Jak stworzyć stronę internetową w Witrynach Google

Jak stworzyć stronę internetową w Witrynach Google


Możesz łatwo stworzyć darmową stronę w Google za pomocą Witryny Google – prosty kreator stron z funkcją przeciągnij i upuść. Jest on zawarty w pakiecie Google Suite i początkowo jest ukierunkowany na potrzeby nowicjuszy. Usługa jest intuicyjna, łatwa w użyciu i całkiem wygodna dla wszystkich kategorii użytkowników i ma wiele do zaoferowania każdemu projektantowi stron internetowych.

Witryny Google domyślnie używają edytora WYSIWYG, chociaż jego interfejs działa również dobrze dla tych użytkowników, którzy zamierzają ręcznie edytować kod witryny, aby uzyskać jedyny w swoim rodzaju wynik. Pamiętaj, że przed skorzystaniem z usługi powinieneś założyć bezpłatne konto Google (jeśli jeszcze go nie masz). Oto szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci dowiedzieć się, jakie kroki należy wykonać, aby założyć witrynę za darmo w Google.

Witryny Google umożliwiają łatwe tworzenie interaktywnych i dynamicznych projektów oraz zarządzanie nimi za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Do pracy z systemem nie są potrzebne umiejętności programistyczne ani doświadczenie w projektowaniu stron internetowych – wystarczy postępować zgodnie z generowanymi przez niego wskazówkami i przeglądać pulpit nawigacyjny, aby przejść do procesu tworzenia witryny.

Witryny Google domyślnie używają edytora WYSIWYG, chociaż jego interfejs działa również dobrze dla tych użytkowników, którzy zamierzają ręcznie edytować kod witryny, aby uzyskać jedyny w swoim rodzaju wynik. Pamiętaj, że przed skorzystaniem z usługi powinieneś założyć bezpłatne konto Google (jeśli jeszcze go nie masz). Oto szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci dowiedzieć się, jakie kroki należy wykonać, aby założyć witrynę za darmo w Google.

1. Wybierz nazwę i szablon strony internetowej

Jak stworzyć stronę internetową w Witrynach Google

Gdy tylko zalogujesz się na konto Google i uruchomisz narzędzie do tworzenia witryn, nastąpi przekierowanie do panelu sterowania, gdzie zostaniesz poproszony o podanie nazwy firmy. To także miejsce, w którym możesz zmienić obraz i styl nagłówka. Nawiasem mówiąc, masz okazję albo wybrać jedną ze zdjęć, które oferuje Witryny Google, albo przesłać własną. Po wykonaniu tej czynności musisz przejść do wyboru szablonu. Sekcja „Tematy” jest dostępna w szczegółowym menu po prawej stronie ekranu. Oprócz projektu możesz tutaj wybrać kolor nagłówka i styl czcionki.

Mówiąc o szablonach, Witryny Google nie oferują domyślnego szablonu dla nowych witryn, aby umożliwić użytkownikom pełną kontrolę nad swoimi projektami. Zamiast tego kreator stron internetowych pozwala wybrać jeden z istniejących motywów z galerii. Jeśli chodzi o różnorodność motywów, nie jest to imponujące, ale wciąż jest wiele do wyboru.

Należy również pamiętać, że kreator stron internetowych rozróżnia pojęcia i szablony. „Tematy” służą do zaprojektowania ogólnego wyglądu i wyglądu strony internetowej (w tym obrazy i paleta kolorów), podczas gdy „szablony” obejmują wybór typów stron i układów. To zrobisz dalej.

2. Edytuj układ strony

Jak stworzyć stronę internetową w Witrynach Google

Podczas pracy nad rozwojem witryny będziesz mieć możliwość wybrania i edycji układu witryny. Podsumowując, istnieje 6 wariantów układu do wyboru. Obejmują one układy jedno-, dwu-, trzy- i czterokolumnowe.

Aby zastąpić domyślny układ, wystarczy wybrać odpowiednią sekcję i przejść do procesu edycji. Po dokonaniu wyboru będziesz mógł wypełniać bloki, przesyłać zdjęcia i dodawać teksty związane z witryną. To bardzo proste, szybkie i bezproblemowe.

3. Dodaj i dostosuj strony

Jak stworzyć stronę internetową w Witrynach Google

Gdy tylko wybierzesz układ, najwyższy czas dodać nowe strony internetowe. Witryny Google pozwalają dodawać nieograniczoną liczbę stron różniących się implikacjami i typami. Aby dodać nową stronę, po prostu przejdź do odpowiedniej karty „Strony” w panelu sterowania i nazwij stronę. Aby skrócić czas tworzenia witryny, można powielać gotowe strony, dodawać podstrony i przypisywać im specjalne właściwości.

Jeśli chodzi o typy stron, można wybierać między opcjami. Mówiąc ściślej, to Ty decydujesz, jaki typ strony chcesz dokładnie dodać i jakie treści chcesz później przesłać. W ten sposób możesz tworzyć i dodawać standardowe strony internetowe do prezentowania treści i załączania dokumentów, ogłoszeń w celu publikowania wiadomości i aktualizacji firmowych, stron startowych, stron list, a także szafek z plikami do przechowywania, zarządzania i udostępniania plików. Liczba stron powinna zasadniczo zależeć od specjalizacji witryny, rozmiaru i treści, które chcesz wyświetlić.

4. Prześlij zawartość

Jak stworzyć stronę internetową w Witrynach Google

Po dostosowaniu stron najwyższy czas przejść do jednej z najbardziej czasochłonnych, odpowiedzialnych i nieporęcznych części całego procesu tworzenia witryny – przesyłania treści. W tym celu przejdź do zakładki „Wstaw” w panelu sterowania i wybierz typ zawartości do dodania. Możesz wybierać spośród pól tekstowych, obrazów, opcji Osadzania i wariantu „Z dysku”. Wybór będzie zależeć od źródła, w którym pliki są początkowo przechowywane.

Jak stworzyć stronę internetową w Witrynach Google

Jeśli chodzi o rodzaje treści, które mają być przesłane na stronę, przycisk wstawiania pokazuje wiele wariantów, które zaspokajają większość potrzeb użytkowników. Oto lista rodzajów treści, które możesz wybrać i wstawić na swoje strony internetowe: Spis treści, Karuzela obrazów, Przycisk, Dzielnik, YouTube, Mapa, Kalendarz, Dokumenty, Prezentacje, Arkusze, Formularze i Wykresy. Niezależnie od tego, jaki element wybierzesz, będziesz mógł go dalej dostosowywać do specjalizacji swojej witryny.

Dodatkowo Witryny Google umożliwiają integrację standardowych „gadżetów”, takich jak kalkulatory lub kanały informacyjne, Google Search Console dla lepszej optymalizacji wyszukiwarek gotowych projektów, Google Analytics itp. Jako narzędzie do tworzenia witryn oparte na Google, Witryny umożliwiają integrację dowolnego G Rozszerzenia pakietów, które uważasz za ważne i konieczne dla twojego projektu.

W tym celu nie są potrzebne żadne dodatki ani wtyczki innych firm – wystarczy spojrzeć na zestaw rozszerzeń i wybrać te, których aktualnie potrzebujesz (Dokumenty Google, Dysk, Kolekcje, Jamboard, Blogger i co nie).

5. Przejrzyj opcje zarządzania witryną

Przed zaprezentowaniem nowego projektu światu należy ustawić i skonfigurować niektóre z najważniejszych elementów i opcji zarządzania witryną. Tutaj możesz połączyć analitykę witryny, powielić projekt, dodać favicon, dostosować niestandardowe adresy URL, przejrzeć ustawienia informacji o witrynie, przypisać prawa do udostępniania witryny innym użytkownikom itp..

Jeśli nadal jest coś, czego tutaj nie rozumiesz, po prostu kliknij przycisk „Obejrzyj wycieczkę”, aby zobaczyć, co kryje się za ustawieniami systemu. Poza tym kreator stron internetowych pozwala dodawać wielu współpracowników do projektu, a nawet subskrybować najnowsze zmiany projektu, aby być świadomym wszystkich zmian i zmian wprowadzonych na stronie.

6. Wybierz nazwę domeny

Jest jeszcze jedna rzecz do zrobienia przed udostępnieniem jej w Internecie. Musisz wybrać nazwę domeny dla swojego projektu. W rzeczywistości możesz opublikować go we własnej domenie – tej, którą już posiadałeś – lub uzyskać zupełnie nową od Google. Ty decydujesz o tym. Pomyśl tylko o niezwykłym i łatwym do zapamiętania adresie URL, który będzie nie tylko powiązany z Twoją niszą biznesową, ale będzie również unikalny i niezapomniany dla docelowych odbiorców. Nie rób tego jednak zbyt długo, aby uniknąć nieporęcznych adresów URL.

7. Dostosuj dostęp do strony internetowej

Jak stworzyć stronę internetową w Witrynach Google

Jest wygodna okazja, aby udostępnić gotowy projekt innym użytkownikom, ustawiając prawa dostępu. W ten sposób możesz opuścić swoją stronę internetową w trybie roboczym (gdy jest jeszcze w budowie), wybierając określone osoby, które będą miały prawo do edycji projektu. Możesz także uczynić stronę internetową całkowicie prywatną, aby nikt nie mógł jej wyświetlić. Podobnie możesz opublikować projekt, aby był dostępny dla wszystkich. Jeśli chcesz zaprosić kogoś do edycji witryny razem z Tobą, system pozwala to zrobić, określając e-maile tych osób i wysyłając im zaproszenia.

Jeśli chcesz zabezpieczyć swój projekt, możesz zaznaczyć przycisk, który pozwala uniemożliwić innym redaktorom publikowanie projektu, zmianę praw dostępu i dodawanie nowych osób bez Twojej świadomości. Jest to bardzo wygodne dla osób pracujących w zespole lub dla tych użytkowników, którzy zajmują się tworzeniem niestandardowych stron internetowych dla klientów. Na koniec można użyć opcji Podgląd przed ostateczną publikacją projektu, aby upewnić się, że wygląda poprawnie na ekranach komputerów, tabletów i urządzeń mobilnych.

8. Połącz Google Analytics

Witryny Google umożliwiają połączenie Google Analytics z gotowym projektem. Jest to niezbędna funkcja, jeśli chcesz być świadomy głównych parametrów swojego projektu i czynników, które wpływają na jego wydajność, a także ocenę SEO. Integracja z Google Analytics pomoże Ci dowiedzieć się, jaki jest ruch i fluktuacje ruchu, liczba użytkowników odwiedzających Twoją witrynę w określonym czasie, współczynniki konwersji, miejsca docelowe i źródła odwiedzin, współczynniki porzucania witryn, a także wiele innych kluczowych parametrów, które mogą ostatecznie lub zepsuć całą wydajność witryny. Świadomość tych cech pomoże ci rozwiązać potencjalne problemy na czas, aby uniknąć poważniejszych konsekwencji.

9. Dostosuj konfiguracje SEO i opublikuj stronę internetową

Jest jeszcze jedna podstawowa rzecz, którą powinieneś zrobić, zanim udostępnisz swoją witrynę online. Mówimy teraz o optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Witryny Google umożliwiają dostosowanie głównych parametrów SEO, aby zapewnić wysoki ranking wyszukiwarki nowo utworzonego projektu. Aby odnieść sukces, zalecamy podłączenie Google Search Console, co ułatwi wyszukiwarkom indeksowanie Twojego projektu. Pamiętaj, aby poprawnie wypełnić główne pola SEO i sekcje, które mają bezpośrednie połączenie z pozycjami Twojej witryny. Teraz, gdy Twoja witryna jest w 100% gotowa do publikacji, po prostu kliknij przycisk „Opublikuj” i obejrzyj wynik!

Dolna linia

Bez względu na to, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym programistą, który chce tworzyć strony internetowe w Google, z łatwością opanujesz je dzięki pomocy Witryn Google. Jest to dość funkcjonalny system, choć ma minimalistyczny design. Żadna specjalna wiedza programistyczna nie jest wymagana do uruchamiania projektów w Witrynach Google i zarządzania nimi. Panel sterowania jest intuicyjny i łatwy w obsłudze, a wynik jest wart wysiłku na dłuższą metę.

Kreator stron internetowych umożliwia tworzenie tylko prostych stron internetowych o raczej ograniczonej funkcjonalności. Działa dobrze w przypadku małych projektów, a uruchomienie w pełni funkcjonalnych stron internetowych będzie prawie niemożliwe. Jeśli masz zamiar kontynuować prace nad dalszym rozwojem i promocją projektu, warto od samego początku wybrać wysokiej jakości kreatora stron internetowych. Wix, Zestaw, Weebly a nawet jak CMS WordPress z łatwością poradzi sobie z każdym zadaniem. Wszystko zależy od umiejętności i doświadczenia w zakresie projektowania stron internetowych.

Wypróbuj Witryny Google teraz

Howard Mój profil na Twitterze Mój profil na Facebooku e-mail Mój profil LinkedIn

o autorze

Jestem Howard Steele, założyciel i redaktor naczelny tej witryny. Dzięki ponad 10-letniemu tworzeniu stron internetowych wiem, jak skomplikowane i męczące może być to zadanie dla osoby niebędącej informatykiem. Nie możesz zdecydować, którą usługę wybrać? Poproś mnie o radę. Po prostu opisz potrzeby swojej witryny, a chętnie Ci pomogę.

Strona główna »Pomocne wskazówki» Jak utworzyć stronę internetową w Witrynach Google

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map