Jak stworzyć stronę internetową z fotografiami za darmo

Jak stworzyć stronę internetową z fotografiami za darmo


Możesz więc pochwalić się niesamowitymi umiejętnościami obsługi kamery i umiejętnością skupiania się na szczegółach. Niestety nie można z nich skorzystać, jeśli nie możesz zaprezentować swoich talentów w Internecie. Z tego powodu jedynym sposobem na uznanie jest stworzenie strony internetowej z fotografią za darmo w przypadku napiętych finansów. Praca w mediach społecznościowych jest dobra, ale niewystarczająca.

Silna reprezentacja sieci jest niezbędna nie tylko do podkreślenia najlepszych prac, ale także do zwrócenia uwagi potencjalnych klientów lub współpracowników na współpracę. Dobrą wiadomością jest to, że budowanie nowej witryny od podstaw może ci zająć kilka godzin biorąc pod uwagę, że przygotowałeś już odpowiednie treści i zdjęcia do zaprezentowania.

Dlaczego warto korzystać z Wix, aby utworzyć witrynę fotografa?

Kreator stron Wix

Wix – to idealne narzędzie do tworzenia dowolnej liczby stron internetowych przy zerowym koszcie. Oferuje pakiet o zerowym koszcie z wystarczającą liczbą udogodnień, aby zacząć od prostej strony internetowej i połączyć swoją domenę. Oprogramowanie oferuje bogaty zestaw funkcji oprócz prostego procesu edycji.

Najważniejsze powody, dla których warto użyć Wix na stronie internetowej z fotografiami, są następujące:

 • Gotowe szablony – nie musisz tworzyć nowej strony od zera. Po prostu wybierz jeden z dostępnych responsywnych układów z listy. Wybierz potrzebną kategorię (Wix ma również motywy fotograficzne), dodawaj teksty, dane kontaktowe, próbki zdjęć, referencje i rozpocznij transmisję w ciągu kilku minut. Otrzymasz za darmo i stylową stronę przyjazną dla urządzeń mobilnych.
 • Oszałamiające galerie – Wix oferuje Widżet Pro Gallery tworzyć niesamowite listy zdjęć i obrazów. Możesz wybrać żądany format, niezależnie od tego, czy będzie to siatka na Instagramie, czy suwak o pełnej szerokości. Ponadto funkcja ta zapewnia dodatkową ochronę, aby uniemożliwić pobieranie twoich dzieł przez osoby trzecie.
 • Rynek Wix – użytkownicy mogą wybrać dowolny widget z rynku. Możesz zintegrować dane analityczne, ustawić kalendarze wydarzeń, zintegrować usługi rezerwacji, zintegrować czat na żywo i formularze kontaktowe itp. System zapewnia całkowitą swobodę w zakresie integracji usług stron trzecich.
 • Rezerwacje Wix – niestandardowa aplikacja Wix do zarządzania wydarzeniami, warsztatami, spotkaniami, konferencjami itp. Aplikacja ułatwia organizowanie zajęć grupowych, wysyłanie powiadomień i przypomnień dla uczestników, a także tworzenie osobnego środowiska logowania dla członków grupy i nie tylko.
 • Funkcja blogowania – utwórz niestandardowy blog jednym kliknięciem z pulpitu nawigacyjnego. Dziel się interesującymi artykułami i doświadczeniem zawodowym, zwiększaj ruch na swojej stronie, optymalizuj i promuj swoje treści, aby strona była bardziej atrakcyjna dla wyszukiwarek.

Jak widać, Wix pozwala poradzić sobie z każdym zadaniem podczas łączenia witryny fotografa od zera. Możesz wypróbować niektóre platformy zorientowane na portfolio, takie jak Portfolio Adobe. Wymagają jednak głębokich umiejętności projektowych i technicznych. Proces budowy może potrwać godziny i dni, nie wspominając, że będziesz musiał dodatkowo kupić hosting i zarejestrować nazwę domeny.

Wypróbuj Wix za darmo

Przyjrzyjmy się teraz samemu procesowi budowy.

Jak zbudować darmową stronę internetową fotografii przy użyciu Wix

Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku, aby dostosować i wdrożyć projekt w kilka minut. Nie zapomnij mieć przy sobie gotowych treści i zdjęć do przesłania.

Krok 1. Logowanie się

Pierwszym etapem jest rejestracja. W przeciwnym razie nie będziesz mógł korzystać ze wszystkich funkcji Wix. System oferuje kilka sposobów na rozpoczęcie pracy. Pierwszy z nich wygląda podobnie do tradycyjnej rejestracji przy użyciu adresu e-mail i hasła wymaganego do zalogowania. Drugim sposobem jest użycie dowolnego z istniejących kont Google lub Facebook. System nie wymaga natychmiastowej weryfikacji. Możesz więc zaoszczędzić czas i przejść dalej.

Kreator stron Wix - zaloguj się

Krok 2. Znajdź szablon

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Wix ma osobną kategorię dla portfeli i witryn fotograficznych. Możesz wybrać tę oferowaną przez platformę lub utworzyć witrynę internetową od zera za pomocą pustej strony. Druga opcja jest nieco bardziej czasochłonna, ponieważ trzeba będzie dodawać każdy blok osobno, zamiast uzyskać gotowy układ do dodawania treści i uruchomienia.

Szablony fotografii Wix

Krok 3. Edytuj zawartość

Edytor jest bardzo łatwy. Ma funkcję przeciągania i upuszczania, co oznacza, że ​​możesz skopiować i wkleić test w sekcjach na stronie. System pozwala edytować podstawowe ustawienia SEO, tytuły strony głównej i opisy, metatagi dla innych stron. Proces ten nie wymaga specjalnych umiejętności, podczas gdy dodawanie zdjęć do galerii wymaga najechania plikami na obszar zdjęcia.

Edytor stron fotografii Wix

Krok 4. Dodaj widżety

Jeśli budujesz nową witrynę od zera, musisz ręcznie dodać widżety, takie jak galerie lub formularze kontaktowe. Jeśli zdecydujesz się na gotowy układ lub Wix ADI, będziesz mieć wszystkie niezbędne funkcje już zintegrowane. Nadal masz jednak możliwość podłączenia innych usług w razie potrzeby, a także zmiany układu w dowolnym momencie.

Aplikacje fotograficzne Wix

Krok 5. Połącz domenę i opublikuj

Jeśli masz zarejestrowaną domenę, musisz ją połączyć tylko przy użyciu ogólnych ustawień witryny w panelu kontrolnym. Nie zapomnij wyświetlić podglądu witryny w trybie podglądu (wyróżnia wersje na komputery i urządzenia mobilne), dokonaj ostatecznych zmian i naciśnij przycisk „opublikuj”.

Pamiętaj, że jeśli potrzebujesz dodatkowej funkcjonalności, funkcji eCommerce, nieograniczonej przepustowości lub innych dodatków, będziesz musiał zapłacić za jeden z planów premium Wix, ponieważ bezpłatny pakiet jest nieco ograniczony pod względem udogodnień. Wix Combo wygląda na więcej niż wystarczająco, kosztując 13 USD miesięcznie. To już zawiera bezpłatną domenę na 1 rok oprócz widżetów, szablonów i innych bezpłatnych opcji.

Najważniejsze cechy strony internetowej fotografii

Zestaw funkcji zależy od tego, jak chcesz korzystać z witryny. Czy to portfolio pokazujące niektóre z twoich najlepszych dzieł? A może chcesz sprzedawać zdjęcia online? Czy jesteś osobą fizyczną lub reprezentujesz studio fotograficzne? Czy będzie to jednostronicowe portfolio czy strona internetowa z kilkoma stronami?

Załóżmy, że jesteś osobą, która chce się dobrze prezentować w Internecie i dzielić się najlepszymi zdjęciami, aby przyciągnąć uwagę docelowych odbiorców i znaleźć nowych klientów. Typowa sytuacja dla freelancerów i niezależnych artystów. W takim przypadku konieczne mogą być następujące elementy na stronie:

Strona główna lub sekcja O mnie

Utworzenie oddzielnej strony głównej to dobry pomysł zamiast umieszczania wszystkich bloków i elementów na jednej stronie. Spowoduje to szybszą i prostszą nawigację dla klientów bez konieczności przewijania w dół do szukanej sekcji.

Strona internetowa fotografii

Strona internetowa to dobra okazja, aby przedstawić się jako sprawdzony profesjonalista. Co więcej, może dać Twojej stronie impuls do optymalizacji SEO. Wyszukiwarki wymagają treści tekstowych, aby zidentyfikować Twoją tożsamość. Ponadto będziesz mógł wprowadzić jak najwięcej informacji o sobie.

Portfolio lub Galeria

Ta sekcja jest rdzeniem Twojej przyszłej witryny fotograficznej. Klienci odwiedzą głównie ten blok, aby poznać niektóre z twoich najbardziej oszałamiających prac i zdjęć, aby ocenić poziom twoich kwalifikacji. Opcje są nieograniczone. Czy będzie to galeria dynamiczna lub statusu, suwak o pełnej szerokości lub cokolwiek innego?

Galeria Wix

Chodzi nie tylko o zwrócenie uwagi, ale o ułatwienie odwiedzającym przeglądania Twoich zdjęć. Możesz je uporządkować według kategorii, na przykład krajobrazy, zdjęcia miast, portrety itp. Upewnij się, że wybrana platforma udostępnia kilka opcji.

Referencje

Chociaż prawdopodobnie szukasz sposobu na zarobienie prowizji, ta sekcja umożliwia wyświetlanie opinii i wrażeń klientów po współpracy z Tobą. Dołącz niektóre z najlepszych prac, które wykonałeś dla swoich poprzednich klientów, pokaż ich rekomendacje, wykorzystaj w pełni ich wcześniejsze doświadczenia, aby Twoja witryna i usługi wyglądały na bardziej zaufane.

Referencje Wix

Informacje kontaktowe

Niezbędna funkcja na każdej stronie internetowej z fotografiami. Jest to jedyny sposób, aby klienci mogli się z tobą skontaktować od samego początku. Nie jest konieczne wdrażanie skomplikowanych aplikacji do rezerwacji, które często są płatne. Możesz dołączyć podstawowe informacje, takie jak:

 • E-mail.
 • Numer telefonu.
 • Linki do twoich osobistych kont społecznościowych.

Tylko upewnij się, że nigdy nie pozostawisz tej sekcji pustej.

Przyciski społecznościowe

Kolejna ważna funkcja, szczególnie dla fotografów. Dzięki dużej ilości treści medialnych możesz w pełni wykorzystać możliwości integracji z mediami społecznościowymi, umożliwiając odwiedzającym udostępnianie niektórych Twoich dzieł, które im się podobają. Zdjęcia i obrazy nadal stanowią siłę napędową platform społecznościowych. Przyciągnij uwagę społeczności online i stwórz armię obserwujących.

Dodatkowe funkcje, których należy szukać w witrynie fotograficznej

Dodanie niektórych dodatków nie jest obowiązkowe, chociaż mogą się przydać, gdy trzeba promować swoją witrynę. W tym samym czasie możesz chcieć sprzedać swoje prace w pewnym momencie swojej kariery. W tym miejscu możesz również potrzebować dodatkowej funkcjonalności.

Oto, czego możesz szukać:

 • Funkcja blogowania – świetny sposób na promocję treści i uczynienie witryny bardziej przyjazną SO. Jako profesjonalista możesz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, przydatnymi wskazówkami dla początkujących itp.
 • Funkcje eCommerce – podłącz metody płatności, utwórz strony produktów dla swoich zdjęć i dodaj przyciski „kup”, aby automatycznie skompresować transakcję. Ta funkcja nie jest bezpłatna na wszystkich platformach do tworzenia witryn internetowych. Jeśli będziesz tego potrzebować, nie będziesz w stanie stworzyć strony z fotografiami za darmo.

Dolna linia

Nadal zastanawiasz się, jak stworzyć stronę internetową z fotografiami? Wix jest odpowiedzią na to pytanie. Elastyczny kreator stron internetowych zapewnia ekonomiczne i szybkie rozwiązania umożliwiające utworzenie nowej witryny bez specjalnych umiejętności. Użytkownicy otrzymają dodatkowo narzędzia do promowania i promowania swoich stron internetowych, a także przyciągną uwagę odbiorców zdjęciami, obrazami i wcześniejszymi pracami reprezentowanymi w najbardziej oszałamiający.

Utwórz stronę internetową za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map