Jak wybrać kreator stron internetowych

Uruchomienie strony internetowej może być wyzwaniem, jeśli nie wybierzesz odpowiedniego narzędzia do tworzenia stron internetowych. Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było nauczyć się kodować jak profesjonalista, a nawet zatrudnić projektanta stron internetowych, aby wykonać to zadanie za Ciebie.


Spis treści:
1. Rodzaj i specjalizacja
2). Użyteczność
3). Szablony
4. Widżety i dodatki
5. Opcje integracji
6. Przyjazność SEO
7. Obsługa klienta
8. Budżet

Wraz z wprowadzeniem twórców stron internetowych podejście do procesu projektowania stron internetowych całkowicie się zmieniło. Usługi te uprościły cały proces tworzenia stron internetowych, czyniąc je wygodniejszymi i bardziej przystępnymi dla użytkowników z różnorodnym doświadczeniem i aspiracjami w zakresie projektowania stron internetowych.

Teraz, gdy wybór twórców stron internetowych jest dość szeroki, pojawia się pytanie: skąd wiesz, która platforma dokładnie spełni twoje potrzeby? Oto szczegółowy przewodnik na temat głównych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu ostatecznego rozwiązania.

Jak wybrać kreatora stron internetowych: aspekty do rozważenia

Niezależnie od tego, na kogo wybierzesz twórcę strony, zobaczysz, że ma on swoje zalety, wady i szczególne cechy. Porównanie tych parametrów pozwala wybrać usługę, która idealnie będzie pasować do twoich potrzeb i wymagań w zakresie projektowania stron internetowych. Oto najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę, szukając porządnego narzędzia do tworzenia witryn.

1. Rodzaj i specjalizacja

Twórcy stron internetowych dzielą się na dwie duże grupy. Są to usługi typu „wszystko w jednym”, które umożliwiają uruchamianie różnych rodzajów stron internetowych (strony docelowe, strony biznesowe, portfele, sklepy internetowe) oraz wyspecjalizowane systemy, które służą tylko do określonego celu (strony muzyczne, sklepy internetowe, portfele, restauracja strony internetowe, strony samochodowe itp.).

Skoncentruj się na swoim konkretnym celu i zdecyduj, czy lepiej jest korzystać z usługi typu „wszystko w jednym” z wieloma szablonami, czy nadal powinieneś wybrać niszowe rozwiązanie. Przyjrzyjmy się teraz szczegółowej analizie głównych typów witryn i specjalizacji.

Konstruktorzy witryn internetowych typu „wszystko w jednym”

Usługi należące do tej grupy mają szeroki zakres funkcji, które pozwalają tworzyć różne typy projektów w zależności od potrzeb. Często pochodzą z zintegrowany hosting i zezwalaj na łączenie własnych domen. Oferowany przez nich zestaw narzędzi pozwala w pełni wykorzystać proces tworzenia stron internetowych poprzez dostosowanie projektu strony internetowej i zwiększenie jej funkcjonalności.

Plusy twórców stron internetowych typu „wszystko w jednym”

 • Łatwość użytkowania i wygoda;
 • Prostota w eksplorowaniu funkcji systemu i wykorzystywaniu ich do wykonania wymaganych zadań;
 • Różnorodność szablonów dostosowanych do dowolnych preferencji i gustu;
 • Wiele narzędzi dostosowywania projektu, aby zapewnić szablonowi wymaganą funkcjonalność;
 • Dostępność motywów, widżetów i opcji integracji.

Wady kreatorów witryn internetowych typu „wszystko w jednym”

 • Wiele szablonów ma podobną strukturę i nie jest dość elastycznych, jeśli chodzi o edycję;
 • Niektóre usługi nie mają niuansów, aby uruchomić niszową stronę internetową.

Konstruktory witryn internetowych typu „wszystko w jednym” są ogólnie łatwiejsze do eksploracji i opanowania w porównaniu do specjalistycznych platform. Działają lepiej dla początkujących lub tych użytkowników, którzy potrzebują tylko strony internetowej i nie chcą zawracać sobie głowy niuansami kodowania lub projektowania stron internetowych.

Przykłady uniwersalnych twórców stron internetowych: Wix, Weebly, uCoz.

Specjalistyczni twórcy stron internetowych

Systemy te dobrze pasują do określonych branż, a zatem mają rozszerzoną funkcjonalność i ograniczone zestawy funkcji, które mogą sprostać określonym zadaniom. Wybierając między wyspecjalizowanymi twórcami stron internetowych, zwróć uwagę nie tylko na ich wskazania, ale także na reputację platformy, recenzje użytkowników, oferowane przez nich funkcje, potrzeby w zakresie tworzenia stron internetowych, które pokrywają, oraz koszty swoich planów. Najpopularniejsze typy wyspecjalizowanych twórców stron internetowych to:

Konstruktorzy witryn eCommerce

Konstruktorzy sklepów internetowych pozwalają tworzyć małe i średnie sklepy internetowe. Odpowiednio ich zestawy funkcji sprowadzają się do narzędzi i opcji eCommerce. Oferują wysokiej jakości szablony eCommerce, możliwość skonfigurowania szczegółów płatności, podatków i wysyłki, wiele list produktów i pól potrzebnych do określenia ich opisów i parametrów, narzędzi marketingowych i promocyjnych itp..

Shopify Editor

Przykłady wyspecjalizowanych twórców stron internetowych eCommerce: Shopify, 3DCart.

Czytaj także:
Wybór ekspertów najlepszych twórców stron internetowych eCommerce.
Najlepszy przewodnik uruchomienia własnego sklepu internetowego.

Twórcy witryn biznesowych

Usługi należące do tej grupy umożliwiają uruchomienie witryn biznesowych. Funkcje i narzędzia, które oferują, służą właśnie temu celowi. Twórcy witryn biznesowych różnią się ilością szablonów, narzędziami promocji i marketingu, funkcjonalności, asortymentem widżetów i dodatków, różnorodnością opcji integracji itp..

Edytor uKit

Przykłady budowniczych witryn dla małych firm: Zestaw, Kreator wiadomości błyskawicznych.

Czytaj także:
Nasza ocena najlepszych twórców witryn dla małych firm.

Twórcy stron portfolio

Twórcy witryn Portfolio to najlepsze miejsce dla użytkowników, którzy chcą zaprezentować swoje prace i kreatywność w sieci. Platformy te umożliwiają przesyłanie wielu galerii zdjęć i filmów, a także innych treści, których użytkownicy mogą potrzebować, aby uruchomić przyciągające wzrok portfolio bez wiersza kodu.

Edytor formatu

Przykłady twórców stron portfolio: Format, Pixpa.

Czytaj także:
Szczegółowe badanie usług online, aby założyć stronę portfolio.
Pomocne biodra tworzenia własnego portfolio modelowania online.

Twórcy witryn docelowych

Jeśli jesteś ekspertem od marketingu, który potrzebuje wysokiej jakości strony docelowej, aby stworzyć wrażenie na użytkownikach po raz pierwszy i zwiększyć ruch, warto skorzystać z wyspecjalizowanego narzędzia do tworzenia witryn. Systemy te są specjalnie zaprojektowane, aby zaspokoić takie potrzeby i są dostarczane z narzędziami niszowymi niezbędnymi do implikacji wezwania do działania.

Edytor Instapage

Przykłady twórców stron docelowych: Instapage, Tilda.

Czytaj także:
ZA kompilacja usług, które są równie odpowiednie do uruchomienia strony z jedną stroną.

2. Użyteczność

Dla początkujących

Strony internetowe powinny być przyjazne dla użytkownika, aby umożliwić realizację wszystkich pomysłów na projektowanie stron internetowych. Powinny zapewniać intuicyjny proces projektowania stron internetowych, ułatwiając przesyłanie treści i zarządzanie nimi. Współcześni twórcy stron internetowych mają opcje WYSIWYG, które pozwalają kontrolować każdy etap procesu projektowania stron internetowych. Jest to niezbędna funkcja dla niedoświadczonych użytkowników, którzy nie mają umiejętności kodowania, ale chcą uzyskać jak najlepszy wynik.

Edytor Wix

Czytaj także:
Nasz starannie dobrany i przetestowany wybór z najłatwiejszych kreatorów stron internetowych.

Niektórzy twórcy stron internetowych umożliwiają uruchamianie stron internetowych w trybie automatycznym wykorzystując zalety sztucznej inteligencji. To zaawansowane narzędzie pozwala na tworzenie stron internetowych bez żadnych problemów i umiejętności kodowania, po prostu dostarczając informacje wymagane przez system. Dzięki temu proces projektowania stron internetowych jest łatwy, szybki, bezproblemowy i płynny.

Przykłady łatwych kreatorów stron internetowych: Zestaw, Wix.

Dla projektantów stron internetowych

Profesjonalni projektanci stron internetowych cenią również możliwość kontrolowania procesu tworzenia witryny w edytorze WYSIWYG, ale nie jest to dla nich funkcja obowiązkowa.

Redaktor Webydo

Najbardziej cenią sobie funkcje umożliwiające dostosowanie bardziej szczegółowych i elastycznych ustawień strony internetowej, a także dokonanie głębokiej personalizacji strony. Doświadczeni programiści stron internetowych muszą skupić się na twórcach stron internetowych z opcją edycji kodu, aby osiągnąć lepsze wyniki.

Przykłady twórców stron portfolio: Webydo, Przepływ stron.

Czytaj także:
Dogłębne badania twórców stron internetowych, stworzony dla profesjonalnych projektantów stron internetowych.

3. Szablony

Im więcej szablonów ma kreator stron internetowych, tym bardziej zróżnicowany będzie proces tworzenia stron internetowych. Będziesz mieć możliwość wyboru spośród wielu motywów związanych ze specjalizacją witryny lub możesz nawet wybrać puste płótno, aby utworzyć witrynę od zera. Zależy to od twoich umiejętności, poziomu wiedzy specjalistycznej, czasu, w którym jesteś gotowy zainwestować w projekt i rezultatu, który spodziewasz się wykorzystać.

Szablony strony internetowej

Podobnie zbadaj liczbę narzędzi do dostosowywania projektu oferowanych przez usługę. Im bardziej rozbudowana jest lista – tym bardziej spersonalizowany projekt otrzymasz. Jeśli chodzi o szablony, oto lista aspektów, o których powinieneś wiedzieć:

Czy twórcy stron internetowych mają szablony tematyczne?

Twórcy stron internetowych w większości posiadają kolekcję szablonów tematycznych, które dobrze sprawdzają się w danym temacie. Szablony tematyczne mogą się różnić cechami, projektami, stylami i parametrami, ale możesz wybrać dowolny z nich w określonej kategorii i rozpocząć dostosowywanie go od razu.

Czy istnieje dostępność darmowych / płatnych szablonów??

Niezależnie od tego, do kogo wybierzesz konstruktora witryn, jego kolekcja szablonów będzie się składać z bezpłatnych i płatnych motywów. Darmowe motywy są bardziej podobne w strukturze i nieco prostsze niż płatne próbki, których dostosowanie pozwoli uzyskać spersonalizowaną stronę internetową.

Jak głęboka jest personalizacja projektu strony internetowej?

Istnieją narzędzia do tworzenia witryn, które nie pozwalają na edycję kodu CSS i takie, które umożliwiają to. Nowicjusze w większości nie korzystają z tej opcji, a doświadczeni użytkownicy potrzebują jej do głębszego dostosowywania projektu witryny.

4. Widżety i dodatki

Niektóre narzędzia do tworzenia witryn internetowych wymagają integracji wtyczek i dodatków, aby jak najlepiej wykorzystać proces tworzenia stron internetowych. Widżety i dodatki umożliwiają zwiększenie wydajności i funkcjonalności witryny. To Ty decydujesz, czy jesteś gotowy poradzić sobie z integracją wtyczek, czy nie. Jeśli nie, istnieje wiele prostych usług, które nie mają takiego wymagania.

Widżety witryny

Kto potrzebuje widżetów i dodatków?

 • Witryny biznesowe (opcja oddzwaniania, e-mail marketing, rezerwacje i kalendarze, czat na żywo itp.).
 • Witryny restauracji / kawiarni / hoteli (rezerwacja pokoju, rezerwacja stolika, opcja zamówienia online, e-mail marketing, obsługa klienta, opcja komentowania itp.).
 • Sklepy online (szczegółowe zarządzanie zamówieniami, odzyskiwanie porzuconych koszyków, ustawienia płatności i wysyłki, formularze online, recenzje klientów itp.).
 • Strony docelowe (Testy A / B, zarządzanie rurociągami itp.).

5. Opcje integracji

Dla początkujących

Jeśli chcesz zbudować witrynę z imponującą funkcjonalnością, nie obejdziesz się bez integracji z usługami innych firm. Tutaj wybór kreatora stron internetowych jest bardzo ważny.

Aplikacje integracyjne

Proste systemy zwykle nie integrują się z innymi usługami projektowymi lub marketingowymi. O ile nowicjusze skupiają się głównie na korzystaniu z prostszych rozwiązań do tworzenia stron internetowych, generalnie nie są zainteresowani dostępnymi opcjami integracji.

Dla projektantów stron internetowych

Wręcz przeciwnie, bardziej złożone platformy mają zwykle wiele opcji integracji, obsługując np. Platformy promocji społecznej. Dlatego jeśli planujesz korzystać z wielu usług w celu przyczynienia się do projektu i wydajności witryny, wybierz odpowiednią platformę. Dotyczy to przede wszystkim profesjonalistów zajmujących się projektowaniem stron internetowych, których celem jest uruchomienie profesjonalnych witryn o wyjątkowej wydajności.

6. Przyjazność SEO

Jeśli chcesz zapewnić niezawodną obecność w sieci i zwiększyć ruch na swojej stronie, koniecznie wybierz program do tworzenia witryn przyjazny SEO.

Na szczęście prawie wszyscy współcześni twórcy witryn działają dobrze w celu optymalizacji jakości SEO. Jest to korzyść sama w sobie, ponieważ niedoświadczeni użytkownicy w ogóle nie będą musieli niepokoić się tym problemem.

Jednak profesjonalni projektanci stron internetowych muszą wybrać usługi, które obsługują głębsze ustawienia SEO (przekierowania, opcje edycji robots.txt itp.). Powinni mieć możliwość ręcznego wypełniania metatagów, aby zachować kontrolę nad tym aspektem i regularnie analizować swoje pozycje na stronie.

Czytaj także:
ZA kompletny przewodnik jak sprawić, by Twoja witryna, zbudowana przy użyciu narzędzia do tworzenia witryn, uzyskała dobrą pozycję w Google.

7. Obsługa klienta

Jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych, bardzo ważna jest potężna obsługa klienta. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli są to twoje pierwsze próby stworzenia porządnej strony internetowej – takiej, która spełni wszystkie twoje potrzeby i wymagania.

Niestety niektóre usługi nie doceniają znaczenia obsługi klienta na żywo, oferując samouczki i często zadawane pytania. Istnieją jednak również konstruktorzy stron internetowych, których usługi obsługi klienta są gotowe zapewnić wymaganą pomoc o każdej porze dnia. Wybierz tę opcję, nawet jeśli musisz za nią zapłacić nieco więcej (dostępne są również bezpłatne opcje).

8. Budżet

Gdy szukasz porządnego kreatora stron internetowych, jednym z głównych czynników do rozważenia jest budżet. Współcześni twórcy stron internetowych mogą oferować bezpłatne i płatne plany:

Darmowe możliwości

Większość twórców stron internetowych ma bezpłatne wersje próbne, które pozwalają przetestować funkcje platformy, ale nie działają w ogóle na uruchamianie przyzwoitych stron internetowych. Niektóre bezpłatne plany są ograniczone w czasie, podczas gdy inne nigdy nie wygasają. Tak naprawdę nie ma dużej różnicy między tymi opcjami. To dlatego, że dowolny bezpłatny plan pozwala jedynie na testowanie usługi i dlatego nie można go użyć do uruchomienia w pełni funkcjonalnej strony internetowej.

Płatne opcje

Aby uzyskać pożądaną funkcjonalność witryny i móc korzystać z całego zestawu funkcji usługi, nie przejdziesz bez inwestowania określonej kwoty pieniędzy. Najpierw określ budżet, określ priorytety i cele projektowania stron internetowych i wybierz usługę, która pasuje do Twojego budżetu. Oto główne punkty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze płatnego planu:

 • Wolumen dysku (rozmiar hosta): jest to ważne dla hostingu projektów i dalszego funkcjonowania strony internetowej.
 • Ograniczona lub nieograniczona przepustowość: jeśli wiesz, że nie będziesz mieć milionów klientów, nie ma sensu płacić więcej za nieograniczoną przepustowość.

Płatne opcje dla profesjonalnych projektantów stron internetowych

Biegli webmasterzy mogą korzystać z zaawansowanej opcji White Label, którą niektórzy twórcy stron oferują za pewną opłatą. Ta funkcja umożliwia korzystanie ze wszystkich zalet usługi pod własną marką. Rozwiązanie White Label działa świetnie dla użytkowników, którzy planują uruchomić swoje firmy budujące witryny i przyciągnąć wielu klientów (agencje projektowania stron internetowych, sprzedawcy, firmy hostingowe, przedsiębiorcy itp.).

Czytaj także:
Szczegółowy przegląd i porównanie kosztów utworzenia i działania strony internetowej. Porównaliśmy najpopularniejsze narzędzia do tworzenia witryn SaaS i CMS.

Dolna linia

Przy tak szerokim wyborze kreatorów stron internetowych dostępnych we współczesnej niszy, wybór najlepszego nie jest łatwym zadaniem. Tutaj jest wiele do rozważenia. Jeśli masz zamiar dokonać wyboru, zapoznaj się ze wskazówkami zawartymi w tym artykule i zanotuj ważne dla siebie problemy.

Nie spiesz się, aby przeprowadzić własne badania, przetestować co najmniej kilka platform, przeczytać recenzje klientów i dokonać ostatecznego wyboru. Wykonanie tego wymaga czasu i wysiłku, ale jeśli zrobisz wszystko dobrze, wynik będzie tego wart.

Stwórz własną stronę internetową

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map