. Są to potężne źródła ruchu, reklamy PR i indywidualności.

Nawet jeśli masz standardowe konta osobiste bez mnóstwa zdjęć i milionów niezwykłych przyjaciół, możesz z nich również korzystać – pozwól wszystkim zobaczyć twoją osobowość bez akcentowania niuansów roboczych.

Wielu profesjonalistów jest zainteresowanych emocjonalnym składnikiem osobowości modelki nie mniej niż apelem.

Czego możesz się spodziewać podczas tworzenia portfela w Kreatorze witryn?

Będziesz miał przyciągające wzrok, dobrze zorganizowane i profesjonalne portfolio, jeśli przejdziesz przez te porady:

 • Pożądane jest stosowanie nie więcej niż 2-3 czcionek – jeden dla tytułów, jeden dla akapitów i jeden na specjalne okazje.
 • Dla różnych kategorii należy również stosować wspólne konfiguracje galerii portfolio. Miksowanie stylu nie ma sensu.
 • Kolorystyka nie powinna również dominować nad zdjęciami – tło powinno być subtelne, między zdjęciami a większymi miniaturami powinna być większa przestrzeń. Podpisy nie są obowiązkowe.
 • Szczególną uwagę należy zwrócić na stronę główną witryny. Możesz ustawić ładne wideo z udanej sesji zdjęciowej, zdjęcie w nasyconych kolorach lub czarno-biały portret bez makijażu jako tła.

Pomysłów jest wiele – nie spiesz się, eksperymentuj, pytaj o opinie znajomych i krewnych, szukaj najskuteczniejszych kombinacji. Wix pozwala tworzyć oszałamiające i profesjonalne portfele. Możesz to zrobić! Potrzebujesz wysokiej jakości zdjęć. Reszta oznacza zainwestowanie kilku dolarów i 1-2 wieczorów. Zacznij teraz!

Uruchom stronę portfela!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map