Jak wyeksportować witrynę Wix do HTML

Jak wyeksportować witrynę Wix do HTML


Wix zyskał światową popularność dzięki wyjątkowym funkcjom, wysokiej klasy szablonom, zaawansowanemu edytorowi i oszałamiającym opcjom dostosowywania projektu. Wszystkie te zalety sprawiły, że platforma stała się znanym przedstawicielem niszy do tworzenia stron internetowych. Jednak niektórzy użytkownicy czasami stają przed koniecznością eksportu swoich stron internetowych z Wix do kodu HTML.

Powody, dla których warto wyeksportować witrynę Wix do formatu HTML

Wix jest niewątpliwie liderem współczesnego rynku projektowania stron internetowych, ale jeśli chcesz uzyskaj pełną kontrolę nad swoim projektem, jego konstrukcja i funkcjonalność, warto wyeksportować projekt do HTML. Jest to jeden z najbardziej rozpowszechnionych powodów, biorąc pod uwagę, że Wix nie zapewnia wystarczających opcji zarządzania witryną.

Innym powodem do wyeksportowania witryny do HTML jest możliwość wybierz dowolny hosting aby zapisać na nim swój projekt. Chociaż Wix ma zintegrowany hosting, nie ma takiej możliwości i nie masz innego wyboru, jak tylko uzgodnić warunki i plany, które oferuje Wix.

To samo dotyczy możliwości właściwego konfiguracja strony internetowej. Jako twórca stron internetowych, Wix zapewnia standardowy zestaw funkcji, który pozwala wybierać i dostosowywać ustawienia strony w zależności od potrzeb. Jednak te ustawienia mogą być niezgodne z celami i przedsięwzięciami związanymi z projektowaniem stron internetowych i oczywiście będziesz chciał szukać bardziej zaawansowanych ustawień.

Wreszcie, eksport strony Wix do HTML może być rozsądnym rozwiązaniem, jeśli chcesz ją ulepszyć prędkość ładowania strony. Istnieje wiele platform, które umożliwiają optymalizację witryny i skrócenie czasu ładowania. Będzie to ostatecznie miało pozytywny wpływ na przepływ ruchu i spadek wskaźnika porzucania stron internetowych.

Kiedy odkryjesz, że Wix nie spełnia już twoich potrzeb, odpowiednio zaczniesz szukać lepszej alternatywy. Tutaj napotkasz problemy. Podczas gdy Wix oferuje zintegrowany hosting od samego początku, przeniesienie twojej witryny na inną platformę często staje się wyzwaniem, głównie z powodu konieczności przeniesienia wszystkich elementów twojego projektu. Nic dziwnego, że większość użytkowników zaczyna szukać najlepszego i najbezpieczniejszego sposobu na eksport swoich stron Wix do HTML przy minimalnym nakładzie czasu i nakładu pracy. Czy to możliwe? Jak łatwo jest wyeksportować kod Wix HTML i czy jest to możliwe na dłuższą metę? Czas to wyjaśnić i przejrzeć najważniejsze rozwiązania.

Plusy i minusy eksportowania witryny Wix

Decyzja o wyeksportowaniu Twojej witryny Wix do HTML jest odpowiedzialna, a proces ten jest często żmudny i nie dość prosty. Dlatego zanim zdecydujesz się spróbować, warto zastanowić się, czy zadziała w przypadku Twojej witryny, czy nie jest to warte twojego wysiłku i czasu..

Plusy:
Cons:
&# x2714; Ładne rozwiązanie dla małych witryn internetowych o ograniczonej zawartości i prostym projekcie, które nie wymagają regularnych aktualizacji i dalszego rozwoju.

&# x2714; Możliwość hostowania witryny z dowolnym wybranym dostawcą, w tym z serwerem domowym.

For Proces ten może być dość problematyczny w przypadku dużych witryn. Im więcej treści masz – tym więcej elementów będziesz musiał przenieść.

✘ Eksportowanie całego kodu HTML ze strony internetowej Wix często staje się problemem.
✘ Musisz nauczyć się podstaw HTML, aby odkryć najbardziej odpowiednie opcje.

Bez względu na intencje i cele, które musisz wyeksportować swoją witrynę Wix do HTML, musisz pomyśleć dwa razy, zanim przejdziesz do tego procesu. Zwróć uwagę na swoje zaplecze techniczne, typ i rozmiar witryny, cele projektowania stron internetowych i inne ważne aspekty, aby zwiększyć swoje szanse na sukces.

Sposoby eksportu strony Wix do HTML

Eksportowanie strony internetowej opartej na Wix oznacza jednoczesne lub stopniowe przesyłanie treści, domeny i hostingu – głównych elementów strony. Ponadto możesz przenieść szablon, aby witryna wyglądała tak, jak jest, ale pamiętaj, że platforma nie oferuje takiej opcji. Po wyeksportowaniu innych treści będziesz musiał zająć się projektem. Opiszmy teraz dwa główne sposoby eksportu witryny Wix.

1. Korzystanie ze specjalnych usług migracyjnych

W rzeczywistości nie znajdziesz specjalistycznych programów / usług do automatycznego eksportowania stron Wix do HTML. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwala ograniczyć pracę ręczną do minimum. Spójrz na to teraz:

 • Wybierz profesjonalną usługę migracji witrynyCMS2CMS – przekonwertować stronę Wix na WordPress. Program pozwala skopiować kod źródłowy projektu w celu dalszego przeniesienia głównych elementów strony internetowej. Analizując parametry techniczne i charakterystykę witryny, specjaliści CMS2CMS będą mogli wykonać dla Ciebie wszystkie etapy procesu transferu witryny, upewniając się, że wszystkie elementy są na swoich miejscach.
 • Znajdź specjalne wtyczki (Po prostu wtyczka statyczna lub wtyczka WP2Static to dwa możliwe warianty) do konwersji nowej witryny WordPress na HTML. Wtyczki te automatycznie tworzą kopię HTML Twojej witryny ze wszystkich stron początkowej wersji WordPress. W rezultacie otrzymasz przejrzysty kod HTML swojego projektu, aby móc dalej osadzać go w dowolnej usłudze, którą wybierzesz.

2. Ręczny eksport strony Wix

Powinieneś wiedzieć o Wix, że kreator stron internetowych nie pozwala na automatyczny transfer kodu HTML. Każda witryna Wix wraz z jej elementami i zawartością jest hostowana wyłącznie na serwerach systemu, a zatem nie można jej nigdzie eksportować. W rezultacie nie będzie można eksportować ani osadzać stron internetowych, plików ani witryn utworzonych za pomocą edytora systemu na żadnej zewnętrznej platformie lub hoście.

Jeśli nadal zdecydujesz się spróbować, powinieneś zdać sobie sprawę, że Wix nie będzie już mieć kontroli nad wyglądem i funkcjami twojego projektu.. Możesz także potencjalnie napotkać problemy z działaniem Google Analytics i botów wyszukiwarek tylko dlatego, że Twoja witryna nie jest poprawnie osadzona. Aby mieć pewność, że Twoje kody HTML Wix są przesyłane poprawnie, musisz to zrobić ręcznie. Oto standardowa procedura, którą należy wykonać, aby uzyskać pożądany wynik.

 1. Wybierz a niezawodny dostawca hostingu;
 2. Przenieś nazwę domeny swojej witryny na wybrany hosting;
 3. Twórz pliki HTML ze względu na strukturę witryny;
 4. Ręcznie eksportuj dane, obrazy, pliki multimedialne, treści, style i inne elementy strony internetowej;
 5. Dostosuj ustawienia SEO, aby przekierowywać ruch z witryny Wix na nową platformę;

Podczas eksportowania witryny Wix nie usuwaj jej oryginalnej wersji ani nie dezaktywuj konta, dopóki nie upewnisz się, że nowa witryna wygląda i działa poprawnie.

Dolna linia

Wix nie pozwala eksportować kodów HTML do usług zewnętrznych. Aby przejść na inną platformę, musisz wyeksportować wszystkie elementy ręcznie, co jest bardzo żmudnym, czasochłonnym i niezbyt skutecznym procesem.

Zabawa z elementami strony Wix może ostatecznie okazać się stratą czasu i wysiłku. Na dłuższą metę zdasz sobie sprawę, że to nie zadziała w ten sposób. Jeśli faktycznie zamierzasz wyeksportować swoją witrynę Wix do HTML, warto stworzyć projekt oparty na kodzie od zera.

Eksportuj stronę Wix teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map