Jak utworzyć wersję mobilną swojej witryny?

Prawdopodobnie wiesz, że urządzenia mobilne wysadzają się w powietrze, chyba że przez ostatnią dekadę chowałeś się pod skałą. Oznacza to, że właściciele witryn są zmuszeni do poprawy komfortu użytkowników podczas logowania do witryny za pomocą smartfona lub tabletu. Takie urządzenia mają mniejsze rozmiary ekranu. Oznacza to, że wyświetlanie tego samego układu witryny jak na pulpicie użytkownika wydaje się co najmniej nieefektywne.


Współcześni twórcy stron internetowych pokazują swoje uznanie dla aktualnych trendów mobilnych, oferując gotowe do użycia szablony przyjazne dla urządzeń mobilnych. Zapewniają lepsze wrażenia z surfowania w Internecie osobom, które wolą tablety i smartfony od swoich komputerów.

Chodzi o to, aby automatycznie przestawić całą zawartość witryny, kompresując ją w pasek informacyjny, który można łatwo przewijać w dół. Aktualne oprogramowanie do tworzenia witryn wydaje się być świetnym narzędziem do oszczędzania miejsca, ułatwiającym użytkownikowi przeglądanie stron za pomocą kilku dotknięć.

Jednak badanie to jest przeznaczone dla tych, którzy już mają twórców stron internetowych i chętnie zbudują wersję mobilną.

Przyzwyczailiśmy się do tworzenia stron internetowych z twórcami stron internetowych od zera wybierając platformę opartą na określonym zadaniu, budżecie, umiejętnościach i korzystając z oferowanych przez nią narzędzi do uruchomienia witryny. Z naszego punktu widzenia jest to normalne podejście.

Istnieją również inne podejścia, o których powinieneś wiedzieć. Na przykład możesz zaprojektować tylko mobilną wersję gotowej strony internetowej DudaMobile.

Sieć obfituje w wiele fajnych stron internetowych, które zostały uruchomione w tamtych czasach, kiedy nikt nawet nie słyszał o responsywnym designie – podobnie jak smartfony lub tablety. Istnieje również wiele nowych projektów, które odniosły sukces, ale nie udało się jeszcze uzyskać wersji mobilnej.

Prawdopodobnie twórcy stron internetowych postanowili nie zawracać sobie głowy niuansami tylko dlatego, że nie wierzyli w sukces tego przedsięwzięcia. Wreszcie brak budżetu może być przyczyną braku wersji mobilnej witryny i trudno było znaleźć czas, aby zdobyć ją później.

Jak wyświetlić mobilną wersję swojej witryny?

Większość twórców stron internetowych ułatwia wyświetlanie treści na urządzeniach mobilnych. Funkcja jest dostępna na etapie budowy i edycji strony internetowej – często wygląda jak ikona smartfona. Oznacza to, że możesz dostosować witrynę przed jej opublikowaniem. Niektóre bardziej zaawansowane oprogramowanie, takie jak Wix zapewnia wybór automatycznie zoptymalizowanych szablonów. Oznacza to, że nie zamierzasz samodzielnie wykonywać żadnych czynności w celu optymalizacji treści. Platforma zrobi wszystko za Ciebie.

Co więcej, możesz skorzystać z intuicyjności Wix Mobile Editor interfejs na wypadek konieczności wprowadzenia zmian w wersji mobilnej witryny. Instrument pozwala zmieniać kolory, style i tło: nie chodzi tylko o usuwanie paska menu nawigacji i kompresowanie treści. Edytor mobilny to pełnowymiarowe narzędzie do dostosowywania i optymalizacji witryny, dzięki czemu jest w 100% przyjazna dla urządzeń mobilnych.

Wix Mobile Editor

Utwórz wersję mobilną strony internetowej za pomocą Dudy

DudaMobile to wyspecjalizowany kreator witryn mobilnych, który można skutecznie wykorzystać do stworzenia poprawnej i dobrze zaprojektowanej oddzielnej wersji mobilnej dla Twojej witryny dla dowolnego typu witryny. W rzeczywistości jest to konwerter strony internetowej na urządzenie mobilne.

Budowa mobilnej strony internetowej w DudaMobile jest trudnym podejściem, ale opłaca się podczas pracy przy poważnych projektach: zwracasz większą uwagę na szczegóły, wyróżnienia dla większej wygody wersji mobilnej w porównaniu do wariantu stacjonarnego, dodatkowe bloki funkcjonalne lub wręcz przeciwnie, po prostu decydujesz się usunąć wszystkie dodatkowe elementy.

Przeczytaj więcej o DudaMoblie w moim .

Aby rozpocząć pracę z platformą, musisz wprowadzić adres strony internetowej, która wymaga wersji mobilnej. System pomyśli przez chwilę, a następnie przekieruje do edytora stron internetowych. Okno podglądu w formacie urządzenia mobilnego pojawi się po prawej stronie. Kategorie opcji potrzebne do przekształcenia projektu strony internetowej zostaną podane po lewej stronie, a wybór dostępnych opcji i niewielkie ustawienia będą dostępne na środku strony.

Duda Mobile Editor
Edytor strony DudaMobile

Kiedy widzisz edytor strony po raz pierwszy, rozumiesz wszystko na raz. Tak więc pasek boczny ma 3 rodzaje ustawień, które oznaczają kroki, które musisz wykonać, aby uzyskać wersję witryny mobilnej:

 1. “Projekt” to sekcja, która zawiera opcje konfiguracji projektu strony internetowej, wyświetlana na liście:
  • Układ, gdzie możesz wybrać strukturę strony internetowej do prezentacji materiałów. Dostępnych jest 5 wariantów tutaj. Możliwe jest również ustawienie stylu dla bloku menu.
  • Styl, który zapewnia wybór schematu kolorów głównych elementów, obrazu tła i schematów czcionek przycisków, tytułów i linków / tekstu;
  • nagłówek, który oferuje wybór typu nagłówka (tekst lub obraz), rozmiar tej sekcji, wyrównanie, tło i możliwość zmiany położenia stałego nagłówka bloku podczas przewijania strony internetowej.
 2. „Strony” to sekcja, w której możesz edytować każdą statyczną stronę witryny. Tutaj możesz skonfigurować SEO, wybrać indywidualny szablon, ustawić warunki otwarcia, link, dodać własny kod i wiele więcej.
  Co ciekawe, możesz dodać widżety – różne elementy treści i funkcje – do strony internetowej. Wszystkie są podzielone na 3 kategorie, a mianowicie biznes, design, społeczny. Jest tutaj 40 widżetów. Niektóre z nich obejmują opcję oddzwaniania, menu restauracji, galerię, 2 kolumny, mapę, kupon, listę, karty, kod HTML, przycisk, streszczenie (tekst), bloki „lubię” i „udostępnianie”, RSS.
 3. „Podgląd i publikacja” to sekcja, w której znajdują się linki do gotowego wyniku i porównania z wersją początkową. W tym miejscu można również znaleźć ofertę płatności abonamentowej w celu opublikowania mobilnej wersji witryny.

Duda Mobile Preview
Gotowa witryna mobilna

Jakie korzyści możesz uzyskać korzystając z tej usługi? Przekonajmy się teraz. Masz stronę internetową bez wersji mobilnej. Uruchamiasz DudaMobile, podajesz link, a system rozpoczyna skanowanie struktury Twojej witryny i jej materiałów. Jest to dalej konwertowane i dostosowywane w celu dopasowania rozdzielczości mobilnych na poziomie kodu. Otrzymujesz strony z całą zawartością, ale teraz idealnie pasują do ekranów urządzeń mobilnych.

Zaraz po zakończeniu pierwszego kroku możesz poprawić wygląd i funkcjonalność swojej witryny, korzystając z opcji edycji projektu i bogatego zestawu widżetów. Można je zintegrować z dowolną częścią strony internetowej. Tak więc proces budowania szablonu mobilnego w DudaMobile wymaga użycia klasycznych narzędzi konstruktora strony WYSIWYG, umożliwiając użytkownikom rozszerzenie funkcjonalności strony. Każdy widżet ma ustawienia, które pasują do kontekstu zadania: na przykład projekt, tło, łącza, nazwy pól, spacje, wstawianie kodu itp. Ogólnie rzecz biorąc, dostosowanie wbudowanych elementów jest na przyzwoitym poziomie.

Wreszcie otrzymujemy konwerter stron mobilnych w połączeniu z funkcjonalnością kreatora stron internetowych. Posiada prosty interfejs, odpowiednią liczbę opcji i niezły wynik.

Ile kosztuje wersja mobilna witryny internetowej?

Przejdźmy teraz do najważniejszej części. O ile nie mówimy o tworzeniu witryny od zera i zajmujemy się optymalizacją gotowej witryny na urządzenie mobilne, koszt powinien być niski. To nie do końca prawda.

Koszt dostosowania strony internetowej do urządzeń mobilnych można porównać z kosztem gotowej strony internetowej utworzonej za pomocą narzędzia do tworzenia witryn średniej klasy. Wix i Zestaw, nawiasem mówiąc, pozwól zbudować stronę internetową za bardziej przystępną cenę, a ta strona od samego początku będzie przyjazna dla urządzeń mobilnych. Jaki jest sens korzystania z DudaMobile??

Za 159 USD na zawsze otrzymasz mobilną stronę internetową bez konieczności przedłużania usług DudaMobile. Możesz dokonać jednorazowej rocznej płatności (60 USD) lub wybierz opcję dokonywania płatności miesięcznych (6 USD) także.

Co obejmuje ten koszt? Pozwala to dostosować dowolne stare, dochodowe strony do współczesnego środowiska rynkowego. Ruch mobilny to kusząca perspektywa, która już przytłoczyła ruch w wersji komputerowej. Warto zainwestować w proste podejście i pozorny zysk z korzystania z DudaMobile.

Dolna linia

DudaMobile to przydatna usługa, która przywiązuje dużą wagę do mobilności gotowych stron internetowych tworzonych za jej pomocą. Funkcjonalność potrzebna do konwersji zwykłej strony internetowej na mobilną jest tutaj pobierana osobno. Za jego pomocą możesz dostosować dowolną witrynę do urządzeń mobilnych. Oznacza to, że pełna wersja Twojej witryny pozostaje niezmieniona, ale użytkownicy zobaczą jej wariant zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych. W ten sposób działa system.

Koszt korzystania z usługi może wydawać się nieco drogi, ale tak nie jest. Chodzi o to, że witryny, które nie mają jeszcze responsywnego projektu lub osobnej wersji mobilnej, są prawdopodobnie dość stare. W związku z tym mogą mieć przyzwoity ruch z wiernymi odbiorcami, którzy nie mogą wygodnie korzystać z opcji witryny na urządzeniach mobilnych. Prawdopodobnie nie można znaleźć projektanta stron internetowych, który już pracował nad rozwojem tej witryny. Innym powodem jest to, że nie zdecydowałeś się jeszcze zainwestować pieniędzy ani dowiedzieć się, jak dostosować witrynę do własnych potrzeb.

DudaMobile to dobre rozwiązanie w tym przypadku. Tutaj nie ma kodowania. Wszystko jest proste i ostatecznie wygląda przyzwoicie. Jest to łatwy sposób na zwiększenie stabilności ruchu mobilnego za 60 USD rocznie lub za 159 USD na zawsze.

Zapewne ironicznie pomyślałeś, że słowo „na zawsze” skończy się w momencie, gdy platforma zniknie. Tak to prawda. Jednak system został założony w 2009 roku i wielu renomowanych klientów korzysta z jego usług i odnosi sukcesy. Więc nie musisz się martwić o ten niuans.

Można porównać konwerter DudaMobile z konkurentami, ale w tej niszy nie ma ich wiele. Dlatego zalecamy korzystanie z usługi wszystkim, którzy wciąż tracą klientów w wersji na komputery stacjonarne. Spróbuj go użyć, edytor jest bezpłatny. Zobaczysz jakość usługi, aby zdecydować, czy warto zainwestować.

Konwertuj swoją witrynę na urządzenia mobilne

 Jest wolne

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map