Jak stworzyć witrynę zakupów online

Jak stworzyć witrynę zakupów online


Jeśli planujesz sprzedawać produkty online, pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest stworzenie strony internetowej z zakupami online. Sklep cyfrowy otwiera nowe horyzonty dla swojego właściciela. Oprócz globalnego zasięgu i możliwości sprzedaży usług lub produktów na całym świecie przez całą dobę bez ograniczeń, masz również dostęp do zaawansowanej gamy instrumentów marketingowych i promocyjnych.

Przed zanurzeniem się w świecie promocji eCommerce, programów lojalnościowych i marketingu produktów, musisz mieć w pełni funkcjonalny sklep internetowy. Nowoczesne metody budowania stron internetowych pozwala użytkownikom tworzyć projekty eCommerce od podstaw bez specjalnych umiejętności. Z drugiej strony czas i zasoby potrzebne do wdrożenia sklepu będą zależeć od wybranej technologii.

W tym artykule opiszemy dwa główne sposoby tworzenia od podstaw witryny internetowej z zakupami, ale najpierw musimy zidentyfikować niektóre podstawowe funkcje, które powinna ona mieć.

10 podstawowych funkcji zakupów online

Niezależnie od tego, jakiej platformy lub oprogramowania używasz do budowy przyszłego sklepu cyfrowego, musisz upewnić się, że będzie on miał wszystkie następujące funkcje:

1. System zarządzania produktem

Podczas gdy blogi wymagają potężnego edytora treści do zarządzania licznymi artykułami, postami i kategoriami, w sklepie internetowym będziesz musiał zarządzać każdym swoim produktem. Upewnij się, że wybrana platforma pozwala dodawać nowe elementy, edytować opisy i tytuły, ustalać ceny, sortować produkty według kategorii, modeli, rozmiarów itp..

System zarządzania produktem

Ta funkcja jest niezbędna nie tylko właścicielom witryn, ale także klientom. Będą mieli szansę znaleźć towar, którego potrzebują szybciej, co skutkuje wyższym współczynnikiem konwersji. Chodzi o to, aby ułatwić im identyfikację produktu spełniającego ich oczekiwania.

2. Opcje płatności

Ponieważ nisza eCommerce rozważa przetwarzanie transakcji, musisz pomyśleć o najpopularniejszych bramkach płatności dla odwiedzających. Im więcej alternatyw, tym lepiej. Nie ograniczaj swoich przyszłych kupujących za pomocą jednej lub dwóch metod płatności. Korzystaj z elastycznych platform zapewniających możliwości integracji innych firm.

Opcje płatności

3. Obrazy wysokiej jakości

Zdjęcia produktów wysokiej jakości zapewniają silną reprezentację produktu. Używaj obrazów w wysokiej rozdzielczości i prezentuj swoje przedmioty pod różnymi kątami. Chodzi o to, aby zapewnić rzeczywiste wrażenia produktowe osobom, które robią zakupy online.

Pozwól im skorzystać z poczucia obecności właśnie tutaj. Dobry sposób, aby zachęcić ich do sfinalizowania zakupu. Przydają się również przeglądy produktów wideo i promocje.

4. Dobra wydajność i szybkość reakcji

Budowa i utrzymanie sklepu cyfrowego wymaga dużej ilości zasobów, zwłaszcza jeśli planujesz dodać setki nowych produktów, a następnie zdjęcia, filmy lub opisy. Upewnij się, że twoja platforma budynku ma mocny silnik, a hosting będzie obsługiwał wzrosty i skoki ruchu podczas sezonowych ofert, rabatów itp.

Wydajność sklepu internetowego

Upewnij się, że szybkość witryny jest wystarczająco duża, ponieważ wydaje się być kluczowym wskaźnikiem odzwierciedlającym zadowolenie klientów i konwersje. Ponadto Twój sklep cyfrowy musi być dostosowany do urządzeń mobilnych. Prawie połowa wszystkich użytkowników robi zakupy online za pomocą tabletów i smartfonów. Byłoby źle, gdybyś stracił grupę docelową.

5. Bezpieczeństwo strony internetowej

Kupujący szukają bezpiecznego sposobu kupowania produktów przez Internet. Aby spełnić ich oczekiwania, możesz wdrożyć coś więcej niż tylko certyfikat SSL. Dobrym pomysłem jest użycie zapory ogniowej i ochrona witryny przed złośliwym ruchem, podczas gdy uwierzytelnianie dwuskładnikowe będzie dodatkową warstwą bezpieczeństwa.

6. Obsługa klienta

Aby zapewnić bezproblemowe zakupy online, musisz od czasu do czasu rozwiązywać różne problemy. Niektórzy klienci mogą nie być zadowoleni z jakości produktu, inni mogą poprosić o zwrot pieniędzy lub zmianę. Upewnij się, że udostępniasz wystarczającą liczbę narzędzi, aby się skontaktować i zapewnić natychmiastową pomoc dla klientów.

7. Informacje kontaktowe

Oprócz obsługi klienta sklep internetowy wymaga przejrzystej sekcji kontaktowej. Powinien zawierać wszystkie możliwe sposoby nawiązania kontaktu. Otwiera nowe możliwości nie tylko dla docelowych odbiorców, ale także dla potencjalnych partnerów biznesowych, inwestorów itp.

Informacje kontaktowe

8. Referencje

Zwiększ wiarygodność swojego sklepu cyfrowego dzięki prawdziwym recenzjom klientów i referencjom. Poproś poprzednich kupujących o podzielenie się opinią na temat zakupionego produktu. Sprawi, że Twoja strona będzie wyglądać na bardziej zaufaną i niezawodną.

Referencje

9. Narzędzia SEO, analityki i promocji

Gdy musisz promować swój sklep, upewnij się, że masz wystarczającą liczbę narzędzi marketingowych. Mogą obejmować programy lojalnościowe, kupony, kody promocyjne i inne instrumenty zwiększające sprzedaż.

Shopify Analytics

Wraz ze wzrostem ruchu będziesz także potrzebować usług pomiarowych, a także do śledzenia kupujących, ich danych demograficznych i innych kluczowych danych. Ustawienia SEO pozwolą zoptymalizować strony produktów, a także uczynią Twój sklep cyfrowy bardziej przyjaznym dla SEO. Promuj osobne elementy, kategorie i strony za pomocą słów kluczowych, metatagów itp.

10. Dodatkowe funkcje, których należy szukać w witrynie zakupów online

Następujące dodatki mogą zostać zaimplementowane w zależności od rodzaju produktu, który sprzedajesz. Niezależnie od tego, czy masz mały sklep, czy duży rynek online, możesz także chcieć:

 • Polityka prywatności sekcja opisująca sposób ubiegania się o zwrot pieniędzy, zwroty lub wymianę.
 • Metody wysyłki i wyjaśnione warunki.
 • Przyciski mediów społecznościowych aby umożliwić użytkownikom dzielenie się opiniami lub stronami produktów na Facebooku lub Instagramie.
 • Powiązane opcje produktu aby zaoferować więcej produktów, które odnoszą się do określonej kategorii produktu.

Teraz musisz znaleźć najlepszą platformę, która oferuje wystarczającą liczbę narzędzi do wdrożenia wszystkich wyżej wymienionych. Projekty eCommerce wydają się być najtrudniejsze pod względem wdrażania i dostosowywania.

Wymagają zaawansowanych umiejętności technicznych, chyba że zdecydujesz się na gotowe rozwiązania, takie jak Shopify. Innym sposobem jest użycie WordPress CMS w połączeniu z wtyczką WooCommerce i dostarczaną przez nią funkcją eCommerce. Rzućmy okiem na obie opcje i jak mogą one pomóc.

Jak utworzyć witrynę zakupów online za pomocą Shopify

Shopify

Shopify – to platforma do tworzenia stron internetowych zaprojektowana specjalnie na potrzeby eCommerce. Kluczową zaletą oprogramowania jest to, że zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, aby wdrożyć omówione wcześniej funkcje. Od programów lojalnościowych i ustawień SEO po poręczny panel sterowania i system zarządzania produktem – otrzymujesz wszystkie potrzebne funkcje w ramach wybranego pakietu.

Platforma jest dość łatwa w użyciu. Dodawanie nowych treści i produktów jest proste, a także modyfikowanie tytułów i opisów, tworzenie kolekcji produktów, tworzenie nowych stron i kategorii produktów, ustalanie cen itp. System oferuje kilka podstawowych szablonów zakupów z wstępnie zainstalowanymi widżetami, co oznacza, że ​​nie potrzebujesz w ogóle kodować. Shopify korzysta z usług hostingowych i zapewnia płynne działanie sklepu, a także bezpłatny SSL i inne środki bezpieczeństwa.

W sumie mamy świetne narzędzie do tworzenia stron internetowych eCommerce, które wymaga minimalnej krzywej uczenia się. Przejdźmy teraz do procesu tworzenia witryny.

 1. Zaloguj się i wybierz plan. Proces rejestracji jest bardzo szybki. Musisz jednak od razu wybrać pakiet z możliwością przełączania się między planami. Dobrą wiadomością jest to, że każdy plan ma 14-dniowy bezpłatny okres próbny w celu przetestowania funkcji oprogramowania.
 2. Wybierz szablon. Chociaż Shopify nie przytłacza Cię nieskończoną gamą motywów, nadal możesz wybierać z listy 10 stylowych i responsywnych układów. Techniczni maniacy docenią dostęp HTML / CSS do wdrażania ekskluzywnych funkcji, skryptów itp. Ci, którzy pragną ekskluzywnego projektu, mogą wybrać z 60 szablonów premium kosztujących 190 USD.
 3. Motywy Shopify

 4. Skonfiguruj swój sklep. Edycja sklepu może wydawać się nieco trudna, aby rozpocząć. Jednak panel sterowania jest dość intuicyjny. Po pewnym czasie nauczysz się dodawać produkty, obrazy, edytować bloki na stronie, tworzyć kolekcje produktów, ustalać ceny, wskazywać odpowiednie towary itp..
 5. Konfiguracja sklepu Shopify

 6. Shopify App Store zawiera dodatkowe widżety, dzięki którym Twój sklep będzie lśnił w Internecie. Tutaj znajdziesz narzędzia do promocji i marketingu, a także narzędzia do odzyskiwania koszyka, galerie zdjęć produktów itp.
 7. Shopify App Store

 8. Połącz domenę i rozpocznij transmisję. Shopify pozwala połączyć domenę, a także zarejestrować domenę na platformie. Teraz musisz tylko opublikować wszystkie strony witryny i uruchomić swój sklep.

Cały proces jest raczej łatwy, biorąc pod uwagę, że masz wszystkie niezbędne narzędzia w zależności od wybranego planu. Cena zależy od pakietu i liczby produktów, które chcesz sprzedać. Wynosi od 29 USD miesięcznie dla małego sklepu do 299 USD dla rozwijającego się rynku cyfrowego.

Wypróbuj Shopify za darmo

Jak utworzyć witrynę zakupów online za pomocą WooCommerce

WooCommerce

Kiedy mówimy „WooCommerce”, mamy na myśli wtyczkę eCommerce do użycia z WordPress. Kiedy mówimy „WordPress”, mamy na myśli CMS typu open source używane razem z Bluehost (najlepszy dostawca hostingu zoptymalizowany pod kątem WP).

Sama wtyczka jest dobrym rozwiązaniem dla każdego sklepu. Jest dostępny w bezpłatnej wersji podstawowej dla prostych projektów. Rosnące strony internetowe mogą korzystać z płatnych rozszerzeń i dodatkowych funkcji zaprojektowanych do użytku wraz z wtyczką.

Aby zbudować pełnowymiarowy sklep internetowy z WooCommerce, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Zarejestruj domenę i znajdź dostawcę usług hostingowych. Rozważ problem rozwiązany dzięki Bluehost. Plany zoptymalizowane pod kątem WP obejmują integrację WordPress, dostęp do szablonów i widżetów, aktualizacje systemu i wtyczek, roczną bezpłatną domenę itp. Dodatkowe manipulacje nie były konieczne.
 2. Bluehost Dashboard

 3. Wybierz motyw WP. WordPress oferuje tysiące motywów eCommerce. Większość z nich jest dostosowana do urządzeń mobilnych. Użyj trybu podglądu, aby sprawdzić, jak to wygląda. Użytkownicy mogą korzystać z bezpłatnych szablonów lub kupować układy premium w zależności od wymagań projektowych.
 4. Motywy e-commerce WordPress

 5. Zainstaluj WooCommerce. Teraz musisz zainstalować i aktywować wtyczkę. Przejdź do ustawień wtyczek, aby dostosować swój przyszły sklep. Aby ukończyć etap, wystarczy wykonać 5 prostych kroków i wskazać niezbędne informacje, aby uruchomić wtyczkę instalacyjną.
 6. Edytor produktów WooCommerce

 7. Dodaj produkty i edytuj zawartość. Teraz możesz dodawać nowe produkty, ustawiać opisy i tytuły, pracować z SEO strony produktu itp.

Kluczowym minusem jest to, że użytkownicy będą musieli wykonać większość pracy ręcznie. Z drugiej strony solidny poziom umiejętności technicznych będzie przydatny w odniesieniu do optymalizacji strony internetowej. Ponadto użytkownicy mogą zintegrować tysiące usług stron trzecich z bramek płatności do metod wysyłki.

Jednocześnie korzystanie z tej metody jest tańsze, chociaż niektóre rozszerzenia mogą kosztować setki dolarów, a także motywy WordPress premium.

Wypróbuj WooCommerce teraz

Dolna linia

Wybór między Shopify i WooCommerce zależy od wielkości sklepu cyfrowego, liczby produktów, które chcesz sprzedać, oraz dodatkowych funkcji, których szukasz.

Shopify to kompleksowe rozwiązanie e-commerce ze wszystkim, czego potrzebujesz w swoich planach. Chociaż proces edycji nie jest tak łatwy, jak niektórzy mogą się spodziewać, system pozwala zbudować w pełni funkcjonalną stronę zakupów online w kilka godzin bez dodatkowych kosztów i manipulacji.

WooCommerce bardziej przypomina wtyczkę niż zautomatyzowane rozwiązanie eCommerce. Oznacza to, że będziesz potrzebować innych środków, aby zrealizować swój projekt. Przydatne mogą być również dodatkowe umiejętności techniczne. Jednak korzystanie z WooCommerce w połączeniu z WordPress i Bluehost jest znacznie łatwiejsze. Ty decydujesz, który sposób wybrać.

Utwórz teraz sklep internetowy

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map