Jak stworzyć własną stronę internetową bez hosta

Jak stworzyć własną stronę internetową bez hosta


Wybór hosta jest wyzwaniem dla każdego użytkownika Internetu, któremu brakuje doświadczenia i wiedzy w tej niszy. Początkujący nie mają innego wyboru, jak polegać na reklamach, wskazówkach na forum, plotkach i innych źródłach informacji, które często nie są warte zaufania.

Utworzenie strony internetowej bez hostingu jest niemożliwe, ale możesz uprościć wybór, wybierając jedną z nich najpopularniejsi twórcy stron internetowych. Platformy te oferują bogate spektrum usług, które obejmują systemy zarządzania treścią, hosting i edytory wizualne, które umożliwiają szybkie i wydajne tworzenie stron internetowych.

Korzystanie z Kreatorów stron internetowych

Wcześniej, jeśli potrzebna była strona internetowa, musiałaś być biegła w kodowaniu, opanowaniu strony internetowej, konfigurowaniu hostingu i wielu innych technicznych rzeczach. Na przykład, jeśli zbudujesz stronę internetową za pomocą CMS, frameworków lub innych podobnych usług, będziesz narażony na kilka niuansów, które mogą powodować poważne problemy w przypadku braku doświadczenia. Niektóre z tych problemów obejmują:

 • Wybór tani hosting, który spełnia współczesne potrzeby niszowe. W zależności od CMS wymagania te mogą ulec zmianie, dlatego należy również wziąć pod uwagę ten czynnik.
 • Przesyłanie plików strony internetowej do gospodarza, co należy zrobić samodzielnie.
 • Procedura rejestracji i uzyskanie nazwy domeny na stronie internetowej.

Te zadania są dość proste, ale tylko wtedy, gdy wiesz, jak odpowiednio sobie z nimi poradzić. Pomoc techniczna nie koncentruje się na tych kwestiach i nie pomoże, dopóki nie napotkasz poważniejszych problemów. Jedynym dostępnym rozwiązaniem jest skorzystanie z podręczników, które szybko stają się nieaktualne z powodu zmiany tablicy administracyjnej hostingu.

Kreatorzy stron internetowych są w tym przypadku znacznie prostsi i przyjaźni. Nie musisz wybierać hostingu i przesyłać plików witryn, a procedura dołączania nazwy domeny jest bardzo prosta i mało wymagająca. Aby utworzyć stronę internetową, należy zarejestrować się na platformie, wybrać szablon i rozpocząć dostosowywanie projektu witryny, wypełniając ją treścią. W rezultacie masz szansę stworzyć atrakcyjną i funkcjonalną stronę internetową bez marnowania czasu na wybór hostingu i przesyłanie plików z witryny.

Przeczytaj także o najłatwiejsi twórcy stron internetowych.

Nie musisz dbać o bezpieczne i terminowe przesyłanie systemu. Niuanse te są obsługiwane przez właścicieli platformy. Wsparcie techniczne jest gotowe odpowiedzieć na każde pytanie i rozwiązać nawet drobne problemy. Aby to udowodnić, spójrzmy na dwa narzędzia do tworzenia witryn, które są najbardziej odpowiednie dla niedoświadczonych webmasterów.

Wix

Kreator stron Wix

Wix – to zróżnicowana platforma do tworzenia stron internetowych, która przez lata ewoluowała. Przekształcił się w doskonałą platformę z ulepszonymi technologiami i innowacjami pozwalającymi początkującym tworzyć strony internetowe od zera dosłownie w kilka minut. Bogaty zestaw funkcji umożliwia tworzenie dowolnego typu strony internetowej z małych blogów, profesjonalne portfele, małe witryny internetowe lub projekty eCommerce. Oto kilka podstawowych zagadnień, które pozwalają Wix wyróżnić się na tle głównych konkurentów w niszy do tworzenia stron internetowych.

 • Kreator stron internetowych oparty na sztucznej inteligencji – Wix wprowadził swój unikalny Technologia oparta na sztucznej inteligencji który faktycznie obsługuje proces budowy. System znany jako Wix ADI wykonuje wszystkie zadania. Użytkownik musi tylko odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań, wskazując typ witryny, niszę i kilka innych szczegółów. System przetworzy otrzymane dane i zaoferuje kilka gotowych układów strony.
 • Prosty edytor – jeśli nadal chcesz stworzyć własną stronę internetową o unikalnym designie i stylu, Wix Editor ułatwia tworzenie niestandardowych stron, edytowanie bloków, zarządzanie sekcjami i elementami witryny za pomocą intuicyjnego edytora przeciągania i upuszczania. Wybierz potrzebny blok i umieść go na swojej stronie. Edytuj niestandardowe teksty, dodawaj galerie lub pliki multimedialne jednym kliknięciem.
 • Ogromna kolekcja widżetów – Strony internetowe oparte na Wix można łatwo dostosowywać i elastycznie dzięki niekończącemu się wyborowi dodatków i aplikacji, do których dostęp jest bezpłatny bezpośrednio z Wix App Market. Wybieraj spośród profesjonalnych galerii zdjęć, aby uzyskać oszałamiające portfolio, integruj narzędzia analityczne do śledzenia ruchu, twórz niestandardowe formularze kontaktowe, dodawaj kalendarze wydarzeń i widżety itp..
 • eCommerce i SEO – Witryny Wix są przyjazne SEO dzięki rozszerzonym ustawieniom, które pozwalają edytować metatagi, adresy URL lub podgląd postów. Ponadto platforma oferuje niestandardowe ręcznie wykonane strategie SEO dostępne w automatycznym kreatorze SEO systemu. Założenie sklepu cyfrowego nigdy nie było łatwiejsze. Niektóre plany zawierają rozszerzoną funkcjonalność eCommerce pozwalającą użytkownikom zarządzać produktami, śledzić sprzedaż, usprawniać kampanie marketingowe i promocyjne, integrować usługi podatkowe i wysyłkowe itp..
 • Zarządzanie witryną w podróży – platforma opracowała aplikację mobilną dostępną dla obu iOS i Android. Otrzymujesz pełny dostęp do wszystkich funkcji Wix bezpośrednio ze swojego smartfona, mając szansę na zarządzanie lub edycję swojej witryny w dowolnym miejscu.
 • Szablony przyjazne dla urządzeń mobilnych – Wix oferuje obecnie ponad 550 różnych szablonów posortowanych według kategorii. Obejmują one portfele, witryny małych firm, małe sklepy cyfrowe i wiele innych. Niektóre z nich mają wbudowane widżety i aplikacje, których możesz potrzebować. Wszystkie motywy można łatwo modyfikować, aktualizować, zmieniać lub dostosowywać.

Czytaj także: Recenzja Wix.

Platforma ma darmową wersję, chociaż może się udać tylko w przypadku małych blogów. Wybór bezpłatnego planu Wix jest złym pomysłem dla tych, którzy mogą wymagać dalszego rozszerzenia i rozwoju firmy. Plan kombinowany to dobry pomysł na początek, który kosztuje 8,50 USD miesięcznie. Otrzymujesz pełny dostęp do wszystkich podstawowych funkcji, w tym darmowych szablonów, SSL, widżetów i przepustowości wystarczającej do założenia solidnej witryny dla małych firm. Chcesz uruchomić swój cyfrowy sklep? Plan eCommerce będzie działał dobrze. Kosztuje 16,50 USD miesięcznie.

Wypróbuj Wix teraz

Zestaw

Zestaw

uKit – jest jednym z najtańsi twórcy stron internetowych wyposażony w prosty interfejs. Jest to idealne rozwiązanie dla początkujących i nie-techników, którzy nigdy wcześniej nie zajmowali się procesem tworzenia stron internetowych. Jednocześnie jest wystarczająco elastyczny, aby tworzyć witryny różnych typów. uKit to najlepszy zakład dla profesjonalnych i efektownych portfeli, jedna strona lub witryny dla małych firm. Ponadto zapewnia pewne podstawowe funkcje eCommerce do uruchomienia prostego sklepu internetowego.

 • Elastyczny projekt – uKit podąża za najnowszymi trendami internetowymi i wprowadza swoją kolekcję szablonów dostosowanych do urządzeń mobilnych. Działają dobrze na różnych urządzeniach mobilnych, pomimo wielkości ekranu lub systemu operacyjnego. Platforma ma również tryb podglądu mobilnego do edycji lub sprawdzania wyglądu witryny na różnych typach urządzeń mobilnych przed opublikowaniem.
 • Szeroki wybór tematów – użytkownicy mogą wybierać spośród 370 różnych szablonów związanych z różnymi kategoriami. Obejmują one od małych stron docelowych i stron jednostronicowych po proste sklepy cyfrowe. Wszystkie szablony są dostarczane z gotowymi do użycia widżetami i dodatkami. Możesz jednak dodać nowe dostępne w kolekcji aplikacji uKit.
 • eCommerce – chociaż uKit może prawie nie konkurować Platformy zorientowane na eCommerce jeśli chodzi o elastyczność, nadal zapewnia kilka podstawowych opcji uruchomienia małego sklepu cyfrowego. Obejmują one narzędzia do zarządzania produktami i koszykami, dostosowywania stron kasy, integracji opcji płatności itp. Platforma umożliwia płynną integrację CRM, aby w pełni wykorzystać możliwości sklepu internetowego, śledzić sprzedaż i klientów, monitorować przychody bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego.
 • SEO – użytkownicy mogą modyfikować tylko podstawowe ustawienia SEO, takie jak tytuły i opis. Możesz także wskazać kluczowe słowo kluczowe, aby uzyskać lepsze wyniki w SEO.

Czytaj także: Recenzja uKit.

Aby zbłądzić z prostą witryną dla małych firm lub portfelem, wystarczy uKit Premium. Koszt będzie tylko 4 USD miesięcznie za nieograniczoną liczbę stron i całodobową obsługę klienta. Jeśli chcesz uruchomić sklep cyfrowy, możesz zacząć od planu sklepu, który kosztuje 9,60 USD miesięcznie, z zestawem eCommerce i funkcjami marketingowymi w pakiecie.

Wypróbuj uKit teraz

Dolna linia

Korzyści obu twórców stron są oczywiste. Umożliwiają poświęcenie minimalnej ilości czasu na opracowanie projektu i uzyskanie doskonałych rezultatów. Widoczne są również niedociągnięcia: twórcom stron internetowych brakuje funkcjonalności. Istnieje wystarczająco dużo funkcji, aby stworzyć małą stronę internetową, ale jeśli zamierzasz rozwinąć duży portal lub rynek, napotkasz brak narzędzi, aby urzeczywistnić swoją wizję.

Wix i uKit to świetne rozwiązania witryny małych firm, strony promocyjne i małe sklepy internetowe. Strony internetowe utworzone za pomocą uKit mają wygląd biznesowy. Nie można zepsuć ich projektu, ponieważ edytor wizualny ogranicza dominującą liczbę akcji.

Wix oferuje więcej możliwości rozwoju różnych rodzajów projektów. Jednocześnie taka swoboda kreatywności może skutkować nieprzyjemnymi i niewygodnymi projektami stron internetowych. Wybierając Wix, powinieneś przygotować się na spędzenie więcej czasu na skonfigurowaniu swojej witryny i jej funkcjonowaniu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map