Jak stworzyć stronę internetową wydarzenia

Jak stworzyć stronę internetową wydarzenia


Więc planujesz zorganizować imprezę i chcesz przyciągnąć do niej jak najwięcej osób. Możesz też po prostu promować różne wydarzenia i rejestrować gości. W zależności od tego, jakie są Twoje ostateczne cele, może być konieczne utworzenie witryny wydarzenia od podstaw. Zadanie jest łatwiejsze niż się wydaje, biorąc pod uwagę dziesiątki wyspecjalizowanych twórców stron internetowych i platform nie wymagają umiejętności kodowania lub zatrudnianie programistów outsourcingowych które zwykle kosztują tysiące dolarów.

Witryna poświęcona wydarzeniom jest dobrym narzędziem do radzenia sobie ze skutecznym brandingiem i wprowadzania istotnych funkcji, aby utrzymać zaangażowanie odwiedzających. Pozwoli Ci regularnie wymieniać zaktualizowane treści i szczegóły, nowe opisy wydarzeń, wyprzedaże biletów, oferty specjalne itp. Wszystko, czego potrzebujesz, to upewnić się, że wybrana platforma zapewnia wystarczającą liczbę narzędzi dostosowywania.

I zanim zanurzymy się głęboko w fazach procesu tworzenia, musimy dowiedzieć się, czy rzeczywiście potrzebujesz witryny z wydarzeniem, czy istnieją prostsze narzędzia do poradzenia sobie z tym zadaniem. Wszystko zależy od celów, rodzajów wydarzeń i celów, dla których musisz je promować.

Jak stworzyć stronę internetową wydarzenia (The Ultimate Step-by-Step Guide):

 1. Zanim zaczniesz: czy każde wydarzenie powinno mieć stronę internetową?
 2. Wybierz platformę, aby utworzyć witrynę wydarzenia
 3. Uzyskaj nazwę domeny & Hosting
 4. Konfigurowanie szablonu i dostosowywanie witryny
 5. Ile kosztuje strona internetowa wydarzenia
 6. Inspiracja: Przykłady stron z wielkim wydarzeniem

1. Zanim zaczniesz: czy każde wydarzenie ma stronę internetową?

Odpowiedź brzmi „TAK”, ale tylko jeśli planujesz zorganizować wielkie wydarzenie, które odbywa się regularnie. Nie ma znaczenia, czy mówimy o programach komercyjnych obejmujących sprzedaż biletów lub spotkania non-profit (kościoły, organizacje charytatywne, związki studentów itp.). Witryna zadziała w przypadku ogromnego wydarzenia.

Trudno nie docenić radzenia sobie z procesem tworzenia stron internetowych na jednodniowe wieczory kawalerskie, próby weselne lub spotkania byłych studentów. W przypadku mniejszych problemów możesz w pełni wykorzystać Wydarzenia Aplikacja Facebook który jest darmowy i łatwy w użyciu. Pomaga przyjaciołom znaleźć wydarzenia odbywające się w ich dzielnicy, a także dokonać drobnych ustaleń.

Jeśli potrzebujesz rozszerzonej funkcjonalności, poszukaj platformy, która pozwala wykonać następujące czynności.

Zarządzaj efektywnym brandingiem

Silna strona wydarzenia powinna zawierać skuteczny branding. Prawdopodobnie chciałbyś, aby odwiedzający nie tylko przeczytali jakieś ogólne informacje, ale również zaangażowali się w jakikolwiek sposób:

 • Kup bilety.
 • Zaloguj się na wydarzenie.
 • Subskrybuj, aby być na bieżąco z aktualizacjami.
 • Weź udział w dyskusjach.
 • Przejrzyj treści multimedialne itp.

Główną ideą jest dostarczanie niezapomnianych treści. Pozwól odwiedzającym zapamiętać wydarzenie i spraw, by chcieli wrócić. Jedynym sposobem na osiągnięcie tego jest stworzenie stylowej witryny z modnym wyglądem i funkcjami umożliwiającymi interakcję z użytkownikami. Tu pojawia się druga kwestia.

Narzędzia dostosowywania

Twoja witryna będzie wymagać zestawu określonych funkcji w zależności od rodzaju wydarzenia. Najczęstsze funkcje obejmują:

 • Kalendarz powtarzających się wydarzeń, które odbywają się regularnie.
 • Funkcja kasy w przypadku, gdy planujesz sprzedawać i promować bilety.
 • Prosty formularz rejestracyjny, jeśli trwa proces rejestracji, aby wziąć udział w wydarzeniu.
 • E-mailowe narzędzia marketingowe i promocyjne do wysyłania aktualizacji informacji, nowych harmonogramów, ofert specjalnych, kodów promocyjnych i innych.
 • Integracja z mediami społecznościowymi dla maksymalnego zasięgu użytkowników za pośrednictwem wszystkich dostępnych kanałów i platform.

Po raz kolejny funkcjonalność strony będzie polegać głównie na typach wydarzeń, które chcesz promować.

Elastyczny projekt

Istotną funkcją witryn z wydarzeniami, ponieważ większość potencjalnych użytkowników może uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Potrzebujesz więc platformy, która pomoże ci z łatwością tworzyć strony dostosowane do urządzeń mobilnych. Pozwoli Ci wygenerować większy ruch i poprawi poziom zadowolenia użytkowników.

Po zdefiniowaniu przyszłych funkcji witryny i funkcji, które warto wyszukać, przyjrzyjmy się opcjom tworzenia witryn.

2. Wybierz platformę, aby utworzyć witrynę wydarzenia

Każda platforma ma swoją unikalną specjalizację. Niektóre narzędzia do tworzenia witryn zostały zaprojektowane tak, aby spełniały te wymagania Potrzeby eCommerce podczas gdy inni pracują lepiej witryny oparte na treści. Jedno jest jasne, stały się niezwykle popularny na przestrzeni lat dzięki łatwości użytkowania i elastyczności dostarczanej milionom aktywnych subskrybentów.

Jednocześnie niektóre technologie okazały się bardziej elastyczne niż inne. Pomagają tworzyć projekty różnego typu dzięki rozszerzonej funkcjonalności. Rozważając strony z wydarzeniami, Wix i WordPress są niewątpliwymi liderami.

Wix – jest naszą rekomendacją nr 1 i oto dlaczego:

Łatwość użycia. Ludzie bez kodowania mogą tworzyć gotowe strony dosłownie w ciągu kilku minut. System wykorzystuje algorytm AI zaimplementowany w systemie niestandardowym Rozwiązanie Wix ADI. Wykorzystuje informacje o Twojej przyszłej witrynie i niszy, aby zaoferować gotowe układy z zainstalowanymi niezbędnymi widżetami.

Wydarzenie Wix

Platforma All-in-One. Dzięki Wix nie musisz osobno zajmować się hostingiem i domeną. Każdy plan subskrypcji zawiera wszystkie potrzebne zasoby i udogodnienia do projektowania, tworzenia, dostosowywania i wdrażania witryny.

Wydarzenia Wix. Wielokrotnie nagradzana aplikacja zaprojektowana do organizowania imprez, konwencji gospodarzy, sprzedaży biletów na koncerty i pokazy itp. W rzeczywistości masz mnóstwo narzędzi do tworzenia dedykowanych epok, modyfikowania ich, integracji usług płatniczych, tworzenia list gości i zarządzania nimi itp..

Wydarzenia w aplikacji Wix

3. Uzyskaj nazwę domeny & Hosting

Ci, którzy pominęli pierwsze akapity, powinni wiedzieć, że osobiście zalecamy Wix jako najlepsze rozwiązanie do tworzenia stron z wydarzeniami, a WordPress jako drugi najlepszy CMS dla twoich celów. Każda platforma ma domenę i hosting, choć w nieco inny sposób.

Domena i hosting witryny Wix

Jak wspomniano wcześniej, Wix jest platformą typu „wszystko w jednym”. Oznacza to, że system ma różne plany, a wszystkie funkcje są już uwzględnione. Za stałą cenę otrzymasz hosting i darmowa domena. Każda funkcja zostanie aktywowana, gdy tylko się zalogujesz i wykupisz abonament.

Domena i hosting dla witryny WordPress

Sytuacja w WP CMS jest nieco inna. Sam system nie oferuje usług hostingowych ani rejestracji domen. Ponieważ jednak nadal musisz znaleźć wiarygodnego dostawcę hostingu, dobrym pomysłem jest wybór Bluehost.

Pulpit nawigacyjny WordPress

Jest to oficjalnie zalecana platforma WP, która ułatwia korzystanie z CMS dzięki bezproblemowej integracji, automatycznym wtyczkom i aktualizacjom systemu, środkom bezpieczeństwa, dostępowi do wtyczek i motywów itp. Lista funkcji obejmuje roczną domenę po rejestracji oprócz obiektów hostingowych. Jest to najlepsza opcja dla każdego typu strony internetowej WordPress.

4. Konfigurowanie szablonu i dostosowanie witryny

Teraz jesteś gotowy zaprojektować swoją przyszłą stronę internetową, a także wypełnić ją treścią, plikami multimedialnymi, widżetami itp. Jeśli zdecydujesz się na Wix, skorzystasz z prostego procesu edycji dzięki narzędziu przeciągnij i upuść. Nie są wymagane żadne umiejętności kodowania ani programowania. Wspominaliśmy już o opartym na sztucznej inteligencji narzędziu Wix ADI, które oferuje gotowe układy strony.

Motyw Wix ADI

Drugi wariant to wybór spośród ponad 500 stylowych i responsywnych szablonów, które odnoszą się do różnych nisz biznesowych. Projekty wydarzeń nie są wyjątkiem. Nie musisz nawet dostosowywać strony. Każdy motyw jest dostarczany ze wstępnie ustawionymi dodatkami oprócz aplikacji Wix Event dostępnej w Internecie Rynek widżetów. Ostatnią rzeczą jest dodanie odpowiedniej treści, kilku zdjęć lub filmów, wyświetlenie podglądu witryny na różnych komputerach i urządzeniach mobilnych, połączenie domeny i opublikowanie jej.

Rozpoczęcie pracy z WordPress jest nieco trudniejszy, chociaż sam edytor jest również bardzo łatwy. CMS ma ogromny wybór wtyczek i motywów. Jedyna różnica w stosunku do Wix polega na tym, że musisz je znaleźć i zainstalować ręcznie. Jednocześnie niestandardowe darmowe motywy wyglądają tak samo.

Motyw WordPress

Chociaż na pewno pragniesz ekskluzywnych układów, lepszym pomysłem jest wybranie płatnych motywów Premium. Są również responsywne i mają bardziej stylowy wygląd. Kolejną wadą jest to, że dzięki WordPress musisz osobno kupić i pobrać szablon, podczas gdy Wix oferuje wszystkie niezbędne narzędzia w pakiecie, co pozwala zaoszczędzić czas.

5. Ile kosztuje strona internetowa wydarzenia

Nie trzeba zatrudniać programistów ani próbować tworzyć tego typu witryn od podstaw. Wyzwanie jest prawie niemożliwe, biorąc pod uwagę funkcjonalność i funkcje gotowych szablonów dostarczonych przez Wix i WordPress. Użytkownicy mają możliwość korzystania z nich wszystkich po stosunkowo niskiej cenie. Rzućmy okiem na ostateczny koszt rocznego projektu wykonanego na Wix i WP.

Koszt budowy strony internetowej Wix

Miesięczny abonament zaczyna się od 8,50 USD. Rozważamy plan combo z bezpłatną roczną domeną oprócz 2 GB przestrzeni dyskowej i 3 GB przepustowości do hostowania witryny z wydarzeniami. W rezultacie końcowy koszt witryny wyniesie 102 USD rocznie, przy czym wszystkie niezbędne funkcje, dodatki i szablony będą zawarte w pakiecie.

Cennik stron internetowych Wix

Koszt budowy strony internetowej WordPess

CMS jest bezpłatny. Zauważyliśmy jednak zarówno szablony hostingu, jak i Premium. Kosztują od 30 do 290 USD w zależności od projektu. Dobrą wiadomością jest to, że pochodzą one z jednorazową płatnością.

Ceny Bluehost

Ponadto niektóre wtyczki i usługi są płatne, podczas gdy bezpłatne subskrypcje oferują ograniczony wybór instrumentów. Ostatnim, ale nie mniej ważnym, jest hosting zoptymalizowany pod kątem WP Bluehost. Za jedyne 2,95 USD miesięcznie dostajesz pełny zestaw narzędzi, w tym domenę, integrację WordPress, kopie zapasowe systemu itp. W końcu będziesz musiał zapłacić około 110 USD rocznie (wtyczki i hosting) + 30–200 USD raz za premium motyw WordPress.

6. Inspiracja: Przykłady stron internetowych wielkich wydarzeń

Aby udowodnić nasze rekomendacje dotyczące wybranych platform i uczynić je bardziej oczywistymi, przeprowadziliśmy listę najlepszych przykładów witryn z wydarzeniami zbudowanych z Wix i WordPress:

Web Design Pro Innovations Conference - przykład strony internetowej wydarzenia Wix
TechConfInternational Floriculture Expo - przykład strony internetowej wydarzenia WordPress
FloriExpoWorld Investment Conference - przykład strony wydarzenia WordPress
WorldInvestConf

Możesz także zajrzeć na bardziej prawdziwe strony Wix, przeglądając strony ta kompilacja.

Wniosek

Proces budowy strony internetowej wydarzenia jest łatwy, jeśli wiesz, jaki rodzaj wydarzenia chcesz promować. Chodzi o to, aby zdefiniować kluczowe cele i cele uruchomienia. Czy planujesz sprzedawać bilety na koncerty, organizować zjazdy lub spotkania studentów, promować wydarzenia kulturalne lub non-profit? Każda z wyżej wymienionych wymaga elastycznej, opłacalnej i łatwej w użyciu platformy.

Wix i WordPress byłyby najlepszym wyborem. Podczas gdy Wix jest oczywistym liderem ze wszystkimi niezbędnymi funkcjami zawartymi w każdym planie, jego niestandardowa aplikacja Event, niższe ceny, które już obejmują hosting i domenę. WordPress może być również dobrym wyborem, chociaż będzie wymagał dodatkowych manipulacji, które mogą wydawać się nieco trudne dla początkujących techników od samego początku.

Utwórz witrynę wydarzenia za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map