Jak stworzyć witrynę dla małych firm za darmo

Jak stworzyć witrynę dla małych firm za darmo


Jeśli jesteś na etapie wybór platformy do budowania stron internetowych, wiesz już o wszystkich korzyściach, jakie ma strona internetowa małej firmy. Chodzi nie tylko o reprezentację online i rosnącą sprzedaż. Solidna strona internetowa to nie tylko twarz twojej firmy. Jest to potężne narzędzie promocji i marketingu, które pozwala Ci iść do przodu.

Oprócz oczywistych zalet posiadania małej witryny internetowej, takiej jak dotarcie do odbiorców na całym świecie lub uświadomienie klientom, że przedsiębiorcy mają pełny dostęp do w pełni konfigurowalnej platformy z elastycznością w obliczu najnowszych technologii mobilnych.

Dzięki innowacyjne narzędzia do tworzenia stron internetowych i Platformy CMS, nie musisz być ekspertem od projektowania stron internetowych ani programistą. Są łatwe w użyciu, dzięki czemu w ciągu kilku godzin znajdziesz solidną reprezentację online.

Wybór najlepszego meczu jest najtrudniejszym wyzwaniem. Przy tak wielu dostępnym dzisiaj oprogramowaniu, musisz skupić się na kluczowych parametrach i specyfikacjach, aby wybrać odpowiedni wariant dla swoich potrzeb.

Przeanalizowaliśmy niektóre z najpopularniejszych platform CMS i oprogramowania do tworzenia stron internetowych, aby podkreślić ich trafienia i braky. Zaangażuj się w szczegółowy przewodnik opisujący proces budowania od podstaw strony internetowej dla małych firm za pomocą CMS lub kreatorów stron internetowych.

Gdzie mogę zbudować witrynę biznesową??

Z zasady, twórcy stron internetowych oferują intuicyjny interfejs to jest łatwe do zrozumienia. Po platformach znajdują się szczegółowe samouczki i rozszerzona obsługa klienta. Okazały się być ekonomiczne rozwiązanie a także oferuje prosty proces tworzenia stron internetowych krok po kroku bez kodowania.

Plusy twórców stron internetowych:
Wady dla twórców stron:
&# x2714; Prosta edycja – oni są bardzo łatwy w użyciu. Oprogramowanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby pomóc nie-technikom w tworzeniu wspaniałej witryny w dowolnym momencie. Niektóre platformy wykorzystują najnowsze technologie sieciowe wprowadzające instrumenty oparte na sztucznej inteligencji.
&# x2714; Świetny design – kreatorzy stron internetowych zazwyczaj oferują różnorodny wybór szablonów dla dowolnej dziedziny lub niszy. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz oszałamiającego portfolio, profesjonalnej wizytówki czy nowoczesnego sklepu cyfrowego, znajdziesz go tutaj.
&# x2714; Elastyczność – wybór dodatków, widżetów i integracji innych firm sprawia, że ​​proces dostosowywania jest łatwy i skomplikowany. Użytkownicy mogą stworzyć unikalny styl zwiększający zaangażowanie klientów.
&# x2714; Tanie plany – Możesz wybrać plan, który spełnia Twoje wymagania. Po dokonaniu subskrypcji nie będziesz się już martwić o hosting, domenę, bezpieczeństwo i inne problemy. Płacisz raz na zawsze.
Ograniczone możliwości dostosowywania – platforma zawiera pewne ograniczenia edycji kodu, chociaż niektórzy konstruktorzy zapewniają dostęp do CSS.
Brak opcji importu – gdy już wybierzesz platformę, musisz trzymać się jej na dobre, bez szans na przeniesienie swojej witryny na inną platformę lub CMS.

Platformy CMS to programy przeznaczone do tworzenia funkcjonalnych stron internetowych różnych typów. Pozwalają użytkownikom obsługiwać proces tworzenia stron internetowych dla różnych potrzeb, w tym dla małych firm lub handlu elektronicznego. Oprogramowanie jest wystarczająco funkcjonalne z szeregiem funkcji do wdrożenia. Większość platform zawiera łatwy proces edycji chociaż integracja i dostosowywanie wtyczek nadal wymaga pewnych umiejętności technicznych.

Zalety CMS:
Wady CMS:
&# x2714; Zaawansowana elastyczność – możesz wybierać spośród setek wtyczek, modułów i widżetów na dowolny gust;
&# x2714; Zaawansowane funkcje SEO – Platformy CMS rezerwują dużo miejsca na dostosowanie SEO witryny. Nie jesteś ograniczony do samych tytułów i opisów, ale możesz pracować nad treścią, dzięki czemu będzie ona bardziej trafna i odpowiednia dla wyszukiwarek.
&# x2714; Rozszerzona edycja – pełny dostęp do stron PHP i CSS pozwala użytkownikom edytować praktycznie każdy element, tworząc oszałamiający design.
&# x2714; Przystępność – wybranie CMS to bardziej opłacalna decyzja biorąc pod uwagę niższe koszty hostingu i domeny. Handicap wygasa, gdy zatrudnisz profesjonalnego programistę lub uzależnisz się od płatnych motywów premium i wtyczek.
Trudne do użycia – Są znacznie trudniejsze w użyciu w porównaniu do twórców stron internetowych. Brak umiejętności technicznych i kodowania może spowodować poważne przeszkody.
Nie wszystko w jednym – musisz zadbać o kilka rzeczy jednocześnie oprócz procesu budowy. Musisz zarejestrować się i przedłużyć nazwę domeny, a także zadbać o hosting witryny.

Najlepsze platformy do stworzenia witryny dla małych firm

Jak stworzyć witrynę dla małych firm za darmo 5.0

 • Najlepszy kreator stron internetowych
 • Technologia budowania oparta na sztucznej inteligencji
 • Wtyczki i dodatki
 • Narzędzia SEO i marketingowe

Odwiedź stronę wix.com Jak stworzyć witrynę dla małych firm za darmo 5.0

 • Najlepsze oprogramowanie eCommerce
 • Kompleksowe zarządzanie produktem
 • Specjalne oferty i promocje
 • Szablony zoptymalizowane do sklepu internetowego

Odwiedź stronę shopify.com Jak stworzyć witrynę dla małych firm za darmo 4.0

 • Najlepszy CMS typu open source
 • Tysiące darmowych motywów
 • Niekończący się wybór wtyczek
 • Darmowy w użyciu

Odwiedź stronę wordpress.org Jak stworzyć witrynę dla małych firm za darmo 4.0

 • Najłatwiejszy kreator stron internetowych
 • Plany typu „wszystko w jednym” za 5 USD miesięcznie
 • Integracja i elastyczność
 • Elastyczne i stylowe motywy

Odwiedź stronę ukit.com

Wybraliśmy jedne z najlepszych opcji pod względem prostoty, ceny, elastyczności i zestawu funkcji. Przyjrzyjmy się szczegółowo każdej opcji, aby wybrać tę, która z pewnością zaspokoi Twoje potrzeby biznesowe.

Wix – najlepszy program do tworzenia witryn dla małych firm

Nazwa produktu:WIX
Oficjalna strona internetowa:wix.com
Złożoność:Bardzo łatwe
Bezpłatny plan:bez limitu
Plan Premium:od 13 $ / mies
Założony:2006
Kwatera główna:Izrael
Spróbuj za darmo

Wix – to uniwersalny kreator stron internetowych, który jest idealny dla początkujących bez umiejętności technicznych. Oferuje szereg stylowych i responsywnych szablonów dla małych firm i handlu elektronicznego. Można je łatwo edytować lub dostosowywać dzięki zestawowi wbudowanych funkcji i integracji. Platforma zawiera dodatkowe narzędzia SEO i marketingowe do promowania Twojej firmy, integracje do dostosowywania stron i technologię AI-drive do tworzenia gotowych projektów w kilka minut.

Funkcje Wix

 • Wix Ascend CRM – narzędzie do marketing biznesowy i zarządzanie klientami. Oferuje instrumenty do przechwytywania potencjalnych klientów i przekształcania ich w płacących klientów. Użytkownicy będą mogli zwiększyć lojalność klientów i zarządzać komunikacją biznesową za pośrednictwem LIve Chat, skutecznej strategii SEO i innych wbudowanych funkcji umożliwiających kontakt z docelowymi odbiorcami.
 • Kreator stron internetowych oparty na sztucznej inteligencji – platforma wykorzystuje najnowsze technologie i oferuje rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Jest w stanie utwórz gotową stronę internetową w mniej niż 10 minut. Będzie miał wszystkie niezbędne zintegrowane opcje zgodne z niszą biznesową i preferencjami.
 • Funkcje eCommerce – ci, którzy chcą sprzedawać produkty online, docenią zestaw narzędzi handlowych Wix. Obejmują one szablony zorientowane na eCommerce, bezproblemową integrację płatności, intuicyjny system zarządzania produktem, instrumenty do tworzenia specjalnych ofert i promocji.
 • Wix App Store – najlepszy rynek dla użytkowników, którzy muszą łączyć usługi innych firm, które mogą obejmować narzędzia e-mail marketingu, analizy i dane, funkcje bezpieczeństwa, galerie zdjęć, formularze pozyskiwania użytkowników i inne.

Projekt Wix

Użytkownicy będą mogli wybierać spośród ponad 550 różnych szablonów. Wszystkie układy są responsywny. Wyglądają całkiem stylowo oprócz narzędzi do projektowania stron internetowych do zmiany kolorów tła, czcionek, wymiarów elementów itp. Edytor ma mobilną opcję podglądu, która pozwala nie tylko sprawdzić, jak będzie wyglądać strona internetowa na różnych urządzeniach, ale także edytować układ.

Użytkownicy mogą tworzyć różne układy i używać ich w dowolnym momencie dzięki Strony dynamiczne Wix. Na przykład możesz utworzyć szablon dla strony produktu i używać go dla różnych elementów w kółko bez ręcznej edycji.

Ceny Wix

Wix ma nieograniczony bezpłatny plan, co jest świetne. Będziesz miał okazję przetestować edytor i kilka innych podstawowych funkcji. Ale nigdy nie będzie działać w przypadku trwałego projektu, ponieważ ma ograniczoną opcję narzędzia bez możliwości podłączenia własnej domeny. Tak więc, aby uruchomić solidną stronę internetową, Wix oferuje kilka rodzajów planów w zależności od twoich potrzeb.

Jeśli chodzi o witrynę małego portfela, dostępne są następujące plany:

 • Kombinacja – 13 USD na miesiąc.
 • Bez limitu – 17 USD na miesiąc.
 • VIP – 22 USD na miesiąc.
 • Plany premium – 39 USD na miesiąc.

Każdy plan zapewnia dostęp do kolekcji szablonów Wix i obejmuje hosting i domenę. Jeśli chcesz zbudować sklep cyfrowy za pomocą Wix, musisz wybrać jedną z 4 firm & Plany eCommerce. Cena zaczyna się od 23 USD miesięcznie i może wzrosnąć do 500 USD w zależności od wielkości sklepu i wymaganych funkcji.

Podsumowując: Wix został zaprojektowany do tworzenia stron internetowych dowolnego typu. Jest to dobre rozwiązanie dla witryn małych firm, a także oferuje pełny zestaw funkcji i narzędzi edycyjnych dla nie-techników.

Wypróbuj Wix za darmo

Shopify – platforma nr 1 do stworzenia witryny e-commerce

Nazwa produktu:Shopify
Oficjalna strona internetowa:shopify.com
Złożoność:Średni
Bezpłatny plan:14 dniowy okres próbny
Plan Premium:od 29 $ / mies
Założony:2004
Kwatera główna:Kanada
Spróbuj za darmo

Shopify – jest Kreator stron internetowych zorientowany na eCommerce opracowany z naciskiem na kupców. System ułatwia tworzenie małych sklepów internetowych lub dużych sklepów cyfrowych z dostępem do takich globalnych rynków jak Amazon. Właściciele witryn uzyskają dostęp do szeregu funkcji marketingowych i promocyjnych, szablonów zorientowanych na eCommerce, zaawansowanego systemu zarządzania produktem i nie tylko.

Funkcje Shopify

 • Zarządzanie produktem – Shopify zapewnia pełną kontrolę nad stroną produktu dzięki zaawansowanym narzędziom do zarządzania. Oprócz opisów produktów i zdjęć użytkownicy mogą tworzyć kategorie produktów i polecane listy, kontrolować konta klientów, monitorować zamówienia, realizacje i produkty w magazynie.
 • Zintegrowane usługi – Kreator stron internetowych ma wbudowaną funkcję eCommerce, która obejmuje zintegrowane funkcje koszyka, płynne połączenie z ponad 100 różnymi bramami, wielojęzyczną obsługę witryny, obliczenia podatkowe i koszty wysyłki, bezpłatny SSL i więcej.
 • SEO i promocja – każdą stronę można zoptymalizować zgodnie z wymaganiami SEO. Właściciele sklepów mogą edytować meta tytuły i opisy stron produktów i sekcji witryny, dodawać funkcje blogowania, korzystać z narzędzi marketingu i promocji produktów, aby oferować specjalne oferty, kody promocyjne, rabaty itp..

Shopify Design

Oprogramowanie ma szereg szablonów z różnymi stylami. Są przyjazne dla urządzeń mobilnych i wyglądają profesjonalnie. Z drugiej strony są dość proste. Na szczęście dla doświadczonych użytkowników mogą uzyskać dostęp do szablonu PHP lub CSS, aby zaimplementować dowolny styl i wyróżnić się na tle konkurencji.

Ceny Shopify

Platforma oferuje trzy główne plany, które kosztują od 29 do 299 USD w zależności od poszukiwanych instrumentów. Cena zależy od złożoności strony internetowej i funkcji, których szukasz:

 • Podstawowe koszty planu Shopify 29 USD na miesiąc.
 • Koszty planu Shopify 79 USD miesięcznie z dodatkowymi narzędziami do raportowania.
 • Zaawansowane koszty Shopify 299 USD miesięcznie feat Advanced Report Builder.

Nawet plan wejścia zawiera wszystkie funkcje eCommerce, których możesz potrzebować. Możesz przełączać się między planami w dowolnym momencie.

Podsumowując: Shopify to elastyczna platforma eCommerce, która jest ograniczona tylko do tworzenie stron internetowych sklepu cyfrowego. Dla początkujących platforma może być nieco trudna do wdrożenia od samego początku. Jednak proces edycji jest nadal dość prosty.

Jednocześnie oferuje pewne rozszerzone funkcje, a także możliwość wejścia na rynek cyfrowy bez budowania strony internetowej. Proste przejście do Shopify Exchange Marketplace gdzie możesz kupić gotowy do użycia biznes dopasowany do twoich preferencji i kompetencji. Prosty sposób na rozpoczęcie sprzedaży produktów online.

Wypróbuj Shopify za darmo

WordPress – bezpłatny serwis CMS dla małych firm

Nazwa produktu:WordPress
Oficjalna strona internetowa:wordpress.org
Złożoność:Powyżej średniej
Bezpłatny plan:bez limitu
Plan Premium:od 2,95 $ / mc
Założony:2003
Kwatera główna:Na całym świecie
Spróbuj za darmo

WordPress – jest jedną z najpopularniejszych platform na przestrzeni lat. Oferuje miliony stron internetowych na całym świecie. Obejmują one blogi, witryny małych firm, sklepy cyfrowe itp. System jest bardzo łatwy w użyciu, chociaż dostosowywanie nadal wymaga co najmniej podstawowych umiejętności HTML. Jest to jednak elastyczne rozwiązanie uwzględniające wybór wtyczek i możliwości integracji.

Funkcje WordPress

 • Tysiące tematów – oprogramowanie oferuje najszerszy wybór motywów z tysiącami szablonów do wyboru. Może to być makieta małej firmy lub eCommerce z opcjami odnoszącymi się do dowolnej branży lub niszy. Większość z tych motywów można swobodnie używać i dostosowywać.
 • Dostosowywanie i projektowanie – jako platforma typu open source WordPress zapewnia nieskończone możliwości projektowania stron internetowych i dostosowywania z możliwością modyfikacji dowolnego szablonu. Użytkownicy mogą dowolnie tworzyć i dodawać własne skrypty, mieć wbudowany kawałek kodu na swoich stronach internetowych, dodawać dodatkowe funkcje, elementy strony i komponenty, aby się wyróżniać. Jednak powinieneś mieć przynajmniej podstawowe doświadczenie w kodowaniu.
 • Wtyczki i integracje – od wtyczek eCommerce po narzędzia analityczne, formularze, banery reklamowe, widżety bezpieczeństwa i tysiące innych dodatków są dostępne dla użytkowników WordPress. Możesz bezproblemowo zintegrować usługi innych firm w zakresie marketingu e-mailowego, optymalizacji SEO, raportowania i innych.

Projekt WordPress

Platformy CMS oferują szeroki wybór różnych szablonów dostosowanych do urządzeń mobilnych. Niektóre szablony są bezpłatne, a niektóre są płatne. Darmowe motywy ogólnie wyglądają tak samo z pewnymi niewielkimi różnicami. Jednak trudno będzie je dostosować, jeśli masz głęboką znajomość HTML lub PHP. Szablony premium są bardziej wszechstronne i unikalne, chociaż wymagają również niewielkich dostosowań.

Ceny WordPress

Początkowo nie musisz płacić za sam CMS. Użytkownicy mogą uzyskać do niego dostęp i rozpocznij budowę strony internetowej bez żadnych kosztów. Jednak powinieneś mieć domenę i hosting, aby przechowywać pliki swojej witryny. Ponadto użytkownicy będą musieli płacić za szablony premium na wypadek, gdyby chcieli użyć ekskluzywnego motywu, a niektóre wtyczki i rozszerzenia są również płatne. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór serwera zoptymalizowanego pod kątem WP ze wszystkimi ustawieniami i integracjami już zawartymi w planie wraz z nazwą domeny. Bluehost jest jeszcze najlepszą opcją oferującą bezproblemową integrację WP, dostęp do wtyczek i motywów WP, doskonałą wydajność i zaawansowane zabezpieczenia już od 2,95 USD miesięcznie. Zaawansowane plany z rozszerzoną funkcjonalnością obejmują:

 • WP Pro wyczyn od 19,95 USD – 49,95 USD
 • Plany na WooCommerce analiza cen 6,95 USD, 8,95 USD i 12,95 USD w zależności od wielkości sklepu

Podsumowując: Chociaż WordPress może nie być najlepszą opcją dla początkujących w porównaniu z twórcami stron internetowych, zapewnia nieskończone możliwości dostosowywania i projektowania, oprócz niekończących się wtyczek. Platforma z pewnością dobrze się sprawdza, jeśli chodzi o witryny małych firm.

Wypróbuj WordPress za darmo

uKit – prosty program do tworzenia witryn dla małych firm

Nazwa produktu:Zestaw
Oficjalna strona internetowa:ukit.com
Złożoność:Super łatwe
Bezpłatny plan:14 dniowy okres próbny
Plan Premium:od 4 $ / mies
Założony:2015 r
Kwatera główna:Federacja Rosyjska
Spróbuj za darmo

uKit – jest jednym z najtańszych i najprostszych kreatorów stron internetowych. Został opracowany, aby pomóc początkującym w tworzeniu responsywnych witryn dla małych firm, profesjonalnych portfeli i atrakcyjnych strony docelowe. Oprogramowanie ma również podstawową funkcjonalność eCommerce. Chociaż nie działa na dużych platformach cyfrowych, zaspokoi potrzeby małych sklepów internetowych.

Funkcje uKit

 • Intuicyjny interfejs – Edycja strony internetowej uKit jest bardzo łatwa. Oparte na zaawansowana technologia „przeciągnij i upuść”, platforma umożliwia łatwe dostosowywanie każdej strony, zmianę i usuwanie bloków, dodawanie treści i plików multimedialnych.
 • Elastyczność – Oprócz wbudowanych funkcji, uKit zapewnia ogromne możliwości integracji. Użytkownicy mogą zintegrować swoją stronę internetową z narzędziami analitycznymi i marketingowymi, aby rozwijać kampanie e-mailowe. Funkcja integracji CRM jest idealna dla małych sklepów cyfrowych, gdy potrzebujesz śledzić statystyki sprzedaży. Użytkownicy mogą wdrożyć tak popularne usługi, jak Google Maps, Analytics, Vimeo, SoundCloud i inne, aby strona była jak najbardziej angażująca.
 • uKit Alt – czy masz już stronę na Facebooku? uKit pomoże Ci przekonwertować go na w pełni funkcjonalną stronę internetową. Wykorzystuje API do generowania niezbędnych informacji ze strony wraz z treścią i obrazami oraz importowania danych bezpośrednio na stronę internetową.

Projekt uKit

uKit zapewnia przyzwoitą kolekcję szablonów dla różnych kategorii firm. Wszystkie szablony są zoptymalizowane do użytku mobilnego. Możesz również wybrać z listy gotowych szablonów stron docelowych.

Funkcja dostosowywania mobilnego uKit ułatwia prawidłowe działanie mobilnej strony internetowej. Tryb widoku mobilnego i tabletu to prosta funkcja pozwalająca dostroić wygląd witryny na różnych urządzeniach mobilnych o różnych wymiarach i specyfikacjach. Możesz ukryć niektóre bloki, które mogą wyglądać zniechęcająco ze smartfona lub tabletu bez szkody dla wersji komputerowej.

Ceny uKit

Jeśli chcesz najpierw przetestować oprogramowanie, masz 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Zadowoleni z usługi będą mogli wybierać spośród 4 różnych planów, które obejmują:

 • Minimalny (najlepiej zacząć od małego portfela za jedyne 5 USD miesięcznie).
 • Podstawowy (abonament kosztuje 10 USD miesięcznie z dodatkowymi funkcjami tworzenia witryny firmy).
 • eCommerce (13 USD miesięcznie na mały sklep cyfrowy).
 • Pro kosztuje 15 USD miesięcznie wyczynowa funkcja outsourcingu.

Podsumowując: uKit to dobre oprogramowanie w rozsądnej cenie. Dostarcza wszystkie niezbędne narzędzia do stworzenia od podstaw profesjonalnej strony internetowej dla małych firm. Z drugiej strony jest dobry dla prostych witryn, które nie wymagają rozszerzonych funkcji lub możliwości dostosowywania.

Wypróbuj uKit za darmo

Jaka jest najlepsza nazwa domeny dla mojej firmy??

Wybór właściwej nazwy domeny ma kluczowe znaczenie dla Twojej firmy. To „twarz” twojej witryny. Poza tym jest to pierwsza rzecz, którą widzą potencjalni klienci. Musi być związany z Twoją marką i niszą. Musi być krótki, chwytliwy i łatwy do zapamiętania. W zależności od wybranego rodzaju platformy proces rejestracji domeny będzie nieco inny.

Domeny dostarczone przez twórców stron

Często mówimy o „kompleksowym rozwiązaniu” o twórcach stron internetowych. Oznacza to, że wszystkie główne funkcje są uwzględnione w planie wraz z nazwą domeny. Jednak jego rodzaj zależy od wybranego pakietu.

Na przykład, jeśli użytkownik zdecyduje się na bezpłatny abonament, nigdy nie będzie miał możliwości podłączenia SLD (domeny drugiego poziomu) lub domena 2SD. Z reguły twórcy stron internetowych udostępniają domyślną niestandardową subdomenę, która zawiera nazwę używanego produktu wraz z marką, co jest niekorzystne dla optymalizacji SEO i rozpoznawalności firmy wśród potencjalnych użytkowników.

Poza tym użytkownicy muszą zrozumieć, że darmowe plany prawie nie zawierają wymaganego zestawu funkcji dla długofalowego projektu małej firmy lub eCommerce. W każdym razie będziesz musiał wybrać abonament premium, który umożliwia połączenie już zarejestrowanej domeny lub własnej (na przykład SLD) lub zarejestruj go tutaj za pomocą narzędzia do tworzenia witryn (z reguły otrzymujesz domenę 2SD za darmo).

Uwaga: zalecane jest zarejestrowanie oddzielnej nazwy domeny. Jeśli masz ten dostarczony przez kreatora stron internetowych, tak naprawdę utkniesz z nim, ponieważ gdy zdecydujesz się przejść na inną platformę, może to być trudne wyzwanie. Oddzielna nazwa domeny zapewnia wystarczającą swobodę migracji i elastyczność w zakresie zmiany platformy, jeśli coś pójdzie nie tak.

Usługi rejestracji domen

Użytkownicy powinni poważnie potraktować proces wyboru domeny, ponieważ ostatecznie stanie się ona oficjalną nazwą firmy dla projektu. W tym miejscu dobrym rozwiązaniem są tradycyjne usługi rejestracji domen. Przede wszystkim zarejestrowana domena należy do Ciebie, ale nie do platformy do tworzenia stron internetowych. Jeśli z jakiegoś powodu spadnie, nadal masz nazwę marki z szansą na przejście na inną platformę.

Po drugie, uzyskujesz oficjalną licencję zgodnie ze wszystkimi przepisami stanowymi. Innymi słowy, jesteś jedynym autoryzowanym właścicielem, chyba że podzielisz się prawami ze współpracownikiem lub partnerem biznesowym. Ponadto masz prawo decydować, co zrobić z domeną: zachowaj ją, przekaż innemu właścicielowi, a nawet sprzedaj.

Proces rejestracji domeny jest bardzo prosty. Dostajesz się do usługi, wpisujesz żądaną nazwę i otrzymujesz kilka odmian z różnymi rozszerzeniami. Płatność zapewnia 1 rok (albo więcej) własność z możliwością odnowienia.

Uwaga: spróbuj trzymać się SLD (.com, .org, .net) rozszerzeń domen, a sama nazwa powinna odnosić się (zbiec się) z niszą biznesową lub marką.

Ile kosztuje zbudowanie strony internetowej dla małej firmy?

Przyjrzyjmy się teraz kosztom niezbędnym do zbudowania małej firmy lub witryny eCommerce za pomocą CMS lub platformy do tworzenia witryn. Przede wszystkim musimy zdecydować, jaki to będzie projekt. Jeśli jest to sklep, jakie funkcje powinien on posiadać i ile projektów zamierzasz sprzedać.

Jeśli jest to witryna dla małych firm, wybierz narzędzia promocji i marketingu, rodzaj i objętość treści, strukturę witryny, sekcję blogów itp.. Cena będzie zależeć od złożoności witryny i instrumentów potrzebnych do realizacji pomysłu. Jeśli rozważymy użycie dowolnej z ocenianych platform, średnie koszty są następujące:

Tworzenie stron WWW za pomocą Wix

Oprogramowanie działa świetnie, potrzebujesz profesjonalnej wizytówki, portfolio lub sklepu internetowego.

 1. Plan – podczas gdy darmowy plan nie będzie działał w przypadku długoterminowego projektu, będziesz potrzebować co najmniej wersji Pro (22 USD) dla pełnej witryny biznesowej lub Business Basic (23 USD), aby rozpocząć sprzedaż produktów i akceptować płatności online.
 2. Szablony – niestandardowe motywy Wix są bezpłatne. Obejmują one gotowe wizytówki i sklepy.
 3. Domena & Hosting – już plany premium obejmują domenę na 1 rok i hosting. Nie musisz więc kupować ich osobno.

Werdykt: średnia cena początkowa budowy witryny dla małych firm lub sortowania cyfrowego za pomocą Wix wynosi mniej niż 25 USD i 180 USD, jeśli zdecydujesz się użyć motywu premium.

Budowanie witryn internetowych z Shopify

Shopify to platforma do tworzenia projektów eCommerce. Nie będzie działać w przypadku witryn dla małych firm. Ma na celu sprzedaż produktów online.

 1. Plan – ten plan początkowy kosztujący 29 USD miesięcznie wystarczy, aby rozpocząć i rozwijać działalność. Jedyną różnicą między Basic Shopify a droższymi planami jest brak zaawansowanego Konstruktora raportów. Pozostałe funkcje są takie same.
 2. Szablony – Shopify ma do wyboru szablony bezpłatne i premium. Chociaż kolekcja motywów nie jest tak bogata, użytkownicy mogą wybrać płatne układy, które kosztują od 140 do 180 USD.
 3. Domena & Hosting – wszystkie plany platformy zawierają bezpłatną domenę i hosting.

Werdykt: jeśli korzystasz z Shopify, będziesz musiał wysłać od 29 USD miesięcznie + około 160 USD jednorazowej płatności za szablon premium.

Koszty budowy strony internetowej dzięki WordPres

Korzystanie z WordPress jest bezpłatne. Ale bez hostingu i nazwy domeny nie ma sensu, musisz kupić osobno lub wybrać rozwiązania serwerowe zoptymalizowane pod kątem WP.

 1. Domena – średnia cena domeny wynosi około 10 USD rocznie. Cena może się różnić w zależności od rejestru i rozszerzenia.
 2. Hosting – platforma hostowana wymaga wystarczającej pojemności serwera do prowadzenia sklepu cyfrowego lub witryny dla małych firm. Przygotuj się na zapłatę około 5–10 USD rocznie.
 3. Szablony – dzięki szerokiemu wyborowi bezpłatnych motywów nadal możesz chcieć czegoś innego. Zakres szablonów premium WordPress w cenach i stylach. Aby wyróżnić się ekskluzywnym motywem, przygotuj się na zapłatę około 30 USD za motyw dla małych firm i około 50–60 USD za sklep cyfrowy.
 4. Wtyczki – podczas gdy projekty biznesowe nie wymagają dużych dostosowań, aby stworzyć sklep cyfrowy, potrzebujesz osobnej wtyczki WooCommerce. Początkowo jest bezpłatny i zapewnia tylko podstawowe opcje prowadzenia prostego sklepu. Jeśli chcesz urosnąć, potrzebujesz rozszerzeń i dodatkowych płatnych usług. Różnią się one od prostych funkcji, takich jak dodatki do produktów o wartości 48 USD, do bardziej złożonych rozwiązań, takich jak rezerwacje WooCommerce za 249 USD.

Najlepiej jest użyć Rozwiązania serwerowe zoptymalizowane pod kątem WordPress jak te dostarczone przez Bluehost. Plan początkowy kosztuje 2,95 USD miesięcznie. Jest dobry dla małych firm i zawiera już wszystkie główne funkcje WordPress (Integracja WP, wtyczki, motywy, bezpieczeństwo, hosting domen itp.). Nie musisz więc obsługiwać ich ręcznie. Oddzielny WooCommerce hosting zaczyna się od 6,95 USD z preinstalowanym motywem Storefront, bezpłatnym SSL i 100 GB przestrzeni dyskowej. Plan Pro jest idealny dla rozwijających się sklepów kosztujących zaledwie 12,95 USD miesięcznie z nieograniczonymi funkcjami.

Werdykt: Prowadzenie małej firmy z WordPress kosztuje 2,95 USD przy korzystaniu z Bluehost + około 30 USD za motyw premium. Cena w pełni funkcjonalnego sklepu cyfrowego zaczyna się od 6,95 USD miesięcznie, ponownie przy jednoczesnym korzystaniu z rozwiązaniami serwerowymi WooCommerce Bluehost.

Tworzenie stron WWW za pomocą pakietu uKit

uKit jest prawdopodobnie najtańszym sposobem na rozpoczęcie działalności online. Za jedyne 10 USD dostajesz wszystkie funkcje w pakiecie, aby stworzyć rozpoznawalną markę, podczas gdy mały sklep cyfrowy kosztuje użytkowników tylko 13 USD miesięcznie.

Werdykt: uKit będzie działał wystarczająco dobrze tylko dla małych projektów. To nie jest dobre dla rozwijających się firm i rynków. Jeśli więc zdecydujesz się na tego narzędzia do tworzenia witryn, lepiej zarejestruj osobną domenę (około 5 USD rocznie) z możliwością przejścia na bardziej uniwersalną platformę.

Koszty budowy strony internetowej firmy, ($ za pierwszy rok)

WixShopifyWordPressZestaw
Płatny plan264 USD348 USD249 USD120 USD
Szablon0 USD140 USD30 USD0 USD
Domena0 USD0 USD0 USD10 USD
Hosting0 USD0 USD36 USD0 USD
Całkowity264 USD488 USD315 USD130 USD

Czy można stworzyć witrynę dla małych firm za darmo?

Teoretycznie tak jest. Ale kiedy okaże się, że warunki rynkowe są realne, użytkownicy zrozumieją, w jaki sposób bezpłatne usługi mogą być niekorzystne nawet dla rozwoju projektu, szczególnie w perspektywie długoterminowej. Główne wady korzystania z bezpłatnych usług do budowy strony internetowej firmy są następujące:

 • Darmowe funkcje to za mało – darmowe plany pochodzą z opcjami bazowymi. Na przykład niektórzy twórcy stron internetowych ograniczają dostęp do kolekcji motywów, dodatków, a nawet składników strony. Możesz nawet nie być w stanie umieścić pola formularza kontaktowego lub sekcji Funkcje, aby podkreślić kluczowe korzyści firmy.
 • Domena niestandardowa – domena opłat nigdy nie pozwoli na rozwój Twojej firmy. Poza tym może to mieć negatywny wpływ na pozycjonowanie strony i pozycjonowanie w wyszukiwarkach, nie wspominając o uznaniu użytkowników.
 • Zero opcji eCommerce – nigdy nie znajdziesz bezpłatnego abonamentu, który oferuje przynajmniej minimalną funkcjonalność eCommerce. Z reguły funkcje sprzedaży są dostępne w planach premium. Dlatego nie będzie można utworzyć sklepu internetowego z bezpłatnym abonamentem.
 • Ukryte koszty – kiedy w końcu zdasz sobie sprawę, że darmowy abonament nigdy się nie powiedzie, będziesz musiał zapłacić za abonament premium lub nawet przejść na inną platformę. Kilka usług oferuje usługi migracji lub eksport / import stron internetowych. Innymi słowy, będziesz musiał zrobić wszystko od samego początku.

Jaka jest najlepsza platforma dla małych firm?

Wybór odpowiedniej platformy do zbudowania strony internetowej jest taki sam, jak wybór domu do życia. Oczekujesz, że będzie wygodny i trwały pomimo warunków pogodowych. To samo dotyczy twojego projektu. Prawdopodobnie chcesz założyć długotrwały biznes lub sklep internetowy, który zaspokoi potrzeby Ciebie i Twoich klientów przez całą dobę.

Użytkownicy powinni jasno zrozumieć, czego potrzebują i czego mogą oczekiwać od wybranej platformy. Jeśli potrzebujesz małego sklepu lub półki cyfrowej, aby wyróżnić kilka swoich produktów, Zestaw może być dobrą opcją przy minimalnych kosztach. Jeśli planujesz uruchomić rosnący sklep cyfrowy, a także promować i sprzedawać swoje towary, będziesz potrzebować platforma zorientowana na kupców Shopify.

WordPress jest bardziej elastycznym rozwiązaniem pod względem personalizacji. Będzie odpowiadał potrzebom wymagających użytkowników w zakresie dostosowywania i tych, którzy wiedzą, jak kodować. Wix wydaje się być najlepszym rozwiązaniem które mogą spełnić wszystkie wymagania pomimo typu projektu, który chcesz uruchomić.

Utwórz stronę internetową za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map