Jak stworzyć stronę internetową za pomocą WordPress

Jak stworzyć stronę internetową za pomocą WordPress


WordPress jest jednym z najprostszych i jednocześnie funkcjonalnych systemów zarządzania treścią. Wielu niedoświadczonych projektantów stron internetowych preferuje tę platformę. Po zapoznaniu się z naszym samouczkiem na temat tworzenia witryn zrozumiesz, że jest to całkiem rozsądne rozwiązanie.

Podobnie jak każdy inny CMS, WordPress wymaga pewnego zestawu umiejętności od użytkownika. Aby zainstalować i skonfigurować system, webmaster powinien przynajmniej zająć się hostingiem, stworzyć bazę danych i nauczyć się korzystać z FTP. Nie dzieje się tak, gdy rejestrujesz się w systemie i rozumiesz, jak to działa od razu. Dlatego głównym asystentem początkującego jest przewodnik, który wyjaśnia, jak nie zgubić się w ustawieniach WordPress.

1. Wybór hostingu i rejestracja domen

Przed utworzeniem strony internetowej za pomocą WordPress należy wybrać hosting, na którym będzie przechowywany. Bezpłatne opcje w ogóle tu nie działają – albo oferują ograniczoną ilość miejsca, albo nie zapewniają przyzwoitej funkcjonalności. Aby uruchomić blog, funkcje minimalnego planu SiteGround lub Bluehost wystarczy hosting. Koszt ten zwykle zaczyna się od 3,95 USD miesięcznie. Jeśli zdecydujesz się na roczną płatność, zmniejszysz wydatki.

Niektóre platformy oferować specjalne plany dla stron WordPress. Zazwyczaj są one wyposażone w wstępnie zainstalowany CMS, a parametry pracy serwera są zoptymalizowane pod kątem specyfikacji platformy. Nie spodziewaj się jednak żadnych cudów po tych planach: nie ma żadnych unikalnych narzędzi, które mogłyby spełnić tylko wymagania WordPress.

Optymalizacja strony może wywrzeć poważny wpływ, ale możesz sobie z tym poradzić samodzielnie. Jeśli specjalny plan ma taki sam koszt jak standardowy wirtualny hosting, śmiało go zdobądź. Jeśli cena jest zbyt droga, warto dać pierwszeństwo ogólnej ofercie. To i tak nie psuje wyniku.

Zaraz po rejestracji do hostingu otrzymasz wiadomość e-mail z danymi konta, aby uzyskać dostęp do panelu administracyjnego. Zaloguj się w konsoli, aby przejść do tworzenia strony internetowej.

Następnym krokiem jest rejestracja domeny. Musisz utwórz nazwę domeny dla swojej witryny, upewnij się, że jest dostępny i dokonuj rocznej płatności za jego użycie. Oto kilka zaleceń, jak osiągnąć sukces w swoim wyborze:

 • Wskazane jest podanie nazwy witrynye lub jego implikacja w dziedzinie.
 • Im krótsza nazwa, tym łatwiej aby użytkownik mógł go zapamiętać i zapamiętać.
 • Nazwa domeny nie powinna mieć żadnego innego znaczenia lub nieprzyjemne brzmienie.
 • Wybór strefy domeny zależy od grupy docelowej, dla której tworzysz witrynę. Najpopularniejsze strefy domen to lokalne, ale czasami przydatne jest użycie domen niszowych, takich jak * .shop, na przykład w sklepie internetowym.

Większość dostawców hostingu oferuje dodatkowo darmowa opcja rejestracji domeny. Jeśli istnieje taka możliwość, skorzystaj z niej – jest to bardzo wygodne, ponieważ nazwa domeny zostanie automatycznie dołączona do Twojego hostingu.

Wskazówka: możesz zarejestrować nazwę domeny na innych platformach, ale musisz ręcznie połączyć ją z hostingiem, określając adresy serwerów DNS w ustawieniach. Rejestratorzy zazwyczaj wysyłają instrukcje, jak to zrobić, w wiadomości e-mail otrzymanej po zakupie domeny. Aby go zarejestrować, potrzebujesz danych paszportowych – bez tej informacji nie można uzyskać nazwy domeny.

Zobacz też: Recenzja WordPress.

2. Instalacja WordPress

Przeważająca liczba dostawców hostingu oferuje automatyczną instalację popularnego CMS. Jeśli kupiłeś specjalny plan dla WordPress, system będzie natychmiast gotowy do pracy. Częściej jednak musisz wykonać kilka minimalnych kroków – znajdź sekcję z silnikami w panelu administracyjnym i zainstaluj wymagany CMS.

Instalacja WordPress jest zakończona zgodnie z tym samym schematem u wszystkich dostawców hostingu. Zazwyczaj w menu konsoli jest sekcja „Instalacja aplikacji”. Zaraz po kliknięciu uzyskasz dostęp do listy platform, które możesz automatycznie skonfigurować na wybranym serwerze – WordPress prawie zawsze zajmuje pierwsze miejsce ze względu na swoją popularność.

Instalacja WordPress

Aby zainstalować system, musisz wybrać stronę internetową (według domeny, którą już podłączyłeś do hostingu) i nacisnąć „Zainstaluj WordPress”. System zostanie domyślnie zainstalowany w katalogu głównym witryny – nazwa_pliku.com. Jeśli chcesz go zapisać w innej sekcji – na przykład tej o nazwie sitename / blog.com, naciśnij „Określ katalog” i dodaj wymaganą ścieżkę.

Szczegóły instalacji WordPress

Baza danych strony internetowej zostanie utworzona wraz z instalacją systemu. Wszystkie wymagane dane autoryzacyjne zostaną wysłane na adres e-mail podany podczas rejestracji w hostingu. Nie musisz nic więcej robić – po prostu użyj nazwy domeny, aby wprowadzić wstępne ustawienia WordPress.

Zobacz też: Alternatywy WordPress.

Instalacja ręczna

Jeśli nie masz automatycznej instalacji na swoim hostingu lub chcesz samodzielnie zainstalować WordPress, nie będzie to również stanowić problemu. Potrzebne będą:

 • Zestaw dystrybucyjny WordPress musisz Ściągnij z oficjalnej strony CMS.
 • Menedżer przesyłania plików FTP aby dodać pliki do hostingu. Na przykład możesz użyć Klient FTP FileZilla.

Kroki ręcznej instalacji WordPress:

 1. Pobierz archiwum z zestawem dystrybucyjnym i rozpakuj je na swoim komputerze. Następnie wróć do panelu administracyjnego hostingu, przejdź do sekcji z bazami danych i utwórz nową.
 2. Przypisz do niego login i hasło i pamiętaj, aby przechowywać te dane, które będą potrzebne podczas instalacji WordPress. Po utworzeniu bazy danych wróć do plików zestawu dystrybucyjnego, który rozpakowałeś na pulpicie.
 3. Odnaleźć wp-config-sample.php i zmień nazwę do wp-config.php.
 4. Otwórz plik z dowolnym edytorem tekstu.
 5. Odnaleźć Sekcja „Parametry MySQL” i podaj dane konta bazy danych, którą właśnie utworzyłeś na swoim serwerze. To będzie ostatni etap etapu przygotowawczego. Teraz możesz przejść do dodawania plików do serwera.
 6. Uruchomić menedżer plików klienta FTP FileZIlla.
 7. Aby połączyć się z witryną, musisz wypełnić pola „Host”, „Login” i „Password” w górnej części programu. Host to nazwa domeny, którą podłączyłeś do hostingu. Login i hasło to dane wysłane przez dostawcę usług hostingowych w celu uzyskania dostępu do pulpitu nawigacyjnego.
 8. Określ te dane i aktywuj przycisk „Szybkie połączenie”.
 9. Zobaczysz hosting plików i folderów w prawej części menedżera. Potrzebujesz katalogu public.html. Można go znaleźć w folderze, którego nazwa jest podobna do nazwy domeny witryny.
 10. Musisz przenieść pliki WordPress do public.html – możesz wybrać je w lewym oknie menedżera lub po prostu przeciągnąć z komputera. Cały proces kopiowania plików zajmie około 5-10 minut.

Aby zakończyć proces instalacji, uzyskaj dostęp do swojej witryny z dowolnej przeglądarki. Zobaczysz 5-minutowe okno główne konfiguracji. Podaj nazwę strony, login i hasło, aby uzyskać dostęp do panelu administracyjnego WordPress.

Pamiętaj, że powinny obowiązkowo różnić się od danych logowania do konta hostingowego. Utwórz nowe poświadczenia i zapisz je w tym samym pliku, w którym login i hasło do bazy danych są już zapisane. Musisz to zrobić, aby nie stracić danych.

Wpisz adres e-mail, na który system wyśle ​​e-maile do administratora, i zamknij go przed indeksacją – Twoja witryna nie jest gotowa do przeglądania przez wyszukiwarki. Włącz indeksowanie po skonfigurowaniu wszystkiego i opublikowaniu pierwszego postu.

Jeśli nie dodałeś loginu i hasła do bazy danych do pliku konfiguracji WordPress, zobaczysz kolejne okno z tą opcją przed ustawieniami 5-minutowymi. Nie ma znaczenia, jaki sposób przesyłania bazy danych wybierzesz. W każdym razie będzie on połączony z witryną, ponieważ bez niego w ogóle nie będzie działał.

Kolejność tworzenia bazy danych i ręcznej instalacji WordPress może nieznacznie różnić się w zależności od hostingu. Ogólnie rzecz biorąc, dostawca hostingu oferuje szczegółowe instrukcje, ale w większości przypadków nie jest to wcale potrzebne, ponieważ zautomatyzowana instalacja CMS jest obsługiwana jednym kliknięciem. Instalacja ręczna jest nieaktualna, ale warto wykonać zadanie, aby zrozumieć sposób działania systemu.

3. Wstępna konfiguracja

Zasadniczo możesz opublikować swój pierwszy post za pomocą WordPressa zaraz po zainstalowaniu systemu, ale nie będzie on przydatny. Aby Twoja strona działała poprawnie, konieczne jest wykonanie co najmniej minimalnej konfiguracji jej parametrów. Możesz to zrobić w sekcji „Ustawienia” panelu administracyjnego, która obejmuje kilka podkategorii. Przyjrzyjmy się każdemu z nich pod kątem dodatkowej wygody, aby nie przeoczyć ważnych niuansów.

Generał

Podaj nazwę i opis swojej witryny. Podaj dwukrotnie swój adres, dodaj adres e-mail, którego będziesz używać do celów administracyjnych. W tym miejscu będziesz otrzymywać powiadomienia dotyczące dostępności aktualizacji strony internetowej i wydarzeń.

Ustawienia ogólne WordPress

Wybierz strefę czasową, godzinę i datę oraz język. Zakaz rejestracji dla jakichkolwiek użytkowników – nie ma w tym żadnej konieczności.

Pisanie

Tutaj możesz pozostawić standardowe ustawienia formatowania. Jeśli chcesz publikować posty za pośrednictwem poczty e-mail, dodaj dane e-mail, z których listy będą automatycznie wysyłane do kanału witryny. Lepiej jednak nie używać tej opcji i publikować posty za pośrednictwem panelu administracyjnego, przynajmniej po raz pierwszy.

Ustawienia pisania WordPress

Dodaj jeden lub kilka adresów usługi aktualizacji – powiadomią wyszukiwarki o nowych postach opublikowanych na stronie. Na przykład możesz dodać usługę rpc.pingomatic.com. Jest określony domyślnie, więc zostaw go w wierszu.

Czytanie

Określ, co dokładnie użytkownicy zobaczą na stronie głównej witryny: najnowsze posty na blogu lub strona statyczna. Ustaw liczbę postów na stronie blogu, liczbę elementów wyświetlanych w kanale RSS oraz ich wygląd: pełny tekst lub tylko reklama.

Ustawienia czytania WordPress

Jeśli chcesz, aby wyszukiwarki nie indeksowały witryny przez określony czas, zamknij ją przed indeksacją.

Dyskusja

Możesz użyć standardowych ustawień. Jeśli istnieje taka konieczność, dodaj słowa kluczowe, znajdując które, system wyśle ​​komentarze do moderacji lub oznaczy je jako spam. Parametry określone w sekcji „Dyskusja” będą działać tylko w przypadku, gdy strona internetowa używa standardowych komentarzy WordPress. Jeśli podłączysz dodatkowe aplikacje do komentowania, musisz je skonfigurować osobno.

Ustawienia dyskusji WordPress

Pliki medialne

Pozostaw parametry domyślnie. W starszych wersjach WordPress parametry zdjęć, które były publikowane w artykułach, były ustawione w tej sekcji. Jest to jednak już nieaktualne.

Ustawienia mediów WordPress

Permalinks

Wybierz wygląd adresów stron internetowych i postów. Na przykład możesz ustawić znaczenie «Tytuł postu». Jeśli chcesz, aby link do materiału określił kategorię, w której zostanie opublikowany, zaznacz punkt «Domyślny» i wprowadź /% category% /% postname% / construction.

Ustawienia Permalinks WordPress

4. Wybór szablonu

Witryna domyślnie ustawia standardowy szablon, ale raczej nie będzie dla ciebie dobrze działał. Możesz znaleźć inny szablon na różne sposoby:

 • Przeglądaj oficjalny katalog WordPress. Możesz uzyskać do niego dostęp bezpośrednio z panelu administracyjnego nowej strony internetowej. W kategorii „Wygląd” znajduje się sekcja „Tematy”.
 • Przeglądaj różne strony internetowe za pomocą szablonów zaprojektowanych przez zewnętrznych programistów. Łatwo je znajdziesz, wpisując w wyszukiwarce wyrażenie „pobierz szablon WordPress”. Dostępne są tam wersje bezpłatne i płatne. Głównym niebezpieczeństwem tej opcji są potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa, które można napotkać, pobierając motywy z nieznanych stron internetowych.
 • Zamów szablon od profesjonalnych projektantów stron internetowych.

Możesz zainstalować wybrany szablon na dwa sposoby, z których wybór zależy od źródła, w którym go znalazłeś. Jeśli znalazłeś szablon w oficjalnym katalogu WordPress z panelu administracyjnego, możesz go po prostu wybrać i aktywować „ Instaluj ”.

Zostaniesz poproszony o podgląd motywu tuż przed instalacją. Jest to przydatne, aby upewnić się, że dokonałeś właściwego wyboru. Po instalacji motyw pojawi się na ogólnej liście szablonów. Aby go uzyskać, wystarczy nacisnąć przycisk „Aktywuj”.

Wybierz motyw WordPress

Jeśli pobrałeś szablony z zewnętrznych stron internetowych lub otrzymałeś je od programisty jako archiwum, proces instalacji może się nieco różnić:

 1. W panelu administracyjnym z szablonami znajduje się przycisk „Dodaj nowy”.
 2. Aktywuj go, a następnie kliknij przycisk „Pobierz szablon” i wybierz plik. Zaraz po dodaniu archiwum naciśnij przycisk „Zainstaluj”.

Nie zapomnij aktywować szablonu, aby był wyświetlany w witrynie.

Dostosowywanie szablonów

Ilość ustawień może się różnić w zależności od szablonu, ale w każdym motywie jest określony zestaw opcji – możesz przynajmniej zmienić schemat kolorów i utworzyć menu główne strony internetowej.

Aby rozpocząć dostosowywanie zainstalowanego szablonu, wybierz kategorię „Wygląd” i naciśnij przycisk „Dostosuj”.

Dostosowywanie motywów WordPress

Co możesz zrobić to:

 • Prześlij logo, dodaj tytuł i krótki opis, ikonę strony internetowej, aby wyświetlała się w oknach przeglądarki, zakładkach i wyszukiwarkach.
 • Wybierz schemat kolorów szablonu.
 • Utwórz i skonfiguruj menu, dodając do niego linki do stron internetowych.
 • Dodaj widżety.

Są to główne ustawienia dostępne w każdym szablonie. Motywy premium mogą mieć dodatkowe parametry, na przykład odpowiedzialne za wyświetlanie suwaka lub aktywację / dezaktywację edytora wizualnego.

5. Instalacja wtyczki i konfiguracja Analytics

Jedną z głównych pokus korzystania z WordPress jest niekontrolowany dodatek do rozszerzenia funkcjonalności strony. Nie martw się, jeśli nagle przejrzysz przeglądanie katalogu rozszerzeń i przeczytanie opisu jednej z imponujących funkcji. Prawie wszyscy webmasterzy, którzy zaczynają korzystać z WordPress, mają do czynienia z tą sytuacją.

Konfiguracja wtyczek WordPress

To może być w porządku, ale jest jedna rzecz, którą powinieneś rozważyć. Im więcej wtyczek zainstalujesz, tym wyższy będzie ładowany serwer i niższa prędkość ładowania strony. Co więcej, niektóre rozszerzenia nie są w ogóle przydatne i są oferowane tylko dla zabawy. Jednocześnie nie można obejść się bez wtyczek – istnieje kilka rozszerzeń, bez których Twoja witryna nie będzie działać poprawnie. Lista niezbędnych dodatków obejmuje:

 • Wszystko w jednym pakiecie SEO – do dodania do bloku z ustawieniami SEO: tytuł, opis, słowa kluczowe.
 • Akismet – w celu ochrony przed spamem w komentarzach.
 • Mapy witryn Google XML – aby tworzyć mapy witryn.
 • Klasyczny edytor – to klasyczny edytor WordPress, który upraszcza proces pracy z postami.

Każda z wyżej wymienionych wtyczek ma swoje alternatywy – zapisaliśmy najbardziej znane rozszerzenia. Możesz zainstalować kolejny dodatek – upewnij się, że dodałeś wszystkie wymagane funkcje.

Aby znaleźć i zainstalować wtyczki, powinieneś:

 1. Dotrzyj do odpowiedniej sekcji w panelu administracyjnym.
 2. Korzystając z opcji wyszukiwania, znajdź wymagane dodatki.
 3. Zaraz po naciśnięciu przycisku „Zainstaluj” wtyczka zostanie dodana do listy zainstalowanych rozszerzeń.
 4. Aby go aktywować, musisz nacisnąć przycisk „Aktywuj”.

Oprócz tego wtyczki można instalować w taki sam sposób jak motywy – pobierając archiwum z plikami.

Następnym krokiem jest dodanie liczników analitycznych. Pomogą Ci śledzić ruch w witrynie, obserwować reakcję użytkowników na treść, aby zrozumieć kierunek, w którym należy dalej rozwijać projekt.

Konfiguracja Google Analytics

Aby dodać licznik Google Analytics, należy najpierw zarejestrować się w systemie. Jeśli masz konto Google, użyj go do autoryzacji. Dodaj tytuł i adres strony, niszę, do której należy i strefę czasową. Jeśli rejestracja zakończy się powodzeniem, otrzymasz kod, który musisz dodać do stron internetowych, aby rozpocząć zbieranie statystyk.

Możesz dodać licznik na różne sposoby. Najprostszym jest zainstalowanie wtyczki Google Analytics i wstawienie do niej wygenerowanego kodu. To świetny wariant dla początkujących, którzy nie chcą zajmować się plikami stron internetowych, które mogą wydawać się przerażające z powodu ich złożoności.

Jeśli nie chcesz instalować innej wtyczki, dodaj kod do nagłówka lub stopki za pomocą zintegrowanego edytora szablonów WordPress. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz sekcję „Projektowanie” w panelu administracyjnym.
 2. Wybierz „Editor”.
 3. Znajdź plik header.php, jeśli chcesz zainstalować licznik w górnej części każdej strony witryny lub footer.php, jeśli zamierzasz dodać go do stopki.

Uwaga: przed wprowadzeniem zmian utwórz kopię zapasową pliku. Połącz się z witryną przez FTP – wyjaśniliśmy, jak to zrobić, opisując procedurę ręcznej instalacji WordPress. Pobierz plik, który zamierzasz edytować. Jeśli błąd pojawi się po wprowadzeniu zmian, możesz szybko przywrócić początkową konfigurację pliku.

 • Wstaw kod do header.php przed tagiem.
 • Wstaw kod do footer.php przed tagiem.

Po dodaniu licznika do witryny upewnij się, że działa bez żadnych błędów. Możesz oglądać statystyki na osobistym koncie Google Analytics.

Uwaga: musisz wstawiać liczniki przy każdej aktualizacji lub zmianie szablonu, ponieważ jego pliki zostaną zastąpione.

7. Edycja kodu strony internetowej

Dodanie licznika do strony internetowej jest najprostszym zadaniem, które można wykonać za pomocą edycji kodu. Jest dostarczany ze wszystkimi plikami szablonów, które można zmienić zgodnie z własnymi preferencjami. Edytując różne części szablonu, możesz dodawać i usuwać elementy interfejsu, zmieniać schematy kolorów i pozycje widżetów. Aby to zrobić, potrzebujesz umiejętności programowania, przynajmniej znajomości PHP i CSS.

Edytor kodu WordPress

Doświadczeni programiści stron internetowych zalecają zmianę kodu w edytorze na komputerze zamiast korzystania ze zintegrowanych narzędzi systemowych. Zanim to zrobisz, musisz wykonać kopię zapasową pliku. Umożliwi to przywrócenie początkowej wersji pliku, gdy znajdziesz błąd. Jeśli chodzi o zintegrowany edytor, wygodniej jest go używać do wprowadzania drobnych zmian, takich jak na przykład dodawanie liczników lub widżety do komentowania przez osoby trzecie. Aby zastosować zmiany, należy nacisnąć przycisk „Aktualizuj plik”.

Po wstępnej konfiguracji strony możesz przejść do najciekawszego procesu – wypełnienia strony treścią.

Czy można przejść bez edytora kodu??

W rzeczywistości podczas pracy w WordPress całkiem możliwe jest korzystanie ze zintegrowanego edytora kodu. System umożliwia tworzenie stron internetowych poprzez dostosowanie dostępnych motywów i wtyczek. Pamiętaj, że w tym przypadku nie będziesz mógł w pełni wykorzystać swojego procesu tworzenia stron internetowych ze względu na ograniczone opcje dostosowywania strony internetowej.

Nie jest tajemnicą, że jednym z niezaprzeczalnych wyróżnień WordPress jest możliwość zewnętrznej wtyczki i integracji szablonów, która pozwala tworzyć unikalne i jedyne w swoim rodzaju projekty. W przeciwnym razie nie można wyrazić swojej twórczej swobody na korzyść i uzyskać oszałamiający wynik na dłuższą metę. Zatem jeśli nie korzystasz z edytora kodu WordPress, jaki jest sens korzystania z tego CMS? Zamiast tego zaleca się przełącz z wordpress na wix lub inny kreator stron internetowych, który pozwoli osiągnąć znakomity wynik bez konieczności edycji kodu.

8. Tworzenie stron statycznych

Strona statyczna różni się od innych stron treścią – zawiera pewne informacje zamiast kanału postów. Sekcje „O nas” lub „Usługi” to przykłady stron statycznych. Aby zmienić zawartą w nich zawartość, należy edytować stronę.

Oprócz edytorów HTML i tekstów, najnowsze wersje WordPress są również wyposażone w wizualny edytor Gutenberga. Korzystając z niego, możesz wstawiać widżety i pliki multimedialne, dodawać bloki treści i zmieniać ich pozycje. Odpowiednio webmaster ma teraz więcej opcji do tworzenia różnych stron statycznych.

Edytor stron WordPress

WordPress ma domyślną stronę główną, która zawiera najnowsze posty na blogu. Aby dodać inne sekcje do strony internetowej, otwórz sekcję „Strony” w panelu administracyjnym i aktywuj przycisk „Dodaj nowy”.

Podaj tytuł strony – będzie wyświetlany zarówno w sekcji, jak i menu strony. Napisz tekst lub użyj Gutenberga, aby dodać bloki treści. Za pomocą edytora wizualnego dostosuj wszystkie wymagane elementy na stronie. Po wprowadzeniu zmian naciśnij przycisk „Publikuj”.

Upewnij się, że bloki dodane do strony są poprawnie wyświetlane na wszystkich urządzeniach. Jeśli występują jakieś problemy lub chcesz po prostu użyć innych elementów, wybierz stronę z ogólnej listy i edytuj jej zawartość.

9. Publikacja postu

Posty są dodawane zgodnie z tym samym planem co strony internetowe. Różnica polega na tym, że posty są publikowane na jednej stronie, która jest kanałem na blogu. Aby napisać post, możesz również użyć edytora Gutenberga, ale wygodniej jest zaprojektować go w klasycznym edytorze WordPress, który jest dodawany jako wtyczka do najnowszych wersji systemu.

 1. Otwórz sekcję „Posty” i naciśnij przycisk „Dodaj nowy”. Przejdź do ustawień postów, aby wybrać szablon. Jeśli nie zamierzasz używać żadnego nietypowego formatu, pozostaw podstawowy. Niektóre motywy w szablonach postów mogą zawierać karty, filmy i inne formaty.
  Edytor postów WordPress
 2. Wybierz kategorię, w której post zostanie opublikowany. Jeśli nie ma jeszcze żadnych kategorii, utwórz je bezpośrednio w edytorze, klikając link. Możesz tworzyć sekcje witryny z kategorii, dodając do nich linki do menu głównego. Pozwala to na utworzenie kilku stron z postami tematycznymi na stronie, które odpowiadają określonym kategoriom.
  WordPress Nowa kategoria
 3. Dodaj tytuł wpisu i wstaw tekst do edytora. Możesz użyć trybu wizualnego lub sformatować post za pomocą tagów HTML. Podaj parametry SEO dla posta: tytuł, opis, słowa kluczowe. Naciśnij przycisk „Opublikuj”, aby wysłać post na kanał blogu. Podobnie jak strony internetowe, posty można edytować po publikacji. Aby zapisać zmiany, musisz opublikować post jeszcze raz.
  WordPress Nowy edytor kodu
 4. Jeśli chcesz, aby post pojawił się w kanale blogu o określonej godzinie, użyj opcji zaplanowanej publikacji. W pobliżu przycisku „Publikuj” znajduje się link „Zmień”. Naciśnij, aby określić datę i godzinę publikacji postu w celu uzyskania ogólnego dostępu.
  Harmonogram postów WordPress

Nie zapomnij jednak sprawdzić czasu na stronie określonego w ogólnych ustawieniach WordPress – powinna istnieć ta sama strefa czasowa, w której mieszkasz.

10. Przenieś swoją istniejącą witrynę do WordPress

Czy masz już witrynę internetową utworzoną na innej platformie? Następnie możesz rozważyć migrację do WordPress, aby rozszerzyć jego funkcjonalność i nadać mu bardziej profesjonalny wygląd w połączeniu z doskonałym zestawem funkcji. Nie jest to trudne, jak może się wydawać od pierwszego wejrzenia. Możesz wybrać jedną z dwóch popularnych metod przenoszenia witryny – zatrudniania specjalistów i migracji DIY.

Istnieją również usługi specjalne, takie jak CMS2CMS, na przykład, które są tworzone właśnie w tym celu. Mogą zakończyć proces transferu witryny w trybie automatycznym, ale w tym przypadku istnieje możliwość wystąpienia problemów z niekompatybilnością elementów witryny lub zagrożeniami złośliwym oprogramowaniem. Co więcej, usługi migracji witryn są w większości płatne. Jaki jest sens korzystania z nich, jeśli nie jesteś pewien wyniku?

Zatrudnianie ekspertów ds. Projektowania stron internetowych jest znacznie lepszym pomysłem, ponieważ będziesz mógł później skonsultować się z tymi ludźmi. Możesz jednak spróbować samodzielnie przenieść swoją stronę do WordPress, nawet jeśli jesteś nowicjuszem i to jest twoje pierwsze doświadczenie. Musisz zadbać o właściwy wybór hostingu (WordPress zaleca Bluehost dla prostych i złożonych projektów), nazwy domeny i transferu treści. Ten ostatni obejmuje transfer wszystkich elementów treści witryny, w tym obrazów, plików multimedialnych wideo itp.

Na koniec musisz skonfigurować łącza bezpośrednie i sprawdzić, czy Twoja witryna działa dobrze na nowej platformie. Jest to wymagane, aby zachować ruch i aktualne pozycje witryny. Cóż, to wszystko o przeniesieniu witryny DIY. Jest to krótki przegląd procesu migracji witryny i jest wiele niuansów, które możesz napotkać podczas pracy nad zadaniem. Jednak wynik na pewno będzie tego wart, a otrzymasz tak niesamowite i przydatne doświadczenie, które może ci się przydać.

Dolna linia

Pomimo faktu, że WordPress jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią wśród początkujących, stworzenie pierwszej w nim strony internetowej może być złożonym zadaniem. Aby projekt działał dobrze, użytkownik będzie musiał poradzić sobie z hostingiem i bazami danych, a także zrozumieć połączenie między serwerem, silnikiem i interfejsem strony internetowej. Na dłuższą metę może to zająć dużo czasu. Opanowanie wszystkich funkcji CMS potrwa do kilku miesięcy, co wymaga umiejętności programistycznych, przynajmniej na prostym poziomie edycji CSS.

Jeśli potrzebujesz strony internetowej od razu, WordPress nie jest najszybszym sposobem na jej uzyskanie bez poważnych inwestycji finansowych. Korzystanie z narzędzi do tworzenia witryn internetowych jest bardziej skutecznym rozwiązaniem bardziej wygodny i łatwy w użyciu. Do pracy z nimi nie są potrzebne żadne specjalne umiejętności i nie musisz się martwić o hosting. Właściciel witryny utworzonej za pomocą narzędzia do tworzenia witryn musi wypełnić ją przydatnymi i interesującymi treściami.

Utwórz stronę internetową za pomocą WordPress

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map