Jak wybrać najlepszy hosting dla swojej witryny

Jak wybrać najlepszy CMS dla swojej witryny


Witryna bez hostingu to tylko kilka plików, w których nie ma miejsca do przechowywania. Aby twój projekt był widoczny dla użytkowników online, musisz znaleźć odpowiednie rozwiązanie serwerowe, które spełnia wymagania strony internetowej w zakresie przechowywania pasma, bezpieczeństwa, czasu ładowania itp..

Wybór tego może być kłopotliwy, szczególnie dla osób, które są dalekie od bycia ekspertami hostingowymi. Nigdy nie należy lekceważyć roli hostingu w zakresie prowadzenia witryny, konserwacji i wsparcia.

Połączenie ze złym hostingiem skaza Twój projekt na niepowodzenie. Z drugiej strony wybór właściwego jest tym samym, co ustanowienie partnerstwa między usługodawcą a właścicielami stron internetowych. Płacisz za wybrany plan i otrzymujesz wsparcie na pełną skalę bez przestojów, a także problemów technicznych lub związanych z bezpieczeństwem. Pytanie brzmi, jak faktycznie wybrać właściwe rozwiązanie? Jakie funkcje wziąć pod uwagę i gdzie szukać? Czytaj dalej artykuł, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Co to jest hosting?

Sam termin „hosting” oznacza wirtualną przestrzeń lub miejsce do przechowywania, w którym możesz utrzymywać swoją witrynę. Każdy projekt online składa się z nazwy domeny, HTML / PHP lub innych plików, tekstów, obrazów, zdjęć itp. Wszystkie te elementy znajdują się w określonych folderach. Potrzebujesz miejsca do przechowywania tych folderów i zapewnienia prawidłowego działania witryny. Tutaj może pomóc hosting. Innymi słowy, jest to miejsce zakwaterowania dla Twojej witryny, z możliwością dostępu innych użytkowników online, kiedy tylko tego potrzebują.

W dzisiejszej rzeczywistości termin ten reprezentował firmy i dostawców usług, którzy dostarczają swoje rozwiązania serwerowe właścicielom witryn. Aby ułatwić sobie życie, faktycznie wynajmują swoje technologie i zasoby cyfrowe. Gdy już hostujesz swoją witrynę, jest ona dostępna w globalnej sieci, wpisując nazwę domeny w pasku wyszukiwania przeglądarki.

Jak działa hosting?

Masz nazwę domeny i dostosowany szablon. Kolejnym etapem jest udostępnienie projektu online za pośrednictwem przeglądarek i wielu urządzeń. Serwer to w rzeczywistości niezwykle wydajny komputer, który obsługuje wszystkie pliki witryny na jednym procesorze (centralna jednostka procesowa) ze wszystkimi tekstami, obrazami, widżetami, filmami itp. Termin „serwer” opisuje procesor jako urządzenie, które udostępnia odwiedzającym dane i foldery witryny.

Jak działa serwer

Za każdym razem, gdy użytkownik wpisze nazwę domeny, żądanie jest wysyłane do serwera. Podczas przetwarzania żądania serwer wysyła wymagane dane z powrotem do użytkownika. W tej chwili DNS (system nazw domen) zapewnia płynne połączenie z odpowiednim komputerem. Innymi słowy, za każdym razem, gdy płacisz za plan hostingowy, faktycznie wynajmujesz serwer firmy oprócz niektórych ekskluzywnych funkcji, które różnią się w zależności od dostawcy usług hostingowych.

Funkcje definiujące hosting wysokiej jakości

Wybór odpowiedniego hostingu zależy od różnych kwestii, które omówimy nieco dalej. Odnoszą się one głównie do złożoności witryny, typu, CMS, oczekiwanego ruchu itp. Jednocześnie istnieją pewne podstawowe funkcje, które pozwolą ci oddzielić zaufanych dostawców serwerów od złych usług.

Podstawowe funkcje, których należy szukać, to:

 • Pasmo – ilość danych, które pojedynczy serwer może przenieść na komputer żądający strony internetowej. Im więcej hostingu przepustowości, tym lepiej dla stron o dużym ruchu.
 • Przestrzeń magazynowa – określa, ile plików stron internetowych i treści można przechowywać. Jeśli planujesz uruchomić skomplikowany projekt z wieloma regularnie aktualizowanymi stronami i zawartością multimedialną, musisz poszukać więcej miejsca do przechowywania.
 • Wydajność – ta funkcja łączy szybkość działania oraz szybkość ładowania strony. Zarówno kluczowe dla zaangażowania użytkowników, jak i SEO. Im szybciej i bardziej przestarzała jest Twoja witryna, tym lepiej dla użytkowników i wyszukiwarek.
 • Bezpieczeństwo – zawiera złożony system środków bezpieczeństwa i ochrony, aby zapobiec awariom witryny, hakerom, oszustom, złośliwemu oprogramowaniu itp..

Wyżej wymienione funkcje obejmują tylko ogólne kwestie do rozważenia. Będziemy szczegółowo przyjrzeć się wszystkim punktom, których należy szukać w dobrym rozwiązaniu hostingowym. Ale najpierw musimy zidentyfikować główne typy hostingu i jakie typy projektów mogą być odpowiednie.

Główne typy hostingu

Jak powiedziano wcześniej, wybór najlepiej dopasowanego hostingu zależy od różnych czynników. Jaką stronę chcesz uruchomić? Ile będzie miało treści? Czy będzie to strona jednostronicowa czy projekt z wieloma stronami? Jaki jest Twój budżet? Aby zrozumieć, jakie rozwiązanie serwerowe jest właściwym wyborem dla konkretnych potrzeb, przejrzyjmy niektóre z głównych typów hostingu.

1. Shared Hosting

Ten typ hostingu jest dobrym wyborem dla małych projektów i ograniczonych budżetów. Nie oznacza to, że właściciele witryn cierpią z powodu braku podstawowych funkcji. Otrzymujesz te same zasoby, co inni użytkownicy, ponieważ zamierzasz dzielić ten sam procesor z innymi właścicielami witryn.

Jedynym minusem jest to, że dzięki współdzielonemu hostingowi zyskujesz mniej przepustowości i przestrzeni dyskowej w porównaniu do bardziej zaawansowanych rozwiązań. Użytkownicy wybierają serwery współdzielone do hostowania:

 • Blogi i witryny oparte na treści.
 • Profesjonalne portfele.
 • Witryny dla małych firm.

Ta opcja jest dobra dla witryn o niskim i umiarkowanym ruchu.

2. Hosting VPS

Następny typ hostingu jest w rzeczywistości taki sam, jak poprzedni, z jedną jedyną różnicą: nie trzeba udostępniać serwera wielu użytkownikom jednocześnie. Używasz go prywatnie z kilkoma innymi właścicielami witryn. Powoduje to znacznie więcej funkcji hostingu pod względem przepustowości, pamięci i wydajności.

Rozwiązania hostingowe VPS są droższe w porównaniu z udostępnianymi. Są dobre dla:

 • Witryny z wieloma stronami.
 • Czasopisma internetowe.
 • Małe i średnie projekty eCommerce.

Ogólnie rzecz biorąc, hosting VPS jest dobry do każdego celu i pomimo ruchu.

3. Hosting dedykowany

Ten reprezentuje górny etap rozwiązania serwera VPS. Termin „dedykowany” oznacza, że ​​jesteś winien wszystkie usługi hostingowe, nie udostępniając ich nikomu. Ta opcja jest dość droga. Jest dobry dla dużych sklepów cyfrowych i witryn firmowych, które wymagają terabajtów przestrzeni dyskowej i przepustowości oraz dodatkowych funkcji, które mogą obejmować wiele adresów IP itp..

4. Hosting w chmurze

Oprócz współużytkowanych, VPS lub dedykowanych typów hostingu, rozwiązanie oparte na chmurze wykorzystuje wiele usług w ramach jednej chmury. Pomysł jest bardzo prosty. Jeśli jeden serwer nieoczekiwanie przestanie działać, inny będzie działał i utrzymywał przepływ Twojej witryny. Może to być dobre dla różnych projektów, które wymagają stabilnej i płynnej pracy 24/7.

Rzućmy okiem na technologie stosowane w różnych typach hostingu, średnią cenę, a także jakie typy witryn mogą być odpowiednie.

Tabela przeglądu typów hostingu

Udostępniono
hosting
VPS
hosting
Dedykowane
hosting
Chmura
hosting
TechnologiaJeden serwer dla wielu użytkownikówPojedynczy serwer dla 1-3 użytkownikówSerwer prywatnySerwery Sever pracujące jednocześnie
Dobre dlaMałe witryny i blogiWitryny dla małych firm, sklepy internetowe itp.Dla każdego typu strony internetowej wymagającej rozszerzonego hostinguDla każdego typu strony internetowej wymagającej stabilnego działania
Średnia cena2–5 USD miesięcznie25–50 USD / mc150–200 USD / mc70–150 USD miesięcznie

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszych dostawców hostingu

Teraz, kiedy dowiedzieliśmy się o typach hostingu i ich działaniu, najwyższy czas, abyśmy przeanalizowali kluczowe funkcje, które należy wyszukać i rozważyć przy wyborze rozwiązania serwerowego dla konkretnych potrzeb witryny. Dobra wiadomość jest taka, że ​​konkurencja w niszy staje się silniejsza, co sprawia, że ​​dostawcy usług są bardziej lojalni wobec potencjalnych użytkowników i oferują im pakiet dodatkowych funkcji z niedrogimi planami. Wystarczy wiedzieć, na co zwrócić uwagę, nie zapominając również o podstawowej funkcjonalności.

Wybierz odpowiedni typ hostingu

Zanim zaczniesz porównywać ceny abonamentu i zawarte funkcje, musisz zdecydować o rodzaju hostingu. Opisaliśmy już 4 główne rozwiązania serwerowe. Teraz Twoja kolej, aby dowiedzieć się, jak skomplikowana jest Twoja witryna, jakiego ruchu oczekujesz, ile stron będzie miała witryna itp.

Upewnij się, że wybrany hosting zapewnia wystarczającą ilość miejsca i przepustowość. Ponadto zapoznaj się z kompatybilnością hostingu z główny CMS. Niektóre firmy oferują plany zoptymalizowane pod kątem WP, a także płynną integrację z innymi popularnymi systemami zarządzania treścią.

BluehostSiteGroundHostGator
Shared Hosting + FunkcjeTak (nielimitowane strony internetowe, pamięć i przepustowość. Darmowe SSL)Tak (nieograniczona liczba stron internetowych z maksymalnie 30 GB przestrzeni internetowej)Tak (darmowe SSL, darmowe dedykowane IP, darmowa domena)
Funkcje VPS +Tak (2 adresy IP, przepustowość 3 TB, 4 rdzenie)Brak VPS. Hosting dla sprzedawców jako alternatywa.Tak (8 rdzeni, 4 GB pamięci RAM, przepustowość 3 TB)
Dedykowany hosting + funkcjeTak (5 adresów IP o przepustowości 15 TB)Tak (Przepustowość 10 TB dla 2 rdzeni)Tak (niezmierzona przepustowość dla Windows i Linux)
Hosting w chmurze + funkcjeTak (nieograniczona przestrzeń dyskowa, przepustowość i strony internetowe)Tak (8 rdzeni i 125 GB miejsca na dysku SSD)Tak (bezpłatne aktualizacje, narzędzia SEO, SSL i domena)

Wypróbuj Bluehost teraz

Sprawa ma znaczenie

Ta szczególna funkcja odpowiada za działanie strony internetowej i szybkość ładowania. Co więcej, określi sposób, w jaki będzie działać twoja strona oraz ruchy szczytowe i skokowe. Niektóre wskaźniki wydajności określają całkowity czas awarii projektu, a także szybkość reakcji serwera. Ponadto należy wziąć pod uwagę dostępność fizycznych serwerów zlokalizowanych w różnych częściach świata. Ten fakt zapewnia szybsze dostarczanie danych użytkownikom z różnych krajów, co również jest bardzo ważne.

Tak więc kluczowe wskaźniki wydajności są następujące:

 • Średni wskaźnik czasu sprawności – jest to czas, w którym serwer działa bez błędów lub błędów wydajności. Im wyższy wskaźnik dostępności, tym lepiej.
 • Szybkość ładowania strony – szybkość transferu danych i odpowiedzi serwera za każdym razem, gdy użytkownik wysyła żądanie, wpisując swoją domenę w przeglądarce. Szybkość ładowania strony Loa powoduje niskie zadowolenie i zaangażowanie użytkowników.
 • Centra danych – ta funkcja dotyczy fizycznych centrów danych i serwerów zlokalizowanych w różnych częściach świata. Pomaga w szybszym dostarczaniu danych do witryny użytkownikom znajdującym się w dużej odległości.
BluehostSiteGroundHostGator
Średnia szybkość przestoju99,99%99,9%99,9%
Średnie obciążenie strony424 ms714 ms A + prędkość (Bitcatcha)
Centra danychBrak wielu centrów danychUSA, Europa i Azja23 centra danych na całym świecie

Środki bezpieczeństwa

Najważniejsze cechy związane z stabilną pracą strony. Przy tak wielu złośliwych kodach i programach musisz mieć 100% pewności, że projekt nie stanowi zagrożenia. Niektórzy dostawcy hostingu oferują integrację z CloudFlare i innymi platformami, aby zapobiec atakom DDoS. Ponadto użytkownicy mogą liczyć na dodatkowe funkcje w obliczu pakietów antyspamowych, aktualizacji systemu, codziennych lub cotygodniowych kopii zapasowych itp..

BluehostSiteGroundHostGator
Kopie zapasoweAutomatyczne kopie zapasowe i narzędzia do przywracaniaCotygodniowe i codzienne aktualizacje w zależności od planuAutomatyczne kopie zapasowe i aktualizacje
Zapobieganie DDoSIntegracja z CloudFlareFiltrowanie zapory ogniowejWykrywanie złośliwego oprogramowania Bitninja
Anty spamSpam Expert, Spam Hammer, Apache SpamAssassin.Integracja ze SpamAssassinSpamAssassin, sprawdzanie skrzynki pocztowej

Obsługa klienta

Z reguły większość dostawców hostingu oferuje ulepszoną obsługę klienta. Zawiera rozszerzoną bazę wiedzy, oprócz samouczków i poradników. Niektóre platformy zawierają szczegółowe instrukcje dotyczące integracji hostingu z systemem CMS. Ponadto powinieneś poszukać dodatkowych narzędzi kontaktowych, aby uzyskać natychmiastowe wsparcie w przypadku problemów technicznych. Ogromnym plusem byłaby funkcja czatu na żywo i wsparcie telefoniczne.

BluehostSiteGroundHostGator
Czat na żywotaktakNie
Telefon / e-mailTak takTak takNie tak
Centrum pomocyTak + pomoc WordPresstaktak

Polityka cenowa

Cena zawsze ma znaczenie. Musisz jasno zrozumieć, za co płacisz. Czy plan obejmuje wszystkie niezbędne funkcje zapewniające płynne działanie witryny? Jakie dodatkowe korzyści otrzymasz za tę cenę? Sytuacja związana z polityką cenową może czasem być trudna, ponieważ odnowienie planu jest często droższe w porównaniu z początkowym zakupem. Jednocześnie niektóre firmy oferują specjalne bonusy i rabaty oprócz bezpłatnych opcji, które mogą obejmować bezpłatną domenę, SSL, integrację z CMS itp..

BluehostSiteGroundHostGator
Cena wejściaOd 2,95 $ za dzielony hostingOd 3,95 USD za hosting dzielonyOd 2,75 USD za hosting dzielony
Cena maksymalna109,68 USD za dedykowany hosting599 USD na dedykowany hosting148,98 USD na dedykowany hosting

Dolna linia

Aby wybrać odpowiedni hosting, użytkownicy muszą wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów pod względem wydajności, bezpieczeństwa i dodatkowych funkcji dostarczanych przez firmy. Przeanalizowaliśmy wszystkie kluczowe aspekty w szczegółach, aby ułatwić Ci wybór najlepiej pasującej alternatywy, biorąc pod uwagę typ witryny, jej strukturę, złożoność i oczekiwany ruch.

Nie chodzi tylko o wybranie najbardziej renomowanego hostingu. Musisz być w 100% pewien, że platforma spełnia zasadnicze wymagania z wystarczającą ilością zasobów i urządzeń do dostarczenia. Połączenie przystępnych cen i ulepszonej funkcjonalności oraz bezpłatnych funkcji z pewnością byłoby dobrym rozwiązaniem.

Hostuj swoją witrynę teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map