Jak wybrać najlepszy CMS dla swojej witryny

Jak wybrać najlepszy CMS dla swojej witryny


Wybierając najlepszą platformę CMS dla swojej witryny, musisz wyraźnie zrozumieć różnicę między różnymi grupami CMS.

Nie ma znaczenia, że ​​planujesz nową strategię biznesową, aby promować swoją firmę online, uruchomić sklep cyfrowy lub po prostu uruchom na małej stronie opartej na treści. Musisz dowiedzieć się, jak działa system, do czego jest potrzebny, jaką funkcjonalność zapewnia i czy naprawdę odpowiada twoim konkretnym celom.

Kluczem do sukcesu jest wskazanie, który CMS jest właściwym wyborem dla Ciebie i dlaczego. Pamiętaj, że będziesz musiał zajmować się nie tylko edycją treści, ale także hostingiem, uruchamianiem, utrzymywaniem, obsługą itp. Upewnij się więc, że wybrana platforma jest wystarczająco bezpieczna i stabilna oprócz zestawu dodatkowych funkcji. Jeśli decyzja wydaje się ogromnym wyzwaniem, czytaj dalej artykuł, aby dowiedzieć się więcej o typach CMS, funkcjonalności, technologiach i korzyściach, które mogą one dostarczyć od razu po wyjęciu z pudełka.

Co to jest CMS i jak działa

Zanim zaczniemy, wyjaśnijmy, czym tak naprawdę jest CMS. Skrót oznacza system zarządzania treścią. Innymi słowy, tutaj mamy instrument, który umożliwia zarządzanie treściami internetowymi na różne sposoby. Niezależnie od tego, czy chcesz dodać nowy tekst, zaktualizować istniejącą stronę, dostosować niektóre elementy strony, CMS jest tutaj, aby Ci pomóc.

Główną misją CMS jest pomaganie użytkownikom w organizowaniu treści internetowych za pomocą szeregu narzędzi. Na przykład system pomoże za każdym razem, gdy chcesz wyświetlać treści multimedialne lub tekst, publikować nowe artykuły, pokazywać filmy, a nawet udostępniać treści za pośrednictwem wielu kanałów. CMS utrzymuje wszystkie niezbędne narzędzia w jednym miejscu dostępnym na pulpicie użytkownika.

Jak działa CMS

Idea wdrożenia CMS opiera się na dwóch kluczowych aplikacjach. Zawierają:

 1. CMA lub aplikacja do zarządzania treścią.
 2. CDA lub aplikacja do dostarczania treści.

Aplikacja CMA jest odpowiedzialna za dodawanie nowych treści do witryny, a także edytowanie i dostosowywanie ich w desce rozdzielczej CMS. Użytkownik jest całkowicie odpowiedzialny za proces i umożliwia różne działania za pomocą dostępnych instrumentów, skryptów, funkcji itp. Podczas gdy większość stron internetowych jest tworzona przy użyciu plików HTML / CSS / JavaScript, edytor posiada ulepszoną funkcjonalność do zmiany lub modyfikacji źródła kod również.

Aplikacja CDA jest częścią procesu zaplecza. Aplikacja jest odpowiedzialna za przechowywanie całej zawartości strony internetowej w odpowiednim formacie, a także wyświetlanie jej użytkownikowi końcowemu i przesyłanie wszystkich danych z CMA.

Teraz połącz te dwie aplikacje, a otrzymasz w pełni funkcjonalną platformę CMS. Po zdefiniowaniu terminu i ustaleniu, które systemy CMS działają, musimy przyjrzeć się bliżej typom platform.

3 główne typy CMS

Wszystkie systemy zarządzania treścią można podzielić na trzy główne typy w zależności od ich funkcjonalności. Te typy obejmują:

Każda kategoria CMS jest inna, głównie ze względu na stosowane technologie, a także zestaw funkcji, które zapewniają. Ważne jest, aby zrozumieć różnicę przed wyborem systemu dla konkretnego projektu.

CMS typu open source

Kluczowa zaleta polega na elastyczności CMS typu open source. Przede wszystkim platforma jest dostępna bezpłatnie. Wystarczy pobrać CMS i zainstalować go i zarządzać nim na wybranym serwerze internetowym. Drugą korzyścią jest całkowita kontrola nad treściami internetowymi. Użytkownicy mają pełny dostęp do ogromnego wyboru wtyczek, rozszerzeń i innych narzędzi strony internetowej do tworzenia dosłownie dowolnego typu strony z prostych blogów do bardziej złożonych sklepów cyfrowych i małych projektów biznesowych.

Oprócz tak wielu zalet, CMS może mieć pewne wady. Na przykład to, co na początku wydaje się całkowicie bezpłatne, może ostatecznie spowodować dodatkowe koszty. Będziesz musiał zapłacić za hosting i nazwę domeny. Płatne są również motywy premium, a także niektóre wersje i rozszerzenia wtyczek. Z drugiej strony przejmujesz pełną kontrolę nad budżetem i masz szansę wybrać najlepsze oferty w zakresie hostingu, rejestracji domen, szablonów itp..

Najlepsze przykłady CMS typu open source

WordPress – jest najpopularniejszym CMS-em z ponad 400 000 000 aktywnych użytkowników na całym świecie. Jako platforma typu open source, system ma bezpłatny dostęp. Chociaż początkowo został zaprojektowany do tworzenia witryn opartych na treści, CMS ewoluował przez lata, aby umożliwić użytkownikom tworzenie blogów, portfeli, witryn dla małych firm, sklepów internetowych itp..

WordPress

Kluczowe cechy:

 • Tysiące szablonów. Darmowe i płatne responsywne motywy są dostępne dla użytkowników.
 • Niekończące się wtyczki. Od wtyczek analitycznych i promocyjnych po planowanie wydarzeń, pozyskiwanie klientów i marketing e-mailowy – wybierz spośród setek aplikacji i usług firm zewnętrznych, aby dostosować swoją witrynę.
 • Prosty CMS. Sam edytor treści jest bardzo intuicyjny. Tworzenie nowych stron, postów i kategorii jest łatwe, chociaż niektóre umiejętności techniczne mogą być konieczne, jeśli zdecydujesz się edytować kod, a także wdrożyć nową funkcjonalność.

Wypróbuj WordPress teraz

Joomla – to kolejny popularny CMS typu open source. Platforma została zaprojektowana w celu zaspokojenia potrzeb internetowych przedstawicieli małych firm, instytucji non-profit i organizacji rządowych. Joomla ma obecnie ponad 2 000 000 użytkowników i obsługuje ponad 9% wszystkich witryn w Internecie. Oprócz bezpłatnego dostępu, CMS oferuje zestaw funkcji projektowych, łatwą edycję i publikację treści, wsparcie na całym świecie i wiele innych.

Joomla

Kluczowe cechy:

 • Funkcje ulepszonego projektu. Użytkownicy mogą stosować każdy oddzielny szablon do określonej strony oprócz renderowania HTML, archiwizacji niestandardowych projektów itp.
 • Prosta edycja treści. System ma intuicyjny edytor WYSIWYG, przyciski edytora i zestaw narzędzi do publikowania.
 • Kompleksowe wsparcie. Joomla oferuje obszerną bazę wiedzy oprócz zintegrowanego systemu pomocy, lokalnej społeczności profesjonalistów i forum.

Wypróbuj Joomla teraz

Drupal – jest platformą zarządzania treścią internetową zaprojektowaną do tworzenia złożonych stron internetowych, a także sklepów cyfrowych. Oferuje wybór motywów eCommerce i bogaty zestaw funkcji dla sklepów internetowych, a także innych typów stron internetowych. System obsługuje obecnie ponad 400 000 projektów na żywo dostępnych w ponad 200 krajach na całym świecie.

Drupal

Kluczowe cechy:

 • Łatwość użycia. System jest łatwy w instalacji. Użytkownicy mogą wybierać spośród setek gotowych szablonów i uzyskiwać je na miejscu jednym kliknięciem.
 • Narzędzia administracyjne. Właściciel witryny może przypisywać role i zapewniać dostęp innym użytkownikom, aby zapewnić skuteczną współpracę.
 • Szeroki wybór wtyczek. Użytkownicy Drupala mogą wybierać spośród ponad 7 000 wtyczek dostępnych do instalacji.

Wypróbuj Drupal teraz

Wybór CMS typu open source może również zniechęcać. Różne platformy wymagają innego poziomu wiedzy technicznej. Ponadto musisz osobno zadbać o hosting i domenę. Może to również być czasochłonne.

Tutaj wygrywa WordPress dzięki łatwości użycia, elastyczności i pełnej kontroli nad procesem edycji. Ponadto możesz mieć wszystkie zasoby witryny w jednym miejscu, jeśli korzystasz z planów hostingowych zoptymalizowanych pod kątem WP, które są dostarczane z płynną integracją CMS i wszystkimi funkcjami w ramach opłacalnego planu.

SaaS CMS

Systemy SaaS CMS reprezentują platformy oparte na chmurze, które zazwyczaj występują jako kompleksowe rozwiązania. Użytkownik wybiera plan, płaci za niego i otrzymuje w pełni funkcjonalny CMS z konfigurowalnymi szablonami, narzędziami internetowymi, domeną i hostingiem wliczonym w cenę końcową. Takie platformy są dostępne w postaci wirtualnych hostowanych pakietów z modelem subskrypcyjnym.

Cena może się różnić w zależności od wybranego planu, a także potrzeb projektu. Im bardziej złożona witryna, tym wyższe koszty abonamentu. Ponadto należy wziąć pod uwagę ilość danych internetowych, pamięci i przepustowości, które mogą być potrzebne. Czynniki te wpływają również na ostateczną cenę.

Oprócz CMS typu open source, SaaS wymaga praktycznie zerowej wiedzy technicznej. Oni oferują intuicyjna funkcja przeciągania i upuszczania oprócz gotowych układów z wbudowanymi odpowiednimi widżetami i aplikacjami, które odnoszą się do Twojej konkretnej niszy.

Na przykład, chcesz stworzyć sklep cyfrowy bez znajomości kodowania lub chęć szukania hostingu lub rejestracji domeny we własnym zakresie. Kroki w systemach SaaS są następujące:

 1. Ty wybierasz platformę.
 2. Wybierz szablon sklepu cyfrowego ze zintegrowanymi blokami i funkcjami.
 3. Zapisz się na plan oferujący funkcjonalność eCommerce.
 4. Edytuj zawartość i rozpocznij transmisję na żywo.

Istnieją w pełni i częściowo chmurowe platformy SaaS. Pierwszy obejmuje wszystkie aspekty serwisowania, a także wsparcie i konserwację witryny. Drugi zakłada użycie oddzielnego serwera w chmurze oraz modułów do modyfikacji szablonu. Rozwiązania częściowo chmurowe wymagają umiejętności technicznych. Mówiąc o SaaS, rozważamy tylko platformy w pełni chmurowe.

Najlepsze przykłady SaaS CMS

Wix – to ceniony na całym świecie kreator stron internetowych oparty na technologii SaaS. Prawie 3 500 000 stron internetowych zbudowanych przy użyciu Wix jest dostępnych na żywo w Internecie. Platforma ma rosnącą społeczność i pozwala użytkownikom budować projekty dowolnego rodzaju i złożoności. Niezależnie od tego, czy jesteś indywidualnym fotografem, który chce uruchomić swoje portfolio, małą firmą rozpaczliwie wymagającą obecności w Internecie, czy przedsiębiorcą pragnącym sprzedawać online, Wix poradzi sobie z każdym zadaniem.

Kreator stron Wix

Kluczowe cechy:

 • Idealne dla początkujących. Wix jest jeszcze najłatwiejsza platforma tworzyć witryny od podstaw. Wykorzystuje technologie oparte na sztucznej inteligencji do tworzenia stron internetowych dla użytkowników Technologia ADI. Możesz wymyślić nową stronę w ciągu kilku minut bez absolutnie żadnych umiejętności kodowania.
 • Ulepszony edytor. System pozwala nie tylko dostosowywać gotowe wtyczki, ale także wdrażać i wyłączać własne projektowanie i funkcje sieciowe za pomocą Wix Corvid.
 • 100% elastyczności. Oprócz setek aplikacji i widżetów, które można zainstalować jednym kliknięciem, twoja strona internetowa może być zintegrowana z wieloma usługami stron trzecich w celu zdalnego, wsparcia i rozwoju Twojej firmy online.

Wypróbuj Wix za darmo

Zastrzeżony CMS

Ten odnosi się głównie do użytku korporacyjnego. Zastrzeżony CMS to oprogramowanie zarządzane przez jedną organizację lub firmę. Początkowo jest przeznaczony wyłącznie do użytku komercyjnego. Platforma oferuje miesięczną lub roczną opłatę operacyjną, a także dodatkowe usługi, które mogą obejmować szkolenie personelu, wsparcie techniczne, utrzymanie strony internetowej itp. Przykłady własnościowego CMS obejmują Kentico, SiteCore, Silnik wyrażeń, i inni.

Rzeczy do rozważenia przy wyborze CMS

Po tym, jak dowiedzieliśmy się nieco więcej o naturze i typach CMS, możemy zacząć porównywać i kontrastować, aby wybrać platformę spełniającą potrzeby Twojej witryny. Przy tak wielu ofertach w Internecie musisz skupić się na funkcjonalności i złożoności witryny.

Jaki to będzie rodzaj strony internetowej? Ile stron potrzebujesz? Jaka funkcjonalność jest wymagana? Czy masz umiejętności techniczne? Jaki jest budżet? Oto pytania, na które należy odpowiedzieć przed wybraniem CMS. Aby ułatwić użytkownikom, przed wybraniem systemu edycji treści przeprowadziliśmy listę funkcji do rozważenia.

# 1 – Łatwość użycia

Pierwszą rzeczą do zdefiniowania jest łatwość użycia CMS. Podczas gdy platformy open source są bezpłatne, możesz je przetestować i zdecydować, czy ci odpowiadają, bez faktycznego uruchomienia. Jeśli chodzi o rozwiązania SaaS, oferują one bezpłatne plany, a także bezpłatne wersje próbne. Może się to również przydać, aby sprawdzić, jak łatwo jest:

 1. Rozpocznij korzystanie z platformy pod względem ustawień i instalacji.
 2. Dostosuj szablon, przenieś obiekty lub użyj dowolnego z dostępnych narzędzi internetowych.
 3. Dodawaj i edytuj teksty, przesyłaj obrazy, wstawiaj linki, instaluj widżety itp.
 4. Uruchom gotową witrynę.

Tabela porównawcza łatwości użytkowania

WordPressWixJoomlaDrupal
Pierwsze krokiWymagane pobranie i instalacja + hosting i domena, chyba że korzystasz z BluehostSubskrybuj za pomocą konta społecznościowego lub adresu e-mail i hasłaWymagane pobranie i instalacja + hosting i domenaWymagane pobranie i instalacja + hosting i domena
Dostosowywanie szablonówGotowe szablony mogą wymagać umiejętności kodowaniaIntuicyjny edytor „przeciągnij i upuść”, narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, nie wymaga kodowaniaSzablony HTML / JavaScript, wymagane umiejętności techniczneSzablony HTML / PHP wymagają niewielkiego kodowania
Edycja treściPoziom dla początkującychPoziom dla początkującychPoziom zaawansowanyPoziom zaawansowany

# 2 – Bezpieczeństwo platformy

Bezpieczeństwo jest kluczowym aspektem pod względem stabilnego działania strony internetowej. W przypadku systemów CMS typu open source jesteś odpowiedzialny za wybranie odpowiedniego hostingu z wystarczającą pamięcią i przepustowością, aby zapobiec awariom witryny przy odbiorze ruchu. Ponadto należy poszukać dostawców hostingu z dodatkowymi środkami bezpieczeństwa, kopiami zapasowymi systemu, aktualizacjami wersji CMS itp. W większości przypadków użytkownicy są zmuszeni do ręcznego podjęcia niezbędnych działań.

Platformy SaaS w chmurze są bardziej elastyczne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Użytkownicy nie muszą nic obsługiwać. Platforma odpowiada za aktualizacje, operacje na stronie internetowej itp. Jednocześnie musisz wybrać plan z wystarczającą ilością miejsca do przechowywania i przepustowością, aby zapewnić płynne działanie w długim okresie.

Tabela porównawcza bezpieczeństwa CMS

WordPressWixJoomlaDrupal
Aktualizacje systemu i kopie zapasoweRęczne aktualizacje i kopie zapasowe, chyba że są używane z BluehostZautomatyzowane aktualizacje i kopie zapasowePowiadomienia o aktualizacji systemuPowiadomienia o aktualizacji systemu
Aktualizacje wtyczekAktualizacje ręczne, chyba że są używane z BluehostZautomatyzowane aktualizacjeAktualizowany ręcznieAktualizowany ręcznie
Dodatkowe narzędziaDodatkowe wtyczki do zainstalowania i obsługi ręcznieOchrona antyspamowa, zapobieganie DDoS itp.Dodatkowe wtyczki do zainstalowania i obsługi ręcznieDodatkowe wtyczki do zainstalowania i obsługi ręcznie

# 3 – Wsparcie techniczne

Zarówno początkujący, jak i oddani profesjonaliści nie docenią pozostawienia ich sobie z powodu błędu technicznego lub awarii strony internetowej. Dostępność obsługi klienta jest ważnym czynnikiem do rozważenia, a także czas niezbędny menedżerom do udzielenia pomocy.

Podczas gdy większość platform SaaS oferuje różne sposoby kontaktu, w tym natychmiastowe kontaktowanie się, CMS typu open source zazwyczaj nie ma niestandardowej obsługi, chyba że jesteś użytkownikiem Premium. Z drugiej strony są tak popularne wśród użytkowników, że możesz natknąć się na niekończące się samouczki wideo, fora i społeczności zawodowe z odpowiedziami na wszystkie pytania.

Tabela porównawcza obsługi klienta

WordPressWixJoomlaDrupal
Natychmiastowe wsparcieNieCzat na żywoNieNie
Przewodniki i samouczkiPrzewodniki wideo, artykuły instruktażowe do przeszukiwania onlineWłasna baza wiedzyPrzewodniki wideo, artykuły instruktażowe do przeszukiwania onlinePrzewodniki wideo, artykuły instruktażowe do przeszukiwania online
SpołecznośćLiczne fora i społeczności onlineNiestandardowe forum WixLiczne fora i społeczności onlineLiczne fora i społeczności online

# 4 – Zestaw funkcji i elastyczność

Ten punkt odnosi się do wszystkiego, co może być potrzebne do dostosowania witryny. Od zintegrowanych narzędzi analitycznych i SEO do narzędzi pozyskiwania użytkowników, formularzy pop-up, galerii, pokazów slajdów i innych aplikacji w celu promowania i rozwijania projektu, a także zwiększenia jego interaktywności i zaangażowania.

Systemy CMS typu open source oferują nieograniczone możliwości dostosowywania. Istnieją tysiące wtyczek dostępnych do pobrania i instalacji. Nie wszystkie wtyczki są bezpłatne. Niektórzy rozważają posiadanie konta premium lub oddzielnych rozszerzeń. Ponadto powinniśmy wziąć pod uwagę dostępność responsywnych szablonów, funkcjonalność eCommerce i wiele innych.

Ponadto platforma powinna zarezerwować trochę miejsca na bezproblemową integrację strony trzeciej. Za każdym razem, gdy chcesz podłączyć nową opcję płatności lub metodę wysyłki, musisz być w 100% pewien, że platforma pozwoli ci to zrobić. Pamiętaj również o instrumentach analitycznych do śledzenia ruchu i określania najbardziej udanych kanałów, nie wspominając o integracji z mediami społecznościowymi.

Tabela porównawcza elastyczności CMS

WordPressWixJoomlaDrupal
SzablonyTysiące darmowych i premium szablonówPonad 550 darmowych szablonów + płatne motywy proDarmowe i premium szablony JoomlaDrupal darmowe i płatne motywy
SEOZaawansowane ustawienia SEO + wtyczki SEOZintegrowane ustawienia SEORozszerzenia Joomla SEOModuły SEO Drupal
CommecreNajlepsza wtyczka WooCommerceDodatkowe pakiety dla sklepów cyfrowych o dowolnym rozmiarzeSpecjalne rozszerzenia eCommecreOprogramowanie e-commerce Drupal typu open source

# 5 – Polityka cenowa

Wreszcie przy wyborze platformy do budowy strony internetowej. Podczas gdy konkurencja w niszy staje się coraz trudniejsza, firmy oferują stosunkowo niskie koszty planu, przynajmniej w przypadku pakietu podstawowego. Z drugiej strony systemy CMS typu open source są bezpłatne. Każdy może uzyskać do nich dostęp i rozpocząć tworzenie strony internetowej. Jedynym minusem jest to, że będziesz musiał zadbać o domenę i hosting projektu.

Ponadto szablony premium nie są darmowe, a także niektóre rozszerzenia wtyczek. Platformy SaaS naliczają opłaty za każdy abonament w modelu opartym na subskrypcji. Wybierasz pakiet i dostajesz wszystko, co jest w środku, bez potrzeby oddzielnego rozwiązywania problemów technicznych. Użytkownicy mogą w dowolnym momencie przełączyć się na inny plan, a także w razie potrzeby przejść niżej. Ten fakt z pewnością dodaje pewnej elastyczności. Nie zapomnij o darmowych planach. Mogą być dobrą okazją do przetestowania systemu lub nawet zbudowania małej, prostej i lekkiej witryny.

Tabela porównawcza elastyczności CMS

WordPressWixJoomlaDrupal
Bezpłatny planDomyślnie bezpłatnetakDomyślnie bezpłatneDomyślnie bezpłatne
Dodatkowe kosztyDomena, hosting, szablony, rozszerzeniaNie. Płacisz tylko za wybrany plan.Domena, hosting, szablony, rozszerzeniaDomena, hosting, szablony, rozszerzenia
Cena początkowa do zbudowania strony internetowejOd 5 $ miesięcznieOd 0 $ miesięcznieOd 5 do 1500 USD za profesjonalnie zbudowaną stronęOd 5 do 3000 USD za profesjonalnie zbudowaną stronę

SaaS vs CMS typu Self-Hosted

Teraz jesteś prawie gotowy, aby dokonać właściwego wyboru i wybrać najlepiej pasujący CMS. Jak wspomnieliśmy wcześniej. Istnieją 3 główne typy CMS. Podczas gdy zastrzeżone platformy są przeznaczone głównie do użytku korporacyjnego, prawdopodobnie nigdy nie wziąłbyś ich pod uwagę za dobrą obecność w sieci. Z tego powodu porównamy i skontrastujemy opcje SaaS i CMS z własnym hostem na podstawie rzeczywistych przykładów reprezentujących Wix i WordPress z zoptymalizowanym rozwiązaniem WP dostarczonym przez Bluehost.

Wix – kompleksowe rozwiązanie SaaS

Wix

Wix – to najlepszy na świecie kreator stron SaaS. Jest niezwykle łatwy w użyciu i idealny dla początkujących. Otrzymujesz zaawansowany instrument internetowy, który od podstaw tworzy stronę internetową za pomocą wszystkich najnowszych technologii internetowych opartych na sztucznej inteligencji. Platforma jest tak popularna wśród użytkowników, że obecnie ma 154 miliony subskrybentów.

Zaczynaj

Aby rozpocząć tworzenie strony internetowej, wystarczy się zalogować i rozpocząć bezpłatny okres próbny. Nie trzeba od razu wybierać planu. Ponadto możesz trzymać się darmowego pakietu Wix na wypadek, gdybyś chciał tylko przetestować system. Jak powiedziano wcześniej, system jest jednym z najłatwiejszych pod względem budowy stron internetowych. Jest idealny dla początkujących bez absolutnie żadnych umiejętności kodowania. Etap początkowy obejmuje kilka prostych kroków:

 1. Dołączanie do (korzystaj z mediów społecznościowych lub konta Google lub po prostu wpisz adres e-mail i hasło).
 2. Wybierz szablon, który Ci się podoba, zacznij tworzyć pustą stronę lub wybierz Wix ADI – rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji, które buduje dla Ciebie witrynę na podstawie odpowiedzi opisujących przyszły projekt
 3. Dodawaj treści, przesyłaj zdjęcia i filmy, reklamuj niezbędne widżety, usługi lub aplikacje.
 4. Wyświetl podgląd witryny za pomocą odpowiedniego trybu i przejdź do trybu online, naciskając przycisk „Publikuj”.

Co z dostosowaniem strony i edycją treści?

Dostosowywanie szablonów

Wix to edytor przeciągnij i upuść. Oznacza to, że możesz edytować gotowy szablon, przesuwając jego elementy i bloki. Użytkownicy mogą je zmieniać lub przemieszczać. Po prostu wybierz potrzebny obszar, przytrzymaj go przyciskiem myszy i przejdź do żądanej lokalizacji na stronie. To samo dotyczy plików multimedialnych lub nowych elementów, które chcesz dodać.

Edytor konstruktora stron Wix

Wybór responsywnych szablonów obejmuje ponad 550 motywów do różnych nisz i celów. Większość z nich ma wstępnie ustawione funkcje. Ci, którzy pragną wyłączności, mogą zacząć tworzyć nową stronę przy użyciu pustego układu. Wix Corvid jest dla bardziej doświadczonych techników, którzy chcą opracowywać i dodawać ekskluzywne elementy lub funkcje. Najprostszym sposobem jest użycie Wix ADI. System oferuje kilka gotowych układów stron internetowych na podstawie informacji dostarczonych ze zintegrowanymi widżetami. Po prostu wpisz niezbędne teksty w odpowiednich blokach i rozpocznij transmisję n 5-6 minut.

Funkcje i elastyczność

System oferuje szeroki zestaw opcji, które dotyczą nie tylko dostosowania strony internetowej, ale także promocji, optymalizacji SEO itp. Oto niektóre podstawowe funkcje, które docenisz:

 • Kompleksowe rozwiązanie – otrzymujesz wszystkie funkcje i zasoby potrzebne w wybranym pakiecie, w tym domenę, hosting, środki bezpieczeństwa, wsparcie itp.
 • Wix App Market – szeroki wybór wtyczek, aplikacji i usług zewnętrznych dostępnych dla bezproblemowej integracji.
 • SEO – edytuj tytuł i opis strony, dostosuj szczegóły produktu, edytuj adresy URL, podgląd społecznościowy i nie tylko, aby tworzyć treści przyjazne SEO.
 • eCommerce – Wix oferuje osobne plany dla sklepów cyfrowych o dowolnej wielkości. Obejmują one integrację opcji płatności, system zarządzania produktem oraz zestaw narzędzi do promocji i marketingu witryn.
 • Obsługa klienta – system oferuje różne sposoby kontaktu, w tym czat na żywo przez całą dobę, system sprzedaży biletów e-mail, niestandardowe centrum pomocy Wix, forum lokalne i instrukcje obsługi.

Platforma ma bezpłatny abonament i pozwala wypróbować każdy abonament za zerowy koszt (bezpłatny okres próbny). Jednak to nie wystarczy dla w pełni funkcjonalnego projektu. Aby rozpocząć, możesz potrzebować planu kombinacji kosztującego 13 USD miesięcznie ze wszystkimi niezbędnymi opcjami.

Wypróbuj Wix za darmo

WordPress – kompleksowy system CMS do samodzielnego zarządzania

Kreator stron internetowych WordPress

WordPress – jest najpopularniejszą platformą samoobsługową CMS z ponad 65 milionami stron internetowych zbudowanych na WPC. Pomimo tego, że musisz go zainstalować na swoim hoście, wielu dostawców serwerów oferuje plany zoptymalizowane pod kątem WordPress, bez potrzeby ręcznego obsługiwania jakiegokolwiek procesu. Bluehost to najlepsza oferta. Tak więc zamierzamy dokonać przeglądu WP, gdy będzie on używany razem z rozwiązaniem serwerowym Bluehost.

Zaczynaj

Wszystko staje się łatwiejsze podczas korzystania z WordPress z Bluehost. Użytkownicy byli początkowo zmuszeni do szukania najlepiej pasującego rozwiązania hostingowego i osobnej rejestracji domeny. Dzięki dostawcy serwera proces integracji przebiega bezproblemowo. Musisz tylko wykonać następujące czynności:

 1. Zarejestruj się na Bluehost.
 2. Wybierz plan zoptymalizowany pod kątem WP.
 3. Zintegrowany z CMS jednym kliknięciem.

Plany zawierają już wybór bezpłatnych szablonów. Wystarczy przejrzeć listę motywów i zainstalować ten, który lubisz jednym kliknięciem. Nie trzeba ich pobierać i instalować ręcznie.

Dostosowywanie szablonów

WordPress ułatwia pracę z zawartością. Możesz tworzyć nowe strony i kategorie. Edytor WYSIWYG ułatwia organizowanie elementów na stronie, a także dodawanie nowych. Chociaż nie ma edycji bezpośredniej i musisz zapisać wszystkie dokonane zmiany, istnieje prosta opcja podglądu, aby sprawdzić, jak zmiany będą wyświetlane online.

Edytor wizualny WordPress

Nie ma wiele podstawowych ustawień szablonów. Aby zmodyfikować układ, musisz wprowadzić kod źródłowy. Tutaj może się przydać znajomość HTML / PHP / CSS. Z drugiej strony użytkownicy mogą wybrać szablony Premium o bardziej ekskluzywnym wyglądzie w razie potrzeby.

Innymi słowy, od Ciebie zależy, czy zanurzysz się głęboko w kodowanie, czy nie. Problem nie jest obowiązkowy. Jednak z lekką krzywą uczenia się możesz stworzyć naprawdę ekskluzywny projekt.

Funkcje i elastyczność

WordPress to jedna z najbardziej elastycznych platform. Dostarcza wszystko, czego potrzebujesz, od tysięcy darmowych i płatnych szablonów po ogromny wybór wtyczek. Dobrą wiadomością jest to, że nie trzeba ich utrzymywać ręcznie. Hosting Bluehost zajmie się wszystkimi aktualizacjami systemu i wtyczek, kopiami zapasowymi itp.

 • Widżety i dodatki – WP CMS oferuje prawdopodobnie najszerszą gamę wtyczek. Obejmują one boostery SEO, narzędzia analityczne, instrumenty eCommerce i wiele innych. Dzięki Bluehost nie musisz już zarządzać nimi ręcznie.
 • Gotowe do użycia rozwiązanie – Bluehost pozwala uzyskać odpowiedni hosting, a także domenę w jednym miejscu, bez konieczności wybierania spośród wielu usług i płacenia za nie osobno.
 • SEO – oprócz wtyczek i widżetów SEO do optymalizacji treści, WordPress zapewnia dużą szybkość ładowania strony dzięki potężnemu silnikowi. Ponadto możesz edytować kod źródłowy, czyniąc go bardziej przyjaznym dla SEO, a także instalować kompresory obrazu i inne narzędzia. System pozwala edytować wszystko, od opisów i adresów URL meta tytułów, po skupienie słów kluczowych i lepszą czytelność tekstu.
 • eCommerce – użyj wtyczki WooCommerce, aby stworzyć sklep internetowy o dowolnej wielkości. Na początek może wystarczyć darmowa wersja. Jeśli zdecydujesz się rozwijać swój cyfrowy sklep, będziesz potrzebować dodatkowych rozszerzeń i narzędzi, które są płatne.
 • Obsługa klienta – Sam WordPress jest systemem CMS typu open source. Użytkownicy mogą znaleźć tysiące przewodników wideo lub artykułów opisujących proces instalacji, kopie zapasowe systemu i aktualizacje wtyczek. Możesz dołączyć do forów i społeczności WP-profesjonalistów. Korzystając z Bluehost, otrzymujesz wsparcie pełnego cyklu, w tym system biletowy i czat na żywo przez całą dobę.

Dostawca hostingu nie ma bezpłatnego okresu próbnego. Możesz jednak zbudować w pełni funkcjonalną witrynę WordPress przy użyciu dowolnego planu zoptymalizowanego pod kątem WP. Cena wejścia wynosi 2,95 USD miesięcznie z bezpłatną domeną, bezproblemową integracją WordPress, automatycznymi aktualizacjami i 50 GB przestrzeni dyskowej. Możesz przejść na inny plan, ilekroć twój projekt wymaga więcej udogodnień.

Wypróbuj WordPress teraz

Dolna linia

Wybór odpowiedniego CMS wymaga dogłębnej analizy twojego przyszłego projektu. Przy tak wielu alternatywach musisz jasno zrozumieć, jakiej funkcjonalności wymaga Twoja witryna. Jednocześnie należy wziąć pod uwagę własne zaplecze techniczne i gotowość do zanurzenia się głęboko w procesie tworzenia stron internetowych.

Każdy CMS ma swoje unikalne funkcje. Open-source jest lepszą opcją dla kreatywnych profesjonalistów, którzy wiedzą, jak radzić sobie z kodowaniem i programowaniem. Rozwiązania SaaS są łatwiejszą i szybszą drogą do uruchomienia dzięki profesjonalnie wyglądającej stronie internetowej. Bez względu na to, co wybierzesz, upewnij się, że oprogramowanie zarezerwuje wystarczająco dużo miejsca na rozwój firmy i modyfikację witryny w dłuższej perspektywie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map