Jak stworzyć szkołę, klasę lub witrynę dla nauczycieli za darmo

Jak stworzyć stronę internetową szkoły / klasy / nauczyciela za darmo


System edukacji ewoluuje. Proces uczenia się staje się dla uczniów nieco bardziej złożony i skomplikowany. Nauczyciele szukają nowych sposobów zapewnienia dodatkowej pomocy po szkole i podczas zajęć. To tutaj witryna klasy może być dobrym rozwiązaniem. Obsługuje wiele zadań jednocześnie. Ponadto jest to bardziej elastyczny sposób interakcji z uczniami, kontaktów z rodzicami itp.

Kluczowym problemem tutaj jest brak umiejętności. Kilku nauczycieli szkół ma wiedzę, aby poradzić sobie z procesem tworzenia stron internetowych, chyba że nauczą programowania lub projektowania stron internetowych. Ograniczenia budżetowe wydają się być drugą przeszkodą na drodze do cyfryzacji w klasie. Zatrudnianie programistów internetowych w celu stworzenia witryny dla nauczycieli może kosztować tysiące dolarów.

Nowoczesne technologie sieciowe są najlepszym rozwiązaniem. Wprowadzają nowe narzędzia zaprojektowane w taki sposób, aby przy minimalnych kosztach pasowały do ​​nie-techników i początkujących. Innymi słowy, masz instrument do stworzenia strony internetowej w klasie w kilka minut bez kodowania.

Dlaczego nauczyciele potrzebują strony internetowej w klasie?

Aby zrozumieć, w jaki sposób przyszła strona internetowa może być wykorzystywana zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, musisz wyjaśnić cele projektu. Kluczowym pomysłem jest sprawienie, aby Twoja witryna była bardziej ukierunkowana. Dlaczego potrzebujesz strony internetowej? Czy kontrolowanie uczniów zdalnie, angażowanie ich rodziców w promocję programu nauczania?

Rzućmy okiem na popularne powody, dla których nauczyciele mogą chcieć stworzyć szkolną stronę internetową.

Ulepszenie programu nauczania

Bez względu na to, dlaczego nauczyciele chcą mieć witrynę, chcą ją ze względu na uczniów. Tak więc pierwszym powodem jest promocja ich programu nauczania i zwiększenie go. Kluczową ideą jest zapewnienie bezproblemowego dostępu online do planu edukacyjnego lub programu edukacyjnego. Jednocześnie nieobecni studenci mogą wejść na stronę i uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych materiałów jednym kliknięciem zamiast brakujących istotnych informacji.

Studia zasobów

Witryna może zawierać dodatkowe zasoby informacyjne, a także linki do innych edukacyjnych stron internetowych. Mogą się przydać, gdy użytkownicy kończą zadania pisania przy użyciu cytowanych prac, które należy uwzględnić. Ponadto nauczyciele mogą wykorzystywać tę witrynę jako centrum przyszłych testów, quizów, list pisowni itp.

Zawody międzyklasowe

Witryny z klasami mogą służyć jako narzędzie zachęcające. Na przykład nauczyciel może opublikować listę najlepszych uczniów, zawierającą comiesięczne cotygodniowe aktualizacje. Chodzi o to, aby zaangażować uczniów w proces uczenia się i dołożyć wszelkich starań, aby uzyskać wynik 10 na 10 podczas następnego testu. Przekształć proces nauki w formę konkursu edukacyjnego.

Zaangażowanie rodziców

Rodzice zawsze chętnie wiedzą, czego uczą się ich dzieci. Chcą pozostać w kontakcie z przedmiotami, na których dzieci się uczą, a także informacjami na temat nauczycieli i personelu, aby wiedzieć, że ich dzieci są w dobrych rękach. Strona internetowa pozwoli rodzicom śledzić sukcesy swoich dzieci. Przynajmniej będą mogli zareagować na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Jak widać, prowadzenie strony dla nauczycieli może wydawać się punktem zwrotnym w procesie edukacyjnym. Wszystko czego potrzebujesz to platforma do tworzenia stron internetowych z wystarczającą liczbą instrumentów, aby spełnić wymagania nauczyciela, biorąc pod uwagę wyżej wymienione korzyści. Wix na pewno warto zwrócić uwagę. Zobaczmy, jak długo i ile zajmie stworzenie szkolnej strony internetowej przy użyciu funkcji Wix.

5 kroków do zbudowania witryny dla nauczycieli

Wix

Wix – to oprogramowanie o reputacji prawdopodobnie najłatwiejszego narzędzia do tworzenia stron internetowych. Przynajmniej z pewnością pomaga tworzyć witryny dowolnego typu od zera. Co więcej, ma bezpłatny plan. Chociaż zawiera niestandardową subdomenę, jest wystarczająca dla konkretnego projektu, ponieważ nie trzeba jej promować.

Wszystko czego potrzebujesz to platforma na żywo z minimalną funkcjonalnością i niektórymi podstawowymi funkcjami. Cała procedura budowy zajmie nie więcej niż kilka godzin. Będziesz musiał tylko:

 1. Zaloguj się.
 2. Wybierz szablon.
 3. Dodaj zawartość.
 4. Zrób trochę dostosowywania.
 5. Opublikuj swoją stronę.

Krok 1. Zaloguj się

Rozpoczęcie jest zawsze najłatwiejszą częścią, jeśli chodzi o twórców stron SaaS. Wix nie jest wyjątkiem. Aby się zalogować, wprowadź hasło i adres e-mail lub użyj kont społecznościowych do natychmiastowej rejestracji. System automatycznie przeniesie Cię do kolekcji szablonów.

Krok 2. Wybierz szablon

System oferuje ponad 550 układów do różnych celów. Ma osobną kategorię edukacji i kultury, w której możesz wybrać responsywny motyw dla swojej przyszłej witryny. W zależności od wymagań i celów strony internetowej możesz wybrać:

 • Prywatne szablony szkół podstawowych;
 • Układy dla partii absolwentów;
 • Gotowe uniwersyteckie strony docelowe;
 • Szablony dla szkół muzycznych;
 • Prototypy stron internetowych szkół i klas i nie tylko.

Szablony szkolne Wix

Wszystkie szablony są dostosowane do urządzeń mobilnych. Pochodzą one z gotowymi strukturami zawierającymi wszystkie niezbędne bloki na stronie, których możesz potrzebować. Wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim celom.

Krok 3. Dodaj treść

Kolejny łatwy etap, w którym wystarczy skopiować i wkleić odpowiednią treść do sekcji na stronie. Jeśli masz już klasową społeczność na Facebooku, sprawy są jeszcze lepsze. Wix ADI jest Narzędzie oparte na sztucznej inteligencji który jest w stanie wygenerować zawartość z twojego konta społecznościowego i dostarczyć gotową do użycia stronę internetową już wypełnioną tekstami i obrazami.

Edytor strony szkolnej Wix

Użytkownicy nie muszą nawet ruszać mięśniami. Prosta funkcja przeciągania i upuszczania ułatwia przesyłanie zdjęć, filmów i zdjęć. Możesz publikować zdjęcia z najnowszych wydarzeń edukacyjnych, konferencji lub wycieczek edukacyjnych.

Krok 4. Wykonaj trochę personalizacji

Na tym etapie możesz dostosować i zmodyfikować swoją witrynę, aby była bardziej wciągająca. Wix oferuje szereg widżetów i dodatków, które można pobrać ze sklepu systemowego bezpośrednio na pulpicie. Na potrzeby nauczyciela mogą obejmować:

 • Aplikacja Wix Forum – stworzyć rosnącą społeczność w klasie, w której uczniowie, rodzice i nauczyciele mogą omawiać różne tematy, zostawiać komentarze, rozpoczynać nowe wątki itp. Świetny sposób na interakcję ze wszystkimi uczestnikami procesu edukacyjnego i generowanie informacji zwrotnych.
 • Funkcjonalność logowania – zapewniać dostęp tylko uczniom i ich rodzicom. Wybierz przycisk logowania członka z listy narzędzi i utwórz prywatną społeczność edukacyjną.
 • Dodaj bloga – Wix oferuje wspaniałą funkcję blogowania z systemem zarządzania treścią i innymi ustawieniami. Można go używać do udostępniania ciekawych artykułów, przewodników, prac edukacyjnych, przydatnych informacji dla rodziców (na przykład, jak utrzymać koncentrację dzieci), i więcej.
 • Zintegruj kalendarz – wściekaj kolegów z klasy na kalendarz wydarzeń. Zaprezentuj daty testów, harmonogramy programów, zajęcia pozalekcyjne itp.

Krok 5. Opublikuj stronę internetową

Jeśli witryna jest gotowa do pracy, wyświetl jej podgląd na pulpicie nawigacyjnym za pomocą trybów podglądu mobilnego i stacjonarnego. Sprawdź, jak to wygląda i opublikuj projekt. Jeśli zdecydujesz się na bezpłatny abonament, nie musisz podłączać nazwy domeny, ponieważ domyślnie otrzymasz niestandardową. Więc to jest to. Twoja witryna klasy została uruchomiona.

Zawiera witrynę dla nauczycieli

Podczas gdy Wix oferuje gotowe układy i jest wyposażony w funkcję Wix ADI. Użytkownikowi pozostaje kilka rzeczy. System robi wszystko za Ciebie. Jednak nadal musisz upewnić się, że witryna ma zestaw podstawowych funkcji:

 • Strona główna – wprowadzenie lub strona powitalna dla naszych uczniów i ich rodziców;
 • Forum – miejsce dla uczestników do interakcji, komunikacji i dyskusji na temat różnych aspektów procesu uczenia się;
 • Kalendarz wydarzeń – funkcja polega na podkreśleniu wszystkich głównych wydarzeń, quizów, testów, współpracy i innych rzeczy, które nadejdą;
 • Dostęp do członkostwa – ponieważ nie mamy do czynienia z projektem publicznym, upewnij się, że Twoja witryna ma funkcję dostępu do członkostwa;
 • Blog – opcjonalna funkcja udostępniania ciekawych artykułów, a także opublikowanych prac, które mogą się przydać;
 • Sekcja O mnie – użyj bloku, aby wprowadzić informacje o sobie. Rodzice z przyjemnością dowiedzą się, kim jest nauczyciel ich dzieci.

Teraz masz wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć solidną stronę internetową w klasie za darmo.

Wniosek

Pomimo faktu, że strony internetowe w klasie nie są bardzo wymagające pod względem zasobów i funkcji, nadal ma zestaw podstawowej funkcjonalności do wdrożenia. Pomimo różnorodności specjalistycznego oprogramowania do tworzenia stron internetowych w klasie, Wix jest nadal lepszym rozwiązaniem.

Przede wszystkim jest darmowy. Po drugie, jest niezwykle prosty i nie wymaga umiejętności kodowania. Wreszcie, Wix oferuje bezpłatne responsywne szablony Edukacji i Kultury z wbudowaną strukturą witryny i mnóstwem widżetów do wyboru Rynek. Otrzymujesz kompleksowe rozwiązanie do budowy angażującej i funkcjonalnej platformy internetowej w celu usprawnienia procesu edukacyjnego.

Utwórz witrynę dla nauczycieli za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map