Jak stworzyć witrynę firmową za darmo

Jak stworzyć witrynę firmową za darmo


Uruchomienie nowej strony internetowej firmy z ograniczonym budżetem może być uciążliwe. Jednak nowoczesne technologie tworzenia stron internetowych dokonały tego procesu tańsze i prostsze. Odtąd ludzie bez doświadczenia technicznego nie są zmuszani do zatrudniania niestandardowych zespołów programistycznych i płacenia tysięcy dolarów za prostą witrynę firmową z kilkoma funkcjami.

Co więcej, tym razem zamierzamy udostępnić sposób na zapewnienie silnej obecności Twojej firmy w Internecie przy zerowych kosztach. Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe? Cóż, ostateczny koszt zwykle zależy od metody budowy i złożoności projektu. Aby zrozumieć przyszły przepływ pracy i środki, które mogą być potrzebne do uruchomienia witryny, musisz najpierw określić jej funkcjonalność, nie zapominając o podstawowych funkcjach, które powinna mieć profesjonalna witryna firmowa.

Niezbędne funkcje strony internetowej firmy

Pomysł uruchomienia witryny firmowej jest dość prosty. Właściciele firm zwykle pragną szerszego zasięgu, aby przyciągnąć odbiorców lokalnych, a nawet globalnych. Jednocześnie firmy chcą być reprezentowane online na rynku światowym, aby ułatwić docelowym odbiorcom kontakt. Nie jest to kwestia prestiżu, ale nowoczesnych trendów biznesowych.

Poza tym strona internetowa ułatwia interakcję z klientami, promowanie określonych kompetencji, rozwijanie listy mailingowej i utrzymywanie zaangażowania użytkowników. Aby spełnić wszystkie powyższe wymagania, strona internetowa powinna mieć kilka kluczowych funkcji.

Sekcja „O nas”

Global Web stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania Twojej firmy potencjalnym odbiorcom. Bardzo ważne jest, aby blok „O nas” zawierał krótkie lub szczegółowe informacje o firmie i przedsiębiorstwie, które reprezentujesz.

O nas sekcja

Jeśli firma może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem na rynku, dlaczego warto chcieć ukrywać ją przed klientami? Blok pozwala pokazać wiarygodność strony. Dobra okazja do zdobycia uznania.

Opisz swój zespół

Dobry sposób na wykazanie, że Twoja firma jest w 100% prawdziwa. Przy tak wielu fałszywych agencjach i usługach oszustw, dobra reputacja online jest przede wszystkim. Reprezentowanie swojego zespołu byłoby mądrym krokiem. Z jednej strony pokaże swoją pulę ekspertów i poszerzone kompetencje.

Opisz sekcję zespołu

Z drugiej strony potencjalni klienci staną się bardziej lojalni, gdy zobaczą oficjalnych przedstawicieli. Nie zapomnij przesłać prawdziwych zdjęć, aby sekcja wyglądała bardziej przekonująco.

Informacje kontaktowe

Kolejny ważny blog, który potwierdza wiarygodność firmy. Im więcej informacji kontaktowych podasz, tym lepiej:

 • E-mail, aby się skontaktować lub wysłać oferty specjalne.
 • Telefon do natychmiastowego kontaktu.
 • Prawdziwy adres firmy do fizycznego odwiedzenia biura.
 • Dodatkowe sposoby skontaktowania się (komunikatory Czat na żywo, Skype itp.).

Skontaktuj się z nami

Przedstaw swoje kompetencje

Oprócz uzyskania dobrej reputacji i uznania ważne jest, aby wymyślić odpowiednie wprowadzenie kompetencji. Musisz wyjaśnić ludziom, co faktycznie robisz. Chodzi o to, aby pokazać, w jaki sposób Twoja firma może pomóc w rozwiązywaniu ich problemów lub czym różni się od konkurencji. Opisz pola, w których działasz. Zaprezentuj niektóre usługi lub produkty, z których jesteś dumny.

Sekcja usług

Referencje

Recenzje klientów robią dobre pierwsze wrażenie. Dobrym pomysłem będzie dodanie bloku referencyjnego z kilkoma prawdziwymi recenzjami, ponieważ wiele osób uważa to za główną cechę przy wyborze zaufanej i renomowanej firmy.

Sekcja referencji

Dodatkowe funkcje, których należy szukać w witrynie firmy

To są główne bloki, które powinna mieć strona firmowa. Możesz je wymienić lub zmienić ich kolejność, jak tylko chcesz. Upewnij się tylko, że są uwzględnione w strukturze strony. Ponadto musisz upewnić się, że Twoja witryna w przyszłości będzie:

 • Przyjazny dla urządzeń mobilnych – gdy rośnie liczba użytkowników tabletów i smartfonów, niezwykle ważne jest zapewnienie odpowiedniej mobilności. Z tego powodu musisz poszukać oprogramowania z wewnętrznymi responsywnymi motywami i układami.
 • Udostępnianie społecznościowe – przy milionach aktywnych użytkowników mediów społecznościowych twoja strona jest zobowiązana do posiadania przycisków udostępniania społecznościowego. Może zwiększyć rozpoznawalność Twojej firmy w środowisku społecznościowym, a także zwiększyć ruch.
 • Uprość nawigację – przejrzysta nawigacja jest kluczem do sukcesu. Im mniej czasu odwiedzający potrzebuje na znalezienie pożądanych informacji, tym lepiej. Nie komplikuj przeglądania strony. Zamiast tego skup się na wyraźnych i łatwo dostępnych blokach.
 • Zdobądź odznakę – logo zwiększa zaufanie klientów o 32%. Posiadanie rozpoznawalnej odznaki poprawi jej reputację i pozwoli wyróżnić się Twojej firmie.

Teraz, gdy wiesz, jakie funkcje powinna mieć witryna Twojej firmy, musisz wybrać platformę budowlaną, która pozwoli Ci je wdrożyć za minimum lub bez kosztów, a także bez potrzeby posiadania zaplecza technicznego. Wix jest najlepszą platformą dla takich potrzeb i oto dlaczego.

Dlaczego warto korzystać z Wix, aby bezpłatnie utworzyć firmową stronę internetową?

Wix

Wix – jest łatwym w użyciu narzędziem do tworzenia stron internetowych, które zaspokoi różne potrzeby. Oferuje doskonałą funkcjonalność dla różnych typów witryn, w szczególności witryn firmowych. Oprogramowanie pozwoli Ci łatwo wdrożyć wszystkie omówione wcześniej funkcje przy minimalnych kosztach.

Aby zrobić dobre wrażenie i utrzymać zaangażowanie użytkowników, potrzebujesz:

 • Stylowy szablon. Wix oferuje wybór szablonów związanych z kategorią małych firm. Możesz wybrać układ, który odnosi się do Twojej niszy, albo masz firmę budowlaną lub nieruchomościową. Wszystkie szablony są przyjazne dla urządzeń mobilnych i łatwe do edycji.
 • Prosta edycja. Wbudowany edytor „przeciągnij i upuść” został zaprojektowany, aby umożliwić osobom nie będącym technikami zajmowanie się dostosowywaniem i edycją. Możesz implementować dowolną strukturę strony, przenosić obiekty, dodawać nowe bloki, pracować ze stylem układu i typografią. Wix ADI to jeszcze szybsze rozwiązanie, które w kilka minut tworzy strony internetowe dla użytkowników korzystających z Zintegrowany algorytm oparty na AI.
 • Widżety i dodatki. Chociaż większość szablonów ma już wbudowaną strukturę i aplikacje, Wix ułatwia dodawanie dodatkowych widżetów, w tym kalendarzy do prezentacji nadchodzących wydarzeń, galerii reprezentujących twoje kompetencje w atrakcyjny sposób, narzędzi analitycznych i e-mail marketingowych itp..
 • Narzędzia promocyjne. Platforma umożliwia użytkownikom obsługę ustawień SEO do promowania treści lub konkretnych stron. Oprócz tytułów i opisów meta możesz edytować podglądy społecznościowe, a także wskazywać słowa kluczowe.
 • Niedrogie plany. Ponieważ planujemy stworzyć witrynę firmową za darmo, Wix jest najlepszą opcją dzięki darmowemu planowi. Umożliwia podłączenie domeny i zapewnia 500 przepustowości i miejsca na dysku. Jeśli potrzebujesz więcej funkcji i zasobów, musisz wybrać pakiet z ofert Wix Premium. Cena zaczyna się od 13 USD miesięcznie z już uwzględnioną domeną, pełnym dostępem do rynku widżetów i szablonów.

Zobaczmy teraz proces budowania od wewnątrz.

Jak zbudować witrynę firmową za pomocą Wix

Po opracowaniu planu dla naszej przyszłej strony internetowej ze strukturą strony i narzędziami, które będzie ona miała, możemy rozpocząć proces budowy. Jeśli zdecydujesz się na Wix, musisz wykonać następujące kroki:

Krok 1. Rejestracja

Przede wszystkim musisz się zalogować. Jako twórca stron SaaS, Wix oferuje użytkownikom dokończenie procesu rejestracji online. Wpisz swój adres e-mail i hasło lub zaloguj się przy użyciu konta Google lub Facebook. Nie ma potrzeby pobierania żadnego oprogramowania. Wejdź do deski rozdzielczej kilkoma kliknięciami.

Kreator stron Wix - zaloguj się

Krok 2. Wybierz szablon

Po zakończeniu rejestracji system automatycznie przeniesie Cię do kolekcji szablonów. Możesz przejść do określonej kategorii lub przejrzeć wszystkie dostępne opcje. Innym sposobem jest rozpoczęcie tworzenia witryny od pustego miejsca lub skorzystanie z Wix ADI, aby uzyskać kilka opcji układu zaprojektowanych przez zintegrowany algorytm AI.

Wix - Wybierz metodę budowania strony internetowej

Krok 3. Dodaj treść

Już prawie jesteś! Czas dodać treść do bloków, które masz na stronie. Po prostu kopiuj i wklejaj teksty, przesyłaj zdjęcia, wypełniaj dane kontaktowe i sekcję „O nas”, publikuj referencje, przesyłaj zdjęcia członków zespołu za pomocą edytora przeciągnij i upuść.

Dostosowywanie strony Wix

Krok 4. Dostosuj witrynę

Wix Marketplace oferuje wybór widżetów i usług innych firm do integracji. Wybierz dowolny z listy i umieść go na swojej stronie. Obejmują one narzędzia analityczne i pozyskiwania użytkowników, galerie zdjęć, formularze kontaktowe i wiele innych.

Krok 5. Połącz domenę i przejdź na żywo

Jeśli masz już nazwę domeny, możesz połączyć ją w ustawieniach bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego. Jeśli nie, platforma domyślnie oferuje tylko niestandardowe poddomeny w ramach bezpłatnego pakietu. Musisz więc zająć się tym osobno lub wybrać plany premium Wix. Naciśnij przycisk „opublikuj” i znajdź swoją witrynę dostępną online.

Dolna linia

Wix jest jeszcze najszybszą i najłatwiejszą platformą do tworzenia firmowej strony internetowej za darmo. Zawiera wszystkie niezbędne funkcje do uruchomienia w pełni funkcjonalnego projektu i wprowadzenia firmy do sieci. Nie musisz być technicznym maniakiem, podczas gdy sam proces budowy nie zajmie ci więcej niż kilka godzin.

Jednak bezpłatny plan nie będzie działał dla rozwijających się firm. Jeśli potrzebujesz bardziej skalowalnego rozwiązania, plany Wix Premium załatwią sprawę dzięki dostępowi do większej przepustowości i miejsca na dysku, bezpłatnej domeny, dostępu do bezpłatnych szablonów i rynku widżetów. Użytkownicy mogą korzystać z pełnego zestawu opcji za jedyne 13 USD miesięcznie za pakiet Combo, podczas gdy bezpłatny pakiet jest dobrym sposobem na zdobycie pewnych umiejętności edytowania i dostosowywania. Użyj go, aby przetestować strukturę witryny w rzeczywistych warunkach.

Wypróbuj Wix za darmo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map